We boewen aan iets Akraness: lacher in een Europese Beker Schatkist leeg 9 Lvons-activiteiten in ons land uitgebreid UITSLAGEN Ruimers Up-cup Israëli met een stukje Holland in zijn hart: 99 Wijkbewoners Uithoorn contra huizenbouwer Verlies Nederlandse volleybalploegen Sparta knalt ijslanders naar 9-0 (■r«ier Weekstaat Nederlandse/ie Bank 9 WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 I Ze hebben nog een warm plekje voor Holland adere landen komen, zijn wij Nederlanders erland." Dit zegt Yehuda Gelber (37), een ander voor Nederlandstaligen (hij „gidste" dit am), begeleider ook van de Israël-Kwartetreis. Yehuda Gelber is een van de ongeveer 6000 ebben opgebouwd. Ex-Nederlanders, die ons en naar het stukje grond aan de Noordzee, „Ik bezit naast het Israëlische het Nederlandse aëli. Het heeft geen nut naar een bepaald land e blijven", vindt Yehuda, die de dingen HAIFA, kibboets Beit Oren in hun hart. „Vergeleken met de Israëli's, die uit misschien nog het meest verbonden met het moe van Israëls meest vermaarde gidsen, in het bij voorjaar burgemeester Samkalden van Amster- Nederlandse joden die in Israël een bestaan land niet zijn vergeten, af en toe wel eens oinkij- maar 100 procent Israëli zijn geworden, paspoort, maar voel me in de eerste plaats Is- te emigreren en dan Nederlander of Hottentot gepeperd kan zeggen. Huib Goudriaan Gidsen, en trouwens alle Is- lëli's die voqr het toerisme ierken, zijn steunpilaren van economie van het land. Vorig iar bezochten ongeveer een mil" )en toeristen Israël. Vliegtuig aperij noch oorlogsdreiging ebben nieuwsgierigen uit alle terelddelen ervan kunnen weer ouden dit jaar ook te komen. De eerste 19 dagen van sep- ember werden, vergeleken met ezelfde periode dan vorig jaar 2 procent meer toeristen geteld. ;en deskundige: Over het hele ïar zal het aantal bezoekers waarschijnlijk met 25 procent ijn gestegen,." Gids Gelber: „De Nederlandse toe- st wordt hier met open armen ont- angen. In Israël bestaat een gewel- ige sympathie voor Nederland. Men reet wat Nederlanders in de tweede rereldoorlog voor joden hebben ge- laan, en kent ook de houding van Nederland tegenover Israël in het al- jemeen, zoals in de zesdaagse oorlog." ieen andere keus Toch was 1969 (1970 in iets mindere late) een slecht jaar wat betreft het jerisme uit Nederland. Hoe is dat te ferklaren? „In de eerste plaats is dit te wijten lan de toestand in het Midden-Oos- fen, hoewel de veiligheid van de toe- nst praktisch gegarandeerd is. In de tweede plaats kunnen wij niet con curreren met Tenerife en Palma de Majorca." t Weten de Israëli's dat er in Neder- 'nd een kentering is in de gevoelens fan sympathie voor Israël, dat een jan kracht winnende stroming zich bezorgd maakt over het lot van de Arabische vluchtelingen? Yehuda (zo wordt hij op elke reis [enoemd „ik wil niet dat ze me ieer tegen me zeggen"): „Velen we ien dat niet, maar mij is het wel lekend. Ik vind het jammer, hoewel ve beseffen dat we toch onze eigen loontjes moeten doppen." „Er is geen andere keus, hoeveel jlachtoffers het ook mag kosten. De Arabieren kunnen 20 oorlogen verlie-, :en, maar wij kunnen er niet een verliezen. Er zal niet een, twee. drie vrede zijn. De kloof tussen Arabieren n joden is te groot. Toch leven de nensert gewoon hun leven ook al zijn we iedere dag in oorlog." Nuchterheid, soms ironie zich ver scherpend tot cynisme geboren uit Yehuda Gelber leest in de paradijselijke kibboets Beit Oren het laatste nieuivs over de burgeroorlog in Jordanië. de voortdurende crisissituatie ken merkt de Israëli. Yehuda geeft daar van meerdere malen blijk tijdens on ze bustochten door het land. Niet ver van de grens met Jordanië: „Als je kogels hoort fluiten, gewoon bukken." Op