'We hebben er nooit een troep van gemaakt' Alphense ploeg maakt zich op voor Berlijn BELASTING(3) IN WOUBRUGGE OMHOOG Sterke bezetting in Ronde van Koudekerk Succesformule van L.O.I.-president-directeur: CAPTAIN VAN OMMEREN OFFERDE ZIJN VAK ANTIE OP Verkeersafwikkeling in Ridderveld geeft zorgen Laatste druppel uit bevol hing geknepen AZC won toernooi van Koudekerk nieuwe leidse courant woensdag 19 augustus 1970 LEIDEN „Als u mij vraagt hoe het komt dat de Leidse Onderwijsinstellingen in de loop der jaren zijn uitgegroeid tot het grootste schriftelijk onderwijscentrum ter wereld, dan is d i t geloof ik de for mule: we hebben er nooit een beunhazentroep van gemaakt. We hebben van het begin af aan altijd met volledig be voegde leerkrachten gewerkt en ons uiterste best ervoor gedaan, dat de mensen door nun examens heen kwamen. Vandaag is dat nog precies hetzelfde als zevenenveertig jaar geleden. Toen reeds advi seerden we de kandidaat tot in de laatste uren voor zijn examen. Nu gebeurt dat nog. Ik zeg altijd maar zo: een vent die zijn best doet komt er doorheen". Aan het woord is de heer I. J. Sloos (70), oprichter en president-direc teur van de Leidse Onderwijsin stellingen. Een instituut met een studieprogramma van 420 cursus sen, waar men kan worden opge leid van arbeidsanalist tot zwak- stroomhulpmonteur, van radar technicus tot konijnenfokker, aldus de catalogus. Over die konijnen- cursus vertelde de heer Sloos: „Dat was een enorm succes in de oorlog. De mensen leerden zodoende hun eigen vlees kweken. Eveneens een succes was toen de cursus wijsbe geerte. In die jaren was er gewoon behoefte aan zo'n cursus, om ook onder de meest miserabele omstan- .digheden te kunnen blijven den ken." Accountant De heer Sloos begon zijn carrière als accountant. In de jaren twintig was h(j assistent op een accountants kantoor in Amsterdam. Hoewel h(j spoedig reeds zü'n hart aan de hoofdsctad had verpand ik vind het gewoon heerljjk om tus sen de middag op de Zeedijk in een Italiaans restaurantje te eten") vatte hy in die jaren het plan op om zich zelfstandig in Leiden, zijn geboortestad te gaan vestigen. In 1923 behaalde hü als jongste van Nederland de akte Boekhouden M.O. „Jk dacht: als ik nou de helft of een derde vari de gangbare prijzen bij mijn Leidse klanten in rekening - breng...... maar die bedragen ble ken voor Leiden toch te hoog. Toch ■vertikte ik het om hier tegen lage prijsjes te gaan werken. Ik kreeg een ander idee. Mijn opvatting was toen en dat is-ie nu nog: wie zijn toekomst in de rechten zoekt moet iets van boekhouden afweten. Toen, in 1923, ondernam ik de eer ste stappen van wat nu de LOI is. Ik stuurde een aantal stencils naar de studenten van de juridische fa culteit. waarin ik zei: jongens, ik leer jullie de grote lijnen van het boekhouden, zodat je er toch enig begrip van krijgt. Er meldde zich spoedig een aantal belangstellen den en zo b^gon ik met de eerste mondelinge lesjes. Bij elke les zei ik: jongens, jullie hoeven geen aan tekeningen te maken. Dat doe ik wel voor jullie. Dus gaf ik ze bij elke nieuwe les een dictaat van de vorige. Dat bracht me eigenlijk op het grote idee. Ik dacht: we doen het voortaan gewoon schriftelijk, dat is veel handiger. In deze anek dote ligt de basis van de LOI." Groei „Met die cursus ze noemden het destijds ook wel „studentencursus" is de hele zaak gaan lopen. Toen ik vier jaar later trouwde was het al uitgegroeid tot een bedrijf met zo'n twintig medewerkers. Steeds meer docenten kwamen erbij, waaronder enkele Leidse advoca ten." Het instituut, dat in die beginjaren slechts twee opleidingen kende (de M.O.