Boze stucadoor sloeg met hamer vrouw op hoofd Kranten krijgen na 1972 geen schadevergoeding Contact tussen school en ouders verbeteren Hij kreeg geen waar voor zijn geld Senaat akkoord met diverse wetswijzigingen Ambtenaar verdacht van verduistering Binnenkort snel eten bij Albert Heijn Wijziging van algemene bijstandswet Wet op jaarstukken en enquêterecht krijgt fiat Senaat Cu Lotte en zwart bij Holthaus favoriet Iwr 9 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1970 (Van onze moderedactie) AMSTERDAM Dick Holt- haus bekijkt ditmaal de mode van de wat sombere kant. Dat zit niet alleen in het veelvuldig zwart, dat hij koos maar ook in de sluike lijn, die weliswaar bij zonder slank kleedtmaar ook iets triests 'geeft. Hoewel een jurkje ruim over de knie reikte, opteert Holthuis duidelijk voor een maximale midi-lengte. Vrij wel alle modellen werden dan ook vervolmaakt met laarzen. Meest opvallende modellen waren zijn pantoffels. Of liever culottes, want ze reikten tot de kuit. Daarin waren twee types te onderscheiden: die met rechte wijde pijpen, die zo nu en dan nog het idee van een rok- broek gaven en die, welke onder de knie rond het been bolden of in de laarzen gestopt waren. Men kan ze beslist geen plusfours noemen, om dat ze daarvoor geen ruimte genoeg hebben, maar ook geen nickebocker omdat ze daar weer te wijd voor zijn. Al met al een dracht, die alleen ge schikt, is voor een heel bepaald type vrouw. Ze moet jong zijn, wat non chalant en toch elegance bezitten De culotte was soms verwerkt tot een jumsuit, dan weer behoorde er een zwarte tuniekblouse bij. En op het hoofd een soort schraal bad mutsje geplooid De rokken waren ook al recht en sluik en zwart. De japonnen even recht met de naden heel smal door een ingenaaid bandje van afsteken de kleur gemarkeerd. Dit is het recept Kaasfonduevan Nederlandsekaas. Caqueloa inwrijven mee knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Ooudae toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met <T j zout, peper, nootmuskaat •nwatkirsch. Ruim 55.000 jonge toeristen logeerden goedkoop in A'dam AMSTERDAM In de lokaliteiten an de stichting Zomeraccommodatie jeugdtoerisme in Amsterdam hebben in de maanden mei tot en met augus tus in totaal 55.571 jonge toeristen AMSTERDAM Wegens po- ging tot doodslag op een 31-ja- rige prostituee eiste de officier van justitie bq de Amsterdamse rechtbank gisteren tegen de 27- jarige stucadoor Hans O. H. een jaar gevangenisstraf plus t.b.r. In een nachtclub had H. tegen slui tingstijd kennis gemaakt met de 31-jarige Matje van K die wegens financiële moeilijkheden in het gezin, zo nu en dan als prostitué „werkte", Hans had de vrouw gevraagd met hem mee te gaan naar zijn huis, het geen zij deed voor 100. Huilend vertelde de stucadoor wat er daarna volgens hem gebeurd was. De vrouw was haar belofte, dat hij „waar voor zijn geld zou krijgen" niet nagekomen. Toen Matje in de vroege ochtend !weg wou gaan was H. haar achterna gekomen en had haar met een hamer op haar hoofd geslagen. Hierdoor ont stond een breuk in het schedeldak en werd een botstuk van de schedel naar binnen verplaatst. Matje raakte ver lamd aan de rechter lichaamshelft. Ook had H. haar keel met zijn duim dichtgeknepen. „Het Is een groot geluk en haast een wonder dat de vrouw niet dood is. Een afschuwelijke zaak", zei de president van de rechtbank. Piano Geschrokken van wat er gebeurd was had de stucadoor de vreselijk bloedende vrouw op een bed gelegd. Ook had hij tegen haar gezegd een dokter te zullen halen. Uit haar handtasje had hij twee biljetten van ƒ100 genomen, die hij de vrouw had gegeven. Verdachte had koffie gezet, eieren gebakken, wat piano gespeeld terwijl hij de vrouw zo maar liet liggen. Voor hij het huis verliet had hij de radio hard aangezet. „Ik ben ervan overtuigd dat hij mc dood wilde ma ken", zo vertelde Matje ter