Het water van moeder Koomen LES 'T BEST Universiteit weg uit binnenstad? r-*-J Leiden in de ban van t circus TYPISTE AVONDCURSUSSEN GEMEENTE WARMOND Deli spoorweg liquidatie Intelligent orgelspel in Leidse Pieterskerk SASSENHEIM voor kleine wijk te Sassenheim EEN BEZORGER Raad Katwijk Vuurwerk in Katwijk SCHEEP V AARTRERICHTEN 19? ^"nieuwe leidse courant ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers) fIDSCHENDAM/NOORDWIJK Het water van de camping van mevr. J. J. C. Koomen-Hulsbosch aan de Vogelaardreef in Noord- wijk blijkt nog helemaal niet zo slecht te zjjn als de gemeente Noordwijk doet uitkomen. Op de artikelen over deze camping die o.a. wegens het weigeren van de beheerster om de camping op de waterleiding te laten aansluiten, zou moeten verdwijnen is nog een heel andere reactie gekomen. „Door dat water van die camping ben ik van mp bloedarmoede afgekomen", zegt mevrouw E. A. Martens uit de Johan Willem Frisolaan in Leidschendam. „Ik ga voortaan elk jaar naar die camping, niet alleen omdat het daar zo gezellig is, maar vooral door dat water." En juist dat wa ter wordt door de gemeente Noordwük als onhygiënisch om schreven. ben mevr. Koomen het aanleggen van de waterleiding waarvoor zij overigens niets hoefde te be talen weigerde, verzocht de gemeente Noordwijk het Keu ringsinstituut voor Waterleiding- artikelen (KIWA) in Haarlem el ke week het water in de putten op de camping te controleren. Volgens de gemeente is dit on derzoek ingesteld omdat vorig jaar 21 augustus een gast van de doe-het-zelf-boerderij van mevr. Komen een klacht over het drink water had ingediend, olgens een mededeling van b. en w. van Noordwijk aan de raads leden was de conclusie van het KI W A-rapport: „veel te veel ijzer, mangaan en NH4". Volgens h^t bacteriologisch onderzoek had het water een „goede bacteriolo gische kwaliteit". De conclusie was echter dat het water diende te worden afgekeurd. Jeerputten gemeente Noordwijk vroeg het advies van de inspecteur van de Volksgezondheid, belast met de hygiëne van het milieu in Zuid- Holland. Volgens de mededeling van het college gaf deze het vol gende antwoord: Bij een onderzoek ter plaatse is mij gebleken, dat de put van de privé-waterwinning zich op zeer korte afstand (circa 5 meter) van een beerput bevindt, terwijl zich in de naaste omgeving nog vier beerputten bevinden." inspecteur acht de waterput niet betrouwbaar en dringt daar om aan op aansluiting op de cen trale drinkwatervoorziening, voor al omdat binnenkort de wet op de hygiëne van kampeerplaatsen in werking zal treden. gemeester en wethouders van Warmond maken bekend dat zij voornemens zijn een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen van het vigerende plan in onderdelen Warmond, ten behoeve van het met één nood- lokaal uitbreiden van een onder beheer van de Stiehting Katholiek Onderwijs Warmond staande school voor lager onderwijs, ge legen aan de Endepoellaan te Warmond, perceel kadastraal be kend gemeente Warmond sectie D no. 2576 ged. De desbetreffende stukken liggen met ingang van 24 augustus 1970 gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van veer tien dagen kan een ieder schrifte lijk bij ons College bezwaren in dienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Warmond. 