Veel waardering voor wethouder Van Rijn Schoolbestuur zit met fikse rekening in z'n maag Tchaikowsky speelde Beethoven en Brahms Massaal protest tegen demping Trekvliet Commissaris opent 'Rhyndael' WIELERNIEUWS VISSERIJ# EN MARKTNIEITWS Jucloclag in Leiden was goed geslaagd NIEUWE IEIDSE COURANT DINSDAG 20 OKTOBER in Benthuizer kinderen spoedig iveer onder één dak BENTHUIZEN" Nog juist voor middernacht besloot de voltallige ge meenteraad medewerking te verlenen voor de uitbreiding van de „School met den Bijbel" met twee houten lokalen. Gistermorgen nog ontving het col lege van b en w een schrijven van het schoolbestuur waarin verzocht werd geen semi-permancnte bouw te honoreren, maar het plaatselijke aanne mersbedrijf firma J. van Noort en zonen twee permanente lokalen te doen bouwen voor de prijs van f 173.000. Op dit voorstel werd door het voltallige gemeentebestuur afwijzend beschikt, omdat het onmogelijk is hiervoor goedkeuringen en kredieten op tijd te verkrijgen. Het schoolbestuur had voor zijn eigen plannen een architect aangetrokken die een uitbreiding in permanente bouw op papier zette- Dit tegen het advies van de gemeente in. Nu zit het schoolbestuur met een rekening van de architect in de maag met een totaal bedrag van f 21.000. Deze kosten zijn gemaakt voor nimmer door het schoolbestuur ingediende plannen. De gemeente heeft zich niet geT lukkig getoond met de prijsopgaaf van het plaatselijke aannemersbe drijf aan het schoolbestuur, omdat ln dat geval een bouwplan tot stand zou komen, dat alle inspecties enz. van de ambtelijke instanties nog volledig zou moeten passeren waar door het nog zeer geruime tijd zou vergen ooit tot realisering te komen. De gevestigde landelijke „houtbou wers" beschikken immers over pak ketten die elders in het verleden zijn gebruikt. De raad ging volledig akkoord met de lezing van de burge meester met betrekking tot acze aan gelegenheid. Burgemeester Keijzer heeft ervoor gezorgd dat volgende week ook een urgentieverklaring loskomt vooi de bouw van het tweede lokaal. In feite mocht maar één lokaal worden ge zet. Een moeilijk te volgen zaak is, dat het schoolbestuur tegen advies van de gemeente in een architect aantrok en deze kosten liet maken. Nu wil het schoolbestuur de gemeen schap dit architectenhonorarium „om de nek hangen". De inspecteur van het lager onderwijs gaat r.iet ak koord wanneer de gemeente Bent huizen deze kosten zou vergoeden. SLEPENDE ZAAK Het schoolbestuur had op 11 okto ber 1967 reeds een schctsplan inge diend. Hierna ontving de gemeente geen plannen meer. In de periode van 11 oktober 1967 tot begin van dit jaar moet de zaak muurvast ge zeten hebben, want de architect be gon eerst in januari van dit jaar weer in actie te komen. Die actie werd volgens zeggen van de archi tect, opgedragen door het schoolbe stuur. Het is daarom dat B. en W. zeggen: „dit is ter volledige verant woordelijkheid van het schoolbestuur en kan derhalve niet ten laste van de gemeenschap worden gebiacht". De kwestie van de architectenkos- ten zal buiten beschouwing worden gelaten bij de uitbouw van de school. Zo sprak de raad zich gisteravond uit. Het is nog niet bekend wat het schoolbestuur nu met de nota van de architect gaat doen. De goede gang in het onderwijs is nu verzekerd zodat spoedig alle kinderen weer „onder één dak" ge bracht kunnen worden. Zondag „Alleen uit eerbied voor Gods Woord, Naam en Dag kunnen wij niet akkoord gaan met het beoefe nen van sport op zondag". Dit zei de SGP-er A. Voorwinden naai aan leiding van een verzoek van de Benthuizer Tennisclub ook op zon dag gebruik van de banen te mogen maken. Het raadslid vervolgde: „De