Soft-drugs niet ongevaarlijk WEEKAGENDA MIDDENSTANDSDIPLOMA Scheidende politie-adjudant Algra: 1 t J. H. P. Rouwenhorst nam afscheid Ds. Hagen 25 jaar predikant ZONDAG TWEEDE LEIDATO-LOOP Leidato-koorts in Groenoordhal GROFVUIL OPHAALDIENST. Rustige veemarkt nieuwe leidse courant 3 zaterdag 29 augijstus 1970 LEIDEN „Natuurlijk, ik weet wel, ik ben geen deskundige, geen medicus, maar na zoveel jaar erva ring kan ik toch wel zeggen, dat ik de neiging ben toegedaan dat ook de soft-drugs niet ongevaarlijk zijn, Bij iemand die dat spul gebruikt is na verloop van tijd een zekere aftake ling te bespeuren. Niet alleen licha- ielijk. maar ook psychisch. Daarbij komt dat iemand, die softdrugs ge bruikt gemakkelijk overstapt op aarder verdovende middelen en dat is natuurlijk funest. Dat staat voor mij wel vast." Adjudant Lijkle Algra van de ïdse politie, hoofd van de afdeling Bijzondere Wetten, waaronder ook de opiumwet valt, constateert dat het gebruik van verdovende midde len in Leiden de afgelopen jaren niet noemenswaardig is toegenomen. Als wij opmerken, dat in de paar ~,eidse communes en in het Creatief Centrum toch nog wel eens gerookt wordt, zegt de aan zijn pensioen toe- lijnde adjudant: „Och, dat valt nog Wel mee. Daarbij komt, dat in die leefgemeenschappen moeilijk is in te grijpen. Soms doen we een inval. Stel dat we dan een pakje van dat spul op de schoorsteen vinden. Wat moeten we dan doen? We kunnen miet bewijzen wie de eigenaar is. Dus kunnen we ook geen verbaal opmaken. In zulke gevallen heeft optreden weinig zin." Adjudunt Algra zal in de toekomst hog maar weinig met de opiumwet te maken hebben. Maandag neemt hij afscheid van de politie. Hij heeft er dan precies 39 jaar, 5 maanden en 28 dagen in het Leidse korps opzit ten. Jeugd-ideaal Afkomstig van het Friese platte land, kwam hij via militaire dienst (dienstplichtig) en de militaire politie (beroeps) in 1935 in dienst bij de Leidse gemeentepolitie. Een jeugd ideaal werd daarmee verwerke lijkt. Adjudant Algra: „Toen ik klein was, werd ik altijd enorm geïmponeerd door onze dorpsveld wachter, een notabel man, die altijd met een mooi pakkie aan met een wandelstok door het dorp liep; een man ook, voor wie de jeugd groot respekt had."Adjudant Algra, die bij de M.P. zijn opleiding kreeg in Nieuwersluis, mocht dan in zijn jeugd in de ban zijn van het uni form, toen hij eenmaal in poli- tié-dienst was heeft hij het maar betrekkelijk korte tijd aan gehad. Na de oorlog kwam hij bij de afde ling Bijzondere Wetten en sedert- tdien loopt hij in burger. Hij heeft zelfs geen uniform meer, wat hij niet betreurt. De heer Algra, die al zijn poli- tie-diploma's heeft behaald door lou ter zelfstudie, heeft als hoofd van de afdeling Bijzondere Wetten een voor namelijk administratieve taak. Zijn meeste diensttijd brengt hij door achter zijn brueau, dat staat op de eerste verdieping van de poli- tie-veste aan de Zonneveldstraat. Toch is hij een van de bekendste politie-mannen in Leiden. Onder Bijzondere Wetten vallen immers behalve de opi um-wet ook de arbeidswet, de win kelsluitingswet, de drank- en hore- cawet, de vuurwapenwet, de jacht en viswet en de wet op de kansspe len. Ieder, die daar wat mee te ma ken krijgt komt bij adjudant Algra terecht. Wil men een kaartavondje buiten de besloten kring organiseren dan zal men bij de heer Algra om een vergunning moeten komen. De afgelopen jaren is, mede in ho- reca-kringen, de Leidse politie nogal eens willekeurigheid verweten bij het uitgeven van nachtvergunnin gen. Adjudant Algra op die beschul diging reagerend: „Daar is geen sprake van. Naar vaste maatstaven wordt een vergunning verleend. Het ligt er natuurlijk wel aan onder wel ke omstandigheden