Afscheid ds. Kloek van Leidse Herv. Gemeente Leidato haalde al de 10.000 dinsdagavond V WEEKAGENDA Meer parkeermeters in Leiden Bestuurder onder eierstuif Belofte FEEST IN KATWIJK-RIJN Historische auto's hadden veel bekijks HOOGOVENS IJMUIDEN Stichting Philadelphia huurt pastorie Rijndijk Typen Auto in de sloot 970 1IEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 Kt 'n LEIDEN Vandaag is het gezin Kloek naar Soest verhuisd. Gis teravond heeft ds P. Kloek af scheid van Leiden genomen. In de Pieterskerk tijdens een ge meenschappelijke dienst die uit ging van de kerkeraden van Staal wijk en de wjjk van de Ge- ref. Kerk. Ds Kronemijer die ook in deze dienst zou voorgaan, was plotseling door ziekte verhinderd, erij Zij" plaats werd ingenomen door dr Van der Zwaan. Ds Kloek zag het deelnemen van de Geref. Kerk aan deze dienst als een belofte en een opdracht voor de toe komst. Zijn afscheidstekst was Openbaring 21 vers 3, de woor den: en Hij zal bij hen wo nen ni^fa een persoonlijk gericht woord wees de predikant op de onzeker heid waardoor de samenleving in deze tijd zich kenmerkt. Diep gaande veranderingen op allerlei terrein liggen daaraan ten grond slag. uur In het visioen van Johannes (Open baring) gaat het ook om horizon tale dingen (honger, oorlog, bloed), maar zij worden gesteld in het licht van wat er eigenlijk ge- t m ■ei teerc on hero: eio r Kassencomplex Vergeer in Ter Aar heropend ïd' AARLANDERVEEN Ir. A. de Eeeuw van de afdeling bedrjjfsont- rikkcling van het ministerie van andbouw heeft zaterdagmorgen het ;eheel verbouwde kassencomplex van de gebr. Vergeer aan het Noord einde officieel heropend. Er was een ï/proot aantal genodigden. J"T Ir. De Zeeuw zei in zijn openings woord, dat er jaren waren, dat de uinbouw op het ministerie achter gesteld werd bij de landbouw. Ver der merkte hij op, dat tot 1964 er in aa de tuinbouw grote winsten zijn ge- ,|imaakt, daarna was er een teruggang ,j tot 1969 en nu na 1968 gaat het weer n, iets beter. Burgemeester Gallas complimen- :rde de familie Vergeer met deze iropening. Tot slot volgde er voor rJhet gezelschap nog een rondleiding e.over het bedrijf. P. H. Kroft overleden TER AAR Op 65-jarige leef tijd is de heer S. P. H. Kroft over leden. een bekende persoonlijkheid in de gemeente. Vooral in de krin gen van de polderbesturen betekent het overlijden van de heer Kroft een verlies. Het bestuur van de Noordeind- en Geerpolder zag hem veertig jaar in zijn midden en dertig jaar ver- S} vulde hij, tot aan zijn dood, de functie van voorzitter. Met name zijn doorlopende zorg voor de Lan- geraarse plassen en de rust daarop I' voor de visliefhebbers en sport- 'i vissers was tekenend voor hem. De begrafenis is morgen na een dienst in de R.K.-kerk die om 14.30 uur begint. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 1 september: hoog water 3.3515.56: laag water 11.53 Na de dienst was er in het koor van de kerk gelegenheid, van me vrouw en ds Kloek afscheid te nemen. Zeer velen maakten hier van gebruik. NIEUW-VENNEP Zaterdag kwamen twee auto's met elkaar in botsing op de IJweg. In één van de auto's lagen tientallen eieren die door de aanrijding bovenop de be- i stuurder terecht kwamen met alle gevolgen van dien. De bestuurders i werden licht gewond. De aanrijding ontstond toen berm- begroeiing in brand werd gestoken wat veel rook veroorzaakte, waar door het zicht werd belemmerd. beurt. Die prediking grijpt voor uit naar de toekomst en vindt haar climax in die paar woorden: „God zal bij ons wonen". HAZERSWOUDE De EHBO-ver- eniging Hazerswoude-Rijndijk begint in de tweede helft van september met een cursus. Dokter J. C. A. Sprengers is docent. Aanmeldingen vóór 16 sep tember bij: Th. Vet. Rhvnenburcher- laan 