-akten Boekhouden en Staat huishoudkunde en Statistiek), was onder de naam „Instituut voor Handelswetenschappen" gevestigd in een pandje aan de Nieuwsteeg 3, dat al gauw te klein bleek. In 1927 werd een nieuwe huisvesting ge vonden: op de hoek van de Johan de Wittstraat, waarmee de periode aan de Rijnsburgerweg was begon nen. De ontwikkeling zette zich hier sterk voort. Cursus na cursus kwam erbij. Pand na pand werd betrokken aan de Rijnsburgerweg.' De oorlogsjaren maakten aan de sterke groei een einde. Op bevel van de bezetter werd het instituut gesloten, maar direct na de bevrij ding zat het tempo er al weer in. Het was juist in die periode, dat het aantal cursisten soms met 30 procent per jaar steeg. De ook al weer te klein geworden ruimte aan de Rijnsburgerweg noopte het bestuur tot aankoop van het ge bouwencomplex aan de Ooster kerkstraat. Maar de opmars van het schriftelijk onderwijs maakte ook hier het ruimtegebrek nijpend. Ditmaal was er maar één oplossing: een nieuw gebouwencomplex. Eind '67 werd een terrein aangekocht in Leiderdorp aan de Zijl, waar ge bouwen zyn verrezen, die de Leid se Onderwijsinstellingen tot in lengte van jaren doelmatig kunnen herbergen. In het nieuwe gebouw, dat op 29 oktober zal worden opengesteld, zal het aantal werk nemers worden uitgebreid van '00 tot ruim 800. Op een mogelijk versnelde groei is gerekend: men beschikt over een extra uitbrei- dlngsoppcrvlak van circa 4000 m2. ITet Nederlands Drukkerijbedrijf, toebehorend aan de LOI. zal het gehele pand aan de Oosterkerk straat gaan bestrijken. Hele wereld Toch is het nieuwe complex aan de Zijl niet de enige uitbreiding. In coöperatie met schriftelijke onder wijsinstellingen ter plaatse stichtte de directie reeds bijkantoren in Denemarken, Oostenrijk en Frank rijk. Binnenkort wordt er een school gesticht in Teheran (Iran). De heer Sloos, wiens donkerbruine gelaatskleur er niet om liegt dat de meeste landen op deze wereld voor hem geen onbekend gebied meer zijn, is al acht keer voor onder handelingen naar Perzië gereisd. Op het tijdstip van dit interview was hij zojuist teruggekeerd van Buitenlandse Zaken. Volgende week komt het contract op tafel, zo deelde hij toen mee. „In de toekomst zie ik uitbreidingen over de hele wereld. Maar dit zal nog ettelijke jaren vergen. Er is ook een opdracht om te komen tot de oprichting van een school in Ivoorkust. Maar reken er maar op, dat de voorberediingen ongeveer dertig jaar duren. KOUDEKERK Wielerfans kun nen zaterdag hun hart in Koudekerk weer eens ophalen. Aspiranten, nieuwelingen en amateurs zullen op een parcours in de nieuwbouwwijk, voor spanning zorgen. Deze jaarlijkse wielerronde van Koudekerk wordt voor de vierde keer georganiseerd door de voetbalvereniging Koude kerk, dit jaar in samenwerking met die Alphense wielerclub Avanti. Vit ilp WEGSTREEK WOUBRUGGE Maandagmorgen is in Het Oude Raedthuys een on derhandse aanbesteding voor de bouw van een vierde lokaal bij de openbare basisschool gehouden. Er waren vier inschrijvers, met be grotingen die liepen van 202.608 gul den tot 210.560 gulden. Vanavond be slist de gemeenteraad over de gun ning. TER AAR De show, die de mu- ziekvereinging Arti et Religioni za terdag weggeeft ter