Praag wacht in spanning af wat er gaat gebeuren Aanvaring duikboten - 4 doden Egypte is sterk tegen verkenningsvluchten WAT KRANTEN UIT STER-POT KRIJGEN Proces om gebreken aan gemeentehuis Van den Oever dreigt vakbonden met kort geding Roosendaal tegen KLM-lesbedrijf Philips boekt 18 miljoen meer winst Ex-wethouders in Gorkum: recht op uitkering Stokowski's directie nog steeds imposant Bondsdag in Alphen Zaaiweek Alphen Zilveren jubilaris bij politie in Leimuiden TUi|EUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 TOULON EEn aanvaring tussen ren Franse en een Zuidafrikaanse on derzeeboot in de Middellandse Zee heeft aan vier opvarenden van het Franse vaartuig het leven gekost, ter wijl er verscheidenen werden ge wond. TWee bemanningsleden van dit schip worden vermist. Het ongeluk deed zich gisteravond voor ter hoogte van de marinebasis Toulon. De 850 ton metende Maria Riebeeck, die precies vier weken geleden door een Franse werf aan de Zuidafrikaanse marine werd overged ragen, nam deel aan oefeningen met Franse marineschepen, waaronder de onderzeeboot Galatee van 700 ton. Beide schepen voeren op het mo ment van de aanvaring aan de opper vlakte. Het Zuidafrikaanse vaartuig kon op eigen kracht de haven van Toulon binnenlopen, terwijl de Gala tee bij de nabijgelegen Kaap Cepet op de kust werd gezet. De Galatee is een zusterschp van de Eurodyce, die op 4 maart ter hoog te van Saint Tropez na een explosie zonk met 57 opvarenden. De aanvaring van gisteravond deed zich voor -in hetzelfde gebied, waar in 1952 de Sybille en in 1968 de Minerve beide onderzeeboten van de Franse marine naar de bodem van de Middellandse Zee verdwenen. Bij die aanvaring verloren in totaal 103 mensen het leven. De Maria van Riebeeck is een van de drie onderzeeboten van de Daph- I ne-klasse die Zuid-Afrika in 1967 in Frankrijk bestelde. SAPPEMEER „Als u deze be sprekingen van vanmiddag in de pu bliciteit gaat brengen, dan zal ik dit als chantage beschouwen en ernstig overwegen om daartegen een kort ge ding aanhangig te maken". Deze woorden voegde mr. D. J. I. van den Oever uit Wassenaar de ver tegenwoordigers van de vakbonden toe, in een gisteren in Zwolle gehou den bespreking over de afvloeiings regeling voor het personeel van de rubberverwerkende industrie Nerub, gevestigd in Sappemeer. De stormachtige vergadering bereik- een hoogtepunt toen mr. Van den Oever, die raadsman is van Nerub, samen met één der directeuren, de vergadering verliet. De directie wilde niet ingaan op een verzoek van vak bondszijde om schriftelijk aan te to nen, dat de Nederlandse Middenstands- bank een krediet voor deze regeling en andere preferente betalingen had I geweigerd. Mr. Van den Oever verweet de vakbonden, dat deze met een brief, die ook bij het ongeveer 40 man sterke personeel is rondgegaan, de Nerub-in- «fustrie 'naar de kelder' had geholpen. De vakbonden hadden het beleid van de directie sterk gelaakt omdat zij de employees zonder een redelijke af vloeiingsregeling heeft ontslagen. De vakbonden zullen nu nagaan, welke wettelijke stappen tegen de di rectie kunnen worden genomen. Zij constateren dat de cao-bepalingen niet zijn nageleefd. Willekeur kunnen wij niet aanvaarden, aldus de vak bonden. ROOSENDAAL De gemeente raad van Roosendaal heeft donder dagmiddag unaniem een motie aange nomen, waarin men zich uitspreekt tegen