Taint your Wagon geslaagd loor geweldige Lee Marvin bizonder modern... dat is reens woonkollektie WEEKAGENDA BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN Naar klassieke meubelen kijken HET KARPETTEN HUIS Zwemmen bij kunstlicht Tohn Kennis Auto-rijden duurder?? Hoeft niet?? Koop toch een Daf Daf-Centrum Leiden - Gebr. v. Ulden Kritiek op beleid van Huisvesting Geslaagde Vredes-instuif Geen bijdrage voor K. en O.-congres JEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 LUXOR Als je „Paint your agon" in één woord zou willen peren, kan je zeggen, dat het n vrolijke en uitbundige film En daar is geen woord te •el mee gezegd. De film is ge- iseerd op de Broadway-musi- 1 van Lerner en Loewe en dat misschien de reden, dat je er at argwanend naartoe gaat, aar dat argwaan verdwijnt tuw, als je die geweldige kop lu Lee Marvin als de rauwe jen Rumson op het doek ziet Verschijnen. Hij heeft wel het Zangrijkste aandeel gehad in et slagen van deze film. igisseur Joshua Logan, die al varing had opgedaan met grote eaterstukken, mocht zich in Paint ur wagon helemaal uitleven. Het eelt zich allemaal af in Californië, t land, waar de goudzoekers naar trekken om fortuin te vergaren, gauw ontstaat de „Stad zonder 'P iam", waarin volgens eigen wetten ordt geleefd. Wat nergens is toe- ai istaan, wordt daar getolereerd. Het n mdzoekersleven wordt van alle ri inten belicht en dat op een vaak ;r< er humoristische manier, want er ilt wat af te lachen in deze film. t En zoals deze stad door de goud- ja ekers, die toestroomden op de ma- i fsehe klank „gold" uit de grond hiferd gestampt, zo verdwijnt hij ook e eer, want de goudkoorts gaat zo- d;r, dat de mannen, die er aan lij- in, hun eigen stad ondergraven. Naast de meer dan geweldige rol in Lee Marvin moeten ook zijn nfouw (Jean Seberg) en zijn eigen- Je onafscheidelijke partner (Clint istwood) worden genoemd. Samen .^aken zij deze film tot iets, wat de 111 oeite waard is. De liedjes, die erin orden gezongen, moet men dan 3r4iaar op de koop toe nemen. Take the money and run STUDIO Er is een oud recept b een komedie in elkaar te zetten: ^'e neemt een beetje domme, maar jch wel goedige hoofdrolspeler die -iten zijr. wil op het slechte pad jkt. Maar omdat hij niet slecht en jet slim genoeg is, mislukt alles rat hij op touw zet. Regisseur Woo- Allen heeft dit recept gebruikt zijn film Take the money and en zichzelf in de hoofdrol gezet. Hij is erin geslaagd er een gees- ge komedie van te maken. De droge lown Virgil Starkwell, de grote mis- :eling, is een van de meest ge- ite misdadigers van de USA ge- jrden, hoewel hij nog nooit een laad heeft gepleegd. Door de st dwaze fouten komt de politie steeds op het spoor voor hij jifiets heeft kunnen uithalen, en weer hij voor zoveel jaar achter de talies gestopt. j. Voortdurend ziet men tussen de ;cènes door, kleine interviewtjes met pensen, die Virgil hebben gekend in ijn jeugd. Zoals gebruikelijk in dit lort gesprekjes, die we nogal eens de tv plegen te zien, weten deze fcensen feilloos te vertellen, hoe M Verhuur J trouwkostuums voor I bruidegom, getuigen, vaders, enz. n Ook donker-en lichtgrijze jacquets. I Smoking- en rokkostuums, enz. Voor dames: bontverhuur I Vraagt gratis prospectus J OUTSTANDING QUALITY ROTTERDAM I OEN HAAG I AMSTERDAM 1 HAARLEM I UTRECHT I EINDHOVEN I NIJMEGEN I ARNHEM I GRONINGEN I ANTWERPEN OUTSTANDING QUALITY I Te Middellandstraat 78 231815 ZoutmanstraatZ4 Singel 462 Gedemplo Oude Gracht 51 31 1388 1 Voorstraat 58 Ltanderweg 103 Stikke Hezelstraat 19 Looierstraat 14 Oudo Ebbingestraat 49 10053 I 14877 I 20838 L 436882 I 33112 I GENT I Virgil psychologisch in elkaar zit. Bijvoorbeeld de ouders, die, geca moufleerd met fopneus en snor, ver tellen hoe VirgiL vroeger was. Een geestige film vol mild-ironische grappen. Liefdesexcessen REX Max Pecas verdient zijn brood met het aan de lopende band maken van films over meisjes die in de grote stad, en bij