Onderzoek naar Leidse 'armoe' Journalist te water Bots mg op afrit ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 Vandaag de tweede serie unieke stadsgezichten. Onze fo tograaf Dirk Ketting nam ze deze week op eèn hoogte van enkele tientallen meters, van uit de stelling op de bok die de Helderse kotter door het Leidse binnenwater schoof, op weg naar IJmuiden. Foto 1: het Galgewater ter hoogte van de conservenfabriek Sleutels aan de Morsweg en de nieuwe studentenflat (geheel rechts), met het gezicht op de Rijnzichtbrug en de spoorbrug in de lijn LeidenUtrecht. Op de achtergrond de Mors met de hoge flat aan de Diamantlaan. Foto 2 (er onder)Zijtak van de Rijn naar de brug bij de Morspoort. De koepel van de poort is nog net zichtbaar. Rechts in de hoek beneden de kazerne. Links de woningen aan de Morsweg en links boven het belastinggebouw aan het Sta tionsplein. Foto 3: Bostelbrug met Apo- thekersdijk. Foto 4: De Mare, naar de brug bij de Leidse Broodfabriek. Links onder het pand op de hoek van de Korte Mare en de Oude Singel. Het hoge gebouw naast de molen staat aan het Stationsplein. Foto 5: De Lakenhal. Foto 6: de Haarlemmerstraat tussen Turfmarkt en Harte- brugkerk. LEIDEN Vannacht omstreeks 12 uur is op de Jan van Rooyenkade een 29-jarige journalist uit Leiden met zijn auto uit de bocht gevlogen en in het vaarwater terecht geko men. De man wist uit zijn auto te klimmen en is door de EHB met won den aan hoofd en gezicht voor be handeling naar het acad. ziekenhuis gebracht. De auto is later door de brandweer opgevist. LEIDEN Gistermorgen had op de afrit van de rijksweg op de Hoge Rijndijk een botsing plaats tussen een auto bestuurd door een 71-jarige man uit Amersfoort en een 20-jarige bromfietser uit Hazerswoude. De bromfietser liep een linker onder- beenbreuk op cn moest naar het aca demisch ziekenhuis worden gebracht. Buurt 1, maandag: Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Ham broeklaan, Koollaan - geheel. Celebes- straat. Decimastraat Sieboldstraat. Flo- resstraat. Bloemstraat, Formosastraat, Borneosraat. Driftstraat Lombokstraat. Javasrtraat Medusastraat. Parkstraat, Kooipark. Atjehstraat (van Koollaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat Madoera- straat. Buurt 3, maandag: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat 'van Sumatrastraat tot Soembastraat),. Soembastraat. Balistraat, Timorstraat, Rlngkade. Bonairestraat. Arubastraat. Surnlamestraat, Antlllenstraat. Curacao- stra&t. Sint Maartenstraat Sint Eustatius- straat. Sebastraat. Bankastraat. Blltton- straat. Koolhof Buurt 2 dinsdag: Jacques Urlusplant- soen. Aaltje Noordewlerlaan, Cornells Schuytlaan. Diepenbrocklaan, Joh. Ver- hulststraat, Rich. Holstraat Obrechtstraat, Churehill-laan. Willem Pijperstraat. Peter van Anrooystraat. Joh. Wagenaarlaan, Valerlusstraat. Van Blankenburgstraat, Julius Röntgénstraat. Mozartstraat. Ber nard Sweersstraat. Sweellncklaan. Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat De- bussystraat. Choplnstraat, Moesorgskt- straat. Caesar Frankstraat, Verdistraat. Buurt 8 dlnsda:g Schubertlaan, Mah- lerstraat, Höndelstraat, Beethovenlaan, Vlvaldistraat. Bachstraat, Corellistraat. foscaninllaan, Berliozpad, Llsztpad, Men- delssohnkade Wagnerpleln, Brahmslaan, Tsjaikowskikade Slbellusstraat. Bartok- straat, Kennedylaan, Max Regerlaan. Jo zef Haydnlaan, Apollolaan Smétanastraat, Paganlnistraat, Scarlattlstraat. Grieg- straat. Donizettllaan. Buurt 5, donderdag; Paramaribostraat. Corantljnstraat, Willem de Zwijgerlaan - geheel. Abr. Crijnssenstraat. Stuyvesant- hof. Van Rlebeeckhof Jan Pieterszoon Coenhof. Pleter Bothstraat, Albertlnc Agnesstraat. Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof Anna van Bu- renhof. Marnlxstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7, donderdag: Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat). Jullana- straat, Jullanakade Sophiastraat. Anna Paulownastraat, Alexanderstraat. Prin senstraat. Oranjestraat. Lusthoflaan Dil lenburgerstraat. Nassaustraat Mecklen- burgerstraat, Os- en Paardenlaan Bern- hardkade, Marljkestraat. Margrietstraat, Irenestraat. Beatrixstraat Bernhardstraat. Buurt 4. vrijdag: Haagweg (geheel). Rijndijk, Dijkhoflaan. Valtcenburgseweg, Hagwee (tien huizen). Klikspaanweg. Da Costastraat. De Genestetstraat. Nicolaas Beetsstrata. Potgieterlaan. Toilensstraat. Schimmelstraat. Oltmanstraat Hase- broekscat, Borgerstraat, De Lennepstraat Ten Katestraat. Toussaintkade. Staring kade Buurt 6 vrijdag: Kneppelhoutstraat. Multatullstraat. Fred, van Eedenlaan. Lo- dewlj kvan Deyselstraat. Albert Verwey- straat, Jacques Perkstraat. Herman Gor terstraat. Louis Couperusstraat. Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof Duinhof, MeerhoL Akkerhof. Weldehof. Telderska- de. Mulderstraat Gerrlt Kasteinstraat, Scgaarstraat. Van Diemeistraat, Roose- veltstraat (geheel). VEBO in Leiden LEIDEN De grote fokveeten- toonstelling van de VEBO is dit jaar op woensdag 16 september. Er zijn veel inschrijvingen. Ir. K. A. Kla- renberg, consulent voor de veehou derij zal deze tentoonstelling om 9 uur "s morgens openen. i)oktensdieust Leiderdorp LEIDERDRP De medische dienst dit weekeinde wordt waarge nomen door dokter Kemme, Gans straat 2, telefoon 44898. Patiënten in Iioogmade wordt verzocht de politie daar te hellen. Dit in verband met een telcfoonstoring gedurende het weekeinde. Deze kan maandag pas worden verholpen. LEIDEN De Leidse universiteit zal een zeer uitgebreid onder zoek laten instellen naar de oorzaken, waardoor de gemeente Leiden in zulke moeilijke financiële omstandigheden is terechtgekomen. Onder meer zal worden nagegaan welke invloed de universiteit heeft op de gemeente Leiden, waarom het gemiddelde inkomen in Leiden zo laag ligt, hoe het industriële klimaat is en hoe de totale ontwikkeling van Leiden in gunstiger zin kan worden omgebogen. Op het ogenblik voert de univer siteit voorbereidende besprekingen met het Nederlands Economisch Instituut om tot een juiste formu lering van de opdracht te komen. De gemeente zelf zal bij het onder zoek 'worden betrokiken. Tussen universiteit en enige gemeentebe stuurders en topambtenaren is daar over ak officieus contact geweest. De universiteit stelt zich voor, Idat het gemeentebestuur van Leiden met de resultaten van het onder zoek de belangen van de Sleutel stad beter kan verdedigen bij ho gere besturen, zoals provincial® staten en regering. De kosten van het enkele hon derdduizenden guldens kostend® onderzoek zullen door de universi teit worden gedragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3