Ij De avonturen van Berit met haar wondersokken r Een liefde brandt op in Lapland Jarigen Columbus BOEK - gespecialiseerd - BOEK Goed geboekt ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1W0 vervolg Het was laat in de nacht. De klok had al twee uur ge slagen. Het feest was nog steeds aan de gang, hoewel sommige Horrels slaperig wer den. Ze gaapten achter hun hand en zaten stil voor zich uit te kijken. Koning Pimpel had het laatste uur een druk gesprek met Oras. Ze schenen het oneens te zijn. Oras zwaai de af en toe dreigend met zijn Dag meisjes en jongens Hoe hebben jullie het deze week gehad? Hard moeten leren of nog niet zo erg. Het ligt er maar aan in welke klas je zit, hè. Als je zo'n acht of negen jaar bent, hoef je nog niet zo erg, maar als je in een hogere klas zit moet je er wel een beetje aan geloven. Kijken jullie wel eens naar de quiz op de televisie tussen Engelse en Nederlandse scholie ren? Die is meer voor de oudere jongens en meisjes. Moeilijke vragen zijn het. vinden jullie niet? Maar ze weten erg veel. Voor de Nederlandse kinderen is het nog moeilijker omdat het allemaal in het Engels gaat. 'k Ben benieuwd welke school er wint. Hebben jullie op Prinsjesdag de Koningin nog op de televisie gezien? Jammer dat het zo re gende. Tante Chris heeft het défilé op de verjaardag van de Koningin eens in kleur gezien. Dat is erg mooi. Je ziet dan de kleur van de jurken of mantels van de Koningin en de Prinses sen en van de vele bloemen. Er liepen ook een heleboel kinde ren met oranje ballonnen. Het was een heel vrolijk gezicht. Tante Chris had deze week veel brieven te lezen en ver schillende kinderen stuurden er iets bij, een versje (Marianne Maliepaard), een mooie gebor duurde kaart (Corry v.d. Lin den) of een paar raadsels (Nico L eenman). Hartelijk bedankt allemaal. Welk instrument bespeel je, Marijke de JongWas het feest op school leuk, Mar ja van Rijn? Waar was dat voor? Dinsdag een fijne dag gehad. Martin de Zoete? Ik ontvang graag een te kening wan je. Er doen veel kinderen met de puzzel mee. Corry wan Duyven- voorde. 't Is maar een tref als je een prijs wint. Telkens maar proberen hè. Maar je vindt het toch ook wel leuk om mee te doen zonder een prijsje te win nen? Je bent zeker wel zuinig op je nieuwe fiets. Hans Kroon. In t begin wil jè 'm altijd zo mooi houden. Je broekpak zal leuk staan. Rita Bos. Rood is een mooie kleur. Fijn dat er van jou ook weer 's een briefje was, Adri Stam. Jullie hadden deze week ook al een verjaardag. Elly den Ouden. Gezellig geweest? Leuk hoor, dat puzzeltje. Ik wil het graag houden, misschien ge bruik ik het nog wel eens. Jij moet maar gauw de puzzel uit knippen. Dicky Borsboom. voor je moeder de krant gaat gebrui ken. Mooie cadeaus heb jij ge kregen, zeg. Was het ook een ..troep" in het troephuis. Jan Haitsma? Vrijdag een fijne dag geweest, Henri de Kooter? Je moeder en jij zijn gelijk jarig hè. Het zal wel een hele drukte geweest zijn. Marcel Groen en Elly den Harder willen graag meedoen met de puzzel, schreven ze. Meisjes en jongens, ik ga weer eens stoppen. Tot de vol gende week. Hartelijk gegroet wan TANTE CHRIS door Marty Verse hoge armen; zijn gezicht stond grim mig. De koning zag er verhit uit. Hij gelastte bevelhebber