22 augustus 1970. De burgemeester, F. K. LANGEMEIJER. De secretaris, P. J. BAAS. oor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer liet N.Z. 19-20 Rijnsburg Wist U dat kaas gemaakt In de maanden mei en september hel hoogste vetgehalte heeft en zo doende de beste zijn van het ge hele jaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 2136 Dit was voor de gemeente Noord wijk aanleiding om aan de kam- peervergunning van mevr. Koo men de voorwaarde te verbinden dat deze pas geldig zou zy'n na dat haar perceel op het waterlei dingnet zou zijn aangesloten. Mevr. Koomen beriep zich echter op meer keuringen van de Keu ringsdienst van Waren. Deze dienst bevestigde dat het resul taat van het wateronderzoek de laatste jaren zodanig was dat hiertegen geen bezwaren konden worden gemaakt. Onmiddellijk verzocht de gemeente de Keuringsdienst van Waren dit jaar van half juli tot half sep tember elke week het water bij mevr. Koomen te controleren en direct te waarschuwen als het niet zou voldoen aan de eisen voor drinkwater. Deze maand kwam een rapport van de Keuringsdienst binnen waarin op hygiënische gronden bezwaar gemaakt werd tegen de water monsters van 28 juli en 6 augus tus: in het eerste geval wegens de aanwezigheid van gistingsbac teriën en van bacteriën van de coli-groep en in het tweede geval eveneens wegens de laatste soort bacteriën. Veel ijzer Juist in die weken was mevr. Mar tens op de camping. Zij vertelt: „We kwamen uit Zwit serland terug. Daarna zijn we nog tien dagen naar de camping van moeder Koomen gegaan. Dat was omstreeks 21 juli. Toen kwa men we er voor het eerst, maar nu gaan we er elk weekend heen. We gingen vroeger naar de cam- Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK aan ZEE Zondag 23 aug: hoog water 7.20 19.47; laag water 3.23 15.36; maandag 24 aug.: hoog water 8.13 20.44; laag water 4.05 16.19. LISSE De Hillegomse Harmo niekapel en het Liesese korps„Trou moet Blycken" gaan gezamenlijk in Hillegom en lisse concerten geven in de nieuwe woonwijken. Donderdag 27 augustus spelen bei de korpsen op het Ooievaarsplein in de Poelpolder en op maandag 31 augustus in de woonwijk „Elsbroek" bij het bejaardencentrum „Bloems- waard". De concerten beginnen om 7.30 uur. ping van Willem Smit. Die had ook pompwater, maar moest van de gemeente ook leidingwater ne men. Hij werd voortdurend tegen gewerkt. We zijn daar vijftien jaar op zijn camping geweest. Toen ik terug kwam van de camping van moeder Koomen voelde ik me weer helemaal fit, fitter dan anders. Maandag ben ik bij mijn huisdokter geweest. Die vertelde me dat m'n bloed armoede helemaal over was. Nu slikte ik al geruime tijd staalpil- len, maar volgens mij heeft dat water daartoe bijgedragen. Ik vind dat water goed. Het is bron water." De huisarts verklaarde ons desge vraagd dat dit geen enkel bewijs levert voor het verdwijnen van de bloedarmoede en dat het moei lijk aantoonbaar is. Hy achtte zo iets evenwel niet onmogelijk daar bronwater veel ijzer bevat (de keuring gaf eenzelfde uitslag) waarvan een deel In het bloed opgenomen kan zyn. AMSTERDAM De N. V. Deli spoorweg maatschappij zal niet, zoals oorspronkelijk in de edoeling lag, met de liquidatie van de vennootschap wachten tot de eerste uitkering van Indonesië is ontvangen, aldus heeft de voorzitter van de raad van commissaris sen, de heer H. L. F. Rincker, op de jaarvergadering meegedeeld. Een voorstel tot ontbinding van de maatschappij en de benoeming van een liquidatrice is dan ook op korte termijn te verwachten Het bestuur noemt het een treurige crematie van een maat schappij, die zoveel gedaan heeft vooi de ontwikkeling van noord-Sumatra. Dit alles is des te triester, aldus de heer Rincker, omdat de man. die zijn leven in dienst gesteld heeft van de Deli spoorweg, directeur A. baron van Styrum, bij dit einde door zware ziek te niet persoonlijk meer zal zijn be trokken. Kwestie demping Trekvliet LEIDEN Sombere toekomstkijkers voorspellen, dat de Leidse binnenstad ten dode is gedoemd als de universiteit ooit mocht be sluiten de Sleutelstad te verlaten. De vele grote, kapitale en vaak historische gebouwen zouden immers nooit door het particuliere bedrijfsleven kunnen worden bezet, zo redeneren zij. De werk gelegenheid zou in gevaar komen (de universiteit