Maak centrum van Leiden bereikbaar Bezwaren tegen Leidse vuilstortplaats Eén vormingsschool in Leiden WfcXKACENDA 'Parkeerpasje geen oplossing Burgerlijke stand van Leiden D'66 stelt vragen over sportvelden in Kikkerpolder K Uartekreet scheidende directeur Ven D: I De heer C. A. A. Kerckhoff trad in oktober 1920 in dienst van het Vroom Dreesmann-concem. Hij werkte onder meer bij Vroom Dreesmann-Den Haag en Nijmegen en bij Morley Stores in Londen, in de twintiger jaren een nederzetting van Vroom Dreesmann in En geland. De heer Kerckhoff werd in 1930 benoemd tot directeur van Vroom Dreesmann Leiden N.V., in welke functie hij in de jaren na de Tweede Wereldoorlog ook de vestiging en uitbreiding van het Vroom Dreesmann-warenhuis in Alphen aan den Rijn leidde. De heer Kerckhoff heeft ook diverse centrale functies binnen het Vroom Dreesmann-concern vervuld. Hij was lid van de afdeling Centrale Alle geschenken, die de scheidende V. en D.-direc- teur gisteren kreeg, lagen in de hobby-sfeer. Hier bekijkt de heer Kerckhoff (staande tweede van links) de werk bank, die hem cadeau werd gedaan. Personeelszaken, een beleidscolle- ge in de sociale sector, en maakte deel uit van diverse commerciële afdelingen. Gedurende lange tijd had hij de leiding van de gehele meubelinkoop van Vroom Drees- mann-Nederland en als zodanig heeft hij heel Europa bereisd. LEIDEN In het stadhuis werden gistermiddag mondelinge bezwaren naar voren gebracht tegen de vuil stortplaats aan de Roomburgerweg, omdat een nieuwe vergunning inge volge de hinderwet is aangevraagd. Er waren zes mensen aanwezig, die voor zichzelf en namens anderen, bezwaren uitten. Onder hen waren zowel bewoners van huizen, die in de buurt van deze vuilnisbelt staan, als eigenaren van aangrenzende boerderijen. Jonkvr. E. M. C. gravin van Rechteren Limburg, liet zich vertegenwoordigen door haar rent meester. Algemene bezwaren zijn: de stank van het afval, het grote brandge vaar, het ongedierte (ratten, vlie gen), versperring van de wegen door vrachtverkeer dat het vuil komt storten, de vrachtwagens verliezen onderweg veel afval, de luchtver vuiling. De boeren ondervinden nog extra lasten; bij brand staan de schuren LEIDEN Geboren: Richard A, z v T G ter Horst; Wilhelmus J H, z v P N Duijvenvoorde; Remco A, z v W Bink; Jeroen J T, z v J C G van Veen; Marcel A E, z v P v Laar; Maria T, d v E Gomez Zapata; Ar thur, z v J v d Leest; Liesbeth, d v B v d Graaf; Marcus N, z v T J van Maarle; Alexander J, z v D R J M Zonneveld; Ivetté M W en Pascale M T, dochters van P W S v Leeu wen. Getrouwd: F M de Grauw en U I M K van Werkhoven; E J H Hoek stra en R M Hinze. Overleden: S H Opstelten, 9 mnd., dochter; J H A Schrammeijer, 45 j„ man; A Barendse, 79 j., man; C F Schenkius, 82 j., wed. van J W H Somerwil; D v d Tuin, 83 j., man; M von Darl, 60 j., echtgen. van -N v Duijn; S Kolk, 59 j., weduwe van A Oosthoek; G H v Vliet, 18 j., zoon. Oecumenische jongcrendienst in Gemeentecentrum Oegstgeest OEGSTGEEST Zondag 11 okto ber is er in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg een oecumenische ,ongerendienst. In deze jeugddienst tide om 10.30 uur aanvangt willen rooms-katholieke, gereformeerde en hervormde jongeren samen met ka pelaan Hoogewegen, studentenpas toor te Leiden, een antwoord trach ten te vinden op een aantal vragen. Het thema van de dienst is „Want de aarde is een puinhoop". Een com bo van de hervormde gemeente zal medewerking verlenen o.i.v. Theo Goedhart. De collecte die tijdens de bijeen komst wordt gehouden is bestemd voor „Amnesty International'' een organisatie die zich inzet voor de vrijlating van allen die om hun overtuiging gevangen zitten. vol rook; het plastic dat de wei in waait is schadelijk voor het