van minister en orgenkinc omroer De avonturen van Berit met haar wondersokken Jarigen J PROGRAMMA# ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1970 (vervolg) Berit voelde zich die nacht in het huis van Oras allesbe halve op haar gemak. Oras had haar wel een lekker zacht verenbed gegeven, maar ze lag erin te bibberen van de kou. Ze vond het nu niet meer wonderlijk dat Oras de kachel altijd aan had. Berit verlang de ernaar weer in haar eigen MEISJES EN JONGENS. We zijn weer een week verder en 18 het tijd voor ons praatje. Hoe gaat het met jullie allemaal? Wat een fijn weer was het. hè? Er nog op uitgetrokken, vorige week zater dag bijvoorbeeld? Tante Chris hoopt dat het volgende week ook een beetje mooi is. Ze gaat dan namelijk met vakantie, naar bos en hei. Zou de hei nog paars zijn? Er zullen wel geen bramen meer zijn. Hebben jullie die ook wei eens ge plukt? Leuk werk Is dat. Maar je moet wel oppassen voor schram men, je kan je lelijk bezeren aan de doornen. Omdat tante Chris een weekje weggaat, zullen jullie volgende week geen prijswinnaars en brief in jullie hoekje zien. Er zal wel een puzzel in staan. Die week daarop zullen dan van twee weken de prijswinnaars bekend gemaakt wor den. Goed? Deze keer hebben maar héél weinig kinderen de puzzel goed opgelost. Weet je wat de moeilijk heid was? Voor berk hadden de meesten boom en ais gevolg daar van kopje in plaats van kroes. Zo zie Je maar. het lijkt wel eens erg gemakkelijk, maar je kan er toch wel inlopen. Ons vervolgverhaal is nu uit, vonden jullie het mooi? Het zal vreemd zijn niets meer over Berit te lezen, het was net of ze een beetje bij ons hoorde. We gaan eens naar de brieven kijken. Dag Dittie Blaak, ik heb Je puzzeloplossing ontvangen, hoor Ook Petra de Haan was van de partij. Is je zusje nu de volgende keer aan de beurt? Jij vindt het op de Mavo nog niet zo moeilijk, Cora Wolvers. Alleen aardrijkskunde is niet je lievelings vak. Rianne Groeneweg. Hans Kroon en Annet Wouters stuurden een tekening bij de oplossing. Leuk hoor. Hoe gaat het met je club, Nely Hagers? Wat doen jullie allemaal? Jij kan keurig typen, wat knap. Dank je wel voor het versje. Jij hebt gelijk de daad bij het woord gevoegd en de puzzel uit de krant geknipt. Dicky Borsboom. Nu kan hij tenminste niet meer wegra ken. Wat heb Jij een mooie akten- tas gekregen. Een belangrijke dag is het van daag voor je. Jan Haitsma. Gaat het er erg plechtig toe? Jij hebt goed je best gedaan op de brief, Ankie Groeneveld. Hoe oud ben je? Wat een lange kreeg ik van jou. Arja Slagboom. Het was wel een beetje moeilijk lezen met al die kringen om de woorden. Van mi- nisteck kan je prachtige figuren maken. hè. Zijn jullie met de caravan ook op vakantie geweest, Marianne Malie paard? Tante Chris is 7 november jarig, Corien v.d. Linden. Je mag de puzzel best uitknip pen, Ellen den Harder, Dat vind ik juist fijn. Wat heb Jij Je zusje gege ven, Hermine v.d. Knaap? Je nieu we jas staat vast heel mooi. Je ouders logeerden in een schitterend hotel, Netty v.d. Wel. Zo groot, hè en vlak bij de zee Leuk dat ze wat voor jullie meege bracht hebben. Meisjes en jongens. Ik neem nu voor even afscheid van Jullie. De volgende keer hoop ik te vertellen hoe ik het gehad heb. Dag hoor, tot ziens. Hartelijke groeten van tante Chris door Marty Vmchoqe land te zijn. Ze stond op en trok haar sokken aan. „Wondersokken'-', fluisterde ze. „Wondersokken, alstublieft, help me toch! Ik ben hier als het ware gevangen. Ik moet met de prins trouwen en Oras voert wat tegen mij in zijn