Triomf van,De Trojanen' De avonturen van Berit met haar wondersokken Jarigen Vanavond te zien Vanavond te horen Zondag te zien Zondag te horen WkTCTOAG M AtKSOSTUS )M (vervolg Middon "m da nacht ward Berit gewekt door gepiep vlak bij haar oor. „Pieteri, wat doe jij hier?", riep ze verbaasd. „Ik kom je opzoeken! Niemand zal me op dit tijdstip missen. We zullen samen een plan bera men om de Opperhorrels wat vriendelijker te stemmen". Berit knikte en was blij dat Pie ter haar toch niet in de steek had gelaten. Ze bespraken samen enkele din©sn en toen het licht begon te worden, wipte Pieter door het tralieraam naar buiten en vloog weg. Berit zwaaide hem na en wachtte geduldig op de komst van een Horrel, die haar wat eten zou brengen. Na onge veer een uur werd er aan het slot gemorreld. De bevelhebber kwam binnen. Hij hield een dienblaadje voor zich waarop een beker stond, ter grootte van een vingerhoed, gevuld met melk en waarop enkele stukjes brood lagen. Berit had een geweldige hon ger en verslond alles in twee happen. De Horrel zag dit met grote ogen aan en hij hoorde Berit vragen of hij nog meer eten voor haar wilde halen. Sprakeloos knikte hij en ver dween. Hij kwam terug met zó'n groot bord met eten, dat hij het nauwelijks kon tillen. Toen Berit het laatste beetje naar binnen had gewerkt, vroeg ze de Horrel hoe hij heette. De kleine man, nog onder de in druk van het veeletende won der, zei dat hij Piek heette. Be velhebber Piek! „Welnu Piek", vroeg Berit, „is Oras nog steeds bezig met zijn drankje, dat de Jasmijnlanders moet doen veranderen in malse kippetjes?" Bevelhebber Piek knikte. „Maar het lukt hem niet. Vol gens hem zijt gij daar de schuld van". Berit schudde haar hoofd na denkend. „Heb je gezien hoe veel ik kan eten?" Piek knikte. „Omdat ik zoveel kan eten, ben ik ook vreselijk sterk. Ik kan jou optillen metéén hand!" Piek zette een ongelovig ge zicht. Maar zijn gezicht werd nóg ongeloviger toen hij het volgende moment een eind bo- door Morty Verse hoge ven de grond spartelde. Hij was in zijn kraag gegrepen en ben gelde nu vlak voor Berits ge zicht „Zie je nu wel?" lachte deze. „Zie je nu wel hoe sterk ik ben?" Piek knikte. Zijn gezicht liep rood-paars aan. „Zet me alstu blieft op de grond!" smeekte hij. „Ik zet je neer wanneer je beloofd h€rt>t iets voor me te doen!" Piek hijgde. „Ja, ja... maar zet menu neer alstublieft!" Hij belandde weer veilig op de grond. „Wat wilt gij dat ik zal doen, wondermens? Een Opperhorrel breekt nooit zijn woord. Ik zal doen wat gij opdraagt". „Kijk bevelhebber Piek", be gon Berit, „ik ben hier gekomen door een toeval. Ik had geen kwade bedoelingen. Omdat ik weet dat jullie op voet van oor log zijn. kan ik jullie helpen winnen. Daarmee heb ik dan gelijk bewezen jullie vriendin te zijn." „Ik heb gehoord dat er in het rijk van de Jasmijnlanders een reus woont. Nu is mijn plan die reus uit te dagen tot een ge vecht. Wanneer ik win, zullen de Jasmijnlanders de onderda nen zijn van de Opperhorrels. Wanneer de reus wint, zullen jullie de Jasmijnlanders moeten dienen. Maar daar is niet veel kans voor, je hebt zelf gezien hoe sterk ik ben". Piek vond het een reuzegoed plan. Hij juichte enthousiast. (wordt vervolgd) Een aardig tekeningetje van Ele Wouters, 10 jaar Van harte gefeliciteerd met jullie verjaardag: 24 augustus Truus Boer, Waal weg 27, Rljsoord, 13 jaar; Ma rianne v.d. Hout, Monstersevaart 4. 