vestiging van het KLM-lesbe- drijf op de vliegbasis Woensdrecht. De motie, waarvan de letterlijke tekst nog moet worden opgesteld, zal ter kennis worden gebracht van minister Bakker (verkeer en waterstaat). Zoals bekend overweegt de mi nister het voormalige militaire vlieg veld ten behoeve van de KLM weer dpen te stellen. Reeds in december van het vorig jaar wilde de raad een tegen dit voornemen gerichte motie 'aanvaarden, omdat een te grote ge luidshinder voor de s eek wordt ge- i vreesd. Besloten werd echter, deze aan te i houden, omdat van B en W eerst na der het wekgelegenheidsaspect en het TNO-rapport over de verwachte ge- luidshinder wilden bestudeen. Aan vooravond herdenking van invasie PRAAG Aan de vooravond van de tweede verjaardag van de invasie der Warschau-Pact- landen heeft het communistisch bewind in Praag de partijleden en de politie in staat van paraat heid gebracht. Alle partyleden hebben opdracht gekregen, geen uitstapjes te maken in het weekeinde, maar in plaats daar van hun werkplaats te beveiligen te gen „contrarevolutionairen", aldus zegslieden. Pas eind augustus mogen de trouwe partijleden weer vakantie opnemen. In de straten van Praag patrouille ren de agenten, in groepjes van twee tot zes man. Een agent uit Nitra, in Midden-Slowakije, vertelde „voordat ik van huis vertrok, vertelde mijn chef dat Praag vol contrarevolutio nairen is en dat ik waakzaam en hard moet zijn". Leden van de Tsjechoslowaakse strijdkrachten bewaken vitale gebou wen als de Russische ambassade, de radio- en televisiestudio's en verrich ten samen met de politie gemotori seerde patrouilles. Afgaand op de kalmte op straat, ziet het er niet naar uit dat het tot massale betogingen zal komen ter herdenking van de invasie van 20 augustus 1968. Er worden minder klandestiene pamfletten gezien dan vorig jaar. In de vlugschriften wordt de „zwijgende meerderheid" van de Tsjechoslowaakse bevolking opgeroe pen de protestacties passief te hou den. Aanbevolen wordt om vrijdag morgen te voet naar het werk te gaan, zwarte kleding of de nationale kleuren rood-wit-blauw te dragen, de gordijnen of jaloezieën neer te laten en vrijdagavond alle publieke gele genheden en de straat te mijden. Voor radio en televisie werd de in vasie afgeschilderd als een gelukkige gebeurtenis in de nationale geschie denis, en werden dankbetuigen van delegaties en fabrieken voorgelezen aan de Sovjet-Unie, die het land be hoed had voor de ..contra-revolutie". Nergens in de hoofdstad zijn leden te zien van de naar schatting 80.000 man sterke Russische bezettingsmacht. In diplomatieke kringen en onder de Tsjechen zelf, wordt gespeculeerd Spionage niet uitgesloten KAÏRO Egypte kan er niet akkoord mee gaan dat Ameri kaanse kunstmanen of U-2 ver kenningsvliegtuigen worden ge bruikt voor toezicht op de na leving van het bestand aan het Suezkanaal. Deze bieden de mogelijkheid tot spionage, schrijft het regeringsblad Al Achram. Kairo heeft ook een Amerikaans voorstel afgewezen om EINDHOVEN De N.V. Gloeilam penfabriek Philips heeft in het twee de kwartaal van 1970 achttien mil joen gulden meer winst geboekt dan in dezelfde periode in 1969. Uit een gisteren verschenen kwar taalbericht is gebleken dat de winst nu 125 miljoen bedraagt. De winst over het eerste halfjaar steeg hierdoor van 213 miljoen in 1969 tot 253 miljoen in 1970. De omzet in het tweede