voorkeur Parijs, op het slechte r ad raken. Hoewel de heer Pecas zo nu en dan waarschu wend en aarzelend moraliserend zijn vinger opsteekt is hij toch niet erg met het lot van deze meisjes be gaan. Hij ziet ze meer als broodwinning omdat het publiek nu eenmaal niet uitgekeken raakt op de geyaren die er voor een eenzaam meisje in een wereldstad bij iedere hoek op de loer liggen. Zo lang het publiek zoiets nog graag ziet is Pecas verzekerd van brood op de plank. Moordbureau CAMERA Met Diana Rigg, de ex-tegenspeelster van John Steed in de bekende televisieserie „De Wre kers", en Oliver Reed in de hoofd rollen is „Moordbureau" van regis seur Basil Dearden een boeiende rolprent geworden. Diana Rigg, als journaliste Sonja Winter, probeert een reeks geheimzinnige moorden aan het begin van deze eeuw op te lossen. Dit gegeven leidt tot de vreemdste, vaak humoristische situaties. In de film, die gebaseerd is op een verhaal van Jack London, worden de nieuw ste snufjes toegepast. Prolongaties TRIANON MASH. Vierde week. Wrange eri absurde comedie van Robert Altman over een Ame rikaans hospitaal tijdens de Ko reaanse oorlog. Zwaargewonde sol daten worden door een ludiek groepje zusters en doktoren weer opgekalefaterd voor de strijd. De sfeer in het hospitaal is knettergek. De operatiezaal is net een abattoir. Doktoren vrijen met verpleegsters tijdens de operaties, bloedige won- Verdamstr. 6. Tel. 23041 - Hogerbeetstr. 6. Tel. 50330. showroom nieuwe rijn 87, tel. 23748 (3 lijnen) „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. Moet u eens doen in onze speciaalzaken Deze meubelen zijn van een klasse, dat ze u jarenlang vreugde verschaffen. Uw meubel- en tapijtcentrum LEIDEN HERENSINGEL 10-11-12 TEL 01710-26003 RIJNSBURG REMISE WINKELCENTRUM TEL 01718-16813 Lee Marvin als Ben Crumson in „Paint your wagon". den worden al fluitend en losjes uit de pols dichtgenaaid en iedereen heeft zo'n plezier, dat dit hospitaal meer op een vakantiekolonie dan op een legerkamp lijkt. LIDO De non van Monza. Tweede week. Het is de geschiede nis van een vrouw, die al jong non was geworden en het klooster niet meer mocht verlaten. Anne Hey- wood heeft wel een sprekend ge zichtje, maar is niet in staat een sterke persoonlijkheid te maken van moeder-overste Virginia. Er wordt statisch gespeeld en regisseur Eriprando Visconti is er niet al te diep op ingegaan en daarmee heeft hij deze boeiende historie toch wel verknoeid. Men schrijft ons In verband met kranteverslagen over een strafzaak, waarin een advo- kate ter verdediging van haar cliënt scherpe kritiek zou hebben laten ho ren over het optreden van de direc teur van het bureau Huisvesting der gemeente Leiden en de naar aanlei ding van de hieromtrent door een raadslid aan burgemeester en wet houders gestelde vragen het vol gende: Ik weet niet, wie de in het verslag bedoelde advokate is. Ik vermoed evenwel dat zij nog niet zo heel lange tijd in de Leidse rechtsprak tijk werkzaam zal zijn, dan wel dat haar woorden in het kranteverslag verkeerd zijn overgekomen. Hoewel ik de verdaohte niet ken en nog minder de omstandigheden, die tot zijn daad hebben geleid, ben :k ervan overtuigd, dat de kritiek in zijn algemeenheid niet zou zijn geuit door een ervaren rechtsbeoefe- naar die in de loop der jaren meer dan eens met de ambtenaren van het Leddse bureau Huisvesting in aanra king kwam. Met verschillende gemeentelijke bureaus voor huisvesting speciaal met die in het rechtsgebied van het kantongerecht Leiden heb ik bijna dertig jaren vrij regelmatig zakelijke contacten. Het meeste heb ik uiter aard te maken met het Leidse bu reau. Zonder enig voorbehoud kan ik zeggen, dat ik meermalen heb erva ren, dat zij, vooral in „krepeer'-ge- vallen, bij mij met klem belangen van in woningnood verkerende ge zinnen hebben bepleit, vaak in die gevallen, waarin de eigenaar-verhuur der formeel het recht had tot uitzet ting te doen overgaan. Bij belangen strijd tussen