schild. Ik wil graag terug naar mijn vader en moeder! Jullie moeten me daar weer brengen; jullie hebt me hier ook ge bracht!" Een ogenblik was het stil, dan begonnen de sokken plotseling te praten. Héél zacht, Berit kon het haast niet verstaan en moest haar oren spitsen. „We zullen het proberen, Berit, maar we weten niet of het ons nog zal lukken. We zijn bijna ver sleten en dan is onze tover kracht niet meer zo groot. Wan neer je weg wilt, zul je zo vlug mogelijk moeten gaan. Morgen is het misschien te laat". „Ja, ja", knikte Berit, blij dat de sokken eindelijk tegen haar praatten „Ik wil meteen weg, maar ik moet eerst een briefje schrijven als afscheid aan een goede vriend van me." Berit haalde een stompje potlood uit haar rokzak en ze krabbelde een paar regels op een pa piertje. „Beste Pieter", stond er. „Als je dit briefje leest, ben ik weg. Ik kon mijn vertrek niet langer uitstellen, want mijn sokken waren bijna versleten en wanneer ze kapot zijn, kun nen ze me niet meer naar huis brengen. Doe de koning en de prins de groeten van me en be dank ze namens mij voor de gastvrijheid. Daag, groetjes van Berit". Ze wierp het briefje uit het raam. Pieter zou het morgen ze ker vinden. „Ik ben gereed!" riep ze tegen de sokken. Ze stampte twee maal op de grond en even later voelde ze zich door de lucht zweven. „Het is gelukt!", juichte ze, „het is ge lukt!" Enkele minuten later stond ze in haar slaapkamer. Haar éigen, kleine slaapkamer. Ze huilde haast van blijdschap, daarna geeuwde ze. O wat had ze een slaap! Zonder zich nog een ogenblik te bedenken, kroop ze onder de dekens. In het Opperhorrelrijk heer- te de volgende morgen een op gewonden drukte. Het begon toen Oras had ontdekt dat Berit was verdwenen. Hij alarmeerde meteen alle soldaten en gaf op dracht naar haar te gaan zoe ken. Hij was woedend. Zijn plan was mislukt. Hij balde zijn klauwachtige vuisten en hij knarsetandde. „Het is mijn eigen schuld", mompelde hij, „ik had die feeks moeten op sluiten!" Maar hij wist niet dat dat toch niet zou geholpen heb ben, de sokken stoorden zich immers niet aan gesloten deu ren! De koning had ook geen beste bui toen hij het nieuws vernam. „Hè bah", mopperde hij, „nu moet ik weer een andere vrouw voor mijn zoon zoeken". Pieter was een beetje verdrie tig toen hij het briefje had ge vonden en gelezen. Zij was de beste vriendin geweest die hij ooit had gehad. Er waren maar twee personen die blij waren met Berits ver trek. Dat waren de prins en Exota. Weten jullie niet wie Exota is? Exota was het meisje waar mee de prins wilde trou wen. De prins voelde ook niet veel voor het plan van zijn va der, hij hield veel te veel van Exota. „Ik zal je aan mijn vader voorstellen en zeggen dat ik met niemand anders wil trou wen dan met jou", zei de prkis en samen liepen ze naar het pa leis. Toen Berit de volgende mor gen wakker werd, keek ze ver baasd om zich heen. Haar kamer was versierd met bloemen en slingers. „Welkom thuis" stond er op een bordje bij de deur. Er werd geklopt en haar vader en moeder kwamen binnen. Ze om helsden hun dochter uitbundig. „We hoorden vannacht gestom mel in je slaapkamer. Toen we kwamen kijken; sliep je als een roos. We hebben je niet wakker gemaakt, maar je kamer ver sierd. We waren zo blij dat je terug was! We hadden zo ge hoopt dat je voor je verjaardag terug zou komen. We hebben zulke mooie cadeaus voor je ge kocht!" Het duizelde Berit. Toen be greep ze opeens wat haar ouders bedoelden. Ze was het helemaal vergeten! Ze was jarig vandaag! Plotseling was de kamer vol mensen. „Hiep hiep hoera", rie pen ze, „hiep hiep hoera!". EINDE van harte gefeliciteerd en een prettige dag! 27 sept.: Adje Heikoop, Lage Giessen 14, Hoornaar, 10 jaar, Er na Klok, Irenestraat 22, Alblasser- dam, 12 jaar en Annie Verhaar, La ge Giessen 59. Hoornaar. 