BEETHOVEN IN TWEE VERSIES De avonturen van fier/7 met haar wondersokken Vissen Jarigen PROGRAMMA'S IATe*OAG 29 AUGUSTUS 19T0 (vervolg) Bevelhebber Piek zei tegen Berit. „Ik zal jouw plan om met de reus van de Jasmijn- lenders eentweegevecht aan te leggen, aan Oras en koning Pimpel voorleggen. Ze zullen bet goedkeuren, want het lukt Oras nooit de drank op tijd klaar te krijgen. Trouwens, wat moeten wij met zoveel malse kippen beginnen? Wij eten zó w'emig, dat het eeuwen zou duren voor alle kippen ge dacht zouden kunnen worden. Aan onderdanen hebben wij veel meer, die kunnen voor ons werken!" Berit en de Opperhorrels za ten enige tijd later in een grote kring midden op het plein. Ko ning Pimpel en de prins zaten aan de rechterkant van Berit en Oras aan de linkerkant. Oras scheen haar nog niet erg te ver trouwen want hij volgde iedere beweging van Berit. Doch de koning en de prins maakten een vriendelijk praatje met haar en door Morty Verse hoge boden haar enkele doppen no tenwijn aan. Alle Horrels die rondom hen zaten, keken vol verwondering toe hoe Berit deze met één slok leegdronk. Ze gniffelden en knepen elkaar van plezier. Wat was dat toch voor een eigenaar dig wezen? Ze dronk en at nét zoveel als een Horrel in een half jaar deed. Daarbij moest ze geweldig sterk zijn. Het nieuws dat ze bevelhebber Piek met één hand van de grond had ge licht, had zijn ronde al door de stad gedaan. Oras keek herhaaldelijk op zijn horloge. Het was bijna half drie, om drie uur zou de reus uit Jasmijnland komen. Hij was benieuwd of dat wondermens hem zou verslaan. Ja, ook Oras vond Berit een wondermens' Maar hij was tegelijkertijd erg jaloers op haar. Wanneer zij zou winnen, zouden de Horrels voortaan naar haar luisteren en niet naar hem! Dat moest hij voorkomen. Hij was druk bezig een plan te bedenken. Als Berit zou win nen, zou hij haar zogenaamd aanstellen als zijn gezel schapsdame. Dat was een mooie positie en de Horrels zouden geen argwaan krijgen. Hij zou Berit dan gevangen houden in zijn ijshuis. Ze zou het koud krijgen en hem smeken de ka chel harder te stoken. Dat zou hij pas doen als ze hem had beloofd altijd trouw te blijven dienen. Maar dat gemene plan vertelde hij aan niemand. Oras grijnslachte achter zijn vuist. Om drie uur precies kwam er Meisjes en jongens. We gaan weer van start met ons wekelijks babbeltje. Wat had ik veel enveloppen open te maken, het was net of ik jarig was. Veel meisjes - jongens kan ik niet zeggen, die vinden zoiets natuurlijk kinderachtig kleuren hun brieuen zo aardig. Ze maken er veel werk van. Dat deden o.a. Marja van Rijn, Pietje Boel. Annet Wouters. Corry v. d. Linden, Marja Klein en Nely Hagen. Hartelijk dank voor jullie te keningen, Marja en Nely. letje Harkes zwemt veel. evenals Dicky Borsboom, maar die moet daarbij nog strafwerk maken. Ja. geen wonder dat je het druk hebt, Dicky, Dat was al gauw, hé? Elly den Ouden heeft nogal moeite met zwemmen. Doe je het wel graag? Cora Wolvers doet veel aan gymnastiek en Jan Haitsma heeft het druk met de padvin derij. Nou, jullie zijn sportief hoor. Verder kreeg ik nog brieven van Janny Kweekei. Trudie Houweling, Marianne Malie paard (was het gisteren gezellig, lang opgebleven?), Marja de Haan (leuk wat van je te horen, een prettige dag vandaag), Net ty van der Wel (nee, tante Chris lijkt er niet op hoor, plak nog maar 's een paar foto's op) en Marjan den Hartig (mag je alles opeten wat je kookt? 