Korte-Vlietkanaal toch dit jaar in gebruik WEEKAGENDA I«Cultureel paspoort Leidse jongeren mleggen Haagweg bij Vink begint spoedig Wijkraad Boschgeest tegen winkelplan to Nevenfuncties van B en W LEIDSE SPAARBANK Slopen aan de Langegracht Geen ambtsgebed in Leiderdorp? Verdienstelijk concert onder Van Otterloo BUS RIJDT OM OP 3 OKTOBER __^UWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 (Van onze stadsredacteur) ^LEIDEN VOORSCHOTEN Pessimisten zullen het nauwelijks meer kunnen geloven maar zeer waarschijnlijk varen nog dit jaar de eerste scjiepen door het Korte-Vlietkanaal en daarmee is dan de omlegging van de vaarroute rond Leiden gerèed. Het wegverkeer, dat door de Leidse binnenstad moet, zal daarvan profiteren. •De werkzaamheden aan en bij de Waddingerbrug bij de Vink zijn □u een nieuwe en belangrijke fase ingegaan. Er wordt namelijk hard gewerkt om het verkeer van de Haagweg in beide richtingen over de zuidelijke (op de foto de smalste) brugklap te leiden. Zodra dit stadium is bereikt waarschijnlijk tegen het eind van dit jaar wordt het Korte-Vlietkanaal verbonden met de Rijn en is de omlegging van de vaarroute in feite voltooid. Hiertoe wordt dus een stuk uit de huidige Haagweg „gehapt". Terwijl de splitsing van Rijn en Korte-Vlietkanaal dan verder wordt afgewerkt, gaan de werkzaamheden bij de brug onverminderd door teneinde zo snel mogelijk de tweede fase gereed te hebben dat zal naar schatting vier of vijf maanden later zijn. Dan kan de aan de spoorwegkant gelegen onderdoorgang bij de brug door het verkeer in gebruik worden genomen. Daarna duurt het niet zo lang meer voordat de hele nieuwe wegverloop om en bij de brug klaar is. Maar pas dan ontstaat voor het verkeer in alle richtingen op dit drukke punt een verbetering, een belangrijke verbetering zelfs ten opzichte van de huidige situatie. Op de twee brugklappen zullen dan vijf rijstroken beschikbaar zijn, waarvan twee voor het in- en uitvoegen. Het verkeer uit en in de richting Voorschoten (Leidseweg) zal dan het verkeer op de Haagweg niet meer kruisen en in vloeiende bochten zal de automobilist in elke richting zijn weg kunnen vervolgen, mede dankzij de onderdoorgang bij de brug. Het wordt dan nog alleen een kwestie van in- en uitvoegen, terwijl de ver keersdeelnemers, die in de richting van het Haagsche Schouw moeten rijden, een veel beter zicht op de spoorwegovergang bij de Vink hebben dan nu. Te zijner tijd wordt ook de aan te leggen „forensenweg" (waar voor bijvoorbeeld naast de Papelaan in Voorschoten de zand- lichamen voor het viaduct al zijn gestort), op de nieuwe situatie bij de Vink worden aangesloten. Maar voorlopig zullen dagelijks vele automobilisten hun snelheid bij de Vink drastisch moeten verminderen en het zal een kwestie worden van geven en nemen. Momenteel is de Leidseweg bijvoor beeld ter hoogte van de Vink over een flinke afstand tot de helft versmald terwille van het asfalteren van de andere helft; later gebeurt dit in omgekeerde volgorde. Zodra de zuidelijke brug in gebruik is genomen, wordt de toestand tijdelijk nog ingewikkel der en moeilijker voor het verkeer vooral als men bedenkt, dat de Haagweg één .van de drukst bereden stukken rijksweg van ons land is. (Foto NLC - Dirk Ketting) LEIDEN Met ingang van het nieuwe seizoen kunnen nu ook Leidse jongeren in het bezit komen van het Cultureel Jongeren Paspoort, een document, dat de eigenaar het recht geeft tegen aan trekkelijke kortingen voorstellingen en uitvoeringen van toneel, opera, ballet, muziek en speciale film bij te wonen en musea te bezoeken. Het paspoort, dat vanaf 1 november voor een jaar geldig is, kan worden gebruikt in Leiden en alle andere plaatsen in Neder land waar het erkend en uitgegeven wordt. Men kan er zelfs in enkele Vlaamse steden mee terecht. Wat de mogelijkheden zijn van het culturele pasje wordt de houder iedere maand precies uit de doeken gedaan in het informatieblad „De Sleutel", dat kosteloos