V erkeersonderzoek in de Rijnstreek Valken'68 aan rand van de afgrond ALPHEN AAN DEN RIJN een BEZORGER VAN DER WALL NIET BIJ SHV Huurders slecht ofwel: hoe Mercedes u alle komfort geeft plus nog alle diesel voordelen te spreken over huizenbeheerder 599ste Staatsloterij Nieuwe methode in kindergeneeskunde Directeur Hoogendijk nam afscheid van spaarbank De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor zo spoedig mogelijk Leuke bijverdienste, geen incasso. Nadere inlichtingen: v. Leeuwen. P. Floriszstraat 32. Alphen aan den Rijn of afd. inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden Telefoon 01710-31441. DINSDAG 6 OKTOBER 19) ROTTERDAM De directie van de bedrijfsgroothandel Helders van de Wall NV heeft met klem tegenge sproken, dat de Steenkolen Handels vereniging het bedrijf door ruil van aandelen heeft overgenomen. „Tus sen beide ondernemingen is geen contact of zijn geen onderhandelin gen geweest", aldus de directie, dit in tegenstelling tot eerdere berichten over een mogelijke samenwerking. Diesel GT Orgelconcert Wim van Beek in Katwijk KATWIJK Aanstaande zater dag, 10 oktober, 's avonds 8 uur, geeft de organist van de Groningse Marti nikerk, Wim van Beek, een concert in de Triumfatorkerk. Het is het laatste van de serie-1970, door het genootschap „Pro Organo et Musica" georganiseerd. Wim van Beek is leermeester o.a. van Jan Welmers. Zijn programma vermeldt werken van Clérambault, Böhm. J. S. Bach, Carl Philipp Emanuel en van Olivier Messiaen. een tijd dat het met de lonen niet best gesteld was. Maar ze kwamen er doorheen en de kinderschare is uitgebreid met achttien kleinkinde ren. Donderdag is het feest in hotel s-Molenaars, waar 's middags van 5 tot 6.30 uur de receptie wordt ge houden. NIEUW-VENNEP Gisteravond vergaderde de huurdersvereniging „Leefbaar Wonen" in gebouw „Het Trefpunt". Het bestuur deelde mee dat er inmiddels 83 leden zijn. In to taal werden de laatste maanden 745 klachten ontvangen van huurders van premiewoningen. Deze klachten waren van een grote verscheiden heid. Zü varieerden van lekke dak ramen tot wateroverlast in de tuinen. Tijdens de vergadering werden nog enkele klachten geuit, onder meer de slechte ontvangst van het tweede te levisienet. De voorzitter verzocht geen con tact meer op te nemen met de be heerder van de zgn. Holweg-wonin- gen, dit in afwachting van de forum avond die op 16 november is gepland. Voor deze avond zullen ook de eige naresse en de beheerder van de wo ningen in de omgeving van het Zwa- nenwater worden uitgenodigd. Tot nu toe zijn de huurders slecht te spreken over de beheerder. Op schriftelijk of telefonisch gemelde klachten wordt niet of nauwelijks gereageerd. Op de aanwezigen werd een be roep gedaan te trachten zoveel mo gelijk leden te winnen. Hoe groter de vereniging inmiddels uitgebreid tot de gehele Haarlemmermeer, dit mede op verzoek van de gemeente hoe sterker men staat tegenover de huizenexploitanten. Wat u beslist eens moet doen is dit: proefrijden in een Mercedes 200 D of 220 D. En dan verrast con stateren hoe verbluffend soepel die unieke Mercedes dieselmotor draait, hoe weinig brandstof daar voor nodig is, hoe enorm comfor tabel zo'n diesel wel is. Daar hebt u een auto aan,waarmee u zonder noemenswaardige onkosten 5 jaar aaneen 40.000 km per jaar rijdt... en iedere kilometer zo'n 3,5 ct op brandstof bespaart. Zóveel diesel zuinigheid, gekoppeld aan pure Mercedes-Benz allure, dat mag n gerust Diesel „Grand Tourisme" noemenWanneer komt u Mercedes-Benz diesels omwille van comfortabele zuinigheid N.V. L.I.A.M. Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710-44545 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leid- sestraatweg 1, tel. 01710-51855 AUTOMOBIELBEDRIJF D. VAN NIELSEN sub-dealer van Rooyakkers N.V. Oegstgeest, Alphen a.d. Rijn, Wilhelminalaan 13-17, tel. De Zijl via 18-1 in zesde ronde LEIDEN Het waterpoloteam van De Zijl heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de zesde ronde van de strijd om de KNZB-beker. Het incomplete TZV werd met niet minder dan 181 verslagen. Alleen in de laatste periode scoorde TZV (6—0, 4—0, 6—0, 2—1). De sco re kwam tot stand door Jacob Spij ker (4x), Kees v.d. Moolen (4x), Frans de Boer (3x), Frits Welling v2x), Albert Spijker (2x), Loek van Kampen, Wim Bergman en Leo On derwater (allen lx). Het sterke jeugdteam van De Zijl won in Amsterdam van De Meeu wen (finalist in 1969 en landskam pioen in 1968). Het werd na spannen de strijd 32 voor De Zijl, dat scoor de vila Albert Spijker (11), Leo Onderwater (12), en Frits Welling (1—3). LZC kwam de vijfde ronde niet door. In Utrecht werden Joop Sira c.s. verslagen door Zwemlust 2, dat ïsl direct profiteerde van de uit sluiting van Jaap Bakker en Bert Soet (20). Joop Siera en Gerard Soet deden die achterstand teniet. De tweede uitsluiting van Bert Soet kverde Zwemlust de 32 zege op. BENTHUIZEN De politieke partij Christen Democraten '70 heeft het college van b. en w. en de be sturen van de andere politieke par tijen uitgenodigd om te praten over alternatieve gemeentelijke bestuurs vormen. Dit plan, aldus CD '70, zal voldoende garanderen, dat Benthui zen zijn eigen gezicht zal kunnen blijven bepalen. VALKENBURG Er heerst verslagenheid bij Valken '68. De jon ge voetbalvereniging staat n.l. sinds eind vorige week financieel aan de afgrond. Oorzaak van deze geldelijke ineenstorting is de bijna totale vernietiging van het gebouwencomplex op het sportpark door het noodweer dat vrijdag woedde. Ten prooi aan de storm vielen de kantine, 120 vierkante meter groot, en de vergaderruimte van 12 vierkante meter. Alleen de kleedgelegenheid bleef overeind. De to tale schade bedraagt ongeveer f 15.000, De treurige stemming b(j de Val- kenburgse voetballers wordt nog ver sterkt door de bijna zekere weten schap, dat het ideaal om een eigen sportpark te bezitten op de lange baan geschoven moet worden. Het was de bedoeling, dat Valken per 1 januari de eigen velden zou gaan be spelen, maar door deze gebeurtenis sen stapelen de moeilijkheden zich op. Wat te denken van de f 7000,die de vereniging in de afgelopen twee jaar bijeengegaard heeft d.m.v. ac ties zoals op de paardenmarkt? In die f 15.000.zit ook een gedeelte van de lening van f 20.000,die on langs werd afgesloten en waarvoor de gemeente garant staat. Het is dui delijk, dat de toekomst van Valken er nogal somber uitziet. Toch is men vast besloten het getij te keren. Voorzitter Langeler: „We moeten er in de allereerste plaats voor zor gen dat het bestaan van de vereni ging niet in gevaar komt. Want daar voor is de plaats die onze vereniging in de Valkenburgse gemeenschap in neemt te belangrijk geworden. Maar het is wel een enorme klap voor ons. Denk eens aan al die leden die maanden achtereen hun vrije tijd aan het opbouwen van het sportpark gespendeerd hebben. Ik hoop dat deze mensen nogmaals de veerkracht kunnen opbrengen die ze in het ver leden hebben gehad. Want