Waarom ging Sannes heen? Leiderdorp krijgt heempark en een Robinson-tuin BEZORGERS WEEKAGENDA In Leiderdorp streven naar openbaarheid gesprek met scheidende wethouder Schouwburg Commissaris opent sportcomplex Daggeld: nu 4 procent Aanleg begint deze herfst Gesprek adviesraad binnenstad Jef Wishaupt - Jacob de Groes Tom van Bokhoven - Dick Wessels Anneke Schat en Lucie Leene PiizzelproniiiientPii n.v. NIEUWE LEIDSE COURANT Prof. dr. Locher met emeritaat Raad Leiderdorp Troef jeugd met informatiemarkt Foto 's voor scheidende Leidse wethouders G. A. F. Everstijn overleden Den Haag én Rijswijk lonken naar Wateringen LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 )de, 1° IDEN Op de valreep hy was Jjn bureau in het stadhuis al aan iet leeghalen had ik een gesprek iet de scheidende wethouder S. jannes (49), de man, die volgens rriend en vyand in de afgelopen cht jaar de portefeuille van on- erwys, cultuur en recreatie niet nverdicnstelyk heeft beheerd. Zijn :or- erdedigingen van bepaalde voor ere tellen van B. en W. mochten dan dein de openbare raadsvergaderingen ïeer weg hebben van een bijna on- te- erstaanbaar gemompel, insiders reten, dat hy achter de schermen het oor inzet van zijn hele persoon uit aak zeer vruchtbaar en stimule- end heeft gewerkt, deze Groninger 'or- an geboorte, voor wie het acht geleden aanvaarden van een nsejrethouderszetel een afscheid bete- ende van de accountantsdienst an het ministerie van landbouw, n zyn werkkamer in het stadhuis telde ik hem tien vragen: tot aap 1: Waarom koos u acht jaar \se-eleden voor het wethouderschap, or- ien u daarvoor werd aangezocht? NNES: Een kwestie van interes- ,°Je. Op de Accountantsdienst zat ik ltijd in oude rommel te neuzen. Iet trok mij aan om bij een stads bestuur te worden betrokken lamerlid zou ik nooit hebben wil- worden omdat dan het contact iet de bevolking zo gering is. Ik eb altijd het gevoel gehad, dat je rat kunt doen als wethouder. Gefrusteerd aag 2: Heeft u zich nooit gefrus treerd gevoeld doordat u als „finan- iële man" de onder wijsportefeuille reeg toegewezen? NNES: Nee. Je kunt zeggen, dat als wethouder altijd gefrustreerd ent. Als wethouder moet je geen riskundige zijn of zo. Ik heb trou- :ns het geluk gehad, dat ik een errekt goeie afdeling ambtenaren chter me had. Speciaal van wij- >n inspecteur Swanenburg heb ik eel geleerd, 't Was in het begin Iral wennen. Maar ik vind die on- erwijsportefeuille wel leuk. Je int nog eens wat vragen. Als wet- louder van financiën moet je de wot alsmaar afhouden en dat is liet zo leuk. Kritiek 2a In hoeverre heeft het wet- sk iouderschap aan uw ideeën en ver- oachtingen beantwoord? ANNES: Een beetje moeilijke /vraag omdat ik zelfs vlak voor de verkiezingen nog niet wist, dat ik 1 wethouder zou worden. Misschien dat ik door mijn financiële achter- l_ grond altijd nogal begrip had voor l" |e financiële moeilijkheden. Nu ik idu ega' moet ik zeggen: er moet nog »n 1 wat sebeuren. De laatste tyd rond ik het wethouderschap niet kee' 'euk meer en dan spreek al n'e* a's Persoon maar als lid van het college. Je krijgt wel eens de ndruk, dat sommige raadsleden iritiek leveren ter wille van de iritiek. Sporthal aag 4: Wat waren voor u de hoog- ipunten in uw wethoudersperiode? NNES. Ja, hoogtepunten... Ik heb oor dit gesprek niet de moeite ge- omen alle voorstellen na te plui- en. De omschakeling op de mam- ïoetwet bracht vele moeilijkheden iet zich en dat die omschakeling se och in behoorlijke banen is geleid, aar ben ik blij om. Ook. dat ik is aaraan mijn steentje heb mogen Mjdragen. sportgebied lagen de zaken wat ee noeilijker doordat er ook een ;i. iportstichting bestaat. n komt nu op het punt, dat er n linnenkort voor het Vlietpark een nooï uitgebreid plan gereed is, dat uime mogelijkheden biedt voor de uitensport. opening van de sporthal aan e Boshuizerkade vond ik echt wel en hoogtepunt. Ik heb er geen pijt van, dat ik wat die hal be reft, mijn mening tegen verschil de ende adviezen in heb doorgedrukt. zeIet is ook prettig, dat bijvoorbeeld te Ie problemen rond Lugdunum pret- zijn geregeld. aag 5: Wat waren voor u de diep- '|ep unten? NNES: Het grootste dieptepunt vas wel de schouwburg. Zelf heb i- k er een tyd lang in geloofd nders moet je er trouwens ook ;n iet aan beginnen. Nu geloof ik er in iet zo heilig meer in en voor mijn pvolger liggen de nodige rappor- en hierover klaar. Ik wil er dit ver zeggen: als een zaak wordt hterhaald. moet je tijdig de ba- ens verzetten. Ik heb altijd een ickel aan luchtkastelen gehad. aag 6: Wat waren voor u de leukste anten van het wethouderschap? NNES: Het werk zelf; het over- eg met ambtenaren, waarin ik al- jd iedereen rustig zijn mening liet erdedigen, ook al ging die tegen Pijn mening in. Dan was er het totact met schoolbesturen en met portverenigingen. Mijn sterkste ant was misschien wel het kleine verleg en het prettigste is voor ij dan altijd weer, dat je tot over- instemming komt. dan was er natuurlijk het voor- itdenken, een visie ontwikkelen, in visie, die je niet als 'een dogma moet verkopen maar steeds moet aanpassen. Prettig vond ik ook de onderlinge verstandhouding in het college. T ervelend Vraag 7: Wat waren de vervelendste kanten? SANES: De slechte financiële po sitie van de gemeente Leiden en de slechter geworden verhouding tussen raad en college dit geldt speciaal voor de laatste jaren. Je mag van een college echt wel eens een fout verwachten, maar dat een college altijd fout zou zijn... Vervelendste kanten. Ach, daar hoort ook misschien wel bij, dat ik 's avonds veel weg was, al ving mijn vrouw dat gelukkig voorbeel dig op. Vraag 8: Wat deed u besluiten het LEIDEN Een 18-jarige fietster uit Hoogmade werd gistermorgen op de Rijnsburgerweg, ter hoogte van het Academisch Ziekenhuis, aange reden door een personenauto. Zij liep een hersenschudding op. LEIDEN Op de Willem de Zwy- gcrlaan werd vannacht een Opel Kaptein, kenteken JL-76-73, ont vreemd. raadslidmaatschap neer te leggen toen het ernaar uitzag, dat u niet zou worden herkozen als wethou der? SANNES: Ja, ik moet zeggen, dat ik dat besluit al eerder had geno men. Myn ontslagbrief lag al een week bij de secretaris maar op aan drang van myn bestuur heb ik de secretaris gevraagd die brief nog even vast te houden in afwachting van de wethoudersbesprekingen. Zelf ben ik er na de verkiezingen nooit voorstander van .geweest in het college.te gaan zitten als ver tegenwoordiger van een éénmans- fractie. Bovendien geloof ik, dat het niet verstandig is in een raad te gaan zitten als er een college is, waarin mensen zitten, die voorheen je collega-wethouder waren. Ook had ik praktische bezwaren. Als man van een éénmansfraktie is het on- mogelijk naast een volledige dag taak je zo intensief met het com missiewerk bezig te gaan houden als straks wordt verwacht. Vraag 9: Sommigen zien uw besluit als een soort verraad aan uw kie zers; kunt u zich dat indenken? SANNES: Van buitenstaanders mis schien wel. In myn eigen kring is dit besluit echter volledig en met begrip geaccepteerd. Het was mis schien ook anders gelopen als het PAK een meerderheid had gehaald; dan had ik graag de stryd aange bonden. En vergeet niet: wy had den wel op één of twee zetels meer gerekend; dan had de zaak anders gelegen. We