de hoogten van Golan, waar we voormalige Syri sche stellingen bekijken, die Israël in de zesdaagse oorlog veroverde: „Je hoeft geen kolonel van de Gele Rij ders te zijn om in te zien, hoe strate gisch onhoudbaar onze positie hier was. Als onze lieve buren er zin in hadden, knalden ze op de kinderen en de op het land werkende mensen van de kibboetsim." Over de Russische tanks, die hier en daar nog liggen als trieste soeve- nirs: „De Russen bouwden deze tanks speciaal voor de Egyptenaren met vijf versnellingen achteruit en een vooruit, in geval dat ze in de rug zouden worden aangevallen." In haarspeldbochten in het Karmel-ge- bergte: „Wie bang is doet zijn ogen maar dicht, dat doet onze chauffeur ook." IVa overname bakkerij Ulricli (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het grote Engelse concern J. Lyons and Company Ltd. gaat zijn invloed op de Europese ook de Nederlandse markt uitbrei- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Sinds de uitspraak in ,het kort geding tegen het gemeen tebestuur van Uithoorn hebben de bewoners van de wijk Zijdelwaard IV niet stilgezeten. Kwam toen het onrechtmatig bou wen van een aantal flats aari de orde, nu bestaat er onenigheid met de NV Eurowoningen, de bouwer van hun huizen, over de betaling van duizend gulden verkoopcourtage. Zij eisen dit bedrag terug. Ook kopers van Euro woningen in Bleiswijk en Badhoeve- dorp zijn "in actie gekomen. Op 1 september werd afgesproken dat de N.V. drie weken de tijd zou krijgen om de zaak nader te bestude ren. Die drie weken zouden zijn om gegaan zonder weerwoord. De bewo ners van de Zijdelwaard slaan nu voor de tweede keer de handen ineen. In het contract dat de kopers te kenden staat dat een verkoopcourtage moet worden betaald van l3/« procent van de koopsom. Dit komt neer op ongeveer duizend gulden per woning. De rechtsgeldigheid van de heffing van dit bedrag wordt door de bewo ners ernstig betwijfeld. Briefwisseling tussen de ingeschakelde Nederlandse bond van makelaars heeft ertoe ge leid dat voortaan geen verkoopcour tage meer mag worden geheven. De bewoners eisen nu hun reeds betaalde leid terug. den. Lyons had hier al enkele Wim- py's gesticht en is begonnen met de bouw (samen met de KLM) van het Alfa-hotel in Amsterdam. Nu gaan de Britten ook op de levensmiddelen markt werken. Dat gebeurt vanuit de voormalige bakkerij van Ulrich in Rotterdam. Ulrich is voor 5l procent eigendom geworden van Lyons. De overige 49 procent bleven in handen van Citos-Mencba. Opgericht is nu Lyons Bakkerijen NV. De Engelse tegenhanger „Lyons Backeries' heeft een omzet van drie honderd miljoen gulden. Een net van 1250 vertegenwoordigers verzorgt daar 70.000 winkels. In Engeland doet Lyons ook nog in auto's, wasserijen, onroerend goed, garages e.d. Het verpakte Ulrich-gebak is nu aangevuld met de aan de Hollandse smaak aangepaste serie van Engelse cake-soorten, in totaal 24 artikelen, die verkocht zullen worden in alle levensmiddelenzaken voor prijzen van ƒ0,99 tot ƒ2,15. Ze zijn dinsdag officieel gepresenteerd. Lyons Backe ries heeft in Engeland honderd arti kelen. Men gokt hier op een omzet van vijftien miljoen gulden per jaar. De nu hier gevestigde „cake-division" zal zorgen voor bevoorrading van het he le Europese vasteland. Het aantal personeelsleden is nu honderd. Men verwacht dat het lang zaam zal oplopen. Lyons is van plan ook op andere gebieden op de Europese markt te in filtreren. LONDEN De christelijke studen tenbeweging in Groot-Brittannië heeft besloten om haar banktegoeden bij de Barclays Bank op te nemen, uit protest tegen het feit dat deze bank, een van de grootste in Enge land, nauwe relaties met Zuid-Afrika onderhoudt en ook het Cabora-Bassa- i project in