dat zal nodig zijn. Wat echter eerst nodig is is geld. We zijn van plan in het dorp te gaan collecteren en verder kunnen de mensen die dat willen geld storten op gironummer 1653406 t.n.v. de heer J. van der Born, Re- mouchampstraat in Valkenburg of bij de Nederlandse Middenstands- bank ook in Valkenburg. Ten slotte zullen we bij de gemeen te een verzoek om steun indienen." Tot zover Valken '68-voorzitter Langeler die met zijn 200 leden tel lende vereniging hoopt dat Valken burg de noodkreet verstaat. Philatelica Nw.-Venliep Groeiend aantal ledei NIEUW-VENNEP Sinds enigt tijd worden geregeld bijeenkomsten gehouden voor filatelisten. „Philate lica" verheugt zich in een groeier» aantal leden, ook in Nieuw-Vennep De landelijke vereniging 10.00( leden) is verdeeld in 77 afdelingen De afdeling Aalsmeer organiseer in de kantine van de Vicon ir Nieuw-Vennep onder meer postzegel veilingen en verlotingen. „Ten on rechte wordt in Nieuw-Vennep aan genomen, dat onze vereniging een bedrijfsvereniging van de Vicon is Dit komt waarschijnlijk, omdat wi] steeds onze bijeenkomsten in de kantine van deze fabriek houden Iedereen Is op onze avonden van harte wekom", aldus secretaris B.J Koedijk uit Aalsmeer. Het grote voordeel van de vere niging is het eigen rondzendverkeei De eerstvolgende bijeenkomst ii de Viconkantine Is woensdag 14 ok tober. Op het programma staan eei. postzegelveiling, een verloting ei een ruiling. Op die avond houdt de heer W. Schenkius een causerie over, het verloop in de druk van de Franse zegel. HILLEGOM Toneelgroep „Am-| .stel Toneel" speelt vrijdag 9 okto ber in zaal „Flora" de thriller „Het sein staat op Moord". DEN HAAG In de periode van 8 tot 30 oktober houdt de Provinciale Waterstaat in een deel van de Rijn streek een groot verkeersonderzoek. Het ls de bedoeling de samenhan gen te onderzoeken tussen het ver keer in de streek en de sociaal-eco nomische kenmerken van de streek. Mede op basis van deze uitkomsten zullen prognoses worden opgesteld over het wegverkeer, het openbaar] vervoer en het goederenvervoer. Het verkeersonderzoek strekt zich uit over de gemeenten Ter Aar, Al kemade, Alphen a.d. Rijn, Bodegra ven, Boskoop, Hazerswoude, Koude kerk, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuw- veen, Rijnsaterwoude, Woerden, Woubrugge en Zevenhoven. NIEUWE LEKJSE COURANT ALPHEN De gistermiddag in hotel „Centraal" gehouden receptie in verband met het afscheid van de heer P. Hoogendijk als directeur van de Nutsspaarbank, waaraan hij 30 september ook vijf en twintig jaar verbonden was, werd zeer druk bezocht. Men moest zelfs buiten in de rij wachten. Het zal de heer en mevrouw Hoogendijk goed hebben gedaan, dat zovelen hun nog goede jaren kwamen toewensen. En het zal de nieuwe directeur en zijn echtge note, met wie men kon kennis ma ken. de overtuiging hebben gegeven, dat in Alphen wat is te bereiken. Het jonge echtpaar Dingemans was ver rast door de belangstelling. De heer Hoogendijk, eerst werk zaam in gemeentediensrt, later bij de Amro-bank en vijf en twintig jaar geledën naar de Nutsspaarbank over gegaan. zatg de bank tot grote ont wikkeling komen. Op 1 januari 1946 bedroeg het inleggers tegoed f 1.577.000. Het duurde tot 1961 eer dit tot f 5.000.000 was gestegen, maar daar na ging het hard nl. tot f 10.000.000 in 1966 en nog vóór oktober jl. werd ce f 20.000.000 overschreden. Tot deze groei heeft de heer Hoo gendijk door zijn aktiviteiten en op treden veel bijgedragen. Mede