geboden Gods te gehoorzamen be taamt alle mensen. Wanneer heel Benthuizen op zondag zou willen spelen, moet ik toch tegenstemmen". De tennisclub zal zich opolferingen moeten getroosten om de banen te kunnen aanleggen. De plaatselijke bank wil een krediet verstrekken van f 45.000. Alvorens die transactie aan te gaan wilde de club van het ge meentebestuur vernemen hoe gedacht wordt ten aanzien van openstelling op zondag, omdat slechts zes maan den van het jaar gespeeld kan woj- den en het bestuur ook de zondag wil benutten om het geheel financieel rond te krijgen. Wethouder Hartman (AR-CHU): ..ik wil anderen mijn wil niet op leggen. Wanneer het tot stemmen komt, stem ik blanco". De socialist M. Meijbel voerde aan: „wat ik zo juist verneem is in strijd met de Zondagswet". Na de stemming bieek het drie tegen drie te zijn, waar door het punt in een volgende ver gadering nogmaals aan de orde zal komen. „Sorry burgemeester, maar nu doet u een slag in de lucht". Het raadslid N. M. Rensink (WD) kon niet bevatten waarom in Benthuizen een kampeerverordening in het leven geroepen moest worden. De burge meester wees op het recent binnen trekken van rondreizenden in cara vans die zomaar standplaats in Bent huizen kozen. „Met deze verordening in de hand kunnen wij meer doen". Dit bleek voldoende om de kampeer verordening te kunnen vaststellen. Nu voor zo'n f2400 de luid- en uurwerkinstallatie in de gemeente- toren bij de hervormde kerk ver nieuwd moet worden wegens grote slijtage vond het raadslid M. Seijbel aanleiding om op te merken, „kan dat luiden van die klok niet wat beperkt worden". Iedere dag wordt de klok om twaalf uur geluid. Het teken dat gegeten moet worden. „Ook het luiden voor kerkdiensten zou toch wel wat korter kunnen" meende het raadslid. De burgemees ter zag de oude traditie van het dorp niet graag doorbroken. KOUDEKERK Het verzorgings huis voor bejaarden „Rhijndael" aan de burgemeester Verheullaan zal me dio november officieel worden ge opend door de commissaris der ko ningin in Zuid-Holland, mr. Klaasesz. Het bejaardenhuis kwam in juni j.l. gereed, en biedt plaats aan 60 bejaar den. Het is eigendom van de Woning bouwvereniging „Goed Wonen", die de exploitatie heeft gegeven aan een Stichting voor Bejaardenzorg in Kou dekerk en Hazerswoude onder voor zitterschap van de heer R. Dorrepaal. Momenteel wordt de laatste hand ge legd aan de „paleistuin" van het ver zorgingshuis. Grootste schip van icerf De Dageraad WOUBRUGGE Op scheepswerf De Dageraad wordt zaterdag om 11 uur het grootste vaartuig, dat ooit op deze werf werd gebouwd, te wa ter gelaten. Het is het containerschip dat wordt gebouwd in opdracht van de rederij Johannes Bos te Leer (Duitsland). Het schip is 76,40 me ter lang, 11,80 meter breed en 6.05 meter hoog. Het wordt voortgestuwd door een 1400 pk motor en heeft een inhoud van 1300 ton (72 containers). HAZERSWOUDE ..Mijn werk was nog niet af. Ik had veel meer willen doen". De heer H. van Rijn, die gisteravond in het gemeentehuis afscheid nam als wethouder een functie die hij vervulde van 1959 tot 1 september jl. gaf burgemeester en wet houders, raadsleden, ambtenaren en relaties de volgende verzeke ring, toen hem woorden van lof waren toegezwaaid: Jk heb in mijn leven steeds geprobeerd, de onaangename dingen te vergeten en de prettige zo lang mogelijk in m'n herinnering te houden. Wel nu ik hoop nog vaak te genieten van die zaken, waarvan ik heb mogen ervaren, dat ze in het belang van Hazerswoude waren". hem in het college zitting had, noemde hem een sportief man. In de elf jaar, dat de heer Van Rijn van De -heer Van Rijn, vergezeld van echtgenote en kinderen, vernam