Centrum Bank en modemagazijnen 'Huisvesting Jongeren' overtraden fusiegedragsregels heeft grote plannen :Tegen kamera ood en uitbuiting J LEIDATO TIP Eén studentendienst in Hoogl. kerk Studentenhuisvesting heeft oog voor Assendelfthof CASSETTES PIERROT BRUYNZEEL - KEUKENS KASTEN WEEKAGENDA Plantage 24 —12 kamersdit jaar al bewoond ATTENTIE Inzamelingsactie R em bra nd t schol e n IEMCO Bosch Wasautomaat IEMCO N.V. Alleen Gerzon krijgt geen „straf f~> Leidato boekte 30.000ste „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. IEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 SER-fusiecommissie: :hj LEIDEN De sinds half juli jl. officieel bestaande stichting ^Huisvesting: Werkende Jongeren, waarvan de deze week wethouder egeworden ds. A. J. Kret voorzitter is, Is volop in actie. Al voor de iprichting beschikte de stichting over het saneringspand Hooi gracht 105a inmiddels bewoond en vorige maand werd het aand Plantage 24 aangekocht, dat nog dit jaar wordt verbouwd ten feehoeve van twaalf alleenstaanden en echtparen beneden de dertig ■aar. Gisteravond hield het stichtingsbestuur zijn goed bezochte ierste openbare vergadering in het LHJ-gebouw aan het Levendaal. De huur van de kamers aan de 'lantage zal naar gelang de grootte inclusief verwarming e.d. onge ler schommelen tussen de f 130.- en 190.- per maand, zo werd meege- leeld. De grootste kamer is 28 m2. Het stichtingsbestuur is in onderhan deling over de aankoop van nog veel meer panden in de binnenstad men heeft er al zeker twintig „op de korrel" terwijl er ook al vrjj ver gevorderde nieuwbouwplannen zijn. Geld speelt voorlopig geen rol Ivoor de stichting want van vele kan ten, met- name van de zijde der ban ken, is volop geld te leen aangebo- i tien. uiteraard onder gemeentelijke garantie. Alleen G.S. kunnen de zaak in de toekomst wat gaan ophouden. Ingeschrevenen gei Tot gisteravond stonden bij 4e stichting ingeschreven: 12 jonge echtparen. 18 verloofde stelletjes en 61 alleenstaanden. onder wie voornamelijk meisjes en jónge vrouwen. Ook minderjarigen worden door de stichting geaccepteerd, zij het. dat het bestuur uiteraard wel een „wijs beleid" voorstaat; ditzelfde betreft de toewijzing van de kamers. Ter- wille van de eerlijkheid zal waar schijnlijk een huurquote worden in gevoerd een koppeling van huur aan inkomen teneinde te voorko men, dat jongeren met de hoogste inkomens in kamers met de laagste huren komen. Alle kamers in het pand Plantage krijgen een vaste wastafel; er ko men voorts douches en ook wordt gedacht aan keukenhoekjes. Nog voor het eind van dit jaar kunnen deze kamers in gebruik worden ge nomen. In principe geldt bij de toe wijzing de datum van inschrijving als criterium. Overwogen wordt te zijner tijd de leeftijdsgrens te verho gen tot 35 jaar. Aangezien de stichting zonder imÉË Plantage 24, het vorige maand door de stichting Huisvesting Werkende Jongeren aange kochte pand, dat in de komen de maanden ivordt verbouwd ten behoeve van twaalf jonge alleenstaanden en echtparen. winstoogmerk werkt, is het reken sommetje steeds vrij eenvoudig. De totale stichtings- en verbouwings- kosten van de aan te kopen panden worden op grond van een bepaalde formule door zes gedeeld en dat zesde deel moet dan door de bewoners ge zamenlijk jaarlijks aan huur worden opgebracht. Het bestuur vindt het enerzijds discriminerend, dat de regering voor huisvesting van studenten wel (zelfs hoge) subsidies verstrekt, maar voor werkende jongeren (nog) niet. Nu heeft Leiden wel de primeur en ook op de betrokken ministeries wordt de ontwikkeling met belangstelling gevolgd, zodat hierin misschien nog verandering komt. Bovendien geldt bü nieuwbouw de regeling „indivi duele huursubsidie". Het uitgangs punt van de minister is in dit sta dium echter, dat het verstrekken van subsidies voor huisvesting van werkende jongeren neerkomt op verkapte loonsverhogingen voor een kleine groep jongeren en