WIE HEEFT DE LANGSTE ZIT nam FIAT-AGENT KOREVAARGARAGE N.V. FIRMA GEBR. H. J. HUISMAN WOUBRUGGE MIST SCHUTTER Afscheid van Zilveren Kruis Gouden herinneringsmedaille voor Alphenaar Groeneveld Alph ense subsidies Raadsagenda Alphen Kindercircus trad /f voor gehandicapte j leeftijdgenootjes HAARLEMMERMEER Oni veer vierhonderd geestelijk- en 1 chamelijk gehandicapte kinderen A noten zaterdagochtend van een it. cusprogramma dat werd gepresy' teerd door het Nederlands Nation# Kindercircus uit Hoofddorp. De tiënten waren afkomstig uit de Mr tha-Stichting te Alphen. de Ham kamp te Bennebroek, het Rottere» Zeehospitium te Katwijk aan Zj het Sint Annahuis te Halfweg Cassa Carmelia uit Bloemendaal. Al jarenlang is het een traditie i het kindercircus het seizoen besl met een gratis optreden in de mani te Hoofddorp, die voor deze gelegi heid met bloemen en planten w< versierd. Met bussen worden de i handicapte jon eens en meisjes bracht en gehaald. Ook zaterdag bood het kinderc cus o.l.v. de heer J. Roubos, een a trekkelijk programma, waarvan n volle teugen werd genoten. Vooral „paardennummers" en de clovi oogstten veel succes. In de pau kregen de jongens en meisjes t consumptie namens het kindercin i aangeboden. Leidse bromfietser botste tegen bus RIJPWETERING Een bromfli ser uit Leiden kwam in Rijpweteri op de Oud Adeslaan frontaal in b sing met een autobus. Hij wilde een stilstaande bus heenrijden lette daarbij niet op het tegema komende verkeer. De bromfietser werd over de vt geslingerd. Hij moest met een be« breuk en uitwendige kneuzing naar een ziekenhuis in Leiden wo den vervoerd. WOUBRUGGEZEVENHOVEN 1- Aan de serie nederlagen van de thui club is nog geen einde gekomen. Hw wel de groen-witten in het veld zeki niet de mindere waren, ontbrak h ook nu weer aan goede schutters. In de 23ste minuut opende de thui club de score. Na goed voorbereid» werk van Th. Witteman wist C. vi der Hoek het doel van Zevenhoven vinden. De vreugde was echter va korte duur, toen Van Smorenburg ét minuut later invaller-keeper Buntsn het nakijken gaf. In de tweede helft een fel vechten Woubrugge. De goed op dreef zij lit J. van Smorenburgwist echter in d 25ste en 30ste minuut de Woubrugi doelverdediger te passeren (1—3). RAAMSDONKVEER De LK De Spartaan is succesvol te voor schijn gekomen uit de strijd om tü Nederlandse jeugdkampioenschap1 pen. L. de Konijn werd kampioel met een totaal van 100 kg. Ook dl 170 kg., die Du Prie tilde waren ge noeg voor een titel. W. van Putte» H. Sloos en H. Smit veroverden hun klasse een 2e, 3e en 4e priji Cor Selier kón zijn titel niet verde digen, omdat hij bij de weging 1 k| te zwaar bleek. Korevaarstraat 43. Tel. 01710—42146. Levendaal 76. Tel. 01710—34000 Katwijk aan Zee: Alphen aan den Rijn: GARAGE „SEINPOST" (A. Kuyt) AUTO BAAY N.V. Drieplassenweg 7. Tel. 01718—13014. Van Foreestlaan 17. Tel. 01720—3841. AUTOBEDRIJF BEUK Noordwijk e.oGolfweg 19. Tel. 017194146 Voorhout Loosterweg 2. Tel. 025328488. ALPHEN Als een van de laatste functies, waarvan hij er In het openbare leven zoveel heeft bekleed, heeft de heer A. Groene veld zijn bestuurslidmaatschap van de landelijke Stichting „Het zilveren Kruis", een aanvullingsorganisatie voor de Algemene Zie kenfondsen, beëindigd. De nu 78-jarige heer Groeneveld genoot het voorrecht heen