van burgemeester Ten Heuvelhof, dat deze prettig met hem had samen gewerkt. „Uw bescheidenheid is alle mensen bekend". Ook uw vriende lijkheid". Hij heeft zijn vriendelijk heid ook bewaard, toen het in Ha zerswoude allemaal niet zo gemak kelijk was. In de hulde betrok de burgemees ter ook mevrouw Van Rijn en dé andere familieleden, „die op de boer derij insprongen, als dat nodig was". Het geschenk was een koelkast. Sportief Wethouder Van der Werf, die eerst als raadslid de heer Van Rijn „kri tisch achtervolgde", maar later met GEIDEN De pianist André Tchai kowsky, hier geen onbekende gast, opende gisteravond in de, voor twee derden bezette Gehoorzaal, de con certs erie van de „Leidsche Kunst kring voor Allen". Het deel voor de pauze werd, zeven en vijjtig minuten lang, gevuld met Beethovens opus 120: „33 varia ties over een wals van Diabelli", kortwegDiabelli-variaties ge noemd. Dit voor ons gevoel (van 1970) ein deloos lijkende werk moet men zeker als een bravourestuk waar deren. Beethoven wilde er kenne lijk mee aantonen, hoe vaak en hoe verschillend hij zo'n luchtige wals wel kon variëren. Na de drie en dertigste keer kon hij misschien niet meer of had er genoeg van. Niettemin bevinden zich in de reeks veranderingen enkele van grote schoonheid, ook een paer bijzonder geestige. Maar vele an dere stellen niets meer dan een staaltje van virtuositeit voor. Voor een concerlgeven Is de uitvoe ring een waagstuk. Kan hij het publiek met deze muziek onder zijn beslag houden of gaan de toe hoorders op de lange duur merk baar naar het einde verlangen. Dit laatste -.'/as gisteravond zeker het geval. Maar toch was iedereen ook vol resp?kt voor het knappe spel. Tchaikowsky's toucher is met geraf fineerd; bepaald kinderlijk was vaak zijn onbarmhartig hamerend jorte, dat niet zelden een overigens knappe vertolking ontsierde. Heel mooi klonken echter de cantabi- le's, voor zover deze in Beethoven voorkwamen. Ook kon hij dikwijls markante contrasten bereiken. De drie Intermezzi (opus 117) van Brahms zijn als muzikale kunst werkjes hoger te waarderen dan Beethovens wat rommelige varia tie-reeks. Tchaikowsky vertolkte ze met fraaie zangerige klank en beheerst romantisch gevoel, alle drie in karakter duidelijk onder scheiden. Schuberts sonate in a-klein (opus 143) genoot dat voorrecht van stijl zuivere weergave in belangrijk mindere mate Alleen de zangerige delen klonken prachtig helder met lichte weemoed. Maar de forti behandelde Tchaikowsky weer te hard en te hoekig, te wezens vreemd aan Schuberts karakter. De toehoorders bewogen de kunste naar nog tot twee toegiften. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Academische examens LEIDEN Geslaagd: doet. ex. .Fiscaal recht de heer H J Haverkamp (Lelden): kand. ex. Talen en Culturen van Z.-Aztë de heer H L Danlëlson (Rotterdam): doet. ex. Geschiedenis de heer C F A Lang- schmidt Rotterdam); kand. ex. Geschiedenis de heer J P Slgmond (Wagenlngen). LEIDEN Woensdagavond om half acht zal student Van den Berg uit Gouda voorgaan voor de Geref. Gemeente in Nederland ln het ge bouw Hoge Rijndijk 24. Katwijkse scholen hadden zwemwedstrijden KATWIJK Er waren gisteren schoolzwemwedstrijden tussen de scholen van het basisonderwijs in Katwijk, georganiseerd'door het per soneel van het bad. De deelneming aan de wedstrijden was overweldi gend. Er zijn 978 leerlingen aan de start verschenen. De wisselprijs voor de beste school werd uitgereikt door de heer A. G. Vermeulen, burgemees ter van Katwijk. Deze wisselbeker is door het gemeentebestuur beschik baar gesteld, was'in het bezit van de Groen van Prinstererschool en is voor 1970 gewonnen door de leerlingen van de Chr. Opleidingsschool. Uitslag: scholen competitie eerste vijf geplaatsten 1. 