SHOW van de NIEUWE FORD TAUNUS GARAGE DIJKSMAN LDM levert water aan bollenstreek Raad Noordwijk sprak over wijziging bestemmingsplan Véél auto voor weinig geld Tevens vele andere '71 Ford modellen SLUISWEG 29-31 - KATWIJK AAN ZEE Jaiia Grapefruits 4 stuks Gelderse siidjven Harde Spnütjes Conference Oud-voorzitter Van der Neut ere-lid van ARC Weer vragen over instructiebad Voorschoten NATIONAAL ONDERWIJS INSTITUUT Dorpsvereniging in Lisserbroek wordt dorpsraad Van Weerlee (LFC) stelde kandidatuur Sporthal Hillegom in januari open NIEUWE LEIDSE COURANT SASSENHEIM Voor de drinkwatervoorziening in de Bollen streek was het gisteren een belangrijke dag. In de Hoofdstraat, voor villa Beukenrode, werd door burgemeester G. C. v. d. Willigen van Leiden, pres.-commissaris van de Leidse Duinwater Mij, de aansluiting tot stand gebracht waarmee de LDM circa 110 m3 water per uur gaat suppleren aan het Waterleidingbedrijf van de Bollen streek. Dit wil zeggen dat de gemeente Sassenheim vanaf gisteren geheel water betrekt van de LDM. Het grootste deel van de water behoefte wordt in de streek rondom Leiden, in Katwijk geproduceerd, en Leidse zaak-Mooren voor Haags Ambtenarengerecht LEIDEN Over enkele dagen zal het Haags Ambtenarengerecht uit spraak doen in de zaak-Mooren. Zo als bekend, heeft de gemeente Leiden het dienstverband van de op 1 mei 1969 voor een proeftijd van een jaar in dienst getreden efficiency-ambte- naar F. H. J. Mooren niet verlengd. B. en W. achtten hem niet bekwaam. De heer Mooren ging er echter van uit, dat het niet verlengde dienstver band niets met zijn bekwaamheid had te maken maar wel met geheime rap porten. die hij voor B. en W. opstelde en waarin hij zijn directe chef en col- leea's in een kwaad daglicht stelde. Voor het Ambtenarengerecht heeft de heer Mooren onder meer gezegd, dat zijns inziens grove inbreuk is ge pleegd op zijn rechten als mens en dat zijn dienstverband alleen niet ls verlengd als gevolg van politieke problemen. De woordvoerder van de gemeente, de heer Van de Velde, hoofd van de afdeling personeelszaken, ontkende dit en zei, dat hier uitsluitend de on geschiktheid van de heer Mooren in het geding is geweest GEMEENTE ZOETERWOUDE De burgemeester van Zoeterwoude maakt bekend, dat de raad dier ge meente bij zijn besluit van 8 oktober 1970 op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied, be vattende de percelen kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude. sectie B. 2558. 2559. 3601. 1822 en 1817, plaatselijk be kend Hoge Rijndijk, een en ander zoals op de bij dit besluit behorende tekening nr. 0-914 met rode omlijning is aange geven. Zoeterwoude, 21 oktober 1970 De burgemeester voorn. J. A. DETMERS door grote leidingen naar het con- sumptiegebied getransporteerd. De watertoren aan de Wasbekerlaan te Sassenheim is nu onderdeel van het transportsysteem van de L.D.M. ge worden. Met de nieuwe maatregel is ook het euvel van te lage druk in de bollen streek, die optrad bij extra water verbruik, verholpen. Verwacht wordt dat, met deze nieuwe gang van zaken dc watervoorziening in de bol lenstreek voor de komende 10 jaar veilig is gesteld. Deze nieuwe maatregelen in het belang van de watervoorziening zijn niet alleen het gevolg van de sterke bevolkingsaanwas in de laatste jaren, maar ook door het groter gebruik per hoofd als gevolg van de verbete ring van de volkshygiëne (douches e.d.) waardoor