verhuurder en huurder werden vaak onder leiding van de rechter oplossingen gezocht eri nogal eens gevonden, mits door belangheb bende partijen over en weder ge duld en soepelheid werd betracht. Th. J. van der Heijden Leiden, Hoge Rijndijk 105A LEIDEN Het jeugdhuis aan de Bernardkade kan op een geslaagde vredesinstuif terugzien. Deze „instuif' trok een ongewoon groot aantal be langstellenden, vooral jongeren. Het optreden van the Lord's Folks sa men met de band „Purple Glare" was enthousiast en bracht de aan we gen in de juiste sfeer. Het koor antwoordde op gespro ken teksten van een declamator, die de fouten van de mens vertolkte. Het sprak ook een soort alternatieve geloofs belijdenis uit en een profetie, die inhield, dat eens de negers in Amerika gelijkberechtigd zullen zijn, Vietnam door de Amerikanen verla ten en Tsjecho-Slowakije vrij zal zijn. In de zaal was ery verder een derde wereldwinkel, waar men allerlei pro- dukten uit die wereld kon kopen, zoals rietsuiker. In de hoeken van de zaal waren deskundigen over het werk van de Verenigde Naties en de missie, met wie men kon discus sieren. Een missionaris meende, dat politieke onafhankelijkheid weinig waarde heeft als er geen economi sche onafhankelijkheid is. In de discussie bracht iemand naar voren, dat er nog te veel in oude stramien en over missie en zending wordt gedacht. Tegenwoordig bete kenen zij voor een groot deel ont wikkelingshulp. Er werd ook be toogd, dat de geïndustrialiseerde landen bewapening nodig hebben voor hun economie, die in Amerika goeddeels een oorlogseconomie is- KATWIJK Maandag om 7.45 uur beginnen in de kantine van het sportcomplex in de Hoornes de kla- verjasavonden van v.v. „Katwijk". de nieuwste raeubelkreaties. op internationaal niveau, staan altijd in de re ens kollektie. een permanent rendes vous van moderne woonvormen en woonkleuren, gekompleteerd met de mooiste kunstnijverheid en woningtextiel. bijeengebracht door deskundige binnenhuis-adviseurs die vorm en kwaliteit krities kunnen beoordelen. grote markt 16, den haag Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 26 september: hoog water 0.2913.05; laag water 8.3420.57. MERCEDES-BENZ VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.44545 Wij verkregen door bijzondere inruil de volgende occasions: Mercedes Benz 250 S Automaat van le eigenaar, stuurbekrachtiging, schuif dak, teoclederen bekleding, enz., niet van nieuw te onderscheiden. Mercedes Benz 220 D van le eigenaar, afgeleverd 8-4-1970, km.-stand 16.800, pookversnelling, radiaalbanden enz., kleur beige-grijs, met donkerrood interieur. Mercedes Benz 220 D van le eigenaar, afgeleverd 20-10-1969, type 1970, km.-stand 37.640, radio, pookversnelling, nieuwe banden enz., kleur wit-grijs met donker rode texlederen bekleding. Deze wagens worden door ons onder volledige dealergarantie verkocht Inruil en financiering mogelijk. Gaarne verschaffen wij u alle gewenste inlichtingen omtrent deze bijzondere occasions. KOUDEKERK Onder grote belangstelling nam de zwem- en poloclub „Koudekerk" gisteravond de lichtinstallatie bij het diepe bassin van het Prins Willem-Alexander Ztvembad in gebruik. Ook gemeentelijke autoriteiten, zoals burgemeester Van der Linden, de beide wethouders, de gemeentesecre taris en de directeur Gemeentewerken, bevonden zich onder het gehoor van zwemclub-voorzitter de heer K. v. d. Burg, die een welkomstwoord sprak. „Het is uniek voor een kleine gemeente te kunnen zwemmen bij kunst licht. Het bad bleek nu nog meer recreatiemogelijkheden", zei de heer Van de Burg, die dank bracht aan ledendonateurs en het bedrijf A. Hogenes N.V. Burgemeester Van der Linden, die met een druk op de knop de lichtin stallatie in werking stelde, gewaagde van een fraaie aanwinst, „maar daar naast is dit initiatief ook een grote aanwinst in het hele dorpsgebeuren. Kou- aekerkers hebben hun gemeenschapszin weer eens gedemonstreerd. „Dank zij minister Beernink komen