gelegenheid van eht Oranjefeest in Langeraar begint 's-middags om drie uur nabij Het Praathuis aan de Langeraarseweg. Arti 'zal daar optreden met majoret tes, drumband en muziekkorps. TER AAR De Luchtsport hield een wedvlucht met jonge duiven van af St. Ghislain Hornu. Afstand 203 km. Uitslag: 1 10 en 12 B Kroon, -2 en 7 B Wassenburg, 3 en 8 H v Em merik, 4 D Mank, 5 G Lenting, 6 F Hoogervorst, 9 en 11 A Akerboom, 13 E Schuit. NIEUWVEEN „De Witpen" nam deel aan een wedvlucht vanaf Ghis lain, afstand 206 km. Uitslag: H. Snoek 1 5; G. Reyneker 2 4 6; C van Leeuwen 3 7; M Markman 8 10; R Stouten 9. Inmiddels is deze ronde uitgegroeid tot een festijn dat in staat is het dorp op z'n kop te zetten. Al ontbreken wielervedettes als Eddy Merckx, coureurs van Avanti (Alphen), Swift (beiden), De Bataaf (Halfweg) De Bollenstreek (Lisse), De Pedaal ridders (Rotterdam) en Uithoorn uit de gelijknamige plaats, staan even goed hun mannetje op de pedalen, al was het alleen maar om de nodige premies en de overwinningskus van miss Elly Maurits te verschalken. Voor de amateurs is een beker,, geschonken door het Koudekerkse ge meentebestuur beschikbaar gesteld. De nieuwelingen moeten fietsen voor de beker van de v.v. Koudekerk. Om tien uur wordt het parcours (Pr. Bernhardstraat van Poelgeestlaan Kerklaan Willem de Zwijger- laan) voor alle verkeer afgesloten. Het startschot wordt om 12.45 uur gegeven door burg. C. M. v. d. Lin den. Voor de muzikale intermezzo's tekent de plaatselijke muziekvereni ging Kunst Na Arbeid. Om ongelukken te voorkomen wor den de toeschouwers verzocht achter de dranghekken en strobalen te blij ven en de aanwijzigingen van de af zettingsassistenten, herkenbaar aan de rode armband, strikt op te vol gen. Aangezien het een clubontmoe ting betreftwordenookveelbelangstel- ting betreft worden ook veel belang- stellenen verwacht uit de omgeving. Als start- en finishplaats fungeert het postkantoor aan de Pr. Bern hardstraat. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidseer in I „We werken namelijk uitsluitend met eigen leerkrachten uit de eigen be volking. Anders wordt het niets. Alleen zij kunnen de cursisten vol ledig begrijpen. De heer Sloos schiet in de lach wan neer hij vertelt, dat nog niet zo lang geleden op de lagere scholen in Oost- en West-Indië werd on derwezen met puur Nederlandse leermiddelen. „En de kinderen daar snapten er natuurlijk niets van. in die boekjes werd ze verteld wan neer de Batavieren in ons land kwamen en hoe fijn je in de win ter wel kunt schaatsen! Dat is na tuurlijk fout. Gelukkig is er de laatste jaren flink de bezem door heen gehaald." Spanningen De scheidende president-directeur, die na het uittreden uit zijn func tie binnen enkele maanden voor lopig nog de buitenlandse belangen voor de LOI blüft behartigen, schrijft de opmars van het schrif telijk onderwijs vooral toe aan de ontwikkeling na de oorlog. Hij gaat er eens speciaal voor zitten om te vertellen, dat we leven in een ner veuze wereld met veel spanningen. „We wonen tegenwoordig nogal van ons werk vandaan. Het moderne le ven vraagt vaak een reistijd van gemiddeld één of anderhalf uur naar en van het werk. Een jongen, die intensief aan die maatschappij deelneemt, is 's avonds blij als-ie bij z'n vrouw of moeder zit. Dan heeft-ie geen zin meer om naar school te gaan. Met het schriftelijk onderwijs kan hij zelf zijn studie uren bepalen. Tijdens de weekends