Israël weigert elke vredesonderhandeling NVV wil ook meewerken Commando's krijgen steun uit Syrië 3 dagen Twente f49.- Gijzelaars nog in gevarenzone Maatregelen opluchting regering brengt op effectenbeurs ÏERST OPHEFFING BESTANDSCHENDING Gratis reizen NS Minitrips in eigen land Volksfront wijst verzoek af Passagiers blijven in Jordanië NS Minitrips naar het buitenland 2 septemberdagen Nederland loopt achter met mazelen inenting Jhr. Van Lennep: inflatie houdt aan Eerst moei parlement zich over artikel 8 uitspreken Redacties NRC- De Tijd bereid te praten Bomalarm: vrije middag voor 200 scholieren MB; ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1970 WASHINGTON Israël weigert categorisch aan de vredesonder handelingen onder leiding van Gunnar Jarring deel te nemen zolang je bestandsschendingen aan Egyptische z\jde niet ongedaan zijn gemaakt. Premier Golda Meir zei dit gisteren Washington na afloop van haar esprekingen met presioent Nixon en ïinister van buitenlandse zaken Ro- srs. Het rtandpunt van Israël zou vol- ens haar ook niet worden gewijzigd ls de VS zouden besluiten haar land oveel modern militair materieel te ;veren dat daarmee de dreiging van e aan de Egyptische zijde van het uez-kanaal geïnstalleerde Russische A-2 en SA-3 raketten als het ware du worden gecompenseerd. Desge- raagd gaf mevrouw Meir toe dat ze aar Amerika was gekomen om nog ïeer wapen leverantie? los te peute- Ze ontkende echter dat Nixon epoogd hid haar er toe over te ha- in aan ce onderhanoelingstafel te aan zitten. Overigens toonde zii zich uiterst te- rrpden over het verloop van de be- prekinge.r met Nixon en Rogers, iden hadden begrio getoond voor problemen en de behoeften van sraël. Jordanië Mevrouw Meir ging ook nog even n op de crisis in Jordanië en zei dat lie voor Israël van levensbelang is. let grote vraagteken daarbij zou zijn wie Israël nu als buur in Jordanië krijgen Ze ontkenae dat ze met ('ixon gespmken had over een even- uele militaire interventie van 'Ame rika in Jordanië. Intussen hebben diplomaten van Machtsvertoon Kies de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die u past. 3-Maandskaart f20.- echtpaar f 30.- Jaarkaart f 50.- echtpaar f 75.- Legitimatie en pasfoto vereist. voordelig uit met NS tien Arabische landen het State De partment in Washington de bezorgd heid van hun regeringen overge bracht o/er verdere Amerikaanse wapenleveranties aan Israël. Zij mgakten minister Rogers erop op merkzaam dat een voortgezette mili taire hulp van Amerika aan Israël het Amerikaanse vredesinitiatief in het Midden-Oosten zou ondermijnen. Als woordvoerder var. de groep zei de ambassadeur van Koeweit te ho pen dat de noodzakelijkheid van een gewapend Amerikaans ingrijpen in het Nabije-Oosten zich niet zou voor doen. De groep vertegenw'oqrdigde Koe weit, Libanon, Saoedi-Arabië. Jordanië, Libië, Marokko, Tunesië, Egypte, So-dan en Algerije. JHET HEEFT er veel van weg, dat Amerika geen genoegen zal ncinen met pogingen van andere landen, het bewind van koning Hoessein in 't Jordanië ten val te brengen. Zeker heid hierover bestaat echter niet. kf De genomen maatregelen kunnen ook uitsluitend bedoeld zyn als ei, waarschuwing, waarvan een preven tieve werking moet uitgaan. )Ve kunnen ons moeilijk voorstellen dat Amerika na de misgreep in de Dominicaanse republiek (waar het mariniers aan land zette om het be staande bewind te verdedigen) kan herhalen wat het jaren daarvóór in Libanon had gedaan. Een soort gelijke ingreep lijkt in het Nabije Oosten niet meer tot de mogelijk heden te behoren. De dreigende houding van Amerika kan verband houden met de veilig heid van honderden Amerikanen, in Jordanië in gevaar verkerend. Zij zal ook bedoeld zijn om Israël ervan te weerhouden, met militaire mid delen in te grijpen, als de kansen van de troepen van koning Hoessein zouden keren. Als Washington op deze wijze Syrië en Irak kan weerhouden van recht