emiva lopende Huize Zwieten WEEKAGENDA Jubileumconcert een hoogst plezierige belevenis ;e Leids jongerenblad vandaag verschenen Uit het politierapport 3 oktober t Nut Voorschoten heeft nogal wat kritiek Nieuwe voorzitter PCC Zoeterwoude Milieubeheersing levensnoodzaak Drs. Wolterbeek te Leiden benoemd Ook f 400 voor steuntrekkenden (eugdkamerorkest (10) oogstte geestdriftig en dankbaar applaus LEIDENTien jaren bestaat het Jeugdkamerorkest nu in Lei- jen. Dit feit is de aandacht waard. Immers, dit ensemble heeft Ue&ds met mutaties te maken. Zelfs muziekstudenten treft men er igelmatig in aan, waarvan verscheidenen in onze grote symfonie- Veesten zijn terechtgekomen. Dit laatste verguldt de pil wel enigs- jiTis. Om resultaten te bereiken zoals men zaterdag in de Stads- •hoorzaal mocht vaststellen is in de eerste plaats een orkest- fyiner nodig. Nu, dat is Henk Brïèr naast zijn muzikale leiders- jfépen. Op deze feestelijke avond onze Theo Olof als solist. De zaal is zo goed als vol. ia Pa de m 3St 01! ar tik rmatit Maar jon» de aang form i nks [Als een soort akademische Fest- iverture werd Mozarts Marcia in D il élan gespeeld, waardoor het or- jt het contact tussen podium en jal in één slag wist te leggen. Het Concerto grosso in Bes van G. Handel was wellicht hierdoor iets onstuimig in opzet. De dialoog m ssen concertino en ripienisten wam ritmisch wat in de verdruk- vg, een euvel, dat Briër snel wist beperken, zodat een allerzins re- elijke weergave ontstond. Henk Briërs eigen werk, Prelu- ide en toccata voor kamerorkest, |35 soli, in opdracht van de minis ter voor CRM gecomponeerd, rroeg de speciale aandacht. .Na |één enkele auditie is het natuur- llijk onmogelijk een oordeel te .geven over een opus, dat kenne lijk de bedoeling heeft afstand te nemen van tonale tradities. [De prelude is een vrije vorm of men wil een fantasie, waarin instructief het contrapunt door de instrumentatie zich hier en daar laat herkennen. Overigens gebruikt Briër bepaalde effecten (iedere instrumentatie beoogt effecten!) zoals de ongedempte pianosnaren, die sfeer teweeg brengen. De toccata is naar mijn voorlopige indruk een echt ca priccio. Het werk moet men echt enkele malen gehoord hebben, maar dat neemt niet weg, dat- men de grootste bewondering mag hebben voor de weergave van bv. de soms gecompliceerde ritmiek door amateurmusici. De inkt van het manuscript moet ternauwernood droog zijn ge weest. Wét een toegewijde stu die door dit jonge orkest! Aan nemend, dat de zaal in zijn me ning over dit werk niet veel ver der had kunnen komen dan on dergetekende, krijgt het gehoor vanaf deze plaats een compli ment voor zijn hoffelijk applaus. Olof in Mozart Pièce de resistance was ongetwij feld de medewerking van Theo Olof, snmaal een wonderkind, nu een ■eren meester en beschermheer van dit ch ri orkest. Speelde hij op tienjarige leeltjjd Beethovens concert in d, nu met' ion rnen hem beluisteren in Mozart, or/yD majeur. Over technische proble- als hken, die niet bestaan, hoef ik niet goldfe schrijven. Die bestonden zelfs voor ge et orkest niet, dat zo ad rem secon- lergel eerde, dat Olof zich geheel vrij kon ikter even. Het driedelige concert bevat rvens drie cadenzen, waarin Olof i]n Stradivarius waarlijk liet zin- ;en. Wat ligt Mozart hem toch goed. Ie W( in st Vólg )olil aat eac X sdaad geac de illen n zat ïdsrei >lict van den ops) uit V0( ZOETER WO UDE Zaterdag was 'let voor de stichting Gemiva een Duits Westelijke dag, omdat zij huize Zwieten aan haar bezit kon toevoe- fen. De stichting Gemiva, die zich bezig houdt met de verpleging van geestelijk minder-validen, heeft al het voormalige Kruisherenklooster aan de Vrouwenweg in exploitatie, terwijl ook in Gouda en Moordrecht verpleeghuizen zijn. In Zwieten wor den