28, Hazerswoude-Rijndijk, tel. 01714-2431. De EHBO-vereniging van Hazers- woude-dorp begint de cursus a.s. donderdag, 's avonds om 8 uur. in het wijkgebouw aan het Raadhuisplein. Docent is dokter A. J. Bosch. Is het wel waar dat God bij de mensen wonen zal? Gaat God door onze menselijke prestaties niet juist uit. het leven verdwij nen? Het antwoord van ds Kloek was: God laat zich niet gelegen liggen aan onze afstanden van vervreemding en schuld. Hij staat er voor in, dat er een wereld komt, waarop gerechtigheid woont. Hij is daar waar mensen er niet tegenop kunnen en ongelukkig zijn. Zoals Christus woont God on der de mensen. Zijn wonen is geen verleden tijd maar heden en belofte. Waar dit -visioen is, gaat een mens ljjden onder Gods verborgenheid. Die verborgenheid is echter niet zijn afwezigheid. Zij is de wijze waarop Hij onder ons tegenwoor dig is. Hij is onder ons op de wijze van het lichaam dat ver broken wordt, op de wijze van het bloed dat vergoten wordt. De droom van verzoening, liefde, recht en vrede is het enige vi sioen dat het leven de moeite waard maakt en dat het leven ook bevrijdt. Het is in deze tijd niet eenvoudig, gemeente van Jezus Christus te zijn. Maar dit geloof en dit vi sioen houden haar staande. LEIDEN Binnenkort zal de Leidse raad een voorstel van b. en w. bereiken om het aantal parkeerme ters in de binnenstad met 300 stuks uit te breiden. Dit is vijf keer zoveel als momenteel in het centrum van Leiden staan. Voorts zal in de ko mende periode de koopavond op nieuw in de raad aan de orde worden gesteld. Dit deelde burgemeester Van der Willigen zaterdagmorgen mee in zijn openingstoespraak op de Leidato. Over de uitbreiding van de par keermeters zei hij onder meer: „Door het aanbrengen van een groot aantal parkeermeters, welke maatregel voortvloeit uit de parkeer-nota 1969, zal het kort parkeren in de binnen stad worden bevorderd, waarmee de belangen van de middenstand direct zijn gediend." De burgemeester zei nog dat er plannen worden uitgewerkt inzake het inrichten van één of meer terrei nen, waar zal kunnen worden gepar keerd tegen betaling. De gemeente heeft inmiddels een aantal gegadig- Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Petrus z v J Kapaan en C C M van Schagen; Henrikus Cornelis Johannes z v S Albers en C M Steneker; Leendert z v Imlhom en C van Beien; Wil- helmina Theresia d v J van der Plas en M H Messemaker; Norbert Theodorus Marie z v T J G van der Hulst en A M Zonneveld; Angeli- que d v E S C Puitrum en J W Teske; Martijn Louis Cornelis z v G T Kuenen en E A Cann; Johannes Theodorus Hermanus z v J M C van Leeuwen en C J M Klein; Gerda Cornelia d v H Kraijenoord en C A Veerman. Gehuwd: L C Ju en G H Gulde- mond; M E A van der Steenhoven en A Woons. den gevraagd met schetsvoorstellen te komen. Over de koopavond zei burgemees ter Van der Willigen: „Ik verzeker u, dat van gemeentelijke zijde de ontwikkeling op de voet gevolgd zal worden en ik twijfel er niet aan, dat ook het nieuwe college, als het de tijd daartoe gekomen acht niet zal aarzelen om nieuwe voorstellen aan de raad te doen!" Kolonel Van Dijk nam afscheid van MEB OEGSTGEEST In de kantine van het Marine Electronisch Bedrijf heeft het personeel vrijdag jl.aan zijn directeur bij het verlaten van de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd (50) een onvergetelijk afscheid bereid. Met een directeurschap van zes jaar van 1964 tot 1970 heeft kolonel Van Dijk zijn carrière beëindigd. Een diaserie, genaamd „De Dick van Dijk-show", gaf een overzicht van die periode. De fotografen Van Rooyen en Dijkers hadden zich be ijverd de mooie kanten van het be drijf naar voren te halen. Humor en natuurschoon blijken met de -tech niek zeer wel