is met haar 3.500 werknemers de grootste werkgeefster van Leiden) en de midden stand zou grote klappen krijgen. De duizenden studenten consu meren immers jaarlijks voor vele miljoenen. De mogelijkheid dat de universi teit ooit nog eens besluit zich elders te vestigen is weliswaar klein, maar beslist niet uitgesloten. Zeker niet als de Leidse raad maandagavond niet akkoord gaat met een voorstel van b. en w. om de Trekvliet te dempen; een demping, die nodig is wil de universiteit kunnen beginnen met het gigantische nieuwbouwpro ject aan de Witte Singel, waar enkele Alfa-faculteiten en de uni versiteitsbibliotheek zullen worden ondergebracht De universiteit kan ALPHENS VORMINGSCENTRUM VOOR VOLWASSENEN In september beginnen weer de mondelinge cursussen Praktische Algemene Ontwikkeling voor beginners en gevorderden. Nederl. Taal en Correspondentie Prakt. Conversatielessen Frans Engels beginners en Duits Spaans gevorderden Italiaans (dit jaar alleen voor beginners) .Eén lesavond p.w. op maandag, dinsdag of donderdag Moderne methoden minimum leeftijd 18 jaar. AANMELDINGEN en inl. DONDERDAG 27 augustus a.s. 's avonds van 78.30 uur in de IchthusschooL St. Jorisplein, of bij de directeur H. TUKKER. Parelstraat 23, Alphen-Ridderveld. tel 5829. LEIDEN In het kader van de K. en O.-zomerconcerten be speelde de Amsterdammer Haite van der Schaaf het Pieterskerk- orgel. Zijn solo-verklankingen werden afgewisseld met door het orgel begeleide hobo-soli van Simon Koeten. Van der Schaaf is, getuige ook zijn voorspoedige met cum laude afgesloten studie een zeer vakbekwaam organist. Hij is ook theoreticus en literatuur vorser. Het viel op, dat hij het moeilijke Pieterskerkorgel zo goed beheerste. Hij overtrof, wat dit betreft, royaal twee grote voor gangers in deze concertenserie. Zijn spel is bijzonder intelligent, helder en aansprekend Het is ook vol muzikale vreugde. Dit laatste werden we al spoedig gewaar in de blijmoedige, haast oubollige vertolking van Sweelincks Variaties over hel studentenliedje „More palatino", een alleraardigst werk, waarvan de melodie (kenne lijk een voorloper van „Io vivat") De Nieuwe Leidse Courant vraagt Geen incasso. Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afdeling inspectie. Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710—31441 CHRISTELIJKE TECHNISCHE SCHOOL Per Bosparkweg 4 Alphen aan den Rijn. 1 november 1970 ontstaat op de administratie van onze school een vacature in de rang van Om voor deze functie in aanmerking te komen is het bezit van een diploma Machineschrijven vereist en strekt het diploma Mulo (Mavo) tot aanbeveling. Salaris volgens rijksregeling. Uw schriftelijke sollicitatie, gericht aan de direkteur van de J school, ontvangen wij gaarne binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. zich moeilijk veroorloven de bouw nog langer uit te stellen. De kosten stijgen met de dag en het bouwteam kan niet nog langer werkloos toe zien. Er wachten meer projecten. Dat nog niet met de werkzaam heden is begonnen komt door de moeilijke financiële positie van de gemeente Leiden (die volgens de Ged. Staten van Zuid-Holland het project eigenlijk niet aankan). De middelen ontbreken. Vandaar dat G.S. in april een raadsbesluit om in totaal ruim 21 miljoen gulden te besteden aan de ontsluiting van het Witte Singel-plan niet goedkeurde. Het college van b. en w. is daarop met G.S. aan tafel gaan zitten om alsnog een krediet van ruim 7 mil joen gulden goed te keuren, waar door tenminste de Trekvliet ge dempt kan worden. Zeer benieuwd naar de beslissing van de raad is drs. Antvelink, ad junct-secretaris bouwzaken van de Rijksuniversiteit. Met hem hebben wij de ontwikkelingen rondom het veel besproken project nog eens doorgesproken. De universiteit vond demping