achttien meisjes van 1830 jaar ondergebracht, i Drs. G. P. J. Arts, directeur van de stichting, zal de dagelijkse leiding hebben, terwijl als vaste huisdokter ^thol dokter H. Bakema uit Leiderdorp werd benoemd. Drs. Arts vertelde, dat men ook plannen heeft om een jk n viertal dagverblijven te realiseren /E? J€n dat de stichting zich ten doel stelt de hele zwakzinnigenzorg bin den de Randstad voor haar rekening te nemen. De voorzitter van de stichting, de heer G. van der Heijden, deelde nee, dat de Gemiva plannen heeft voor bouw van een tehuis met een capaciteit van 300 bedden. Nu heeft nen met huize Weipoort aan de Vrouwenweg de beschikking over na r< af 1 ligiei werk im P lerst» Zijn succes was triomfaal; tevens voor Briër en zijn orkest, dat Olof terecht liet delen in de staande ova tie. Haydns 104de symfonie, waarvan bij het eerste optreden, negen jaar geleden reeds enkele delen werden gespeeld vormde het sluitstuk. Het orkest was versterkt door oud-leden (beroeps) en enkele andere instru mentalisten. Zodoende kon men het werk in de juiste bezetting maken. In aanmerking genomen, dat hier geen beroepsorkest aan het woord was met klankroutine zowel in piano Ingezonden Ik heb wel moeten lachen, hoor, om het ingezonden stuk van de heer Van 't Zelfde te Woerden over 3 oktober. Op 30 km afstand van Lei den zit hij het 3-oktober-feest te be wenen. Zijn zielsaandoeningen als oud-Leidenaar heeft hij geuit in een stuk ironie, waarvan een nog nuch ter denkende inwoner van Leiden zou moeten hopen dat het ernstig was bedoeld. Wat is 3 oktober dan anders dan een ordinaire kermisdag? Ik heb niets tegen kermis. Maar ik kan er geen begrip voor opbrengen, dat dit feest door totaal verouderde helden liederen bij een standbeeld, een psalm van de politiemuziek, een haringfuif en een.aantal kerkdiensten tot een verheven gebeurtenis moet worden opgepoetst. Ik snap werke lijk niet, hoe mensen, die met het gebeuren van 1574 geen enkele emo tionele relatie meer kunnen hebben, zich daarvoor kunnen lenen. De achteruitgang van het feest is volkomen te begrijpen. Het zal nog méér achteruitgaan. Om de eenvou dige reden dat de nieuwe generaties de zogenaamde diepere motieven van 3 oktober niet meer kunnen aanvoe len. Het 3 oktober feest blijft heus wel, maar dan alleen misschien met taptoe, kermis en optocht. Die geeste- gelijk van af. Het is een restant van gelijk van af. Het is een nestant van een geschiedenisbenadering en -in terpretatie die niet meer van deze tijd is. Gelukkig maar. Dan moet het bestuur zijn wat belachelijke cere moniële tenue ook maar aan de wil gen hangen. Een rood-witte rozet ter onderscheiding van het gepeupel is echt voldoende. Leiden, P. J. de Goede i zijn *50 bedden. Ingezonden Rijnegommerstraat In het verslag van- de laatste raads vergadering is een abuis je geslopen: er staat tegen het einde: „De prijsop gave voor de demping van het slootje in de Rijnegommerstraat is te ver wachten". Dit moet zijn: „De prijsop gave voor de verbreding van de Rij negommerstraat is te verwachten. De demping van de Rijnegommersloot met de aanleg van het tunneltje on der de Hoge Rijndijk, erop aanslui tend, is een zaak apart, die ook nog komt." A. J. van der Poel Zoeterwoude LEIDEN De gezamenlijke leidingen van de Kabouter kringen van de Nederlandse Gidsen en het Nederlandse Pad- vindsters Gilde hebben zater dag met de kinderen 60 jaar scouting gevierd. Zo kwamen de kabouterkringen uit Leiden, Leiderdorp, Voorschoten en Kat wijk alsmede de gewestelijke Blauwe Vogel-Kring bijeen in het Sint Antoniusclubhuis. Zij hebben daar een mini-dorp op gebouwd. Na de gezamenlijke broodmaaltijd konden de ka bouters in de verschillende win kels hun creativiteit ontplooien op verscheidene terreinen zoals handenarbeid, volksdansen, poppenkast