dat wordt op zichzelf ook weer discriminerend geacht. Voor geïnteresseerden citeren wij uit de stichtingsakte het doel van de stichting De werkende jongeren ge huwd zowel als ongehuwd een huisvestingsmogelijkheid bieden, in overeenstemming met de gerechtvaardigde wens van de jeugdige een zelfstandig leven te leiden de werkende jongere te be schermen tegen de schadelijke effecten van kamer- en wo ningnood: de tegenstelling tussen de huisvestingskansen van de stu derende en de werkende jongere weg te nemen. Rest ons te vermelden, dat de stichting op zeer goede voet staat met de stichting Studentenhuisves- tiriS en dat het contactadres is: De Laat de Kanterstraat 24. Parkeergelegenheid heeft bij ons voor de deur. Of op één minnot afstand v. d Werfstraat. Oude Rijn Kaasmarkt Twee minuten Hooigr (Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is ..altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveej voor zoveel" maar het gehele laar „voor zoveel". En toch vak-standlng ais echte Juweliers en Horlogers Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bieden Ooet er Uw voordeel mee Gouden teraden. verlovingsringen, horlo ges. klokken cassettes, verzilverde geschenkartikelen brillant De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Op initiatief van Ted I Stal. leerling van de Rembrandt- scholengemeenschap, is op die school een inzamelingsactie gehouden voor de nagedachtenis van de omgekomen hoofdagent Molenaar in Wassenaar. Behalve als blijk van medeleven met de familie van het slachtoffer, ziet de initiatiefnemer deze actie ook als j een protest tegen het gewelddadig optreden van groepen jongeren. Het geld (f 259.22) is via de Leidse poli tie ter hand gesteld aan burgemees- i ter v. d. Willigen, die het op zijn I beurt zal overmaken aan zijn collega in Wassenaar. LEIDEN Op de Leidato wordt vanavond een grote teakwon-do (Koreaans superkaratef-demonstra- tie gegeven. Deze demonstratie, in het restaurant van de sporttent, duurt van half negen tot half tien. Medewerkers zijn Jan Willem Sto ker. Max Velde, Aad v. d. Luit en de Nederlands kampioen Jan Kos ter. Er worden ook breaktesten en mesgevechten gehouden. WAST, SPOELT. CENTRIFUGEERT én DROOGT STAND 87-89 Exclusief bij NIEUWE RIJN 32 - LEIDEN LEIDEN De katholieke studen tenparochie zal met ingang van sep tember géén Zondagsdiensten meer houden in de Doopsgezinde kerk. In het vervolg zal er iedere zondagmor gen één studentendienst zijn, en wel in de Hooglandse kerk. Afwisselend zal het een katholieke en een refor matorische dienst zijn, de laatste evenwel steeds met de viering van het H. Avondmaal. Tot dusver waren de reformatori sche studentengemeente en de katho lieke parochie maandelijks één zon dag eikaars gast. In het vervolg zal men dus wekelijks samen optrekken, zij het dat beide groepen beurtelings de verantwoordelijkheid dragen. Een en ander is het gevolg var een uitgebreide enquête, gehouden in maart jl. onder de vaste bezoekers van de studenten-parochie, over mo tieven, waardering etc. Op grond van de uitkomsten van deze inventarisa tie is de vergadering van pastores nu tot bovengenoemde opzet gekomen. Intrede ds. Van Netten LEIDERDORP Zondagavond half zeven zal ds. J. A. Netten, ge komen van Winterswijk, zijn intrede doen in de Geref. Kerk alhier. Dat gebeurt in "het kerkgebouw aan de Hoofdstraat. Met de komst van ds. Van Netten zijn de beide predikants plaatsen van de Geref. Kerk te Lei derdorp weer bezet. Enige maanden geleden deed ds. Van Loenen er zijn intrede. Ds. Van Netten volgt ds. Minnema op. Hij woont aan de Tol- lenaersingel. LEIDERDORP De sociëteit Kwart Over begint zaterdag (5 sep tember) weer, om 8 uur in het ge bouw Irene; aan de Hoofdstraat. Me dewerking Van „After Tea". (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De Centrum- bank NV. A. Schroder en Co. NV. de N.V. Rotterdamse manu- facturenhandel maatschappij Het Lingeriehuis en NV Gebrs