een vergunning moet worden aangevraagd. Aan de exploitant van een café, waar men sen naast en boven wonen, kunnen we natuurlijk niet zo gemakkelijk een nachtvergunning geven als voor een café, waar niemand in de buurt woont. Anders krijgen we onherroe pelijk last met de omwonenden. We hebben er altijd alles aan gedaan om scheve ogen te vermijden. Daarom ook hebben we jarenlang voor bij voorbeeld een kaartavondje als vas te sluitingstijd 1 uur gehad. We wil den per se een grens trekken. Juist om de willekeur te vermijden". Door Leidse café-houders wordt met een scheef oog gekeken naar zaken als Pardoeza, Hifi en meer van dat soort zaken, waar voorna melijk studenten komen en welke zaken wel tot diep in de nacht open mogen blijven. Adjudant Algra ver klarend:.. Dat zijn besloten clubs, zaken waar alleen studenten toegang hebben; zaken ook, die vaak zonder winstoogmerken draaien. Het gewo ne publiek heeft tot dat soort zaken geen toegang." Toch wordt dat als een vorm van discriminatie gezien. Adjudant Algra:„Dat weet ik ja, maar er is nu eenmaal weinig aan te doen. De wet bepaalt het zo. Het probleem is nu, dat de studentenso ciëteiten steeds meer worden open- Langezaal-shoiv in Stadsgehoorzaal LEIDEN De firma Langezaal houdt van vandaag tot en met 6 sep tember in de Stadsgehoorzaal een grote gratis toegankelijke huishoud- show. Deze omvat weer alles wat er zoal in een huishouden nodig kan zijn, van meubelen tot stereo-apparatuur. Er worden ook demonstraties gege ven. In de week van 10 tot 10 uur, zondags van 1110 uur. gesteld voor ook niet studerenden. Er kan dus niet meer gesproken worden van een gesloten lokaliteit. De vraag is dan ook of de aan de sociëteiten verleende vergunningen nog wel rechtsgeldigheid bezitten. We hebben al enkele gesprekken met de beheerders van de sociëteiten gevoerd. Het wordt natuurlijk geen kwestie van cru ingrijpen. Er moet een modus voor worden gevonden." Adjudant Algra kenschetst zijn af deling als een bijzondere rustige af deling, die nooit de voorpagina's haalt. Vragen we echter of hij als politieman nooit in het nieuws is ge weest, dan knikt hij toch beamend en haalt hij plakboeken te voor schijn, waarin hij punctueel alles heeft bijgehouden. Zijn grote zaak was de kwestie die hij zelf omschrijft als „de meisjes in Engeland". Aan de hand van knipsels doet hij een zaak uit de doeken uit de midden vijftiger jaren, toen hij in een half jaar tijd ruim 15.000 brieven moest doorlezen om bewijsmateriaal te verzamelen tegen een echtpaar, dat een arbeidsbemid delingsbureau exploiteerde. Meisjes die dolgraag naar Engeland wilden om daar de taal te leren werden via advertenties geronseld. Eenmaal in Engeland moesten de meisjes, die eenvoudig licht werk in gemakke lijke huishoudingen was voorgespie geld, vaak enorm hard voor lage loontjes werken. Dank zij het speur werk van adjudant Algra is daar een einde aan gemaakt. Maandag komt er een einde aan de politie-carrière van adjudant Al gra. 's Middags, wordt er eerst op het bureau aan de Zonneveldstraat afscheid van hem genomen, waarna van 16 tot 18 uur een afscheidsre ceptie wordt gehouden in Klein Mi nerva. Breekt er daarna een tijd van niets doen aan voor de heer Al gra? Pentekenen ,,Nee, zeker niet", verzekert hij. „Ik heb m'n denksportjes nog en bo vendien verzamel ik van alles." Ten bewijze laat hij albums zien met postzegels, sigarenbandjes en luci ferplaatjes. „En", zegt hij „misschien keer ik weer terug naar mijn oude liefde, het pentekenen." Enigszins bescheiden vertelt de heer Algra hoe hij zelfs met pentekeningen van zijn hand in 1955 lof heeft geoogst op een wereldtentoonstelling van de ..Salon International de la Police" in Pa- Rijs. Hij laat na enig aandringen een bekroonde tekening zien; een kunst werkje, dat destijds op advies van de directeur van De Lakenhal naar Parijs werd gestuurd. Adjudant Al gra kan er trots op zijn. Misschien haalt hij zelfs in de toekomst met zijn pentekeningen vaker dc krante- kolommen dan als adjudant van po litie. Gesubsidieerde I.M.O.