en muziekmaken. als forte, besluit ik met mijn grote bewondering voor Leidens muzikale jeugd, door Briër zo opvallend ge ïnspireerd. Het werk lièp; er was tevens een goede nuancering. Alles bijeen een hoogst plezierige beleve nis. HENRI WELBOOREN Auto uit de bocht ALPHEN Door de dichte mist vloog gisternacht een automobilist uit Bodegraven met zijn wagen uit de bocht bij het station. Hij reed een lichtmast en een bloembak omver en kwam tegen het stationsgebouw tot stilstand. De bestuurder en de inzittende naast hem, eveneens uit Bodegraven, liepen snijwonden op. De auto werd vernield. VOORSCHOTEN Het Voorscho- tense departement van het Nut van 't Algemeen is de grootste culturele vereniging van het - 21.000 inwoners tellende forenzendorp. Bijna 800 ge zinnen zijn lid. Met deze groei be staat de mogelijkheid dat de afstand tussen bestuur en leden te groot gaat worden. Tijdens de jaarverga dering is een werkgroep gevormd uit de meest actieve leden, die sa men met het bestuur een zo groot mogelijke gevarieerdheid in pro gramma-onderdelen zal trachten te verkrijgen. Voorzitter H. C. A. Boom werd Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Eleonora M., d. v. P. van der Kwaak en E. de Meij, Josephus J., z. v. W. H. Duindam en C. C. Hooijmans, Maria B. C., d. v. A. T. W. Schrama en M. J. C. van Bezu, Cornelia A., d. v. K. P. de Best en L. Pronk, Nathalie M. M„ d. v. T. A. M. van der Velde en E. M. Kieft, Sandra P. M., d. v. P. H. M. van Zaal en C. E. M. van der Veer, Peter C., z. v. N. J. A. van der Tuin en J. Ro man, Adrienne M., d. v. R. M. Heruer en G. J. M. Kompier, Albertus C., z. v. A. Koppe en J. Kulk, Anette J., d. v. J. C. Stolle en J. E. Koreneef, Arendje, d. v. W. Ouwehand en J. van Rijn. Overleden: A. Pon, 22 jan. 1902, echtgen. van P. Helvensteijn, C. Vijl- brief, 29 dec. 1898, echtgen. van P. W. Martijn, J. van Beien, 13 jan. 1899, man, J. Schreuder, 2 mei 1924, echt gen. van W. van Schoonderwoerd den Bezemer, J. van Oosten, 28 mrt. 1901, man. Ondertrouwd: H. J. G. Melis en J. A. M. Breedveld, C. M. de Graaf en M. E. van Iterzon, I. H. Kuo en A. Serizawa, J. Neuteboom en L. A. P. Strumpel, B. J. de Klerk en H. E. van Iterson, A. Boomsma en C. J. J. Cor net, J. Haasnoot en P. J. de Witte, J. Bergman en S. J. Lens, W. Prins en T. M. Lagerberg, C. P. Kagenaar en H. J. A. van Soest, G. A. J. de Groot en C. J. E. Kettenis, P. M. Rietkerk en C. J. M. de Haas, C. P. de Ruijter en L. H. C. van der Vlist, L. J. B. Bo- gaards en M. W. van Maanen, T. Hemmes en G. van Went, J. de Laaf en A. C. Verhoeff, H. N. Geijsman en W. M. Ravensbergen, J. L. A. Kessen en P. M. van Teijlingen, R. J. Niesing en H. Link, J. van der Pluijm en C. C. M. J. van der Kwartel, A. J. M. Star- renburg en P. J. M. Nederpelt. ZOETERWOUDE Op de ver gadering van de Prot.-Christ. Com binatie is het bestuur gewijzigd. Voorzitter werd de heer B, W. Beskers. Naast hem namen in het bestuur zitting de heren W. D. Del fos, J. D. Hulsbos, P. v. d. Kraan, H. H. van Kapel, J. A. de Kam en A. J. Baars. Aan de afgetreden raadsleden, de heren Joh. van Vliet en B. C. v. d. Veer, werd danlk gebracht voor wat zii hebben gepresteerd. De heer Van Vliet, die lange tijd lid van de raad was. kreeg een tafelaansteker met inscriptie. herkozen als voorzitter. Uit de ver gadering kwam het onbehagen naar voren over de gemeentelijke cultu rele activiteiten. De gemeente diri geert te veel en stimuleert te weinig, 't Nut krijgt een gemeentelijke sub sidie van 0,75 per lid; de risico's bij het aantrekken van beroepsgezel schappen moeten volledig door de vereniging gedragen worden. Het Creatief Centrum krijgt een groot subsidie uit de gemeentekas, terwijl het oudere creatieve centrum van de Essenlaan geen subsidie krijgt, waardoor