Piek op de trompet te blazen, ten te ken dat het stil moest zijn. Hij stond op van zijn troon, legde zijn beide handen op zijn bolle buik en knikte voldaan. „Zoals gij zult weten, heeft mijn zoon de huwbare leeftijd. Ik heb vele nachten wakker ge legen om te bedenken wie zijn vrouw zou moeten worden Vanavond heb ik een besluit genomen. Mijn zoon zal trou wen met de dapperste en de slimste vrouw van het Opper- horrelrijk. Die vrouw is Berit! Het is als beloning voor de overwinning die ze vanmiddag heeft behaald." De koning wendde zich tot Berit. „Komt gij hier bij me staan. Iedereen zal de aan staande bruid kunnen zien." Aarzelend stapte Berit dich terbij. Ze was erg geschrokken van het nieuws. Ze voelde er niets voor met de prins te trou wen. Ze besloot het de koning voorzichtig en vriendelijk te zeggen. Er zat immers niets an ders op? „Eh... koning Pimpel.., het was erg vriendelijk van u aan mij te denken toevi u een vrouw voor uw zoon zocht. |k zal u daarvoor altijd dankbaar blijven, maar toch moet ik u zeggen, dat ons huwelijk niet door kan gaan." Koning Pimpel fronste zijn wenkbrauwen en Berit haastte zich verder te praten. „Ja, ziet u. in ons land trouwen alleen de grote mensen. Ik ben nog een kind, het zal nog wel vijftien jaar duren voor ik volwassen ben. Het was trouwens niet mijn plan hier te blijven. Ik zal graag nog een poosje uw gaste zijn, maar daarna wil ik terug naar mijn eigenland". De stem van koning Pimpel was bars toen hij zei: „Onzin, gij zijt in ons land de grootste van allen. Gij zijt een zeer on dankbaar mens." Hij stapte driftig weg. De Horrels gingen beduusd naar huis. Oras scheen echter wel in zijn sas. Hij had gedacht dat zijn gemene plan, om Berit tot zijn zogenaamde gezelschapsdame te maken, in duigen zou vallen door het plan van de koning. Nu Berit echter weigerde, was er nog een kansje voor hem. Oras liep naar Berit toe en zette zijn vriendelijkste gezicht. Hij boog diep voor haar en pak te haar hand. „Mag ik onze dappere Berit een slaapplaats aanbieden? Voor zover ik weet, zijt gij door niemand uitgeno digd". Berit was verbaasd over de vriendelijkheid van Oras. 't Was waar, iedereen was wegge gaan en zij was alleen achter gebleven. Ze knikte. „Graag Oras", en ze dacht: „Hij is toch aardiger dan ik dacht!" Oras had binnenpret. Het eer ste deel van zijn plan was ge lukt!" Wordt vervolgd. Hartelijk gefeliciteerd met jullie veriaerdag! 21 sept. Andre Papilaja, Van Blankenburgstraat 36. Den Haag, II [aar. Johan Rottier. Rembrandt- weg 249, Ridderkerk, 12 jaar. Hans Verbaan. Pompstationweg 28. Scbaveningen, 9 jaar en Wim Ver- wl'3, j. Kokstrae» 59. Schevenln- gen. 9 jaar. ?2 sept. Bert Brandhorst, Plaat 11. Bleiswljk, 13 Jaar, Jitte Hoek- otra. Pr. Beatrlxlaan 29. Oegstgeeat, 10 Jaar en Erneatien Voorbrood Poptahof Zuid 707, D»i£t. 9 |aar 24 sept. Elza ven Aller. Pr. Bea- trixiaan 230, Voorburg. 13 jaar. Ma rianne van Tuil, Warminkhagen 3. Rotterdam. 