-Middenstandsavondschool Lesgeld 80.per jaar. Twee lesavonden per week. Aanmelding: dagelijks van 7.0019.00 uur bij M. van der Horst HERENGRACHT 4 LEIDEN TEL. 30660 Bovendien: maandag- en woensdagavond van 7.009.00 uur in het leslokaal van de Rembrandtscholengemeenschap, Hoge Rijndijk/hoek Burggravenlaan. LEIDEN In de kantine van het Centraal Belastinggebouw aan het Stationsplein werd gistermiddag een afscheidsbijeenkomst gehouden tgv. het vertrek van de heer J. H. P. Rouwenhorst, sedert januari 1964 hoofd der inspectie der directe be lastingen te Leiden le afd. en met ingang van 1 september a.s. benoemd tot directeur der Rijks Belastingen te Breda. Een rij sprekers, onder wie de heer J. Lubbers, plaatsvervangend hoofd der inspectie, getuigde van de bijzon dere eigenschappen, die de scheiden de functionaris tot de hoge post van directeur hebben geleid. Na het aanbieden van enkele af scheidsgeschenken bracht het per soneel een heildronk op „de baas" uit, waarmee het officiële gedeelte van deze bijeenkomst werd gesloten. Daarna maakten velen, ook van buiten de belastingdienst, van de gelegenheid gebruik afscheid te ne men van de heer Rouwenhorst, die blijkens dankwoord en slotrede kon terugzien op een bijzonder prettige ambtsperiode in onze stad. ZWOLLE Vanmiddag werd in het wijkgebouw Pniël aan de Hoog straat te Zwolle een receptie gehou den ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van ds. Hagen. Ds. Hagen is veertien jaar predikant geweest van de herv. gemeente te Katwijk aan Zee. Voordien diende hij de gemeente van Puttershoek. Van Katwijk ging hij naar Zwolle. Ook uit Katwijk aan Zee zou van middag een afvaardiging naar Zwolle gaan. Morgenochtend om 10 uur hoopt ds. Hagen in de Grote Kerk te Zwolle voor te gaan. In deze dienst zal aan het jublieum ook aandacht worden besteed. LEIDEN De atletiekvereniging AV Holland organiseert zondag in het kader van de huishoudbeurs Lei- dato de Leidato-loop. De start en fi nish van deze prestatieloop, die vo rig jaar voor de eerste maal werd gehouden, vinden plaats op het ter rein by de Groenoordhal. Het start schot van dit sportieve gebeuren valt om 12 uur. De lengte van het afwisselende par cours dat onder meer langs de Wil lem de Zwijgerlaan en door de Leidse Hout voert, bedraagt 5 km. Ieder een die deze 5 km binnen de limiet van 45 minuten aflegt, ontvangt een fraaie herinneringsmedaille. Verder zijn er extra prijzen voor de eerstaankomende man, vrouw, ve- teraan( ouder dan 40 jaar), meisje en jongen (beiden beneden 14 jaar). Bovendien ontvangt elke deelnemer -een gratis toegangsbewijs voor de middagtentoonstelling van de Lei- dato. De deelname staat open voor ieder een, die de leeftijd van 8 jaar heeft bereikt. Inschrijvingen voor de loop kun nen plaatsvinden op de wedstrijddag vanaf 10 uur 's-morgens op het wed strijdsecretariaat bij de Groenoord hal. Iioo<; en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 30 aug.: hoogwater 2.3114.53; laagwater 10.4322.59. Maandag: hoogwater 3.03 —15.25; laagwater 11.19—23.35. LEIDEN In de afgelopen dagen is er koortsachtig gewerkt in de Groenoordhal en de tij delijke kleine extra hal om de Leidato-huishoudsow op tijd gereed te krijgen. Maar van morgen was het dan toch zo ver, dat burgemeester Van der Wüligen deze negende Leidato kon openen en tien dagen lang heeft het publiek uit Leiden en omgeving nu de gelegenheid