9 jaar. 28 sept.: Aart van der Linden. Van Hardenbroekstraat 35. Rotter dam. 11 jaar en Nico van der Mark, Boddaertstraat 34. Den Haag. 10 jaar. 29 sept.: Heleentje Koole. Mij drechtstraat 5. Rotterdam, 12 jaar. 2 okt. Marietta de Jong, 't Woud 19, Schiplulden, 10 Jaar. 3 okt. Greet de Ruyter, Veurse Achterweg 40, Leldschendam. 13 jaar. Puxzelopiossing Van links naar rechts: Palet, en, laars, oor, tor, staart, krant, berk. Van boven naar beneden: Kandelaar, notenkraker, olifant, ar, tomaat, aardbei, kroes. Prijswinnaars Kees Bregman ln Waddinx- veen en Jan Paans in Delft hebben een prijs gewonnen. Wat moet dit nu toor- den?, zullen jullie wel denken. Een spin heeft een mooi web gemaakt met allemaal letters eromheen. De letters zijn van de namen van de voorwerpen die erbij staan. Deze letters moe ten jullie ivegschrappen en dan blijven er nog een paar over. Die vor men een plaatsnaam. Ik wil graag van jullie we ten welke dat is. Doe je best, het is niet zo moei lijk, goed opletten maar. De oplossing inzenden voor dinsdag 29 septem ber. DE BARRE WAARHEID OVER HILVERSUM III door Phé Wijnbeek Tweede hete hangijzer waarmee Hilversum de winter ingaat: Hilversum III, onze zogenaamde popzender, uit nood geboren en nu speelbal en zorgenkind van minister en omroepen. Er wordt over weinig zo lang en druk gediscussieerd en verga derd als over dat wankele derde radiozendertje. Was het niet dat ..pop" tegenwoordig betekent: lief zijn voor elkaar, dan zou de speelbal ook een twistappel kunnen zijn. Maar geen enkele omroep durft te twisten met pop als inzet. Verleden week nog was de half was-zender (mede) onderwerp van gesprek tussen minister Klompé en hoge omroepheren. De minister was geschrokken van de krasse termen, waarin NCRV's radiopro- grammalelder drs M. Geerink Bak ker erover had gesproken in een persconferentie. Van hem was het op die middag een ware hartekreet onder het motto „Breek me de mond niet open!" maar directeur mr A. H. van de Veen, met vakantie afwezig, las het in alle kranten en verbleek te van schrik: op zulke lyrische uitlatingen wilde hij als hoogste programma-autoriteit van de NCRV het etiket van zijn vereniging niet gedrukt zien. Hij maakte dat drs Bakker tele fonisch duidelijk en sliep pas weer rustig, toen dr. Ozlnga, de bemin nelijke, de minister In Den Haag verzekerde, „dat drs Bakker maar een ludiek grapje had gemaakt Waarna ook minister Klompé weer opademde. Hoe komt het toch. dat Hilver sum III de harten zo verhit? Van zijn geboorte af heeft onze halve popzender al verdrietelijkhe den doorgemaakt. In 1964 nam mi nister mr M. Vrolijk in overleg met de omroepen een zeer snel besluit: Nederland moest een eigen „licht muziekprogramma" hebben om de kop op te steken tegen Radio Ve ronica, het commerciële zendschip, dat toen al vier jaren lustig schal de achter de territoriale wateren. Dat was geen origineel plan: het was afgekeken van de Zweedse omroep, die een volledige radio zender met uitsluitend lichte mu ziek was gaan exploiteren onder de naam „Melodla", om de luiste raars van het vijftal piraten voor de Scandinavische kust af te hou den. Niet, dat het een erg succesvol geheel werd: Zweden raakte de concurrentie van de illegale zen ders pas goed kwijt nadat het land als een der eerste