vee en hinderlijk by het bewerken van de grond. De bewoners die bij deze zaak be trokken zijn, achten een extra derde verbrander, die de gemeente heeft gepland, onvoldoende om van al deze hinder af te komen. LEIDEN Op de gemeentelijke sociale werkplaats is gistermiddag een 37-jarige Lissenaar van een trapje gevallen. De man liep een ge- oroken linkeronderbeen op en moest per EHD naar het Academisch Zie kenhuis worden vervoerd. Modieus, lang vest van plezierig be haaglijk zuiver scheerwol. In diverse nieuwe najaarsmodekleuren. Grof- gebreide kabelsteek en "houten" knopen. S-M-L. Als speciale najaars-WV OQ slechts Ci V Zolang de U vindt het bij voorraad strekt LEIDEN Hoogstraat 1-3 LEIDEN „Dit is de druppel, die voor ons de emmer doet overlopen van die hele binnenstad-geschiedenis hier". Een aantal bewoners van de „blauwe zone" in de Leidse binnen stad is nogal ge-ergerd door het fol dertje waarin het bureau Voorlich ting van de gemeente hun vraagt: „Wilt U een parkeerpasje of hoeft het niet?" Om nog maar niet te spreken van de antwoordkaart, die hun opge wekt in de mond geeft: „Ik wil graag tegen een bedrag van f 100 per jaar aan legeskosten een parkeeronthef- fing van het gemeentebestuur". De heer A. J. Bokern van de Pie terskerkgracht is woordvoerder van de 'verontrusten'. Hij zegt: „Ik on derken de moeilijkheden van deze stad de consequenties, die haar centrumfuncties hebben voor het ver keer. Ik zie daarvoor geen oplossing. Maar dat geven die parkeerpasjes evenmin. Mijns inziens moet men de woonfunctie van de stad primair stel len boven de centrumfunctie. Daar om geloof ik dat parkeergarages aan de buitenrand van de binnenstad de enig mogelijke oplossing van de el lende zullen geven". De heer Bokern ontving het ge meentelijk vlugschriftje dinsdag avond. „Binnen het half uur kreeg ik al reacties van buurtbewoners", ver telt hij. Sprekend namens hen ontleedt hij „die hele binnenstadgeschiedenis hier" in: de verkeerschaos, die in de hand gewerkt wordt door de centrumfunc ties die de stad onmiskenbaar (en ge lukkig!) heeft; het achteruitgaan van het leefkli maat dientengevolge. Dat spreekt uit de verpaupering van oude panden, mankementen aan riolen, het ontbreken van behoorlij ke speelgelegenheid voor de kinde ren, baldadigheden van rumoerig uit gaanspubliek. Maar daar komt voor de heer Bo kern c.s. nog by: „elk huis dat vry komt gaat naar de universiteit, een van baar neveninstellingen of naar Studentenhuisvesting. Nu is de Uni versiteit wel ongeveer de grootste werkgever hier; we hebben wel voor deel van. Maar ik zie niet in, waarom die zich alleen maar in de binnen stad kan vestigen. De studenten, daar Over twee jaar fusie tussen Katholieke Levensschool en Vorming Werkende Jeugd LEIDEN Eén vormingsinstituut voor dagcursussen. Dat is het resultaat van bes-prekingen, die de stichtingen Katholieke Levens school en Vorming Werkende Jeugd in de afgelopen maanden hebben gevoerd. Tussen beide stichtingen is met ingang van 1 augustus, het nieuwe cursusjaar, een nauwe samenwerking tot stand gekomen. Deze samenwerking zal leiden tot een volledige fusie met 1 januari 1972 als streefdatum. Eigenlijk is de fu sie nu reeds een feit. Alleen juridisch is de zaak nog niet rond. De samenwer kende stichtingen, die nog naar een nieuwe naam zoe ken, beschikken nu over twee panden. Staf/ directie en ad ministratie zijn on dergebracht in het pand Hogewoerd 57. Hier wordt ode ge werkt met groepen werkende jongeren, die halve dagen on derwijs hebben. Op maandag en woens dag zijn er groepen de gehele dag aan wezig. In het pand Ha- verstraat 64a, met twee gespreksloka- len, twee handvaar digheidslokalen en twee ontspannings lokalen bijna twee keer zo groot als het pand aan de