3 Boerderij in Ter Aar it voor 30 Marokkanen Troef werkt samen Remmen los in Missisippi een schilderachtig geheel Nee zeggen tegen dempen Trek vliet ROOYAKKERS N.V. PAK handhaaft zestal Yehcd BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN Tevredenheid in een eigen home ATTENTIE Leefbaar Leiden tot raad: KORTST MOGELIJKE TIJD Daggeldnu 414 procent „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. Burgerlijke stand van Leiden BENZINE DUURDER De Vijf Hoven viert lustrum MERCEDES-BENZ VER WE IJ EN VAN DER WERF WETHOUDERS HAZERSWOUDE MEDEDELING Verhuurbedrijf R. MARBUS nieuwe leidse courant 3 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 IER AAR Dat had „oude" Willeih Visser toch ook nooit kunnen ver moeden, dat zijn boerderij nog eens zou moeten dienen als huis vesting voor arbeiders uit Ma- rokko. Wilhemina's hoeve langs de Westkanaafweg is geheel ingericht voor deze ^buitenlandse werk nemers, die in de conserven- fabriek van v. d. Pijl werken, inds 1967 werd de conservenfabriek van v. cL Pijl steeds groter en Nederlandse arbeiders waren er niet voldoende te krijgen. De eerste tien buitenlandse arbeiders deden er hun intrede en dat ging heel goed. Hun aantal werd steeds groter, maar voor huisvesting in de directe omgeving was er geen gelegenheid, zodat ze dagelijks naar Utrecht of Gouda moesten. De taalmoeilijkheden graven nogal eens aanleiding tot mieverstanden, hoewel er reeds bij de eerste groep een jongeman was, die Frans kon spreken. Kees v. d. Pijil is deze taal ook machtig, dus was er goed kontakt mogelijk. Tact en geduld Deze arbeiders 'waren geschikt te maken voor het vullen van potjes met augurken en zilveruitjes. Door hun vrijwel algemene werklust kon het produkt sneller aan de man worden gebracht. Het toe zicht vraagt veel tact en geduld, omdat mede door de taal de op dracht niet altijd direct wordt begrepen. Als de mensen eenmaal de routine van hun werk te pak ken hebben, valt er weinig meer te zeggen, want ze weten dat ze moeten doorgaan. Toen de firma v. d. Pijl de boerderij van de heer Kwakernaat kon overnemen, die eefst bedoeld was als opslagplaats, kwam al spoedig de gedachte boven om van dit grote huis een onderkomen te maken voor de buitenlandse werk nemers. Aanvankelijk vond de finma bij het gemeentebestuur niet zo'n willig oor, omdat de er varing met de huisvesting van buitenlandse arbeiders in de om geving niet altijd positief was te noemen. De firma v. d. Pijl had echter andere plannen dan de mensen, die vrijwel alleen om de hoge beloning voor de huisvesting zorgdragen. Dan worden er name lijk zoveel mogelijk in één huis ondergebracht. •keergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuut afstand v. d Werfstraat. Oude Rijn Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr (Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is ..altijd voordeliger" geen valse leuze „van zov.ee] voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze. eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bieden Doet er Uw voordeel mee Gouden sieraden, verlovingsringen, horlo ges. klokken cassettes, verzilverde geschenkartikelen brillant. De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Lekker eten In WilheLmina's hoeve is er veel ruimte. Nadat een tekening was goedgekeurd, deed de timmerman het grote werk. De rest van het binnenwerk werd door eigen mankracht gedaan. De heer P. W. v. d. Pijl, firmant. heeft er honderden uren door gebracht om samen met de heer Jan Wouters het huis van boer derij te doen veranderen tot een modern en comfortabel onder komen voor dertig Marokkanen. Bij de laatste zending uit Marokko was de