's-Gravenzande, 11 jaar. 26 augustus Rita Bos, Broekweg 2, Zoetermeer, 8 jaar. 27 augustus Karei van Duyven- booden, Kethelweg 172, Vlaardln- gen. Beste meisjes en jongens, Zo, ik denk dat jullie nu toch allemaal wel weer op de school banken hebt gezeten. Misschien bij een „nieuwe" juf of meester. De een zal gezegd hebben: „Nou heb ik toch zo'n aardige juffrouw" en de ander: „Oei, wat een strenge meester." Maar de meester of juf frouw zal ook wel eens zeggen „Wat waren de kinderen vandaag vervelend, brrrr, zo roerig, zeker storm op til." Er zijn ook kinderen die voor het eerst huiswerk hebben. Dan is bui ten spelen uit school er niet altijd meer bij, er is nu een taak die afmoet. Je hebt er waarschijnlijk niet zoveel zin In, je was liever vrij, maar ja, het moet nu eenmaal alsje Iets wilt bereiken. Marjan den Hartigh schreef dat ze blij was weer naar school te kunnen. Ze vond de vakantie wel erg lang duren. Zij heeft gelukkig Deze keer 'een erg ge makkelijke puzzel, meis jes en jongens. Hoewel, er zitten toch nog wel een paar kleine dingen in die je bijna over het hoofd zou zien. Julie moeten de cijfers invul len zoals de pijlen aan geven. Zullen we de ge tallen ook bij elkaar op tellen? Dan kan ik ge lijk zien of jullie goed kunnen rekenen. De oplossing insturen vóór dinsdag 25 augus tus. plezier in het schoolgaan. Zo zijn er vast wel meer. jullie halen zulke mooie cijfers, dan moet je het wel prettig vinden. Jullie hebben misschien wel op gemerkt dat er deze keer bij de jarigen ook adressen en leeftijden staan. Dat is een aardig idee van Netty van der Sar. Zij schreef: „Tante Chris, als u nu bij de jari gen hun adres zet, dan kunnen wij hun ook een kaart sturen." Nou, vinden jullie dat niet leuk? Je krijgt dan misschien veel kaarten en dan heb je een beetje contact met el kaar. Doen jullie het? Dank je wel, Marja van Rijn, voor de mooie kaart. Je hebt een fijne vakantie gehad, hè, evenals Janny Kweekei (jammer, de oplos sing was niet helemaal goed, pro beer je het nog eens?), Adrie Kroon (wat een verjaardagen deze week) en Leunie en Annie van Duyn (jij kan heus wel schrijven hoor, Annie). Moet je al gauw diploma zwem men, Elly den Ouden? Jij maandag al. hè, Arie van Houwelingen? Fijn, weer wat van jou en Petra te ho ren. Nico Leenman en Marianne Ma liepaard waagden zich voor het eerst aan een brief, evenals Fran- cien Segers. Wat zal je moeder het druk hebben, Francien. Wanneer komt de nieuwe baby? Jan Haitsma en Pietje Boel waren ook van de partij. Jullie merken dat ik heel wat te lezen heb gehad, allerlei kleine be levenissen, die toch zo belangrijk kunnen zijn. Ik ga eindigen, meisjes en jon gens. Ik reken weer op jullie hoor. Dag. Hartelijk gegroet van tante Chris Prijswinnaars Ankie Pronk in Maassluis en Remo Varkevisser in NoordwQk z(jn de prijswinnaars. Puzzeloplossing Horizontaal: toren, huis, oor, slak, boog, raket, kip, gans. doek, trompet, el. tor. Verticaal: tas, rol. snor, muis, ring, laars, kies, olifant, bed, kam, gieter, tulp, oog, pet. In de Berlioz-cydus vsn Philips werd de tot dusver grootste opera-productie van deze maat schappij gerealiseerd: een volledige opname van „De Trojanen" van het wonderlijkste genie uit de romantische periode in de Franse muziekgeschiedenis: Hector Berlioz. Tegen het einde van 1969 werd onder de vermaarde dirigent Colin Davis in het Royal Opera House Covent Garden een reek$ voorstellingen van deze unieke opera gegeven met als solisten Josephine Veasy (Dido) en Jon Vickers (Aeneas), die ook hun medewerking verleenden aan deze in alle opzichten bij zondere grammofoonplatenversie. (Cassette met vijf platen Philips 670.9002, prijs 122,50). Ongetwijfeld vormt deze presen tatie het hoogtepunt van wat tot op heden