5602 Chr. Oplei- dingschool 2. 5350 Pr. Beatrixschool 3. 5246 Calvijnschool 4. 5046 Groen v. Prinstererschool 5. 4769 W. v. Veen- school. Uitslag estafettes 6 x 25 m: Pr. Be atrixschool I, Chr. Opleidingschool II, Groen v. Prinstererschool III. Binnensportdag Katwijk KATWIJK De eerste herfstva kantiedag werd op feestelijke wijze, door de leerlingen van het Mavo in de Julianaschool doorgebracht. De Mavo-Bestevaerweg en de Juliana- Mavo organiseerden een binnensport dag voor alle leerlingen. Om 9 uur begonnen de wedstrijden in sjoelen, volleybal, tafeltennis, schaken, dam men, bridgen, klaverjassen enz. Na de maaltijd in de aula werden dé prijzen uitgereikt. Een beker als eerste prijs, een pen ning voor de tweede en een stuk chocolade als derde prijs. De avond werd voortgezet met een quiz voor de leraren van de Beste- vaerschool tegen de leraren van de 'ulianaschool. De heren Klok en Hoek, concierges van de beide scholen, voorzagen de 'eerlingen van drankjes. Als afsluiting was er tot 11 uur een bal. NOORDWIJK Bij het verlenen van bouwvergunningen vooi een 25- tal woningen en bedrijfspanden m het Langeveld werd in de jaren 1961 tot en met 1968 op grond van de bouwstra ten verordening een alge mene omslag in rekening gebracht, waarvan de bedragen varieerden van f216 tot f840. Daarbij is over het hoofd gezien, dat het maximum te heffen bedrag f 168 bedroeg. B. en w. stellen voor het te veel gehevene terug te betalen. het .college deel uitmaakte, is Ha zerswoude veel tot stand gekomen. „Er zou een film van gemaakt moe ten worden. Hazerswoude zou u dan ken voor het het grote aandeel, dat u leverde". Volgens „loco" Van der Werf heeft de ex-„loco" steeds ken nis gemaakt met beide zijden van de medaille. Als voorbeelden noemde hij de woningbouw met de groei van het aantal woningzoekenden en de aanleg van de Burgemeester Smitweg. „De kroon op uw werk, maar tevens het zorgenkind, nu de provincie het laat afweten inzake de financiering". Gemeentesecretaris Verlare, spre kend namens het personeel van de secretarie, bood de heer Van Rijn ook een geschenk aan. „Uit pure waardering voor uw persoon". De manier waarop u het agrarische jas je verwisselde voor de „bestuursrok" heeft my steeds bijzonder getroffen". De directeur van gemeentewerken, de heer W. R. Soeters, noemde het een genoegen zes jaar met de heer Van Rijn te hebben samengewerkt. „We hadden wel eens meningsver schillen, maar konden elkaar op de long run weer vinden". Op het ge bied van openbare werken en re creatie is er tijdens het wethouder schap van de heer Van Rijn zeer veel gebeurd. De voorzitter van de vereniging van het gemeentepersoneel, de heer H. de Paauw, noemde de heer Van Rijn een hoogstaand mens. Op de foto: de heer en mevrouw Van Rijn en burg. Ten Heuvelhof. YPENBURG H.M. de Koningin verwelkomde vanmorgen op de vlieg basis Ypenburg president Tito van Joegoslavië. (Zie ook pagina 1). DEN HAAG Voor de Nederland se beroepswielrenners, die nog geen ploeg gevonden hebben, zijn er de laatste weken nieuwe mogelijkheden ontstaan. Niet alleen is Ton Vissers, ploegleider van de eveneens opgehe ven Willem II-Gazelle-formatie, nog steeds aan het onderhandelen met diverse bedrijven en firma's, maar tevens werd vanuit Sittard bekend, dat er misschien een profploeg Sibe- ma—Campina zal worden gefor meerd.. De besprekingen zijn reeds in een vergevorderd statlium. Harry Steevens, de grote favoriet van de Limburgers, zou zelfs al gevraagd zijn als kopman te fungeren. Onze profrenners zouden, indien zij willen, in dienst kunnen komen bij het