de lesgelden van het par ticuliere centrum hoger liggen dan die van het gemeentelijke centrum. Het bestuur deed de toezegging deze zaken te zullen bespreken even als het voorstel van de toneelgroep van 't Nut het toneel van het cul tureel centrum te huren voor repe tities tegen een gereduceerd tarief van maximaal 10,per avond. De huur van het Cultureel Centrum is de laatste jaren zo hoog geworden, dat het voor verenigingen vrijwel onmogelijk wordt deze op te bren gen. Na dit hoor en wederhoor van 't Nut wordt het nieuwe programma donderdag ingezet met een opvoe ring van Potasch en Perlemoer in het Cutureel Centrum. Culturele Raad duikt in schouwburg-affaire LEIDEN Morgenavond om 8 /uur houdt de Cult. Raad weer een openbare vergadering in de koffieka mer van het stadhuis. De agenda vermeldt onder meer: concept-advies aan b en w over het schouwburg- vraagstuk; tussentijdse informaitie over vestiging kunsthuis in de Waag, subsidiëring Res.-Orkest, cultureel jongerenpaspoort en cultureel-crea- tieve voorzieningen in de Merenwijk, adviezen inzake de panden Nieuw- steeg 4 en 6 en pand Pieterskerkgracht nr. 9 alsmede de problemen rond de sportschool Luiten en Ars Aemiula Naiturae. Voor Endegeest geen elektronenmicroscoop LEIDEN Aan de agenda voor de volgende week maandag te houden raadsvergadering zijn nog eniige punten toegevoegd: verkeers plan Levendaal-Korevaarstraat (voor de derde keer in behandeling); wegembeloop rond molen De Valk; aanschaf 300 parkeermeters; aan schaf rioolzuigmachine; het intrek ken van het raadsbesluit van 3 november 1969 waarbij een bedrag van f360.000 werd gevoteerd voor uitbreiding van de psychiatrische inrichting Endegeest met een af deling elek'fcronenmicroscopie. B. en W, komen tot dit voorstel tot intrekking naar aanleiding van een schrijven van de raadsleden Dirks en Jonkers. Deze raadsleden vinden het onzin, in deze tijd van financiële problemen een dergelijke apparatuur aan te schaffen, terwijl ook de Leidse universiteit er al een bezit. ZOETERWOUDE De plaatse lijke K. P. J. houdt onder het motto „Karakteristiek Zoeterwoude" een fotowedstijd. Elke ingezetene kan Elke ingezetene kan meedingen naar de mooie prijzen. VOORHOUT Op de Leidse Vaart ter hoogte van de Elsgeestcrweg, kwam de 29-jarige gehuwde vrouw J. P. S. mdt haar personenauto in het water terecht. Zij geraakt om streeks 13.40 uur op de linker weg helft en schrok van tegemoetkomend verkeer, waarna zü de macht over het stuur verloor. De vrouw liep alleen een gescheurde wenkbrauw op. NOORDWIJK De vereniging Noordwijk Actief organiseert van 27 t.m. 31 oktober a.s. in het Lido-thea- ter een middenstamdsshow. Een aan tal zakenlieden uit Zee en Binnen, zal daar een twintigtal stands inrich ten. Een paar maal per dag zullen er modeshows worden gehouden. WOUBRUGGE Morgenavond om 8 uur wordt in de kantine van de voetbalvereniging een kaartavond ge houden. LEIDEN In een oplage van 7000 exemplaren is vandaag het eerste nummer van Thym, de Leidse jonge renkrant, verschenen. De studenten verenigingen Augustinus, Catena, de ALSV, Socrates en de VCSB hebben een collectief abonnement op Thym. LEIDERDORP Vrijdagavond hield de AR-kiesvereniging haar eerste werkvergadering. In zijn ope ningswoord wees voorzitter J. L. Dubbeldam erop dat als men de opdracht als evangelische volkspar tij wil waar maken wij van daaruit beoordeeld mogen en moeten wor den. De vergadering ging akkoord met het bestuursvoorstel dat in 1971 voor de contributie een tabel naar inkomen zal worden gebruikt. Daar de" voorzitter voor enige ti.id naar Amerika gaat werd in zijn plaats de heer H. J. Lamers tot voorzitter gekozen. De heer Dubbeldam werd dank gebracht voor de wijze waar op hij de afgelopen 3 jaar de ver gaderingen had geleid. De heer