door Philips in deze serie waarin o.m. verschenen het Te Deum, de dramatische symfonie Roméo et Juliette en de Symphonie funèbre et triomphale en waarin nog het beroemde Requiem (Gran de Messe des Morts) zal uitkomen is uitgebracht. Dirigent Colin Davis heeft met deze presentatie al duidelijk naar de toekomst gewezen: hij neemt, zoals bekend, afscheid van het door hem geleide BBC-symfonieor- kest om het volgend jaar in het genoemde Covent Garden de scepter te gaan zwaaien. In maart 1858 verzocht Hector Berlioz keizer Napoleon III om diens beschermheerschap voor de ze opera, maar, zoals vaker, wilde de keizer er niet van horen (hij was zelfs niet eens aanwezig, toen de eerste opvoering van dit grootse werk in het Parijse Théatre Lyrlque in 1863 werd gegeven). Ómdat in de lichtstad het werkstuk te lang achtte, deelde de componist het in tweeën, te weten „La Prise de Troje" (de eerste en tweede acte van het oorspronkelijke geheel) en „Les Troyens Carthage (actes 3 t/m 5). Voor het eerst werd een integra le uitvoering verzorgd te Karlsruhe in 1890 onder dirigent Fellx Mottl. In 1935 (I) werd de Britse première gegeven in het Schotse Glasgow evenwel, gelijk in Karlsruhe, verdeeld over twee avonden. In 1957 pas werd het geheel voor de Hector Berlioz eerste keer achter elkaar op een avond ten tonele gevoerd en wel onder leiding van de Tsjechische dirigent Rafael Kubelik (in Covent Garden). Het afgelopen jaar nam de nieuwe complete realisatie on der Davis die het werk al volle dig kende door verschillende con certuitvoeringen vier hele uren LIBRETTO Het libretto vertelt van de waar schuwing van Hector's zuster Cas sandra, de profetes, om in geen geval het Griekse houten paard binnen de muren van Troje te ha len, omdat dan de ondergang van de stad een feit zal zijn. Deson danks gebeurt zulks toch, omdat de inwoners van de stad in het verlaten slagveld een overwinning zien. De stad wordt verwoest met als gevolg de zelfmoord van Cassan dra. De goden hebben evenwel met de Trojanen speciale bedoelin gen: het stichten van een nieuw land (Italië), met als leidsman Aeneas. In het tweede deel bezoekt Aeneas onderweg naar Rome de stad Carthago, waar hij^ aan het hof van koningin Dido verblijft. Er ontstaat een liefdesverhouding tus sen de koningin en hem. maar de lotsbestemming eist anders. Met achterlating van de ontroostbare Dido, die zichzelf het leven be neemt, reist hij verder. Er bestonden tot nog toe van Les Troyens slechts een volledige, maar zeer matige opname van het tweede deel (Ducretet-Thomson) en enkele fragmentarische platen, die bovendien geen van alle ann de gestelde eisen konden voldoen. Met dit pionierswerk van Philips is dan ook een enorme leemte op gevuld, die haar weerga niet vindt. De opnamekwaliteiten van deze productie kan men slechts het pre- dicaat „summa cum laude" geven! Onder de voortreffelijke leiding van Davis, die zich zo langzamer hand tot een der belangrijkste Ber- liozvertolkers heeft ontwikkeld, speelt het orkest van de Royal Opera Covent Garden en zingt het koor van hetzelfde gerenommeerde Colin Davis dirigeert instituut op onnavolgbare sublieme wijze en dat onder vrijwel Ideale akoestische omstandigheden (de zeventien (I) opnamesessies wer den tijdens de voorstellingenreeks vorig jaar in de Oost-Londense Walthamstown Town Hall gemaakt). Er is een schitterende homoge niteit van ensembles met solisten bereikt. De verschillende solisten hebben met volledige inzet voor een muzikaal mededeelzame en ontroerende interpretatie zorgge dragen, waarbij geen enkel detail aan de aandacht