Belgische biermerk Goldor. Er is echter één voorwaarde gesteld. De renners moeten zelf meewerken het bier in ons land aan de man (en vrouw) te brengen. Zij worden dus dan vertegenwoordiger-wielrenner. Een bekend dagblad is van plan volgend jaar een twintigtal profwed strijden te gaan organiseren in de omgeving van Rotterdam, maar ook een paar rondom Arnhem. Dit seizoen werden er met medewerking van dit dagblad reeds vele amateurkoersen en drie voor de „broodrijders" ge houden. Na Eddy Beugels heeft een andere Mars-Flandria-renner, Wim du Bois, ook besloten met fietsen te stoppen. De Zeeuw, die het HBS-diploma in zijn bezit heeft, is dit genoodzaakt, omdat het medisch niet meer verant woord is „tussen de wielen" te blij ven. Hij lijdt aan een chronische kwaal: bloedarmoede. Henk Hiddinga, de in Frankrijk wonende Nederlan der, zal vermoedelijk zijn plaats bij Mars-Flandria gaan innemen. Eddy Merckx heeft afgelopen weekend zijn laatste wedstrijd in 1970 gereden. Dat was in Scorze (Ita lië) waar hij in de massaspurt zesde werd. Winnaar werd de Italiaan Ma rino Basso. De „Zwarte van Terbue- ren" zal zich in januari weer gaan voorbereiden op het volgend wieier- seizoen, waarin hij voor Molteni zal uitkomen. Wereldkampioen Jempi Monseré werd in Gent met Patrick Sercu ploegkoerskampioen van België. Zij hadden één ronde voorsprong op het duo Seeuws-Godefroot en Baert- Verschueren. Basketballcoach Mol kwam niet UTRECHT De Belg Renee Mol, de nieuwe basketballcoach, is niet komen opdagen op een bijeenkomst, die was belegd in Utrecht om hem te laten praten met een aantal Ne derlandse basketball deskundigen. De Belg deelde mee nog geen goede regeling met zijn werkgever in Brug ge te hebben kunnen treffen. Mol wil zich pas naar Nederland bege ven, als alles in zijn „vaderland voor de volle 100% naar zijn tevreden heid is geregeld". In Utrecht werd wel besloten, dat Dolf Pouw (Punch) zich actief met de jeugd gaat bezig houden. Rekest naar G.S. LEIDEN' In een door 350 bewoners van de Rijn- en Schiekade, de Witte Singel, de Groenhovenstraat en de Witte Rozenstraat on dertekend rekest aan G.S. wordt verzocht het raadsbesluit van 24 augustus 1970 tot demping van de Trekvliet en aanleg van een weg ter plaatse NIET goed te keuren. De ondertekenaars vinden het raadsbesluis strijdig met het algemeen belang van de Lcidse gemeenschap, terwijl het een offer van de gemeente vraagt, waar geen enkel aanwijsbaar belang voor de gemeente tegenover staat. Het onder deze omstandigheden van ons, bewoners en eigenaren, ge vraagde offer van een nu al geble ken aanzienlijke waardevermindering van onze panden en verlies van woon genot, vinden wij onredelijk zwaar, zo voeren de ondertekenaars ten slotte nog aan. In het rekest wordt opgemerkt, dat B. en W. bij de behandeling van het gewraakte voorstel hebben laten blij- «en, dat de gemeente geen garantie kam verkrijgen, dat voor het plan (waarvan de demping van de Trek vliet een onderdeel zou vormen) bin nen afzienbare tijd de nodige gelden beschikbaar zijn. De demping zou dus uitsluitend plaatsvinden ten be hoeve van de uitvoering van het universitaire Witte-Singelplan. De gedempte Trekvliet zal volgens net raadsbésluit aan het ene eind op de Telderskade en aan de andere kant op het Noordeindseplein wor den aanges'oten. De aan- en afvoer naar en van het Witte-Singelcomplex (2000 werknemers plus studenten en bezoekers) zal dus voor een belang rijk deel via het Noordeinde en de Haagweg moeten geschieden. De ver keerssituatie is hier nu al een onmo gelijke zaak, zo wordt in het rekest opgemerkt. Onder de ondertekenaars bevinden rich 120 bejaarden van Huize Groen hoven, 20 bejaarden van het Justus Carelhuis en de besturen van de roeivereniging De Vliet, Die Leythe en Njord. Visserij KATWIJ AAN ZEE, 20 oktober KW 167 en KWt! 90: 96 kantjes KW 141: 293 kantjes en 45 makreel, KW 15: 168 (eerste deel). Prijzen: volle haring 120—<129. steur- harlng westkust M5 tot 124, steurharlng Noordzee; 8384, makreel 61. SCHEVENINGEN. 