het gebruik aanzien lijk is gestegen. Behalve burgemeest- ter G. C. v. d. Willigen uit Leiden, die de aansluiting verrichtte, waren ook aanwezig burgemeester J. Ch. I. van Niekerk van Hillegom, de burgemeester van Sassenheim Ba ron J. van Knobelsdorff, de inge nieur G. J. Zaadnoordijk en D. Mus en de stafleden van het Bollenstreek- bedrijf, Ebbinge, NQveen en Keuning. Nieuwe oogst fris envoi sap Fijne handpeer "--••aliteitsklassel 98 iS* Aanbiedingsprijzen gelden t/m dinsdag 27oktober i NOORDWIJK Aan het begin van de raadsvergadering werd krasse taal gebruikt, die niet be paald de indruk wekte, dat het in de prille „verloving" tussen de fracties van KVP en protestants- christelijke groepering rozegeur en maneschijn is. Een geheel bezette tribune was er getuige van. Dat het publiek een paar maal door applaus instemming betuigde, had_ niet de instemming van de voorzitter. Aanleiding was het verzoek van de fa. Van Stijn om het bestemmings plan „Kern Noordwijk aan Zee" zo te wijzigen, dat een bouwplan tot uitbreiding van het aan de Hoofd straat gelegen bedrijf kon worden uitgevoerd. B. en W. stelden voor afwijzend te beschikken. De heer Alkemade (KVP) zed, dat een groot deel van de raad andere gedachten had. Daar hij deze zaak zag als 'n toetssteen voor de toekomst, vroeg hij om een door deskundigen gemaakte schets. In verband daarmede verzocht hij de discussie over dit punt uiüt te stél len tot de volgende vergadering. Met deze suggestie, die later werd omgezet in een motie, was de heer Vogelaar (prot. chr.) het niet eens. Zijn fractne was tegen uitsteL De heer Alkemade kondigde aan in een volgende vergadering te zul len komen met een initiatiefvoorstel tot wijziging van het bestemmings plan. De heer v. Riemsdijk (gem. bel.) herinnerde er aan, dat hij indertijd tegen het bestemmingsplan stemde. Hij zou zich nu ook tegen het voor stel van B. en W. uitspreken. De heer Jansen (WD) doort zich bij de heer Alkemade aan. Uit het betoog van de wethouder van openbare werken, de heer Van Duyn bleek, dat partiële wijzigöng VOORSCHOTEN De voorzitter van de Prot Christelijke raadsfractie, de heer de Klerk Wolters, heeft aan B. en W. opening van zaken gevraagd nu het instructiebad nog steeds niet geopend is en er hardnekkige geruch ten in omloop zijn dat de door B. en W. aangekondigde heropening op 2 november weer moet worden uitge steld. Hij vraagt B. en W. duidelijk stel ling te nemen ten opzichte van de verantwoordelijkheid voor ontwerp en uitvoering van het instructiebad. Voorts vraagt .de heer de Klerk Wol ters hoe groot de financiële schade is, die de gemeente lijdt door de gang van zaken rond het instructiebad, af gezien van de schade die het zwem- onderricht ondervindt. Ook wil de De Prov. Waterstaat in Zuid Holland maakt bekend, dat de 's Molenaarsbrug over de Heimanswetering te Alphen a.d. Rijn i.vjn. herstelwerkzaamheden, voor alle wegverkeer zal zijn afgesloten op donderdag 29 okt. 1970 van 9.00 uur tot 19.00 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als nodig zal zijn. Onder auspiciën van het worden voor Katwijk en omgeving avondcursussen georganiseerd door: Institute of English Studies ENGFLS voor: beginners gevorderden conversatie Cambridge certificate Instituto de Estudios Espanoles SPAANS voor: beginners Institut für Deutsche Sprache DUITS voor: beginners gevorderden conversatie Aanvang alle cursussen: eind