Leids Jeugd-kamerorkest haalt eerste kruisje In Voorschoten begint bouw van warenhuis Bezwaren tegen NZH-garage WEEKAGENDA Kwaliteit kent haar golvingen p Jn Leiden en omgeving zijn goede violisten schaars Samenwerking van 32 winkeliers Prinsjesdagconcert op het Kasteel Geen paard te zien Feest in Wildzang \X9C IEIDSE COURANT WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 LEIDEN Het Jeugdkamcrorkest- eidcn bestaat tien jaar. De oprich- ng, destijds, door Marente Zaal- lerg en Rien de Reede. naar aanlci- iing van een tegenbezoek aan het Jagend Orchester-Ziirich, is geen w jiiag in de lucht gebleken. Waarom iou zo'n jeugd-muziekgezelschap in Leiden ook geen levenskansen heb- De oprichters geloofden er in. Mwelnu, het is nog vlotter geboren en nog voorspoediger getogen dan hebben kunnen vermoeden. Het Migdkamerorkest werd meer dan n middel tot prettige vryetydsbe- ling; het groeide uit tot een stuk iuzikale cultuur om „U" tegen te ggen. Henk Briër, van meet af aan de ipirerende, instruerende, omhoog ;revende dirigent, wekte in zijn intig spelers het vaste vertrouwen, it ze nog méér konden. Hij tilde hen uit boven aarzelingen, kte hen op tot gestadige serieuze idie, kon na verloop van jaren :lfs doen alsof hij met beroepsmen- :n werkte. Trouwens, het mag nu weleens 'orden gezegd, dat vele spelers zo ïthousiast werden, dat ze naar het inservatorium gingen, althans hun :udie daar voltooiden en in zowat ille grote Nederlandse orkesten zijn "ïtgekomen. (Selectie Hoe was het begin? Kon ledereen rich maar aanmelden? Alleen de strijkers en blazers, die F mee konden komen, hadden hier een kans. En verder werd de zaak van zelf uitgeselecteerd in de loop der jaren. Men voelde wel aan, dat het spelen in het kamerorkest geen kin derwerk was. Henk Briër erkent nu, dat de vorderingen nog groter wa ren dan de gezelligheid. Niemand minder dan de concert meester van het Residentie-orkest, Theo Olof, werd beschermheer. Ze ker een erkenning van de kwaliteit. Dat hij op het lustrumconcert (10 oktober a.s.) als solist in het tweede vioolconcert van Mozart optreedt, heeft zo ongeveer de waarde van een lintje. Het repertoire? In deze tien jaar heeft men wel een honderdvijftig werken gespeeld: veel barok (concerten van Bach, Handel, e.a.) en klassiek (Haydn, Mozarts Linzer en Prager symfo nieën, Schubert enzovoort). Maar ook modern, zoals de Kuhnau-variaties van Andriessen. Het allereerste stu- dieobjekt was een stukje van Handel. Het orkest is hem, door de jaren heen, met o.a. de Watermusicsuite en concerti grossi, trouw gebleven. Doorstroming Uiteraard is de doorstroming by een ensemble als dit, vrij sterk. Een leeftijdsgrens is niet reglementair vastgesteld, maar de musici voelen het zelf wel, wanneer hun tyd ge komen is. Het moet toch wel een jeugdorkest blijven. Het is een moeilijke opgave alle concerten nog eens op te sommen. De adviseur, de heer Steinbach DIRIGENT HENK BRIëR eigen werk op lustrumconcert maakte het mogelijk, dat het orkest reeds op 15 april 1961 kon meewer ken aan een klassiek concert van de Leidse Jeugdaktie. Enkele con certen hebben veel indruk op de orkestleden gemaakt. In april 1966 begeleidden ze de (pas overleden) grote hoboïst Jaap Stotijn in een concert, door K enO in Leiderdorp georganiseerd. Verder bestaat er een uitstekende samenwerking met de Leidse koren en orkesten. Men gaf concerten met het Nederlands Madri gaalkoor, de Stem des Volks, de koorklas van de Muziekschool en het Toonkunstorkest. De Vara en Avro maakten radio-opnamen. Er werden concerten in Duitsland en Zwitser land gegeven. Vermelding verdient, dat het orkest meestal de nodige solisten in aller lei werken uit eigen kring leverde. VOORSCHOTEN Vorige week is de bouwvergunning verleend voor de bouw van een warenhuis in Voorschoten. Het krijgt een feö nuttige oppervlakte van 1700 m2 in drie verdiepingen, komt in de n Schoolstraat en wordt gebouwd in opdracht van het Centraal Ïmancierings-Instituut te Voorburg. Het warenhuis zal worden df| geëxploiteerd door een stichting van de Algemene