streekse tussenkomst en die mo gelijkheid bestaat, omdat ook Rus land en Egypte daar weinig van moeten hebben kan een groot ge vaar worden afgewend. Mengen zij zich wel in de strijd en komt Hoes sein in moeilijkheden, dan ontstaat een bijzonder kritieke toestand. Ook onder president Nixon heeft Amerika de ontwikkelingen in het Nabije Oosten op hun beloop gela ten. Een aarzelende politiek kon de zesdaagse oorlog in juni 1967 niet voorkomen, omdat Israël zich in de steek gelaten voelde. Na drie jaar treffen we weer een situatie aan. die tot een nieuw gewapend conflict kan uitgroeien. Intussen heeft Rusland zich stevig in het Nabije Oosten en het Middel landse zeegebied genesteld. Als Amerika zich geroepen zou voelen met groot machtsvertoon orde op zaken te stellen in één der Arabi sche landen, moet het er rekening mee houden, dat de Russen niet de rol van toeschouwer zullen spelen. 'Overigens is Jordanië met zulk een ingrijpen niet gebaat, omdat het in het gunstigste geval slechts voor een tijdelijke oplossing kan zorgen. De Israëlische premier Golda Meir in gesprek met de Amerikaanse president Richard Nixon in het Wite Huis te Washington, uiteraard over de situatie in het Nabije Oosten. Mevrouw Meir verblijft in New York in het Waldorf Astoriahotél. Haar aanwezigheid betekent voor de Ame rikaanse veiligheidsdienst een uiter ste waakzaamheid en overal wtiar- heen ze zich begeeft, wordt ze door een waar escorte vergezeld. Op de foto echter een (ontspannen) me vrouw Meir en een (rustige) Richard Nixon. 2 dagen Amsterdam f 37.- 3 dagen Zuid-Limburg f 45.- 3 dagen Twente f 49.- 3 dagen Bergen N.H. f 49.- 3 dagen Montferland f60.- 3 dagen Friesland f 62.- 3 dagen Brabant f 64.- 5 dagen Terschelling f 75.- Prijzen van elk station in Nederland. Vertrek dagelijks. Inlichtingen in de NS-reiskrant op de stations. voordelig uit met NS UTRECHT Hoewel inenting te gen mazelen al vier jaar mogelijk is, is deze vaccinatie in Nederland nog nauwelijks „in". De Leidse arts G. D. de Jong voert In het jongste nummer van „Medisch contact" een pleidooi voor massale inenting van kinderen tegen mazelen. In de eerste plaats omdat mazelen gevaarlijk kunnen zijn, in de tweede plaats omdat de ziekte alleen al me disch werk, geneesmiddelen en zie kenhuisopnamen tegen de tien mil joen gulden per jaar kost, terwijl de immunisatie van een jaargang kinde ren voor ongeveer drie en een half miljoen gulden te realiseren is. Hij stelt dat het lage sterftecijfer van mazelen geen reden is om de ziekte ongevaarlijk te vinden, het la ge cijfer is namelijk te danken aan zeer veel medisch werk. In Nederland krijgen per jaar 220.000 kinderen mazelen. Ongeveer 4300 huisartsen moeten gemiddeld twee visites per kind maken. Naar schatting 20.000 mazelenpatiëntjes hebben complicaties op keel-, neus- en oorgebied, bij eveneens 20.000 kin- STRAATSBURG Het is zeer de vraag of de inflatie, die zich thans tot vrijwel alle landen van de Organisa tie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESD) heeft uit gebreid. het komende jaar zal ver minderen. De inflatie dreigt een onoplosbaar probleem te worden, en indien de di verse regeringen geen groter priori teit hechten aan de oplossing, zullen de optimistische voorspellingen dat de prijsstijgingen komend jaar zullen afnemen niet worden bewaarheid, al dus heeft de secretaris-generaal van de OESD, jhr. Van Lennep, gisteren in de assemblee van de Raad van Europa verklaard. Jhr. Van Lennep zei het van essen tieel, belang te achten dat de restric tieve fiscale en monetaire politiek krachtig wordt voortgezet, en niet voortijdig wordt afgezwakt. Waar nog rust en ruimte is voor heerlijke tochten! Volledig verzorgd,dus Incl. logies, maaltijden en reis. van elk station Vertrek dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. voordelig uit met NS (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De Sociaal- Economische Raad