zijn er dan voor deelnemers van alle cursussen contactbijeenkom sten, waarin de studieproblemen mondeling aan de kaak worden ge steld. Die bijeenkomsten vormen ook één van de geheimen van het succes." Ligt het aantal aanmeldingen van elke cursus nu niet veel hoger dan het aantal geslaagden ervan? De heer Sloos: „Het aantal geslaagden van LOI-cursussen ligt meestal bo ven het landelijk: gemiddelde. Bij cursussen van korte duur is het. aantal „dropouts" zeer gering, on geveer tien procent. Bij bv. de cur sus avond-HBS is dat aantal groter, maar beslist niet schrikbarend. De methode is immers perfect". We praten nog wat verder over de teamgeest en het sociale element, welke beide volgens de heer Sloos sterk in het instituut vertegen woordigd zijn. Dat komt, zo vertelt hij, omdat de LOI geen winstdoel nastreeft. „Er wordt hier natuur lijk wel geld verdiend, maar dat wordt allemaal geïnvesteerd in de uitbreiding van gebouwen, cursus sen en materiaal. We zijn hier ook allemaal gewoon employé. Ik ook. Ik krijg ook gewoon een salaris." Alleen een beetje meer. De heer I. J. Sloos (70), oprichter van de L.O.I., het grootste schriftelijke- onderwijsinstituut ter wereld. Binnenkort zal hij in de functie van president directeur worden opgevolgd door zijn zoon, de heer R. Sloos. ALPHEN De Werkgroep, ge vormd uit 17 samenwerkende ge meenten voor de actie „De Rijn streek vraagt betere wegen", heeft de brief van Ged. Staten van 20 mei behandeld. Het uitgangspunt, dat de aandrang op versnelling van de aanleg van secundaire weg 6 in belangrijke mate kan worden toegeschreven aan de verwachting, dat de nieuwe rijks weg 11 niet tijdig genoeg tot stand zal komen om de overbelasting van de bestaande rijksweg Leiden-Bode- graven te kunnen opvangen, is naar de mening van de werkgroep, niet juist. Daarom acht zij de conclusie niet gerechtvaardigd, dat ihier min of meer sprake is van een verschui ving van dit probleem van het rijk naar de provincie. Als de secundaire weg nummer 6 met spoed wordt aangelegd, zoals is verzocht (en dan eventueel niet verder dan tot de aansluiting aan rijksweg 3), zal onmiddellijk de noodzaak blijken om het secundaire wegenplan aan te vullen met het weggedeelte tussen de rijkswegen 3 en 11 en dit aan te leggen, omdat anders verkeerstechnisch een over belasting (door een flessenhals) zou ontstaan. Niettemin, spoedige aanleg van de secundaire weg,6 tussen Leider dorp en Rijksweg 3 zou op zichzelf reeds een belangrijke verkeersver- betering betekenen. Het vervult de werkgroep met zorg, hoe Ged. Staten zich voor stellen de verkeersafwikkeling van bij voorbeeld Alphen aan den Rijn- Ridderveld in goede banen te leiden, in aanmerking nemende, dat daar een wijk in aanbouw is, die na vol tooiing (over enkele jaren) rond 30.000 inwoners telt en die ten enenmale over onvoldoende oost- west-verkeersaansluitingen beschikt, een toestand, waarin wat betreft de nieuwe secundaire weg nummer 6, pas in 1982 afdoende verbetering zou komen. ALPHEN AAN DEN RIJN Na enkele maanden van constante con ditietraining is de Alphense ploeg gisteravond weer overgegaan tot de meer gespecialiseerde training, waar bij gebruik wordt gemaakt van de door de mensen van de genie in Al phen vervaardigde instrumenten en hulpmiddelen. De oefeningen concen treren zich voor het grootste deel in het zwembad „De Hoorn" en de in aanbouw zijnde manége van het vogelpark „Avifauna". Dit gebeurt