Hoge woerd, wordt met groepen gewerkt, die de gehele dag onderwijs krijgen. Verkeerd „Eigenlijk is on- derwys een ver keerd woord", aldus de heer B. C. J. C. Ruygrok, één van de dertien bestuurs leden van de stichting zonder naam. Het woord onderwys schrikt de meeste werkende jongeren, meestal nog maar nauwelijks uit de school banken, af. Ze denken, dat ze weer in een klas komen. Ze hebben het idee van een gewone school. Als ze hier dan komen, kyken ze hun ogen uit. Voordat we tot intensieve samen werking overgingen, zijn de ouders ingelicht. We draaiden al met één programma. Dat deden we alleen nog in twee verschillende gebouwen en in verschillende groepjes. De be sturen zijn echter tot de overtuiging gekomen, dat het vormingswerk niet meer uit twee verschillende levens overtuigingen kon plaatsvinden". Het aantal werkende jongeren in Nederland, vooral jongens, neemt voordurend af. Maar met de inwer kingtreding van de wet „voorwaar delijk arbeidsverbod voor 15-jarigen,- op 1 augustus, kreeg het vormings instituut een enorme toeloop van 15- jarigen te verwerken. Het nieuwe instituut in Leiden moest zelfs een wachtlijst invoeren. LEIDEN Een 68-jarige Leidse fietser, komend uit de Medusastraat, verleende gistermorgen geen voor rang aan 'n vraohtwagen uit Nieuwe Wetering. De chauffeur van de vracht wagen, die op de Herensingel reed, waarschuwde de fietser, voordat hij met de wagen in aanraking kwam. De fietser kwam, waarschijnlijk door de schrik te vallen. Hij moest met wonden aan het gezicht en een ge kneusd onderbeen naar het Diacones- senhuis worden vervoerd. OEGSTGEEST Na een achttien tal jaren verbonden te zijn geweest aan de Willibrordschool gaat mej. Beaufort op 1 november met pen sioen. Het bestuur van de ouderver eniging biedt de scheidende onder wijzeres een afscheidsreceptie aan, op zaterdag 31 oktober van 15 tot 17 uur, in één de- Van de school. hebben we geen last van. Maar zelfs als man vallen je de gore ramen, de vieze gordijntjes en de verveloze deu ren vol pamfletten en affiches nog op". Zaterdag O De heer Bokern, die geen kritiek wil geven op de inhoud van de ge meentelijke folder, moet het wel van het hart dat men de uitbreiding van de blauwe zóne in de binnenstad o.m. argumenteert met een verwijzing naar het onderwijs als een van die centrumfuncties „alsof het onderwijs in Leiden maar anderhalf uur duurt". Maar wat de bezwaarden nog het meest prikt is een zin in de ge bruiksaanwijzing van de parkeer- schijf: op zaterdag moet de auto bui ten de blauwe zone of binnen de garagemuren. Daarvoor moet u in de omgeving een oplossing vinden" Zij vragen zich af: „Waar is die omge ving: Kennelijk weet het bureau Voorlichting dat óók niet. Maar waar om moet dan dat pasje f 100 kosten?" Dat het parkeerpasje aneen be stemd zou zijn voor „in de blauwe zone wonende gezinshoofden of al leenstaanden van 26 jaar of ouder, dié bijzondere redenen hebben om overdag langer dan anderhalf uur in de blauwe zone te parkeren", achten de binnenstadbewoners een discrimi natie van alle niet-gezinshoofden be neden 26 jaar, die ook in die binnen stad wonen. Dat zullen voornamelijk studenten zijn. Maar ze voelen de Invoering vad het pasje ook als een onrecht aan de inwoners van Leiden buiten de stadskern. Want om in hel kader van de centrumfunctie van hun eigen stad aan ieder die van buiten komt het genot van een parkeerplaats te bieden, kunnen zij met hun auto „de boom in". „Dat pasje biedt geen oplossing", herhaalt de heer Bokern. „Daarom lijkt het me het beste, de situatie voorlopig te laten zoals ze nu is. In afwachting van de bouw van par keergarages, waarvan al zo lang sprake is". Het foldertje is gedateerd: 5 okto ber. Twee dagen na dato had het bureau Voorlichting