Meerderheid voor nieuw college vrijwel zeker Kinderdagverblijf in N oor d wij ker hout GASVERWARMINGI uit sekraakt pand Jan Meijvogel PAK beraadt zich donderdag weer Bouw nieuwe fabriek vordert gestaag Politie doet inval in studentenhuizen Politie haalt echtpaar Mevrouw Den Haan en de heren Duyverman, Harmsen, Kret, Lijten en Menken Openbare kennisgeving NA BRAND DENTEX VORIG JAAR; Miljoenen- opdracht voor Electrolasch VIJF INBRAKEN IN NIEUWVEEN Plaats voor 140 gehandicapten Mr. Klaasesz opent school komt u te weten op onze^ Eén keer post per dag in Alphen NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1970 (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Namens de Prot.-Chr. Vroepde KVP èn de VVD heeft mevrouw Geelkerken vannacht tijdens een (als afronding van het ivethoudersoverleg bedoelde) samensprèking met de PAK-partners meegedeelddat gisteravond overeenstemming is bereikt over de volgen de zes kandidaat-wethoudersVV - mevrouw Den Haan en drDuyverman; Prot.-Chr. Groep de heren Harm sen en kretKVP - de heren Lijten en Menken. Pas in een laat stadium bleek gis teravond de kandidatuur van de hui dige wethouder Sannes (DS'70) on aanvaardbaar te zijn geworden, spe ciaal voor «ie VVD door de voorwaar den van DS'70: een volledige porte feuille sport, recreatie en jeugdzaken Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP GEBOREN: Paul zoon van T Meijer en S M van Waard huizen, Meeuwenlaan 47; Joost Jan, zoon van L J J van der Poel en van M M Elstgeest, Merelstraat 144; Jo hanna Anja, dochter van J W J van der Vlist en van J Beij, Vogellaan 32; Wouter Willem, zoon van W Moraal en van J R Zuidervaart, Eikenlaan 5; Danny Alexander, zoon - van D F B de Wit en van A M B Sjardijn, Meije- laan 22. ONDERTROUWD: Jan de Boeft, 47 jaar en Aukje Burgij, 32 jaar, Hoogmadeseweg 23; Johannes Paulus Maria Groen, 20 jaar te Voorschoten en Albertine van Oudshoom, 18 j-ar, Splinterlaan 117. GETROUWD: R Brussee en G G Borreman te Leiden; P Machielse en W L F M Steenbergen te Amsterdam. OVERLEDEN: A Kesseboom, 80 jaar, gehuwd geweest met J Lam- booy. ter continuering van de huidige por tefeuille van de heer Sannes. De heer Sannes vormt zoals bekend een één- mansfraetie in de nieuwe raad. Portefeuilles De portefeuilleverdeling is volgens doen doorslaan, een vrij zekere zaak KVP en VVD als volgt: Harmsen financiën, Kret stadsont wikkeling, Menken volkshuisvesting en openb. werken, Ljjtcn econ. za ken, mevr. Den Haan cultuur recrea tie en maatscha. werk; dr. Duyver man onderwijs. Zeer waarschijnlijk kunnen deze zes kandidaten rekenen op een meer derheid bij de stemming, zij het een zeer kleine. Mevrouw Geelkerken vertelde vannacht, dat er al zeker heid bestaat over 19 van de 39 stem men, terwijl ook de twintigste stem, die van DS'70, die de balans dus moet doen doorslaan, een vrij zekere baak is. DS'70-woordvoerder Versnel ver klaarde wel, dat eerst nog overleg zal worden gepleegd met de achter ban. De door ons bijgewoonde sa- menspreking van vannacht met de PAK-partners die onder leiding stond van de heer In 't Veld, leverde in feite weinig concrete zaken op alhoe wel er van weerskanten heel wat is gezegd. Tegen het eind van de bij eenkomst verklaarden de PAK-part ners donderdag nogmaals onderling beraad te zullen houden. De niet- PAK-ers werden uitgenodigd om daarna nog samenspreking te hebben maar hiervoor bleek de