heer Aschouwblou, die de kookkunst bleek te verstaan en voor zijn landgenoten het eten klaarmaakt. Daar heeft deze don kere man zijn handen vol aan, maar hjj kan het en krijgt van zijn landgenoten alle lof. Er zijn in de voormalige stal tien slaapkamers gebouwd, die elk aan drie man slaapgelegenhid geven. Aan de ander zijde van de lange gang zijn de toiletten, de douche cellen. de wasgelegenheid voor 'n heel stel tegelijk en de keuken. Het gehele gbouw is centraal ver warmd. Er is ook een grote re creatiezaal. Binding aan bedrijf De „baas" verlangt wel dat de zaak goed wordt onderhouden, 's Avonds komt de heer v. d. Pijl weieens een kijkje nemen of dat ook gebeurt. De geest is goed, de verzorging uitstekend. Natuurlijk moeten de arbeiders voor dit „werknemershotel" wat betalen. Een deel van hun loon maken ze over naar hun gezin in het vader land, een ander deel zetten ze op de bank. Voor verscheidenen doet de werkgever dat. Dat bindt hen ook meer aan het bedrijf. De verixmwing van de oude boer derij heeft een grote investering gevraagd, maar men hoopt in, ieder geval bereikt te hebben, dat de buitenlandse arbeiders zich thuis gaan voelen in hun eigen home. Nu, daarover hoeft geen twijfel te bestaan. LEIDEN Na uitvoerig intern, niet openbaar beraad hebben de PAK-partners van de nieuwe gemeenteraad gisteravond definitief hun alternatief wethouderszestal vastgesteld. Nieuwe namen zijn hierbij niet naar voren gekomen. Tot het zestal kandidaten behoren de PvdA-ers Dirks, Den Dubbelden en Van Peype, de D'66-er Ooster man en de heren Kret en Lijten van de confessionele groep deze laatste twee behoren zoals bekend ook tot de kandidaten van Prot.-Chr. Groep, KVP en VVD. Met betrekking tot de portefeuille verdeling wil het PAK eerst de pro cedure afwachten, hoewel ten aan zien daarvan wel bepaalde ideeën leven in deze kring. De overeen komst met als «eis: vier wethouders, wordt onverkortgehandhaafd, al zal wel de persoonlijke verantwoor delijkheid van de eventuele geko- zene(n) van het PAK primair staan. In de praktijk zal het er echter wel op neerkomen, dat het PAK uitslui tend zitting in het nieuwe college neemt als er vier PAK-kandidateri tot wethouder worden gekozen. Tegenover het genoemde zestal staan de kandidaten Duyverman, mevr. Den Haan, Harmsen, Kret, Lij ten en Menken van VVD, Prot.-Chr. Groep en KVP. Doordat deze fracties twee kandidaten gemeen hebben met het PAK, zijn er bij elkaar nu dus tien leden van de nieuwe raad kandidaat gesteld. Het moet echter, gezien de ingewikkelde constellatie, niet uitgesloten worden geacht. LEIDEN Leefbaar Leiden heeft een door J. K. Boer en W. M. van Rooijen ondertekende brief naar de gemeenteraad gestuurd, waarin met klem wordt geadvi- or seerd nee te zeggen tegen de dem ping van de Trekvliet waarover maandagavond wordt vergaderd. In brief schrijft Leefbaar Leiden onder meer het volgende: „Het nieuwe voorstel tot dem ping van de Trekvliet zal de indruk wekken, dat het nu toch ernst gaat da worden met de bouw van het uni versiteitscomplex. Toch hebben wij de indruk, dat er nog steeds sprake is van een project, dat als een mo lensteen om de Leidse nek hangt. Wij hopen, dat Leiden nu de kracht vindt, om zich van deze steen te ontdoen en dat men niet de put dempt, als het kalf (Leider) ver dronken is. De verzekering aan B en W., dat de gemeente zal mogen rekenen op «en zo groot mogelijke medewer king van de zijde van rijk en pro vincie bij de financiering van het complex van werken, lijkt ons over bodig, dat verplicht tot niets. Het doet er dan niet eens veel meer toe, door wie zo'n verzekering wordt gegeven, al is de toelichting hier