Hof werd bruikbaar verpleegtehuis I AGENDA Asma met populair concert in Rijnsburg Dr. Van Dongen een kwarteeuw chirurg VMF wil 400 gulden geven in etappes Nog deze week koppelbazen aan banden Wethouders Katwijk (3) Zandstorm in Zoeterwoude Weggelopen meisjes uit Leids internaat snel teruggebracht AMC 'Voorschoten' houdt puzzel rit Vragen over de huursubsidie 70 'NIEUWE IE©SE COURANT WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1970 LEIDEN Het is voor de restauratie en de revalidatie van het St. Elisabethgasthuis c.a. in de Camp van bijzonder belang, dat voor dit complex van gebouwen een bestemming is gevonden, die zeer dicht staat bij de oorspronkelijke. De Stichting ,JSlisabeth Gasthuishof', opgericht op 23 september 1963, heeft het bestemd voor de huisvesting van verplegingbehoevende bejaarden. Het gemeentebestuur van Leiden, eigenaresse hiervan, heeft het voor dit doel afgestaan. Het vormt een bijdrage tot de oplossing van een klemmend sociaal probleem. Bovendien is door deze keuze de mogelijkheid geschapen om tot een verant woorde restauratie van dit voor Leiden in medisch en kunsthistorisch opzicht belangrijke monument te komen. Het was ook hard tijd. Reeds tientallen jaren stond dit complex, dat afwisselend bijna alle denkbare bestem mingen heeft gehad, bloot aan ernstig verval. Aldus ir. H. A. van Oerle in het Jaarboekje 1970 van Oud- Leiden. Het restauratieplanzo vervolgt de heer Van Oerle, is zodanig opgezet, dat het gehele complex tot een bruik baar verpleeghuis zou worden, waarbij de oude bouw delen, zoveel mogelijk in hun oude functie, worden gebruikt. Allereerst geldt dit voor de kerkzaal. Zowel kapel als zaal kreeg weer de oorspronkelijke bestem- :g{ minp. Er zullen hier 15 tot 18 personen worden ver pleegd. De kapel, waarvan de ramen met de orginele f4 traceringen zijn teruggevonden, is hersteld. De zieken- n5 1 zaal krijgt haar aspect terug met een klokketorentje en dakvensters. In 't torentje wordt een luiklok gehangen afkomstig uit 't depot van de Lakenhal. Aan de bovenzijde, uitziende op de binnenplaats met grote kastanjeboom is een nieuwe serre aangebouwd, waarin de voor de verpleging nood zakelijke accommodaties een onderdak vinden. De huisjes aan de Lijsbethsteeg voormalige proveniers- woningen, zes in getal die een blinde gevel aan deze steeg hebben, maar aan de binnenplaatszijde een zeer fraaie groep vormen, zijn bestemd voor de huisvesting van verpleegsters. Deze krijgen hun slaapgelegenheid en sanitair op de zoldertjes. Een van deze huisjes zal als historisch document in de oorspronkelijke vorm wor den hersteld. De woningen gelegen aan de noordzijde van het com plex grenzend aan de ingang van de Oude Vest zijn bestemd voor de directrice en de twee hoofdverpleeg sters. De twee aan de oostzijde, waarin nog verschillende gotische balkstukken gevonden zijn, zijn geheel in de oude stijl gerestaureerd. Hier komen hoofdzusters wonen. Een „Toeristeningang", d.w.z. een toegang voor be langstellenden, die het complex als historisch monument willen bezoeken, doch de rust van het verpleeghuis niet mogen verstoren, komt te liggen aan de Lijsbeth steeg. De restauratie zal dit jaar gereed komen. Een gedeelte van het complex is per 1 mei al in gebruik genomen. RIJNSBURG Feike Asma concer teerde gisteravond voor vele toe hoorders op het orgel van de Im- manuëlkerk. Zijn in- en uitleidin gen spraken iedereen toe. Het wa ren respectievelijk Jan Zwarts ca- nonisch voorspel over psalm 84 1 en zijn eigen uitvoerige bewerking van psalm 138. In beide gevallen wist hij zeer wel maat te houden, al bleef toch zijn enthousiasme niet verborgen. Tussen deze polen leverde het pro gramma evenmin moeilijkheden op. Bachs preludium en fuga in b- klein is doorzichtig. Iedere lief hebber kan de opbouw volgen. Het slot van de fuga speelde Asma te geforceerd van klank en met een plotseling gejaagd tempo. Men kon zich verder afvragen, waar om de concertgever nu eens niet wat anders speelde dan de zo vaak al gehoorde Bach-koraalbewerkin- gen „Herzlich tut mich verlangen" en „Erbarm' dich mein, o Herre Gott". Ze behoren nog niet eens tot de mooiste. Cornells de Wolf's „Pasacaglia, ko raal en fuga" over „Wie maar de goede God laat zorgen" is een goed en afwisselend werk, dat een waar dige, onderhoudende verklanking kreeg. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Francina E dv A Pracht en L T Boot, Herlena W dv C G 'Nagtegaal en H J van Herwaarden. Robin R zv D J Blee- ker en J S ten Brink, Nathalie dv P J Keijzer en P J Brandt, Arjan zv J B v Berkel en H Crama. Academische examens LEIDEN Rijksuniversiteit: Kerk. ex.: de heer F Luitjes (Schiedam): kand. ex. teschledenls: mej. E Nlje (Eindhoven). (Van onze soc.-econ. redactie) AMSTERDAM De Verenigde Ma chine Fabrieken te Utrecht heeft zich gisteren in het overleg met de vak bonden over „de 400 gulden" bereid verklaard het bedrag in etappes uit te betalen aan de ruim 20.000 werkne mers van het concern, nl. ƒ100 in ok tober. ƒ100 in december en f200 in 1971. Inmiddels hebben ook de werkne mersorganisaties in het kappersbedrijf bij de werkgevers om de ƒ400 salaris verhoging gevraagd. In deze bedrijfs tak zijn ca. 16.000 werknemers. LEIDEN Gisteravond werd van bet parkeerterrein achter het Sta tionsplein een VW ontvreemd. In de *agen bevonden zich goederen ter *«axde van f 500. Verder hoorden we een correct en keurig gespeelde Pastorale van Franck en een knappe, „Toccata" (uit V) van Widor. Alleen veran derde hier soms het tempo en klonk het slot iets rrfinder zeker. Paul Christiaan van Westerings va riaties over „Merck toch hoe sterek" besloten het concert. De toccata met de melodie in de bas en de finale werden overtuigend en virtuoos gespeeld. Johan van Wolfswinkel IFie won de boot? LEIDEN Verscheidene lezers hebben zich afgevraagd wie toch de „Leidato-boot" van de firma Van Dijk heeft gewonnen. Dit is de heer A. Lepelaar, Lage Rijndijk 92 te Leiden, die erg blij is met deze vis- boot. (en uitzendbureaus) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Nog deze week zul len door de ministeries van sociale zaken en van economische zaken in structies worden afgekondigd, die paal en perk moeten stellen aan het koppel- bazenprobleem. Dit zal worden gedaan in de vorm van een algemene maat regel van bestuur. Het zal niet zo zijn, dat koppelbazen zullen worden ver boden. maar wel zal het systeem aan een vergunningstelsel met stringente voorwaarden worden verbonden. Hier bij zal centraal staan de zogenaamde raamwet Veldkamp van 1965. Ook de uitzendbureaus zullen onder het af te kondigen vergunningenstelsel gaan vallen. Daarnaast zal aandacht worden geschonken aan de controleer baarheid van de te nemen maatregelen. Mert schrijft ons Naar aareleiding van de puihlikaties in de pers over de wetihoudersver- kiezing het volgende: Ik kan mij voorstellen, dat de heer Van der Mey is teleurgesteld door het teloor gaan van een wet houderszetel, maar ik had hem toch meer waarheidsliefde toegedacht. Hij beweert nl. dingen, die in fla grante strijd met de waarheid en van alle objectiviteit zijn ontbloot. Een voorbeeld: de bewering, dat drs. Van Raalte voor ons niet ac ceptabel zou zijn, omdat deze krach tens zijn beginsel 'het dichtst bij de SGP staat. Dit is te dwaas. Van der Mey weet zeer goed, dat de CHU hem èn om zijn leeftijd (61) èn om zijn onervarenheid (nieuw raadslid) niet kon aanvaarden. Het verlies van de zetel 'heeft de SGP alleen aan de eigen steeds veranderlijke houding te wijden. Iedere keer als de SGP- fractie met het SGP-bestuur ver gaderde, kwam