8 jaar en Arie Visser, Zlnkweg 149. Oud-Beljerland, 10 iaar 26 eept. Karin Mayer. A Tuk straat 3. Terheyde 10 jaar. Claaien v.d. Wel stuurde dit versje De paardebloem Een paardebloempje stond er. Alleen in een grote wei. Het zuchtte: „Ik ben vast erg lelijk". Want niemand houdt van mij. De kind'ren plukken wel bloe men. Doch ik blijf altijd staan. En langs haar gele blaadjes. Rolde een grote traan. Nooit meer zal 'k gelukkig zijn, Als'k niet in huis mag staan. En zo treurde het bloempje ver der. Totdat het was vergaan. Jannekc Doorduin stuurde het volgende versje: Prijswinnaars Verkeerd be9rePen De prijswinnaars van deze week zijn Corry van der Linden Loosduinen ei Marianne Malie paard Rotterdam. Puzzeloplossing Duif, deur, ober, duim. ezel, hand, anker, spoor, uil, ons. De dierennaam is Dromedaris. Als ik." zegt meester Krie gel. Hier nu heb twee eieren, Hein. En ik leg er nog een bij. Hoeveel zullen er dan zijn? 't Jongentje kijkt heel beteu terd. en heel aarz'lend zegt hij dan: „Meester 'k zou u willen vra gen. Of u eieren leggen kan." -a-*#*#* #*-$* Jullie weten het nog wel van vorige keren: de pijltjes bij de voor- werpen geven de rich ting aan hoe jullie de namen van de afbeel dingen in de hokjes met hetzelfde cijfer moeten invullen: van boven naar beneden of van links naar rechts. De puzzel ziet er weer gezellig uit, goed op letten dat je er niet een vergeet, hoor. De oplossing insturen vóór dinsdag 22 septem ber. De naam Columbus alleen is al voldoende om In gedachten mee te reizen met zijn opzienbarende ont dekkingsreizen die het gezicht van de toenmalige wereld drastisch veranderden. Wie kent niet de „vermetele vloot" bestaande uit de schepen Nlna, Pinta en Santa Ma ria waarmee de in Genua geboren ontdekkingsreiziger op weg ging om Indië aan de „verkeerde" kant te bereiken? In de serie „De groten van alle tijden" heeft Cesare Giardini een verdienstelijke poging gedaan ae mens Christoffel Columbus te schetsen. Het blijft echter bij een poging, zoals in het boek terecht wordt opgemerkt, omdat Columbus zelf geen enkel houvast biedt voor een wat meer psychologische be nadering. Maar ook zonder deze kennis is duidelijk dat Columbus voor de wereldgeschiedenis zeer veel heeft betekend. Toekomstige ontdekkin gen zullen wellicht zijn recht „ont dekker van Amerika" weerleggen de grootheid van de Genuese zee vaarder zal echter niet verduisterd kunnen worden. Het bijzonder mooi geïllustreerde boek Columbus is een uitgave van de geïllustreerde Pers. Amsterdam. 75 blz f6.95 (leden f5.50}. Dr J. R. Howitt: Evolutie, weten schap of dwaling. Uitg. Gideon. Baarn, 115 blz., f 3.-. Dr. S. Santema: Intramurale ge zondheidszorg. Uitg Samson. Ai ohen a.d. Rijn. Dr. W. M Hirs en drs P C Rike: Drugs in Nederland. Ver schenen in serie „Samen mens zijn" van Uitg. Paul Brand. Bus- sum. 254 blz.. 19.90. Aniela Jaffé: Jung over de zin van het leven. (Heldere belichting) Uitg. Lemniscaat. Rotterdam. 168 blz.. f 12,50. H. Th. Jansen: Zelf een boot bouwen (verbouwen. repareren, onderhouden). Uitg. Hollandia. Baarn. 388 blz.. veel ill., f 32.50. Havank en Terpstra Schaduw op de heide, (detective). Zwart Beertje, Bruna, Utrecht, 156 blz f 2.75. Boileauf en Narcejac: De Dood zei: misschien, (thriller). Zwart Beertje. Bruna. Utrecht. 157 blz., f 2.75. Jacobi, Smith e.a.: Het uur van de weerwolf, (bundel griezelverha len). Zwart Beertje. Bruna, Utrecht. 