de kleine gemeenten in de verdrukking" zei hij. Hij hekelde de mening dat „kleine gemeenten niets kunnen". „Naast hetgeen het gemeentebestuur presteert, kan het particuliere initiatief op zijn beurt veel bijdragen. Men moet wat voor elkaar over hebben", zo besloot de burgemeester. De lichtinstallatie van het zwembad bestaat uit twee palen met elk 6 schijnwerpers. Als openingsattractie speelde Koudekerk de laatste water- polowedstrijd in de Nederlaagserie van dit'seizoen tegen „Donk" uit Gouda. Het werd een verdiende 65 overwinning voor de Koudekerkers. Het herenteam is in de wintercompetitie ingedeeld in de 2e klasse en komt uit tegen tegenstanders uit de le klasse van de zomercompetitie. Ook een meisjeszevenlal neemt deel aan de wintercompetitie. De wedstrijden worden Iedere zaterdagavond afgewerkt in ,J)e Overdekte" te Leiden. „Recht op levenslang99 OEGSTGEEST De Leidse volks universiteit K. en O. houdt op 23 en 24 oktober ter gelegenheid van haar zilveren jubileum in kasteel Oud-Poelgeest een landelijke confe rentie onder het motto „Ieder heeft recht op levenslang". De conferentie wordt gewijd aan de nota van het Nederlands Centrum voor Volksont wikkelingswerk „Functie en toe komst van het vormings- en ont wikkelingswerk in de Nederlandse samenleving- K en O. heeft de gemeente Oegst- geest voor dit congres om een bij drage van f 1.500 gevraagd. B. en W. voelen er niets voor deze bijdrage te verlenen louter en alleen omdat de conferentie toevallig op grondge bied van Oegstgeest wordt gehou den. Zij adviseren daarom de raad nee te zeggen. NOORD WIJK De gemeenteraad heeft vijf niet-raadsleden aangewe zen om zitting te nemen in de raads commissie voor sport en recreatie. Benoemd werden de heren C. H. G. Goudriaan, P. C. van Dam, B. J. H. Boers, A. Korbee-en C. den Hollan der. Vrijdag 25 september Gehoorzaal. 8.15 uur: K en O, promena deconcert Res.-Orkest, m.m.v. Michele Campanella, plano. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 uur: ruil beurs verzamelaars. Zulderkerk, 8 uur afd. Centrum Chris tenvrouwenbond, mej. J Querldo te Den Haag, over; Joodse gebruiken thuis en ln de synagoge. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum, Lljt- weg, 8 uur: mr Ph Everts over de Ver. Naties, t.g.v. Vredesweek. Atonlusclubhuis 8 uur, Leidse Onder watersportvereniging met dia-avond. Zaterdag 26 september Zaal Mekel Hogewoerd 87. 4-6 uur: afscheidsreceptie C J Piena. Zondag 27 september Jeugdhuis. Valerusstraat 8 uur: Angola- film met discussie, t.g.v. Vredesweek. Maandag 28 september Schouwburg, 8.15 uur toneelgroep Thea ter met De getemde Feeks. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. Pieterskerk, 8.00 uur: orgelbespeling Adrlaan Blankensteln. Dinsdag 29 september Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Thea ter met De Getemde Feeks. Stadhuis. 7 tot 8 "uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Donderdag 1 oktober Kantine Rooseveltstraat 20. 8 uur: coi tactavond De Natuurvriend. Vrijdag 2 oktober Half 8: taptoe ter gelegenheid van oktober. 8 tot 12 uur nam.: Lunapark oktober op terrein Groenoordhal. Zaterdag 3 oktober wittebrood ln Waaggebouw. 8 uur: Koraalmuzlek ln Van der Werf- park. 8.15 uur Kinderprogramma op Bevrij- dlngspleln. 9 uur Kinderprogramma aan Pieter Bothstraat. 9.45 uur: Kinderprogramma Zaanstraat. 10.30 uur Kinderprogramma Zeemanlaan. 9 tot 24 uur: Lunapark op terrein Groe noordhal. SJO tot 10.30 uur Carillonbespeling. 9.30 tot 18 uur: Oudhollandse am bachtskunst Beestenmarkt. 9.30 tot 11 uur: Luchtacrobatlek op Schuttersveld. 10 tot 12 uur: Tentoonstelling in Laken hal. 10.30 uur: Herdenking in Pieterskerk (ds. Wagenvoorde). 13 tot 16 uur: Optocht „Kassie Kijken". 18.30 tot 21 uur: Veronica-drive-in-show in Groenoordhal. Schouwburg 10.30 uur: Joop Dode- rer-show. 23 uur: Vuurwerk op terrein achter de Groenoordhal. FILMS IN LEIDEN CAMERA ,.Moord"bureau. 