te komen kijken naar wat het za kenleven de consument alzo heeft te bieden. (Foto NLC - Dirk Ketting) Buurt 9 maandag: Maresingel (van Ju- lianastraat tot Zwarte Pad), Prins Fre- derikstraat, Koningstraat. Bronkhorst- straat, Wlllemstraat Prins Hendrikstraat plein. Maurltsstraat, Louise de Collti- nystraat, Waldeck Pyrmontstraat Marnix- straat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan). Amaliastraat, Johan Willem Frlsostraat, Van Hogendorpstraat Van Limburg Stirumstraat. v d Duinstraat, Falckstraat. Anne van Saksenstraat Kem perstraat, Molenstraat. Buurt 11, maandag: Maresingel (van iZwartepad tot Haarlemmertrekvaart). Pasteurstraat. Hansenstraat Korte Hansenstraat. Leeuwenhoekstraat. Groen- oordstraat plein. Mussenbroekstraat. Lucas van Leydenstraat, Bakker Korff- straat Jan Llevenstraat. Frans van Mie risstraat. Gabrlël Metzustraat, Broekweg, Stadspolderweg. Haarlemmerweg Raam poort Raamstraat. Maredljk. Piet Hein- straat. Vendelstraat poelgeesterstraat. Schutterstraat. Maredijkhofje. Vaartkade, Aloëlaan Rljnsburgerslngel. Marislaan Buurt 10; dinsdag: Ter Haarkade. Bos- huizerlaan. Boshuizerkade, 5-Meilaan. 5- Meiplein, Bevrijdingsplein Gerrit v d Veenstraat. Titus Brandsmalaan, Montgo- merystraat. Joh Foststraat. Walraven van Halstraat Wiardi Beckmanstraat, V d Helmlaan'. Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat. Zocherstraat, Van Banchem- hof De Bazelstraat. Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstraat. Vingboonshof. Ja cob van Campenlaan. Voorschotenveg, Stalpaerthof Van 's-Cravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12, dinsdag: Veilingkade. Lam- menschanswep (van Veilingkade tot Lammenscharupleln). Lammenschanspleln, Zoeterwoudseweg. Meloenstraat, Appel straat, Tomate'nstraat, Drulvenstraat. Kersenstraat. Carbutreweg. Planteynstr.. Kanaalweg (van Lammebrug tot spoor lijn) VUetweg. Vrouwenweg, Cronestein (woonschepen). Buurt 13, donderdag: Rijnsburgerweg. Terweepark, Boerhaavelaan. Mariënpoel- straat. Kagerstraat Zwellandlaan, Van Swietenstraat' Falperllstraat, Houtlaan, Antonle Duycklaan Van Beunlngenlaan, Van Slingelandtlaan, Johan de Wittstraat, Johan van Oldenbarnveldtstraat. Fagel- straat, Ledenberchstraat Hogerbeets- straat. Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat Vlnkenstraat. Lijsterstraat. Roodborststraat. Merelstraat. Wassenaar- seweg Leeuwerikstraat. Buurt 15, donderdag; Stationsweg. Pa viljoenshof Stationsplein. Morssingel, Pesthuislaah. Piet Paaltjenspad. Morsweg (van Morspoort tot Lage Morswegj. Paul Krügerstraat. Pres. Steynstraat Trans- vaalkade hof. Joubertstraat. Wolmaran- straat. V d Tasstraat Lopsenstraat. Rijn- zichtstraat. De Wettstraat. Reizstraat. P. C. Veer bij Wernink kreeg onderscheiding LEIDEN De heer P. C. Veer vierde gisteren zijn veer tigjarig jubileum bij Wernink's Beton- en Aannemingsmaat schappijHij begon zijn loop baan hier als tekenaar op de afdeling Bouwwerken, werd in de loop der jaren steeds meer ingeschakeld in de calculatie afdeling en in 1946 volgde zijn benoeming tot bedrijfsleider. Onder leiding van de heer Veer kwam een groot aantal werken tot stand zoals de Leidse vuilverbran ding, het Revalidatiecentrum te Delft, het Siemens-complex in Den Haag, het LTB-kantoor te Leiderdorp en de Elektriciteitscentrale in Leiden. De heer Veer was van 1950 tot 1968 bestuurslid van de Ned. Aannemers- en Patroonsbond, zowel regionaal als landelijk. Ook is hij bouwheer van het Doopsgezind Broederschapshuis te Elspeet. Burgemeester Van der Willigen re leveerde een en ander tijdens een toe spraak, die hij gistermiddag in de kantine van Wernink hield. Daarna reikte hij de 61-jarige jubilaris de gouden medaille, behorend bij de