190 blz f 2.75. Fascinerend en zeker voor degenen die Lapland kennen is de roman Eeuwige zomer van Mi reille Cottenjé over de verhouding van een gehuwde vrouw met een ongehuwde musicus. Haar band met hem is van het begin at aan dermate sterk en hij boeit haar oo een dusdanig magnetische wijze, dat daartegenover de rustige, ver trouwelijke verhouding tot habr man in het niet valt De vrouw gaat met haar minnaar naar Lapland en daar, in de wil dernis. brandt de liefde zichzelf op en ziet zij langzamerhand de man. in wiens ban zij zich voelde veran deren in een super-egoïstisch en primitief wezen, dat haar, wanneer zij op zijn zenuwen gaat werken, in de steek laat. zonder kompas en praktisch zonder eten. Als zij hem eindelijk, na vele dagreizen weer inhaalt, ontlaadt de ontluiste ring van hun liefde zich in een catastrofe. Ze gaan definitief uit elkaar. Het boek is zo eerlijk on gela den geschreven, dat men het in één adem uitleest. Het Is duideli|k sterk autobiografisch getint en daarom treft de eerlijkheid des te meer: de beschrijving van de on ontkoombare liefdesverhouding, de keuze tussen het gezin en de an dere man, de breuk en tussen dat alles door een poging om het „waarom" te vinden. Een „waar om", waarop het antwoord s'echts gedeeltelijk wordt gegeven „Eeuwige zomer" is een sterk en indringend verhaal, waardoor van zelfsprekend ook de niet-Lapland- kenners bijzonder getroffen zullen worden. (Uitg. Nijgh sn van Ditmar, Den Haag, 126 blz., f 9,90). Smidje Verholen en de rare alchimist Voor de oppervlakkige toeschouwer was er misschien niet veel bijzonders aan die boom te zien. Er zat een gat in, ongeveer op kniehoogte, dat was alles. Er ziin zoveel bomen met gaten, dat niemand veel acht slaat op zo iets. Maar smidje Verholen sloeg er wèl acht op, want hij zag iets glimmen in het gat. „Aha!" zei hij verrast. „Dat is een soort radiolamp! Zo'n soort lamp, die onzichtbare stralen uitzendt! En die stralen worden opgevangen door een soort ontvangertje! En als er dan iemand tussen dat uitzendende lampje en dat ontvangertje doorloopt, wordt de reeks stralen even onderbroken en gaat er ergens een rood lampje branden of een belletje rinkelen! Het is een waarschu wingssysteem!' De smid dacht er nog eens even over na en zei toen grimmig: „Dat spul is van de Zwarte Kludde! Als er iemand het Knekelwoud binnen gaat. wordt hy gesignaleerd en dan trekt die Kludde onmiddellijk zijn zwarte pakje aan. Vervolgens gaat hy op zoek naar zyn slachtoffer om hem de schrik, op het lijf te jagen! Op die manier ben ik er dus ook in gelopen, net als boer Krelis. Ik doorkruiste in het ^donker de stralenreeks van de zendlamp en waarschuwde op die manier zelf de Kludde. Hij kwam op me af. joeg me op de vlucht, maar toen ik weer het woud inliep en op het oude kasteel afging, sloop hij me na en sloeg me buiten westen. Vervolgens hoefde hij me alleen nog maar weg te dragen. Ja ja, nu is alles me duidelijk. De Kludde is geen spook, maar een heel gewoon mens van vlees en bloed. Ik zou alleen weieens willen weten waarvoor hy die fratsen uithaalt" Opnieuw onderwierp smidje Verholen de in de buurt staande bomen aan een onderzoek, en jawel, een goede honderd meter verder stond wéér een boom met een gat op kniehoogte „Ik denk, dat daèr het ontvangertje zit!" lachte hij. Patricia Clapton: Spas! (avontuur). Zwart Beertje, Bm Utrecht, 186 blz., f 2,75. James Leasor Zo maken ze tegenwoordig niet meer, (thrill Zwart Beertje. Bruna. Utrecht, blz.. f 2.75. Prof. dr. G. A Lindeboom: Vr re vruchtafdrijving? Kritische schouwing van een theologie: ethisch pleidooi voor abortus-i verzoek Tevens inleiding tot I vraagstuk van de liberalisering zwangerschapsafbreking in Netl land. Uitg. Buijten Schipperhel Amsterdam, 161 blz., f 11,90. An Rutgers van der Loeff: Alle, tegen alles. Herdruk In Salami derreeks, Querido. Amsterdam. 