louw VV Y-kantoor bii station begonnen Zoeken naar bom in de Trekvliet WEEKAGENDA Creatief begin Vredesweek \$er half jaar in gebruik at; J emeenfe Zoeterwoude Burgerlijke stand van Leiden Andere kijk op hout ZWAARGEWONDE SCHREEUWDE UUR LANG OM HULP Ds. Wisse spreekt op zendingsappèl in Rij nsburg DIPLOMA'S BOUWBEDRIJF LEIDSE COURANT MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 IIDEN Naast de hal van het station zijn heiwerkzaamheden begonnen voor het nieuwe -kantoor, dat in opdracht van de NZH wordt luwd. Het gebouw krijgt een oppervlakte van me x 7 meter en het zal een visuele eenheid a^men met het ernaast gelegen NZH-kantoor. voft krijgt een stalen constructie met luifel. De Jndering wordt zodanig gemaakt, dat te zijner ~)d een verdieping op het WV-kantoor kan brden gebouwd ten behoeve van de NZH zelf van eventuele derden. Over een half jaar hoopt de VVV dit royale euwe onderdak in gebruik te kunnen nemen VVV huurt het van de NZH. Het gebouw om vat onder meer een ontvangsthal, een directie kamer, een kantoor en een archiefruimte. Aan vankelijk is overwogen het nieuwe WV-kantoor een rechtstreekse verbinding met de stationshal te geven maar dit bleek toch op te veel proble men te stuiten. De NV Spoorwegbouw belast zich met de bouw het openbaar toilet, dat op deze plaats stond, moest ervoor verdwijnen. Voor de VVV betekent deze nieuwbouw een enorme verbetering ten opzichte van het huidige onderdak in de oude politiepost aan de Steen- (Foto NLC - Dirk Ketting) jnsburgse brandweer eindigde als derde WJNSBURG Onder bevel van Joop v, d. Gugten, nam het vrijwil lige brandweerkorps zaterdag deel ian de finale van het landskam- •ioenschap in Almelo, waaraan in "ral negentien korpsen meededen, at Rijnsburgse brandweerkorps likte een derde plaats, met ander- punt achterstand op nummer LERMIS IN LISSE |dSSE Morgen wordt het grote lapark achter de Witte Zwaan ge ïnd. Die opening geschiedt door t loslaten van 800 duiven. (Muziekvereniging Trou moet reken zal de kermis aankondigen lens een rondgang door het dorp. jnsdagavond om tien uur zal het stuur van de harddraverijvereni- lig een groot vuurwerk laten afste- Pitzzelprominen ten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad ji 'an 5 september zijn: le prijs n( 10: J. Kerpershoek jr., Dahlia- jj straat 3, Rijnsburg; 2e prijs f 5: u mevrouw F. A. Hegeman-Molen- ji dijk. Vijverhof, Bodegraven; 3e „prijs f 5: P. Stokman, Leeuwken- ,j straat 4, Leiden. De prijswinnaars van 12 sep tember zijn; le prijs: mevrouw K. Baart-Fluiter, Pieter Florisz- r straat 21, Alphen; 2e prijs: me- e vrouw Van Dolder, Dorpsstraat It 88, Aarlanderveen; 3e prijs, C. A. 0 Zandbergen, Oegstgeesterweg 20, 1 Rijnsburg. burgemeester van Zoeterwoude maakt, voldoening aan het bepaalde bij iel 22 van de Wet op de Ruimtelijke ening bekend, dat Gedeputeerde en der provincie Zuid-Holland, over- ikomstig artikel 21 van genoemde wet, 15 juli onder G.S. nr. 218/2 hebben sloten: te verklaren, dat voor het gebied in de gemeente Zoeterwoude, omvat tende het natuurreservaat nabij de Noord Aa cn een gedeelte van de Noord Aasche Vliet, een en ander zoals met een gesloten zwarte lijn aangegeven op de bij dit besluit be horende en als zodanig gewaarmerk te kaart, een bestemmingsplan wordt voorbereid: te bepalen, dat het verboden is bin nen het onder I bedoelde gebied zon der of in afwijking van een schrifte lijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) de in dit besluit genoemde werken of werkzaamheden, geen bouwwer ken zijnde, uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onder houd swerkzaamheden I te bepalen, dat de hiervoren genoem de werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevol gen, schade wordt toegebracht aan de