wordt toe gezonden. De houder (jongeren van 15 tot 22 jaar militairen en stu- Bui •gerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Ida H, d v E Reerink; Gerardus J W, z v G J C Bots; Angelique MJT, dvPJ G Kasteelen; Lourdes E, d v M Herink: Jan, z v J v Duijvenbode; Lothar J P, z v»H J P A Fetz; Michael J J. z v J J Blokhuizen; Monique, d v J G Vinju; Robert A, z v C M Hol: Gerardus J, z v G C M Stuotén; Marco S, z v L M J Le Large. Overleden: J H Roose, 12 jaar. man; L Jansen, 77 jagr, man, A La gendijk, 69 jaar, man; P J van Sta- den, 90 jaar, man; E J E van Zoe- ren, 63 jaar, vrouw; W J Lebon, 77 jaar, man. Burgemeester De Kool weer in Ziekenhuis VOORSCHOTEN Burgemees- ter L. de Kool is weer opgenomen in het Diaconessenziekenhuis te Leiden voor een operatie aan zijn knie. De burgemeester is enige maanden geleden gevallen en heeft daarbij zijn knie geblesseerd. Hij is toen opgenomen in het ziekenhuis en heeft ruim een maand daarin gelegen. Hij was sinds enige weken weer in functie. LEIDEN Het raadslid Waal heeft B. go W. schriftelijk gevraagd om een overzicht van de nevenfunc ties van B. en W. en de eventueel daaraan verbonden financiële voor delen. Hij vindt het uit een oogpunt van openheid van belang, dat hier over gegevens bekend zijn. denten tot 26 jaar) moet voor het CJP slechts f 2 betalen. De gemeente Leiden geeft daar bovenop nog f 2.50 per lid subsidie aan de Haagse Kunststichting waarbij de Leidse leden worden aangesloten. Op advies van de sectie vorming van de cultu rele raad besloot men op de begro ting '70/'71 f 5.000 voor dit doel te reserveren. Op de begroting voor '71/'72 werd eep bedrag geplaatst van f 10.000. Een belangrijke stijging, omdat men verwacht, dat de belang stelling voor het Cultureel Jeugd Paspoort flink zal toenemen als de eerste ervaringen de mondelinge reclame op gang hebben gebracht. Verschillende instanties in Leiden hebben hun medewerking verleend voor het uitreiken van de paspoor ten. Men kan zich aanmelden bij de administratie van de scholen, die wilden meewerken, de personeels chefs van meewerkende bedrijven, het bureau culturele zaken van het stadhuis (kamer 15a). de Leidse Jeugdactie, stadhuis, K O, Oude est 45, of de Leidse Schouwburg. TERMIJN SPAREN VIA DE BONDSSPAARBANK LEIDEN Een aantal krot ten aan de Langegracht, eigen dom van de gemeente, was in zo'n staat gekomen, dat moest worden besloten ze met voor rang met de grond gelijk te maken. De foto geeft een beeld van dit sloopwerk. (Foto NLC - Dirk Ketting) Academische examens LEIDEN Op 25 september 1970 zijn geslaagd: seml-artsexamen: de dames H J C Kcrdel-Christmann (Bentveld). J A v d Kooij-Voogt (Den Haag), de heren F L R Bauer (Lelden). J J Bosman (Lei den). E D Keizer (Monster). H C Steenks (Schipluiden): artsex.: de heren E J Bok (Leldschendam). N W van Gelder (Lei den), J G Goekoop (Lelden P J E v d Linde (Waddinxveen), W Samson (Lel den); kand. ex. SI W en N; de heer F W Klaassen (Lelden); kand. ex. S 2 W en N: mej. F E Ebes (Leiden); kand. ex. S 3 W en N: de heer J G Vos (Oegstgeest): kand. ex. W 3 W en N: de heer W Pai%r (Leiden), de heer H P J Stuurman (Lei den). de heer W P M M v d Ven (Lei den). C J M Prins (Heemstede). Ph den Heijer (Lelden); kand. ex. W 3 W en N: D J Bruinsma (Lelden) A M Richel (Den Haag): kand. ex G 1 W en N: de heer A van Vliet (Haarlem): kand. ex. B i W en N; de heer M Brongers (Den Haag); doet. ex. wiskunde; de heer F Bakker (Leiderdorp), de heer N Noort (Leiden): doet. ex. natuurkunde; de heer D An- theunis (Leiden); doet. ex. scheikunde: de heer H A Dingjan (Leiden). E H Koen (LeidiV. J Reiding cJ. (Leiderdorp); doet. ex. geologie; de heer G Gietelink (Den Haag). J H Braakman (Leiderdorp; doet. ex. farmacie; mej. S M v d Glas (Lei den: doet. ex. rechten vrije studier.: mevr. E Kettner-de Wijn (Alkmaar): doet. ex Ned. recht: de heren J F M Dingemans (Leiden). Ph H Putto (Lelden), mej. M P A Frank (Leiden), de heer