van de Trekvliet alleen geen oplossing, maar ging toch ak koord met de temporisering bij de uitvoering van het project. De heer Antvelink vertelt, .dat de universiteit in een eerder overleg zich bereid heeft verklaard de ge meente Leiden financiële middelen, de zogenaamde aanloopgelden, be schikbaar te stellen. Met de werk zaamheden in de onmiddellijke om geving van het toekomstige univer siteitscomplex zou daardoor alvast kunnen worden begonnen. Welk bedrag daarmee gemoeid is kon de heer Antvelink ons niet vertellen, maar wel, dat de gemeente met het bedrag de eerste maanden vooruit kan. B. en W. zouden het aanbod hebben aanvaard. De heer Antvelink: „Het is beslist niet zo, dat de universiteit uit de binnenstad weg wil. Maar als het zo is, dat haar ontwikkeling on mogelijk wordt gemaakt en ze in haar universitaire taak (onderwijs geven en onderzoek verrichten) wordt geremd, dan kan ook de uni versiteit niet meer tegengaan, dat er een situatie groeit, dat zij zich niet langer in de Leidse binnenstad kan handhaven. lustig en fantasierijk wordt om speeld. Zó is Sweelinck nog wel te genieten. Van der Schaaf verraste ons ook met een Preludium en fuga van da 17de eeuwse Duitse compo nist Nicolaus Bruihns, dat in midden- baroktrant uit een afwisseling van drie toccata's en twee fuga's bleek te bestaan. Een onderhoudend werk met speelse figuren en pittige fuga thema's, dat Van der Schaaf muzi- kanttesk voordroeg. Gronau's Partita over het koraal ,,Was Gott thut das ist wohlgetan" (eerste helft 18 de eeuw) begint dadelijk met de eerste variatie. Het is geen grootse schepping, deze partita, maar wel afwisselend en speels, met enkele mooie doorzich ten. Van der Schaaf sloot zijn, ook wat de registratie betreft, voor treffelijke bespeling af met Bachs Fantasia in G-groot, waarvan het statige, een oneindige beweging sug gererende grote middendeel, door verrassend parelend luchtig werk wordt in- en uitgeleid. Simon Koeten tróf het met deze nauwkeurige, muzikale begeleider. Hij blies met een rijke, welspreken de toop een intieme Sonata in d- dorisch van G. P. Cima (1610), en eèn Sonate in e-klein van de veel schrijver Telemann, die hier alle formules en foefjes uit die (18de eeuwse) tijd handig toepaste. Maar het melodieuze Grave en het lu dieke Vivace klonken toch wel heel mooi. Koeten verblijdde ons ook nog met de f-moll Fantasie van J. L. Krebs. een opmerkelijk rijp en doordacht stuk muziek, waar men stil van wordt Johan van Wolfswinkel. Intrede ds. Streefland in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Zon dagmiddag om 3 uur zal ds. J. Streefland zijn intrede doen in de hervormde kerk van Noordwijker hout na te zijn bevestigd door ds. J. van Roon uit Katwijk aan Zee. Ds. Streefland volgt ds. Smits op. die naar Zuid-Limburg is vertrokken. VALKENBURG In de periode van 24 augustus tot 6 september wordt de collecte voor het Wilhelminafonds gehouden. Tegelijkertijd is er een ledenwerfaktie. Collectanten kiinnen zich opgeven bij mevrouw M. Poot, Hoofdstraat 96. Motel Sassenheim feesteli jk geopend SASSENHEIM Met het hijsen van de Sassenheimse vlag door bur gemeester Van Knobelsdorff en het hijsen van de Valk-vlag door de wed. V.d. Valk-Mulder is gister avond op feestelijke wijze het motel Sassenheim geopend. De plaatselijke drumband Adest Musica zorgde voor vrolijke klanken. Vooraf had een bijeenkomst plaats met genodigden. Hier sprak de heer J. Noordmans uit Leiden, die dit nieuwe motel het vlaggeschip van het concert noemde. Het is de 16e vestiging en het zesde motel. Aan vankelijk leek het een verloren zaak, maar na een positieve beslis sing van de Kroon is alles naar wens verlopen. De burgemeester hoopte, dat het motel een oase van rust zou zijn voor het publiek. KATWIJK Donderdagavond is