7 novem ber is tante Chris jarig). Ik kreeg ook weer een brief zonder afzender. Jammer toch. Denken jullie er alsjeblieft om. naam en adres op envelop èn brief. Anders heb je ook geen kans op een prijsje. Deze en volgende week is er weer Taptoe in Delft. Zijn jullie daar al eens naar toe geweest? Dat is zo mooi, meisjes en jon gens. Prachtige uniformen zie je er en er worden allerlei inge wikkelde figuren gemaakt op de maat van de muziek. Onbegrij pelijk dat ze niet in de war ra ken. Het is speciaal iets voor dege nen onder jullie die lid zijn van een drumband of muziekkorps. Jullie geven dan ook uitvoerin gen waarbij je allerlei figuren moet maken. Alleen is het in Delft natuurlijk vee^grootser. Meisjs en jongens, geniet nog maar veel van het mooie weer. maar vergeet tante Chris niet te schrijven. Dag hoor, sterkte op school en tot de volgende week. Tante Chris. Netty van der Sar maakte dit versje. Vissen Visje met vinnen, vinnige uis, voel je hoe nat of het water is? Verlang je nu nooit eens naar zonneschijn? Vind je 't echt niet erg altijd nat te zijn? Maar nee, ik begrijp 't al, Je vindt dat fijn. Anders zou je immers geen visje zijn? gerucht uit de richting van het bloemenbos. Er verscheen een rijtuig. Op de bok zat een grijn zende koetsier, die telkens met zijn zweep op de ponyruggen tikte. Hij hield plotseling de po ny's in, het rijtuig stond stil. Langzaam stond de jasmijnkoet- iier op, kuchte en oekeek Berit met een minachtend glimlachje. Hij wendde zich tot koning Pim pel en vroeg: „Is zij degene die moet vechten met onze reus?'' Koning Pimpel knikte. Zijn rode wangen glommen van trots. „Ja, zij is degene die jullie reus zal verslaan!" De koetsier antwoordde niet. Uit een leren koffertje haalde hij een papieren rol te voor schijn. Plechtig klonk zijn stem toen hij begon te spreken. „Al vorens onze twee wezens tot een gevecht zullen overgaan wil ik enkele dingen regelen. Ik zal u deze rol voorlezen en wanneer u die hebt ondertekend, zal onze reus tevoorschijn komen. Hij ontrolde het papier. „De boodschap van het rijk der Opperhorrels luidde: „Laat uw reus vechten tegen een ge vangene van ons. Wanneer hij wint zullen wij uw onderdanen zijn. Wanneer onze gevangene wint zult gij ons uw leven lang moeten dienen." Gaat gij hier nu nog mee akkoord?" Koning Pimpel bevestigde het. „Natuurlijk, het woord van een Opperhorrel is heilig". Met veel zwier haalde hij een kippenveer te voorschijh. Hij doopte deze in de inkt en on dertekende de afspraak. (wordt vervolgd) Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag 11 29 aug. Marjan de Haan, G. Mans- straat 42. Bolnes, 11 jaar. 30 aug. Peter Kant, Burg. H. Grethe- laan 295, Schiedam. 8 jaar en Bartje Wolvers, Stevensstraat 54, Moordrecht, 13 jaar. 31 aug. Gerrie Brouwer, Ellewoutse- dijk 42. Rotterdam, 13 jaar 2 aapt. Dicky Borsboom, Prof. Rut- gerstraat 305, Vlaardingen, 10 jaar en Wllly de Vos, Bergstoep 49a, Streefkerk, 12 jaar. 3 aept. Karin Bouman, Isoldestraat 11, Hoogvliet. 10 jaar en .Ria Paauw, De Waal 2, Rijnsburg. 12 jaar. 5 aept. Cora van Gammeren, Meer hoek 18, Genderen, 11 jaar en Nelleke van Oorselen, Prof. van Arkelstraat 30, 's-Gravenzande, 12 jaar Puzzeloplossing 12, 20, 11. 80, 90, 19. 9. 40, 4, 30. 10. 8. 