Bischoff's handelsonderneming hebben gehandeld in strijd met de fusiegedragsregels van de Sociaal Economische Raad. Deze conclusie heefit de fusie commissie van de SER thans getrok ken na de behandeling van de klachten van de vakbonden tegen de Centrum Bank en de door haar over- Burgerli jke stand van T.riden Geboren: Maria CPdvATvd Werff en A P Kleijn: Ellen d v H Zwiers en H Vos: Elsje A d v T W de Jong en R J C v d Vijver; Léonie M d v L de Koning en E M Kapteijn; Paula d v H Hargadon en B C A Welsh; Marchel J L z v C J Rom- melswaard en R Rijsbergen; Marcel- lino G G 7. v G Kok en M C P van Frankfoort; Carlijn d v F A Voerman en A J Ufkes: Sandra d v G Lan- gezaal en G C He: mans. Ondertrouwd: H de Roode en A de Mey; A Boukrim en W E Kwar ten; V Weber en E M van Berge Henegouwen; S van der Linden en J' E Langerak; H Boers en S C Hop penbrouwer: .1 J Dubbeldeman en G Xagtegaal; H A J van den Berg en M Leupe: P J van Steijn en M M V Vreeburg; J W J Rietveld en J C M Xeuteboom; A J Sumer en J A Aanhave; M Kikkert en A M van Veen; E I G M Janssen en I M Zirkzee; H K van de Beek en J C Portier; H J Brandwijk en D R Schilthuizen; E Vermeulen en C M van der Vos; C P Ooijendijk en C M Moenen; W Gijsman en M J P de Koning: C B M Heijmans en C E Duijn; W R van Kampen en A J Coenraads; F J F M de Nerée tot Babberich en J V Dumas: E K Taco nis en E E V Haantjes; P R L Ver- cautere en C Segaar; J J Verhoog en A J Bokma; A G H van Wermes- kerken en J P van Ommeren; C A van Wetten en J E van Dam. Getrouwd: P J W M v d Bosch en P G E N Damen; N Kempier en E M van Zegveld; FTP Hogedoorn en A Demoed. Overleden: J Temme. 18 okt 1899. man; D J Weeber, 6 nov 1900, man. J Maaskant, 27 dec 1906. man; M M van Iterson, 20 juni 1893. weduwe van G Kok; S H Heemskerk, 11 febr 1968, zoon; E Groeneveld. 30 juli 1970. dochter; S J F M Gieliam, 6 mrt 1880, weduwe van W H Keesom; W Rovers, 28 aug 1970, zoon; D Knetsch, 24 aug 1921, echtgen van M Heemrood; W Kramp, 16 mei 1911, man; C L van Baaren. 22 okt 1906. man. Creatief zijn en leren met K. en O. LEIDES Het deze week verschenen programma van K. en O. voor het komende sei zoen, biedt, waar het de „volks universiteitskant" betreft, weer vele mogelijkheden op het ge bied van cursussen en lezingen. Cursussen zowel voor creativi teit als voor ontwikkeling op bijvoorbeeld talengebied. Enige cursusmogelijkheden: foto graferen, wandlappen maken, teke nen. schilderen en grafische technie ken, bewegingskunst, yoga. bloem schikken, weven, autotechniek en schoonheidsverzorging. Voor mensen, die een taal willen leren, worden lessen gegeven volgens de nieuwe methoden en met moderne hulpmiddelen. Er zijn cursussen in Frans, Duits. Engels, Spaans, Ita liaans. Zweeds, Russisch, Indonesisch en Latijn. Dan zijn er cursussen in cultuur geschiedenis, ontwikkelingsproblema tiek en lezingen over tal van onder werpen. Ook de afdelingen Leiderdorp^ (mevr. Meijer, Margrietstraat 11, tel. 21916) en Oegstgeest (mevr. Van Dui men, Wilhelminapgrk 36. tel. 54525) beginnen weer met een aantal cur sussen. Gratis concert in Van der Werf park LEIDEN In het Van der Werf- park wordt zaterdagmiddag om 2 uur een gratis concert gegeven door de commune Groenesteeg. Er treden o.a. een Sitargroep, de muziekgroep van de commune zelf en de band White Rabbit op. LEIDEN Gistermiddag om drie uur brak by de koffiebranderij Hel Klaverblad brand uit. Het brandje ontstond tijdens het koffiebranden. De machine Hep schade op en er ging 250 kg koffie verloren. De brand weer bluste het vuur. LlULU^lPI.LAi.Jir^1'^ LEIDEN Na een jarenlange strijd voor het behoud van het Assen- delfthofje aan de Lcngegracht, ziet het er nu naar uit, dat er toch nog een mogelijkheid gevonden is, om het verloren gaan van dit hofje, dat leeg staat en volkomen vervallen is. te elfder ure te voorkomen. Naast het streven een aantal hofjes te re habiliteren in het belang van de bejaardenzorg, is