er om half acht een raadsvergade ring. De agenda bevat de volgende zaken: aankoop van percelen Sluisweg 6a. Noordstraat 11, Zuidstraat 57h en Hoogstraat 3e, een perceel grond bij de Rijnstraat van de heer A. S. Verhoog, aan- en ver koop van grond bij de Pepersteeg van/aan J. Grimbergen; verkoop van grond aan de Burgersdijkstraat. aan de heer J. van Rijn, verkoop van grond aan de Gasthuissteeg aan de Coöperatieve Verbruiksvereniging U. A. „Co-op Rijnland"; verkoop grond in het Molenblok-Zuid aan de Kat- wijkse Bouwvereniging ten behoeve van de stichting van 190 woningwet woningen, vaststelling van een ver ordening op het beheer van de be drijven voor gas, water en elektici- teit, verlenen van krediet voor de incidentele uitbreiding van installa ties in hoogspanningsstations; wijzi ging van een raadsbesluit van febru ari tot het garanderen van rente en aflossing van een geldlening, aan te gaan door de Stichting Gezond heidscentrum, verlenen van subsidie aan de Stichting „Het Koningshof" in de kosten van restauratie van het pand Kerkstraat 47. KATWIJK aan Zee Ter afslui ting van het badseizoen wordt er vanavond vuurwerkJ afgestoken on der auspiciën van de plaatselijke VVV. Dit gebeurt op de duinreep ter hoogte van restaurant De Zwaan om 10 uur. Vuilniswagen te ivater NIEUWKOOP De chauffeur van de gemeentelijke vuilnisauto vergiste zich gisteravond in de afstand van de brug, toen hij van de Nieuwveenseweg achteruit deze be tonnen brug naast de weg lopen de Wetering wilde oprijden. Gevolg was, dat de volgeladen wagen met een gewicht van bijna 20 ton van de brug af in de Wetering kantelde* De chauffeur, die alleen in de wa gen zat, maakte een buiteling en kwam er met enkele builen en schrammen goed af. In de loop van de avond is de auto met behulp van twee kraanwagens uit Reeuwijk weer op de kant getakeld. Feest in Langer aar TER AAR Aan de optocht op de eerste dag van het Oranjefeest namen 240 kinderen deel. Of indivi dueel of in groepen. Het was geluk kig droog, zodat ook het vele crêpe- papier, dat was gebruikt, niet nat re gende. Bij de verklede groepen ging de eerste prijs naar Jan Touw, die s ridder Flores over straat ging. Pipo alias Pieter van Rijn en Mama Loe (Bera v.d.Jagt) kregen de tweede prijs en Hippie Marleen v.d.Jagt de derde. Bij de met bloemen versierde fietsen werd Jos Keijzer nummer 1 Gerard Keijzer nummer 2 en Louis v. d. Hoorn nummer 3. Bij de met papier versierde fietsen werd Leni Vermeulen eerste, Nelly v. d. Hoorn tweede en Jozef v, d. Hoorn derde. Met muziek van Arti ging de op tocht door Langeaar naar het feest terrein van de firma Ph. Lek, waar na tractatie kinderspelen werden ge houden. Eerste prijzen waren voor Louis v. d. Hoorn, Annetta Uytte- waal, Johan Pieterse Trydy van Rijn, Carel van Tol en Jolanda Hoogeveen. Tweede prijzen voor Adri Valentijn, Katinka Vermeulen, Kees v. d. Hoom, Annie Groen, Sjaan Koeleman en Marjan Splinter. Raad Alkemade ALKEMADE De raad komt maandagavond voor de laatste keer in oudesamenstelling bijeen. De agenda telt zeven punten. Als laatste punt wordt het afscheid van de zit tende raad vermeld. LEIDEN In verband met de Leidato wordt er twee keer buiten veemarkt gehouden en wel vrijdag 28 augustus en 4 september. bij het bolwerk voor uw bolwerk: f QNPCTwus-ffmmMw J ■M.E.A.a' o.l.v. M. VAN DER HORST - Herengracht 4 - Leiden Tel. 01710-30660 officiële door het I.M.O. erkende Middenstandsopleiding. a.s. maandag en donderdag tussen 7 en 9 uur SPECIALE INLICHTINGENAVOND Mondelinge avondcursussen voor Alg. ontw. Middenstand (éénjarige opleiding) Boekh. M.B.A. SP.D. Nederlands Engels Frans Duits Spaans Steno Beroepsgoederenvervoer. LEIDEN De belangstelling voor het circus Sarrasani, dat sinds gistermiddag tot en met maandagavond voorstellingen