hebben de indruk, dat de ouderen in de binnenstad ons in de steek hebben gelaten, omdat ze het gewoon niet meer zagen en daarom maar thuisbleven op de verkiezingsdag. Overigens kan het best zyn, dat we over een of twee jaar een wisseling in de fractie krygen. Vraag 10: Wat gaat u nu doen? SANNES: Weet ik nog niet. Ik kan weer terug in mijn oude baan bij het rijk maar ik heb nog meer ijzers in het vuur zodat ik eerst eens een maand de tijd neem om te kijken hoe of wat. Het beleidswerk bijvoorbeeld ligt me wel, maar wat het wordt, daar kan ik op dit mo ment nog geen zinnig woord over zeggen. LEO VERKA1K ZOETERWOUDE Het feest programma ter gelegenheid van de opening van het sportcomplex aan de Nieuweweg en het 25-jarig ju bileum van SJZ ziet er als volgt uit: Zaterdag: 15 uur officiële opening van het sportpark door mr J. Klaa- sesz, commissaris van de koningin; 15.15 opening door de heer A. v. d. Voort van de kleedgelegenhe den; 15.45-18.00 uur Receptie: 15.00 uur feest voor de gehele Zoeter- woudse jeugd t.m. 15 jaar in 't Cen trum. Zondag: 1112 uur gelegen heid tot bezichtiging van het sport complex voor alle belangstellenden, tevens receptie; 13.30 uur bijzondere voetbalwedstrijd tussen The Shoes en Muziekexpress. Het tarief voor daggeld (call mo ney) is met ingang van vandaag ge bracht van 5 op 4 pet. Deze verrui ming van de geldmarkt is voorna melijk te danken aan rijksbetalin gen. Eerder deze week werd het ta rief verhoogd van 41/; tot 5 pet. Geldmarktkringen verwachten de komende dagen eerder weer een verkrapping door de ultimo en de storting op de staatsleningen. LEIDERDORP B. en W. heb ben in een pre-advies de raad voor gesteld het aantal raadscommissies uit te breiden tot vijf en wel com missies voor financiën en belastin gen, Leidse agglomeratie, onderwijs, openbare werken en strafverordenin gen. Waar mogelijk zal naar open baarheid moeten worden gestreefd, menen B. en W., mede op grond van de gedachten, die hierover bij een deel van de raad leven. Het college heeft zich. nu het aan tal wethouders wordt uitgebreid tot drie, ook beraden over de porte feuille-verdeling. Voor de burge meester zelf wordt gedacht aan ge- LEIDEN In de Lusthoflaan werd gisteravond een 3-jarig meisje door een personenauto aangereden. De kleuter stak plotseling de straat over en moest met een gebroken lin kerbovenbeen naar h^t Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. LEIDERDORP G.S. hebben het raadsbesluit van 2 maart 1970 voor de aanleg van de derde en vierde fase van het park De Hout kamp goedgekeurd kosten ƒ660.000,-. B. en W. willen het werk nu onderhands doen aanbesteden en al in de komende herfst kan dan met de aanleg worden begonnen. Het betreft hier de aanleg van een heempark en een Robinsontuin. De structuur van het heempark wordt bepaald door bos en grillige waterpartijen. Deze vegetatie wordt overkoepeld door de boom- en struik étages. Verwacht wordt, dat het vogelle ven er te zijner tijd rijk zal floreren. De waterpartijen zullen zodanig worden aangelegd, dat ze in de win ter kunnen fungeren als schaatscir- cuit. Avontuurlijk De vierde fase behelst de aanleg van een Robinsonspeelplaats. Het wordt een voor kinderen avontuur lijk gebied, een ruw geaccidenteerd terrein met veel ondiep water en be schutte hoeken achter wallen. Een meente-financiëndaarnaast is het college geporteerd voor de volgen de drie portefeuilles: openbare wer ken en ruimtelijke ordening, maat schappelijke zorg en onderwijs. LEIDEN Eind september willen b en w een gesprek houden over de instelling van een adviesraad voor de binnenstad. Voor dit gesprek zul-' len worden uitgenodigd