te combineren te zijn. De hoofdingenieur ir. K. A. de Munter, waarnemend directeur, bood een luchtfoto van het bedrijf aan. Overste H. A. Rijks, hoofd van de elektronische werkplaats te Den Hel der, een dependance van het M.E.B., een op zijn werkplaats vervaardigde plastiék. Een „Sinterklaas" schonk een autoradio met antenne. Sint Nicolaas werd hierbij geassisteerd door de heer P. de Goey, voorzitter van de personeelsvereniging. Kolonel Van Dijk heeft een functie aanvaard bij de K.L.M.. Hij toonde zijn grote blijdschap over de harte lijkheid. „Ik voel me helemaal inge sneeuwd". KATWIJK AAN DEN RIJN Vrijdagavond en zaterdag werd in het Rijndorp oranjefeest gevierd, traditiegetrouw in de laatste week van augustus. Vrijdagavond concer- treerden de feesten zich in de Koe stal, waar om 8 uur een lampion- optocht startte op de Prins Bern- hardlaan. De „Harmonie Katwijk" en een drumband uit Rijnsburg zorgde voor de muziek. Hierna werd de uitslag bekend gemaakt van de puzzelwedstrijd van de winkels in de Koestal. De eerste KATWIJK Zaterdagmiddag trok een file van ongeveer honderd histo rische auto's veel bekijks. Er waren auto's bij van rond de eeuwwisseling met nog massieve banden, een knijp- toeter en koperen stallantaarns. Het richting aangeven moest nog met „de hand" gebeuren. Gerenommeerde merken, zoals Ci troen, Spijker, Austin en T.-fords re den in de stoet mee. Het viel op dat deze auto's er bijzonder goed ver zorgd uitzagen. Zij waren ondermeer afkomstig uit Duitsland, Engeland, Frankrijk .Spanje en uiteraard uit Holland. Hier en daar reed een wegenwach ter mee om zonodig de helpende hand te kunnen bieden in geval van pech. LEIDEN Wij van het Leidato-comité zijn eigenlijk allemaal een beetje crazy, maar daardoor kunnen ook de plezierigste dingen hier op de Leidato gebeuren. Jan Wolfslag, voorzitter van het comité Leidse Detail-Ambachts Tentoonstelling zoals de officiële benaming van de Leidato luidt, was zaterdagmorgen bij de opening van de negende Leidato, die dit jaar voor de tweede maal in de Groenoord- hal wordt gehouden, duidelijk op de luchtige toer. Letterlijk en figuurlijk. Want nog maar nauwelijks had burgemeester Van der Willigen zijn openingstoespraak geëindigd en hadden de genodig den zich buiten de hal begeven of een twintigtal reclame-vliegtuigjes van Reclamair, een afdeling van Martin Air, vloog over. Kort daarna werden de hal en de tent naast de hal, waar het cafetaria en de sportverenigingen zijn ondergebracht, voor het publiek opengesteld. Sindsdien loopt de Leidato weer als een trein. Zaterdag bezochten on geveer 5000 personen de tentoonstel ling en gisteravond even voor half negen werd de 10.000e bezoeker ver welkomd. Het was mej. Anneke Berckas (Kanaalweg 62 te Leiden), Wie vooruit wil komt eens met ons praten Op de voorlichtingsavond van Hoogovens hoort u alles over de mogelijkheden, die deze steeds groeiende industrie biedt. De voorlichting zal speciaal gericht zijn op belangstellenden voor functies in de produktie en onderKoudsafdelingen en in de be- drijfsdiensten. De verscheidenheid van functies biedt zowel voor vaklieden als voor niet-vaklieden aantrekkelijke mogelijkheden. Er zal aandacht worden besteed aan o.a.: de aard van de werk zaamheden. salaris, arbeidsvoorwaarden. Als een goede toekomst u één avond luisteren waard is. komt u dan naar onze voorlich tingsavond. Datum en plaats staan hieronder in deze advertentie. Knip deze bon uit of noteer deze datum De voorlichting wordt gehouden op DINSDAG 1 SEPTEMBER a.s. te LEIDEN, in Café Rest. Eigenzorg, Stationsweg 29. Er wordt een kleurenfilm over het bedrijf vertoond. Aanvang 's avonds half acht. De max. leeftijd voor aanneming is gesteld op ca. 45 jaar. voorlichtingsavond