20 okt. 1970. Besom mingen trawlers: Sch 110 f 31.340; besom mingen kustvissers KW 195 t 9330. SCHEVENINGEN. 20 okt. Visserij be richten. Totaal aan de markt: 830 kisten makreel. 30 kisten kabeljauw. 40 kisten schol, 5 kisten wijting. 900 kg tong en tarbot, 593 kantjes gezoute haring. NOTERINGEN: per kg: tong g 7110-720, tong gm 726-730, tong km 730-732, tong I 757-760, tong II' 734-750, tarbot I 647-650, tarbot II 540-560, tarbot III 345-380, tarbot IV 270-290, griet I 335-350, griet II 240-260, per 40 kg: schol gm 44-46, schol m 49-51, schol kl 45-46, wijting gestr. 52-55. kabel jauw m 80-90, kabeljauw I 65-75. kabel jauw II 45-60, kabeljauw III 34.80-35, per 50 kg: verse makreel 36,60-42. Notering gezouten haring: volle haring 1/18-180, steurharing 121-123; ijle haring 77-79. VLAARDINGEN20 oktober. Aanvoer: VL 121, 366 en 205 makreel: prijzen: steur haring f 130-f 136, Makreel f 62. IJMUIDEN, 19 oktober Prijzen per 1 kg: tarbot 4 6.58-6.28, gr. tong 7.02-6.72, grm. tong 6.97-6.84, kim.' tong 7.28-6.87, tong 1 7.32-6.52, tong 2 7.19-6.13 Per 50 kg. tarbot 220-78, griet 220-50, gul 1 72-64, idem 2 62-56. idem 3 32-24, kool H 46-33, idem 2 27-25, gr schelvis 82-78, grm schelvis 86-78, kim schelvis 62-56, schelvis 1 56-20, wijting 54-24, schar 35-25, gr schol 56-43, schol 2 62-50. idem 3 52-42, haring 70-24, makreel 61-1150, hammen 200, haai 60-50 Per 125 kg: gr. kabel jauw 260-178, niid. kabeljauw 180-164, gr. koolvis 120-104, mld. koolvis 112-84, W. gr. koolvis 160, leng 128-108. Per tien stuks: gr. kabeljauw 106-92, mid kabeljauw 84-78. IJMUIDEN, 19 oktober Besommingen: KW 3 2800, 1/1-14.800, 15-26.600, 32-21.500, 34-17.000, 49-16.400, 52-8300, 74-18.600, 113- 14.000, 121-32.000, 130-4800, 145-22.800, 152- 4.500, 164-9.600, 173-14.900, 187-6.100, 19)1- 4.700, 193-3.400, 197-16.000, 205-1(1.000, 212- 3.800 214-8.800, 221-8.200, 85 en 44 8.330, 66 en 218 14.500, 167 en 190 3.890; VL. 7- 8 500, 73-21.700, 110-5.600, '121-2)1.000, 131- 8.300, 153-8.300, IJM. 11-22.700. 37-57.600, 154-5900, 209 en 211 «6.700, KW 98-4.600, 106-6.300, 110-7.000. 127-9500. H74-7.700, 183-4.200. 189-16.500, 194-10.100. 202-6 200, 204-7200 210-7.700. 220-7.600; VD 243-11.600, WR 33-10.100. WR 45-9.000, IJM 46-2.580. IJMUIDEN. 20 oktober Maandagmor gen werden ln IJmulden door 47 vaartui gen aangevoerd: 7635 kisten en 2340 kleine kisten vis, 24.000 kg tong en 455 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1480 kisten en 160 kleine kisten schelvis: 150 kisten en 190 kleine kisten wijting; 1120 kisten gul en kabeljauw; 1120 kisten koolvis; 600 kisten en 1060 kleine kisten haring; 520 kisten en 430 kleine kisten makreel; 1310 kisten schol: 100 kisten tarbot; 750 kisten en 700 kleine kisten varia. Alarklen AALSMEER Bloemenveiling 12 t.m 17 oktober: Baccara 75—93. Carina 4456^ Ctrla 54—66. Dulsberg 32—51. Sonla 56—81, Sonoar 2434 Interflora 4885. Furore 34—54. Jr Mlsss 33—42. Peer Gynt 79— 110. Roselandia 19-33. S. Star 54—68. W Swan 34—86 Tiara 29—36. Dr. Verhage 47—58,. Kon. der Rozen 43—54. Jack Frost 32—34. Nordia 27—41 Zorlna 25—40. Cr. Princess 31—36. Brld. Pink 30—45, Carol 16 —21. R Gamette 18—24 G Gamette 14—32, O Garnette 14—20. Marimba 17—23, Sp. Sun 28—3,9 Roswytha 1418 Travesti 30—61. Elsbeth 29—34. P. Chiffon 24—39, Anjers rose 12—39 idem rood 28—47 Idem wit 24—44. Arthur 28—36. Brandaris 16—30, Carry Sim 1328 Dusty 17—31 Esperance 18—30. Elegance 1520. Fanfare 1523. Tan gerine 3248 G J Sim 20—35 Gemengd 28—37, Joker 15—37. Keefers 20L33. Yellow 27—44. O Beauty 4564 Laddy Sim 16—29. Pr. Ann 21—37 Anthurlum 180—250. Calla 40-70. Strelitzia 210-250. Iris 220-270 idem prof. Blaauw 350—380 Chrys gr bl 75125. idem m gr 3747. idem tros 130164. idem Jaarrond 240—30o. Gerbera 62—69. Fresia xkel 340370 Idem dubbel 460—560. ROTTERDAM. 