van de leiding is ontsnapt. Dramatische sopraan Berit Lind- holm (uit Zweden) is met haar prachtige stemmiddelen en haat diep inlevingsvermogen een schit terende Cassandra. De Canadese tenor Jon Vickers een Aeneas met een ongelooflijke allure. Mezzo sopraan Josephine Veasy steelt misschien nog wel de „show", want wat zij presteert is waarlijk topniveaur met haar interpretatie van Dido staat zij in alle opzichten op eenzame hoogte. Ook de kleinere rollen zijn uit stekend bezet (Peter Glossop als Chorebe, Heather Begg als Anna, een vocaal uitmuntende Ian Partrid ge als lopas, Pierre Thau als Priam, Elisabeth Balnbridge als Hécuba, Anne Howels troeffend als Ascagne en Roger Soyes, beide door hem neergezette figuren Narbal en de geest van Hector even subliem. De Franse uitspraak is over het geheel genomen van zeer goede kwaliteit en het geheel is. een en kele onbetekenende uitzondering daargelaten, duidelijk te verstaan. Voor de liefhebbers is deze uit gave, die vergezeld gaat van voor treffelijk gedocumenteerde bijlagen, mede door het schitterende ruimte effect full-stereo een gran dioos bezit. P. VEENSTRA Smidje Verholen en de Marsmannetjes 110: „Een krijgslist!? Waarom zou dat een krijgslist zijn?" vroeg smidje Verholen verbaasd. „HahahaHoud je maar niet van de domme, makker!" lachte de Hoge Piet. „Het is een leuk kunst je, hoor, dat gezang van die vogeltjes en om je de waarheid te zeggen, vind ik ze véél aardiger dan die vredesduif van Piet Kassoo. Maar tóch klim ik er niet in!" „JJc geloof, dat U het helemaal verkeerd begrijpt!" riep smidje Verholen een tikje nij dig uit. „Ik begrijp het héél goed," viel de Hoge Piet hem in de rede. „Jij wilt ons allemaal die vogeltjes laten ho^en, hé? En dan gooien wij allemaal onze munitie in de sloot en steken wij onze geweren in de brand, hé? En weet je wat er dan gebeurt? Dan halen die Amerikanski's het IJzeren Gordijn omhoog en dan kunnen ze zó ons land binnenrukken zonder weerstand te ont moeten! Ja Ja.We zullen daar gek zijn!" „Net of jullie niet hetzelfde zouden doen. als je merkte, dat de Amerikanen er hun wapens bij hadden neergegooid!" riep de smid spinnijdig uit. „Dat is héél wat anders." merkte Hoge Piet diepzinnig op, doch ondanks al deze diepzinnigheid begrijpen wij niet erg goed wat daar nu voor anders aan is. Da,t vond smidje Verholen ook en die dacht daarom eventjes na. „Ik zal U een voorstel doen," zei hij toen. „Dan zult U merken, dat ik het goed meen. We gaan van dit vogelgezang een mooie geluidsopname maken en dan richten we sterke geluidsprekers op langs het IJzeren Gordijn. We zenden dit mooie gezang dan uit en ik verzeker U, dat Je dan eens wat zult beleven!" „Tjaa.dat is misschien zo'n gek denkbeeld nog niet," moest de Hoge Piet toegeven, die de versterkers al voor zich zagJa! Dan kunnen de troepen, die aan weers zijden van het IJzeren Gordijn liggen dat mooie vogelgezang tegelijk horen. Nouen als er dan wérkelijk wapens aan de kant gesmeten worden, dan doen ze het tenminste aan twee kan ten tegelijk en dat is een hele opluchting! Dan hoeven wij ook niet meer bang te zijn, dat we eraan gaan. Ja, dèt doen we! Kom mee. mijnheer Smit van der Holen!" De Hoge Piet duwde de smid en zijn wonderlijke vogeltjes in de auto en even later scheurde hij al over de brede snelweg naar de stad, waarvan de torens in de verte tegen de hemel priemden Ons feuilleton Charles Dickens' befaam de roman De lotgevallen van Nicolaas Nickleby kort geleden met succes in een televisiebewerking getoond blijkt als feuilleton vele lezers van onze bladen ge noegen