Winkeliersver- ijeniging Voorschoten. Men wil 32 winkeliers samen dit warenhuis laten runnen, ook gezamenlijke voorzieningen zoals centrale kassa's, bezorging en public relations. geert voor een verzekeringsconcern. Het bestuur van de winkeliersver eniging wist tot overeenstemming te komen met. het Financierings instituut en de gemeente Voorburg; de gemeente was bereid f50.000 te laten vallen op de grondverkoop (ruim 10%) mits de Voorschotense middenstand het warenhuis zou mogen exploiteren. Voorzitter D. Planje deelde dit mee (tijdens de ledenvergadering van de naA.W.V. in Holiday-Inn. De midden standers hadden er wel een beetje noeite mee. Vorig jaar had de Al gemene Winkeliersvereniging het •lan gemaakt om te komen tot een gezamenlijke verkoopruimte op het ,n'r open terrein in de Schoolstraat. Het bleek, dat de grond al in optie js gegeven door de gemeente Voor- schoten aan het Financierings-In- 0 stituut. dat als tussenpersoon fun- ,0, VOORSCHOTEN Twee vakbe- 2 tome Haagse musici de violiste )el 'roukje Giltay en de pianist René 'iRckier. die velen evenwel als orga nist liever zal zijn zorgden er gis T,Jeren voor. dat ook Voorschoten een 'rinsjesdagconcert beleefde. «Den Haag heeft zijn Houtrusthal. tiaar Voorschoten musiceert tasteel "j otzaal zo tjokvol was. dat de con- ertgevers het podium maar me» 'oeite konden bereiken. De laatste onderd jaar muziek bleek beiden et beste te liggen, gehoord althans e zelfverzekerde aanpak van Dvo- aks lyrische dialogen in zijn Sonate i F en de ragfijn uitgewerkte kleur- •hakeringen in het Perpetuum mo- 'Ie. dat Ravel als slotdeel van zijn ID enling-sonate schieef. „Echt niet om pols te verstuiken", zei de compo- yist eens van deze finale en dat 11 eed Froukje Giltay din ook gelukkig liet. Deze sonate is overigens lang 'iel Ravels sterkste werk. Het is nog- 1 bedachte muziek, die via virtuosi- rit en flair wat opgepept moet wor- en. Het is raar maar waar: Ton de «euws Sonatine voor viool en piano het haar dvnamische spanningen !'m Vas ons liever. üci Een eerlijk en knap werkstuk, dat f-bi 'avenant werd verdedigd. Als ope- I.' ling een Mozartsonate. die maar niet ai lot bloei wilde komen. Beter was 'chuberts Fantasie p. 159, waarin rljc 'et Rückertlied ,.Sei mir gegrüszt" vrj( helodisch centraal staat. Als muzi- n taa' weerwoord op het verdiende 'ot PPlaus en de fraaie bloemen uit J'gen kasteeltuin klonk nog een Menuet van Reger. F. D. Eind 1971 gereed Hoewel enige middenstanders weinig heil zagen in de vestiging van een warenhuis werd het voor stel tot exploitatie door een stich ting uit de winkeliersvereniging zonder hoofdelijke stemming aan genomen, omdat ook zonder de medewerking van de winkeliers vereniging het warenhuis er toch komt. Voorzitter Planje. die een groot voorstander is van deze opzet, zei, dat de consument eind volgend ,iaar „stads zal kunnen winkelen in een dorpse omgeving". Het warenhuis wordt voorzien van liften en trappen. De deel nemende winkeliers krijgen geen boetiekjes, maar staan in de ruimte, waardoor het warenhuisidee wordt gewaarborgd. De huurprijs bedraagt Auto in brand NIEUW-VENNEP Omstreeks 3 uur gistermiddag is op rijksweg 44 nabij het viaduct over rijksweg 4 de motorruimte van een auto uitge brand. De schade wordt geraamd op f 6000. Na een slip raakte de auto van de weg af en vloo gin brand. De wegenwacht bluste de brand mei emmers water. De oorzaak is vermoe delijk lekkende benzine op hete on derdelen. LEIDEN Gistermiddag werd op dc Haarlemmerstraat een 6-jarig jongetje by het oversteken aange reden door een fietser. Het jonge tje moest met een ernstig hoofdlet sel naar het Dlakonessenhuis wor den vervoerd. LEIDEN Op de Aalmarkt slip te een 20-jarige bromfietsster uit Hazerswoude. nadat de uitlaat van haar bromfiets onder haar achter wiel was gekomen. Zij moest met een kaakfractuur naar het Diaeo- nessenhuis worden vervoerd. f 130.000 per jaar. De kale huur per deelnemer wordt rond f 4.000; daar naast komen de kosten voor de serviceverlening. De Stichting tot Exploitatie streeft