kwartaal is met 458 miljoen gestegen tot 3.527 miljoen gulden. De winst per gewoon aandeel is in de eerste helft van 1970 naar schat ting ƒ2.45, vergeleken met ƒ1,93 in 1969. De hogere winst werd geboekt on danks de minder gunstige gang van zaken van het Philipsbedrijf in de VS. Vooral de verkoop van kleuren-tv- apparaten heeft aan de winststijging bijgedragen. In de eerste zes maan den van 1970 is voor een gelijk be drag aan zwart-wit-toestellen ver- 1969. Maar de verkoop van kleuren - kocht als in het eerste halfjaar van -tv-toestellen verdubbelde in deze periode tot 650.000. Voor geheel 1970 wordt nog steeds gemikt op 1.8 mil joen stuks. Er werd in genoemde periode door Philips in totaal voor ƒ440 miljoen geïnvesteerd tegen 280 miljoen in dezelfde periode van 1969. Verwacht wordt dat de investeringen nog ver der zullen stijgen. Rusland gelijke verkenningsvluchten boven het Suezkanaal te geven. Dergelijke inmenging van de grote mogendheden zou de toestand nog ge compliceerder maken. „Wanneer de VS werkelijk willen dat het plan-Rogers slaagt, moet dat land een neutrale houding aannemen of minstens doen alsof'. Dieptepunt De betrekkingen tussen Egypte en Irak hebben thans een dieptepunt be reikt. Irak is in de afgelopen dagen een propagandaoorlog tegen Egypte begonnen omdat het de Amerikaanse vredesinitiatieven heeft geaccepteerd. Zo zijn in Irak ruim zestig Egyptena- ren zonder opgaaf van reden aange houden. Egypte beantwoordde deze stap gisteren met het sluiten van het Iraakse handelscentrum in Kairo. De directeur en zijn plaatsvervanger zijn gearresteerd. Ook het hoofd van het Iraakse luchtvaartkantoor is aange houden. Radio Bagdad meldde dat in een Egyptische gevangenis Irakezen worden gemarteld. dat de ultra-linkse elementen in de partij vrijdag onlusten zouden willen uitlokken, om de val van de in hun ogen veel te gematigde partijleider Gustav Husak voor te bereiden. Zij houden Husak het liefst opgevolgd zien door een figuur van de harde lijn, die het aandurft de gewezen partijsecretaris Alexander Dubcek en zijn liberale aanhangers voor het ge recht te dagen. De zegslieden uit deze kringen wij zen erop, dat vorig jaar ook geprovo ceerd werd door de ultra's, met als gevolg groot militair machtsvertoon op de verjaardag van de invasie en dé afkondiging van strenge maatregelen tot handhaving van de orde. De poli tie arresteerde toen op hardhandige wijze meer dan 3.000 betogers. Een jonge kantoorbediende uit Praag waagde zich aan de volgende voorspelling: „Iedereen hoopt dat morgen niets zal gebeuren, maar vreest tegelijkertijd het ergste. Wij zijn een rustig volk en de helft van ons tracht 1968 te vergeten. Maar „zij" hebben er met de politie en hun onzinnige uitzendingen zo sterk de aandacht op gevestigd, dat half Praag het centrum in zal trekken om te zien wat de andere helft doet". UTRECHT De heren R. S. Kilian en C. J. de Ronde die in november 1969 in verband met de Gorkumse bestuurscrisis het wethouderschap van de gemeente Gorkum neerlegden, hebben recht op een wachtgelduitke ring. Dit heeft de centrale raad van beroep in Utrecht gisteren bepaald. De raad vernietigde de afwijzende beslissing van de Gorkumse gemeen teraad op het verzoek van beide ex- wethouders om een uitkering en be paalde dat de gemeente alsnog een uitkering moet doen aan de heren Ki lian en De Ronde. Het