onder leiding van non- playing captain A. van Ommen, de coach voor Berlijn W. NVerkerk en assistent C. de Boer. Het belooft op 2 september in Berlijn bijzonder spectaculair te wor den, waarbij de vrolijke noot niet wordt vergeten. Zo zal in het water een kikkerrace en een nijlpaardenra ce worden gehouden. Bij de kikvors race moeten de deelnemers met kik- vorssprongen over de vlonders gaan. Bij de nijlpaardenrace dragen de mannen een in bikini gestoken deel neemster, die weer een aantal plank jes moet dragen. Ook is -er een biervaten-transport race, waarbij de mannen over een iange baan moeten lopen met be weegbare matten die door de tegen standers mogen worden weggetrok ken als de ander er op staat. Er is een race met meters hoge poppen. In elk been van de pop staat een man, die samen met de pop over de baan moeten lopen. Een rolschaatswedstrijd, waarbij de deel- HAZERSWOUDE Geboren: Ro bert z v J Bouwmeester en D Hon- ders; Francisca DdvF van Ofwegen en E J Kovacs. Ondertrouwd: J A van Huizen, 32 j en M A T van der Zwaan, 22 j; ASM Hilgersom, 23 j en E C M Wijsman, 23 j; J de Gelder 32 j en M W Luiten, 27 j; P C de Wolf, 23 j en A Dam, 22 j. Getrouwd: F van den Berg, 41 j en W van der Pluym, 22 j; G van Dijk, 26 j en C van Veen, 22 j. neemsters als kip zijn verkleed en zoveel mogelijk eieren moeten afvoe ren, zal stellig ook de nodige sen satie veroorzaken. Voor deze wedstrijd zijn het Haagse meisje Juanitea Kiliaan en Ina Dijkhuizen uit Dordrecht aan de ploeg toegevoegd, omdat zij specialisten zijn op rolschaatsge- bied. Tenslotte een wedstrijd op de trampoline, waarbij in politiepakken gestoken mannen met een scherpge punte helm moeten trachten boven hun hoofden met water gevulde bal lons stuk te prikken, ook zullen meisjes proberen zoveel mogelijk grote ringen te werpen om de hals van een beweegbare giraffe. Zwaar „Alles bij elkaar zijn het wedstrijd onderdelen die bijzonder zwaar zijn", aldus Van Ommen, „maar voor het publiek in de zaal en voor de beeldbuis zeer aantrekkelijk. De lieer Van Ommen heeft voor de voor bereiding zijn hele vakantie opgeof ferd. „Wij hebben een leuke ploeg, die met een keiharde inzet zal pro beren de finale in Verona te halen". De ploeg met de reserves ziet er als volgt uit: (dames) Ria Rietveld- Van Velsen; Ria Verkade, Margriet Peters, Juanita Kiliaan, Ina Dijkhui zen, Mariene Spek, Riet Heemskerk en Dinie de Heij; (heren) J. Koster, Wim Roest, Eddy Gesman, Cock Verkade, Jos Goedhart, Hans 't Hart. Jan Rijvers, Cor v. Tol, Kees Veens- wijk, Dick Verkade, Piet de Jong, Peter Britting, Gerrit Blaauw. Van de staf gaan mee de non-playing captain A. v. Ommen, coach C. Boer en masseur S. v. 't Wout. Naar wij vernemen zal ook burge meester mr. R. M. Gallas met zijn eohtgenote in Berlijn aanwezig zijn. met enkele wethouders en de secre taris. Zij maken de reis per auto. De ploeg vertrekt zaterdag 29 augus tus per charter vliegtuig en zal wor den gevolgd door captain Van Om men. Spanning bij de nijlpaarden race WOUBRUGGE De raad ïh oude samenstelling kwam gister avond in het oude Raedthuys voor het laatst bijeen. De publieke belangstelling was groot. Een voorstel van de heer Venhuizen, de voorgestelde belastingverhoging drastisch te beperken, werd met 37 stemmen verworpen. Verder werd het enkele malen gewijzigde bestemmingsplan Buitengebied na uitvoerige discussie vrijwel on gewijzigd vastgesteld. De voorzitter deelde mee, dat