ziet geen kans het door de regering ge vraagde advies over de voorge nomen loonmaatregel in 1971 voor 1 november klaar te heb ben, zoals minister Roolvink (sociale zaken) deze week heeft gevraagd'. el zal de SER ernaar streven in zijn vergadering van 16 oktober een interim-advies uit te brengen over het hanteren van het loon- en prijsbeleid als onderdeel van een het NW en het NKV geen centraal loonoverleg meer wensen te voeren. Meerderheid De meerderheid van de SE R(Kron- leden, werkgevers, NKV en CNV) is van ipening dat het kabinet zich eerst over het interim-advies moet uitspre ken alvorens het gevraagde advies over een algemene loonmaatregel (een loonpauze bijvoorbeeld) kan worden uitgebracht. Het NV verklaarde daarentegen in de besloten vergadering van gisteren dat behalve het kabinet ook het par lement zich eerst over het interim- -advies moet hebben uitgesproken. Gebeurt dat niet dan is het NVV niet bereid zich in de SER over het vol- - UCIC1U £11-11 111 UC Oljll UVC1 ntv v door de regering eerder gevraagd ad- d t voeren conjunctuur poli- m nn,,t,PkP tieke beleid vast te leggen, met ande- AMMAN Het Volksfront heeft gisteren een Zwitsers ver zoek de 54 gegijzelde passagiers naar een veiliger plaats buiten Jordanë over te brengen van de hand gewezen. Zij blijven waar ze zijn vermoedelijk in de buurt van Amman waar op het ogenblik fel wordt gevochten totdat de eisen van de Palestijnen zijn ingewilligd, aldus een woord voerder van het front. Zwitserland had verzocht de gijze laars naar een ander Arabisch land te brengen van waaruit een uitwisseling geregeld kon worden. Op de regering van Egypte, Syrië en Irak is een be roep gedaan dit initiatief te onders teunen. Een soortgelijk beroep is ge daan op Rusland, Frankrijk, Italië en Spanje. In München hebben de drie Ara bieren die gevangen zitten wegens een aanslag op de passagiers van een El Al toestel op 10 februari, de vlieg tuigkapingen door het front als ille gale actie veroordeeld. Het Front heeft onder andere de vrijlating van deze drie Arabieren geëist in ruil voorde gijzelaars. De arrestanten zeiden bereid te zijn een beroep op de Palestijnen te doen de passagiers vrij te laten. Veroordeeld De algemene Vergadering van de Raad van Europa in Straatsburg heeft met unanieme stemmen een ontwerpresolutie aangenomen waarin de kapingen streng worden veroor deeld. Zij doet een beroep op alle be trokken regeringen om de onmiddel lijke verijlating van de gijzelaars te bewerkstelligen. Het Eerste Kamerlid voor de CHU, mr. F. H. Piket, zal de vergadering voorstellen er bij het ministerscomité op aan te dringen een internationale conventie te sluiten die ten doel heeft de kapingen zo veel mogelijk tegen te gaan. Alle beschaafde landen dienen, gezamenlijk en onmiddellijk, krach tige maatregelen te nemen, niet al leen tegen kapers, maar ook tegen de landen die dergelijke praktijken toe laten. De luchtverbindingen met deze landen zouden absoluut moeten wor den verbroken. AMSTERDAM De redacties van de Tijd en NRC-Handelsblad zijn thans bereid met hun direc ties en hoofdredacties te bespre ken hoe een begin kan worden gemaakt met de journalistieke samenwerking tussen beide bla den. De redacties, die gistermiddag af zonderlijk hebben vergaderd, hand haven hun eerder ingenomen stand punt dat alle vormen van samenwer king door hun zelf moeten worden gekeurd. De redactie van NRC-Handelsblad stelt bovendien afzonderlijk vast, dat samenwerking met De Tijd onaan vaardbaar is, zodra deze tot gevolg zal hebben dat de heer J. M. Lücker, één der hoofdredacteuren van De Tijd„ zeggenschap krijgt over redac teuren van NRC-Handelsblad, of over de inhoud van deze krant. vies over het conjunctuur politieke instrumentarium. In dat interim-advies zal dan met name de functie ter sprake komen van artikel 8 van de Loonwet, het artikel dat de regering de mogelijk heid geeft in afzonderlijke cao's in te grijpe- en