men met andere voorstellen en werden afspraken genegeerd. Was men nu bij de afspraak ge bleven, dan was er niets gebeurd, maar minder dan 24 uur voor de wethoudersverkiezing stapte men hier weer vanaf door de eis te stel len: Liefst en bloc stemmen op drs. Van Raalte. Op myn vraag: „Dus jullie dwingen ons op Van Raalte te stemmen" werd geantwoord; „Met hetzelfde recht kunnen wij zeggen: „Jullie dwingen ons om twee CH- wethouders te stemmen". Het was ons duidelijk, dat zij, als wij weiger den, onze tweede wethouder zouden Laten vallen. DeD „geruststelling" „Van Raalite zal toch wel bedanken en dan heb ben wij aan de verlangens voldaan", deed het by ons niet. Wij gingen met andere partijen in zee, met het bekende gevolg. Door ons werd gesteld: „De vier zittende wethouders handhaven. Over drie wethouders werden wij het eens. Over de vierde zou een vrije stemming zijn. Dat dit tenslotte voor wethouder Van Dijk niet is gelukt, is de schuld van de SGP- fractie en -bestuur. Het aan mij gevraagd antwoord op het middernachtelijk telefoongesprek bleef inderdaad achterwege na ge sprek met mijn fractiegenoten. Zoals de SGP bekend kon zijn, wil den wij niet ^nstemimen met hun „verzoek" en bij een weigering zou den wij te laat zijn met het veilig stellen van de tweede wethouders zetel. De verontwaardiging in onze fractie om het verlaten van onze af spraak: 4e zetel vrije stemming, was te groot. Vooral omdat dit weer kwam na een SGP-vengadering in groot verband. A. C. Berkhey. B urgers d ijkstraat 18. Katwijk. ZOETERWOUDE De storm van gistermiddag had voor de bewoners van de Oranjelaan en de Nassau- straat bijzonder hinderlijke gevolgen. Grote hoeveelheden kurkdroog zand, nodig voor het bouwrijp maken van het industriegebied De Grote Polder, stormden met grote kracht de Oran- laan in en daar was niets tegen be stand .Tot in de kleinste hoekjes van de huizen heeft het zand zich opge hoopt, tot wanhoop van de bewoners. Ook het verkeer kwam in moeilijk heden door de enorme zandstorm. Krijgt Zoeterwoude crèche? ZOETERWOUDE Er wordt ge dacht aan instelling van een crèche. Zij die hiervoor belangstelling heb ben kunnen dit kenbaar maken op de volgende adressen: mevr. P. Detmers-Berben. Mie- ning 33: mevr. J. Nelissen-Riteco, Noordbuurtseweg 6b; mevr. L. Stolk- Berg, Kerklaan 16: mevr. G. Belt- Detmers, Zuidhof 31. De Leidse Haven LEIDEN Het is deze maand 25 jaar geleden, dat dr. M. A. van Dongen (54) als chirurg aan het Elisabeth-ziekenhuis werd verhonden. Over enkele weken wordt hij gehuldigd. Dr. Van Dongen studeerde medicijnen aan de Leidse universiteit, in Rot terdam specialiseerde hij zich tot chirurg en in Nijmegen pro moveerde hij. Per jaar heeft dr. Van Dongen zo'n duizend tot twaalfhonderd operaties. Zijn uitgangspunt is: chirurgie moet je zodanig be oefenen, dat de mens zo min mogelijk last heeft van het mes". Het is nooit „een galblaas" of „een blindedarm" maar meneer of mevrouw zo Vroeger zei men, dat blindedarm en breuk te boterham van de chirurg waren, de rest was beleg. Dat is niet waar meer, vertelde dr. Van Dongen ons. Galblaasoperaties komen tegen- wordig soms meer voor dan blindedarmoperaties en er zijn ook periodes geweest, dat maagoperaties meer voorkwamen dan breukoperaties. Daar komt nog bij, dat de laatste tien jaar de ongevalsgeneeskunde is toegenomen. In zijn vrije tijd is dr. Van Dongen een niet onverdienstelijk cellist; zijn vrouw, Truus van Dongen, oogst vaak triomfen als zangeres. Van 1950 tot 1958 was dr. Van Dongen voorzitter van het bestuur van het Elisabeth-ziekenhuis. Foto NLC - Dirk Ketting. LEIDEN De politie in Woerden heeft gistermiddag een 12-jarig en een 14-jarig meisje teruggebracht naar het internaat St. Lidwina aan de Zoeterwoudsesingel. Ze waren hier uit ontsnapt en