B E de Graaf (Winschoten) M H van Hoogstraten (Den Haag). G Keizer (Den Haag), mevr. H W B Kröner-Thoe Schwartzenberg (Leiden). R G Mazel (Den Haag). H Meijer (Den Haag) Chr Mulder (Enschede), ARM Pluym (Den Haag). R Scherpenzeel (Amersfoort). C J M Schuyt (Leidsehen- dam). Vit de VEENSTREEK NIEUWKOOP Uit een auto, die stond geparkeerd aan de Noorden- seweg, zijn gisternacht een fototoestel en gereedschappen ter waarde van bijna 200 gulden gestolen. Ook en kele waardevolle papieren, waaron der een pas, werden ontvreemd. voor exclusieve parties in privé sfeer maximaal 24 couverts air conditioned Zon doos gesloten tegenover parkeerterrein Steenstroat 40/51. LEIL'EN. Tel 3314J* LEIDERDORP Ook in deze ge meente is het ambtsgebed, waarmee de raadsvergaderingen worden ge opend, punt van discussie geworden. Naar aanleiding van een brief van de raadsleden mevr. Uhlenbeck en de heren Boot en Drenth stellen B. en W. nu de raad voor een advies commissie in te stellen, die een even tuele wijziging van het reglement van orde moet gaan bestuderen. Aan de verdere agenda voor de maandagavond om 8 uur te houden raadsvergadering ontlenen wij het volgende: Uitvoeren grond- en bestintings- werkzaamheden in plan ^nnenhof; onttrekken deel Boomgaardiaan aan openbaar verkeer; aanwijzing lid geewstraad; benoeming leden water leidingbedrijf De Rijnstreek; benoe ming commissieleden; verbetering c.v.-installatie gymnastieklokaal Spiinterlaan; onderwijszaken; onder zoek geloofsbrieven adspirant-raads- lid F. G. E. van Haersma Buma. LEIDEN Het eerste abon nementsconcert door het Resi dentie Orkest in de serie van dit seizoen, stond onder leiding van Willem van Otterloo, ter wijl ook de nieuwe concert meester en opvolger van Theo Olof, Jaring Walta, in functie was. Elgars celloconcert en Bruckners „nulde" symfonie stonden op het programma, een koene daad op het punt van de programmeringwaarbij we dan de ouverture Ober on van Weber LEIDEN Door de feestelijk heden op 2 en 3 oktober zullen be paalde gedeelten van Leiden enige tijd niet geopend zijn voor het ver keer. De Haarlemmerweg blijft twee dagen afgesloten. Op 3 oktober is de marktenroute van 7 tot 10 uur ge sloten voor alle verkeer. Het bus- verkeer rijdt door de Breestraat; de Vismarkthalte zal die tijd voor het stadhuis zijn. Van 13 tot 16 uur is de weg van het station naar het centrum geblok keerd door de optocht. De interlo kale dienst van de NZH zal omrij den via de Witte Singel. VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest heeft zich gisteravond uitgesproken tegen de voorgeno men „bewinkeling" van deze wijk. De ruim 120 wijkbewoners toon den zich verontrust over de mede delingen van de Algemene Winke liersvereniging inzake de voorgeno men bouw van een klein winkel centrum, bestaande uil vier dag winkels. Deze uitspraak kwam geheel on verwachts voor de wethouders De Vos van Steenwijk en Pels, die sa men met de gemeentesecretaris en enige hoofden van gemeentedien sten de vergadering bijwoonden. Het idee winkels ligt niet goed. D» bewoners gaan liever hun inkopen doen in het dorpscentrum of in de buurtwinkels in de Bloemenwijk. Gemeentesecretaris Eveleens was een der weinige voorstanders van vestiging van dagwinkels. Als be woner van de wijk achtte hij win- Prikkelproblemen in Leiderdorp LEIDERDORP B. en W. willen het prikkeldraad, dat momenteel in de nieuwe wijken het jonge groen beschermt, trouw blijven, zo schrij ven zij aan de raad. Het raadslid mevrouw Uhlenbeck had daar vra gen over gesteld; zij had opgemerkt, dat kinderen nogal eens verwondin gen oplopen aan dat prikkeldraad. B. en W. hebben nu getracht aan te tonen, dat glad draad veel ge vaarlijker is. „In tegenstelling tot prikkeldraad is glad draad een ge trokken produkt en dit geeft bij breuk door te zware belasting een zweepslageffect, waardoor soms ernstige verwondingen zijn ontstaan". '50 JAAR WOKEN HET IDEAAL WONEN HUIS zeer revolutionair ingericht. 