dat er oorzaak van is dat SOESTERBERG De leerlingen van de rooms katholieke Titus Brandsma school te Soesterberg heb ben gisteren onverwachts een middag vrijaf gekregen als gevolg van een bomalarm. Rond half drie kreeg de echtgenote van het schoolhoofd thuis een anoniem telefoontje. Een man vertelde in gebroken Nederlands, dat zich in de school een bom bevond, die tussen drie en vier uur tot ontplof fing zou komen. De man zei, in op- I dracht van een ander te bellen Onmiddellijk werd het hoofd van de school, de heer A. J. van Balkom 1 en de politie gewaarschuwd. De leer- lingen, bijna tweehonderd, werden naar huis gestuurd, terwijl de politie 1 een onderzoek instelde. Men vond evenwel niets. Om vier uur werd de school nogmaals geinspecteerd maar wederom met negatief resultaat. Omtrent de motieven tast men vol- i ledig in het duister. Wel is tijdens het bomalarm een vrouw aangehouden, die mogelijk de opdracht tot het ano nieme telefoontje zou kunnen hebben gegeven. Zij houdt zich wel meer bij de school op. De vrouw heeft echter ontkend. re woorden: het NW zal dan aan de samenstelling van een advies over een algemene loonmaatregel geen medewerking verlenen. Deze vakcentrale heeft zich giste ren wel bereid verklaard mee te wer ken aan de voorbereidingen voor het interim-advies. Als het kabinet (en eventueel ook het parlement) zich daarover heeft (hebben) uitgesproken, zal de SER z'n vergadering van 20 november vervroegen om het adveis over het volgens jaar te voeren loon- en prijsbeleid nog zo tijdig mogelijk te kunnen uitbrengen. De voorzitter van het CNV, de heer J. Lanser, zei ons in reactie op deze nieuwe ontwikkeling desgevraagd dat deze gang van zaken „gunstig kan zijn voor het verdere verloop van het werk van e SER". 2 dagen Brussel f 48.- 3 dagen Hamburg f 85.- 4 dagen Londen f 127.- 4 dagen Gotenborg f 107.- 4 dagen Rijnreis f 129.- 5 dagen Parijs f 105.- Inüohtlngen in de NS- reiskrant op de stations. voordelig uit met NS Financieel TFeekoversicht deren treden complicaties van de die pere luchtwegen op. Poliklinische specialistische hulp is nodig voor ongeveer 2200 kinderen, 1100 patiëntjes komen in een zieken huis terecht. Van de ongeveer 100 mazelenpatiëntjes die hersenvliesont stekingen krijgen houdt een deel restverschijnselen en blijft soms zelfs geheel invalide, ongeveer 23 kinderen overlijden. AMSTERDAM De effecten- Een afkoeling moet er komen, wil situatie in het Midden Oosten, waar Jordanië in brand schijnt te staan. de koersontwikkeling van Wallstreet uit. hPiirc heeft deze week nositief I men de inflatie beteugelen. Dan eerst - beurs neeit aeze week posit e spanning op de arbeidsmarkt oefende nog weinig invloed gereageerd op de maatregelen, kunnen verminderen. Intussen is het welke het kabinet-De Jong heeft perspectief voor onze betalingsbalans voorgesteld ter beteugeling der I ook minder sunstlg o.a. door de sterk bestedingen. Ondanks het uit- j v"SrC breken van een staking in de rjng Van onze ruilvoet veroorzaakt. (vervolg van pagina 1) AMMAN/BEIROET Nog steeds woedt de strfjd in Jordanië in alle hevigheid. Volgens de commando's staat Amman in brand en bombardeert het Jordaanse leger de vluchtelingenkampen met fosfor- en napalmbommen. In de straten van de hoofdstad zouden honderden doden en duizen den gewonden liggen. De regering heeft een dringend beroep gedaan op al het medisch personeel in het land. Zij bood de Palestijnen een wapenstilstand aan, maar die werd geweigerd. De berichten over de strijd zijn tegenstrijdig. Maar het is zeker, dat het leger zowel in Amman als andere steden als Zarka zware artillerie heeft ingeschakeld om het felle verzet van de commando's te breken. Officieren van het geregelde Palestijnse bevrij dingsleger zouden naar het Jordaanse leger zijn overgelopen, nadat zij „naar de stem van de rede hadden geluisterd". De commando's krijgen aanzienlijke versterking van strijdmakkers