2 blz f2,60. F. Bordewijk: Noorderlicht. Hj druk. Uitg. Querido, Amsterd» 255 blz., f 2,60. Alain Fournier: Het grote avi tuur. Herdruk. Uitg. Querido. 1 blz f2,60 Johan Földer: De gouden oord gen. Herdruk. Uitg. Querido. 3 blz., f 2.60. In de nieuwe serie „Au seksuologie" zijn de eerste vier len verschenen bij Het Spectrum Utrecht. C. S. Ford en F A Bea< Vormen van seksueel gedri Uitg Het Spectrum. Utrecht, blz f6,50. Michael Schofield Seksueel d drag van jongeren. Uitg. ij Spectrum, 278 blz., f 6,50. Prof dr. P. H. Gebhard. dr. Raboch en prof. dr. H. Giese: seksualiteit van de vrouw. Ul Het Spectrum, 175 blz., 4,50 H« Michael Schofield: Sociologischibr aspecten van de homoseksuallhjexb Uitg. Het Spectrum. 279 bl at f 6,50 spe Mr. E. Heldring Rustig en ^aat rustig bridge. Uitg. Elsevier. Afelat sterdam, 176 blz., f9,90 (ledyan Bridgebond f8,50). sex" Anonymus (in Moskou wonenfeo t Rapport uit Moskou. Honderd 970 Russen geven hier vla citaten jcori werkelijkheid weer. waarmede flen in Rusland dagelijks moeten levnm» Uitg Elsevier, Amsterdam, 224 bl W f 9,50. jgiscl Colin Simpson en Phi nee Knightley Het geheime leven v >rac Lawrence of Arabia. Uitg. Elsevi »isc Amsterdam. 239 blz. (met veel n<,sta eerder gepubliceerd material ede f 15,90. trac Prof. dr. Charlotte Bühler: Sisexi gen In het leven; (Door zelfkenitbetc naar meer levensgeluk). Uitg. Elsi V vier. Amsterdam. 268 blz., 16,90 rine Hugo Munsterberg: Het Indisd zich Cultuurgebied (een deel uit cDe overvloedig en kleurr brei qellustreerde serie „Kunst stre beeld"). Uitg. Elsevier Amsterd» der 264 blz.. f 28.- te\ bro spr. De iji In juli en augustus waren s 10 meer verkochte boeken: 1. Jan Wolkers. Turks fruit (Mn a lenhoff Nederland, f 8,50); Je 2. Erich von Danlken, Terug 61 e de sterren (K/uwer, f 15.0O); gei 3. Treeske Blase en Annelj Hohmann, Plant-aardighed (Plojgsma, f 8,90 4 Peter Vos, Beestenkwartov (Thomas Rap. f6.-). 5 Han Fortmann. Oosterse R naissance 'Ambo. f 5,50); 6. I eon Uris, Armageddon (Hi landia, 6,50); 7. J. A D Lindeman en H Ge rts. Uit in Nederland (Meule ho"-Bruna. 3,95) 3 Marten Toonoer. Zoals mi goede vader zei (Bezige f 3.50) 9. Roel van Duijn, De boodschi van een wijze kabouter (Meuler* hoff Nederland, 6.-). 10. Spoorboekje '70-'71 (N.) Nededandse Spoorwegen, 1,95). Vanavond te zien Ned. 1 AVRO 7.04 uur Vijfde rallycross in Venlo. 8.20 uur Weekend-show met de Mounties. 9.15 uur Mireille Mathieu zingt. 10.00 uur Wild West-film „De gevreesde revolver". 11.10 uur (NOS) reportage basketball dames in Rot terdam. Ned. 2 KRO 7.04 uur Reportage uit Oost Groenland. 7.30 uur Debbie Reynoldsshow. 8.20 uur Duitse operette: „Zar und Zimmerman" van Lorzing. Vanavond te horen Hilversum 1 VARA 6.20 uur gevarieerd programma Open Huis. 9.00 uur optreden van pianiste Michele Campanella. 