onder zijn leiding werd per 1 januari 1969 volledige samenwerking verkregen met de Spaarbank Koudekerk/Ha zerswoude en per 1 januari 1970 is hetzelfde geschied ten aanzien van de Nutsspaarbank Zwairanerdam. Onder degenen die de reoeptie be zochten bevonden zich de secretaris en de adjunct-secretaris van de Spaarbankbond, de heren mr. H. Schiphorst en W. J. Koehorst, burge meester en mevr. Gallas, burgemees ter C- M. v.d. Linden van Koudekerk, de Alphense wethouders Duin, Goed hart en Paats, gemeentesecretaris mr. H. v.d. Top de oud-wethouders v.d. Berg en Dekker, de oud-secretaris, óe heer A. Veenhuijzen, de raadsle den v.d. Berg en Scherpbier, bestuurs leden van de Nutsdepartementen, ds. J. H. Bogers, wijkpredikant van de familie Hoogendijk, zie de foto, afge vaardigden van de ProL-Chr. Stich ting voor Bejaardenzorg, waarvan de heer Hoogendijk voorzitter is, ver tegenwoordigers van polderbesturen, waaraan de heer Hoogendijk verbon den is en directeuren van de plaatse- LEIDEN Vandaag aanvaardde dr. L. J. Dooren het lectoraat in de kindergeneeskunde aan de Leidse universiteit met een openbare les getiteld „Omgekeerde isolatie". Hij merkte op, dat de laatste tijd in de kindergeneeskunde een behoefte is ontstaan aan een efficiënte vorm van omgekeerde isolatie, waarbij dus het Kind niet wordt geïsoleerd om ande- :"en voor besmetting te vrijwaren maar om zelf tegen besmetting van buitenaf te worden beschermd. Het gaat hier onder anderen om: kinde ren met ernstige defecten van het •immunologisch afweerapparaat, kin deren, die transplantaities hebben on dergaan, en kinderen met brandwon den- Van de drie methoden, die voor omgekeerde isolatie ter beschikking staan: verpleging in speciaal gebouw de kamers, plastic isolatoren en zgn. laminar flow ruimtes, is de laatste volgens dr. Dooren het best. Deze methode is ontwikkeld in het kader van de Amerikaanse ruimtevaart techniek. De eerste ervaringen in het Academisch Ziekenhuis te Lei- eten waren gunstig. Er moeten wel speciale maatregelen worden geno men voor de psychische begeleiding van het kind en zijn ouders, wil deze vorm van verpleging met succes worden toegepast, aldus dr. Dooren. OUDE WETERING De vereni ging Gemeentebelangen houdt don derdagavond om 8 uur in café V.d. Werf een openbare bestuursvergade ring. Jijke banken en van het PTT-kantoor- Het personeel nam vorige week af scheid van directeur Hoogendijk. Na de receptie hebben bestuursleden en commissarissen van de bank met het echtpaar Hoogendijk aangezeten aan een diner, waarbij de voorzitter van de Nutsspaarbank, de heer F. P. Bos, woorden van waardering en af scheid sprak. Het cadeau bestond uit een ruststoel. Echtpaar Vonk halve eeuiv gehuwd ALPHEN Donderdag 8 oktober hoopt het echtpaar K. Vonk en W. C. Vonk-Guldemond, Woubrugseweg 38, het gouden huwelijksfeest te vieren. Bruid en bruidegom zijn af komstig uit Koudekerk en traden daar op resp. 18- en 19-jarige leef tijd in het huwelijk. Al spoedig ver huisden zij naar Alphen, waar de heer Vonk meer dan veertig jaar werkzaam was bij de dakpannenfa- briek D. van Oordt eh Co. N.V. Ruim twee jaar geleden heeft de heer Vonk zijn werkzaamheden bij Van Oordt, waar hij tot fabrieks baas was gepromoveerd, beëindigd. Hij kan zich nu volop wijden aan zijn hobby, de hengelsport, waarvoor het weer hem niet spoedig te guur of te koud is. Zowel de 69-jarige bruidegom als zijn 68-jarige bruid geniet nog een uitstekende gezond heid- Ze hebben een druk leven