ambtenarenge recht had eerder het beroep van de twee ex-wethouders tegen het ge meenteraadsbesluit afgewezen. De centrale raad overwoog, dat de gemeente niet heeft betwist dat de heren Kilian en De Ronde voldoen aan alle voorwaarden, die in de uit- kerings- en pensioenverordening-1966 van de gemeente Gorkum aan het recht op een uitkering zijn gesteld. Volgens de raad biedt deze veror dening geen enkele steun aan het ar gument van de gemeente, dat een uit kering aan de beide ex-wethouders tegen de geest van de verordening zou zijn en zou ingaan tegen het rechtsgevoel van de burgerij, omdat de heren Kilian en De Ronde vrijwil lig zijn afgetreden. Een verzoek om een uitkering moet alleen worden ge toetst „aan de verordening zoals deze luidt". DEN HAAG Minister Klompé heeft een overzicht ge geven van de bedragen, die uit de STER-pot moeten worden uit gekeerd aan dagbladen, die scha de lijden door het invoeren van de ether-reclame in 1967. Zij deed dit op verzoek van het Tweede-Kamerlid Westerterp. De Kamer heeft deze cyfers nodig voor het debat op 8 september over de nota Concentratietendenzen in de dagbladpers. De minister deelt mee, dat zü de cijfers van de Vereniging Dagbladpers heeft gekregen. De ver deling van de compensatiebedragen had de regering aan deze organisatie 1 overgelaten. 1 Aan de volgende landelijke kranten j werd in 1967, 1968 en 1969 in totaal uitgekeerd: De Telegraaf/Nieuws van de Dag 7.519.355 Het Parool De Volkskrant Het Vrije Volk Algemeen Dagblad/NRC i Trouw De Tijd I Algemeen Handelsblad 3.920.650 2.617.486 4.171.999 3.159.317 1.530.646 1.349.832 880.288 De uitkeringen aan enkele regiona le kranten over deze jaren: Rotterrammer-Kwartet 1.228.593 Haagsche Courant 2.697.758 Rotterdamsch Nieuwsblad 1.246.597 Leidsch Dagblad 421.593 Het Binnenhof 676.772 Tot en met 1972 wordt elk jaar tien miljoen verdeeld: vijf miljoen volgens de verdeelsleutel, die ook in de ach terliggende drie jaren gold en vijf mil joen volgens de nieuwe formule waarin niet de oplagecijfers maar de cfoor re ether-reclame geleden scha de centraal staat. De bedragen die de kranten van 1970 tot en met 1972 in totaal krijgen, zijn: De Telegraaf/Nieuws van de Dag 1.992.000 Het Parool 1.587.000 Trouw 1.455.000 De Tijd 2.001.000 Het Vrije Volk 4.410.000 Algemeen Dagblad/NRC 1.419.000 Algemeen Handelsblad 1.104.000 Rotterdammer-Kwartet 1.152.000 Haagsche Courant 702.000 Rotterdamsch Nieuwsblad 864.000 Leidsch Dagblad 207.000 Het Binnenhof 534.000 A MSTERDAM ue Zuiühai van de RAI was donderdag avond zeer goed bezet zij het niet uitverkocht tijdens het unieke concert van het Radio Fhilharmonisch Orkest onder leiding van de zeer oude, maar nog altijd temperamentvolle Leopold Stokowski. Medewer king aan dit concert werd voorts verleend door de mezzo-sopraan Sophia van Santé en het Groot Omroepkoor. Nadat het concert was geopend met het wel zeer korte fragment, dat Maurice Ravel componeerde als bij drage voor het ballet „L'éventail de 'Jeanne", een hommage voor Madame Dubost, die met haar man René in Parijs contactavonden voor kunste naars en politici organiseerde, en dat nauwelijks meer dan een curiosum is, was het Radio Philharmonisch ken nelijk sterk geïnspireerd door de di rectie van Stokowski blijkens een uitermate boeiende herschepping van de bekende éénlingsymfonie in d van César Franck. Bijna 20 jaar geleden