naar een totaal voorzieningspakket, gebaseerd op de behoeften. Het is de bedoeling, dat een ge vestigde winkelier binnen het wa renhuis zijn specialiteiten zal bren gen en dat in het dorp zijn normale verkoopruimte blijft gehandhaafd. Er hebben zich in principe 20 deel nemers. gemeld. Per dubbeldeks naar Voorschotense beurs VOORSCHOTEN De najaarsbeurs wordt dit jaar gehouden van dins-, dag 13 t.m. vrijdag 16 oktober in de hal van het Watersportcentrum Kam steeg aan de Hofweg. Ongeveer vijftig deelnemers zullen de nieuwste snufjes op allelei gebied tonen. Voor de kinderen is er weer een tekenwedstrijd. Om het bezoek nog aantrekkelijker te maken, zal gedurende de beurs gratis vervoer mogelijk zijn naar en van de hal door een dubbeldeksautobus. Zeker bijzondere prestaties voor amateurs. Bezetting Niet altyd was het gemakkelyk een goede bezetting te vormen. Voor al de violen-sectie baarde zorg. In september is het altyd weer afwach ten of de oude leden zullen terug komen. In Leiden en omstreken zyn goede violisten schaars. Gelukkig neemt de belangstelling voor stryk- instrumenten weer toe. Als voorzorgsmaatregel heeft men. vijf jaar geleden, in samenwerking met de Leidse Muziekschool, een B- orkest opgericht, om de doorstro ming naar het Jeugdorkest (als A. ensemble) te kunnen garanderen. Dirigent Briër ziet telkens weer kans, de nieuwe leden in vrij korte tijd te integreren, zodat ernstige kwaliteitsdaling wordt voorkomen, al is die kwaliteit wel aan golvingen onderhevig. De tegenwoordige samenstelling is als volgt: 6 eerste en 8 tweede violen, 2 alten, 4 celli, 1 contrabas, 2 fluiten, 2 hobo's, 1 klarinet, slagwerk. Ver der kan men, als de bezetting het verlangt, steeds op vaste relaties een beroep doen. Lustrumviering Er wordt een boekje uitgegeven met een overzicht van alle aktivitei- ten tijdens de lustrumviering. Ook hoogtepunten uit de tien afgelopen jaren en foto's zijn er in opgenomen. De indeling is als volgt: 10 oktober Lustrumconcert in de Gehoorzaal met medewerking van oud-orkestle den. Beschermheer Theo Olof is so list in Mozarts vioolconcert in D- groot. Ook staat op het programma de uitvoering van het door Henk Briër, in opdracht van het ministerie van C.R.M., gecomponeerde werk voor jeugdkamerorkest. 31 oktober en 28 november: Kamermuziek-avond in de Laken hal, verzorgd door leden en oud-le den. 12 december: Kamermuziekavond in de Laken hal, verzorgd door ere-lid en oprich ter fluitist Rien de Reede. 15 tot en met 21 november: Om de muziekbeoefening bij de jeugd te activeren, wordt in die week een kamermuzielcconcours ge organiseerd. De deelnemers worden in drie leef tijdsgroepen (tot en met 15, van 16 tot en met 18, van 19 jaar en ouder) ingedeeld. Ten slotte nog dit. Het bestuur heeft niet alle oud-leden kunnen be reiken. Men kan zich alsnog bij het secretariaat.Merelstraat 254, Lei derdorp, opgeven. 'Sleütek9 introduceert drooggevroren produkten LEIDEN De N.V. v/h L. E. Nieuwenhuizen (..Sleutels Conser ven") zal eind september de zgn. drooggevroren produkten op de Ne derlandse markt introduceren. Dit is een direct gevolg van de onlangs overeengekomen samenwerking met de Franse Maatschappij Etablisse ment Blanchaud. Bij het droogvriesprocédé wordt het produkt eerst zeer snel inge vroren, waardoor het aanwezige water Ln ijs verandert. Nadat het ijs onder vacuüm is verdampt ont staat het drooggevroren produkt. Dit kan in de originele verpakking buiten koel- of vrieskast onbeperkt bewaard worden. Door eenvoudig wat water toe te voegen verkrijgt men een produkt dat een verge lijking met het verste produkt kan doorstaan. Het huidige assortiment bestaat uit uitjes, salade de fruits (voor sangria>, champignons (2 soorten), garnalen en visprodukten (3 soor ten). omeletten (6 soorten) en koffie (6 soorten). In de laboratoria van Blanchaud wordt gewerkt aan uitbreiding van het assortiment. LEIDEN Vanmiddag hebben bewoners van de Boerhaavelaan, on der wie de hartarts dr. S. Hooger- werf, by wethouder Menken hun be zwaren tegen het garagebedryf van de NZH