te verschaffen. Er zijn er zelfs die hebben gevraagd onmiddellijk na „Nickleby" een ander verhaal van Dic kens te laten volgen. Vanzelfsprekend zijn er ook lezers bij wie de grote beschrijver van het Britse volksleven niet in het goede emmertje valt Daar hebben wij begrip voor. Gelukkig maar dat we niet allemaal dezelfde smaak en interesse hebben. De enthousiastelingen zul len begrijpen dat we na Dic kens met een ander genre zullen komen. En van de „af- wijzers" mogen wij begrip verwachten voor het feit, dat wij het nu lopende feuilleton niet voortijdig kunnen be ëindigen. Immers, dat zou al sven onverdraagzaam zijn als het snoeren van de mond van iemand naar wie vele anderen graag luisteren. FEUILLETON-REDACTIE i Ned. 1 AVRO 19.04 uur AVRO-rallycros 20.20 uur Drieluik 21.50 uur Avroskoop Speciaal 22.10 uur High Chaparral I RADIO VANAVOND me. NOS: 20.00 <K) Journaal. Hilversum I «0- m VARA STER: 2015 (K' Reclamc M KRO: 20-20 <K) Advocaat Judd. Actualitet- Tv-serle. 21.10 <IO Die Ztrlcus- tcn. 18.20 Stereo: Open Huisi ,nzessln. operette van doro Symphonie-or- 09.30-19.» Nieuws). 21.00 Ste- Graunke en solisten. "Si. in? NOS: 23.05-23.1# 1K1 Joorno.l PROGRAMMA'S Ned. 2 KRO 19.04 uur Wegwijzers in de lucht 20.20 uur Advocaat Judd 21.10 uur Die Zirkusprinzessin. een operette van KAlman Hilversum I VARA 18.20 uur Open huis, een luchtig zaterdagavondpro gramma, gastheer is Henk van Stipriaan 21.00 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Roelof Krol 22.00 uur Lichte muziek. 22.45 uur Trio Louis van Dijk 23.15 uur Lui de zaterdag uit Hilversum 11 KRO NOS 19.00 uur lichte muziek 19.30 uur Henry Wood Promenade Concert 22.00 uur Troubadour 12.40 uur Ooal een muzikaal sportprogramma i solist. 22.00 Stereo: Licht geva rieerd muziekprogramma. 22.301 RF, r.F 1 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Trio Louis van. Kanalen Nederlands: 2 en 10. Dijk met solisten. 23.15 Stereo: n.55 zandmannetje. 19 00 Tle- anerklanken. 19.33 Woodblnda. dierenarts, tv-feuilleton. (30). 19.58 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Zoeklicht: actua liteiten. 20.30 Hier Is Lucy (7). 20.55 Blng Crosby-Show. va- rléprogramma. 21.45 Actuali teiten. 22.15 De reis naar het onbekende, tv-feuilleton. 23.05 Nieuws. Hilversum II 298 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Stereo: Lichte gram mof oonmuzlek. NOS: 19.30 Henry Wood Promenade con certen: BBC Concert Orche stra. BBC Choral en solisten. KRO: 22.00 Troubadour: luis terliedjes. 32.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Mu zikaal sportprogramma mei kommentaren en reportages 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I NOS: 19.45 Plpo RADIO MORGEN Hilversum I 402 m: VARA 8.00 Nieuws: 8.13 Voor het, platteland: 8.25 Wat een weer!, <9.00 Sportmodedelingen en, dulvenberichten): 9.15 Stereo: j Instrumentaal ensemble <opn):; 9.45 Uitzending HumanlsUsch de Clown. ster: 19.51 (KI Re- V'bondtÏKÓrV ïó.00 clame. NOS: 18.55 <K) Jour- Discussje; 10.30 Remonstrantse naai. STER: 19.00 (K> Reclame. llM vraag en ant- AVRO: 19.04 AVRO Rallycross. WOOrd: 11 40 Openbreken, af- STER: 19.55 (K) Reclame. NOS breken en opbreken: Inleiding 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 op het totaalprogramma van <K) Reclame. AVRO: 20.20 volgende week zondac; AVRO: Drieluik: met Nieuwe Oogst: I 12.00 Muzikaal onthaal; 13.00 Wie ben Ik?; Goed Geoogst. I Nieuws; 13,10 De toestandln 21.50 (K) AVROSkoop Specialde were d. '«Ing: 1319 Rad'°: fllmrubriek. 