zitting. Agressief Volgens de officier heeft de stuca door niet in een psychotische toestand gehandeld. De man was in een nijdi ge agress'eve toestand geraakt omdat hij zich bedrogen voelde. Hij wilde toch heb oen wat de vrouw niet wilde geven. H<j heeft allerlei maatregelen genomen om zijn vlucht uit het huis te dekken en voor te bereiden. Op het moment van zijn daad was de stuca door volgens de officier helemaal niet ontoerekenbaar. „Hij heeft wel stoor nissen", zei de officier. Uitspraak 22 november. De werkingssfeer van de wet wordt niet beperkt tot de NVs, maar strekt zich ook uit tot coöperatieve vereni gingen, de Boerenleenbanken en de onderlinge waarborgmaatschappijen. De publikatieverplichting van de jaarstukken wordt voorlopig beperkt tot de grote besloten vennootschap pen. Minister Polak (justitie) deelde mee, dat deze wet op 1 mei 1971 in werking zal komen. Het zal niet mo gelijk zijn dan ook de wet op de besloten vennootschappen in werking te doen treden. De Eerste Kamer ging voorts ak koord met een wijziging van het wet boek van koophandel, welke het mo gelijk maakt bij alle besloten naam loze vennootschappen en bij de coö peratieve verenigingen enquêtes in te stellen. Ook wordt het recht tot het aanvragen van een enquête toege kend aan de werknemersorganisaties. inlichtingen over de sociale onrust (Van onze parlementsredactie) DEM HAAG Op voorstel van drs. J. M. den Uyl, de fractieleider van de PvdA, heeft de Tweede Ka mer gisteren besloten minister-presi dent De Jong inlichtingen te vragen over de arbeidsonlusten in Rotterdam en de economische situatie. Drs. W. K.«N. Sohmelzer, de frac tieleider van de KVP, merkte op, dat de regering de meeste inlichtingen wel volgende week zou verstrekken in de miljoenennota. Aanvullende schriftelijke informatie was hem wel welkom. Maar de fractieleider van de KVP wilde vermijden, dat in de Ka mer een incidentele en onvolledige discussie zou worden gehouden over een belangrijke zaak, gelden. In dat jaar moest dan uitzicht zijn ontstaan op een redactiestatuut. De heer Roethof vraagt in een motie behalve incidentele maatregelen structurele voorstellen om een geva rieerde pers te behouden. Eén jaar In de motie van de heer Engels wordt gevraagd de regeling tot een jaar te beperken en de 20 miljoen gulden van 1971 en 1972 in een recon structiefonds voor de dagbladpers te doen. In een tweede motie vraagt de heer Roethof de instelling van een wettelijk orgaan, dat toezicht moet houden op fusies, waarbij geestelijke belangen zijn betrokken. Over deze en andere moties zou de Kamer van middag stemrfien. DEN HAAG Een wijziging van de wet op het voortgezet onderwijs en de lager onderwijs wet. waardoor de zogenaamde ongedeelde driejarige opleiding tot onderwijzer kan worden ingevoerd, is gistermiddag door de Eerste Kamer zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Voorts krijgt het vak spraakverbetering een eigen plaats bij het voortgezet onderwijs. De senaat ging verder akkoord met een uitbreiding van de deelneming van het rijk in het aandelenkapitaal van de KLM met 56.535.000 gulden. De Vogelwet 1937 werd zodanig ge wijzigd, dat nu onder „beschermde vogels" wordt verstaan alle vogels, welke behoren tot één der in Europa in het wild levende soorten. Dat houdt in, dat bijvoorbeeld ook de zelfgekweekte goudvinken, die tot nu toe tot het pluimvee werden gere kend, onder de bescherming van de vogelwet vallen. MAASTRICHT Zes maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk eiste gistermiddag de officier van justitie van de arrondissementsrechtbank in Maastricht, mr. M. van Buuren, tegen de 59-jarige rijksambtenaar van volkshuisvesting P. H. G. uit Maas tricht wegen svalsheid in geschrifte en verduistering van een rijkspremie voor woningverbetering van 3.354. G. had zo stelde hij voor de rechtbank gemachtigd dooreen kennis (de 69-jarige mejuffrouw