al t-lf ant woordkaarten retour van binnen stad-bewoners, die wel f 100 over hebben voor een parkeerpasje. Een twaalfde gaf te kennen, geen be langstelling te hebben. Gisteren vroegen heel wat blauw-zone-bcwo- ners om nadere inlichtingen. Mr. J. C. Lelieveldt, hoofd van het bureau: „We hebben nog geen negatieve commentaren ontvangen". En het schijnt dat het hem zou ver wonderen als dat wel zo zou zijn. „Dat pasje is typisch een ding dat voor de bewoners van de binnen stad bedoeld is. Een extra-service, voor Nederland een uniek geval. We hebben gewoon gesteld: Jullie moeten maar zeggen of je het wilt of niet. Het is een stukje uii voering van de parkeernota, waarmee de raad vorig jaar in principe akkoord ging". Donderdag 8 oktober Stadhuis, 8 uur: Gewestraad. Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, de heer R. Koning over kunst, een teken aan de wand. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Na- tuurhist. Ver., dia-avond. Vrijdag 9 oktober Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: afd. Lei den Ned. Chr. Reis-Ver., Spaanse avond met flamingo-groep. Kath. Mil. Tehus. Mare. hoek Oude Singel. 8 uur: schietavond Ned. Bond van oud-strijders, afdeling Leiden. Zaterdag 10 oktober Schouwburg, 8.15 uur: Potasch en Perle- moer in textiel. Katwijk aan Zee Trlumfatorkerk, 8 uur: Stichting Pro Organo. orgelconcert Gehoorzaal. 8.15 uur: Jubileum-concert Jeugdkamerorkest. FILMS IN LEIDEN CAMERA Met jouw tanden in mijn nek. 18 jaar, dag. 2.30 ,7 en 9.15 u 2 30 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23SO uur: Dagboek van een kamermeisje, 18 Jaar. LIDO De non van Monza, 18 jaar, dag. 2S0, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR Borsellno. 18 jaar. dag. 2S0, 7 en 9.15 uur zo 2S0. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Gedwongen tot het rosse leven, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.16 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Erotiek in Moulin Rouge, 18 Jaar. STUDIO Alice's restaurant. 18 jaar, dag. 2S0. 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur. TRIANON M.A.SJI.. 18 jaar. dag 2S0, 7 en 9.15 uur, zo 2S0. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20. tel. 21522: Apotheek R van Breest Smallen- burg. Loevesteln 6. Leiderdorp, tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmlna- park 8, Oegstgeest tel. 53274. De avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Zuld-West.< Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaai e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 1) uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uurvrijdagavond van 8.30 uur tot U uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot II uur. Behandeling oa ongevallen De polikimiscne benandeiing na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mld dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door net Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur dooi het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlcnst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie- 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemecnscbap Zuid-West Hulpverlenmgs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83- voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460: voor Informatie telefoon Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag, van 19.00—19 45 uur; dinsdag van 13.09—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.39—1550 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur: zaterdag en zondag tevens van 1350—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders), maan dag Um vrijdag van 19.0019.15 uur; za terdag en zondag van 1415—14 30 uur. Kinderkliniek maandag t/m vrijdag van 18.1519.00 