175 attractieve stands met vele NOVITEITEN t/m 2 okt. HOUTRUST DEH HAAS kels voor de primaire levensbe hoeften een .welkome aanvulling van het servicepakket van de wyk Als vertegenwoordiger van de ge meente zag hij een wjjk eerst af gerond met een „bewinkeling" Voorzitter Marcelis rondde de dis cussie af door te stellen dat het lan delijke karakter van de wijk zoveel mogelijk moet worden gehand haafd. De vestiging van een klem win kelcentrum bij de Baron Schimmel- pennincklaan is neergelegd in het bestemmingsplan. als conventionele „EntradcC maar op de koop toe moesten nemen. Van Otterloo werkte zich er met spoed doorheen, waarbij de partituur in het algemeen ongehavend bleef. Ietwat meer fijnzinnigheid en grotere zorg voor de koloristische schake ringen zouden welkom zijn geweest Pierre Fournder speelde zijn solo partij in Elgars van 1919 daterende celloconcert met grote overtuigings kracht Het wat elegisch-monotone, weinig karakteristieke stuk werd toch aanvaard; men kan nu eenmaal niet altijd Dvorak of Schumann laten uitvoeren. Bruckner schreef zijn zgn nulde symfonie zo tussen 1863 en 1868, zijn laatste jaren te Linz, toen hij ook aan de eerste symfonie in c werkte. Waarom hij de laatstgenoemde be langrijker vond is onduidelijk: de nulde verraadt bijna in elke maat reeds de echte Bruckner-stijl. Het langzame deel moge wat uit gebreid zijn, de finale wat rqtorisch, men zou ze niet willen missen en zeker niet het scherzo, waarin de demonie van de latere scherzi al zo overduidelijk klinkt Of van Otterloo nu de meest ge schikte dirigent is om Bruckner te realiseren, kan men enigszins betwij felen. Al dadelijk bij de inzet van het eerste deel trok hij te snel van leer. Het miste de lange adem, de rustige opbouw van brede lyrische golfpatronen, het koper schetterde ook juist iets te vrolijk in de door werking en weer in de coda. Het scherzo was nog het beste; over de finale zou ik niet dadelijk een oor deel kunnen vellen aangezien de componist daar zijn duidelijke lijnen soms ook wat uit het oog schijnt te verliezen. Een verdienstelijke maar nog niet helemaal uitgebalanceerde uitvoering desondanks, waarvoor we dirigent en orkest wel degelijk dankbaar moeten zijn; Bruckner wordt ons nog altijd in te kleine doses toegediend en we moeten het er nu weer een hele tijd mee stellen. Dr. J. van der Veen Donderdag 1 oktober Kantine Rooseveltstraat 20, 8 uur: con tactavond De Natuurvriend. Vrijdag 2 oktober Half 8: taptoe ter gelegenheid van 3 oktober. 8 tot 12 uur nam.: Lunapark 3 oktober op terrein Groenoordhal. 3 oktober 7 u. Reveille op Stadhuisplein. 7.30 tot 9.30 uur: Uitreiking haring en wittebrood ln Waaggebouw. 8 uur: Koraalmuziek in Van der Werf- park. 8.15 uur Kinderprogramma op Bevrlj- dlngspleln. 9 uur Kinderprogramma aan Pleter Bothsiraai. 9.45 uur: Kinderprogramma Zaanstraat. 10.30 uur Kinderprogramma Zeemanlaan. 9 tot 21 uur: Lunapark op terrein Groe noordhal. 9.30 tot 10.30 uur Carillon bespeling. 9.30 tot 18 uur: Oudhollandse am- bacbiskunst Beestenmarkt. 9.30 tol li uur: Lucbtacrobatiek op' Schuttersveld. Kerk Geref., Nieuwe RUn. 10 uur: her denkingsdienst, voorg. ds. Boogaard (Ge ref. Gemeente) en ds. Post (Herv. predi kant). Chr. Gerei. Kerk, Steenschuur. 10 uur: herdenkingsdienst voorg. ds. Carller. 10 lot 12 uur: Tentoonstelling in Laken hal. 10 en 4 uur: herdenkingsdienst Geref. Gem. in Ned., Hoge Rijndijk 24, ds F Mallan te Gouda. 10.30 uur: Herdenking ln Pieterskerk (ds. Wagenvoorde). 13 tot 16 uur: Optocht „Kassie Kijken". 18.30 tot 21 uur: Veronica-drive-in-show ln Groenoordhal. Schouwburg, 19.30 uur: Joop Dodercr- show. 23 uur: Vuurwerk op terrein achter de Groenoordhal. FILMS IN LEIDEN CAMERA ,.Moord"b'ureau, 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Z. 18 jaar. LIDO De non van Monza. 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Paint your wagon. 14 Jaar. dag ook zo 2.30 en 8 uur. REX Liefdesexcessen. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23J0 uur: Onstui mige begeerten, 18 Jaar. STUDIO Thake the money and run. 14 Jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON MASH. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: A- potheek van Drlesum. Mare 110. tel. 20406. Apotheek Voorschoten, Leidseweg $6. Voorschoten, tel. 01717 2525. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, tel. 42947. De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- gecstsc Apotheek wordt waargenomen door Apotheek van Drlesum. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter Sociëteit „Twentwel" Breestraat 19 (sociëteit voor Kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden; dinsdagavond van 8.30 uur tot li uur. woensdagavond van 8.30 uur tol II uur vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behapdellng oa ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tol woensdag 12 uur waurgenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis 'Hooigracht). Op andere werk dagen en oh zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie; 5 maal 4. EHBO: 20645. LEIDEN Op 3 oktober gaat om 10 en 4 uur in het gebouw aan de Hoge Rijndijk 24 van de Geref. Gemeente in Ned. ds. F. Mallan uit Gouda voor. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening:. en informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83 voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; vuoi inlorniatre leletoun .13921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30-14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—1430 uur. Klnderkllnlek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Eilsabeihziekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van Kwart voor 7 tot half acht; kraam- aldeling dagelijks van 3 lot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van halt 12 tot 12.. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden: dagelijks vad half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags U tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makliniek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 1030—U00 uur, van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.i50X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afoe- ling. dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot hall 5. revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot Half 5: longkllnlek en tbc-afdeling kinderen: woensdag van 7 Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden tvan 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum VoiKenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamcnle- ving in N.W.-Alrika (28 mei - 12 oktober) Galerie Van dei Vtist. Botermarkt 3: werk van Ger Daniëls, André Gouw en Ben Glas (Haarlem) van 4 september tot 2 oktober. Schouwburg (koffiekamers): werk van Henk Gosses. Koos van der Water. Frans en Marle-Anne van Nieuwenborg, Wil So- rel en Jacq. de Wit (van 28 sept tot 31 oktober). Galerie v.d. Vllst, Botermarkt 3: werk van Guus de Ruiter, van 30 sept. tot 29 oktober, dlnsd. t.e.m. zat. van 9 tot 6 uur. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94: grafiek» van Joan Vilè Moncau, direct, van de Acad. voor schone kunsten te Olst, van 29 sept to 21 okt., dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7. aquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastleken van Peter van der Meer (21 sepL-14 okt., maandag t/m zat. 10-17 uur. ook dlnsd.av. 8-10 uur. zond. na afspraak). Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30-12.30 dinsdag en vrijdag ook 14-17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 10 september. 9—12 en 13.30—17 uur. ton. 10—16 uur. kassen zat en ton. gesloten; 1 oktober - 31 maart. 9-12 en 13.30—16 uur. zon gesloten, kassen zat. gesloten. Moienmuseurn De Valk. i april 15 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, zon. en feestd. 13—17 uur, maandag geslo ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3