J. H. uit Maastricht), enkele formulieren voor aanvraag van de premie met haar handtekening gesigneerd. Ook had hij zelf een machtiging uitge schreven en met haar handtekening voorzien voor overmaking van de premie op zijn postgirorekening. Die premie had hij ook ontvangen, maar nooit overgemaakt aan de be jaarde dame, omdat hij daarmee door hem betaalde voorschotten voor de verbouwing wilde vereffenen. Ter zitting zei mejuffrouw H. geen schulden aan de verdachte te hebben gehad en hem geen toestemming te hebben gegeven voor het signeren met haar handtekening op de aan vraagformulieren, noch voor het uit schrijven van een machtigingoverma king van de premie op zijn postgiro rekening. Uitspraak 22 september. Tweede Kamer vraagt Passage a Londres", een reispak bestaande uit een driedelig ensemble, tailleur en cape van bruine Prince de Galle, van Max Heymans. Compliment Terecht kreeg de NCRV-radlo een compliment voor de verslagen van president Soeharto's bezoek aan Ne derland. Zijn verrichtingen werden op de voet gevolgd. De radio heeft toen duidelijk haar bestaansrecht, ook in deze televisie-tijd, bewezen. Wel kan men zich afvragen of het echt nodig was, dat de PTT-mobilo- foondienst een rechtstreeks uitgezon den, spannende reportage van Huis ien Bosch onderbrak. Als dit bij de televisie was gebeurd, zou dit onge twijfeld gesignaleerd zijn in de redac tionele kolommen. Nu was het „maar" de radio. VOORBURG G. H. Kamphuis Majoor Uw verslag van de zitting van de centrale raad van beroep, waar de zaak van de niet-bevorderde majoor diende, is naar mijn mening strijdig met het journalistieke fatsoen van wege de volstrekte eenzijdigheid. U laat slechts de advocaat van de aan klager aan het woord, daarbij diens „kreten voor de publieke tribune" publicerende, hoewel de waarde voor een objectieve oordeelsvorming in de bedoelde zaak nihil is. Door anderzijds té verzwijgen wat namens de minister naar voren werd gebracht uw verslag rept daar niet eens van maakt u zich schul dig aan een bedenkelijke bericht geving die van een blad van positieve beginselen niet zou worden verwacht. Leiderdorp W. Walthuis (We hebben uw opmerking ter har te genomen, red.) Lonen Op een vraag van Hier en Nu (NCRV) wat de regering zou kunnen doen aan de arbeidsonrust in de Rotterdamse haven merkte NVV- voorzitter Kloos op dat de regering helemaal niets moet doen, omdat dat alleen maar olie op het vuur zou be tekenen. De regering kan zich beter bezig houden met het klimmen over hekken in Wassenaar, dan zich met de loonpolitiek te bemoeien. Onlangs bleek uit een enquête dat velen de heer Kloos als minister president zouden zien optreden. Zij kunnen nu weten hoe de heer Kloos zich een dergelijk optreden voorstelt. De conclusie is dat hij de ernst van de situatie zou onderkennen. Als de heer Kloos minister-presi dent zou zijn behoeven we van hem geen enkele activiteit ten aanzien van de loonpolitiek te verwachten. Hij zou niets ten goede ondernemen. Deze bewering is natuurlijk niet he lemaal juist. De heer Kloos is een veel te intelligent man om zich af zijdig te houden. Hij toont zich echter een slecht verliezer, die nog steeds niet kan aanvaarden, dat een meerderheid in het parlement anders dacht over de Loonwet dan hijzelf. Vandaar weer een verkapt dreigement aan het a- dres van de regering, in het bij zonder de heer Roolvink. Kloos weet wel beter, maar niet temin licht hij het kijkend publiek op onverantwoorde wijze voor. Er zouden veel minder problemen zijn als de wil tot zindelijk denken ons aller uitgangspunt was. Vlaardingen J. Wijnstok Soeharto (2) U noemt het staatsbezoek van pre sident Soeharto een gemiste kans. Dat geldt in het bijzonder voor de 32 Ambonezen die met de bezetting van de ambassadeurswoning het staatsbezoek voor een groot deel heb ben verknoeid, Dat de Indonesische president voet op Nederlandse bodem zette is al een