Mozambique steunt. Zionistisch gezin Yehuda Gelber kwam in 1951, als 17-jarige. naar Israël. Hij was niet joods-orthodox' opgevoed, maar wel „zeer zionistisch", dus in het geloof dat slechts de schepping van een joodse staat in Palestina de joden vrijheid en recht zouden kunnen ver schaffen. In de kibboets Beit Oren, in het Karmelgebergte bij Haifa, vertelt hij me zijn levensverhaal. „Als kleine jongen werd me al verteld dat de familie naar Palestina zou gaan zodra de gelegenheid zich zou voordoen. De drang om te emigreren was natuur lijk veel sterker na de tweede we reldoorlog. Ons gezin vader, moe der, mijn broer en ik had twee jaar in kampen doorgebracht en die tijd overleefd." „Hoe we er zo door konden komen? Vader was hoofdingenieur bij de AKU in Ede en tijdens de oorlog be drijfsleider van een melkwolfabriek. De Duitsers hebben hem daar ingezet tot de grondstoffen op waren. Aange zien mijn ouders prominente zionis ten waren, stonden ze bovendien op een soort lijst voor uitwisseling tegen Duitse krijgsgevangenen. Niemand van ons wist toen wat de kampen voor de joden betekenden." „Die laatste twee jaar hebben we overleefd. Na de oorlog toen het jo dendom in Nederland helemaal kapot was, zijn we meteen een weg gaan zoeken om in Palestina te komen. Ik verliet in 1949 het ouderlijk huis om in Gouda, in een opleidingscentrum van een zionistische jeugdorganisatie te worden „opgevoed" voor een kib boets. Ik kreeg daar ook les in He breeuws. hoewel ik het later in het Israëlische leger pas goed heb ge leerd^' landse reiswereld ken ik dan ook bij- na iedereen." Yehuda Gelber vocht voor zijn land in twee oorlogen. Is de Sinai-cam- pagne van 1956 en in de zesdaagse oorlog. Hij is reserve sergeant-majoor bij het tankwapen. Op een avond in een folkloristische club als „Strangers in the night" wordt gespeeld, zegt hij pas iets over die tijd. „Dit liedje werd onophoude lijk uitgezonden door de radio, toen we op wacht lagen in de woestijn voordat de zesdaagse oorlog uitbrak. In die oorlog is een van mijn drie dochters geboren. Ik hoorde het pas acht dagen later, toen we aan het Suezkanaal stonden." Als ik hem vraag hoe hij denkt over de verhalen, die in Nederland de ronde deden over wonderen in de zesdaagse oorlog, zegt hij: „Ik ben nogal nuchter en realistisch. Wel ge loof ik dat God over ons waakt. Toen we door de Sinaiwoestijn trokken, heb ik ook rare dingen meegemaakt. Op een morgen reden we door een groot mijnenveld, dat helemaal werd bestreken door Egyptenaren en toch viel er geen schot. Het geschut was onder camouflagenetten in gereedheid gebracht, maar alles was gevlucht." Yehuda Gelber belijdt de joodse godsdienst. „Ik geloof in God. maar ik vind het niet noodzakelijk elke za terdag naar de synagoge te stappen. In een land als Israël leef je natuur lijk'als jood. Het klimaat is joods, maar evenals in het christendom zijn er mensen die er meer en die er min der aan doen". Hoe wordt in Israël gedacht over de verhouding met de christenen? „Ik geloof dat de meeste Israëli's zich hier niet in verdiepen. Als men al iets van het christendom af weet wat meestal niet het geval is wordt er weinig of niet veel goeds over gezegd." Met rust laten Sabra gehuwd „In 1951 vertrok ik (zijn ouders volgden later) met een groep jongens en meisjes uit Nederland naar een kibboets, waar ik negen jaar, waar van tweeëneenhalf in militaire dienst, ben geweest." Hij maakte de nu tot de verbeel ding sprekende tijd van de kibboets in de eerste jaren van de staat Israël mee. Yehuda begon 's morgens om drie uur met geiten melken, leerde achter schapen aan te rennen en met de tractor te rijden. „In die tijd ben ik ook getrouwd met een Sabra" (In Israël geboren jo din. of jood, zo