in Europa de piratenwet van Straatsburg ratifi ceerde. Nederland deed dat niet. Nie mand sprak erover, maar iedereen wist al vlug, dat onze eigen piraat een warm plekje had in de harten van verscheidene regeringspérso- nen en vele Kamerleden. Wel werd met man en macht het clandestiene tv-station het water uitgejaagd (om later legaal als TROS aan de wal weer op te dui ken, nu zonder verboden reclame spots) maar Veronica zag men nooit liggen. Goed, Hilversum III moest dus binnen de kortste keren de ether in. Geen extra geld: ach, wat kosten die platen nou, dat beetje rech ten.... en: elke omroep heeft voor die paar uren toch wel een aardige presentator beschikbaar, plus: nu niet zeuren over geen studioruimte, we hebben net een dik Muzlekpa- viljoen neergezet op het nieuwe omroepterreln en in het souterrain daarvan zijn wel een paar hokjes vrij voor die jongens met hun pla ten... Ja. zo ging dat. Hilversum III werd de lucht ingewrongen als een koekoeksjong van de gezamen lijke omroepen. Om eventjes de grage luisteraars van Veronica af te halen: dan zou die piraat vanzelf wel wegvaren. Maar de minister vergat, dat de ene achtergrondmuziek de andere nog niet is en dat de Veronlca-disc- jockeys hele scharen fans onder- jong en oud hadden veroverd. Die geloofden Hilversum III wel. Te meer. omdat de programmering op die zender een verrukkelijke war winkel werd. Er brak onmiddellijk krakeel los onder de omroepen over de aan kondiging van de programma-on derdelen en over wat nu eigenlijk "ontspanningsmuziek" was. De KRO vond dat hij wel met veel lawaai en platte grollen kon ver schijnen, de NCRV rtieende dat het Leger des Heils ook vrolijke mu ziek maakte, bij de degelijke zullen werd in navolging van Veronica de "discjockey" geboren, de VARA be dacht een koffiebabbel voor de vrouwen... de spraakverwarring was groot. leder trachtte de ander vliegen af te vangen, er werden "nieuwe gezichten" op Hilversum III be loofd, elke omroep kritiseerde de ander en tenslotte verenigden de diverse "vaders" van Hilversum lil (de door de omroepen aangewezen verantwoordelijke programmalei ders voor speciaal deze zender) zich in een NRU-werkgroep, die te genwoordig NOS-werkgroep heet. Intussen kwamen en gingen de favoriete presentatiejongens en meisjes (want Hilversum III moest in de eerste plaats een "Jonge" omroep verbeelden), er werd tus sen 9 en 6 uitgezonden zoveel maar kon en.... Radio Veronica ver loor er geen luisteraar aan. Nieuwe troubles over Hilversum III: een jaar gezonden en nog altijd geen extra geld. Twee jaar gezon den en nog altijd geen extra geld. Drie jaar... het werd een litanie die Den Haag tenslotte wel verhoorde met dien verstande, dat een radio- uur op Hilversum III nu vergoed wordt met de som van f150, een Smidje Verholen en de rare alchimist Smidje Verholen stond paf. Zoiets had hij nog niet meege maakt. Daar zaten in het hartje van de twintigste eeuw een paar mannen in een oud kasteel, die antiek gekleed gingen en er boven dien nog een antieke spreekwijze op na hielden ook! Dat bleek wel uit hetgeen ze nu verder tegen elkaar zeiden. „Sa, Vosmaer," vervolgde de oude man, die nog steeds zat te smullen. „Ick hebbe alderhande saecken van noode, die ghy my moet besorghen uyt der steede. Ik hebbe gheen kaliumpotasse meer ende oock geen Natricus Chloraticus. Myn voorraed swaefel van sulphur is byna op ende de kruyek met salpeetersuure is leegh. Wilt dus soo goet syn my deese saecke nog deese middagh te besorghen. Ick sal U drie stuyvers als belooninghe geeven." „Hebbe