de heer J. van Klaveren heeft bedankt voor de functie van brandweercomman dant. Als zijn opvolger werd benoemd de heer De Fey, directeur gemeentewerken. Uit het rapport van de Rekenings commissie bleek, dat de gemeente rekening dienst 1967 kon worden af gesloten met een batig saldo van f 24.759,87. Een opmerking van de commissie luidde, dat de raadhuis commissie nog steeds niet heeft ver gaderd. Toch is uitbreiding van het huidige gebouw dringend noodzake lijk. De raad stelde de begroting voor lopig vast. Verder ging men akkoord met een subsidie-aanvraag van de volleybalvereniging S '70, die bestaat uit één kwart van de contributies: f 361,50. De heer Venhuizen informeer de naar de mogelijkheid, of deze ver eniging t.z.t. zal kunnen spelen in het sportpaviljoen bij het sportveld van M.M.O. te Hoogmade. Wethouder Van Luiing wees op de binnenkort te ver wachten realisering van een keric- sportzaal .te Woubrugge. Drastisch Gezien de te verwachten zeer hoge kapitaalsuitgaven voor scholenbouw en de daaruit voortvloeiende blijven de jaarlykse lasten, stelden b. en w. voor een drietal belastingen drastisch te verhogen (al in dit blad gepubli ceerd). De heer Venhuizen wees op de twee verschillende wijzen van afschrij ving, hier toegepast. Deze verhogingen zijn te rigoreus en onsympathiek. De heer Bank vroeg zich af. of geen sla pende saldi gebruikt konden worden voor het gat van f 36.000. Ook meende de heer Venhuizen nog financieringsmogelijkheden te vinden bij Rijnland in verband met de over name van de rioolwaterzuiveringsin stallatie. Nu wordt de laatste druppel uit de bevolking geknepen.. Uitvoe rig verdedigde de voorzitter het voor stel. Het treft slechts een deel van de bevolking. Van Rijnland worden voor lopig alleen uitkeringen ontvangen. We kunnen er geen grondbedrijf op na houden, dat steeds met verliezen moet werken. De gemeente verdient niets aan de grondverkopen. Het voorstel van de heer Venhuizen de opcenten van de personele belas ting slechts tot 300 en de hondenbe lasting slechts met 50 percent te ver hogen en de verhoogde straatbelasting te schrappen, werd met 37 stemmen verworpen (voor Venhuizen, Brusch. Bank). Het voorstel van b. en w. werd met 73 stemmen aanvaard. Dit houdt in een verhoging van inkomsten van f 34.000. Na de aanbesteding voor de bouw van een 4de lokaal bij de openbare school, bleek de laagste inschrijver de firma Suel en Dongeman te Alphen. (f 202.608). Met c.v., tuinaanleg, bouw hoofdenkamer en aanbrengen nieuwe ramen in bestaand gebouw belopen de totale bouwkosten f 244.843. Hoewel de raad dit bijzonder hoog vond, ging men noodgedwongen akkoord. Raadslid Bochove miste visie bij het gemeentebestuur bij de opstelling van het bestemmingsplan Buitengebied. Hier is te veel initiatief overgelaten aan adviseurs. Was er wel voldoende vooroverleg met buurgemeenten, dit in verband met grootscheepse water- recreatieplannen? De voorzitter be streed deze zienswijze ten stelligste. Elke overheidsinstantie heeft deskun dige adviseurs nodig. Op den duur kan geen enkele landelijke gemeente de plannen voor aanleg van twee bre de rijkswegen tegenhouden. Het na tionaal belang prevaleert boven het plaatselijke belang. Grondprijs Raadslid Bank pleitte nog n.a.v. het bezwaarschrift G. Roos voor meer vrijheid van kassenbouw. Dit moet wel geconcentreerd worden, aldus de voorzitter. Dit raadslid pleitte ook nog voor de aanleg van trapveldjes voor