genoemd naar de vrucht van een Israëlische cactus plant. die een harde schil vol naalden heeft, maar van binnen zacht is). Daarop besloot het echtpaar Gelber j de kibboets te verlaten. i „Daarna, in 1960. volgde ik een op- j leiding voor gidsen. Sinds die 'tijd J combineer ik het werk van gids met een administratieve functie in het I toerisme. De laatste jaren ben ik ho- I vendien verscheidene keren in Ne- I derland geweest om reisbureaus voor Israël te interesseren. In de Neder- Sprekend over de pogroms in Oost- Europa zegt hij: „Ze zijn hier natuur lijk doodsbang van misgie of zending. De joden willen met rust worden ge laten. Ze gaan ervan uit dat het jo dendom de eerste monotheïstische godsdienst is, en willen niet worden lastig "gevallen. Ik geloof persoonlijk dat Christus een goede man is ge weest, die zijn tijd ver vooruit was. Ik respecteer andermans geloof." Yehuda is nu 19 jaar weg uit Nederland. Beroepshalve is hij enkele malen in zijn geboorte land terug geweest. -Maar hij zou er niet meer kunnen leven. „Nederland is welvarend. Ik heb gezien wat een geweldige ontwikkeling het land heeft door gemaakt. Toch is het leven er ook materialistisch, kleinburgerlijk en eentonig door geworden". „In Israël werken we voor een ideaal, we bouwen een land op. We weten waarvoor we in mili taire dienst moeten, ook al heb ben we er een broertje aan dood De jeugd heeft hier geen tijd voor verdovende middelen. De jongens gaan naar school en drie jaar in dienst en dan zijn ze vol wassen". Soepel beurzeubeleid studenten uit de West DEN HAAG Er hebben zich nooit moeilijkheden voorgedaan met Antilliaanse en Surinaamse studenten over rijksstudietoelagen. Dit ant woordt minister Veringa op vragen van de vaste Tweede-Kamercommis sie voor onderwijs. De aanvragen worden, volgens de minister, steeds met grote soepelheid behandeld. Bij een klein aantal me dische studenten hebben zich in het verleden kleine moeilijkheden voorgedaan doordat zij niet in het be fit waren van een rijksstudietoelage j maar van een Surinaamse landsbeurs. j Verwacht werd dat zij na het kamdi- daatsexamen hun studie in eigen land I zouden voortzetten, aldus de minister. In een ziekenhuis ln Maastricht is de sportjournalist Henk Gruwel overleden. Hij werd 62 Jaar. SOFIA Oost-Duitsland heeft in groep A (om de eerste tot de 8ste plaats) van de wereldkampioenschap pen volleybal met 30 (1511, 15—3, 158) van België gewonnen. In deze groep heeft Oost-Duitsland de leiding met 8 punten, 121 games, België staat achtste met 4 punten. Bij de dames heeft de Sowjetunie de leiding in de A-groep. In de B- groep heren om de 9e tot de 16e plaats heeft Brazilië met 32 (1215, 1510, 915, 157, 157) gewonnen van Nederland. In de B-groep dames (9e tot 16e plaats) wonnen de Ver enigde Staten met 32 (154, 1416, ij 1513, G15, 15—6) van Nederland. Doelman Gudleifsson redt zowaar voor de opspringende Janusz Kowalik. Op de rug gezien Alfredsson van IA Akraness. (Door Matty Verkamman) DEN HAAG Het tweede en laatste bedrijf van de komedie SpartaIA Akraness; gisteravond opgevoerd in het Haagse Zuider park-theater. Een lacher werd het, niet serieus te nemen. In totaal vierentwintig acteurs schotelden onder regie van de heer Walker uit Engeland het uiterst matig aantal kijkers een veelal nietszeggend, maar bij vlagen toch niet van humor gespeend stuk voor. Humor, wanneer werd bewezen, dat een middelmatige amateur in Neder land beter een bal stopt en afspeelt, dan sommige jongens van IJslands nieuwbakken landskampioen Akra ness. Of wanneer zo'n IJslander zicht baar in opperste verbazing en bewon dering, seconden lang bleef staan bij één van de vele knallen van Jan Klijnjan of een wervelende, ontredde ring zaaiende solo van die