Or de van Oranje-Nassau, uit. De la Reystraat Pretoriussraat. Buurt 14, vrijdag: Herenstraat. Prinses Wllhelmtnastraat, Bloemistenlaan. helle straat Pioenstraat. Pioenhof, Lindestraat, Kesedastraat, Pleter de la Courtstraat, Konlnglnnelaan, Aeaciastraat. "ltulpen- straat Zoeterwoudsesingel (van Heren straat tot Lammenschansweg). Buurt 16, vr(jdag. Schelpe'nkade. An- drles Schotkade. Leuvenstraat. Gerrit v d Laanstraat Leeuwkenstraat. Valdez- straat stadhouderslaan, Magdalena Moonsstraat, Drie Octottërstraat. Duiven- bodestraat Staalwljkstraat. Buitenruat- sraat Kastanjekade. Meidoornstraat. Hyacinthenstraat, Seringenstraat Dalia- straat Anjellerstraat. Woningbouw in Koudekerk KOUDEKERK Het gemeente bestuur heeft het aannemersbedrijf J. Bijleveld te Koudekerk opdracht gegeven voor het bouwrijpmaken van gronden in het bestemmingsplan Dorp OOost III voor een bedrag van 265.000. Met de werkzaamheden is al be gonnen. In eerste instantie zullen worden gebouwd: 28 woningwet woningen, 14 premie-huurwoningen, 16 premie-koopwoningen, 10 bunga lows en 40 premie-koopwoningen. LEIDEN Het buitengëwohe mooie zomerse weer kwam de vee markt gisteren goed van pas want in verband met de „Leidato'' werd de veemarkt buiten gehouden. Overigens speelt het mooie weer een grote aanvoer niet in de hand. Er is in Nederland veel vee. Maar de weiden kunnen al deze dieren her bergen. Het is nog rustig bij de han delaren, vooral op de afdeling groot vee, maar er is nogal wat invoer uit derde landen o.m. uit Engeland en dat drukt de prijs. Overigens ziet men de toekomst niet zo donker in, aangezien de boer materiaal genoeg heeft. De aanvoeren waren op alle af delingen iets minder dan vorige week. De aanvoer van runderen was plm. 400 stuks van wolvee plm 1700 stuks. De totale aanvoer was 2200 stuks. De afdeling varkens is nog steeds onbezet. Dit is heel jammer voor de Leidse veemarkt te Leiden, waar toch altijd een behoorlijk aantal biggen en lichte varkens werden verhandeld. Oecumenisch avondgebed LEIDERDORP-ZOETERWOUDE - Vanavond om 7 uur wordt in de r.k. kerk aan de Hoge Rijndijk, uit gaande van de Raad van Kerken in Leiderdorp en Zoeterwoude-Hoge- Rijndijk, een oecumenisch avondge bed gehouden. IO LEIDSE VOLKSUNIVERSITEIT In het seizoen 19701971 o.m.: 36 toneelvoorstellingen 9 symfonieconcerten 16 cabaretvoorstellingen Verder: musical, operette, ballet, films, orgelconcerten, hedendaagse muziek, pantomime (Marcel Marceau). 20 verschillende abonnementen Blijf bij de tijd, doe mee aan: cursussen, lezingen, gespreksgroepen. VRAAGT HET PROGRAMMA AAN Oude Vest 45, telefoon 31841. Zaterdag 29 augustus Gehoorzaal, 10—10 uur: huishoudshow Langezaal. Gehoorzaal. 10—10 uur: kunst- en an tiekmarkt. Groenoordhal: Leidato 125 en 710.30 uur. Woensdag 2 september Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de 8.30 uur: Ank Relnders, sopraan; Rijkje Wolleswlnkel, alt en wim Serlle, plano. zondag 30 augustus Gehoorzaalhuishoudshow Langezaal en kunst- en antiekmarkt. Groenoordhal. Leidato. 1—5 en 710.30 uur. Maandag 31 augustus Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Dinsdag 1 september Gehoorzaal; huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 15 en 710.30 uur. Stadhuis. 7.30 uur gemeenteraadsverga dering (wethoudersverkiezing). Stadhuis 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. Voorstraat. 8 uur: orgelconcert Jerl Ko pek. Praag. Woensdag 2 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Donderdag 3 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Vrijdag 4 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Sroenoordhal: Leidato. 