12.10 <K) High Se Co. radlofeullleton: NOS: 14.30 Programma voor de gast arbeiders; VARA: 17.00 Ste reo: Populaire muzlekshow met Vara-dansorkest en solis ten: 17.50 Nieuws: nos: 18.05 Mededelingen; 1S.10 Lang» de lijn: sportreportages en -be schouwingen: VARA: 18 J0 j**- bloemen Nederland U NOS: 18.45 Plpo de Clown. STER: 18.51 (K) Re clame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. E.O.: 19.04 (K) Wegwijzers ln de lucht: vliegen on instru menten. ftlm. 18.33 Nader be keken. STER; 18.55 (K) Recla- Daarom breng lk bloemen voor Je mee: Cabaretprogram ma: NOS: 18.56 Vier mensen op zoek naar een mening, ge sprekken: VPRO; 19.30 Nieuws: 19 35 Fluit en orgel: 20.00 Voor de dag ermee: over openheid en openbaarheid AVRO: 20.30 Stereo: Verzoek platen programma; 22.30 Nieuws; 22.40 Mededelingen;1 22.43 Radiojournaal; 20.55 Ste reo: Licht platenprogramma: 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m: KRO: 8.00 Nieuws: 8.10 Stereo: Badi- nerie: klassieke muziek (gr); 9 00 Nieuws en waterstanden 9.15 Stereo: Laudate: klassieke gewijde muziek (gr); 10 co Eucharistieviering: 11.00 Nieuws: 11.02 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek: 11.55 Me dedelingen: NCRV: 12.00 Ste reo: Kerkorgelconcert; 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek: 13 00 Nieuws: 13 J0 Stereo: klassieke muziek op uw ver zoek (gr): 14.10 Memoires van de direkteur van het Maurlts- huls. gesprek; NOS: 14J0 Ste reo: Rotterdams Filharmonisch Orkest en solist in de pauze Elm. 15.25-15.45 De plaats van et ophaalbruggetje: cultuur historisch portret van Arles: 16.30 Jazz uit het historisch ar chief: CVK: 17.00 Gemeen schappelijke Hervormde e Gereformeerde kerkdlens 18.00 Convent: over en uit de kerk: IKOR: 18.30 Voor de zondeval van het christendom: een wandeling door Osua; 18.46 Kerk veraf en dichtbij: NCRV: 19.00 Nieuws: 19.07 Ste reo: Moderne gewijde muziek (gr.); 19.46 Rondom het le venseinde - ethische en pasto rale overwegingen; 30.00 Ste reo: Amsterdams Kameror-1 kest: 20.30 Haags knapenkoor: KRO: 21.00 Stereo: Uit de; lucht gegrepen: een program ma waarvan u muzikaal en fi nancieel wijzer kunt worden: 32.00 Horizonten: toeristisch magazine: 22.25 Overweging: 22.30 Nieuws; 22.40 Stereo: Klassiek verzoekplatenpro- gramma (gri: 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum III 240 m. en FM- kanalen: AVRO: 9.00 Nieuws: 9.02 Licht platenprogramma: 10.00 Nieuws: 10.02 Licht pla- lenprogramma met mededelin gen: 11.00 Nieuws; 11.02 Muziek Mozack: VARA: 12 00 Nieuws: 12.02 Verzoekplatenprogramma: 13 00 Nieuws: 13.02 NAR: Ne derlandse Artiesten revue: NOS: 14.00 Nieuws: 14 02 Langs de lijn: sportreportages en -beschouwingen. afgewisseld j door lichte grammofoonmuzlek <15 00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws): AVRO: 17.00 Nieuws: 17.02 Rad:olc*irnaal: 17.05-18.00 Superclean Dreammachlne. TELEVISIE MORGEN halen uit het Oude Testament (9). CVK/IKOR: 19.05 Achter buurt der mensheid, documen taire film (2). NCRV: 19.30 Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal. 19.40 <K) De liefde tot zijn land. fllmpor- tret van Rusland. NOS: 20.30 (K) Journaal. NCRV: 20.35 <K) Vogels in Lapland, vogelfilm. 21.00 De bruid van de Tsaar, opera van Rimsky Korsakow. koor en orkest van het Bolsjoi Theater te Moskou en solisten. 22.30 Avondsluiting. NOS: 22.35-22.40 (K) Journaal. Nederland II. NOS: 18.55 Pi- po Je Clown. 19.00 (K) Jour naal. 19.05 (K) Wooblnda. TV- serie voor de jeugd. 19.30 Stu dio Sport I. 20.20 (K) Recht vaardige rebel. TV-film. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Civi lisatie: 8. Het licht van de er varing. documentaire film. 22.25-22.30 (K) Journaal. RADIO MAANDAG (zondag 23 aug.) Nederland I. NOS: 15.30 (K) Journaal. 