Spartaanse Deen, Jurgen Kristensen. Het was een spel van kat en muis. Bij velen rees de vraag op, of het allemaal wel juist is, dat een club als IA Akraness in een Europa Cup, waarin toch gerenomeerde prof-c]ubs spelen, ieder jaar in twee wedstrijden mag uitkomen. Zeggen die blonde jon gens uit IJsland: „Wij leren alleen maar van dit soort wedstrijden, we komen niet met de gedachte spelen, een ronde verder te komen." Allemaal mooi en prachtig, maar feit is toch, dat de IJslandse vertegen woordigers in Europese beker-toer nooien nu al een jaar of tien in de leer zijn en de kloof tussen het vaste land en hun eiland op voetbalgebied alleen maar groter wordt. Of dat le ren dan eigenlijk wel zo veel zin heeft? Misschien voor het nationale voetbal. Europa zelf. is er echter al lerminst mee gediend. Wedstrijden tussen clubs als Sparta en Akraness kosten slechts geld. Idee is misschien een Europa Cup in het leven te roepen, waar de kam pioenen uit Luxemburg. IJsland, Noorwegen, Finland, Malta, Cyprus. Ierse Vrijstaat... etc. en de amateur kampioenen uit landen, waar men prof-voetbal kent, in kunnen uitko men. Terug naar IA Akraness Sparta. Twintig minuten lang heeft Akraness stand gehouden. Twintig minuten, waarin het Sparta van goals wist af te houden. Na die ouverture-periode is het echter hard gegaan. In de twee de helft van het eerste deel moest doelman Gudleifsson vijf maal de trieste gang naar het net maken. Het begon met een rake spetter van Jan Klijnjan, gevolgd door een minstens even hard schot van Jurgen Kristen sen, dat de Akraness-goalie te mach tig was. Nog voor rust verzetten ach tereenvolgens Jan Klijnjan. Janusz Kowalik en Jan van der Veen het telraam van twee naar vijf. Hoeveel? Na rust slechts één vraag: Hoeveel komen er nog bij? Het is uitgelopen tot negen. Janusz Kowalik zorgde voor nummer zes en zeven en Jan Klijnjan scoorde 80, na een werke lijk sublieme solo van Jurgen Kris tensen. Het was duidelijk Hans Venneker. die met een beauty voor de eindstand 90 zorgde. Totale sta*nd: 150- Typerende bijzonderheid gister avond: Doelman Pim Doesburg kreeg in de eerste helft drie ballen te ver werken en na de rust precies één meer... IA AKRANESS: Gudleifsson; Val- tysson, Hjalmarsson, Sturlausson en Stefansson; Gunnlausson, Hallsrims- son en Hafsteinsson; Tordarsson, Al fredsson en Gudmundsson. SPARTA: Doesburg; Venneker, Ter Horst (Drijver), Evkenbroek en Vis ser; Van der Veen en- Walbeek; Heyerrrian (Van Staveren), Kowalik, Kl'injan en Kristensen. Scheidsrechter: Walker (Engeland). Toeschouwers: 1600. AMSTERDAM, 29/9 De schatkist is helemaal leeg. In de afgelopen week heeft het rijk, blijkens de ver korte balans van de Nederlandsehc Bank N.V., 419 min betaald. Bovendien heeft de staat op grond van het met de bank gesloten seizoe narrangement voor een bedrag van 120 min schatkistpapier bij de bank ondergebracht. De banken zitten er op het ogenblik warmpjes bij. Door een toeneming van 184 min Is hun saldo thans 666.5 min. De door deze ontwikkeling ontstane verrui ming op de geldmarkt bleek o.m. uit de dinsdagmorgen verlaagde tarieven voor daggeld tot 4' i pet. n de markt werd niet meer dan 2 tot 3 pet betaald. Geldmarktdcskundigen verwachten dat de verruiming deze wcc'.: nog wel zal aan houden. maar omstreeks het weekeinde wordt een snelle vertrapping verwacht, omdat honderden miljoenen aan vennoot schapsbelasting en andere belastingen moeten worden opgebracht. Goud- e deviezenreserve is met 162 min toegenomen tot ƒ8848.8 min. De bank- blljettencirculatie is stevig t .omen en wel met 232,6 min tot 9464 min. Aansè- zien de dollarkoers vrij stabie is, wordt niet. verwacht dat de Ncd. Dank nlev.ve dollaraankopen zal doen op korte termijn. Stand Van het schatkistpapier op 28 sept. jm 21 sept. 1370: schatklstpromesscn 28/9 21/9 Activa: (in duizenden gld.) Goud 6.4892169 6.489.369 Vord. in goud enz. 2.028.799 1.845.575 Buitenl. betaalmidd. 