belangrijk aspect van zijn bezoek. Stellig hebben velen zich geërgerd dat in een nog steeds democratisch geregeerd land een bevriend staats hoofd door een tot de tanden bewa pende politiemacht moest worden be schermd. De organisatie was uitste kend, zodat in één dag toch belang rijke facetten van de betrekkingen tussen de twee landen konden wor den besproken, onder andere met de vaste Kamercommissies. U mag dan ook naar mijn mening niet spreken van een gemiste kans. De kansen zijn op die ene dag juist volkomen benut. Voorburg G. C. Scverijn De Amerikaans-Noorse groep Amo- co-Noco heeft olie gevonden in het Noorse deel van het continentale plat. De olie is aangetroffen in een bo demlaag in de buurt van het olieveld Ekofisk. Een consortium onder leiding I van Phillips petroleum co. heeft daar eerder dit jaar de aanwezigheid van een olieveld aangetoond. ZAANDAM Albert Heijen gaat een nieuw soort restaurants beginnen. In 1971 zullen ongeveer zes „fast- food-zaken" geopend zijn,' met de naam „McDonald's". Samen met het Amerikaanse bedrijf McDonald zal Albert Heijn een vennootschap op richten, waarin beide ondernemingen voor 50 procent deelnemen. McDonald's in de Verenigde Sta ten een begrip heeft sinds 1955 ervaring met fast-food, wat betekent dat de technische kennis door het Amerikaanse bedrijf wordt geleverd. Het nieuwe type restaurant heeft als doelstelling complete maaltijden verpakt en al aan de toonbank te leveren. De maaltijd kan dan worden meegenomen of aan een tafeltje in de zaak worden genuttigd. Op het menu staan waarschijnlijk de bekende Amerikaanse gerechten als de hamburger, cheeseburger, hot apple pie en ook enkele typisch Ne derlandse artikelen. Premier: Geen sprake van subsidie (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering is ook verontrust door de concen traties in de perswereld. Hierin kan een gevaar voor de demo cratie schuilen, zei minister-pre sident P. J. S. de Jong gister avond in de Tweede Kamer. Aan de orde waren de nota van de regering over de concentratietenden sen in de dagbladpers en het plan de dagbladen nog gedurende drie jaar een schadecompensatie te geven uit de opbrengst van de etherreclame. Premier De Jong bestreed, dat deze compensatieregeling een subsidie zou betekenen en dat hierdoor de onaf hankelijkheid van de dagbladen zou worden aangetast. De heren M. W. Schakel (a.r.) en H. J. L. Vonhoff (lib.) hadden hierop met nadruk gewezen. De heer Schakel diende zelfs een motie in, waarin hij een nota over dit vraagstuk eiste en vroeg de oude schaderegeling, zo lang deze nota nog niet was besproken, te handhaven. De minister-president en minister M. Klomné van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk deelden dit be zwaar niet. De compensatieregeling zou trouwens na 1972 niet meer wor den toegepast, zei de premier. DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gistermiddag een wijziging van de algemene bijstandswet goedge keurd, waarbij o.m. is vastgelegd dat het minimum looxv minus vijf pet. verwervingskosten, zal worden gehan teerd als uitgangspunt voor het verle nen van bijstand. Daarenboven worden de werkelijke loonkosten en de ziekenfondspremie in aanmerking genomen en blijft een individuele beoordeling van de bij standsbehoefte mogelijk. Staatssecre taris Van de Poel (CRM) herinnerde er tijdens zijn verdediging aan, dat het minimum loon gekoppeld is aan de loonindex, zodat ook de bij standsuitkeringen zullen stijgen. Verder is bij deze wetswijziging de mogelijkheid geschapen om in ge meenten met meer dan 50.000 inwo ners de beslissing op bijstandsaan vragen te delegeren aan gemeen teambtenaren. Daarmee wordt een versnelling van deprocedure beoogd. derwijs, de nationale contactcommis sie voor gezinsbelangen, het protes tants-christelijk onderwijs en het katholiek pnderwijs heeft de plannen uitgewerkt. Men vond het weinig hebben