uur, zaterdag en zondag van 14 30—15 30 uur Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethziekenhuis Lelden: derde Klas: dagelijks van 2 tol 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; fcraam- afdelmg dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot haLf acht; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12., 2 tol 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden, dagelijks van half twee tol half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepallënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags II tot 12 en 2 tot 3 OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek: maandag t.m. vrijdag 16.45- 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls. dagelijks eerste klas van I) ioi 12. 1.15 tol 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) Ie en 2e klas: van 10.39—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00-19.00 uur.. 3e klas: van 14 00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.09—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.60X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot hall 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van hall 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng. dagelijks van half 3 tot half 6; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdeling kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten PUgrlm Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase "70. Hedendaagse oasesamenle ving ir. N w Afrika (28 mei - 12 oktober) Galerie Van dei VUst. Botermarkt werk ven Ger Daniels. Andrè Gouw en Ben Glas i Haarlem) van 4 september tot 2 oktober Schouwburg (koffiekamers): werk van Henk Gosses. Koos van der Water, Frans en Marle-Anne van Nleuwenborg, Wil So- rel en Jacq. de Wit (van 28 sept. tot 31 oktober). Galerie v.d. Vllst, Botermarkt 3: werk van Guus de Ruiter, van 30 sept. tot 29 oktober, dlnsd. t.e.m. zat. van 9 tot 6 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: grafiek van Joan VUè Moncau, direct, van de Acad. voor schone kunsten te Olst, van 29 sept. to 21 okt.. dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7. aquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastleken van Peter van der Meer (21 sept.-l4 okt., maandag t/m zat. 10-17 uur. ook dlnsd.av. 8-10 uur. zond. na afspraak). Musea Acad. tnst. mus. Rapenburg 73. werkda gen ^9-39-12.30 dinsdag en vrijdag ook Hortus Rapenburg 73: l april 30 septembei 9-12 en 13.39-17 uur. zon 10-16 uur kassen zat en zon gesloten: 1 oktnbei - 3) maart 9—12 en 13 39—16 uur. zon 2<**i..»en zal gesloten Lakenhal: Artotheek 1870, tot 26 oktober dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur MEVR. OOSTHOEK OVERLEDEN OEGSTGEEST Eergisteren is na een ziekte mevrouw S. Oosthoek- I. Kolk in het Ddaconessenhuis overle den. Sinds 1 januari 1965 was zij lid van het college voor de verlening van bijstand. Mevrouw Oosthoek heeft, behalve in Oegstgeest, ook in Alphen, waar zij korte tijd woonde veel goed werk gedaan als maat- I «chappelijk werkster. Zij zal vrijdag middag in Alphen worden begraven. LEIDEN D'66 heeft zich in een schrijven tot het college van b. en w. gewend. Blijkens geruchten zullen de voetbalvelden in het tweede ge deelte Kikkerpolder een jaar later in gebruik worden genomen dan oor spronkelijk van plan was. De oor zaak zou zijn dat het inzaaien niet heeft plaatsgevonden in verband met klimatologische omstandigheden. Eén en ander betekent dat toezeg gingen aan de voetbalvereniging ..Lugdunum" en de raad niet worden nagekomen. D'66 vraagt of b. en w. bereid zijn maatregelen te nemen dat de voet balvelden alsnog in 1971 in gebruik lmnnen worden genomen. DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 Ergernis in