19 oktober Aardappel- beurs. Klet-aadrappelen voor het binnen land: bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten 11.50—12. bintje 35-55 mm 11.75—12 75, bintje 50 mm opwaarts 11.25—11 75, bintje 55 mm opwaarts 11.2511.76. eigenhei mers 35 mm opwaarts 20—22, eigenhei mers 40 mm opwaarts 21—23: zand-aard- appplen voor het binnenland: bintje 35 Uit de DUINSTREEK NOORDWIJK B. en w. van Noordwijk vragen de raad om een krediet van f 16.100 om op enige markante punten in het Langeveld verlichting aan te brengen. NOORDWIJK De gemeenteraad stelt de huurprijzen vast voor het gebruik van de sporthal voor sport- doeleinden. f 16 per uur voor de hele zaal op basis van een contract van minstens drie maanden; f8 per uur voor de halve zaal; f 20 per uur voor de hele zaal bij incidenteel gebruik en f 10 per uur voor de halve zaal. De vergoedingen worden met 20% verhoogd bij gebruik van de hal op zaterdag' of zondag. NOORDWIJK In een uitvoerige toelichting geven b. en w. van Noord- wijk hun ideeën over de organisatie van de financiële administratie en van het kasbeheer. Daarin wordt de raad geadviseerd niet tot benoeming van een nieuwe gemeente-ontvan gen over te gaan. De nieuwe veror dening gaat uit van een splitsing tussen administratie en kasbeheer, het ene geleid door een comptabele en het andere geleid door een kas sier, onder toezicht van de compta bele. Het is de bedoeling de chef van de afdeling financiën als comptabele aan te wijzen. Vit de BOLLENSTREEK LISSE Onze plaatsgenote Nellie Eisenga slaagde voor het Inas-exa men. on de tij di mm opwaarts 9.25—9.75; klei-aardappelen voor de export; bintje 35-50 mm 12.25- 12.75. bintje 45 mm opwaarrts bestemd voor Italië 14.50 bintje 50 mm opwaarlj 11 25—11.75, bintje 55 mm opwaarts 11.25- 11.75; zand-aardappelen voor de export bintje 35 m opwaarts 9.25—9.75; voer- aardapelen 4.751.52; stemming; binnen land en export prijshoudend. Prijzen (excl. omzetbelasting) vastgesteld per 1# kg af bedrijf op auto volgens kwaliteit* eisen binnenland cq. export. ROTTERDAM, Veemarkt. Dinsdag oktober. Aanvoer: totaal 3338 dieren, weekaanvoer 4876 dieren, 200 slachtrun- deren, 619 gebrulksvee, 45 vette kalveren, 341 graskalveren, 1806 nuchtere kalveren, 3 varkens, 1 paard, 1 veulen, 269 scha pen, 53 bokken Prijzen per kg; slacht- runderen extra kwal. 4.855.25, le kwal. 4.20—4.55; 2e kwal. 3.65—3.95; 3e kwaL 3.55—3.65. Vette kalveren le kwal. 4 00- 4.20. 2e kwal. 3.90—4.00; 3e kwal. 375- 3.90. Nuchtere kalveren 1.40—-1.75. stieren 4.555.30, worstkoeien 3.303.45. Prijzen per stuk: kalf- en melkkoeien 11001600, vare koeien 675—1)150. vaarzen 8501025, pinken 625—800, graskalveren 275—400, mestkalveren 205—325, schapen 75115, lammeren 120150 Overzicht: slach'trunderen aanvoer all vorige week, handel kalm, prijzen als gisteren. Kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel rustig, prijzen onveran derd. Vare koeien aanvoer gewoön, han del flauw, prijzen ongewijzigd. Vaarzen en pinken aanvoer groter, handel ge drukt, prijshoudend Graskalveren aan voer als vorige week, handel redelijk, ruim prijshoudend. Vette kalveren aanvoer klein, handel vlot, prijzen hoger. Nuch