over onduidelijk. Wel duidelijk is. dat men nu ken nelijk al in tijdnood verkeert, zo dat er alvast maar ergens wordt begonnen, straks heeft Leiden er dan weer een onvoltooide verbin- •Hig by. naast Uelikaanstraat, Lan- gegracht, Schuttersveld en Was*- naarseweg. De Witte Singel wordt straks aan het autoverkeer onttrokken maar op het Rapenburg en de B reestraat weet men geen raad met de auto's, de uitwijkmogelijkheid wordt voor goed geblokkeerd. Wanneer de forensenweg langs de spoorlijn Den HaagLeiden vijf stroken krijgt, zal een massale ver keersstroom zich straks op de stad storten via Haagweg, Churchilllaan en Telderskade en vervolgens een weg zoeken door wijken die daar op niet zijn gebouwd. Wanneer het rijk prijs stelt op handhaving van de universiteit bij de binnenstad, moet het Leiden ook de mogelijkheden verstrekken, dit waar te maken. Urgenter uan dem ping van de Trekvliet vinden wij steun voor de opbouw van eer ste delijk vervoerssysteem, dat een werkelijke keuze biedt voor het auto-gebruik. Verder zal de spoor baan bij de Haagweg eerst omhoog moeten. Inzake het Witte Singel complex heeft de gemeenteraad A gezegd in 1962 en B in 1968. Nu géén C (chaos) zeggen, is ons ad vies". ei- ook benoemingen plaats hebben buiten dit tientaL Wethouder Sannes, die in de nieu we raad als enig raadslid van DS '70 zitting zou nemen, heeft inmiddels laten weten, dat hij bedankt voor deze eer. De plaats van DS '70 zal nu worden bezet door de heer Zunder- IEMCO N.V. levert en repa reert elk merk RADIO T.V. enz. in de NIEUWE RIJN 29 Leiden Telefoon 24244* Burgemeester hersteld VOORSCHOTEN Burgemees ter L. de Kool is na een verblijf van ruim vier weken in een ziekenhuis (wegens een hem overkomen onge val) zover hersteld, dat hij zijn werk zaamheden heeft hervat. OEGSTGEEST Ondertrouwd: C. J. W. Hooijmans en N. Fielemon; D. J. van Tol en N. P van der Meij. Getrouwd: M. V. Keijzer en B. van der Voet; G. E. Tooke en G. M. Ringersma. Overleden: H. P. Juffermans, J. M. H. Keuls-Punter, P. Oudshoorn. LEIDEN Het vormingscentrum voor jong volwassenen „Troef" en de jongerenbeweging van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden gaan met ingang van het nieuwe seizoen sa menwerken. „Troef", voorheen de Mater Ama- bilisschool, was oorspronkelijk een vormingsinstituut voor oudere meis jes, maar kwam enkele jaren geleden los van het nijverheidsonderwijs en daarmee verdween de specifiek rooms-katholieke grondslag. Het voerde gedurende het afgelopen sei- Burgerlijke stand Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Na thalie Y d v Jaarsma W A en van den Bos F P Y; Miranda d v Ter louw P A en Ravensbergen M L; Sascha M d v Goutier F R en van der. Wiel Pieter J J z v de Wijn St R F en Kamer M; Eduard G B J z v Zoetemelk P J en v Putte CAE; Esther A Th W d v Fooke C Th H A en Valk WAM; Saskia Y d v Mul der H en van der Poel M M H; Gijsbert A E z v Rietmulder J W en Scheurwater H W. Ondertrouwd: Van Doornik G en van Nood E J W te Amsterdam; Hassing C A J te Noordwijk en van der Hulst; P H M van Dongen JEM te Leidschendam en van der Meij H P M. Gehuwd: Heijns A te Sassenheim en Karremans J M C; Goddijn G Th M te Leiden en Aalbers S H M. Overleden: B Schoon aard 39 j Monsterseweg 93 te Den Haag. AMSTERDAM Met ingang van vandaag is het tarief voor daggeld (call money) verder verlaagd tot 4,5 pet. Gisteren trad reeds een te ruggang op van 6,75 naar 6 pet. NIEUWVEEN Zondag spelen Nicolaas Boys 1 en 2 thuis tegen Nieuwerterk 1 en 2 (spelend in de 4e klas (^JVB). Aanvang half drie. showroom nieuwe rijn 87, tel. 23748 (3 lijnen) zoen reeds besprekingen over inte gratie met de jongerensociëteit