achter de rug, want er moesten acht kinde ren worden grootgebracht en dat in Minder eten en meer aan beweging doen ALPHEIN Op initiatief van de Ned. Hartstichting werd gisteren in de zaal van de Salvatorikerk een voorlichtingsavond gehouden waar voor grote belangstelling bestond. Namens de Hartstichting sprak de heer H. Kloosterman uit Zaandam, j Hij gaf een uiteenzetting van het werk van de Stichting, waarbij hij erop wees, dat per jaar zo'n 47.000 gevallen van hart- en vaatziekten in ons land worden behandeld. De heer P. Wijnmalen, arts te Alphen, gaf aan de hand van dia's een uiteenzetting wat hart- en vaat ziekten feitelijk voor de mens be tekenen, hoe men deze kan voorko men en hoe te behandelen. Wij moe ten beslist minder eten en meer aan beweging gaan doen, wil het aantal hartaanvallen in ons land afnemen. Een prijs van: 5.000,— is 5.000,— is f 5.000.— is f 5.000,— is f 5.000,— is De prijs van: f 10.000,— is f 25.000,— is f 50.000,— is f 100.000,— is 6 oktober 1970 DERDE KLASSE Prij zen van: f 25,zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 95 f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 67 f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 78 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 83 f 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 95 f 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 188 f 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 991 f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 482 f 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 1301 gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen op het op het op het op het op het nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: 083765 087196 049678' 059763 069335 gevallen op het nummer: 039775 gevallen op het nummer: 019474 gevallen op het nummer: 091781 gevallen op het nummer: 086393 HAZERSWOUDE Gemeentesecretaris J. M. Ver- lare, die op 1 oktober vijfentwintig jaar in overheids dienst was, kreeg gisteravond een receptie aangeboden in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Burgemeester J. ten Heuvelhof vond de karakteristiek sterke man" duidelijk op zijn plaats. De nestori van de gemeente raad, de heer H. van Rijn, zei, dat wat de afgelopen jaren tot stand kwam voor een groot deel het werk van de jubilaris was. De voorzitter van de personeels vereniging H. M. Ade Paauw prees het bijzonder men selijke standpunt, dat de chef ter gemeentesecretarie steeds inneemt. De burgemeester memoreerde de aktiviteiten van de heer Verlare in overheidsdienst, tot hyj op 16 januari 1960 in Hazerswoude tot gemeentesecretaris werd be noemd. De typeringen: „man van sterk karakter" en „een man die bereid is hard te werken", achtte hij op hun plaats. De burgemeester en het raadslid H. van Rijn boden geschenken aan, resp. namens het college van b. en w. en de raadsleden. Dat deed ook de heer W. Kuiper, nestor van het secretariepersoneel, die een cadeau aanbood namens de Westduitse stad Waldkappel. De heer Verlare bedankte de sprekers. De samenwer king met het college van b. en u>. noemde hij „hoop gevend". De extra prijs van f 500.000,is gevallen in de serie H op het nummer: 045896 En de troostprijs, van 5.000,op nummer 045896 van elk van de andere series. Letwel: op nummer 95 is tevens een prijs van 50.gevallen, op nummer 482 is tevens een prijs van 25.en op nummer 049678 is tevens een prijs van f 50.gevallen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4