10.00 uur volksliereden. 10.45 uur Trio Louis van Dyk en solisten. Hilversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur kritisch programma Cursief. 10.40 uur Goal, muziek en veel sport. RADIO VANAVOND HILVERSUM I 402 M VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Ac- I tualltelten. 18.20 Stereo: geva- r:eerd programma. (19.30-1905 Nieuws.) 21.00 Stereo: Planore- I cital. 21.50 Stereo: Fluit en gi taar 22.00 Volksliederen. 22 30 Nieuws. 22.40 Mededelingen 22.45 Stereo: Trio plus: caba retprogramma 23.15 Stereo: Licht platenprogramma. 55-24.00 Nieuws HILVERSUM II 29S m KRO 18.30 N.euWS. 18.41 AC- I tualltelten 10.00 Stereo: Musl- i cerende dllettanter' Fanfare programma. 22.00 Kurslef: een programma dat schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 Avondgebed. 21.81 Nieuws 22.40 Stereo: Muzikaal sport programma met kommentaren en reportages 23 51-24.00 Nieuws TELEVISIE VANAVOND NEDERLAND I NOS: '8 45 Pi po de Clown. STER:- 11.51 «O Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19 00 (K) Reclame. AVRO: 19.04 AV RO Rallycross STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20 00 (K> Jour naal STER: 20 15 (K) Reclame AVRO: 20.20 <K> Weekendshow met de Mounties 2'. 15 Mlre.'.le Mathieu. 22.09 OO De ge vreesde revolver. Western- -fllm NOS: 23.15 Europese Kampioenschappen Basketball (dames) in Rotterdam. 24 00-0.05 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18 45 Plpo de Clown. STER: 18.51 <K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journaal. STER 19 00 (K) Reclame KRO: 19 04 (K) Oostgroenland, filmreportage 19.30 <K> De Debbie Reynolds- Show- Debbie ai« journaliste STER: 19 55 (K) Reclame NOS: 20 00 (K) Journaal. STER: 20.15 <K) Reclame. KRO: 20.20 (K> Zar und Zlmmermann. opera van Albert Lortzing. opge voerd 'oor de Hamburgse I Staatsopera NOS: 22 30-22.35 I (K) Journaal BELGIS 18.55 Zandmannetje: 19.00 Tie- nerklankcn: 19.30 JeugdUm- Ple: 19 55 Mededelingen: 20.00 Nieuws: 20.25 Zoeklicht: cultu reel nieuws; 20.30 Piste Variété-programma: 21.15 Hier lis Lucy: 21.40 Echo: 22.10 Reis naar het onbekende. 23 oo I Nieuws -1ADIO MORGEN ZONDAG HILVERSUM 1. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws 8.13 I voor het platteland. 8.25 Wat een Weer! (9.00 Sportmedede- llngen en dulvenberichten.) 9.15 Klassieke orkestmuziek (Kr.). 9.45 Uitzending van hel Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Verenig de Naties: een programma rond het thema1 van de Interkerkelijke Vre- desweek. AVRO: 12.00 Muzi kaal Onthaal. 13 00 Nieuws 13.10 De toestand in de wereld 13.19 Radiojournaal. 13.35 Ra- dio-verkeersmagazine. 14.00 Biels Co.: radlofeullleton. NOS: 14.30 Programma voor de gastarbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Populaire Muzlekshov. met VARA-Dansorkest en so listen 17.50 Nieuws NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn II: sportreportages en -be schouwingen VARA: 18.30 Daarom breng ik bloemen voor Je mee: cabaretprogram- ma. NOS: 18.55 BIJ nader In zien: journallstenionim. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Kerkconcert. 20.00 S 5. spiegel van het leger, over afkeuring voor militaire dienst wegens gebrek aan stabiliteit. AVRO: 1 20.30 Stereo: Verzoekplatenpro- PROGRAMMA'S gramma 22.30 Nieuws 22.40 Mededelingen. 