oktober. inschrijvingen/inlichtingen: elke donderdag- en vrijdagavond van 1930—21.00 uur ln de Pr Margnetschool Meeuwenlaan 6. Katwijk, alsmede dagelijks bu het Secretariaat van het NATIONAAL ONDERWIJS INSTITUUT. Beethoven- laan 8. Leidschendam. tel. 01761 - 4564. heer de Klerk Wolters worden ge ïnformeerd over eventuele mogelijk heden tot verhaal van de door de ge meente te lijden schade. Afscheid van C.C. te Voorschoten VOORSCHOTEN In het schil dersatelier „Willem Schrofer" aan de Molenlaan te Voorschoten is afscheid genomen van mevrouw T. Gerritsma- Huner, die sinds de oprichting van het Creatief Centrum in 1968 zich bijzonder heeft ingespannen voor de ze stichting. Namens het bestuur sprak de voorzitter B. Jellema woor den van dank en waardering. Hij overhandigde haar een portable radio. Het verhuizen van mevrouw Ger- ritsma naar Groningen betekent een verlies voor de Stichting Creatief Centrum. Koffietent ome Nic VOORSCHOTEN In ons eind september geplaatste artikel over de koffietent van Ome Nic stond abu sievelijk, dat de heer Perfors de eigenaar is. Hij is echter de pachter. Eigenaresse is de vrouw van „Ome Nic", mevrouw Lonneveld, Stad wijkstraat 19. VOORSCHOTEN Aan de „Week der Aarde" wordt ook in Voorschoten aandacht besteed. Enige vrouwen zul len aanstaande vrijdag op de week markt in de Voorstraat in een spe ciale stand onbespoten vruchten en groenten aanprijzen. Voorts heeft de Vereniging van Huisvrouwen op woensdagavond ln het Cultureel Cen trum een lezing met dia's over de natuur, door prof. AirtaL Over het onderwerp „huisvuil" wordt op dinsdag 27 oktober een cau serie gehouden in de recreatiezaal van Huize Bijdorp. Mevrouw Rei- ningh zal een film vertonen. Aanvang 's morgens 9.45 uur. LISSERBROEK Dinsdagavond werd in het dorpshuis „De Meerkoet" een ledenvergadering gehouden van de dorpsvereniging. Als belangrijk ste punt kwam aan de orde het voorstel de vereniging op te heffen en er „Dorpsraad Lisserbroek" van te maken. Voorzitter G. Kroon zei dat de dorpsvereniging en de dorpsraad de laatste jaren langs elkaar heen wer ken in sommige gevallen. Besloten werd over veertien da gen een tweede ledenvergadering te houden met het doel tot definitieve opheffing van de dorpsvereniging te komen en de bezittingen over te dragen aan de dorpsraad. mogelijk is. Het college moet he.' verzoek van J. B. afwijzen, omdat het bouwplan de grens overschrijdt, zodat een wijziging van het bestem mingsplan nodi/g is. De heer Ben schop (prot. ohr.) wees op de be perktheid van hert gebied van het bestemmingsplan. Van veel belang vond hij de bevoorradinjgsweg voor de winkelbedrijven en steunde daar om het voorstel van B. en W. Ook de heer Schelvis schaarde zich in de rij der voorstemmers. De heer Dé Witt (prot. Chr.) vond het stuk van B. en W. niet zo sterk. Bij nader inzicht besloot hij hert standpunt van zijn fractie te steu nen. De heer De Geus (prot. ohr.) con stateerde, dart men met een „vlék- kenplan" alle kantten uirt kan. Meit een ventstraat zijn alle w'nlkels aan de Hoofdstraat gediend. Wellicht is dan in de toekomst 'het parkeren in die straat niet meer nodig. Dat is het belang van de winkelstand, niet of een particulier bedrijf 15 m verder kan uitbreiden. De gemeen teraad kan het verzoek niet anders dan afwijzen, omdat bij inwilliging een wijziging van het bestemmings plan nodig is. De heer Van He^e (WD) zei de indruk te hebben, dat het college de raad maar- wat had wijsgemaakt. Parkeren De heer De Geus wees nogmaals op de consequenties als het verzoek van J. B. zou worden ingewilligd. Het zou een onderzoek noodzakelijk maken naar de uitbreidingsbehoefte van de gehele winkelstand. Het voorstel van de heer Alkemade tot uitstel werd verworpen. Het voorstel van B. en W. werd daarna met dezelfde stemverhouding. 