aan de Rynsburgerweg mon deling toegelicht. Directe aanleiding was een aanvraag van de NZH (in gevolge de hinderwet) in verband met nieuwe apparatuur. Deze be- Warm aangekleed 't tra ter in NIEUWKOOP Zo'n uij/tig jongens en meisjes sprongen gis teravond gekleed in het 16° kou de water van het zwembad- Niet omdat gekleed zwemmen warmer is, maar omdat bad meester Bultman had meege deeld dat deze laatste avond dat het bad. zou zijn geopend, alleen gekleed mocht worden gezwom men. Hij gaf zelf het goede voor beeld door als eerste, samen met de jarige juffrouw Sanders, die de hele zomer aan het loket heeft gezeten, in het water te springen. Toen hij de laatste zwemmers naar de kleedkamers dirigeerde, was daarmee het zwemseizoen 1970 afgesloten ALPHEN Alphen mag dan op het gebied van Zeskamp en Spel zonder Grenzen een hartig woordje meespreken, als paar denmarkt betekent Alphen de laatste jaren helemaal niets. Ook vandaag werd in de Zaal bergstraat de jaarlijkse „paar denmarkt" gehouden, maar het is een naam, die totaal niet de lading dekt. Personeel van ge meentewerken legde vanmorgen nog wel optimistisch de be nodigdheden, zoals touwen, palen en een bord neer, maar overeind zetten was er niet bij. Het heeft toch geen zin meer werd gezegd. Er was dan ook geen paard te zien. Vermeld moet echter wel worden, dat de goederenmarkt in de Oranjestraat gekenmerkt werd door een levendige handel. staat uit een autobuswasmachine en een warme-luchtgordyn, waarmee de wasplaats wordt „afgesloten". Omwonenden hebben deze gele genheid aangegrepen hiertegen schriftelijk bezwaren in te dienen en deze werden vanmiddag overeen komstig de procedure in dergelijke gevallen mondeling toegelicht. Daarbij werden ook bezwaren te gen het NHZ-bedrijf in zijn geheel naar voren gebracht. Sommige om wonenden vinden, dat de toestand zo langzamerhand onhoudbaar is ge worden. De klachten betreffen onder meer geluidshinder, die de omwonen den zouden ondervinden alsmede de stank van uitlaatgassen als de wind op de huizen van de Boerhaavelaan staat; dit euvel doet zich speciaal voor als de autobussen enige tijd sta tionair moeten draaien wanneer de luchtdruk op peil moet worden ge bracht. Nu de bezwaren mondeling zijn toegelicht kan verder de normale hinderwetsprocedure worden gevolgd. LEIDERDORP Voor de kinderen van kleuterschool de Wildzang was het gisteren een feestdag. Juffrouw De Wit trad in het huwelijk met de heer A. Mazijk. 's Morgens werd in de Wildzang een kinderreceptie ge houden. Het huwelijk werd 's mid dags in de Gereformeerde kerk aan de Hoofdstraat bevestigd. Toen het bruidspaar de kerk verliet, stonden de kleuters met een erehaag te wachten. (Foto N. v. d. Horst) 0udt .^u/den M voor exclusieve parties in privé sfeer maximaal 24 couverts air conditioned Zondags gesloten tegenover parkeerterrein Steenstraat 40/51. LC-IDEN. Tel. 33144* Woensdag 16 september Zaal Petrakerk Surlnamestraat 2. 8 uur: afd. Lelden Chr. Plattelandsvrouwenbond, ..Land van zon en wijn" door mevr. Groot Enzerink-v d Tas. Trouwzaal stadhuis. 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Schedpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde filmavond. Groenoordhal. fokvee- en zulvertentoon- stelling. Donderdag 17 september LHJ-gebouw Levendaal: bazaar De Wij de Vlucht 8—11 uur. Kantine CIos. Langegracht 8. 7.30 uur: rullavond afd. Lelden Phllatellca. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum. 8.15 uur: Ver. Huisvrouwen, mevr. P Vellln- ga-Plekaar te Wassenaar over .Biologi sche tUdbom". Vrijdag 18 september LHJ-gebouw Levendaal. 7—11 uur: ba zaar De Wijde Vlucht. Marekerk. 7.45 uur: propaganda-avond Evangelische Omroep, medewerking van het koor Ex Animo, organist C Brons en ds P J Mietes te Zeist spreker Zaterdag 19 september FILMS IN LEIDEN CAMERA Japanse week; do t.m. zo: Dagboek van een liefdespartner. 