landschappelijke, natuurweten schappelijke of cultuur-historische waarde van het gebied, waarvoor dit voorbereidingsbesluit van kracht is. oomoemd besluit met de daarbij be ttende kaart ligt vanaf heden ter ge- Wentesecretarie voor een ieder ter in- sge «eter woude, 17 september 1970. De burgemeester voornoemd, J. A. DETMERS. LEIDEN Geboren: Lionel Gilles, zn v N Vi'doni en M J A Baudin; Anna Maria, dr v J Guijt en A M Wijers; Raimond Jozef Luise, zn v J Henssen en A C J Langeveld; Erik Jeroen, zn v D Schoneveld en M J Kolderman; Dona Maria Jacoba Catharina, dr v L Hak en M C C J A E van Doeveren; Mtèhiel Elmer, zn v J C Enderman en'E L van Wijchgel; Robin Vincent, zn v L Cerdijn en A Klinkhamer; Michael David, zn v J Humphreys en E S van Eede; Jan Jacob, zn v J van der Niet en L J Korbee; Marcel, zn v J K Schonewille en S N van der Lucht; Gerrit Arie, zn v G C Schaap en J van der Meij. Gehuwd: W A van Dam en J van der Plas. Overleden: P den Hertog, 1895, echtgen van J van Staveren; B L Mutgeert, 1909; E F Menzel. 1910, echtgen van A Verhagen; E de Wit, 1916, echtgen van H J Bakker; A T Groenendijk, 1891: G C Helver- steijn, 1895. VOORSCHOTEN Het bestuur van de Stichting Duivenvoorde heeft een verzoek ingediend voor een ge meentelijke subsidie in de kosten van herstel van het plafond in de Marotzaal van het kasteel Duiven voorde. De Marotzaal, genoemd naar de Franse architect en sierkunste naar Daniël Marot, werd in 1717 door deze architect luisterrijk gedeco reerd. De totale kosten voor herstel worden begroot op ongeveer f4.000. Het Rijk heeft inmiddels een subsi die verleend van 50 pet. tot een maximum van f 2.000. B. en W. stel len voor een subsidie toe te kennen van 30 pet. tot een maximum van f 1.200. Hazerswoudse jeugd bezig met „vrede" HAZERSWOUDE De Hazers woudse schooljeugd houdt zich in tensief bezig met de Vredesweek. Zondagmiddag hebben de jongeren tijdens een „walk-in" gedacht en ge praat over het begrip Vrede. De zesde-klassers van de Ban- neux-school hebben onder leiding van John Bakker, Jan van de Haas en Sally Bubbers in hun vrije tijd vergaderd en gewerkt aan vijf ta bleau's, die nu aan de school aan de Da Costasingel zijn opgehangen. Za terdag genoten veel jongeren van een wagenspel. Het programma voor de rest van de Vredesweek ziet er als volgt uit: woensdag om 8 uur houdt Otto Ster man in het gemeentehuis een lezing, die zal worden gevolgd door een dis cussie. Zaterdag houdt pastor G. Claassen in Rhynendael voor be jaarden een lezing over „de Sjaloom van Israël". HAZERSWOUDE Vrijdag 25 september om acht uur, opent ir. M. Hoek, directeur van de Nederlandse Houtacademi, de expositie „Een an dere kijk op hout" in de „wandel gangen" van het architectenbureau Roelands en Van Kesteren aan de Willem Kloosstraat 4. De tentoon stelling bestaat uit een serie hout reliëfs van Henk Brouwer. Ome Nieks eiland bestaat 25 jaar VOORSCHOTEN Het koffiehuis „Het eiland van Ome Niek" aan de Veurseweg bestaat deze week 25 jaar. Deze uitspanning is vooral bekend in chauffeurskringen. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum is er zater dagmiddag van 2 tot 5 uur een re ceptie. Voor haring en brood 8300 gegadigden LEIDEN Zaterdag maakten 8300 Leidenaars gebruik van de mogelijk heid zich te laten inschrijven voor de uitreiking van haring en wittebrood op 3 oktober a.s. Een veertigtal Lei denaars werd tevens lid van de vere niging. SASSENHEIM Een 48-jarige automobilist, S. H. R. uit Haarlem, die op de rijksweg naar Amsterdam over de kop was geslagen, heeft in de nacht van vrjjdag op zaterdag een uur om hulp liggen roepen. De man verloor bjj een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur, raakte van de weg en kwam via struikgewas tegen enkele bomen tot stilstand. Zwaargewond