dit een duidelijk voorbeeld van een hofje, waarvoor een gewijzigde bestemming gevon den dient te worden. De afgelopen jaren is o.a. door de Stichting Leidse Hofjes op diverse manieren geprobeerd het Hofje van Assendelft, te behouden. Hel ten slotte zeer vervallen en geheel verlaten hofje werd als flessenpak- huis in gebruik genomen. Na ver trek van de fabriek ernaast, waarbij ook het. hofje werd ontruimd, toon de de Stichting Leidse Studenten huisvesting zich geïnteresseerd in het totaal hofje en de belendende percelen. Het betreft hier een aardig 17e eeuws hofje. De wijk waarin het ligt wordt ge vormd door eenvoudige woningen en bedrijfsruimten. Door restauratie wordt een begin gemaakt met de gewenste rehabili tatie van deze wijk. De huisvesting van studenten in deze wijk handhaaft het wognele- ment. Restauratie is een bijdrage tot- het lenigen van de kamernood. O.a. door bemiddeling van de Stich ting Leidse hofjes, werden de laat ste bewoners van dit hofje, bejaarde dames, die een gat in de deur had den laten boren, om te kunnen zien wie er aan de poort klopte, naar an dere hofjes overgebracht. De mogelijkheid het hofje aan te ko pen en te restaureren, is voor een belangrijk deel afhankelijk van de subsidie, die rijk, provincie .en ge meente geven. genomen modemagazijnen, alsmede van de tegen deze klachten inge diende verweerschriften. De genoemde bedrijven hebben mei name artikel 15 van de regels overtreden, waarin o.m. wordt ge wezen op de noodzaak om de vak organisaties tijdig in kennis te stel len van de voorgenomen overnemin gen. De SER-fusiecommissie meent dat gebruik moet worden gemaakt van de enige „straf' die in dit geval bruikbaar is, namelijk een openbare kennisgeving, waarin het besluit van de commissie wordt toegelicht. Dat zal zo spoedig mogelijk gebeuren in het mededelingenblad Bedrijfsorga nisatie. Volgens de fusiecommissie heeft ook de N.V. Gebrs. Gerzon's mode magazijnen artikel 15 overtreden, maar gezien de omstandigheden waaronder dat gebeurde, ziet de commissie in dit geval af van open- bare kennisgeving. Jubileumviering bi j De Sleutels LEIDEN D"e heren P. Beekman (silobaas). N. Filippo (proefbakker), J. P. Philippo (ondermolenaar), L. H. Pouw (voorman pelletecrafdeling) cn G. Rysbergcn (voorman afdeling reiniging) vierden gisteren hun zil veren jubileum by de nv Meelfa briek De Sleutels voorheen De Kos ter en Co. Na een ontvangst door de directie, die de jubilarissen een envelop met inhoud aanbood, volgde een huldi ging in de recreatiezaal. Hier wer den zij toegesproken door directeur F. J. A. Sanders, de heer Bouckaert (die getuigschriften met erepennin gen van de Ned. Mij voor Nijver heid en Handel aanbood), proefbak- kerijchef J. W. T. van Kesteren, pro- duktiechef \V. F. Neuteboom (die namens het Jubileumfonds een en velop met inhoud aanbood), en voor zitter J. C. A. van Klink van de per-v soneelsvereniging, die dé jubilarissen ook een envelop aanbood. model Fontainebleau in Hardpleet WMF HirdplMt J v*n lijd met vreugde JUWELIER HORLOGER M aars mans teeg 21 Leiden Telefoon 20*78. VRAAGT FOLDERS LEIDEN Gisteravond begroette het Leidato-comité de 30.000ste be zoeker. Dat was een inwoonster van Katwijk met haar verloofde. Zij kregen geschenken en waardebon nen. Voor de ouderen was het gis termiddag bijzonder leuk op de Lei dato. Rien van Nunen en Bert van Dongen brachten zingend een zonne tje en alle bejaarden kregen van het Leidato-comité een kop koffie aan geboden. showroom nieuwe rijn 87, tel. 23748 (3 lijnen) Natuurhist. Vrijdag 4 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato 15 en 710.30 uur. Zaterdag 5 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato 1—5 en 7—10.30 Zondag 6 september Gehoorzaalhuishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato 1—5 en 7—10.30 uur. Dinsdag 8 september Zaal Petrakerk. 8 uur: afd. Noord Chris tenvrouwenbond. over Japan. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur spreekuur Chr. Ent Igraliecent rale. Schelpenkade 6. enlging. Steenschuur 6: winterkledlngbeurs afd. Ver. Huisvrouwen. RIJNSBURG Immanuelkerk. 8 uur: or gelconcert Felke Asma. Woensdag 9 september Steenschuur 6: winterkledingbeurs afd. Ver. Huisvrouwen. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. Raadsvrouw. Beloftekerk, 8 uur: afd. Mors Christen vrouwenbond. klankbeeld over Lapland. Donderdag 10 september Zaai Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond „Reis om de wereld". Zaterdag 12 september KATWIJK AAN ZEE Trlumfatorkerk» 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis (Pro Organoi. FILMS IN LEIDEN CAMERA Lions Love, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur. La guerre est flnie. 18 Jaar. LIDO Satyrlcon. tweede week. 18 )aar. dag. 2.30. 7 en 915 uur zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Woodstock, tweede week. a.l dag. ook zo 2 3o en 8 uur REX De gruwelkamer van de seks, 10 jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur: Seksy In neon. 18 Jaar. STUDIO - Let it be. a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.46. 7 en 9.15 uur. TRIANON: M.A.S.H. 18 Jaar. dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotbeken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven apotheek. Haven 18. tel. 20085 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag- avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Dc avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en dc zondagdlenst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Doktersdienst Tot zaterdag 1U uur de etgen dokiei raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 isoclëtclt voor kamerbewoners én alleenstaanden van 20 Jaar e.o.y. Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tol U uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot II Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460: voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve' op dinsdag, van 19.0019.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t'm vrijdag van 19.0019.15 uur: za terdag en zondag van 14.1514 30 uur. Klhderkllnlek; maandag t/m vrijdag van 18.1329.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15 30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethzlekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12.. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie cn bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepattenten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags II tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakllnlek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2,13—3. en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) Ie en 2e klas: van 10.30-11 00 uur. van 14 00—15.00. van 18.00-19.00 uur.: 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18 00—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14,00—15 00 uur van 18 C0X818.3O uur. dtnsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en "s avonds van 7 tot 8: zaalpatlënten zondags van 1 lot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- ling: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70 hedendaagse oasesamenle- vlng in N W -Afrika (28 mei 12 oktober) Wassenaar- kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen. t.e.m. 16 sept. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. a tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag te.m zondag van 2 tot 8 Galerie Van der vilst. Botermarkt 3: werk van Ger Daniëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14-17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 30 september. 9—12 en 13.30—17 uur, won. 10—16 uur. kassen zat en zon. gesloten: l oktober 31 maart. 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 15 september, dinsdag t/m zat 10—17 uur. zon. en feestd. 1317 uur. maandag gesto ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3