danck, hebbe danck, edele sinjeur," antwoordde Vosmaer. „Ick sal my onmidde- lyck met de karos naer der steede begheeven om deese saecken voor U te besorghen. Ick en wacht gheen vyf minuuten meer." De oude man was intussen klaar gekomen met zijn maaltijd en de bediende nam het vaatwerk weer mee. Maar toen hij langs de kist liep, waarin smidje Verholen verborgen zat, werd zijn gelaat ontsierd door een grimmig en vals lachje„Dat begint nu toch werkelijk op misdaad te lijken," overdacht de smid. „Nu zou ik toch werkelijk wel eens willen weten wat er hier nu feitelijk gebeurt." Intussen hoorde hij Vosmaer boven heen en weer lopen en even later klonk er een dreunende slag. „Dat is Vosmaer, die het kasteel uitloopt en de poort met een dreun dichttrekt," mompelde de smid. „Dan nu uit Öe kist om eens te gaan zien wat die oude man daar allemaal uitvoert." Geruis loos klom hij uit de kist en voorzichtig keek hij om het hoekje van de deur, die nog steeds op een kiertje stond. De oude baas stond nu aan een werktafel en knoeide met allerlei brouwseltjes. Hij keek daarbij aandachtig in dikke, geleerde en zeer oude boeken kwart ongeveer van de beta voor een radio-uur op Hilversu of II. Nog altijd, klagen de progr mabekokstovers, is er "niets maken" van Hilversum III. Al jarenlang bovendien sme de omroepen aan Haagse da mansoren om eindelijk eens va dige zendtijd op Hilversum III. kan dan weer niet vanwege bezetten van ethergolven of Gei heeft een andere reden, maar breiding van zendtijd blijft tot heden een Illusie. Eveneens in de loop der ja hebben dè omroepleiders illus gekoesterd over de exploitatie m— Hilversum III in de (imagina^j| avond. Tijdenlang was men gep teerd voor een hoog-cultureel p gramma, in navolging van de BI met haar Third programme (luist) dichtheid zeer slecht), maar i stemmen zijn ineens verstomd. Deze herfst was men op persconferenties plotseling al maal "in" voor een "volledige pc zender van 's morgens vroeg totie nachts 2 uur"... over cultuur- °m. 't avonduur sprak geen mens mei 3. 1 Hilversum III zou Hilversum e w' niet meer zijn, als het gemurmure De in 't openbaar en het touwtrekk en achter de schermen de zender n enta begeleidde. istor Ook nu Is men weer volop ln ten- geweer. De NOS kan er maar n et A genoeg van krijgen aan te ton et t (via cijfers over luisterdichtheid ezoc waardering), hoe heerlijk zij tofcen, geslaagd is met deze zomer d et n weken horizontaal te programme b ren, elke middag van 1 tot |ang rondom de reportages van de To 'oei de France. Qe Hilversum III benaderde, ja ove ,ezic trof een enkele keer de luiste !arno dichtheid van Veronical Met sttren i ligheld wijst de NOS af. dat e, uitsluitend zou zijn te danken a ,|an de Ingevoegde Tourreportage en d neen, het publiek was er gek czovei ieder uur van iedere middag d gast zelfde discjockey en zijn stijl dien' Dat, en dat alleen, moet nu v zeen gens de NOS de toekomst van I j,ebb versum III zijn, dèn alleen kan echt worden geconcurreerd tear x Veronica en welke zeepiraat ook I Neen, zeggen nu weer de i roepen, daar beginnen we niet a we willen wel horizontaal prograi meren... maar dan op onze eigi manier en met onze eigen mensed en ais we willen moeten wi kunnen variëren.... on dus dert er slechts schijnbaar iets op'n januari as. als dat "gedeeltel|A horizontale plan" ten uitvoer v gebracht. Trouwens. NOS en omroepl dat zijn op 't ogenblik zeven ge[ dlgden voor één halve zender, f" er maar eens aanstaan, zulk i programmering horizontaal te tr^| kenl 't Zal nog wel tobben blijven r ons popzendertje dat maar volwassen wil worden. Of... mcfl er uitkomst komen doordat Ned) land nu toch eindelijk eens aarcl lend de pen opneemt om de pidl tenwette ratificeren? De hand is uitgestoken, maar pen nog niet echt aangevat. 