tijd (vóór 1 sept.) te kort te zijn, zodat de PAK- mensen werd gevraagd het resultaat van hun beraad schriftelijk mee te delen. Schipbreuk Aan het begin van de vannacht gehouden samenspreking met het PAK zei mevrouw Geelkerken het buitengewoon jammer te vinden dat de pogingen om tot een gezamenlijk bestuur te komen schipbreuk heb ben geleden. Over het gezamenlijk opgestelde programma, dat wij vo rige week publiceerden, verklaarde zij mede namens haar partners, dat dit, uitgezonderd de controversiële punten, zal worden waargemaakt. De heer Van Aken, (PvdA): Wfl handhaven onverkort ons vasthou den aan het program; het PAK zal Meubelshow Mijnders LEIDEN Mijnders te Lisse houdt morgen, vrijdag en zaterdag in de Gehoorzaal een meubelshow met dis count verkoop. Morgen van 2 tot 10 uur, vrijdag van 10 tof 10 uur en zaterdag van 10 tot 6 uur. Er zal worden verkocht volgens een Ame rikaanse methode. De heer Mijnders heeft zich aan de andere kant van de oceaan van de bruikbaarheid van dit systeem op de hoogte gesteld. De show omvat bankstellen, eethoeken, salonkasten, keukenmeubelen en ePr- zische tapijten. Er is ook een collec tie leren bankstellen uit Duitsland. De Burgemeester van de gemeente Leiden maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, be kend, dat met ingang van 20 augus tus a.s. ter gemeentesecretarie (Stad huisjes mer 112) voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan „Leiden-Merenwijk", vastgesteld bij raadsbesluit van 20 januari 1969 en gedeeltelijk goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland op 29 oktober 1969, welke goedkeuring onherroepelijk is geworden. Leiden, 13 augustus 1970. De Burgemeester voornoemd. NIEUW-VENNEP De bouw van het nieuwe fabriekspand van kant- fabriek Dentex N.V. vordert gestaag. Op 10 november vorig jaar brandde de fabriek volledig uit. Aan de Bergs- mastraat wordt nu een nieuw pand neergezet, dat nog dit jaar zal wor den opgeleverd. Gerard van der Klaauw vervangt Van Paridon LEIDEN Donderdag 20 augustus begint voor tafeltennisvereniging Do- cos wee de training in de gymnas tiekzaal aan de Potgieterlaan. De trainingstijden zijn dezelfde. In :optember speelt Docos enkele vriendschappelijke wedstrijden ter voorbereiding op de competitie, die in oktober begint. In het eerste' team vervangt club kampioen Gerard van der Klaauw de naar zijn oude vereniging terugge keerde Bert van Paridon. Dit team bestaat uit: J. van Veen, T. l'Ami en G. v. d. Klaauw. De voorlopige sa menstelling van hek eerste dames team is als volgt: R. van Cassel, M. Hakkaart en L. van Steen. Reserve: L. Brouwer. S. Carton verlaat de Leidse Hout LEIDEN Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat de heer S. Carton, die als werk meester 26 jaar met de dagelijkse lei ding in de Leidse Hout was belast, de gemeentedienst verlaten. Gisteren werd een afscheidsbijeenkomst ge houden. De heer Menken sprak als waarnemend voorzitter van de stich ting, waaronder de Leidse Hout res sorteert. Hij bood de scheidende func tionaris een envelop met inhoud aan; mevrouw Carton kreeg bloemen. Surinamers zouden bom maken LEIDEN De Leidse politie heeft vannacht een inval gedaan in vier Suri naamse studentenhuizen, nadat ze een anonieme tip hadden binnengekregen, dat in één van de vier panden studenten bezig waren een bom in elkaar te zetten. De bedoeling was die bom zo snel mogelijk te