de groepe ringen die voorstellen hebben ge daan en andere- groepen, die alsnog van hun belangstelling op dit gebied blijk willen geven. Het pre-advies van b en w is voor belangstellende^ gratis ver krijgbaar op kamer 246 van het stad huis (bur. Voorlichting). In 't smalste pand van Leiden. Tel. 01710-42350 - Nieuwe Rijn 4. Wij nodigen U uit om in onze nieuwe afdeling kennis te nemen van het werk yan t Na het grote succes dat zij in het voorjaar met hun tentoonstelling hadden, exposeren zij thans hun nieuwste sieraden en ook een tiental plastieken. EXPOSITIE GEOPEND maandags van 13.00-18.00 uur, dinsdag t.m. zaterdag van 8-30-18.00 u 28 aug. t.m. 19 sept. Hoogachtend, Lucas van Leijden N.V. J. H. J. Mentink Burgerli jke stand van Tuiden LEIDEN Geboren: Marnix Er- nest z v P J Krabbendam en J Schop; Natasja Ludwiena d v J van Doorn en J A van Steenbergen; Anthonie Cornelis z v D Stravers en L Vooijs; Marcel Leonard z v J L van Vliet en W P van Ofwegen; Edith d v C H Bijl en L Landman; Judith Loes d v J P Kikkert en M F Mugge; Nynke Elisabeth Catharina d v C de Zoeten en T N Kikstra; Gerrit Pieter Willem Johannes z v W J Kokkedee en W Burggraaf. Gehuwd: C G Walter en J M van den Boogaart; S J Platteel en J J Mulder. Overleden: W L van der Ham 5 juli 1901 man. De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in het zondagsblad van 16 augustus zijn: le prijs: mej.-A. H. Jonkers, Olijnstraat 103, Katwijk aan Zee (f10); 2e prijs: C. van Vliet, Prins Hen- drikweg 27, Noordwijk aan Zee (f5); 3e prijs: B. Lambrechts, Schelpenkade 26, Leiden. STEENSTRA AT 37 LEIDEN TELEFOON 31441 Taagt voor zo spoedig mogelijk nog enige voor verschillende wijken in Leiden. "Leeftijd vanaf 15 jaar. nlichtingen en/of aanmeldingen by de exp. afd. van ons kantoor. LEIDEN Met ingang van 1 september verlaat prof. dr Th. J. G. Locher, hoogleraar in de alge mene geschiedenis en de wijsbe geerte der geschiedenis aan de Leid se Universiteit, deze universiteit met emeritaat. Prof. Locher, die voordien leraar aan het Nederlands Lyceum in Den Haag was eh bo vendien reeds sinds 1936 als docent in de didactiek der geschiedenis aan de Leidse Universiteit verbon den was. werd in 1945 benoejnd tot hoogleraar in de algemene geschie denis. In 1963 werd de leeropdracht van prof. Locher. die gedurende het academiejaar 1950-1951 als eerste Nederlandse gasthoogleraar aan de Universiteit van Michigan doceerde, uitgebreid met de wijsbegeerte der geschiedenis. Prof. Locher zal op vrijdag 25 september in het Academiegebouw een afscheidscollege geven. LEIDERDORP Dinsdag 1 sep tember om 8 u. vergadert de raad. Agenda: Verkiezing van drie wet houders; instelling van een aantal vaste commissies van advies en bij stand aan burgemeester en wethou ders. regeling van bevoegdheden en samenstelling; Voorstel tot aanleg van de 3e en 4e fase van het park ..De Houtkamp" en tot onderhandse aanbesteding van dit werk'; voorstel inzake de subsidiëring van veeten toonstellingen; Voorstel tot weige ring van medewerking aan het be stuur van de Protestants-Christelijke Schoolvereniging om gelden be schikbaar te stellen voor de aankoop van een nieuwe methode voor het vak muzikale vorming ten behoeve van de school aan de Kastanjelaan; Voorstel inzake verhoging van het subsidie ten behoeve van de Stich ting Leidse Volksuniversiteit „Kunst en Ontspanning" te Leiden met in gang van het seizoen 1970/1971. Voorstel tot aanwijzing van twee le den van de gewestraad. Leids Jaarboekje 1970 is uit LEIDEN Het Leids Jaarboekje 1970 van de vereniging Oud-Lei den, officieel het 62ste deel, is voor een belangrijk deel gewijd aan de