trokken in Woerden de aandacht van de politie, omdat ze 's nachts nog over straat fietsten. Onderzoek wees uit, dat de fiets was gestolen en dat de meisjes op weg waren naar Nijmegen. VOORSCHOTEN Op 26 sep tember zal de Auto- en Motorclub „Voorschoten" ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een puzzel- rit organiseren, die tevens meetelt voor het Provinciaal Kampioenschap van de KNMV de zgn. PCC-rit. Bij de A-klassers zal men rijden vol gens het KNMV-reglemeret. terwijl in de B-klasse een eigen eenvoudig reglement van kracht is. Voor alle deelnemers zullen er prijzen en een herinnering zyn. Iedereen kan aan deze rit deelnemen. Men kan zich aanmelden door overschrijving van het verschuldigde inschrijfgeld a f 10.per equipe op gironummer 252673 t.n.v. J. S. de Wit. Piaspoel- straat 20 te LeidsChendam. Bij in schrijving dient men te vermelden of men meerijdt voor de PCC-rit en tevens in welke klasse. De A-klasse is voor geroutineerde deelnemers en B-klasse is voor beginners en voor hen. die nog nimmer een puzzel rit hebben gereden. Inschrijvers, die zich voor 22 september moeten heb ben aangemeld, dienen zich van 12.30 tot 14.00 uur op 26 september te vervoegen aan de starttafel in Sporthal ..Cleynduyn". Stadhouders- dreef te Katwijk aan Zee. De start van alle deelnemers zal plaats vin den om één uur. LEIDEN Mevr. Kerling (PvdA) heeft als raadslid vragen gesteld aan B. en W. over de huursubsidie. Zij wil weten hoeveel woningen in Lei den in aanmerking komen voor de regeling „aanvullende huursubsidie" en hoeveel huurders van deze wo ningen tot nu toe een aanvraag heb ben ingediend. Zij herinnert eraan, dat de aanvragen voor dit jaar vóór 1 oktober moeten zijn ingediend. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Maria E C d v G J Kennis en E M van der Veer, Splinterlaan 60. Ondertrouwd: Johannes Th M Gil berts, 24 jr, Merelstraat 290 en Chris tine C Verhoeven.' 21 jr, te Leiden; Frederik G Diepenbach, 21 jr. te Baarn en Helena van Teijlingen, 20 jr, Hoogmadeseweg 24; Tetze Sjouke Dijkstra, 22 jr, Ridderhof 10 en Jaco- ba van Beveren, 22 jr, v d Valk Bou- manweg 218. Getrouwd: J den Boeft en A Bur- gij; L G Bordewijk en H A Lubach, te Delft; J J Becker en M C M de Graaf, te 's-Gravenhage; L J M van Basten en M M Oudshoorn, te Leiden Woensdag 9 september Steenscbuur 6: wlnterkledlngbeurs aid. Ver. Hulsvrouwen. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. Raadsvrouw. Beloftekerk, 8 uur: aid. Mors Christen vrouwenbond, klankbeeld over Lapland. Donderdag 10 september Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: aid. Zuid- West Christenvrouwenbond „Reis om da wereld". Holiday Inn. 2 SO en 8 uur: modeshow De Groot. Vrijdag 11 september Kath. Mil. Tehuis. Nieuwe Mare, hoek Oude Singel. 8 uur: schletavond Ned. Bond van oud-strijders. Zaterdag 12 september KATWIJK AAN ZEE Trlumiatorkerk 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerbuis (Pro Organo). FILMS IN LEIDEN CAMERA Lions Love, 18 Jaar, dag. 2SO, 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-naebt 23.30 uur: La guerre est flnle. 18 Jaar. LIDO Satyrlcon, tweede week. ia Jaar, dag. 2.30. 7 en 915 uur zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Woodstock, tweede week, a.l., dag. ook zo 2.3o en 8 uur. REX De gruwelkamer van de seks, 18 Jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2S0, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23S0 uur: Seksy In neon, 18 jaar. STUDIO Let It be, a.l., dag. 2.30, T en 9J5 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: M.A.S.H.. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA Japanse week: do t.m. zo: Dagboek van eCn liefdespartner. 18 Jaar, ma t.m. wo: De eerste liefde 18 Jaar: dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2S0. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Bedazzled. 18 Jaar. LIDO De laatste rekening betaal Je zelf. 18 Jaar dag. 2S0, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Woodstock, derde week. dag. ook zo 3S0 en 8 uur. a.l. REX Het Intieme dagboek van een half maagd. 18 jaar, dag. 2S0. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23SO uur: Meisjeshandel, 18 Jaar. STUDIO Kom maar. wijfje, 18 Jaar dag. 3so 7 en 9.15 uur; zo 2S0. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Mash, tweede week. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende geyallen: Haven apotheek. Haven 18. tel. 20085 en Apotheek Voorschoten, Leldsewcg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Brecst Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur, de nachtdienst en de zondagdienst van de Ocgstgcest.se Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Ooktersdlenst Tot zaterdag io uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot U uur. woensdagavond van 8.30 uui tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot li uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge valten wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Huipverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10480; voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.0019.45' uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30— i4.3o uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0ft-l9.l5 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrffdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.3015.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. EUsabethzlekenhuls Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam - afdeling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van half h,yee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tol 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgera- makllnlek; maandag tun. vrijdag 16.45 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur; zondag 1111.45 en 1315 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van li tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.1o8.30 uur. ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage- zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18.0019.30 uur; kraamafdeltng: "1" 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van I4.0ft-is.oo uur. van l8é0X8i8.»uur dinsdag en donderdag alléén voor vaders. K1"^eren beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 'a avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags -,l°' 3> d,nsdag van t tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot hair 3. «SüuX1** ~L ^eehospltlum: longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag hüïl I zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en «n,.half tot nalf 5: longkllniek en tbc-afdeltng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tol 4 oktober* Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase "70. nedendaagse oasesamenle ving in N.W.-Afrika (28 me) 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen. Le.m. 16 sept.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 u., zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag t.e.m zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: werk van Ger Danlëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Acad. tnsl. mus. Rapenburg 73, werkda gen ^9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook Hortus. Rapenburg 73: l april so september, ft-12 en 13.30—17 uur, zon. lft—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; I oktober - 31 maart. 9-12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: l april 19 september, dinsdag t/m zat Ift—17 uur. zon. en feestd. 1317 uur. t ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3