Ley- thon, maar dit had geen resultaat. Het jeugdwerk van de Vereniging voor Vrijzinnig Hervormden, dat ook zocht naar nieuwe (interkerkelijke) mogelijkheden in Leiden, kwam via de Hervormde Jeugdraad in contact met het vormingscentrum. In het nieuwe bestuur hebben ook leden van genoemde vereniging zit ting. Het ziet er als volgt uit: drs. J. Nabuurs (voorzitter), mevr. mr. C. J. M. van Iersel-Knuppe (secr.), H. Bou wer (penn.); bestuursleden: A. G. A. Staats, mevr. C. H. M. Joosten- Meuwissen, dr. J. C. Anceaux, mevr. N. van Zanten en H. Hol. In de nieu we periode van samenwerking blijft de naam „Troef" behouden. LEIDEN Geboren: Anne G M, dr v L de Goede en G M M Rekers; Veronique, dr v A R van Weissen- bruoh en F'M T Sewberath Misser; Johannes B E, zn v N A M Hermans en G M Marneth; Michel A, zn v A Bavelaar en G van Ees. Ondertrouwd: H J Punselie en H A Bosma; J H C Fisser en M C Hoogduin; R J P M van der Velde fen W M Ent: P J W M van den Bosch en P G E M Damen; N Kompier en E M van Zegveld: J F Libochant en A W van der Klaauw; GAM van der Pluijm en M J Verbiest, FTP Hogedoorn en A Demoed; L C Schaap en J C S Mooten; H W Wieriniga en P I A van Deventer; J Algera en M Vis; W D Leeflang en W Mielo; A Kriek en E L van der Vos: P C Haitsma en J A C de Vries; R vain Westen en W J Been; N de Jeu en W E B Stouten; H D de Groot en Y G Tesink; L Dietrich en M Mulder; A Hueting en M M Vink; E R Poortman en I M iTeleman; ECS Schuur en J C M P M Speel: R Steger en E P Spaling; A W H van Velzen en G M van Iersel; G J Vielvoije en A P E Kerkmeer; J P M Vink en J W M Nater. Gehuwd: J T K Schouten en J C van der Bent; H Keijzer en N Chaudron; R. van Weeren en J de Mooij; A Evers en W Cramm: J P Borst en M H Broers;- P Chaudron en T M Smits; Je Leupe en H P van Overbeek; W Bronsgeest en T Visser. Overleden: S J Rol, 26 dec 1907, echtgenote van J Brouwer; J Lepe laar, 10 sep 1890, man. M.i.v. morgen DEN HAAG De prijs van auto- benzine-super en autobenzine-nor- maal aan de pomp gaan met ingang van morgen met anderhalve cent per liter omhoog. Autogasolie aan de pomp wordt 0,9 cent per liter duur der. Verder worden de prijzen van gasoliën, huisbrandolie 1 en 2 en dunne stookolie met f 1,40 per hon derd liter verhoogd. Voorts zal de verbruiker voor pe troleum 0,7 cent per liter meer gaan betalen. In bepaalde gebieden, waar dit onder de genoemde prijsstruc tuur toelaatbaar is, zal de prijsstij ging iets groter kunnen zijn. LEIDEN De speeltuinvereniging De Vijf Hoven in Zuidwest bestaat tien jaar. Te rgelegenheid hiervan wordt woensdagmiddag 9 september in de Stadsgehoorzaal een feestelijke middag gehouden voor de kinderen. Burgemeester opent negende Leidato O LEIDEN Burgemeester Van der Willigen opent volgende week zater dag 's morgens om half 11 de negende Leidato-Huishoudshow in de Groen- oordhal. LEIDEN Een 17-jarige inwoner van Utrecht moest gistermiddag met een hersenschudding naar het Aca demisch Ziekenhuis worden ver voerd, nadat hij op de Wassenaarse- weg door een personenwagen was aangereden. De Utrechtenaar wilde een bal, die bij het voetballen op de weg was geraakt, ophalen. Hij deed dit zo onvoorzichtig, dat de bestuur der van de auto, een 64-jarige Leide- naar, hem niet meer kon ontwijken. QEGSJGEEST - TELEFOON (M719 5**6 30 'f&or dealer vafi HAZERSWOUDE De heren L. Verweij, het nieuw gekozen gemeen teraadslid van de CHU, en P. A. Th. v. d. Werf, sinds september 1962 voor de KVP deel uitmakend van de gemeenteraad en sinds februari van dit jaar wethouder, vormen in de nieuwe zittingsperiode van de ge meenteraad mét burgemeester J. ten Heuvelhof het college. De huidige