't Zal wel weer "even duren"„ Vanavond te zien Ned. I VARA 7.04 uur optreden Simon en Garfunkel. 8.20 uur opnamen wereldkampioenschappen goochelen in Eindhoven. 9.10 uur aflevering Rawhide. 10.45 uur Achter het Nieuws. Ned. 2 NCRV 7.04 uur Koeboe de Koe, daarna scholierenquiz Top Team. 8.20 uur aflevering Please, sir. 8.45 uur sportrubriek: reportage over Jan van Beve- ren. 9.30 uur aflevering Schoonmoeders. 9.55 uur Albert Vogel over Couperus. 10.40 uur geestelijke liederen. Vanavond te horen Hilversum I VARA 6.30 uur Open huis: amusementsprogramma. 8.00 uur hoorspel van Ton van Reen: Oorlog. 10.00 uur jazzmagazine. 10.45 uur Nederlands cabaret op de plaat. Hilversum 11 KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur Luisterliedjes. 10.40 uur Goal, muziek en sport. RADIO VANAVOND (zaterdag 24 sept.) Hilversum I 402 m: VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten 18.20 Uitzending van VVD. 18.30 Stereo: Open Huls, gevarieerd programma (Om 19.30—19.35 Nieuws.) 2100 Ste reo: Oorlog, hoorspel. 21.30 Stereo Filmmuziek (gr.). 22.00 Radio Jazz Magazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Nederlands caba ret op de plaat. 23.15 Stereo: Licht muziekprogramma, (gr.). 23.55—24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NOS (18.00—16.02 Nieuws.) NOS: 16.30 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefe ning. HIRO: 17.00 HIRO-Maga- zlne. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Licht muziekprogramma. 18.19 Kan jer Koning Kompetitie 18 30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Stereo: De Springplank: licht orkest met Jonge artls- ten. 19.30 SJook: Jongerenpro gramma. 20.00 Verzoekplaten- programma. 22.00 De Trouba dour: luisterliedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Muzikaal sportpro gramma met commentaren en reportages. 23.55—24.00 N:euws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I: NOS: 18.45 Plpo de Clown. STER: 18 5: (K) Re clame. NOS: 18.55 (K) Jour naal STER: 19.00 <Ki Reclame. VARA: 19.04 (K) Slmon en Garfunkel. twee zangers-com ponisten. STER: 19 55 <K) Re clame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 (K) Wereld Goo chel Kampioenschappen 1970. 21.10 Rawhide. Westernserie. 22.45 Achter het Nieuws NOS: 23 10—23.15 (K) Journaal Nederland II: NOS: 13.45 Pi- po de Clown STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.04 (K) Reclame. NCRV: 19.04 Koeboe de Koe. TV-serie voor de jeugd. 19.32 (JO Transworld Top Team. quiz tussen Engelse en Neder landse middelbare scholieren STER: 19.55 (K> Reclame NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.20 (K) Please Sir-. TV-serie. 20.45 At tentie voor sport. 21.30 (K) Schoonmoeders, TV-serle. 21.53 Spectacle Couperus, literair documentair programma. 22.40 Gewijde koorzang NOS: 22.50—22.55 (K) Journaal. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Wat een Weer! (9A0 Sportmededelingen en duivenberichten). 9.15 Klas sieke muziek (opn.) 9.45 Uit zending van het Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Klnder- dienst. 10.30 Protestante kerk dienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11. De Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De Toestand ln de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13 35 Radar: radioperiodiek. 