bouw uw toekomst op staal die met Kees Goudbrug de huishoud- sow bezocht. Na het optreden van Rita Corita werden zij gehuldigd en met geschenken verrast. Ofschoon de algemene verwachting was dat de Leiaato niet zoveel be zoekers zal trekken als vorig jaar (toen werd de 8UUU m2 grote uroen- oordhal voor het eerst in gebruik genomen en velen kwamen toen op ait nieuwtje af) is de Deiangstelling de organisatoren tot nog toe lang niet tegengevallen. Zate raag en zon dag bezoenten bijna evenveel men sen de show als vorig jaar de eerste twee dagen. De bezoekers zijn over het algemeen van mening dat de show oeter van opzet is dan vorig jaar. De looppaden zijn wat ruimer en het geheel doet wat rustiger, min der benauwd aan. Men begrijpt al leen nog steeds niet waarom men moet betalen (f 1.50 of f 2.50) om de hal binnen te mogen. De Leidato is toch niet meer dan een groot mid denstandswarenhuis, zo redeneert men. En bij 'n Hema, 'n V en D of 'n Bijenkorf hoef je toch ook niet te betalen. Het enige verschil is dat in die zaken geen artiesten optreden. Ondanks deze bezwaren blijft het publiek toestromen. Ook zondagmid dag toen het mooie weer velen naar buiten lokte. Het Leidato-comité heeft er zake lijk gezien een goede zet gedaan door sportverenigingen gratis slandruimtc aan te bieden en ze gelegenheid te geven demonstraties te verzorgen. Ieder wil zijn eigen club wel een keer aan het werk zien en dat bete kent dus weer zoveel duizenden be zoekers extra. Over de verkopen laten de stand houders zich vrijwel niet uiL De meesten zien hun investeringen in de dure Leidato-slands ook niet meer als een goede reclame die zijn ren dement pas in het verloop van het jaar moet opleveren. zerswoude de honderd gulden in de wacht met een tijd van 142 sec. Goede zaken doen ongetwijfeld het restaurant en de warme bakker. Er wordt volop gegeten en gedronken. Het teveel aan calorieën kan er op de Leidato weer af. Er is een stand met trilapparaten, waar slanke da mes gniffelend staan toe te zien hoe dikkerds bloedernstig staan te over wegen tot aanschaf van een appa raat over te gaan. De reclame is door het Leidato- bestuur niet sober aangepakt. In to taal zijn bijna 1000 affiches geplaatst, tweehonderd richtingpijlen zijn langs de aanvoerroutes naar de Groenoordhal gemonteerd, er zijn 20.000 sluitzegels, 50.000 luciferdoos jes en 20.000 fietswimpels in om loop. Verder is er ruim 50.000 milli meter dag- en weekbladreclame op gevuld. Voor vanavond staan er weer di verse sportdemonstraties op het pro gramma. Verder ook voor vanavond het optreden op het programma van good-old Johnny Jordaan. Het is duidelijk dat de ene stand meer belangstelling trekt dan de an der. Bij de stand van het uitzend bureau Aktief zijn de typemachines bijna constant bezet. Men kan aan een wedstrijd meedoen. De beste ty piste van de dag krijgt honderd gul den. De beste van de hele tentoon stelling bovendien nog eens 150 gul den extra. Zaterdag won mevrouw C. Korfker (Houtschans 81 te Leider dorp) met een tijd van 156 seconden en gisteren sleepte mevrouw C. van Es, Willem Kloosstraat 44 te Ha- HAZERSWOUDE De pastorie bij de St. Michaëlkerk aan de Rijndijk ('t Zwaantje) én het parochiehuis St. Joris, aan de westzijde van dé pasto rie, worden met ingang van 1 oktober verhuurd aan de stichting Philadel phia. Nadat de accommodatie van beide gebouwen zal zijn aangepast aan de eisen, die de geneeskundige inspectie hieraan stelt, zullen ongeveer 25 zwakzinnige kinderen van een tehuis uit Zwammerdam hier met het ver plegend personeel, een onderkomen vinden. De Stichting Philadelphia, die on der meer exploitant is van het Leid se tehuis Buitenzorg en van de Zwammerdamse kinderhuizen Eljo en Ons huis, had van de