geeft op het terrein van de Groenoordhal, is ongekend groot. Een stampvolle viermaster, dat betekent meer dan vijfduizend mensen en kinderen, woonde gisteravond de gala-première bij. De sfeer was enorm door dat het enthousiasme van artiesten èn publiek groot was. Het rijlk gevarieerde en met vaart gebrachte programma mocht er dan ook zijn. Spreekstalmeester Stobbe praatte het allemaal geestig en be schaafd aan elkaar. En jong en oud hebben met overgave gelachen en genoten. Stuk voor stuk droegen de num mers het kenmerk van perfectie, of het nu de kraagberen van Rita en Carl Antoine betrof, de Arabische hengsten en Lippizaners van Altthoff, de gedresseerde varkens van Jean Albert Hoppe of de muzikale clowns Les French. Hoogtepunten een moeilijk be grip in dit programma, want diepte punten waren er niet waren voor ons de Italaanse trapezegroep de Jarz en het leeuwen- en tijger nummer van de Zuid afrikaan Karl Fischer. Als een blije vogel liep deze 220-ponder met zyn roofdieren te swingen en te stoeien, de leeuwen en tijger schijnbaar moeiteloos on der de duim houdend met een Grotere aanvoeren op Leidse veemarkt LEIDEN Bij het naderende na jaar neemt het aantal aangevoerde schapen toe. Jammer dat er nog geen varkens zijn aangevoerd. GEBRUIKSVEE: De aanvoer van het gebruiksvee lag op hetzelfde ni veau als de vorige weken. De stem ming is nog steeds gunstig. Redelijke aanvoer met een goede vraag. Vooral een goed beest is duur en moeilijk te krijgen. Zodoende konden de prij zen zich handhaven. De indruk- be treffende het jongvee is matig be vredigend. Hier en daar bestaat ge brek aan belangstelling. SLACHTVEE RUNDEREN: De aanvoer was een fractie minder. De verwachtingen voor de handel wa ren gereserveerd. De laatste weken waren de prijzen wat hoger, maar gezien de grotere aanvoeren van de vorige week en sedert enkele dagen Engeland weer slachtvee aan de markt brengt verwachtte men min der levendigheid. De handel was nog wel goed. VETTE KALVEREN: De aanvoer was groter. Hier hetzelfde resultaat als bij de slachtrunderen. Een goede handel. WOL VEE: Meer dan 2.000 stuks wolvee waren gisteren op de Leidse Veemarkt aangevoerd. Gemiddeld meer dan de laatste weken. De afge lopen week werd merkbaar de in voer van Engelse schapen in Parijs (en de havenstaking). Zodoende wel een reden voor de exporteur om het kalm aan te doen. Het fokmateriaal lag nog het best in de markt. VARKENS: Het aanbod is goed en de kopers zijn voorzichtig. De han delaren op de afdelingen biggen en lichte varkens worden steeds meer ontevreden over de langdurige slui ting van de markt. GEITEN: Grote aanvoer stugge markt. V olleybalvereniging S'70 heeft kastekort WOUBRUGGE In gebouw Jeugdland werd gisteravond op de ledenvergadering van de volleybal vereniging S'70 besloten, dat vanaf maandag een wekelijkse cursus trimmen wordt gegeven onder lei ding van de heer E. Pellegrom. Verder zal één herenteam deelne men bij Nevobo aan de nieuwe com petitie in Alphen. In gebouw Imma- nuel zijn daar aparte trainingsuren gereserveerd voor dames en heren. Er bleek te weinig belangstelling te bestaan voor het deelnemen aan de sporttoto. Ten slotte werd een commissie van vier leden geïnstalleerd, die met ac ties een bedrag van f 500 bijeen moet brengen om het kastekort te dekken. ALKEMADE Maandag komt de Volleybalver.