'Neerlandicinaar Freiburg ATTENTIE EHBO-diploma s in Valkenburg Vrouwencamproestig hart van Leiden Jongveekeuring Zoeterwoude Marekerk-orgel I voor de radio Auto-rijden duurder?? Hoeft niet? Koop toch een Daf Daf-Centrum Leiden - Gebr. v. Ulden Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuut afstand v. d. Werfstraat, Oude Rijn. Kaasmarkt. Twee minuten Hoolgr. (Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite .om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie ts „altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar net gehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bieden. Ooet er Uw voordeel mee. Gouden 9ieraden. verlovingsringen, horlo ges, klokken, cassettes, verzilverde geschenkartikelen, brillant. De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 VALKENBURG In de raadzaal heeft burgemeester Van 't Wout de diploma's uitgereikt aan de 13 kan didaten, die slaagden voor het exa men E.H.B.O. Het zijn: N. A. Boter- mans-Zegveld, G. A. J. Heemskerk- Verwey, W. J. B. I. van Klaveren- Meeuwseri, B. Peeter, J. K. Poot- Verhaar, N. Rhijnsburger, I. Rovers, J. Spierenburg, H. Verhaar, C. L. de Vries. H. D. de Vries, G. Verdoes en E. W. Zuyderduyn. De kandidaten kwamen uit Kat wijk, Leiden, Oegstgeest en uiteraard Valkenburg. Zelfs was één van hen uit Eindhoven gekomen om zijn di ploma in ontvangst te nemen. De ledenvergadering daarna had een kleine agenda. De inkomsten van het afgelopen seizoen waren bijzon der goed, ruim f 1000, waarvan veel nieuw materiaal werd aangeschaft. Het saldo bedraagt nu nog f 440,02. Een hoog bedrag, maar men spaart voor een hartmassage-pop en de aan schaf daarvan is kostbaar. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Aftredend waren mevrouw Clooster en de heren C. A. Ouwer- sloot en J. van Es. De twee eersten werden herkozen. Als nieuw be stuurslid werd mevrouw A. Freke- Broek gekozen. vrijdag 25 september 1970 nieuwe le©se courant 193 LEIDEN Oud-papier, lompen en metalen, stamkroeg, eigen taaltje, Piet, Thijs, Koos, Gerrit, Miep. De Vrouwencamp, vierhonderd meter lang en tweehonderd meter breed, woongebied van een tiental gezinnen. In het roestige hart van dit historische stukje Leiden achter de Haarlemmerstraat, pompt nog dagelijks een aantal karakteristieke figuren vers bloed in de door de tand des tijds aangevreten aderen. Aderen, daterend uit de veer tiende eeuw, opgebouwd uit waardevolle, maar in slechte staat verkerende monumentale gebouwen, afgewisseld door een groot aantal krotten die als pakhuis of opslagplaats voor lompen en metalen dienst doen. De bestemming van dit geïsoleerd liggende stadsgedeelte is, zij het welis waar in een schetsplan, al lange tijd geleden door het gemeentebestuur vastgesteld. Opruiming van de krotten, restauratie van de monumenten, het Carmelitessenklooster een centrum van K O. het Caeciliagasthuis een rnedisch-historisch museum en deels tentoonstellingsruimte en huis vestingsgelegenheid voor kunstenaars. Voeg daarbij enkele intieme pleintjes en wat groen en het nieuwe karakter van de Camp is bepaald. Het zal er voorlopig niet van komen. Inventarisatie en verdwijning van alle eigendommen, het vinden van nieuwe woongelegenheden en ook de lange weg, die een definitief bestemmingsplan moet volgen, nemen zoveel tijd in beslag, dat de pneumatische boren voor het verwijderen van de ontstoken kiezen nog lang in het vet zullen blijven staan. De bewoners van de Camp zijn er niet rouwig om en sleutelen nog dagelijks aan hun collectie: Thijs, de metaalhandelaar, die ook voor onbekenden zijn achternaam in zijn rommelschuurtje heeft opgeborgen, en Piet de parkeerwacht, die het inkomende verkeer op de juiste plaats dirigeert. Piet, die een lange loop baan als kleurenspecialist achter de rug heeft, gelooft het wel op deze zomerse dag. Gezeten op een door bakstenen gestutte leunstoel laat hij zich nu zelf door de zon kleuren. Tot op een dag de bulldozers hier de basis komen leggen voor een vernieuwd stukje oud-Leiden. (Foto's NLC - Dirk Ketting) PvdA neemt afscheid van C. J. Piena LEIDEN Morgenmiddag van 4 tot 6 uur houdt de afdeling Leiden van de PvdA een receptie ter gele genheid van het afscheid van de heer C. J. Piena als wethouder. Na afloop hebben oude en nieuwe raad een diner met hem; er wordt dan tevens afscheid genomen van de oud-raads leden Gransch en Hewitt. De receptie wordt gehouden in zaal Mekel, Ho- gewoerd 87. Week over oppositie in Amerika en Rusland LEIDEN Van maandag 12 tot zondag 18 oktober wordt in het ver enigingsgebouw van de Leidse stu dentenvereniging S.S.RiL., Hoge- woerd 108, aandacht geschonken aan de oppositiebewegingen in Amerika en Rusland. Er zal ook een expositie zijn ingericht over het schrijverspro test in Rusland. De openingstijden van deze expositie zijn van 13.00 uur tot 22.00 uur. Promoties te Leiden. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is de heer A. L. Spaans, weten schappelijk medewerker bij de Stich ting voor Wetenschappelijk Onder hoek van de Tropen (W.O.T.R.O.), ge promoveerd tot doctor in de wiskun de en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „On the feeding ecology of the Herring Gull (Larus argentatus Pont.) in the northern part of the Netherlands". Promotor was prof. dr. D. J. Kuenen. De heer B. van Leer is gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld „A choice of diffe rence schemes for ideal compressible flow". Promotor was prof. dr. H. C. van de Hulst De heer J. W. Hovenier, weten schappelijk medewerker aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, promoveerde tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Po larized light in planetary atmosphe res". Promotor was prof. dr. H. C. van de Hulst LEIDEN Het in Nederland en ver over de grenzen befaamde Leidse accordeon-orkest „Neerlandia", dat op 13 september j.l. zeventien jaar is geworden, neemt dit weekeinde deel aan het festival, georganiseerd in het kader van de feestelijkheden om het 850-jarig bestaan van de stad Freiburg-im-Breisgau (Baden- Württemberg). LEIDEN Donderdag 1 oktober zendt de NCRV om 21.50 uur een con cert uit dat wordt gegeven door de Bodegraafse organist Herman van Vliet op het orgel van de Marekerk te Leiden. Akte kleuteronderwijs LEIDEN Bij de laatstgehouden examens ter verkrijging van de akte als hoofdleidster bij het kleuteron derwijs zijn de hierna genoemde kandidaten geslaagd: M. van Gulpen; J. van den Haak; E. Haas; G. Hart- gers; D. Hemerik; E. Homburg; J. 't Jong-Verhoeven; A. Kersten; M. van Kesteren; P. Keulen-van 't Wout: I. Klimbie; D. Landsman; A. van der Leeden; P. Osinga; M. Paes: A. Ro- munde; B. Schneider; Y. Straeter; M. Theil; H. Tijssen; M. Verhoog- Voortman; L. Vink; E. de Vletter; C- Vliegenthart; N. Vreeken; A. van Willigen. Dit groots opgezette festival (duur dere naam voor concoursj op de „Tag der Harmonika", trekt meer dan 2500 aktieve akkordeon-orkest- spelers, uit de stad en de deel staat, maar ook uit geheel West- Duitsland en zelfs uit de omgeven de landen. „Neerlandia" met zijn twintig muzikanten is het enige ensemble, dat ons land vertegen woordigt. HET Leidse orkest is, naar het alles zins betrouwbare getuigenis van di rigent Lauw Boellaard, nog steeds „op de goede weg". Deze bekwame, op hoog niveau musicerende ak- kordeonisten vormen een homo- 'geen geheel, omdat ze allenHoh- ner-instrumenten bespelen. Dit zijn, behalve de gewone eerste, tweede, derde en vierde akkordeons, drie electroniums (die verscheidene in strumenten kunnen" nabootsen), één bassofoon en één versterk/Ie ton genbas. Hierbij komen dan nog de pauken en ander slagwerk. De deelneming aan buitenlandse con coursen (Offenburg, 1966, Luzern, 1968, op de zesde plaats van we reldranglijst is een verplichting, die Neerlandia, in de regel éénmaal in de twee jaar., zichzelf oplegt. In Nederland heeft dit geen zin, om dat het orkest toch aan de vader landse fop staat Een erkenning van Boellaards grote muzikale en pedagogische verdien sten is zijn verkiezing (als enige Nederlander) in het ere-comité van het festival. Neerlandia maakte enkele weken ge leden een radio-opname, die op 14 november door de KRO wordt uit gezonden. Men zal het orkest óók kunnen horen èn zien in een Tros- televisie-programma, waarschijn lijk in januari 1971. Johan van Wolfswinkel Kinderkledingbeurs in Oegstgeest OEGSTGEEST De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Oegstgeest, organiseert een kinder kledingbeurs. De beurs wordt gehou den op dinsdag 6 en woensdag 7 ok tober in het Patronaatsgebouw. Kinderkleding voor 1-14 jaar wordt ingenomen en getaxeerd dinsdagmid dag 6 oktober van 1 tot 4 uur. Baby- kleding komt niet in aanmerking. De verkoop begint woensdagmorgen 7 oktober om 10.30 uur en eindigt om 14.30 uur. ZOETERWOUDE Wethouder P. v. Hofwegen opende gistermorgen de jaarlijkse jongveedag van de fok- en contröleveremging „Zouterwouds Glorie". Deze werd gehouden op het land van de heer A. C. v. d. Akker. Bij de blaarkoppen lag het aantal inschrijvingen hoger dan vorig jaar. Er waren hier beste vaarzen, ook de kalveren waren zeer goed. Zowel hier als bij het zwartbonte vee was er een mooie strijd tussen de diverse stal len. Kampioenen: melk'vaarzen: Corrie 6 van W. G. A. van Veen; reserve kampioen: Rita van C. J. van Swie- ten; pinken: Loeti 13 van W. G. A. van Veen; reservekampioen: Klara 22G 'van P. W. Belt; kalveren: Rel- zema 51 van Q. Onderwater; reserve kampioen van Q. Onderwater; groepskeuringen melkvaarzen: Jopie 46 van gebr. Zonneveld; reserve kampioen: Desiree 15 van Bonda's Proefbedrijf; pinken-kampioen: Neel- tje 48 van Bonda; reserve-kampioen: Marina 21' van Bonda; kalveren: Finke 29 van G. A. Droogh. Verdamstr. 6. Tel. 23041 - Hogerbeetstr. 6. Tel. 50330.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5