15.32 <K) Weekjour- naai met titels voor slecht horenden. 15.52 Verkeersinfor matie. 15.55 De Verrekijker internationaal jeugdjournaal. 16 05 (K) Tob-splon. TV-serie. 16.30 Atletiek te Boedapest. 16.55 Toto-uitslagen IKOR: 17 00-18.00 Hervormde kerk dienst. NOS: 18.55 Plpo de Clown CVK/IKOR/RKK (KI 19.00 Hoe het begon: serie ver- HILVERSUM I 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en och- tendgj mnastlek. 7.23 Lichte grammofoonmuzlek en repor tages. <7.33-7.38 Van de voorpa gina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8 00 Nieuws. 8.11 Actua liteiten. 8.22 Lichte grammo foonmuzlek en reportages. 9.10 Moderne grammofoonmuzlek. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Voor de vrouw. NOS: 11.00 Nieuws U.03 Stereo: Reperto rium Nederlandse Radio Or kesten: Radio kamerorkest. VPRO 12.00 VPRO-Maandag: klassieke muziek, berichten, reportages en Interviews. (13.00-13.10 Nieuws). 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Het gebruik van drugs, lezing. 15.20 Stereo: Eurojazz. AVRO: 16.00 Nieuws 18.03 Lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Spelen derwijs: jeugdprogramma. 17.30 Licht orgelspel. 17.40 Over heidsvoorlichting. AVRO: 17.55 Mededelingen. HILVERSUM U. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 -Het levende woord. 7.16 Stereo: Badlnerie: klassieke muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantletlps en informaties. 8.45 Voor de hulsvrouw. (9.00 Gymnastiek voor de vrouw). 10.00 Stereo: Klassieke orgelmuziek (gr.). NOS: 10.15 De komende week ln het nederlandse muziekle ven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.55 Medede lingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Jeugd en kamermuziek 15.00 Gereformeerde mlddagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Neder land: Informatie over Gronin gen. (16.00-16.02 Nieuws.). 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht instru mentaal sextet. 18.19 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. HILVERSUM in. 240 m. cn FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: een programma om klaar wak ker te worden. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws.). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radio. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet?: ontspannen lunch programma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: een mixture van pop en country. (15.00-15.03 Nieuws.). 16.00 Nieuws. 16.03 Pop-magazine. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Ver zoekplaten. Ned. 1 NOS 16.05 uur Tob-spion IKOR 17.00 uur Kerkdienst uit de Hervormde Kerk te Hattem, predikant dr. F. de Graaft 19.05 uur Achterbuurt der mensheid NCRV 19.40 uur De liefde tot zijn land, een documentaire over Rusland 20.35 uur Vogels in Lapland 21.00 uur De bruid van de tsaar Ned. 2 NOS 19.05 uur Woobinda 19.30 uur Studio sport 20.20 uur De rechtvaardige rebel 21.10 uur Studio sport 2 21.35 uur Civilisatie Hilversum I IKOR 10.30 uur Kerkdienst uit het Fraterhuis in Doesburg. NOS 18.10 uur Langs de lijn VARA- 18.55 uur Vier mensen op zoek naar een mening AVRO 20.30 uur In de kaart gespeeld, verzoekplatenpro- gramma Hilversum II KRO 14.10 uur Memoires van de directeur van het Mau- ritshuis CVK 17.00 uur Gemeenschappelijke kerkdienst IKOR 18.30 uur Voor de zondeval van het Christendom NCRV 20.00 uur Amsterdams Kamerorkest 22.40 uur Klassieke verzoekplaten

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 16