instanties te horen gekregen, één tehuis in Zwam merdam te moeten verlaten, omdat het niet meer aan de eisen voldeed. Op de foto de pastorie aan de Rijn dijk. NIEUWVEEN Uit richting Uit hoorn naderde gisteren mevrouw R. uit Nieuwkoop in haar auto de Nieuwveense driesprong. Ze merkte de bocht aan het begin van Blokland te laat op en schoot door het hek. dat daar is geplaatst. De wagen kwam op zijn kop in de sloot terecht. De bestuurster kwam met de schrik vrij, maar de auto werd zwaar be schadigd. ZOETER WOUDE Een gezel schap uit het Duitse Wennigloh bracht een tegenbezoek aan Zoeter- woude. Aan het begin van de avond werden in „De Loethe" twee voet balwedstrijden gespeeld. Het eerste team uit Wennigloh won met 43, de tweede keus speelde met 2—2 ge lijk. Zaterdagavond werd in het club huis feest gevierd. prijs was voor Wilma Sleijster. In de Roskam werd een geani meerde klaverjaswedstrijd gehou den. Als eerste kwam uit de bus de heer Th. van Leeuwen. Achtereen volgens behaalden een prijs de heren W. Gijsen, A. van den Oever. Wülaart, J. van der Marei. D. van dei- Bent en N. van der Meij. Zaterdagmorgen werd er ijverig gevist in het Additionele Kanaal. Prijswinnaars bij de ouderen: J. Vos, Van 't Zelfde, G. van der Hof, A. van der Hoeven, Möller, H. Wou ters: beneden de zestien jaar: Dik Schaap, R. de Winter, W. van Klaveren. Alb. van der Mey. Het bedrijfsvoetbaltoernooi werd gewon nen door de Rijn Boys. De jeugd streed in de Comman deurslaan om de prijzen bij het ringsteken per fiefs. De „Harmonie Katwijk" concerteerde daar en ver trok daarna naar huize Callao en het verpleeghuis ..De Wilbert", om de bewoners te doen delen in de feestvreugde. Bij het tobbetje steken waren de eerste prijzen voor P. van der Bent, W. Grimbergen en D. de Koning. De groep Koetsier behaalde de eerste prijs bij het touwtrekken. Annemarie Grimbergen had de eer ste prijs bij de stoelendans evenals Cor Dotes. Voor de lampionoptocht die 's avonds werd gehouden bestond ook veel belangstelling. Legpenning voor zilveren voorman LEIDEN De heer A. Haasnoot, voorman bij de firma J. G. Ballego en zonen, vierde zaterdag zijn 25- jarig jubileum. Tijdens een drukbe zochte receptie ontving hij uit han den van de heer E. J. Bongers, secre taris van de afd. Leiden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel de zilveren legpenning. De heer A. Sanderman, voorzitter van de afd. Leiden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, overhandigde een oorkonde en zegde toe de eremedaille op de komende afdelingsvergadering te zullen over handigen. De heer J. M. Ballego dankte de jubilaris voor zijn trouw en goede diensten en schonk hem een buidel met klinkende munt. LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag werden enkele arres taties verricht. Een 20-jarige Lcide- naar werd aangehouden wegens in braak in een meubelmagazün aan de Haarlemmerstraat. In verband met diefstal van een bromfiets by het Stationsplein arresteerde de politie een 19-jarige Leidenaar. Een 26- jarige inwoner uit deze stad werd aangehouden naar aanleiding van een poging tot inbraak in een wasse rette aan de Herensingel. Maandag 31 augustus Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. I5 en 710.30 uur. Dinsdag 1 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Stadhuis. 7.30 uur gemeenteraadsverga dering (wethoudersverkiezing). Stadhuis 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale. KATWIJK AAN ZEE - Nieuwe Kerk. Voorstraat. 