wist hij zich uit het wrak te bevrijden en kroop tegen het talud van de weg op. Daar trachtte hij zwaaiend met zijn over hemd en luidkeels roepend de aan dacht van passerende automobilisten te trekken. Na ruim een uur werd zijn hulpgeroep gehoord door bewo ners van de Wasbekerlaan, die po litie en arts waarschuwden. Het slachtoffer is met kneuzingen en dubbele beenbreuk naar het St. Elisabeth-ziekenhuis in Leiden ge bracht. SJC Noordwijk vierde gouden jubileum NOORDWIJK S.J.C. heeft za terdagmiddag het 50-jarig bestaan officieel gevierd. Oud- en jong-S.J.C. gaven acte de presence, hel eerste elftal was er, maar ook de vete ranen uit het allereerste. Een schat aan bloemen, geschenken en geluks telegrammen kwam binnen. Een hoogtepunt was het aanbie den van het jubileumgeschenk. De heer Th. de Ridder, initiatiefnemer tot de actie en mevr. Koelewijn boden de tribune symboliscn aan in de vorm van een maquette. Een an der geschenk zal boven de kleed kamers prijken: een elektrische klok, geschonken door „De Landbouw" uit Noordwijkerhout. Een wimpel vaq de K.N.V.B. met de naam „S.J.C." wappert voortaan aan een vlagge- mast. Netten vol ballen nam het be stuur in ontvangst. En dan was er nog „Excelsior", dat gedirigeerd door een S.J.C.-er, het bestuur een serenade bracht. Pastoor P. A. v. d. Bosch, die als eerste het woord voerde, prees S.J.C. wegens de persoonlijke inzet. Na mens het gemeentebestuur bood de burgemeester zijn gelukwensen aan. Voorzitter C. H. G. Goudriaan sprak woorden van dank. Nu de ac commodatie zo is uitgebreid, zullen er ook onderhoudskosten komen en daarvoor hoopte hij het gemeentebe stuur nog eens aan de jas te kunnen trekken. De heer Biegstraten van de KNVB verklaarde S.J.C. reeds te kennen als een toonaangevende club in de vroegere R.K.F. Ook mr. De Jongh, voorzitter van de afdeling Leiden KNVB prees de activiteit van S.J.C. en gaf een envelopje met inhoud. Prof. Oort commandeur LEIDEN De sterrekundige prof. dr. J. H. Oort, die deze maand met emeritaat ging, is benoemd tot com mandeur in de orde van Oranje- Nassau. Minister Veringa reikte hem de bij dé onderscheiding behorende versierselen uit na zijn afscheids college. RIJNSBURG Morgenavond om 8 uur wordt in de Immanuëlkerk een zendingsappèl gehouden, min of meer als vervolg op de aktie „Kom over de brug". Het bedrag dat deze aktie opleverde werd bestemd voor het bouwen van een brug in Korinta (Ruanda), waar de Rijnsburger Piet van Egmond werkzaam was. Toen het geld kon worden overgemaakt was de brug echter al klaar. De heer Van Egmond is nu met vakantie in Rijnsburg. Op 29 sep tember zal hij weer vertrekken. Mor genavond zal hem het geld worden overhandigd, zodat hij het mee kan nemen. Ook zal hij tijdens de bijeen komst eventuele vragen beantwoor den over het zendingswerk in het be treffende gebied. Ds. Wisse zal spre ken over „Hoe kan ik geloven zonder gehoord te hebben?" Het kerkkoor en Marja de Koning verlenen muzikale medewerking. LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft in de Stadsgehoorzaal de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van opleidingen tot lei dinggevende functionarissen in het bouwbedrijf. Dit jaar slaagde 78,9 procent van degenen die een cursus volgden van het regionale bouwbe drijf. Het zijn: Vakdiploma burgerlijke en utili teitsbouw: P. Bekker, Katwijk a/'d Rijn; K. Bleijenberg, Alphen a/d Rijn; C. J. de Boer, Hazerswoude; J. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen in het raadhuis. De agenda Vermeldt voorstellen tot het benoe men van leden en plaatsvervangende leden in diverse commissies van bijstand en het beschikbaar stellen van een subsidie in de kosten van restauratie van het plafond in de Marotzaal van het kasteel Duiven voorde. In verband met de overschrijding van de grens van 20.000 inwoners krijgt Voorschoten een grotere afvaardiging in de Ge westraad Leiden. B. en W. stellen de ra#d voor te benoemen wethouder dr. P. S. Pels en de raadsleden me vrouw mr. M. E. Scheffer-Munters en drs. A. F. van der Laan. LEIDEN Op het Vijf-Mei plein werd zaterdag de Vredes week geopend met een buiten- gebeuren. Op de „markt" kreeg iedereen gelegenheid om met leden van het Leids Vredes- contact te discussiëren over de wereldproblemen. Naast infor matiemateriaal waren er ook derdewereld-artikelen te koop. Dat zijn artikelen, die door een centrale inkooporganisatie di rect van de producent worden betrokken. Omwegen als gros sier en winkelier worden hier bij dus vermeden. Op de foto zijijn bezoekers van de markt bezig het thema van de Vre desweek, „Verenig de Naties", op creatieve wijze uit te wer ken. C. van der Bijl, Alphen a/d Rijn; J. A. Hoogenboom, Leiden; B. van Hou ten, Leiden; H. J. de Jong, Boskoop; A. J. Th. van den Kerkhof, War mond; M. D. J. van Kooy, Leiden; J. van Laar, Wassenaar; Looijestijn, Wassenaar; J. M. van Mil, Zoeter woude; J. A. P. Möllers, Nieuwe We tering; P. L. Olijerhoek, Oude Ade; J. J. Rombouts, Alphen a/d Rijn; L. Rombouts, Alphen a/d Rijn; P. Schier, Warmond; J. Th. M. Schuur, Zoeterwoude; J. Smit, Noordwijk; P. W. van der Spek, 's-Gravenhage; H. J. G. Streefkerk, Voorburg; G. Stui- venberg, Nieuwkoop; S. Verloop, Noordwijk aan Zee; H. H. A. War merdam, Voorhout; E. C. van der Werf, Alphen a/d Rijn; E. W. Wie man, Oegstgeest; H. G. Windhorst, Alphen a/d Rijn. Vakdiploma grond-, water- en wegbouwkunde: J. W. van der Kooi, Rijnsburg; P. Wischmeijer, Rijnsburg. LEIDEN Op aanwijzingen van de heer J. Verhoef uit de Bethlehem- straat te Voorschoten is de hulpver leningsdienst van het leger vanmor gen een bom gaan zoeken in het wa ter van de Trekvliet langs de Rijn en Schiekade nabij de Haagbrug. De heer Verhoef was tijdens de Tweede Wereldoorlog hier in dek king gegaan toen er een bom over hem heen suisde, die in de Trekvliet verdween en niet ontplofte. Omdat binnenkort de baggerwerkzaamhe- den voor het dempen van de Trek vliet beginnen, leek de heer Verhoef het raadzaam de Leidse politie van zijn ervaringen te vertellen. Deze nam contact op met het leger en zo doende begonnen vanmorgen de nodige activiteiten om de bom te lokaliseren, op te dreggen en on schadelijk te maken. Academische examens LEIDEN Rijksuniversiteit: Geslaagd! kand .ex. cult, antrop,: de heer A de Groot 's-Gravenhage): doet. ex .klassieke taal- en letterkunde r mevr. S Thorssen- des Bouvrie c.l. (Bussum). Maandag 21 september Kleine zaal Schoorzaal. 8 u.: Kynologen- vereniglng Rijnland. «j. Gerecht 10. 6 uur: maaltijd en gesprek t.g.v. Vredesweek (VCSB) Dinsdag 22 september Breestraat 19. 7-8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Stadhuis. 7-8 uur: spreekuur Bouwfonds Chr. technische school. 3 uur: forum over gastarbeiders (t.g.v. Vredesweek). Waaggebouw 8 uur: het Palestijnse vraagstuk (t.g.v. Vredesweek). Doopsgezinde kerk. 7.30 uur:, bebeds- dlenst met Informatie over UNO en riet suikeractie. voorg. deken Van Noort. ds. Kronemeljer. pater Demmers en ds. Bijl, t.g.v Vredeswee.k Petrakerk. Surlnamestraat. 8 uur: avond van bezinning en gesprek over „Vrede", t.g.v. Vredesweek. Woensdag 23 september Stadhuis. 4-8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 24 september Foyer Gehoorzaal. 8 uur: causerie met dia's en film over Denemarken. Kantine Derde Binnenvestgracht 3. 2 uur: Ver. Huisvrouwen. Harriet Freezer over ..Geven en nemen". Jeugdhuis. Pr. Bernhardkade. 8 uur: Vredeslnstuif m.m.v. The Lord's Folks, met discussie, t.g.v. Vredesweek. Vrfjdag 25 september Gehoorzaal. 8.15 uur: K en O, promena deconcert Res.