14.00 Biels en Co. wekelijkse strip NOS: 14.30 Programma voor de gastarbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Licht orkest met solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn II: Sportreportages en - beschouwingen. VARA: 18.30 Klatergoud (gri: successen van vorig Jaar. 19.00 Zin en tegen zin: discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Amsterdams strijkkwartet. 20.00 Vredespro- paganda (T). klankbeeld. AVRO: 20.30 Stereo: Geva rieerd verzoekplatenpro- gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Radio journaal. 22.55 Stereo: Late Platen. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badi- nerle: Klassieke muziek. 9.oo Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke ge wijde muziek. 10.00 Eucharis tieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Omroeporkest: sem:- klass'.eke muziek. 11.55 Mede delingen NCRV: 12 00 Kerkor gelconcert. 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: Klassieke kamer muziek (gr.) 13.40 Stereo: So praan en tenor met planobege leiding.. 14.10 Visioen en visie: literair programma. NOS: 14 30 Stereo: Concertgebouworkest, groot omroepkoor en solisten: In de pauze: Manifest van de Jaren "70: literair programma. 16.30 Jazz uit het historisch ar chief. CVK: 17.00 Vrije Evan gelische kerkdienst. 18.00 Con vent: over en uit de kerk. IKO: 18.30 Over vleespotten en traagheid, praatje. 18.45 Kerk veraf en dichtbij 18 38 Wilde Ganzen. NCRV: 19 00 Nieuws 19 07 Stereo: Muslca Sacra: ba riton en piano. 19.43 Rondom het levenseinde: ethische en pastorale overwegingen. 20.00 Stereo: Klassiek vioolconcert (gr). 20.30 Stereo: NCRV-Vo- caal encemble. KRO: 21.00 Ste reo: Uit de lucht gegrepen: een programma, waarvan u muzikaal en financieel wijzer kunt worden. 22.00 Kruispunt: i magazine met achtergrondin formatie over kerk en samen- I leving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws 22.40 Stereo: Klassiek verzoekplatenprogramma (gr.). 23.55-24.00 Nieuws, Hilversum UI. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 platenpro- gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vrien delijke groeten. 13 00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn (I): sportreportages en -be schouwingen. (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws) AVRO 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal. 17 05-18.00 Superclcan Dreammachlne. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucha ristieviering. NOS: 15 30 Jour naal. 15.32 Weekjournaal met titels voor slechthorenden. 15 52 Verkeersinformatie. 15.55 De Verrekijker: Internationaal j jeugdjournaal 16.05 <K) Men- sen van Afrika, documentaire j film uit de serie Untamed 1 duktie). 16.55-17.00 Toto-uitsla- gen. TELEAC: 18.20-18.50 Dam men voor beginners les 2- NOS: 18.55 Plpo de Clown. CVK/IKOR/RKK: 19.00 (K) Woord voqr woord, hljbelver- telllng voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Bijbelverta ler aan het werk, documentair programma. AVRO: 19 30 Jon ge mensen op weg naar het Concertpodium: Leerlingen van het Koninklijk Conserva torium te Den Haag: moderne en klassieke muziek. NOS: 20.20 (K) Journaal. AVRO: 20.25 (K) Hier Parijs hier Jan Brusse, informatief program ma. 20.35 Der Trinker. gefilmd TV-spel. 22.15 Een oog in de hand. programma over mensen en kunst. NOS: 22.40-22 45 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.55 Plpo de Clown. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Wooblnda. TV-serle voor de jeugd. 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K) Romeo en Julia "70, TV-serie (2). 