Pilgrim-Fathers en de restauratie van het Elisabethgasthuis. Begrij pelijk: 350 jaar geleden vertrokken de Pilgrim-Fathers na een elfjarig verblijf uit Leiden naar Noord- Amerika en nog dit jaar zal het tot verpleeghuis voor chronisch zieke bejaarden verbouwde Elisa bethgasthuis (Oude Vest-Caecilia- straat) in gebruik worden genomen. Speciaal van dit gasthuis zijn vele illustraties in het 203 pagina's tel lende Jaarboekje opgenomen. deel van het terrein zal met gras worden ingezaaid, een ander deel zal uit zand bestaan. In dit gebied zal de kinderen de gelegenheid worden gegeven met ruwe materialen, zoals takken, boom stammen, stenen en hout, bouwwer ken te maken. LEIDEN Het gonst op het ogen blik van bedrijvigheid in Troef, het vormingscentrum voor jong-volwas- senen. Cursisten zijn overdag en des avonds druk bezig met timmeren, verven, het maken van collages en het aanlcggien van geluidsinstallaties. Resultaat van dit alles, een infor matiemarkt, is vrijdag en zaterdag van 8 tot 11 uur te zien in Troef, Ho- gewoerd 57. De Troefjeugd zelf geeft op deze markt informatie over alles, wat Troef in het komende cursusjaar heeft te bieden. De deelnemers mogen zelf bepalen, wat ze in zo'n cursusjaar willen doen. Zondag 23 augustus Terrein Groenoordhal. half 5 en half 9: circus Sarrasani. Dinsdag 1 september Stadhuis. 7.30 uur gemeenteraadsverga dering (wethoudersverkiezing). Stadhuis 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, Voorstraat. 8 uur: orgelconcert Jerl Ro- pek, Praag. Woensdag 2 september Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. •raadsvrouw. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de 8.30 uur: Ank Reinders. sopraan; Rijkje Wolleswlnkel, alt en Wlm Serlle, piano. Muziekagenda Dinsdag 25 aug. 8 uur Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee: Simon C. Jansen orgel. FILMS IN LEIDEN CAMERA Het kasteel der duizend angsten, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23.30 uur: Het einde van een gentle man. 18 jaar. LIDO Satyricon. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 915 uur. LUXOR Woodstock, a.l.. dag., ook zo 2.30 en 8 uur REX Moord In het wassenbeelden museum 18 jaar dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO Samen uit. samen thuis, a.l., dag. 2 30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON April Fools. 18 jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Hooi gracht 48. tel. 21060 en De Oegstgeestse Apotheek. Wilhelminapark 8 Oegstgeest, tel. 53274 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mensch held. De zaterdagdienst vanaf 13 uur. de zondag-, avond- en nachtdienst van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensch held. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor Iedere "maandag en donderdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—16.00 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie- 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460: voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.30-14.3o uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur: za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethziekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds LEIDEN In de werkplaats van de Stadstimmerweraan het Galgewater heeft het personeel van de dienst Gemeentewerken gistermiddag afscheid genomen van de wethouders Sannes en Pie- na. Ir. Vos, directeur van de dienst, ging uitvoerig in op hetgeen tijdens het achtjarige wethouderschap van beide bewindslieden tot stand is gekomen. Zij kregen namens het personeel een luchtfoto van Leiden, een foto-album en een bedrag onder couvert. (Foto N. van der Horst) van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakllnlekmaandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 1?, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.: 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng; van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.