18 Jaar, ma t.m. wo; De eerste liefde 18 Jaar: dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-naebt 23.30 uur: Bedazzled 18 Jaar. LIDO De laatste rekening betaal Je zeil. 18 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Woodstock, derde week dag ook zo 2.30 en 8 uur. a.l. REX Het intieme dagboek van een halfmaagd 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur: vr- en zal- nacht 23.30 uur: Meisjeshandel. 18 Jaar. STUDIO Kom maar. wUfJc. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON - Mash, tweede week. 18 Jaar. dag. 230. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9-15 uur. NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA Woodstock, a.l.. dag. 2.30 en 8 uur. ook zo; vr en zat 23.30 uur Mo desty Blaise. LIDO De non van Monza. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. LUX OR Erotische driften. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Havenzonden 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur: vr en zat nacht 23.30 uur: Blonde handel voor Istanbul. 18 Jaar STUDIO De dingen van het leven, 13 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.13 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON - MASH. 18 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 915 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553: Apotheek R van Breesl Smal- lenburg Loevesteln 6. Leiderdorp, tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. WI1- helminapark 8. Oegstgest tel 53274 De zaterdagdlenst na 13 uur. de zon- dagdlensl. de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorscho ten wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. Ooktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot U uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tol 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal z (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer. 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpvcrlemngs- en intormatledlenst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.0O— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30-14.3o uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek: maandag t/ra vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-t5.30 uur. Op algemene christelijke en nationale leestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabcthziekenhuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half achï; kraam- aldeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12.. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags II tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek: maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Diaconessen huis: dagelijks eerste klas van IJ tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) Ie en 2e klas: van 10.30—11 00 uur. van H.OO—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18 0019.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur allCén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14 00-15.00 uur. van 13.ë0X818.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - sole Mlo Klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlenten zondags van I lot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- hng dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tol half 5; revalidatiecentrum kin deren woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-ardeling kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase 70. hedendaagse oasesamenle ving m N W.-Afrika (28 mei - 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen. t.e.m. 16 sept.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 04: schilderlten. aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept. dinsdag t.e.m zondag van 3 tot 8 Galerie Van der Vllst. Botermarkt J; werk van Ger Daniéls Andre Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. -17 uur Hortus. Rapenburg 73: 1 april 10 september 9-12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen cat en zon. gesloten; 1 oktober - 3) maart. 9-12 en 13.30-16 uur. zon. gesloten, kassen zal. gesloten. Molenmuseum De Valk: l aprtl 13 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, zon. en feestd. 1317 uur, maandag geslo ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3