tere kalveren aanvoer groter, handel re delijk, iets gedrukt in prijs. Schapen en lammeren aanvoer kleiner, handel willig, stijver in prijs. KATWIJK AAN DEN RIJN. 19 oktober Groenteveiling: waspeen A extra 510610, AI 360—490, All 360—560, B extra 540—590. BI 280—500, Cl 300—370. CII 160—300, bloem kool 6 per bak I 89—124, II 17—64, 8 per bak I 51—84, II 17—38, 10 per bak II 31, 12 per bak I 2844. andijvie 18—30. spitskool 24—25, groene kool 21—25, knolselderij 29, rode kool 514, breekpeen 190410, prlnses- sebonen 40—115, bospeen 53—62, selderij 18—22. Aanvoer waspeen 137.000 kg. bloemkool 4500 stuks. ROELOF ARENDSVEEN Bloemenvei ling 19 okt. 1970: Am. Anjers Sim Ros» 27—38, Sim Rood 31—42. Sim Wit 30—32. Sin Keefer 23—32, Sim Arthur 32—38. Jacky 37 Esperence 27—36, Lena 25—35, Yellow Dusts 37—39, Princes Ann 34—36. Rozen Garnetu en Carol 10—17, Zorlna 17—24, Carla 32—42 Baccara 5567, Seventeen 18—21, Sonora 22—25, Peer Gynt 4549. Spanish Coral Princess 30—33. Faberge 16—1 dia 2?—35 C.arina 32il, Prominent 51, Ne- rine 1579, Gerbera's 3640, geplozen chry santen 19—63 p. st„ Troschrysanten 70—1,55. idem Jaarrond 1,352,75, Trosanjes 1,60—2,40, Irissen 2,10—3,60, Freesla's 60—95, Ornlthogalum 42—75. Eikenblad 39—65, Ane monen 70, p. bos. TER AAR, 19 oktober Groentevei ling: andijvie 34-42, spruiten 48. snijbo nen kas I 2,70, idem II 1.70, uien 19, stam- prinsessebonen 1,80, idem ir 90. stokprin- sessebonen 1.80, komkommers stek 30. pe ren Legipont 17, aardappelen 25, a es j per kg. Komkommers A 42, idem B 36,1 idem C 31, idem D 18, bloemkool AI 68- 69, idem AH 45-46, idem Bn 16, alles per stuk. boerekool 1,50 per kist, tomaten A extra 5.60, idem AI 5.60, idem B extra, |l 5.75, idem B I 5,80-6,00. idem C 4,70- 4,75, idem CC 2,60. tomaten binnenland A 2,60-3,70, idem B 2,60-3,10, idem C 2,70, per bakje van zes kg. LEIDEN Bij de Sportschool De Vries was het zaterdag examendag. In verband met de verwachte drukte werd het programma gesplitst, 's Mor gens kregen de leerlingen uit Oegst- geest de kans om hun capaciteiten te tonen. Niet minder dan 93 judoka's maakten er gebruik van. 's-Middags was het de beurt aan 76 Leidse judo ka's, terwijl in de avonduren het B-team van Sportrchool De Vries op de mat verscheen in de dojo van Sportschool Luiten. Hun eerste te genstander (Sportschool Muilwijk uit Dordrecht) werd met 400 (40) ver slagen. Daarna kon men aantreden tegen Sportschool Luiten (Leiden). Ook nu werd gewonnen en wel met 208 (22). De laatste teamwedstrijd werd echter met heel klein verschil verloren van Judoclub Yu-Wa (Den Haag) Het werd 2530 (32). Vit de RIJNSTREEK BENTHUIZEN De gymnastiek vereniging „N.A.S." organiseert op donderdagavond 22 oktober in samen werking met het KNGV de landelijke conditietest „Trim door Gym". Iedereen van 16 jaar en ouder, lid of geen lid van een vereniging kan onder deskundige leiding de conditie test afleggen. Deze wordt gehouden in de grote zaal van het Dorpshuis „De Tas" en begint om 19.00 uur. Voor nadere inlichtingen W. Boevé, Dorpsstraat 40, telefoon 5680. KOUDEKERK De fa. Batelaan in de Dorpsstraat heeft voor de laat ste maal de winkeldeur gesloten. Mevr. Batelaan, die het levensmldde- lenbedrijf na het overlijden van haar man enkele jaren geleden, alleen voortzette, heeft er genoeg van. Daar mee wordt een periode van ruim '00 jaar afgesloten, waarin 3 generaties Batelaan een groot aantal Koudeker ken; voorzagen van „koloniale- en grutterswaren", zoals dat vroeger heette. In minder dan een jaar tijds ver dwenen 3 bekende levensmiddelenza ken en een bakker uit het Koude- kerkse dorpsbeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 10