10 vóór en 8 tegen aangenomen. Een schrijven van een bewoner van de Emm aweg over het parkeren in die straat, deed de heer Vogelaar constateren, dat de badplaats wordt veroe=rt. De bewoners worden in hun slaap eestoord. men wordt wakker door allerlei kreten en „liederlijke" taal. Burgemeester mr. J. M Bon- nike verklaarde niet op elke straat een politie-agent tp kunnen neer zetten en daarbii dient men te be denken dart het massaal wegrijden van een aantal bromfietsers geen strafbaar feit oplevert. De heer Bedijn (PvdA) vroeg aan dacht voor een brief van de Ver eniging voor Vogelbescherming Noordwijk. waarin verzocht werd in de noordduinen geen autoweg en een parkeerterrein aan te leggen. Alom bestond in de raad sympa thie voor het initiatief van Vogel bescherming. maar duidelijk werd toch het antwoord van wethouder Van Duyn. dat de vaste gegevens in hert bestemmingsplan gehanhaafd zouden blijven. Wethouder J. v. Leeuwen (KVP) wees op de behartiging van de re creatie door Staatsbosbeheer. Daar om is men niet overgegaan tot open stelling van de Duindamse Slag voor autoverkeer. De herbeplantine met dennen zal nog wel enige tijd op zich laten wachten. De heer Jansen (WD) ging in op de leefbaarheid en milieuverontrei niging. Hij zei in een volgende ver gadering hert voorstel te zullen doen LEIDEN Bijna dertig geselec teerde spelers uit district West 2 hebben gisteravond op het LFC-ter- rein de eerste stappen gezet op weg naar het amateur-voetbalelftal, dat ons land op de Olympische Spelen In München zal moeten vertegenwoordi gen. In de stromende regen speelden de amateurs een oefenduel, dat nauw lettend door de keuzeheren werd gevolgd. Van de zeven Leidse geselec teerden (Mattie Keereweer, Cock van Weerlee. Thijs Balkhoven, Leo Redel, Sjoerd Teske, Hans van der Starp en Cor Pennenburg) voldeden Van Weerlee en Balkhoven het best. Keuzeheer De Grauw, van de af deling Dordrecht, wilde na afloop van het duel (00) als enige com mentaar geven op de verrichtingen van de spelers. „Eddy Zoeter (De Musschen) en Bergsma (Papendrecht) maken een goede kans. Wat de Leid se spelers betreft: Cock van Weerlee vond ik ver.eweg de beste van de spitsspelers. Jammer, dat hij zo licht is gebouwd." Volgende week woens dag speelt een selectie van deze spe lers een oefenwedstrijd op het terrein van Papendrecht tegen de zaterdag amateurs uit West 2. een commissie in te stollen, belast met bescherming en bevordering van het milieu. Discussie ontstond over een voor stel tot het verstrekken van 'n krediet van f 4000 voor de studie voor de bouw van een zwembad. De heer Alkemade zou naast een absoluuit plan, ook een alternatief plan willen zien. Wethouder Den Oütor (PvdA) was het met de heer 'Allkemade eens. Naar aanleiding van opmerkingen uit de raad, zei burgemeester Bon- nike. dat er geen zwembad wordt gebouwd voor de badplaats, maar voor de Noordwijkers. Alleen zal worden bezien in hoeverre het toerisme de exploitatie gunstig zou kunnen beïnvloeden. «j* jh'SS ALPHEN Tijdens de gisteravond in het clubgebouw