te kunnen gaan terwijl hij nog vitaal is en bezat de wijsheid om te zeggen: het wordt nu allemaal wat te moeilijk en ingewikkeld voor me. De afdeling Alphen en omstreken bood de heer Groeneveld en zyn vrouw zaterdagmiddag 'n afscheids receptie aan in hotel Toor, waar zeer velen bijeen waren. Na direc teur A. P. Stuivenberg sprak de voorzitter van de Stichting Het Zil veren Kruis, drs. J. P. van der Reijden. Deze zei. dat het nie«t zo'n wonder was, dat de heer Goeneveld zich voor deze zaak heeft willen geven. Als plaatselijk voorvechter in de Chr. Besturenbond), was hy be- jaren voorzitter en secretaris van de Chr. Besurenbond), was hij be zorgd voor het welzijn van de medeburgers. Mel name in de crisis jaren voor 1940 heeft hij daarvan blijk gegeven en vanuit de kring van de vakbeweging is hy toen ook met het Ziekenfondswezen in aan raking gekomen en daarin een mili tante medewerker geworden. Met name werd hierbij genoemd de actie die Groeneveld voerde voor de invoering van de Sehooltand- verzorging en er waren ook andere zaken. Hij toonde zich een man van karakter en doorzettingsvermogen. Het hooggestemde dankwoord ging over m het vlak der persoonlijke omgang, waarvan drs. v. d. Reijden verklaarde: U was voor my een voorbeeld, een vader. Als blyk van grote dankbaarheid werd aan de heer Groeneveld een door de Stichtir^ Het Zilveren Kruis voor de eerste maal toegekende gouden herinneringsmedaille aangeboden en voorts een gouden armbandhorloge met band. Mevrouw Groeneveld. d:e in de dank en waardering deelde, kreeg een bloemstuk. ..Doktersbusje" Burgemeester R. M. Gallas, met zijn echtgenote bij dit afscheid aan wezig, zei. dat hij dergelijke gebeur tenissen reeds vaak bijwoonde, maar nog niet van iemand op zo hoge leeftijd. Omdat hier dit bijzondere facet aanwezig was. wilde hij in de heer Groeneveld allen eren. die tot op hoge leeftijd zich met de ge meenschap. waarin ze zich bevinden, bezig houden. Mr. Gallas herinnerde aan de staat van dienst van het soheidende bestuurslid: lid van de gemeenteraad, bestuurslid van de Chr. Oranjevereniging, vooraan staand medewerker in de Chr. vak beweging, bestuurslid van het zie kenfonds Alphen en omstreken, van het Zilveren Kruis, cn er was nog wel meer. Namens de Alphen-se ge meenschap bracht de burgemeester de heer en mevrouw Groeneveld hartelijk dank en wenste hen het allerbeste voor de komende jaren. Hij uitte de wens. dat velen dit voorbeeld zullen volgen, ten dienste van de gemeenschap Alphen De voorzitter van het Algemeen Ziekenfonds AÏphen en Omstreken, dokter K. Gill, schetste de medische ontwikkeling, met name in de pe riode na het geboortejaar van de heer Groeneveld. 1892. Het bacterie- onderzoek, de ontwikkelde medica menten. het kreeg alles summier de aandacht en de bundeling van de activiteiten op dit gebied in het Ziekenfondswezen. De stidhting van Het Zilveren Kruis vond plaats van uit Woerden. Alphen was daar reeds heel gauw bij betrokken. Hy noem de de heer Groeneveld een autori teit. die niet autoritair optrad. En hy is er een voorbeeld van, dat de vrijetijdsbesteding geen probleem behoeft te zijn, als men zich stelt in dienst van de mensheid. Namens de kring van directeuren van het Zilveren Kruis sprak de Flornlin was succes NIEUWVEEN De Floralia- tentoonstelling ls dit