8 uur: orgelconcert Jeri Ro- pek. Praag. Woensdag 2 september Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VOORSCHOTEN - Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: Ank Reinders. sopraan; Rijkje Wolleswlnkel. alt en Wim Serlie, piano Gehoorzaal: hulshoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Donderdag J september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 Vrijdag 4 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Zaterdag 5 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 Zondag 6 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Muziekagenda Dinsdag 25 aug. 8 uur Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee: Simon C. Jansen orgel. FILMS IN LEIDEN CAMERA Het kasteel der duizend angsten, 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23.30 uur: Het einde van eetl gentle man. 18 Jaar. LIDO Satyricon, 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9 15 uur. LUXOR Woodstock, a.l.. dag., ook zo 250 en 8 uur REX Moord In het wassenbeelden museum. 18 Jaar dag. 2 30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur. STUDIO Samen uit. samen thuis. a.l. dag. 2 30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON April Fools. 18 Jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48. tel. 21060 en De Oegstgeestse Apotheek. Wilhelminapark 8 Oegsteeest tel. 53274 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mensch heid De zaterdagdlenst vanaf 13 uur. de zondag-, avond- en nachtdienst van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensch heid. Doktcrsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 1300—14.00 uur: zaterdag 15.00—16.00 uur. Behandeling aa ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maaJ 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460: voor Informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 1450—1550 uur. Vrouwenkliniek? dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.3o uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Kinderklinlek; maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1550 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethzlekenhuts Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakilnlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatientcn: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmaklinlek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van li tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 1.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.0019.30 uur; kraamafdellng: 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.Ö0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tlénten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatienten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. katwijk - zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- ling: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag I lot 8 en ^erdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdcltng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 29 aprli tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase "70. hedendaagse oasesamenlc- vlng in N.W.-Afrika (28 mei 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mielen, t.e.m. 16 sept maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 u., zond. na afspraak. ?uLer,P( 'l Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 uur" dlnsdaB te-m- zondag van 2 tot 8 Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: werk van Ger Danlëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 30 september. 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen zal. en zon. gesloten; 1 oktober - 31 maart. 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 15 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur. zon. en feestd. 1317 uur. maandag geslo ten. Ned. Legermuseum. Pesthuislaan 7. oil t/m vrij. 0—17. zon. 13—17 uur. Pilgrim Fathers-museum Vliet «5 ma. t/ro vrij. 0-12 eD 2-4.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3