70. Totaal 403. Prijswinnaars Jenny Kweekei in Zuidland en Marja van Rjjn in Maasdijk krijgen een prijs thuis gestuurd. PUZZEL Deze puzzel is wat moeilijker dan die van vorige week. jullie zien allerlei letters van ver schillende grootte en vorm. Nu moet je van de letters die bij elkaar passen (het zijn er steeds vijf), plaatsna men maken. Zet dus elke keer v\jf gelijksoortige letters op een papier en probeer ze zo te rangschikken dat er een plaatsnaam uitkomt. Doe je best maar. Het moeten in totaal vijf plaatsnamen worden. Krijg ik jullie oplossin gen vóór dinsdag 1 sep tember binnen? In het raam van de intekenactie verschenen op Decca in luxe-casset- te met toelichting op 4 Ip's (Decca BEC VI9.001) de vijf pianoconcer ten en de Koorfantasie van Beetho ven met als solist de onlangs op 42- jarige leeftijd overleden Ameri kaanse pianist Julius Katchen. Het Londens Symfonie-orkest en -koor worden geleid door Pierino Gamba. De desbetreffende opnamen zijn indertijd los verschenen (tussen voorjaar 1959 en najaar 1965). Men wordt hier uiteraard geconfronteerd met weergaloos virtuoos en tech nisch perfect pianospel. Wel dient opgemerkt, dat de pianotoon soms tamelijk droog i6. Wat muzikale be nadering betreft, staan de diverse vertolkingen niet allemaal op gelijk niveau. Katchen heeft er meermalen blijk van gegeven een voorstander te zijn van hoge tempi in snelle delen, en ook hier met name in het eerste, het tweede en het vierde gaat het allemaal in grote vaart Bij de eerste twee concerten hin dert dit niet, integendeel, het „spielfreudige" element komt goed tot zijn recht, maar het vierde con cert krijgt mede hierdoor een nogal oppervlakkige vertolking. Hetzelfde geldt voor de lang zame delen van het eerste en het derde concert. Bij laatstgenoemd werk blijken tevens de meningen van solist en dirigent verdeeld te zijn. Indrukwekkend klinkt het vijfde concert, onder de handen van de solist, die echter niet overal het gewenste tegenspel van het orkest onder Gamba krijgt hetgeen in de andere concerten meestal wèl het geval is. Over de Koorfantasie niets dan lof. De cassette biedt, behalve het feit dat de concerten met fantasie op vier platen zijn opgenomen, bo vendien nog het voordeel van twee extra's: Het fris gespeeld Rondo voor piano en orkest in Bes en een krachtige Egmont-ouverture. De opnamekwaliteit is zonder meer In verband met de toekenning van een Edison zij hier nogmaals 9peciaal gewezen op de eind vo rig jaar reeds verschenen ver tolking van de pianoconcerten met Koorfantasie door de nog jonge maar reeds zeer beroemde pianist Daniel Bafenboim (ook bekend ge worden als dirigent), samen met het New Philharmonia Orchestra onder leiding van de oude, maar nog steeds actieve Otto Klemperer (Electrola SMA 91766/70). Men heeft wèl vijf platen nodig gehad voor deze verklankingen, maar het betreft hier dan ook zeer indringende en dus hoogst boeien de weergaven, die tevens geluids technisch op hoog niveau staan. De invloed van Klemperer wie kent niet de opnamen van de sym fonieën onder zijn leiding? Is dui delijk merkbaar door de overwe gend rustige tempi, de grandeur, het tijd nemen voor het rustig laten uitspelen van de frazen en de ster ke expressiviteit, terwijl geen enkel détail aan de aandacht van deze geniale orkestleider ontsnapt. „Draufganger" Barenboom heeft zich hierbij, volledig weten aan te passen naar verluidt werd hij een enkele keer tijdens de opna me-serie door Klemperer er op ge wezen, dat hij te langzaam speelde (sic.). Wie het spel van de eveneens geniale pianist van andere opna men kent, zal wederom verrast worden door het genuanceerde spel. dat naar believen virtuoos schitterend of uiterst sensibel is. Technisch