jaar heel druk bezocht. Het aantal inzendingen was iets minder dan vorig jaar. de kwa liteit was daarentegen veel hoger. De eerste prijs was voor de heer Stoeltie uit Langeraar, die een schaakspel had gesneden: gebeiteld hout in grillige vormgeving. Ook zijn zwart-gebeitste objekten trokken nogal wat aandacht. Erg opvallend waren ook het handgeknoopte smyma bidkleed, de geborduurde vogels en het ragfijne kruissteek-borduurwerk van de 87- jarige heer J. Bander. De kindertekeningen uit Secovlje (Joegoslavië) hingen bij het handen- arbeidwerk van de leerlingen van de openbare school. LEIMUI DEN De uitslagen van de wedstrijden van schaakclub „De Doorzetters" zijn: C. Th. C. Beuk .1 A. A. Brand 10; J. P. v. d. VoortC. P. Beupk sr. 01; C Ze melJ. F. Stiens 01; C. P. Beuk jr.L. J. Hogenboom afgebr., E. J. M. KnelangeL. J. H Stiens 01; J. A. A. BrandJ. P. H. J. van Glabbleek 10; H. van Bestelen W. J. Kinkel 0—1; K. H. Brug—Th. A. v. d. Meer 10. voorzitter, de heer J. Meiroos uit Zaandam, die de neer Groeneveld vooral ook waardeerde om zijn ken nis van zaken. De heer Groeneveld sprak een uit voerig dankwoord, waarin hy de ontwikkeling schetste vanaf het ..doktershuisje", waarin de gezin nen voor een paar centen in de week lid waren en waaruit in zekere zin de fondsen zijn voortgekomen. Voor de vuist weg beantwoordde de heer Groeneveld alle sprekers. ALPHEN Overeenkomstig het advies van de commissie voor cultu rele aangelegenheden stellen burge meester en wethouders de gemeen teraad voor over 1970 de volgende subsidies uit te keren: zangkoor Ned. Prot. Bond ƒ350,Ned. Herv. zangkoor Jubilate Deo 200,Chr. gem. zangvereniging De Lofstem, Aarlanderveen ƒ200; Expressie '70 ƒ800; Rijnlandse Orkestvereniging ƒ500,Zingt den Heer. Zwammer- dam 200,Chr. Oratoriumvereni ging Hosanna 1.400,Drumband Con Brio 250,Rijnstreeks Accor deon orkest 400,toneelvereni ging W.I.K. 100,muziekvereni ging D.S.S.. Aarlanderveen 1.450,-; R.K. gemengde zangvereniging St. Bonificiusƒ 1,400,drumband D.S.S., Aarlanderveen 250,muziekvere niging Arti et Rellgioni 1.950, Crescendo 1.200,Wilhelmina 1.200,drumbands Crescendo, Wilhelmina en Sempre Avanti elk 250,—. Burgemeester en wethouders de len mede dat deze subsidies de pe- ALPHEN De gemeenteraad ver gadert donderdagavond om half acht. De volgende voorstellen komen aan de orde: aankoop van eigendommen van de voetbalvereeniging Alphia aan de Nieuwe Sloot; vaststelling van het bestemmingsplan Ridder- veld I; onderhoud van gemeenschap pelijke tuinen rond woningbouw complexen; ruiling van eigendom men met de heer A. G. van der Hulst; verkoop van grond aan de heer L. Gesman; voorstellen betref fende onderwijsaangelegenheden; toekennen van subsidies uit het fonds voor culturele doeleinden alsmede riode tot en met december 1970 moe ten overbruggen. De verwachting ls namelijk dat een van de eerste da den van de nieuwe culturele com missie zal zijn een nieuwe subsidie regeling tot stand te brengen en dat daarna de uitkering per kwartaal zal geschieden. opheffing van de commissie van ad vies voor culturele aangelegenhe den; doen van een beginseluitspraak betreffende het verlenen van een subsidie aan de Stichting Expressie '70 ten laste van de begroting 1971; beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van reparaties aan het