- „In-Up-Go" voor de jaarvergadering bijeen in café Heemskerk in Roelofarendsveen. Voornaamste agendapunten: bespre king competitie en een voorstel tot naamsverandering vereniging. NIEUWVEEN Dinsdagavond om 8 uur zal de gemeenteraad bijeen komen. De agenda vermeldt o.a.: een voorstel tot verpachting van enkele percelen bouwland. plastic roos. Jammer, dat een paar banaliteitjes wat afbreuk deden aan dit sterke nummer, waarin de humor de gebruikelijke dompteursernst heeft verdrongen. Wat de Jarz aan de vliegende trapeze presteerden, grenst aan het ongelooflijke. KATWIJK aan ZEE De collec tie oude voorwerpen van de stich ting Oud-Katwijk wordt verrijkt met een prachtig hoofdijzer met pa- relspelden. Het is een geschenk van mevrouw L. Hoek uit huize Salem. KATWIJK aan ZEE De Kat- wijkse voetbalvereniging De Rijnvo gels begint het nieuwe seizoen met zaterdagvoetbal. Men kan zich hier voor opgeven bij de heer M. J. Hui- berts, Wassenaarseweg 5. KATWIJK aan ZEE Vrijdag avond van 7.30 tot 9 uur neemt in de school aan de Louise de Colignylaan de heer R. Rijkeboer afscheid, oud-directeur van de ambachtschool. LISSE 8 De interkerkelijke gespreksgroepen beginnen op 4 sep tember met een openingsavond in „Salvatori". LEIMUIDEN De sportvereni ging Kickers'69 houdt maandag avond om 8 uur de tweede jaarver gadering in zaal Keyzer. Er moeten leden voor de technische commissie worden gekozen. Ook het bestuur van de jeugdcommissie wordt ver nieuwd. Het bestuur van Kickers'69 ondergaat ook een vernieuwing. De aftredende heren H. Eijt, L. J. H. Stiens en J. Wolken zullen niet te rugkomen. Voorgesteld zijn de heren D. de Rijk F. Kok en T. v. Duiven- boden. Markt- en visserij be richten Visserij SCHEVENINGEN. 22 augustus Vlsse- rijberlchten. Besommingen trawlers in guldens: SCH 5—8120 SCH 101—10.770, besommingen kustvlssers: SCH 114680, SCH 18—2720. SCH 28—3880. SCH 44—1135. SCH 48—11380. SCH 66—3480 SCH 67— 2580 SCH 68—2960 .SCH 74—2770. SCH 132— 8700. KW 125—12.000 IJM 55—4140. UK 110—56. Noteringen per kg: gr tong 735— 751. grm 741—764, kim 710—735. tong I 805—841 n 775—820 tarbot I 700—735, II 480-520 ni 345—375. IV 235—260, griet I 260—300 II 180—200; per 40 kg: grm schol 40—54, middel 37—46 klein 30.80—39. schel vis I 60—64, n 55—58. wijting gestript 24—30, rode poon I 70—80. II 40-52, schar 16—32 bot 10—12. m kabeljauw 88—400, kabeljauw i 68—76, H 48-80. in 10-24; per lOo kg.' gr kabeljauw 160180. Ver wachte aanvoer voor maandag; 6 tot 7 trawlloggers. Aanvoer: 660 kisten schol 170 kisten wijting. 290 kisten kabeljauw. 20 kisten schelvis 125 kisten diversen, 6000 kg tong en tarbot. Markten ROELOFARENDSVEEN. 21 augustus Bloemenveiling: Am. Anjers Sim rose 18 —31. Sim rood 28—35. Sim wit 21—29. Sim Keefer 21—24, Sim Arthur 24—26. Esperen- ce 22—26. Lena 20—30 Orchid Beauty 27, Jacky 3034. Princes Ann 25—27, Char mer 3544, Rozen Garnette en Carol 7—11, Zorina 913 Coral Princess 12—15. Sonora 10—16, Nordia 11—13. Carla 26—31. Bac cara 28—46. Faberge 9—10. Seventeen 11 12. Carina 16—17. Jr. Miss 14—15. Lelies 13—31, Anthurlumbloemen 95150. geplo zen chrysanten 15—54 per stuk; Troschry- santen 60—140. Idem Jaarrond 135—195. Trosanjers 20—220, Irissen 150—290. Llatrlx 155280. Fresia 4O—110, Omthogaluml 38— 83. Asters 4l67, Gladiolen 65—95. Statice 70—90. Montbretia 60—90 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 augus tus Groenteveiling; waspeen A extra 550—560. AI 440-540 AH 280—520. BI 550— 700. BH 460. Cl 350. CII 200—350. bospeen 1865 andijvie 28—31. bloemkool 6 per bak I 72—100. n 20—62. 8 per bak I 47—75. H 18—42. 10 per bak I 51. 12 per bak I 34—80 II 20. kroten AI 490—530, An 210, Cl 320. prei AI 52—58. All 52. BI 34, prln- sessenbonen I 95. n 65—75 rabarber 30, rode kool 23—25. sla 1528, snijbonen I 145. II 85. spitskool 4152 tomaten AI 300 —320. BI 290—295. Cl 250, CCI 250 Uien 22—43, peterselie 11—14 krulpeterselle 16 —21 selderie 15—24 kervel 600. Aanvoer: waspeen 100 000 kg. bloem kool 26.000 stuks. TER AAR. 21 augustus Groentevei ling: postelein 34. andijvie 18, witte pronk- bonen I 60—80 n 30. stokprinsessenbonen 70—110. snijbonen natuur I 40—90. II 35—40, dubbele stokprinsessenbonen I 80—140. H 50—60, stamprlnsessenbonen 