Lamers bood hem een foto-album aan. Na de pauze sprak de heer Dub beldam over de milieubeheersing. De eisen worden in onze welvaarts staat opgeschroefd. De bouw van elektriciteitscentrales bijv. moe om de 10 jaar worden verdubbeld. Met de koeling worden dieren- en plan tenrijk bedreigd. De vraagt dringt zich op hoe wij deze zaken afwe gen. Een departement voor milieu beheersing is een dringende nood zaak. Het zal voor een leefbaar milieu in de toekomst zelfs moge lijk moeten zijn, de economische groei af te remmen. LEIDEN In de nacht van don derdag op vrijdag werden banden doorgeprikt van politieauto's die ge parkeerd stonden voor het bureau aan de Zonneveldstraat. De wagens stonden gereed om uit te rukken voor een noodsituatie. De daders zijn onbekend- Vrijdagavond 8.15 uur slipte een 15-jarige bromfietser in de Ooster- dwarsstraat. Hij liep hoofdwondenen ten sohedelbasisfractuur op. Hij reed samen met zijn 16-jarige vriend. Beide brommers bleken te zijn ge stolen. Een speler die op het U.V.S.terreim ;'h duel was rond de bal tijdens de wedstrijd U.V.S.-Excelsior, kwam zo ongelukkig te vallen dat hij een scheenbeen brak. Hij. werd naar een ziekenhuis overgebracht. Tijdens een voetbalwedstrijd op het DOCOS-terrein kwam een 22- jarige speler uit Leiden te vallen. Hij moest met een gebroken rib naar net Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Vrijdagnacht werden boeken gesto len udt een winkel in de Breestraat. Eén boek werd teruggevonden op de Visbrug. Vannacht brak brand uit in een belijmingsmachine bij de Fasson LEIDEN Drs. P. S. R. Wolter beek is benoemd tot chef van de af deling economie, statistiek en socio grafie van de gemeente. De heer Wol terbeek studeerde economie in Rot terdam. In 1953 deed hij doctoraal examen en in 1961 studeerde hij af in de accountancy. Van 1953 tot 1961 was hij assistent accountant in Den Haag, waar hij de deskundige was op het gebied van administratie en organi satie. Ook werkte hij nog bij de Ge nie in Den Haag en bij de PTT. Medio 1962 werd hij accountant en in mei 1965 bedrijfseconoom in Rotterdam. Geref. predikant gaat voor in Lutherse kerk LEIDEN Zondag 18 oktober, zal .'ji de kerkdienst van de Evangelische Lutherse Gemeente, een gerefor meerd predikant voorgaan. Men heeft ds. H. de Boeft, die predikant is geweest in de Gereformeerde Ker ken en van een Nederlandse gemeen te in Italië, bereid gevonden de plaat selijke predikant ds. J. Kappel, die dan afwezig is, te' vervangen. De kerkeraad tekent hierbij aan: „Zoe kende naar mensen, die zouden kun nen voorgaan in onze kerk, op zon dagen dat de eigen predikant afwe zig is, stootten wij op zijn naam. Hoewel de liturgievorm van de dienst, hem vreemd is, hopen we toch van harte, dat hij de verwant schap, rond het Evangelie van Chris tus, zal voelen". Ds. De Boeft, heeft een werkkring aanvaard, aan het Universiteitsbu reau, te Leiden. NOORDWIJK Voor een talrijk publiek op de propaganda-avond van Vogellust en de Vereniging voor Vo gelbescherming Noordwijk in het jeugdcentrum De Rank, draaide de bekende cineast Jo van Dijk zijn kleurenfilm van de vogels in de Zaanstreek. Na het openingswoord van de heer F M Vink, deed de heer A. Cramer, secretaris van de Vereni ging voor Vogelbescherming Noord- wijk een dringend beroep op de be zoekers mede te werken aan het be houd van de natuurgebieden in Noordwijk en omgeving. aan de Lammerschansweg. De brand ontstond door statische eléktriciteit. Hoewel de brandweer wel werd ge alarmeerd, hoefde niet te worden op getreden. Personeel wist de brand zelf te blussen. De schade wordt geschat op 15.000, Op de Hoge Rijndijk, bij de Wilhel- minabrug, kwamen zondagavond om streeks 22.45 uur, twee bromfietsers met elkaar in frontale botsinug. Een 24-jarige Leidenaar liep