schijnt er overigens voor hem nauwelijks een probleem te bestaan. In alle concerten is bijzonder veel te genieten, al zijn enkele fragmenten natuurlijk volgens an dere opvattingen denkbaar, zoals in het over het geheel genomen V.l.n.r.: Ludwig van Beethoven j (op gedenkpenning 1970), Daniël Barenholm en Otto Klemperer nogal ernstig gespeelde eerste concert (dat overigens een schitte rende cadens van de pianist zelf bevat en dat toch ook héél mooi gespeeld wordt). Het lyrische element komt overal volledig aan zijn trekken, hetgeen b.v. weergaloos boelende lezingen van het vierde en het vijfde (Ada- giol) garandeert Ook de Koorfantasie geniet een muzikaal-geladen interpretatie. Al leen is het koor relatief wat zacht opgenomen. j Vergelijkenderwijs kan men stel len. dat wie deze concerten goed koop in zijn bezit wil krijgen, te recht kan bij Decca, terwijl de meer-eisende, échte liefhebber de Electrola-cassette zij aanbevolen. P VEENSTRA Smidje Verholen en de Marsmannetjes 116: Intussen zongen de vogelen des vredes op die grammofoon platen maar lustig door en ze zongen niet tevergeefs. Het wonder lijke gevolg van dit gezang werd nog eens extra beklemtoond door de vriendschap, die een dikke Russische onderofficier wilde sluiten met een magere dito Engelsman. Dat ging allemaal héél goed, want op een of andere manier vonden ze het allebei de moeite waard er eens achter te komen of er soms nog iets goeds school in hun vroegere tegenstanders. Daarom luisterden ze ook vol begrip naar wat ze elkaar te zeggen hadden. „Wij Ruski. de beste schakers ter wereld!" grijnsde de dikke Rus vriendelijk. „Wij zetten alles mat! Eén, twee, drie, pats, boem, mat!" ,.Poe. het mocht wat!" riep de Engelsman uit. „Wij Engelsen zijn de beste cricketers ter wereld. Wij slaan alles voor zes! Eén, twee. drie, pats, boem, krie, ket!" Krie ket!? Krie ket!? Wat is dat...?" viel de Rus hem lachend in de rede. „Ik heb nog nooit van krie ket gehoord! Dan kan het ook niet veel zaaks zijn, want als het wél wat waard was. dan moest ik het wel kennen en zulks." „Kom nou,", merkte de Engelsman snedig op. „Waarom zou hij het dan moeten kennen en zulks?" .Omdat wij Russen alles wat belangrijk is, het eerste hebben uitgevonden," zei de Rus weer. Wat ben je toch een onbe schaafd sujet," mompelde de Engelsman hoofdschuddend. „Zal ik jou dan het cricketspel eehs leren?" Welja, laat maar 'es wat van die grapjasserij zien," lachte de Rus. Nu zou men kunnen denken, dat dit twistgesprek over het edele cricketspel wel eens aanleiding en oorzaak had kunnen worden van een nieuwe, alles vernietigende oorlog. Maar niks hoor! De Rus monkelde nog eens lachend wat na en gromde: „Haha, die is goed!" De dikzak had nog véél meer plezier, toen hij zag dat de Engelsman een wicket improviseerde van drie in de grond1 gestoken bajonetten, waar twee geweerpatronen bovenop gelegd waren als bails. Toen liet de Engelsman ook nog niet hoe je een kolf van een geweer als cricketbat of slaghout kon gebruiken. En die dikke Rus maar lachen, jongens. „Een krankzinnig spel!" riep hij uit; hikkend van dolle pret. Nieuwe boeken (jesare Giardinl: CoJumbu», In de ae rie ..Oe groten van alle tijden" van de Geïllustreerde Pers. Amsterdam. 75 blx.. nik geni,; f 6.95 (leden f 5,50). Leon Urls: Topaz, romen over de Cu- ba-crlsls, herdruk als paperback. Ultg. Hollandla, Baarn. 