22.43 Radiojour naal. 22.55 Stereo: Late platen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 8 00 Nieuws. 8 10 Ste reo: Badinene: klassieke mu ziek (gT 9.00 Nieuws en wa- terstanden 9.15 Stereo: Lauda to: klassieke gewijde muziek (gr.) 10.00 Eucharistieviering, iI 00 Nieuws 11.02 Stereo: Pro menade orkest. 11.55 Medede-1 lingen. NCRV: 12.00 Kerkorgel- concert. 12.40 Tussenbeide: ac- j uailleiten. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: Klassieke liederen gr.) 13.25 Stereo: Amsterdams planokwartet (opn.) 14.00 Vi sioen en visie: literair pro gramma. NOS: 14.30 Stereo: L mburgs Syjnfon e Orkest met solist <1510-15.30 Het na- Jaar komt pas late iltera.r- -muzikaal programma.) 16.30 Jazz uit het historisch archief CVK: 17.00 Gereformeerde i-.erkdlenst. 18.00 Convent: over en uit de kerk IKOR: 18.30j Het Geladen Schip: rubriek in i het raakvlak van kerk en cul- tuur. 18.58 Wilde Ganzen 1 NCRV: 19.00.Nieuws 19.07 Ste reo: Muslca sacra: klassieke gewijde muziek (gr.) 19.45 Rondom het levenseinde: e- thlsche en pastorale overwegin gen. 20 00 Stereo: Klassieke or kestmuziek (gr.) 20.30 Jeugd koor: geestelijke liederen. KRO: 2100 Stereo: Uit de lucht gegrepen: een program ma waarvan u muzikaal,en fi nancieel w.Jzer kunt worden 22 00 Kruispunt: magazine met achtergrondinformatie over kerk en samenleving 22 25 Overweging. 22.30 Nieuws. NOS: 22 40 Stereo: Internatio nale Gaudeamus Muzlekweek 1970. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III. 240 M AVRO: 9.00 Nieuws 9 02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA. 12.00 Nieuws. 12 02 Verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Ne derlandse Artiesten Revue NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn (I): sportreportages en -beschouwingen. (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws AVRO: 17.00 Nieuws. 17 02 Radiojour naal 17 05-18.00 Superclean Dreammachine. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I NOS: 15.30 Journ. 15.32 Week- Journ.. met titels voor slechth. 15.52 Verkeersinf. 15.55 Dc Ver rekijker. Internat, jeugdjourn. 16.05 <K) Rituelen en ceremonieën, document, film uit de serie Untamed World. 16.30 (K) Tob-spion. TV-serle. 16.55-17.00 Toto-uitslagen. TE- LEAC: 18.20-18.50 Dammen voor beginners (1) NOS: 18.55 Plpo de Clown. IKOR/CVK/RKK. <K) 19.00 Woord voor woord, bijbelvert voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Je staat tegen jezelf te schreeuwen. NCRV: 19.30 (K) Mijlpaal in het Haringvliet, document, film. NOS: 20 30 (K) Journ. NCV: 20.35 Kaspar Mauser, de wees van Europa, document. TV-spel (3). 21.55 <K> Barcnboim over Beetho ven. TV-serle. 22.20 De Ver. Naties, programma In het ka der van de Vredesweek 1970. NOS: 22.30-22 35 (K) Journ. NEDERLAND II NOS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 (K) Journ. 19.05 (K) Woobinda. TV-serie voor de I ieugd. 19.30 Studio Sport. 20.20 (K) Romeo en Julia 1970. een liefdeshistorie uit de 60-er la ren van de 20e eeuw (dl.l). (Hcrh. van 5.10'69). 21.45 Studio Sport. 22.10 (K) Civilisatie, do- cum. serie: 12. De bedrlege- lljkheid van de hoop 23 00-23.05 <K> Journ. -RADIO MAANDAG HILVERSUM I 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Och tendgymnastiek. 