had de diri gent tijdens gastdirecties in ons land sterk weten te imponeren met zijn dwingende gebaar, en ook nu was zijn persoonlijkheid alom voelbaar, al was zijn gebaar sterk versoberd. De weergave van Francks symfonie mocht dan soms gekenmer' door een wat subjectieve benadering dit zicfe ©jn. dttd geldt* te MB "OKOWSK wat overdreven vertraging of versnelling van hét tempo, steeds was er die mededeelzame kracht, dat niet te beschrijven fluïdum, dat de luiste raars voordurend in een magische ban bracht- zodat men een speld kon horen vallen. Bovendien was het ge heel ook op technisch vlak uitstekend voorbereid, zoals zonneklaar bleek in het middengedeelte van het allegret to, dat van een zeldzame geache veerdheid was. Terecht was het en thousiaste applaus na afloop, want het orkest had 's meesters bedoelingen perfect weten te realiseren. Na de pauze volgde een reproductie van de cantate voor koor, mezzo-so praan en orkest „Alexander Newski" van Prokofieff. Ook deze uitvoering liet weinig wensen onvervuld, maar de keuze van dit w.erk bevreemdde toch wel enigszins, want afgezien van 'enkele boeiende fragmenten als het „Lied over Alexander Newski" en „Het veld der doden" bevat de parti tuur een heleboel muziek, die zeer oppervlakkig is, soms zelfs tegen het banale aan. In ieder geval heeft So phia van Santé met haar expressieve en vocaal-imponerende bijdrage sterk aangesproken. Het Groot Omroep koor, geheel voor zijn taak berekend, en het orkest onder zijn eminente lei der hebben van het werk gemaakt wat er van te maken viel. Het succes was van dien aard. dat de laatste twee fragmenten herhaald moesten 1 worden. IF.V. i RIJNSBURG Zoals bekend viert de heer C. Schoneveld dinsdag zijn 25-jarig jubileum als koster. In gebouw het Centrum is er dan ge legenheid hem te feliciteren. Op 1 augustus 1945 iverd hij als koster van de Rapenburgkerk be noemd. Dit werk was hem overigens niet vreemd, want als jongetje van 7 hielp hij zijn opa al bij het aansteken van de gaslampjes bijvoorbeeld en het neerzetten en ophalen van 250 stoven, die Cees de koster van een kooltje had voorzien. In 1924 kwam daar een eind aan, toen in plaats van de heer C. Schoneveld sr. de heer J. Lind- hout werd benoemd. Twintig jaar later kreeg de heer Lindhout als hulp de tegenwoordige koster Schoneveld. Stoven en gaslampen waren er niet meer, want in die oorlogsjaren ontbrak het aan licht en warmte. Toch hébben de beide kosters met de nodige hulp altijd nog kans gezien met kachels de kerk wat te verwarmen. Verscheidene kerkgangers mopperden in die tijd wel, omdat hun kussens op de verkeerde plaats lagen, maar alleen inge wijden wisten, dat die kussens gediend hadden om verzetsstrijders 'en ondergedoken Joden een wat aangenamer ligplaats achter het orgel te verschaffen. In de 25 jaar van zijn kosterschap is er veel veranderd. Het onderhoud is veel gemakkelijker geworden. Alleen de verzorging en voorbereiding van jaarfeesten, huwelijks- en begrafenisdiensten zijn hetzelfde gebleven, maar. zo zegt de jubi lerende koster, hoe drukker, hoe liever. Ik heb het altijd prachtig werk gevonden en héb nooit spijt gehad, dat ik de raad vam. mijn vader om te solliciteren heb opgevolgd. Hgt was mijn grootste voldoening als alles in de puntjes was verzorgd. Al is het me één keer overkomen, dat ik gelukkig nog net op tijd ont dekte, dat ik