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Z, 18 jaar. LIDO De non van Monza. 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Paint your wagon. 14 Jaar, dag. ook zo 2.30 en 8 uur. REX Liefdesexcessen. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 8.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Onstui mige begeerten. 18 Jaar. STUDIO Thake the money and run. 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON MASH. 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: A- potheek van Drlesum, Mare 110, tel. 20406, Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66, Voorschoten, tel. 01717 2525, Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, tel. 42947. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- gcestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek van Drlesum. Dokters dienst Tot zaterdag 10 Uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 belleD tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwei". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 1) uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83 vooi hulover1 nlng telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; ..VOOl_iOli,r;natie telefoon .13921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag, van 19 00—19-45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30-i4.3o uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0O-19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek; maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.3015.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethziekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds ven kwart voor 7 tot half acht; kraani- aldellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van hnif 7 tot half 8. Annaklinlek Leiden: dagelijks van balf twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot aebt. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jclgers- makllnlek; maandag tm. vrijdag 16.45 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste Klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van M.uu15.00 uur, van 18.0019.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.60X818.30 uur. dinsdag en donderdag alléèD voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORD WIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 lot 3. dinsdag van 1 tot half 2 donderdag van hall 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. KATWIJK - üeehospltlum: tongkUniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afdc- Hng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 Tc n too n stellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde; tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oascsamcnle- ving in N.W.-Afrika (28 mei - 12 oktober) Galerie Van der Vim. Botermarkt x: werk van Ger Danlëls, André Gouw en Ben Glas (Haarlem) van 4 september tot 2 oktober. Schouwburg (koffiekamers): werk van Henk Gosses, Koos van der Water, Frans en Marle-Anne van Nieuwenborg, WH So- rel en Jacq. de Wit (van 28 sept. tot 31 oktober). Galerie v.d. Vllst, Botermarkt 3: werk van Guus de Ruiter, van 30 sept. tot 29 oktober, dlnsd. t.e.m. zat. van 9 tot 6 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: grafiek van Joan Vllii Moncau, direct, van de Acad. voor schone kunsten te Olst. van 29 sept. to 21 okt., dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7, aquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastleken van Peter van der Meer (21 sept.-14 okt.. maandag t/m zat 10-17 uur, ook dlnsd.av. 8-10 uur. zond. na afspraak). Musea Acaa. insu mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april zo september 9-12 en 13.30—17 uur, ion. 10—18 uur trassen zat eti zon. gesloten: l oktobei - 3) maart 9—12 en 13.30—16 uur. ton. gesloten, kassen zat gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april - 19 september dinsdag t/m zat 10—17 uur. zon. en feestd. 1317 uur, maandag geslo-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3