7.23 Spitsuur Amsterdam: lichte grammo- loonmuz. en report. (7 33-7.38 Van de Voorpag.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8 00 Nieuws. 8.U Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (verv.). 9.10 Plano- jrecital (gr.) (9.35-9.40 Water standen). 9.50 Koning Klant: consumentenvoorl. 10.00 Voor de huisvrouw. NOS: 1100 Nieuws 11 03 Stereo: Reperto rium Ned. Radio Orkesten: Radlophtlharmonisch orkest (opn.). VPRO: 12.00 VPRO- -Nieuws). 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Agressie als compo nent van de menselijke na tuur. lezing. 15.20 Stereo: Eurojazz. 7 00 Nieuws. AVRO: 18.03 Lichte Latljns-ameri- kaanse muziek 16.0 Mikado: kinderprogramma. 17.35 Over- heldsvoorl 17 50 (NOS) Hoc- keytournooi om de Europese beker te Brussel. >17.58 Mede delingen. HILVERSUM II 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Ba- dlnerie- klassieke muz. (gr.). 7.03 Nieuws. 7.50 Overweging. 8.00-8.10 Nieuws. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gynmastlek voor de vrouw). 10.00 Stereo: Mod. pla noconcert (gT.). NOS: 10.15 De komende week in het Ned. muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast. gevarieerd pro gramma. (12.21 Voor boer en tuinder 132.26 Mededelingen: 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en nu: actualiteiten.). 14.05 Schoolra dio. 14.30 Stereo: Jeugd en ka mermuziek (opn 15.00 Gere formeerde mlddagdlenst NOS: 15.30 Zoeklicht op Ned, 16.00-16.02 Nieuws 17.20 Over- heldsvoorl. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd. 18 00 Stereo: Meisjeskoor en licht Instru mentaal sextet. 18.19 Uitzending van Binding Rechts. HILVERSUM III 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: een programma om klaar wakker te worden. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-cn-radlo. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogr. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: een mixture van pop en country. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Pop-magazir.e, 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Verzoekpla tenprogramma NEDERLAND I. TELEVISIE maandag. NOS/NOT: 11.52-132.00 schoolte- visie. Zondag te zien Ned. I NCRV 7.05 uur (CVK/IKOR) De theoloog dr B. ter Scheg get in „Je staat tegen jezelf te schreewen* 7.30 uur documentaire over de Haringvlietdam. 8.35 uur deel 3 (slot) tv-spel „Kaspar Hauser". 9.55 uur Barenboim over Beethoven: 4e pianocott eert. 10.20 uur Verenigde Naties. Ned. 2 NOS 7.05 uur Woobinda 7.30 en 9.45 uur Studio Sport. 8.20 uur Romeo en Julia 1970. deel 1 (Amerikaans musical). 10.10 uur Civilisatie,af levering 12. Zondag te horen Hilversum I VPRO en AVRO 7.35 uur Solistenconcert uit de Haarlemse Waals# kerk. 8.30 uur klassiek verzoekplatenprogramma. 10.55 uur late platen Hilversum II NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) dienst uit de geref. Tabernakelkerkj in Vaassen; voorganger ds G. Toornvliet 7.45 uur zondagavondlezing: Rondom het levens! einde. 8.30 uur Jeugdkoren zingen. 9.00 uur gevarieerd programma „Uit de lucht ge grepen". 10.00 uur Kruispunt, magazine. 10.40 uur flitsen van het congres Gaudeamus Muziek-I week '70.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 14