uit Syrië. Russische tanks (van het Pa lestijnse bevrijdingsleger?) rolden gis teren de grens over om slag te leve ren met een Jordaanse pantsereen heid. die de strategische grensstad Ramtha trachtte te veroveren. De tanks rukten op tot vier kilometer voorbij de stad, maar tegen de tijd dat zij het gevechtsterrein hadden bereikt was de Jordaanse eenheid al naar nachtstellingen gegaan in de buurt van Irbid, meer naar het zui den. De Palestijnen beweren intussen, de militaire gouverneur van Noord-Jor- danië, generaal Bachjat-el-Moheisen, gevangen genomen en ter door ver oordeeld te hebben. Irak De Iraakse troepenmacht in Jor danië (12.000 man) verleende gisteren bij Ramtha Jordaanse tanks en ar tillerie vrije doortocht. Een of'icier verdedigde deze maatregel met het argument, dat hij iedereen moest doorlaten, ook commando's. De Pa lestijnen hebben tot hun grote erger nis totdusver tevergeefs de Iraakse troepen tot steun opgeroepen. Niettemin menen waarnemers, dat de strijd wel eens in het noorden van Jordanië kan worden beslist. In Am man zijn de voorraden van de com mando's al uitgeput. Over radio Da mascus (Syrië) is er bij hen op aan gedrongen, munitie te sparen en slechts te schieten als het noodzake lijk zou zijn. Op verzoek van de Palestijnse Rode Halve Maan heeft het Internationale Rode Kruis een vliegtuig met een medisch team en ongeveer zes ton medische hulpgoederen naar Amman gezonden. Hoessein Koning Hoessein sprak gisteren met de Egyptische generaal Sadek, die een boodschap overbracht van presi dent Nasser en diens Libische en Soedanese collega's. De vorst zei dat de eenheid van Jordanië werd be dreigd van het ogenblik af. dat de commando's naar de macht grepen. Hoessein zou aan aftreden hebben gedacht, maar daarvan hebben afge zien omdat zulks „het einde van Jor danië zou hebben betekend, hetgeen slechts ten voordele van Israël zou zijn". De Syrische president Atassi. die de Palestijnen voortdurend tegen de Jordaanse regering heeft opgestookt, heeft herhaaldelijk onderhandeld met de Russische ambassadeur, Moehied- dinof. Amerikaanse auto-industrie de toespitsing van. de situatie in Jordanië heeft Wallstreet zich vrijwel kunnen handhaven. De obligatiemarkt reageerde gun stig op de Miljoenennota. Op de beurs heeft men opgelucht ademgehaald, toen bleek, dat de rege- ring eindelijk wilde ingrijpen, om de op drift rakende economie in be dwang te krijgen. Dc noodzaak daar toe was reeds enige tijd aanwezig. De actie om de vier honderd gulden is de druppel geworden een heel grote druppel welke de emmer deed overlopen! Niet alleen de kwestie der lonen noopte tot een ingrijpen, ook de enorme investeringen van dc bedrij ven hebben dc economie tot een ern stige verhitting gebracht. De regering wil na advies van de SER. een deksel doen op de overko kende pot van de lonen, maar het euvel zit natuurlik dieper, al willen wij geen kwaad zeggen van een po ging om tijdelijk niet alleen de prij zen maar ook de lonen aan banden te leggen. De hele economie is op kook hitte gekomen en het lijkt ons juist van de regering om met een geva rieerd pakket maatregelen ter afkoe ling te komen. Men kan er zich misschien over verwonderen, dat de effectenbeurs niet meer gekeken heeft naar de of fers, welke het bedrijfsleven zal moe ten brengen. De vennootschapsbelas ting gaat omhoog, er wordt een rem aangelegd terzake van investeringen in nieuwe bedrijfsgebouwen, de loon kosten gaan belangrijk omhoog, er zullen ondernemingen noodgedwon gen moeten sluiten, er dreigt in één woord een verzwakking der economie te ontstaan en toch reageerde deze week de markt gunstig. Wel is de havenstaking afgelopen, maar daarvoor zijn andere arbeids- moeilijkheden in den lande opgetre den. Wel is er een koopgolf te ver wachten in het binnenland door de stijgende lonen, de komende B.T.W - verhoging, maar wat komt erin 1971? i Natuurlijk, zoals vorige week al ge zegd, wij