15 en 710.30 Zaterdag 5 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Zondag 6 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Muziekagenda Dinsdag 25 aug. 8 uur Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee: Simon C. Jansen orgel. FILMS IN LEIDEN CAMERA Het kasteel der duizend angsten, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23.30 uur: Het. einde van een gentle man. 18 jaar. LIDO Satyricon. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45 7 en 915 uur. LUXOR Woodstock. a.l„ dag., ook zo 2.30 en 8 uur REX Moord ln het wassenbeelden museum. 18 jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO Samen uit. samen thuis. a.l.. dag. 2 30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON April Fools. 18 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48. tel. 21000 en De Oegstgeestsc Apotheek. Wilhelminapark 8 Oegstgeest. tel 53274 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- letjburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mensch heid De zaterdagdlcnst vanaf 13 uur. de zondag- avond-,en nachtdienst van Apo- thfeek Voorschqten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensch heid. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twcntwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur, zondagavond van 8.30 uur tot U uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—16.00 uur. Behandeling na ongevalleD De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('a mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Huipverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor Informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, bp- halve op dinsdag, van 19.0019.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1520 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.1514 30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.1519.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1520 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethztekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot "half acht; kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 1 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags II tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmaklinlek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van li tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas l 15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.: 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00-15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.ë0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 lol 3 dinsdag van t tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Ten toonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving In N W -Afrika (28 mei 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen, t.e.m. 16 sept. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ dlnsd. av. 8 tot 10 u„ zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot IR sept.. dinsdag t.e.m. zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: werk van Ger Danlëls, André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. zaterdag van 3.30—18 uur. en plastieken, tot en met 19 september: maandag 13—18 uur; dinsdag tot en ihet zatredag van 8.30—18 uur. Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14-17 uur. Hortus. Rapenburg 73: l april 30 september. 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10-16 uur. kassen zat. en zon. gesloten: 1 oktober 31 maart, 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 13 september, dinsdag t/m zat 10—17 uur, zon. en feestd. 1317 uur, maandag geslo ten. Ned. Legermuseum, Pesthuislaan 7, nu. t/m vrij. 9—17, zon. 13—17 uur. Pilgrim Fathers-museum Vliet 45, ma, t/m vrij. 3-12 en 2—4.30 uur. J

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3