336 blz„ f 6,50. Leon Urls; Armageddon, roman over het naoorlogse Duitsland (herdruk). Uitfl. Hollandia. Baarn, 544 blz.. f 6,50. J. E. van den Brink: De gemeente in de eindtijd, verklaring van het laatste bijbelboek door de redacteur van ..Kracht van Omhoog", tevens de uitge ver (postbus 84. Gorkum), 380 blz., f 8. Dirk Seip: Onder - Over In Rotterdam, in serie „Facetten van de Maasstad" van Ultg. Wyt. Rotterdam, 97 blz., f 4,90. Kees Hazelzet. Rijkdom In Rotterdam, in serie „Facetten van de Maasstad" van Ultg. Wyt. Rotterdam. 93 blz., f4.90. Akiyukl Nosaka: De pornografen, Ja panse sexroman. Ultg. Meulenhoff-De Bezige Bij, Amsterdam. 302 blz., f 6,50. Marga Kool: Liefje, lijden heeft geen kleur, bundel novellen, literair debuut van een kleuterleidster Ultg. C. de Boer, Bussum, 124 blz., f 8.90. Robin Moore; De Franse schakel, ro man over strijd tegen narcotica. Ultg. Da Boekerij, Baarn. 230 blz., f 13.90. Vanavond te zien Ned. 1 VARA 7.04 uur Rawhide 8.20 uur Zomaar een zomeravond 9.45 uur aflevering Mannix: „Om de goede naam van de familie". Ned. 2 EO en NCRV 7.04 uur Gemeente- en koorzang in de Ned. Herv. kerk Nijverdal 8.20 uur Britse speelfilm (première voor Nederland) „Een omweg van jaren" 9.45 uur filmverslag van het precies een jaar geleden in Zwitserland gehouden internationale festival voor jeugdorkesten 10.35 uur I.J.E. zingt in Rotterdam Vanavond te horen Hilversum I VARA 6.20 uur9.00 uur gevarieerd programma Open Huis 9.00 uur herhaling hoorspel „Een kerfje op de revolver" 10.00 uur jazzmagazine 10.45 uur Nederlands cabaret op de plaat Hilversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma 10.00 uur Luisterliedjes 10.40 uur Goal, sport en muziek TELEVISI EVAN AVOND NE DERLAND I NO S 11.45 Pipo de Clown. STER: 11.51 <K> Reclame NOS: 16.55 GO Journaa. STER: 29.00 GO Reclame. AVRO: 19.04 Rawhide. TV-Western STER: 19.55 <K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal STER :20.1» (K) Reclame VARA: 20 2 0(K) Zo maar een zomeravond: geva rieerd programma. 21.45 (K) Mannix-Om de goede naam van de familie .TV-Mm NOS: 22 35-22.40 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 19.45 Pipo de Clown. STER: 19.51 (K) Reclamlle NOS 18.55 GO Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. E O. 19 0 4(K) Ge meente- en koorzan g In de Ned. Herv. Kerk te Nijverdal STER. 19 55 GO Reclame NOS: 20.00 (K) Journaal STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.20 Een omweg van Jaen TV-flun. 21.45 GO Filmverslag van het vorig Jaar In Sankt Moritz ge houden :ntlernatlonale festival van jeugdorkesten. 22.35 Koor zang NOS: 22.50-22.55 (k] Jour naal. RADIO VANAVOND HILVERSUM I 402 m VARA 19.00 Nieuws 19.11 Ac tualiteiten. 19.20 Stereo: Open Huls: gevarieerd programma. (19 30-19.35 Nieuws). 21.00 Ste reo: Een kerfje op de revol ver. hoorspel 21.40 Stereo: Lichte muziek (opn) 22 00 Ste reo: Radio Jazz Magazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen 22 45 Stereo: Nederlandse ca baretliedjes. 33.11 Stereo: Licht gevarieerd platenprogramma i 23.55-24.00 Nieuws Hilversum II 29S m KRO 19.30 Nieuws 19.41 Ac- I tuallteiten. 10 00 Stereo: Muai-1 I cerende dilettanten: Accor deonvereniging 19 30 Sjook Jeugdprogramma. 20 00 Ver zoekplatenprogramma 22 00 Troubadour: luisterliedjes 22.25 Avondgebed. 22 30 Nieuws. 22.40 Stereo: Muzikaa sportprogramma met kommen- laren en reportages 23.55-24 00 Nieuws. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I j 11.00 KRO/RKK: Eucharlstie- I vierinng te Heer-Maastricht, j NOS: 15.30 Journaal. 