van ARC gehou den ledenvergadering heeft voorzit ter D. v. d. Neut de voorzittershamer overgedragen aan C. Donker. De scheidende voorzitter heeft, met het oog op zijn drukke werkkring, ge meend het voorzitterschap beter aan een opvolger te kunnen overdragen. Bij monde van de tweede voorzit ter C. Verweij werd de heer Van der Neut en zijn echtgenote voor dit spe ciale agendapunt van huis gehaald, hartelijk dank gebracht voor alles, wat Van der Neut tijdens zijn 16-ja- rig bestuurslidmaatschap, waarvan 12V« jaar als voorzitter, heeft gedaan. Ais bewijs van erkentelijkheid bood hij Van der Neut een paar gouden manchetknopen aan en werd mevr. Van der Neut verrast met een fraai bloemstuk. Tevens deelde de heer Verweij mee, dat oud-voorzitter Van der Neut tot ere-lid was benoemd. De heer J. Donker deed een beroep op alle leden hem vooral eên flinke inwerkperiode toe te staan. Uit de LEIDEN Op dinsdag 27 en woensdag 28 oktober houdt de hand- werkclub van dc Vereniging van Vrijzinnige Hervormden te Leiden/ Oegstgeest twee verkoopdagen in het L.H.J.-gebouw aan het Levendaal 101. Woensdagavond is er een ge meenteavond, die om 8 uur begint. jaarverslagen van secretaris A. van Horzen en penningmeester J. van der Linden bleek onderandere, dat het ledenaantal is gestegen tot 586 en het boekjaar 1969-1970 met een batig saldo kon worden afgesloten. De be groting werd met een bedrag van f 48.000 goedgekeurd. In de elftalcommissie werd A. de Knijff gekozen in de plaats van H. Boot. HILLEGOM Over enkele weken is de nieuwe sporthal klaar. Direkt na Nieuwjaar zullen de poorten wor den geopend en zal er voor ieder uit Hillegom en direkte omgeving gelegenheid zijn om verscheidene sporten te gaan bedrijven: tennis (2 velden), badminton (6 velden), volleybal (4 vélden), basketball (2 velden), zaalhandbal (1 veld), mi crokorfbal (1 veld), turnen, judo, tafeltennis en er wordt gedacht aan zaalvoetbal. In de kleinere ernaast gelegen zaal bestaat de mogelijkheid om badmin ton (2 velden) en volleybal (1 veld) te spelen. Voor overdag zijn er aan vragen van scholen. De heer D. van der draagt de voorzittershamer o aan C. Donker. Discussie over hel z tref bou dez LISSE De vereniging van leerlingen van de R.M.T.S. „Tb en Praktijk" hield dinsdagavond I drukke vergadering. Er werd onder meer gespr over de „blauwdruk" van het traal Bloembollen Comité. Voor A. G .Veldhuyzen van Zanten de, dat men wil komen tot e< herstructueerd en uitgebouwd dat tot taak krijgt als beleidscei te dienen en het bloembollenval nomisch te begeleiden. Ook over de parkeergelegt bij de nieuwe Beurs werd heel} woi gezégd. Men was verontwaar de over het feit, dat de gemeente H I gom nog niets heeft gedaan. uit Een forum beantwoordde vr over de selectiekeuring. Na de p sprak de heer C. O. N. de Vroo v^n het L.E.I. over de bedrijfsec mische interpretatie van re< plantdichtheidsproeven en -waa mingen bij de tulpenteelt. eer ing gro LEIDEN Op de Lage Rijn raakte een 70-jarige fietser gev toen hij een auto geen voorrang leende. De fietser kwam tegen geparkeerde auto terecht en viil. moest met een linker-enkelbn een hersenschudding en snijwoc naar het academisch ziekenhuis den gebracht Te bezichtigen en vooralte rijden bij: Donderdag 22 oktober a.s. van 16.00 - 22.00 uur Vrijdag Zaterdag 23 oktober 24 oktober van 10.00 - 22.00 uur van 10.00 - 22.00 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4