vergeten had water in het doopvont te doen. In het algemeen kan ik het met de jeugd van nu net zo goed vinden als die van vroeger. Ze weten, wat ze aan me hébben. Het ziet er wel naar uit, dat de receptie van koster Schoneveld, die dinsdag om 7 uur begint en tot 9 uur duurt, druk zal zijn en nog ivel zal uitlopen. Raad Hazerswoude akkoord HAZERSWOUDE Toen gisteravond in de raadsvergadering het gemeentehuis ter sprake kwam, bleek al direkt dat de raad geheel achter het college stond om een arbitrageprocedure te voeren in zake de gebreken die in de loop der jaren aan het huis zijn gecon stateerd. Bij de behandeling tot het aangaan van geldleningen voor de aanleg van de Burgemeester Smitweg, groot f 1.820.000 zei de heer Van Elderen hiermee wel akkoord te kunnen 'gaan, hij wilde graag, dat de voor waarden werden bekend gemaakt. Dit was uitgesloten, aldus burge meester Ten Heuvelhof, daar er nog maar sprake is van de aanvrage van een machtiging en er dus nog niet onderhandeld kan worden. Wel zeg de de burgemeester toe, dat de raad zal worden ingelicht. Met de heer A. van 't Wout voert de gemeente nog steeds besprekingen voor het verwerven van grond voor de aanleg van de weg door het Riet veld. B. en W. waren van mening dat het gewenst was de procedure on danks de besprekingen toch door te zetten. Van de gang van zaken is de betrokkene op de hoogte gesteld. Parkeerterrein De heer C. Matze bracht het aan te leggen parkeerterrein achter de Ge reformeerde kerk nog eens ter spra ke. Nu de goedkeuring binnen was zou gestreefd kunnen worden naar een spoedige oplossing van de pro- blémen. De burgemeester zegde toe dat hieraan volledige aandacht wordt geschonken en dat er reeds maatre gelen zijn genomen. De beveiliging van het verkeer eri wel speciaal bij de Koudekerkse brug bracht de heer Van Elderen nogmaals onder de aandacht. Hier- Burgcrlijke stand Koudekerk KOUDEKERK Geboren: Hen- drika Maria d v de Wit Gerard Ma rie en Schellingerhout Beatrix; Ka rin d v van der Meyden Anthonie en van Leeuwen Elisabeth Dimphna Annie; Cornelia d v Slappendel Bas- tiaan Pi eter en de Lange Cornelia; Wendy Priscilla d v te Winkel Hen drik Frederik Wilhelm en Parchauer Lillian; Abraham Pieter z v van Dijke Jacob Wrllem en Schouls Piernella Anthonia; Jeroen z v van Ofwegén Gerrit Arie en Veldhoen Johanna Maria; Arie Adriaan z v Verheul Dirk en Paling Fijtje Wil- iemina; Oege Hendrik z v van der Leest Hendrik Philippus en Heids- ma Alida ohanna Hendrika. Ondertrouwd: Dorrepaal Gerrit 22 j en van den Bos Msrgaretha Em ma Ali'da 21 j; Voskamp Gerrit Wil lem 26 j wonende te Zwijndrecht en Schreurs Louise Hélène Pauline 25 j; Korswagen Jan Roelf 31 j en van der Wilt Martine Laura 24 j wo nende te Rotterdam; Bruinsma Hei ne 21 j en Mileschewski Rosemarie 18 j wonende te Schöppingen Duits land. Gehuwd: van 't Wout, Huibert Cornelis 27 j wonende, te Alphen aan den Rijn en Dissel Zwaantje Hermi- na 18 j; Dorrepaal Gerrit 22 j en van den Bos Margaretha Emma Ali da 21 j Overleden: van der Greft Jacob 47 j; Uittenbroek Maria weduwe van Groen Gerard 89 j. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 22 aug: hoog water 6.36 - 19.01, laag water 2.39 - 14.54. over was al schriftelijk contact op genomen met Rijkswaterstaat. Het wachten is op een datum voor nadere besprekingen. T.a.v. de Groenendijk wees de heer J. de Wit erop, dat er moeilijkheden zijn in deze wijk met het parkeren van auto's. Tevens op het slechte uitpad, dat men nu heeft vanuit de wijk Groenendijk. Het is, nu de weg ter plaatse ook wordt verbreed, levensgevaarlijk geworden omdat het uitzicht vooral oostelijk geheel wordt weggenomen door de huizen. De burgemeester zegde toe dit te zullen onderzoeken. Belangrijk was dat nog dit jaar begonnen zal worden met de bouw van een regionaal bejaardentehuis te Hazerswoude-dorp. Voor zes raadsleden (A. M. Men ken, J. J. van Nierop en J. Groen (KVP). M. Zanen (PvdA), J. Vos en E. van Elderen (CHU) was het de laatste raadsvergadering. Burgemees ter Ten Heuvelhof sprak hen toe en ook wethouder H. van Rijn richtte het woord tot hen. De heer J. Groen dankte namens de zes. ALPHEN Op zaterdag 12 sep tember wordt in Alphen aan den Rijn de 48e' Bondsdag gehouden van de Bond van Gereformeerde Man- nenverenigingen in Nederland. Plaats van samenkomst is de Salva- torikerk. Het programma opent met een voorwoord van burgemeester Gallas. De agenda vermeldt een ope ningswoord van de voorzitter van de Bond. In de morgenvergadering zal dr. H. B. Weijland, predikant te Arnhem, spreken over „Kerk en be lijdenis", waarover in de middagbij eenkomst een bespreking zal worden gehouden. Ds. A. Borman te Alphen aan den Rijn, spreekt het slot woord: „Bij de tijd". Afwisseling door „Van Gemeren's familiekoor" en orgelspel met medewerking van een trompettist. ALPHEN Het Interkerkelijk Zaaiweekcomité begint zaterdag met een serie samenkomsten. Morgen avond om 8 uur wordt begonnen met een bijeenkomst in de beneden zaal van de Salvatorikerk Het is een jeugdavónd met muziek en zang o.l.v. Sipke van der Land uit Was senaar. Verdere programma: gebouw Nabij, 8 uur. maandag, ds. J. Bovenberg uit Leiden, dinsdag evangelist Jan Bruyn uit Wassenaar, woensdag evangelist J. Kits uit Doorn, donder dag ds. G. van 't Wout uit IJmuiden, vrijdag Leger des Heils en zaterdag ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal. Bovendien is er elke middag in Na bij van 4.30 tot 5 30 uur een kinder programma. LEIMUIDEN Opperwachtmees ter E. Geitebeek vierde gisteren zijn 25-jarig jubileum by de rijkspolitie. In zaalKeyzer werd hij gehuldigd. Burgemeester H, L. Breen„u bent nu vijf jaar in Leimuiden en in die tijd hebben we u leren kennen als een bijzonder trouw politieman". Hij kreeg een doos sigaren en mevr. Geitebeek bloemen. Overste Reehorst vertelde, dat de jubilaris in 1945 in Nieuwkoop is begonnen, in 1947 u>erd overgeplaatst naar Nieuwveen en sinds 1965 Lei muiden dient. Hij vond, dat een politieman het niet makkelijk had in een tijd van provo's, hippies en kabouters. Het is voor een agent moeilijk het hoofd boven water te houden. Hij moet snel zijn als Merckx en rustig als Tweede-Kamerleden. Ook zijn vrouw heeft het moeilijk en daarom over handigde overste Reehorst de cheque met een halve maand salaris aan mevrouw Geitebeek. Adjudant Cornelissen, groepscom mandant in Alkemade bood een vis tas aan, omdat vissen de hobby is van de jubilaris. Mevrouw Van Rui ven gaf namens de contactvereniging De Schakels een boekenbon en de heer Kluiwstra namens de bond van chr. politie-ambtenaren een cheque. De plaatselijke secretaris van de VVV, de heer J. H. v. d. Geest, over handigde tot slot een mand met fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7