de jeugd in de nieuwbouw. Dit be- HAARLEMMERMEER Van nacht brak brand uit bij de gras drogerij Veevita N.V., sinds enkele jaren gevestigd op het terrein van de luchthaven Schiphol. De oor zaak van de brand is vermoedelijk het warmlopen van een droog- maehine, waardoor een cycloon in brand vloog. De brandweer van Haarlemmer meer en Schiphol verrichtten de blussingswerkzaamheden. De brand werd bestreden met één straal lage- druk en twee stralen middeldruk. De schade ligt tussen de f 5000 en f 10.000. invloedt de grondprijs nadelig, aldus de voorzitter. Tenslotte werd bij de kwestie toekomstige uitbreiding van- het sportveld van MMO het voorsteL- van de heer Venhuizen aangenomen, de bebouwingsvoorschriften voor deze velden dusdanig te wijzigen, dat de bebouwde oppervlakte niet één maar twee percent zal bedragen van de totale oppervlakte. De hoogte van ge- bouwen werd gebracht van +.50 -tot 6 meter. Hierna stelde de raad het plan vast. De heer Van der Laan gaf nog een korte toelichting bij het rapport zwem bad. De voorlopige aanlegkosten zijn geraamd op f 612.100. De raadsleden (ook de toekomstige) zullen op korte termijn alle rapporten en tekeningen ter inzage krijgen. Tenslotte richtte de voorzitter een J persoonlijk woord tot de vertrekkende raadsleden Van der Eyk (afwezig). Brunt, Bochove, Markx en Bank. De laatste twee zaten resp. 10 en 14 jaar in de raad. Als oudste raadslid sprak de heer Bochove een kort dankwoord, waarin ook gemeente-secretaris Hoo- genboom werd betrokken. KOUDEKERK De Zwem- en Poloclub Koudekerk organiseerde een waterpolo-tornooi voor heren en meisjes. Er was behoorlijke belang stelling. Behalve Koudekerk waren bij de heren vertegenwoordigd: AZC, DKD en GZC. Uitslagen voorronden: Koudekerk —AZC 2—3, DKD—GZC 3—8. De laatste uitslag betekende voor. Koudekerk een plaats in de ver- liezcrsronde tegen DKD, waarvan het resultaat 4—4 was. Koudekerk bleek beter in het nemen van straf- worpen, waardoor deze wedstrijd toch nog in'een overwinning voor, Koudekerk eindigde. De finale werd gespeeld door' AZCGZC. uitslag 11. Ook hier moesten strafworpen uitkomst bren gen. Die kunst verstond AZC beter dan GZC. Ook de meisjes konden zich niet in de finale plaatsen. Uitslagen voor ronden: DKDBoskoop 03, Kou dekerkBZ PC 14. Verliezers ronde: DKDKoudekerk 02; fi nale: BoskoopBZ PC 22. Bij het nemen van strafworpen bleek BZ PC de sterkste. De pryzen werden aan de aan voerders van de winnende ploegen overhandigd door burgemeester C. M v d Linden. Vit de RIJNSTREEK ALPHEN Uit de Marnixstraat is een gebroken witte caravan met voledige inventaris gestolen. Het kenteken is 9898JX. het chas- sisnr. 67.21353. ALPHEN Dc directie van scpeepswerf De Vooruitgang aan de Steekterweg heeft aangifte gedaan van diefstal van een hoeveelheid laskabel, ter waarde van ongeveer vierduizend gulden. KOUDEKERK De postduiven vereniging „Ons Genoegen" nam deel aan de wedvlucht St. Ghislain over 197 km. Uitslag: Dr. J. Faber 1, 14; Gebr. De Wit 2, 5, 6, 7, 8; C. de Key- zer 3, 4, 9; Jac. de Jongh 10, 12, 13; L. A. Smits 11; Comb. Hogenboom 15. ALPHEIN De politic heeft een viertal jongens van 15 tot 18 jaar aangehouden, die allerlei vernielin gen hebben gepleegd. Papierbakken, straatlantaarns, verkeersbakken en ramen maakten ze kapot. Nadat pro ces-verbaal was opgemaakt, heeft de politie de ouders ervan in kennis ge steld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7