15.32 Weekjournaal, mei vier ti tels voor slechthorenden. 15.52 Verkeersinformatie. 15.55 De Verrekijker, Internationaal jeugdjournaal. 16.05 (K) tob- spion, TV-serle. 16.30 (K) Atle tiek: finale Europa cup voor landenploegen te Stockholm. 16.55-17.00 Toto-uitslagen. 18.55 Pipo de Clown. CVK/I- KOR/RKK: 19.00 (K) Hoe het begon: serie verhalen uit het Oude Testament. CVK/IKOR: 19.05 Begraaf mij In mijn laar zen. film over de drop-outs in Londen. AVRO: (K) 19.30 Black Sabbath televisie ont moet pop. 20.15 (K) Hier Parijs Hier Jan Brusse, infor matief programma. NOS. (K) Journaal. AVRO: 20.35 (K> cor rida Musical - Feria de Espa- na. showprogramma. 21.35 Hoe bekijkt u het 7, docu mentair programma over de ontvangst van tv-programma's. 22.00 Rlta Reys en het trio Louis van Dijk. NOS: <K> 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.55 Pipo de clown. 19.00 (K) Journaal 19.05 <K> Woobinda. TV-serie voor de ieugd. 19.30 Studio sport. 20.20 <K> de rechtvaardige rebel. TV-aeria. 31.10 studio aport. 21.35 (K) Civilisatie: 9. Het streven naar geluk: documen taire serie. 22.25-22.30 (K) Jour naal. RADIO MORGEN HILVERSUM I 402 m VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Wat een weer'. (9.00 Sportmedede- lingen en duivenberlchten). 9.15 Stereo: Klassieke kamer muziek (gr.). 9.45 Uitzending van het Humanistisch Ver bond. IKOR: 10.00 Openbreken, afbreken en opbreken: over christenen in de samenleving van nu. AVRO. 12.00 Muzikaal Onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand In de well 13.19 Radiojournaal, dar: radioperiodiek. 14.00 Biels ic Co.. wekelijkse strip. NOS 14.30 Programma voor de gas tarbeiders. VARA: 17.00 Ste reo: Licht orkest met solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mede delingen. 18.10 Langs de lijn II: sportreportages en -be schouwingen. VARA: 18.30 Ca baretliedjes. 18.50 Lichte gram- mofoonmuzlek. 19.00 Zin en te genzin: discussie over een ak- tueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 De Almacht en de Allesweter: over verhou ding artsen' patiënten. AVRO: 20.30 Stereo: VerzoekpUtenpro- gramma. 22.30 Nieuws: 22.40 Mededelingen. 22.43 Radiojour naal. 22.55 Stereo; Late platen. 23.55—24.00 Nieuws. Sött: reo: Badinene: klassieke mu-l I ziek (gr.). 9.00 Nieuws en l terstanden. 9.15 Stereo: Lauda- te: klassieke gewijde muziek 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Lichte i grammofoonmuzlek. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Kcrk- orgelconcert. 12.40 Tussenbei de: actuele zaken. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: Klassieke AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Ne derlandse Artistenrevue. NOS: 14.00 Nieuws, 14.02 Langs de lijn: sportreportages en -be schouwingen. (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal. 17.05-18.00 superclean Dreammachine. teur van hel Maurltshuis: ge sprekken. NOS: 14.30 Noord- hollands Philharmonisch Or kest en Soliste. In de pauze: Rim. 15.00-15.20 Jacq. van Bae- ;n. priester/dichter: literair' programma. 16.30 Internatio nale korenwedstrljd. CVK:j 17.00 Kerkdienst van een Bap-j ♦istengemeente. 18.00 Convent:! over en uit de kerk. IKOR:| 18.30 Openbreken, afbreken en 1 opbreken: bespreking van! reakties op het totaalprogram- ma over de rol van christenen In de samenleving van nu. NCRV: 1.9.00 Nieuws. 19.07 Ste reo: Klassieke gewijde muziek (gr.). 19.45 Rondom het le venseinde, lezing. 