wethouder H. van Rijn (CHU) zal niet terugkeren. Woensdag kwamen de drie sa menwerkende christelijke fracties (KVP, ARP en CHU) bijeen voor een oriënterend gesprek over de wet houders. Besloten werd de kandidatuur vol ledig open te houden tot het overleg met alle frakties dat gisteren plaats vond. Unaniem werd de kandidatuur van de heer Van der Werf gesteund. De ARP meende een wethoudersze tel te kunnen claimen, gezien de verkiezingsuitslag, maar ging ak koord met een kandidaat van de CHU. De vergadering stelde unaniem de heer Verweij kandidaat voor de tweede wethouderszetel. De heer Van Rijn steunde de bei de kandidaten. De heer L. Verweij (40 jaar) is adjunct-secretaris van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen en secretaris van het bureau milieu hygiëne van de raad van Nederland se Werkgeversbonden te Den Haag. Hij is ook secretaris van de commis sie Zeehavenbeleid van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat en maakt deel uit van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk On derwijs te Hazerswoude/Koudekerk aan de Rijn. De heer P. A. Th. v. d. Werf (31) Is boomkweker van beroep. Hij is voorzitter van de Sportstichting Ha- zerswoude en van de onderwijscom missie. De heer H. van Rijn (60), sedert 1955 in de gemeenteraad, vele jaren wethouder: „Ik ben enthousiast". Per 1 september wordt de heer Van Rijn raadslid. „Ik zal wel bedanken. Of dat nu na één of méér zittingen van de raad zal zijn kan ik nog niet zeggen. Ik moet eerst overleg ple gen met mijn opvolger (Jac. Vos, red.). In verband met familie-omstandighe den zal het met ingang van 1 septem ber a,s. niet langer mogelijk zijn bc stellingen uit Leiden uit te voerer Een uitzondering hierop wordt ge maakt voor opdrachten uit de Rivie renbuurt (Over de Wilhelmlnabrug). Gaarne wil Ik de vele klanten in Lei den hartelijk danken voor het vertrou wen dat zü in de afgelopen jaren in mij hebben gesteld. R. MARBUS Hoofdstraat 202. Leiderdorp. Tel. 30607. Verhuur van stoelen en serviesgoed. TRIANON Het zuiden van de Verenigde Staten in het be-« gin van deze eeuw. Een klein dorpje, waar de eerste automo biel wordt binnengevoerd, een jongetje dat voor het eerst kennis maakt met het leven in de „grote" stad Memphis. Alle ingrediënten om een goede film te maken en daarin is regisseur Mark Rydell heel goed geslaagd. Hij wist van de roman van Wil- liam Faulkner de betoverende film „The Reivers" (Remmen los in Mis sissippi) te maken. De opnamen zijn zo schilderachtig, dat ie voortdurend het idee hebt dat je in een oud foto album zit te bladeren. Hoofdrolspeler is het jongetje Lucius McCaslin, dat in een groot huis woont, samen met zijn ouders en zijn verrukkelijke opa „Boss". Blauwoog Steve McQueen en Ru pert Crosse spelen twee kostelijke rollen als de vrienden, die Lucius vier dagen meenemen naar de grote stad, als de familie enkele dagen van huis is. Het drietal vertrekt in de auto van „Boss", het enige gemotoriseerde voertuig, dat in het dorp rondrijdt Iedereen die in de film meespeelt is aardig, behalve de vertegenwoor diger van het gezag, de Sherif. Of de harmonieuze omgang tus- sen de negers en blanken in dit ver- haal helemaal waarheidsgetrouw is betwijfel ik, maar het doet wel erg fijn aan. The Ballad of Cable Hogue LUXOR De „Ballad of Cable Hogue (Strijd van Cable Hogue) is inéén woord een schitte rende füm, waarin consequent de draak wordt gestoken met alles, wat maar het „goede oude wilde westen" heet. En daarmee ook met het Ame rika van vroeger met z'n pioniers, die alleen voor zich een plekje op deze harde wereld moesten verove ren. Zo'n pionier is Cable Hogue. Be roofd