een soort huis-aan-huis actie te organiseren. Het ministerie van onderwijs in wetenschappen, de Unesco en de Ber nard van Leer foundation verleen den steun. Op de aan de ouders uit te reiken circulaires staan verschillende vragen gedrukt die men op de natio nale ouderavond zou kunnen behan delen. Centraal staan de vragen „Wat verwachten de ouders van de school,, en „Wat verwacht de school van de ouders"... De commissie hoopt na de ouder avond vele reacties van scholen bin nen te krijgen, opdat wellicht nieuwe plannen in dezelfde op gewijzigde op zet ontwikkeld kunnen worden. Inlichtingen over de nationale ouderavond geeft het ministerie van onderwijs, Nieuwe Uitleg 1, Den Haag. DEN HAAG Een wetsontwerp dat bepalingen voorschrijft met be trekking tot de jaarstukken van on dernemingen, is gisteravond aangeno men door de Eerste Kamer. De wet geeft voorschriften omtrent inhoud, controle en publikatie van de jaarre keningen. Er wordt voorts een spe ciale ondernemingskamer bij het ge rechtshof in Amsterdam ingesteld. Links een japon in paarse crêpe en rechts een culotte pak Zo kreeg de verdeelde Kamer haast geen been aan de grond. Wel stelde minister Klompé in het algemeen, dat zij bereid is te zoeken naar structure le oplossingen en dat zij hoopte op een goed voorstel uit de perswereld. Maar een dergelijk voorstel had ze nog niet ontvangen. Regen van moties De Tweede Kamer was weinig ent housiast over de voorgestelde com pensatiemaatregelen voor de kranten. De uitkeringen uit de Ster-pot vond men over het aglemeen maar een lapmiddel. Daarom werd aangedron gen op structurele maatregelen, die een blijvende verbetering zouden be tekenen voor de dagbladen. De vele wensen, die bij de Kamer leden leefden, vonden een weerslag in een lawine van moties. Minister Klompé zag echter weinig in al deze wensen, die haar dikwijls niet prak tisch voorkwamen. Zij en de premier vroegen de Kamer dan ook alle elf ingediende moties te verwerpen. De heer A. de Goede van D'66 zorg de hierop voor enige politieke span ning in het debat (het liep al tegen middernacht) door minister Klompé te vragen wat zij zou doen, wanneer de Tweede Kamer een of meer moties zou aanvaarden. „Houdt u nog reke ning met de mening van de Kamer?", vroeg de heer De Goede verder, die plotseling bijval kreeg van de heer H. Koekoek. De minister gaf geen direct ant woord. Misschien zouden enkele mo ties nog worden veranderd. Boven dien, constateerde zij, is de Tweede Kamer, erg verdeeld. Verdeeldheid Die verdeeldheid had vooral be trekking aan de voorgestelde verde ling van 10 pet van de opbrengst van de Ster-reclame. Minister Klompé wilde vijf miljoen gulden geven aan de dagbladen, die zich niet aan de nieuwe situatie hebben aangepast en nog eens vijf miljoen jaarlijks verde len onder alle dagbladen. Dr H. J. Roethof van de PvdA, dr B. van der Lek van de PSP en drs J. M. Aarden (groep Aarden) wilden tien miljoen verdelen onder de dag bladen, die dit nog nodig hadden en de rest van de dagbladen buiten be schouwing laten. De heer Schakel vond de plotse linge overgang van 40 pet van de op brengst van de etherreclame naar 10 pet te groot Daarom stelde hij per motie voor een aflopende regeling van 30 pet in 1970, 20 pet in 1971 en 10 pet in 1972. De wensen van de heer Vonhoff gingen weer in een andere richting. Zijn voorstel was de gehele pers bij de exploitatie van de STER" te be trekken. Dat moest dan gebeuren met Minister Klompé (links) over legt achter de regeringstafel met premier De Jong tijdens de debat ten in de Tweede Kamer over de concentratie in de dagbladwereld. de objectieve normen van nationaal advertentiebestand, peilprijs, adver tenties en abonnementenaantal. De enige, die het voor een groot deel met minister Klompé eens was, was drs A. M. de Boo, die overigens voor een verdeelde CHU-fractie sprak. Hij vond niet, dat er sprake was van een