ë0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- ltng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kln- TentoonsteUlngen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving in N.W.-Afrika (28 mei 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen. t.e.m. 16 sept,, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag t.e.m. zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der VUst, Botermarkt Sr werk van Ger Danlëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: l april 30 september, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten: l oktober 31 maart. 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: l april 15 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, zon. en feestd. 1317 uur. maandag geslo ten. Ned. Legermuseum. Pesthuislaan 7. ma. t/m vrij. 9—17. zon. 13—17 uur. Pilgrim Fathers-museum. Vliet 46, ma. t/m vrij. 9—12 en 24.30 uur. LEIDEN Op 66-jarige leeftyd is plotseling overleden de heer G. A. F. EVerstyn, die van december 1921 tot aan zijn pensionering by de gemeente in Leiden werkte, waar hy opklom tot referendaris A en waarnemend chef van de afdeling financiën en belastingen. Daarnaast bekleedde de heer Ever stijn vele functies. Zo was hij vele jaren penningmeester van de Leid se VVV en het was met name aan hem te danken, dat het Rijnsburg- se corso naar Leiden kwam. Tijdens de tweede wereldoorlog was hij districthoofd van de illegale organisatie Het Nationaal Steun fonds Zuid-Holland-Noord en sinds 1946 voorzitter van de afdeling Lei den van de Stichting 19401945 en penningmeester van het hoofdbe stuur van deze stichting. Verder penningmeester van het comité Leiden Leeft, van de Leidse Lichtweek, van de stichting Katho lieke Sociale Jeugdzorg en van het Katholiek Medisch Opvoedkundig Bureau. DEN HAAG/RIJSWIJK Zo wel de gemefenten Den Haag als Rijswijk hebben plannen ontwikkeld om op grondgebied van de gemeente Wateringen een groot aantal woningen te bouwen. Den Haag heeft teke ningen gereed voor de bouw van enkele duizenden flats ten behoeve van de bewoners van de te saneren Schilderswijk. De gemeente Rijswijk heeft voor lopige schetsplannen voor de bouw van zo'n 8000 eengezins woningen in Wateringen klaar liggen. Dit alles is uitvloeisel van de door minister Schut van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening aan de Haagse agglomeratie gedane toezeg ging, dat medewerking zal worden verleend voor de bouw van 30.000 woningen in drie jaar tijd ten be hoeve van de Haagse agglomeratie, te bouwen buiten de grenzen van deze agglomeratie. NIET TE HANDHAVEN Wethouder G. W. Hijlkema van Den Haag heeft enkele malen een gesprek over deze kwestie gehad met burgemeester dr M. P. A. Meis sen van Wateringen, waarbij deze laatste verklaarde in te zien, dat de huidige structuur van Waterin gen niet is te handhaven. Er volgde ook een gesprek met het gemeentebestuur van Rijswijk, waarbij burgemeester Meissen zich op de vlakte hield. De hele kwestie is nog niet in de Wateringse ge meenteraad gebracht. UITHOFSPOLDER De plannen van de gemeentelijke dienst stadsontwikkeling van Den Haag bestaan in de uitbouw van de Uithofpolder in de richting van Wa teringen en Poeldijk, waar men ruimte denkt te vinden voor de bouw van 20.000 flatwoningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3