pand Hooftstraat 169; ver lenen van een subsidie aan de Stich ting Openbare Leeszaal en Biblio theek in verband met de stichting van een filiaal in Ridderveld; instel ling van een culturele raad; verle nen van uitkeringen uit het waar borgfonds woningbouw over 1969; benoeming van twee plaatsvervan gende leden van de commissie Ruim telijke Ordening en Stadsontwikke ling; idem van een lid en een plaatsvervangend lid van de Alge mene Raad van het bij gemeenschap pelijke regeling gevormde lichaam Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland. B. en W. bevelen voor be noeming aan wethouder H. J. Hou- ben als lid en wethouder J. J. Goed hart als plaatsvervangend lid; be noeming van '11 leden van de Cultu rele Raad. ROELOF ARENDSVEEN Ve le mensen waren dit weekeinde naar Roelofarendsveen getogen om getuige te zijn van de eer ste wedstrijd in paalzitten, die op touw is gezet door Louis van der Meer en als motto draagt .Maak van het NAT geen Vuil nisvat". Zaterdagmorgen klom men dertien gegadigden voor de eerste prijs van 500 gulden op hun zitplaatsen en toen was het nog slechts een kwestie van volhouden en afwachten. In de nacht van zaterdag op zondag steeg de stemming, toen de jeugd de paalzitters moreel bijstond met community-sing ing en opgewekte polonaises. De deelnemers, van wie er inmid dels verscheidenen zijn afge vallen (letterlijk in het water) hopen het nog tot vanavond vol te houden. Er zijn er nu nog zes over. Onder hen Vevinden zich twee Leidenaars, de 18- jarige secretaresse Agnes v. d. Voorde en haar broer Peter. Na de nachtelijke koude kan de zon vandaag ze weer een beetje verwarmen. Verder waren er zaterdag ook nog de Oranjefeesten. Het kindercorso was erg mooi. De prijzen ging naar 1. fam. Aker boom, 2. fam. Vermeulen en fam. Bakker. Aan de puzzelrit namen 70 mensen deel in hun auto. Uitslag: 1. Jacq. van Rui ten; 2. H. Schouten; 3. S. van Ruiten. Uitslagen rijwiel-puzzelrit meisjes 12 jaar: José Bontje; 13 jaar: Marti Akerboom; 14 jaar: Gonny Akerboom. Jongens 12 jaar: Eef van Ruiten; 13 jaar: Johnny van Ruiten; 14 jaar: Theo Krijger. WEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 SEPTEMBtf ptt Fiat 125. Als er ooit 'n Fiat helemaal Fiat is, dan is het wel de 1251 'n Verbazende wagen. En dat niet alleen tegen de achtergrond van z'n prijs gezien..Ver bazend zijn bijvoorbeeld de dubbele bovenlig gende nokkenassen, iets dat u meestal alleen in veel duurdere wagens vindt. Sportieve rijders (zijn Fiat rijders dat niet altijd?), ontdekken dan ook met genoegen dat de Fiat 125 'n felle wagen is. Acceleratie: in 9,5 seconde van 0 op 80 km. Top:160 km per uur. De Fiat 125 is dan ook uitgerust met bekrachtigde schijfremmen. Even kon- sekwent als z'n veiligheidsstuur, -interieur en -carrosserie. Wilt u van ons horen dat de Fiat 125 óók mooi is? Fluim en goed afgewerkt? Dat er vele snufjes zijn ingebouwd?.Tijdens uw proefrit Eventjes technisch. 4 cylinders, 1608 cc, 90 pk 160 km/u 2 bovenliggende nokkenassen 4 schijfremmen met rembekrachtiger - gesloten koelsysteem zelfdenkende ventilator geen smeerpunten wisselstroomgenerator 4 deurs heteluchtverwarming via een oneindig aantal standen aangenaam te regelen, kunstleer bekleding. Prijs f 0250,- incl. BTW 19240,-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4