een shock en snijwonden op. Een 14-jarige bromfietser moest met een hand- wond en een schedelbasisfractuur worden overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis. Daarnaast is het de bedoeling, dat ook scholen en bedrijven zich collectief abonneren op dit jongerenblad, zodat de financiële basis wat kan worden verbreed. De losse verkoopprijs is 35 cent. In een redactioneel voorwoord wordt gesteld, dat Thym een spreek buis wil zijn voor iedereen, die in Leiden leeft en werkt. Niet alleen wil de redactie schrijven over allerlei toe standen in Leiden, maar ook acties voeren om de leefbaarheid te verbe teren. We geloven, zo staat er in dit voorwoord, dat er in Leiden te veel besloten clubjes zijn, waar een portier staat, die kijkt of je een das aanhebt, of je netjeë bent gekleed, niet te lang harig bent, je collegekaart kan laten zien of die, als je een neger of een gastarbeider bent, beleefd zegt, dat het vol is. Het jongerenblad geeft informatie over Release, het Rode Boekje voor scholieren, Troef, de tentoonstelling „Wij nemen het weer niet 1933-1945- 19nu", die van 23 oktober af een week is te zien in de Pieterskerk, de Ka bouters en natuurlijk over popmu ziek. Bovendien staat er een lijst in met adressen van actiegroepen en een agenda met wat er allemaal te doen is in dit stadje. Het administratie-en- redactie-adres is Troef, Hogewoerd 57, Leiden. Het volgende nummer verschijnt 14 november. Leids raadslid: LEIDEN Het raadslid Hoeven, (CPN), vraagt b en w of het moge lijk is ook een uitkering van f 400 te verstrekken aan mensen, die ateun ontvangen via de Bijstandswet, aan geplaatsten in GSW-verband en aan, het gemeentepersoneel. Ook het personeel van de Kon. Ned. Grofsmederij zal een uitkering van f 400 ontvangen. Tentoonstelling over verzet in Pieterskerk LEIDEN Van vrijdag 23 oktober af wordt een week lang in de Pie terskerk de tentoonstelling „Wij nemen het weer niet 1933194519- nu" gehouden. Deze tentoonstelling, een initiatief van een aantal ex- gevangenen van het concentratie kamp Sachsenhausen, wil parallel len trekken tussen verzet en onder drukking ten tijde van de Nazi's tot nu, in bijvoorbeeld Zuid-Afrika. Vietnam en Tsjechoslowakije. De af gelopen jaren heeft de tentoonstelling honderdduizenden bezoekers getrok ken, onder wie veel jongeren. Maandag 12 oktober Oegstgeest: Gemeentecentrum Lljtweg, 8 uur: afd. Oegstgeest Christen-vrouwen bond, mevr. J. Quartel, Rotterdam, over „mag ik zo vrij zijn?" Oude Vest 45. 8 uur; K. en O., C. Egas over „Rebellie als continuverschijnsel". Gehoorzaal, 8.15 uur: concert Alma Ma terkoor. Dinsdag 13 oktober Stadhuis, 7-8 uur: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7-8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8.15 uur: cabaret Herman van Veen. Loge-gebouw, Steenschuur 6. 8 uur: Filmclub K. en O.. Fietsendieven. Woensdag 14 oktober Stadhuis, 4-6 uur: spreekuur soc. raads- Beloftekerk, 8 uur: Jaarvergadering afd. Morskwartier NCVB. Schouwburg, 8.15 uur: cabaret Herman van Veen. Gehoorzaal. 12.4513.30 uur: pauze-or gelconcert Gemma Coebergh. leerlinge van Albert de Klerk. Hooglandse Huys (Moriaansteeg), 8 uur: H C Zorn over Kameroen (Bijzonder ker- kewerk Hervormde Gemeente en Wljkge- meente Pniël). Donderdag 15 oktober Schouwburg, 8.15 uur: cabaret Herman van Veen. Kantine Clos en Leenbruggen, Lange- gracht 8-12, 7.30 uur: ruilavond afd. Leiden, Philatellca. Vrijdag 16 oktober Schouwburg, 8.15 uur: cabaret Herman van Veen. Doopsgezinde Kerk, 8 uur: mevr J G Boiten-Durieux spreekt over „City-pas torie Oudezijds 100" Zulderkerk (zaal). 