21.35 Studio Sport II. 22.00 (K) C1 vil Isa tie: 13. Heroïsch materialisme, docu mentaire serie 22.50-22.55 (K) Journaal RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.23 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoonmu- zlek en reportages (7.33-7.38 Van de voorpagina) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 jws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 910 Stereo: Klassieke orkest muziek (gr.) 9.35 Waterstanden. 9 40 Stereo: Klassiek orgelcon cert (gr). 9.50 Koning Klant 10.00 Voor de huisvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Re pertorium Nederlandse Radio Orkesten (opn.). VPRO» 12.00 VPRO-maandag: klassieke en moderne muziek, reportages en berichten. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 De kinderpostzegels komen weer, toespraak. 14.55 Ruimtelijke planning, lezing. 15.20 Stereo: Radio-orkest van de Roemeense Omroep. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte mu ziek uit Latijns-Amerika. 16.30 MIkadoo: jeugdprogramma. 17.30 Brabant Journaal. 17.55 Mededelingen Hilversum II. 298 m. KRO: 7 00 .Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huls vrouw (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw). ÏO.OO Stereo; Klassieke muziek (gr.). NOS: 10.15 De komende week ln het Nederlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 De Zonnebloem: voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.53 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-vast. gevarieerd pro gramma (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws, 12.41 Hier en Nu: ac tualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo; Vocale duetten (opn.) 15.00 Gereformeerde mtddagdtenst. NOS: 15.30 Zoek licht op Nederland: Infor matie over Noord-Holland. (16.00-16.03 Nieuws). 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 "Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Meisjes koor en licht instrumentaal sextet. 18.19 Uitzending van de CHU. Hilversum III. 240 m. NCRV: 9 00 Nieuws. 9.02 Fit: een pro gramma om klaar wakker te worden 10.00 Nieuws 10.03 Popstation (11.00 Nieuws). TROS: 12 00 Nieuws. 12.03 Jam on Radio. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: een mixture van pop en country (15.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 16 03 Pop-maga- zlne. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Verzoekplaten. Zondag te zien Ned. 1 AVRO 7.05 uur (CVK/IKOR) film over de Bijbelvertaler dr. I. Dasberg, arts in Amsterdam. 7.30 uur Jonge mensen op weg naar het concertpo dium: leerlingen van het Kon. Haags Con servatorium. 8.25 uur berichten van Jan Brusse uit Parijs. 8.35 uur Duits tv-spel van Hans Fallada „De drinker". 10.15 uur Pierre Janssen over kunst: „Een oog in de hand". Ned. 2 NOS 7.05 uur laatste aflevering Woobinda. 7.30 en 9.35 uur Studio Sport. 8.20 uur deel 2 Duitse show Romeo en Julia. 10.00 uur laatste deel documentaire Civilisatie. Zondag te horen Hilversum I AVRO 8.00 uur (VPRO) Vredespropaganda. 8.30 uur klassiek verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Late platen. Hilversum II NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) dienst uit de Vrij Ev. kerk in We mei» dinge. Voorganger ds G. van Bruggen. 7.45 uur Zondagavondlezing „Rondom het levensein de". 8.30 uur geestelijke liederen door het Vocaal semble NCRV. 9.00 uur amusementsprogramma „Uit de lucht gegre pen". 10.00 uur magazine Kruispunt. 10.40 uur klassiek verzoekplatenprogramma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 14