179 188 Gulensvord. op buit. 3.014 1.452 Papier in disconto 172 011 209.575 Papifer d. bank gek. 1.588.100 1.468.100 Voorsch. en beien. 23.820 286 787 Nederl. munten 38.149 38.037 Passiva Bankbiljetten 's Rijks schatkist Banken in Nederl. Andere ingezetenen Banken in buitenl. Andere niet-ingezet. Saldi buitenl. geld „j Totaal goud en dev. 8.848.785 Waarv convertibel 2.Q2R 978 Dekkingspercentage 87,05 9 464.015 666.495 41.356 56.714 20.302 3.441 9.231.426 419.459 482.458 40 950 43.065 11.706 3.648 8.886.242 1.845.763 85.43 LEEDS Leeds United heeft de tweede wedstrijd voor de Runners Up-cup tegen Sarpsborg uit Noorwe gen met 50 gewonnen. De Engelsen, die in de eerste Wedstrijd met 1—0 hadden gezegevierd, plaatsten zich voor de tweede ronde. Jackie Charl ton bepaalde de ruststand op 10. In dc tweede helft scoorde hij nogmaals (in de 61e minult) en Bremer (71e en I 88e en Lorimer 89e) volgden zijn I voorbeeld. Er waren 19.283 toeschou- Akademisk Boldklub Koeben- havn (Den) plaatste zich eveneens voor de tweede ronde van het toer nooi om de Runners Up-cup. De Deense club won de tweede wedstrijd tgeen Sliema Wanderers (Mal) in La Valetta met 32. A.B. had de thuis wedstrijd al met 70 gewonnen. Hansen, (strafschop) en Nielsen (twee keer) maakten de doelpunten voor A.B., Jensen (eigen doel) en Cini scoorden voor Sliema Wanderers. Het Noordierse coleraine heeft Kilmarnock (Schotland) uitgeschakeld voor het toernooi om de Runners Up- cup. Coleraine won in Kilmarnock met 32, na bij rust een achterstand van 02 te hebben gekend. De eerste wedstrijd was geëindigd in een ge lijkspel. 11. De 8000 toeschouwers zagen Kilmarnock door Mc. Lean en Morrisson met 20 voor komen, in de tweede helft scoorde Dickson drie keer voor de Noordierse ploeg. Liverpool heeft zich gekwalifi ceerd voor de tweede ronde door de tweede westrijd tegen Ferencvaros in Boedapest gelijk te spelen: 11. De eerste ontmoeting had Liverpool met 10 gewonnen. De ruststand was 00. In de 47e minuut gaf Mucha de thuisclub de leiding en in de 65e mi nuut scoorde Hughes de gelijkmaker. Er waren 25.000 toeschouwers. De Tsjechoslowagkse club Spar- tak Trnava plaatste zich voor de vol gende ronde. De westrijd tegen Olympique Marseille eindigde na tweemaal vijftien minuten verlengen in een 20 overwinning voor Olym pique Marseille. Trnava had de eerste wedstrijd tussen beide ploegen met dezelfde cijfers gewonnen. Bij het ne men van strafschoppen bleken de Tsjechen de meerderen van de Fran sen. De Franse doelpunten werden gescoord door Couecou in de der tiendeen de74-ste minuut. Ondanks een nederlaag van 01 tegen RCP (Sedan Fra.) heeft FC Köln (Wdl.) de tweede ronde bereikt. De Westduitse ploeg had de eerste wedstrijd gewonnen met 5—1. Het beslissende doelpunt werd drie minu ten voor tijd gemaakt door Dellamore uit een strafschop nadat Biskup een doelpunt had voorkomen door ..han dig" zijn gepasseerde doelman Mang- litz te assisteren. Ongeveer 7000 toe schouwers zagen dat Sedan veel ster ker was, maar tot kort voor tijd steeds werd geremd door de hechte Duitse verdediging met doelman Manglitz als uitblinker. Yitoria de Setubal is doorgedron gen tot de tweede ronde van de Run ners Up-cup door een 21 overwin ning op de Zwitserse club Lausanne. Vitoria had de eerste wedstrijd ge wonnen met 2—0. De doelpunten werden voor de Portugezen geseoord door Jose Maria in de 25-ste en Vic tor Batista in de 42-ste minuut. Vuil- leumier scoorde in de 41-ste minuut voor de Zwitsers tegen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9