noodsituatie. Sanering De afgevaardigde van de ARP, de heer Schakel vond het debat maar een gehakketak over vijf miljoen gul den. Hij vroeg om structurele maat regelen, die een sanering" zouden kun nen betekenen. De heer Schakel noemde fiscale maatregelen (investe ringsaftrek) en kredietfaciliteiten. Dat gebeurt ook met schepen en vliegtui gen. Ook ds H. Abma van de SGP drong aan op een gunstig fiscaal kli maat en een soepel prijsbeleid tegen over de kranten. Premier De Jong kon de heftr Scha kel weinig beloven over investerings aftrek. De betreffende motie van de heer Schakel werd dan ook ontraden. Ook op andere wensen uit de Kamer werd weinig instemmend gereageerd achter de regeringstafel. De heer P. J. Engels :van de KVP, die meedeelde dat zijn fractie het „erg moeilijk" had, kreeg geen weer klank voor zijn voorgestelde rccon- structiefonds. De praktische bezwaren zouden te groot zijn. Drukfabrieken Minister Klompé liet op haar beurt veel kritiek horen op de door dr Roethof voorgestelde drukfabrieken. Het zou een socialisering van de technische afdeling van de pers we zen. Ook in het van verschillende kan ten voorgestelde bedrijsfonds zag de minister niet véél. Trouwens de dag bladpers is er zelf niet enthousiast over. Evenmin geloofde zij in moge lijkheden voor een egalisatiefonds voor advertenties. Over een aantal grondregels voor een redactiestatuut liet de minister zich positief uit, maar ze wilde voor een dergelijk statuut geen wettelijke regeling in het vooruitzicht stellen. Ook de door de heer Vonhoff voorge stelde mede-expoitatie van de Ster vond geen genade. Evenals de heer Engels wilde drs E. <j. Visser van D'66 de voorgestelde schaderegeling slechts een jaar laten Alleen de mantels waren fors van lijn met brede revers en kragen en flinke zakkleppen. Er werden enorme hoeden van langharig vilt of leer in herenmodel, ontwerpen van de Fin Ilm Sips bij gedragen. Het zwart werd gelukkig wel eens onderbroken door beige, aubergine, felpaars en zelfs helder rood. Als de tails noemen we de spijkergarnerin gen op culottes en rokken van suède, het chenille voor een enkel model ge bruikt, de heel lange tweemaal om het middel gewikkelde strikceintuurs en de vele geborduurde vlinders, die neergestreken waren op avondkledij. Opvallend was de make-up der mannequins met een beetje poppe- gezichtjes naar de jaren twintig en glad weggestreken haren. overnacht. Bij het totaal aantal overnachtin gen waren van de gasten 28 procent afkomstig uit West-Duitsland, 20 pro cent uit de V.S., 7 procent uit Enge land en Schotland, 5 procent uit Ita lië, 6 procent uit Frankrijk, 12 pro cent uit Nederland-(incl. Amsterdam) en 22 procent kwam uit overige lan den. TSationale ouderavond op 5 november (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Met het doel •het contact tussen de scholen en de ouders te verbeteren is don derdagavond 5 november door de contactcommissie voor het in ternationale jaar van het onder wijs uitgeroepen tot nationale ouderavond. Drs. B. J. E. M. de Hoog, lid van de uitvoerende raad van de Unesco, zei gistermiddag dat het hoog tijd wordt voor de ouders eens mee te gaan praten over het onderwijs, van de kleuterschool tot de HTS. Het comité heeft nu alle scholen in ons land gevraagd die avond op 5 november open te blijven om dit voor ons land nieuwe initiatief daadwer kelijk te steunen. Het ligt in de be doeling dat de oudercommissies van de scholen een bemiddelende functie hebben om de ouders voor bedoelde avondwarm te krijgen. Duidelijk werd gesteld dat het hier om een handreiking gaat aan al die scholen, die afstand tussen school en ouders pogen te overbruggen en tot nu toe maar moeizaam tot een gere geld contact hebben kunnen komen. Een werkcommissie bestaande uit vertegenwoordigers van de Algemene Bond van Scholen, het openbaar on-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9