8 uur: afd. Centrum Christenvrouwenbond, mevr. M Amelink- Berg over „Levenskunst en levensstijl" Zaterdag 17 oktober Schouwburg, 8.15 uur: cabaret Herman van Veen. Llsse: St. Agathakerk, 8.15 uur: orgelcon cert Jan Welmers. (Katwijk). FILMS IN LEIDEN CAMERA Met jouw tanden in mijn nek. 18 Jaar. dag. 2.30 ,7 en 9.15 uur. zo 2 30 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Dagboek van een kamermeisje. 18 Jaar LIDO De non van Monza, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR Borsellno. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur zo 230. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Gedwongen tot het rosse leven, 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Erotiek in Moulin Rouge. 18 jaar. STUDIO Alice's restaurant. 18 jaar, dag. 2 30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON M.A.S.H.. 18 Jaar. dag 230. 7 en 9-15 uur, zo 2 30. 4.45. 7 en 915 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, telefoon 20502, de Oegstgeestse Apot heek, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, tele foon 53274 en Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, telefoon 01717 - 2525. De zaterdag-zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Herdingh Blanken. Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 6 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners eD alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot U uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Bebandellng na ongevallen De poliklinische oenandeilng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal z (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maai 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83- vooi hulpverle ning telefoon 2410! b.g.g. telefoon 20460; Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.3015.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 1330—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t'm vrijdag van 19.0019.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek; maandag t/ra vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethziekenhuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tol 14.30 uur; zon dags 11 tol 12 en 2 tot 3 OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgors- makllnlek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur: zondag 11—1145 en 13—15 uur Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 18.0019.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van !8.ë0X8i8.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8\ zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. Katwijk Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Ung: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum; dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot naif 5; longkllnlek en tbc-afdeling kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Schouwburg (koffiekamers): werk van Henk Gosses, Koos van der Water, Frans en Marie-Anne van Nleuwenborg. Wil So- rel en Jacq. de Wit (van 28 sept. tot 31 oktober). Galerie v.d. Vlist, Botermarkt 3: werk van Guus de Ruiter, van 30 sept. tot 29 oktober, dlnsd. t.e.m. zat. van 9 tot 6 uur. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94: grafiek van Joan Vilè Moncau, direct, van de Acad. voor schone kunsten te Olst, van ^29 sept. tot 21 okt. dlnsd. t.e.m zond. 2 tot WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7, aquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastieken van Peter van der Meer (21 sept.-l4 okt.. maandag t/m zat. 10-17 uur, ook dlnsd.av. 8-10 uur, zond. na afspraak). Musea Acad. tnst. mus. Rapenburg 73, werkda- f^VuV2'30 dlnsd0B en vrijdag ook Hortus. Rapenburg 73: 1 aprli ao september 9-12 en 13.30—17 uur zon. £assen zat. en zon gesloten: 1 oktober - 31 maart. 9-12 en 13.39-16 uur, zon gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870, tot 26 oktober dag. 10—17 uur. zond. 13—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3