leven niet op een eiland. Bij onze handelspartners, vooral de Bondsrepubliek, gebeurt er ook het een en ander en de inflatielift is daar ook flink omhoog gegaan. Hoe sneller men echter daar de economie in be dwang krijgt, hoe moeilijker het voor ons dreigt te worden. Verder zitten we dicht bij de verkiezingen in 1971 en de politiek zal ongetwijfeld een flink vuurwerk afsteken. Des te meer hebben wij waardering voor hetgeen het kabinet-De Jong aan afremmingsmaatregelen heeft willen voorstellen, al zijn we het niet met alles eens. Maar een regering al leen kan het niet voor elkaar krij gen. er moet samenspel zijn. De hele bevolking en vooral de mensen in de vertegenwoordigende instellingen moeten medewerking geven en niet alles ineens willen bereiken voor •zichzelf en hun groepsbelangen. Staking In Amerika is het gekomen tot een staking bij General Motors, waarbij circa 350.000 arbeiders betrokken zijn. Het gaat om een loonsverhoging en verbetering van sociale voorwaarden. In hoever deze staking van grote in vloed zal zijn op de Amerikaanse economie, zal afhangen van de vraag, hoe lang het conflict zal durtn. De werknemer» In de auto-indu strie verdienen wekelijks omstreeks tweehonderd dollar en moeten in de stakingstijd met een kwart'daarvan aan steungeld genoegen nemen. Dat is voor Amerikaanse gezinnen een hele opgave, ook met het oog op de afbetalingsverplichtingen, die daar overal aanwezig zijn, zou de staking lang duren, dan ondervinden ook an dere bedrijfstakken ernstige schade; we denken b.v. aan de staalindustrie. Ook het gevaar van kettingreacties voor looneisen is aanwezig. Toch was Wallstreet deze week nog niet erg onder de indruk van de sta king in de auto-industrie. Men keek scherper uit naar een verlaging van de rente voor prima debiteuren door de grote banken. Ivelke verwacht wordt. Ook de verscherping van de Sou won rust Van de internationale aandelen was Hoogovens in herstel en gisteren no teerde dit fonds f 89.50 tegen v.w. ƒ86.30. De onrust in de bouw heeft slechts een zeer beperkte invloed op het koerspeil van de betrokken aan delen uitgeoefend. Flauw gestemd warai aandelen van uitgeversmaatschappijen onder leiding van Ver. Ned. Uitgevers, welk concern een minder gunstig tussen tijds bericht publiceerde. Elsevier kwam van ƒ458 op ƒ455. V.N.U. van 172 op 165. Kluwer van 148 op 243.80, slot echter op 250. Bührmann - Tetterode beeft over de eerste helft des jaars een ongeveer gelijk resultaat gemeld als v'.j., maar de beurs vond dit onvoldoende en de koers daalde voor dit fonds van ƒ78 tot 76.20. Heineken ,was vast gestemd, omdat uit de nieuwe staatsbegroting bleek, dat de accijns op bier niet wordt ver hoogd, terwijl een belasting op fris dranken, waarvoor gevreesd werd, achterwege is gebleven. Dit fonds kwam van 204.60 op ƒ208.50. Nieuwe fusies Een paar nieuwe fusies hebben de aandacht van de beurs getrokken. Van groot belang is het voornemen van de Raiffeisenhanken en de Boe renleenbanken om volledig samen te gaan. Hierdoor ontstaan een bankin stelling met een balsnstotaal van meer dan 18 miljard gulden. En een tijd van sterke kostenstijging is een samenbundeling van krachten van veel betekenis. Te denken volt ook aan de vele doublures van kantoren, welke op de duur vermeden kunnen worden. Wij vinden deze fusie logish en voor de hand liggend, want de oorspronkelijke uitgangspunten voor een gescheiden optrekken zijn al lang verlaten. Het chemisch bedrijf Synres te Hoek van Holland, bekend om zijn produktie van kunstharsen, wordt op gekocht door de Staatsmijnen tegen een matige prijs, nl. 195 pet. De obligatiemarkt was vrij gunstig gestemd door het vooruitzicht, dat het Rijk in 1971 slechri een beperkt be roep op de open kapitaalmarkt (ƒ400 miljoen) behoeft te» doen. Tenminste als de prognose verwezenlijkt wordt, hetgeen meermalen niet het geval is geweest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7