de binnenstad Promotie te Leiden LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is de heer J. Kuipers, leraar Duits aan het Praedinius Gymnasium te Groningen en Conrector van het Groninger Avondcollege, tot doctor in de letteren gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Zeitlose Zeit''. Die Geschiohte der deutschen Kurz- geschi'chtsforschung". Promotoren waren prof. dr. K. R. Mandelkow en prof. dr. J. G- Bomhoff. IE )rmd gere ;r ge istaai r eei keler tite n Ne LEIDEN Gisteren enkele dagen i na zyn gouden jubileum in dienst van het Vroom Dreesmann-con cern heeft de heer C. A. A. Kerckhoff afscheid genomen als di recteur van de vestigingen in Lei den en Alphen aan den Ryn. In I verband met het recente overlijden van zyn echtgenote was op ver zoek van de heer Kerckhoff de viering van zyn jubileum achter wege gebleven en ook de entourage van zyn afscheid werd om die re den beperkt en sober gehouden. Tijdens een besloten bijeenkomst werd de scheidende directeur, ver gezeld van zijn kinderen, in het Waaggebouw ontvangen door com missarissen en collega's. In het zelfde gebouw, nam hij later in de middag afscheid van al zijn mede werksters en m'edewerkers. Bij die gelegenheid voerden enkele spre kers het woord. Bedrijfsleider De Mol leidde de bij eenkomst in, en memoreerde dat de heer Kerckhoff van zijn vijftig dienstjaren er ruim veertig als di recteur aan het warenhuis in Lei den heeft gegeven. Samen met uw vader bouwde u het warenhuis aan de Aalmarkt en samen met 1 uw zoon verwezenlijkte u de gro te verbouwing en modernisering, welke enkele jaren geleden tot stand kwam. Vroom Dreesmann- Leiden is uw levenswerk! De heer Blonk dankte namens de stafleden voor de prettige samen werking. Wij hebben veel geleerd van uw rijke warenhuiservaring en wij hebben het altijd op prijs gesteld, dat u ons nadat de grote lijnen waren uitgestippeld zo'n grote mate van vrijheid hebt gegeven. Daaruit sprak uw ver trouwen en tegelijk uw mensen kennis, want u schiep daarmee een werkklimaat, dat zeer gunstig was voor creativiteit en het behalen van optimale resultaten. Namens personeel en gepensioneer den tenslotte sprak de heer Kok, die de scheidende directeur schetste als iemand, die een scherp oog had voor ongerechtigheden op de af delingen en daarvan op een niet mis te verstane wijze mededeling kon doen. Anderzijds was hij een man met een grote sociale bewo genheid, die belangstelling toonde voor zijn medewerkers en hun fa milie-omstandigheden en die pro blemen altijd de helpende hand bood. Alle sprekers boden geschenken aan in de hobby-sfeer. In zijn dankwoord zei de heer Kerck hoff, dat vijftig dienstjaren nie mand met trots behoeven te ver vullen. Het gaat erom, of men wat gepresteerd heeft. En als men wat tot stand bracht, dan kan men toch bescheiden blijven, want pres taties worden zelden door één man verricht. Bij alle gevoelens, die mij bij dit afscheid bestormen, domi neert vooral de dankbaarheid. Mijn werk is altijd afhankelijk ge weest van de medewerking en toe wijding van velen en als ik ge slaagd ben dan ben ik u allen daarvoor dank verschuldigd. Ten slotte sprak de heer Kerckhoff de wens uit, dat op korte termyn het nodige zal worden gedaan voor de openheid, de bereikbaarheid en de parkeermogelykheden in de Leidse binnenstad. We hebben een goede winkelstand en in het alge meen een stad met attractieve mo gelijkheden, maar als het steeds moeilyker wordt om die stad te be reiken zullen de winkelende men sen met hun auto's naar de winkel centra met parkeerruimte worden getrokken. En dat zou het einde van de Leidse binnenstad zyn. NIEUWE IEIDSE COURANT :a, omda Tsj so ook ichter dels in wt, t om

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3