5060. snijbo nen kas 102130, spekbonen 60. aardappe len 26—36. komkommers stek 15. augur ken B 40—70 C 38. D-flJn 30. D-erof 26, E 10—13 CDI 27. CDII 8—10. alles per kg; komkommers AA 27—35 A 19—23. B 19—20. C 15—17 sla I 15—24. U 7—13. bloemkool Al 62—80. All 29—39. alles per stuk: tomaten A 260—320. B 26037o per bakje van 6 kg: selderij 4. boskroten 9 per bos. Tankers Abida 21 te Bukom verw, Kashlma Aclla 19 te Ango Ango, Poin te Nolre, Lagos, Abidjan, Curacao, verm Rotterdam, Thames. Stockholm Acmaea 19 te Thameshaven (ets 20), Rotterdam, Teesport. verm Avon- mouth, Plymouth Acteon 21 vm te Bukom verw. Sing, Area, Bukom Rca 20 te Auckland verw, Lyttleton, Geelong, Syd ney, Bukom Atys 19 te Bangkok, Bukom, Bangkok, Bukom, Bang kok, Bukom Camilla 24 bij H v H verw, Rotterdam, Mersey Caplluna 20 te Trlpoll/Lyba- non verw, Spezia, verm es Slder, Hamburg Caplsterla 26 ter hoogte Landsend verwvoor or ders; verm Angle Bay, om Kaap de GH nr Kharg is land, Bombay Capulonlx 29 te Mina al Ah mad! verw, (wordt verm Khor al Amaya, Mina al Ahmadl, Sydney, Geelong) Clnulia 28 nm te Curacao verw. verm Rotterdam Mersey Crania 19 te Cardon verw, Panamakanaal, Valparaiso, Callao, Guayaquil Dallla 21 nm te Sydney verw (22), Geelong, Mina al Ah madl Daphne 23 nm »e Khor al Amaya verw, M Al Ahma dl. Sydney. Geelong Dladema 27 te Sydney verw. Geelong Dlloma 29 te Mina al Ahma dl verw (wordt verm Mina al Fahal/Bunkeren, Jebel Dhanna. Martinez) Dlone 8 te Amsterdam (Dok ken NDSM), verm Escravos Dosina 19 van Zueitlna nr Lavera, Es Slder Kabylla 21 te Mina al Ahma dl verw, Bukom Kalydon 18 te Thameshaven E astham/S tanlow, Ardros- san. Petit Couronne Kara 23 noon te Sewaren verw, Curacao, verm Wil mington, Harbour Island Katelysia 19 te Blexen. Teesport. verm Eastham. Thameshaven. Isle of Grain Kelletla 22 vm te Valparaiso verw, Antofagasta. Guaya quil Kenia 22 te Bukom verw (Bunkeren), Perz Golf Kermia 22 te Akrotlrl verw Curacao Khasiella 29 te Curacao verw, Houston Koplonella 20 te Rotterdam, Klelerkanaal, Karlshamn, Flaxenvik, Norrkoplng, Gothenburg, verm Stock holm, Norrkoplng Koratia 27 te Bandar Mahshahr verw, Bukom. verm Perz Golf Korenla 19 te Bukom verw, Labuan. Sandakan. Kota Klnabalu, verm Bukom (Bunkeren). Perz Golf Korovlna 20 nm te Sewaren verw, Baltimore, Curacao, verm Panamakanaal. Wil mington, Harbour Island Kosicla 21 te Stockholm verw, verm Stavanger(so- la), Bodo. Hammerfest gkossmatella 24 te Bandar Mahshahr verw, Durban Krebsia 22 te Curacao verw, (wordt verm Trinidad. Cu racao. Cardon, Thamesha ven, Stanlow) Kryplos 30 te Gebraltar verw. Algiers. Benghazi. Vado gkyllx 1 te Curacao verwacht Lovellla 19 te Spezia, es Si- der. Hamburg, verm Bon ny. Rotterdam, verm Ska- ramanga (dokken) Macoma 25 vm te Jebel dhanna verw, Mina al Ah madl. Thameshaven Metula 25 ter Hoogte Ushant verw op weg naar Tha meshaven. om Kaap de GH nr Mina al Ahmadi Neverlta 24 te Mina al Ah madi verw. verm Fos Ondlna 31 te Wilmington verw Onoba 4 te Sydney verw, Geelong Patro 20 te Hamburg verw (21 meren) Forcados, verm Spezia Philldora 18 van Rotterdam naar Gamba. Curacao, verm Pto, Miranda. Tran* mere Phillne 20 te Kharg Island verw, om kaap de GH nr Rotterdam (Trinidad ver vallen) Phtlippla 21 te Curacao verw, Cardon, New York Sepia 12 van Teesport nr Bonny, Lavera (m Al Ah madl verv.) Vasum 30 Kharg Island verw, verm Colombo, Bandar Mahshahr, Durban Viana 23 bij H v H verw, Rotterdam, Car Gebied Vltrea 30 te Curacao verw, verm Buenos Aires Vlvlpara 27 te Le Havre verw, Rouaan. verm Pto. Miranda Zafra 25 in de Perz Gort verw Kharg Island, Bom bay, verm Kharg Island, Mombassa Zarla 21 te Durban verw Kharg Island, Bombay, verm Mina al Fahal/Bun» keren. Umm Zald, Srlrach*

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5