20.00 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 20.10 Stereo: Klassieke gewijde mu ziek (gr.) KRO: 21.00 Stereo: Uit de lucht gegrepen: een programma waarvan u muzi- I kaal en financieel wijzer kunt worden. 22.00 Toeristisch ma gazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Klassiek verzoekprogramma (gr.) 33.55-24.00 Nieuw*. TELEVISIE MAANDAG NEDERLAND I. NOS/NOT: 10.45-12.00 School- RADIO MAANDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.23 Lichte grammofoonmuzlek en repor tages. (7.33-7.38 Van de voorpa gina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Ac tualiteiten. 8.22 Lichte gram mofoonmuzlek en reportages (vervolg). 9.)0 Stereo: Klas sieke orkestmuziek (gr.). (9.35-9.40 Waterstanden.) 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Nieuws. NOS. 11.03 Reperto rium Nederlandse Radio Or kesten: Omroeporkest - Bel gisch programma. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: muziek, re portages en berichten. (13.00-13.10 Nieuws.) 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 De mens en zijn milieu, toe spraak. 15.20 Eurolight: BBC Concert Orchestra. 16.00 Nieuws AVRO: 16.03 Lichte latijns-amerikaanse muziek (opn.) 16.30 Spelenderwijs: kln- HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7(H) Nieuws 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinene: klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32 Actua liteiten; 7.50 Overweging; 8.00-8 10 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw) 10.00 Stereo: Moderne orkestmuziek (gr.). NOS: J0.15 De komende week In het Ne derlandse muziekleven. 11.00 Nieuws. KRO: 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenpro gramma. 11.55 Mededelingen. NCRV 12.00 Los-Vast. geva rieerd programma (12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en nu: actualiteiten.) 14.05 Schoolradio. 14.30 Bariton en piano (opn). 15.00 Gerefor meerde middagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: informatie over Limburg. (16.00-16.02 Nieuws.) 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor. 18.19 Uitzending van de CHU. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: een programma om klaar wakker te worden 10.01 Nieuws. 10.03 Popstation. <11.01 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radio. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: een mixture van pop en country. (15.00-15.03 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Pop-magazine. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Ver zoekplaten. Zondag te zien Ned. 1 AVRO 7.05 uur (CVK/IKOR) film over drop outs in Londen: ..Begraaf me in mijn laarzen" 7.30 uur Engelse popgroep Black Sabbath 8.35 uur Duitse show Corrida musical .9.35 uur programma over televisie-ontvangst en storingen 10.00 uur Rita Reys en het Trio Louis van Dijk Ned. 2 NOS 7.05 uur aflevering Woobinda 7.30 uur Studio sport 8.20 uur laatste aflevering „De rechtvaardige rebel" 9.10 uur Studio sport 9.35 uur deel 9 serie Civilisatie Zondag te horen Hilversum 1 AVRO 7.35 uur programma over nieuwe verhouding arts-patiënt 8.30 uur In de kaart gespeeld: klassieke verzoekplatenprogramma 10.55 uur Late platen Hilversum II NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) kerkdienst van de 8.00 uur 9.00 uur I 10.00 uur I 10.40 uur Baptistengemeente in Groningen klassiek concert Uit de lucht gegrepen, gevarieerd amusementsprogramma toeristisch magazine Horizonten klassiek verzoekplatenprogramma

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 16