door twee schurken wordt hij alleen achtergelaten im de woestijn en dreigt om te komen van de dorst, maar het geluk is met hem. Hij vindt water. Direct ziet hij hier brood in en samen met de geestelij ke Joshua, die altijd klaar staat met een troostend woord om er zelf be ter van te worden, bouwen ze aan een soort nederzetting midden ai de woestijn. Hier kunnen de reizigers van de Postkoets water en voedsel krijgen, maar de tijd staat niet stil en Cable Hogue beseft met de komst van de eerste automobiel, dat zijn tijd voor bij is. Onze held krijgt echter niet de tijd om met zijn geliefde Hildy gelukkiger tijden te beleven, want hij komt domweg aan zijn eind, doordat zo'n automobiel over hem heenrijdt. Regisseur Sam Peckinpah, die hier vooral naam heeft gemaakt met „The wild Bunch" heeft er een prachtige comedie van gemaakt met veel gave grappen. Jason Robards speelt de rol van de pionier en voor al David Warner als de zalvende dominee is kostelijk. Stella Stevens is het mooie wezentje, dat leeft van de zonde, maar toch besluit dit op te geven voor haar held, die haar ondanks alles wil accepteren. The sterile Cuckoo CAMERA Als je Liza Minelli, j dochter van Judy Garland en film- regisseur Vincente Minnelli, in „The Sterile Cuckoo" ziet spelen, kun le beslist niet merken, dat deze actrice pas voor de tweede maal op het witte doek verschijnt Op knappe wijze vertolkt zij de rol van het openhartige en grappige meisje, dat voor de eerste maal in haar leven verliefd wordt. Terecht verdiende zij met deze rol een Oscar. jerry Paine reist per bus naar zijn universiteit. Bij de bushalte ont moet hij „Pookie" Adams. De vrij moedige „Pookie" dringt zich aan Jerry op en er groeit een band tus sen beide studenten. Jerry, een wat gesloten jongen, voelt zich steeds meer tot het meisje aangetrokken. De twee studenten ontmoeten elkaar nu elk weekeinde. Vlak voor de Kerstvakantie vertelt Pookie, dat zij in verwachting is. Zij blijkt dit verzonnen te hebben om Jerry voorgoed voor zich te win nen. Jerry komt hier natuurlijk achter en langzamerhand vertroe belt hun verhouding. Na een laatste gesprek besluit Pookie te vertrek ken. De titelsong „Come Saturday Morning" wordt uitgevoerd door de Sandpipers. De sekszoekers REX Aangekondigd als een erotische happening blijkt de film „De sekszoekers" bij nader inzien bitter „tegen te vallen". Een normaal gesprek wordt er niet gevoerd en de enige geluiden, die in de zaal klinken, zijn die van verende ma trassen. Dat mag dan voor de een Steve McQueen samen met grootvader „Boss" in de automobiel. erotisch zijn, maar op den duur wordt men er eerder neurotisch van. Ook het acteren is allemaal even stuntelig'en men vraagt zich af, wat regisseur Christian Mesnil bezield heeft deze film te maken, die gaat over een secretaresse, die zich aan sluit bij enkele vriendinnen, die fo tomodel zijn en zich uitkleden op feestjes en partijen. Prolongaties STUDIO Samen uit, samen thuis. Vierde week. IJzersterke film met Louis de Funes, bijgestaan door de droogkomieken Bourvil en Terry Thomas. Het speelt zich allemaal af in de tweede wereldoorlog en de film is al zo vaak in Leiden te zien geweest, dat het verhaaltje overbe kend is. Wie De Funes op zijn best wil zien, mede door het uitstekende spel van zijn medespelers, mag deze film echt niet missen. LIDO Westside Story. Zesde week. De film blijft een kunst werkje. Ook nu, tien jaar na het maken ervan, is hij nog altijd ac tueel. Discriminatie, terreur van werkloze jongeren, corruptie van de politie, het blijven allemaal zaken, die volop de gemoederen bezighou den.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3