-Orkest, m.m.v. Mtchele Campanella, plano. Boshuis, achter Hoflaan 78. 7 uur: ruil beurs verzamelaars. Zulderkerk. 8 uur afd. Centrum Chris tenvrouwenbond. mej. J Quendo te Den Haag, over: Joodse gebruiken thuis en ln de synagoge. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum. Lijt- weg, 8 uur: mr Ph Everts over de Ver. Naties, t.g.v. Vredesweek. Zondag 27 september Jeugdhuis. Valerusstraat 8 uur: Angola- fllm met discussie, t.g.v. Vredesweek. FILMS IN LEIDEN CAMERA - Woodstock, a.l., dag, 2.30 en 8 uur. ook zo; vr en zat 23.30 uur Mo desty Blaise. LIDO De non van Monza, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. LUX OR Erotische driften. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. REX Havenzonden 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur: vr en zat npcht 23.30 uur: Blonde handel voor Istanbul. 18 Jaar. STUDIO De dingen van het leven. 13 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON - MASH. 18 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.46 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: A- potheek Reljst. Steenstraat 35. tel. 20136 en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reljst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reljst. Dokte rsdlensi Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tol zondaR 24 uur. Sociëteit „Tw entwei". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uui tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot li uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Ca mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door hel Dlaconessenhuts. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ztekenhuls (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door bet Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en tnlormatledienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19-45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek? dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.3014.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t'm vrijdag van 19.0019.15 uur; za terdag cn zondag van 14.15—14 30 uur. Kinder kliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.3015.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethzlekenhuls Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur er. 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek; maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuts: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord. dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mloklasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot hftlf 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlefc dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8: tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum; dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 33 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving in N W -Afrika (28 mei - 12 oktober» Galerie Van der vilst. Botermarkt 3: werk van Ger Danlëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem) van 4 september tot 2 oktober. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7, aquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastleken van Peter van der Meer (21 sept.-14 okt., maandag t/m zat. 10-17 uur, ook dlnsd.av. 8-10 uur, zond. na afspraak). Musea JU* Acad. tast. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 30 september. 9—12 en 13.38—17 uur, ton. 10-16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 2 f oktober 21 maart, 9—12 en 13.38—16 uur. j zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 11 a september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, jï zon. en feestd. 1317 uur, maandag geslo- M ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3