plaatsen in het kabinet van gevolmachtigd minister dr. J. D. Polanen in Den Haag. Zoals bekend is dit gebouw aan de Haagse Alexander Gogelweg gistermorgen door een aantal Surinaamse studenten uit Lelden. Amsterdam. Utrecht en Wageningen bezet uit protest tegen het mentorensysteem voor de bursalen. Nadat de Leidse politie contact had opgenomen met Den Haag werd om streeks 2 uur besloten tot actie over te gaan. In de studentenpanden Molen- steeg en Narmstraat werd na aanbellen opengedaan en kon de politie (12 man sterk) alles onderzoeken. Studenten in het pand aan de Hooigracht weigerden echter de deur voor de politie open te doen. Herhaaldelijk bellen leverde geen resultaat op. waarna de politie de deur forceerde. Toen de toegang vrij was, ▼luchtten enkele studenten in pyjama de straat op en namen dc benen. De politie onderzocht van boven naar beneden het pand, maar kon geen aanwij zingen voor een bom vinden. „Het wordt een modern gebouw, waarbij ook rekening is gehouden met de uitbreidingsplannen die wij al hadden voor de brand uitbrak", aldus de heer H. Th. Verheyden. Vorig jaar opende de Dentex een filiaal in Spekholzerheide (Limburg), waar overwegend gewezen mijnwer kers te werk werden gesteld. De fa briek draait daar nu ongeveer een jaar en het gaat uitstekend. Het lag in de bedoeling het filiaal van het bedrijf uit Nieuw-Vennep of ficieel te openen, maar de brand stak een spaak in het wiel. Toch over weegt de direktie de officiële opening van het bedrijf in Spekholzerheide alsnog te doen geschieden. Zo wordt er ook aan gedacht de herbouw in Nieuw-Vennep officieel te openen. Daarbij wordt de moge lijkheid overwogen de beide openin gen zo dicht mogelijk na elkaar te houden. zich constructief opstellen mits het nieuwe college zich aan dat pro gramma houdt. Verrassingen Over de genoemde kandidaten zei "PAK-er" In 't Veld: wij steunen 2 personen uit dit lijstje: Kret en Lij ten. De kandidaten, die het PAK zou nemen als een viertal PAK-wethou- ders haalbaar zou zijn geweest, zijn de heren De Pijper, Dirks, Ooster man en Den Dubbelden. Samenvattend kunnen wjj stellen dat zeer waarschijnlijk mevrouw Den Haan en de heren Duyverman, Harm sen, Kret, Lij ten en Menken het nieuwe college gaan vormen. Dins dag 1 september valt echter pas de definitieve besli ssing en- verrassin gen, hoe onwaarschijnlijk ook, blij ven toch altijd nog mogelijk, mede gezien de nogal kwetsbare stemver houding. Komen die verrassingen niet, dan zal in de komende vier jaar de PvdA die met 13 van de 39 zetels toch de grootste fractie is, niet in het college van b en w zijn verte genwoordigd. 'I I "fl'jffffTlj Nieuwe ideeën bij Creatief Centrum VOORSCHOTEN Het Creatief Centrum zou de naam „creatief' nie<t verdienen wanneer het be stuur van deze Voorsohotense vrije-tij ds-stichting tevreden was met het succes van vorig jaar. Daarom zijn er nog meer moge lijkheden om voor ieder, die dat wil, de vrije tyd scheppend te ma ken. De nieuwe ideeën die in de loop van vorig jaar ontstonden zijn in het programma voor 70/71 ver werkt. Men kan zich laten inschrij ven voor één avond in de week. Of men wil boetseren, emailleren, te kenen, schilderen, schrijven, lezen, pottebakken, kleding ontwerpen, stof drukken, weven, alles is moge lijk. De Stichting Creatief Centrum Voorschoten aan de Molenlaan 32 is nu alle avonden geopend met uit zondering van de zaterdagavond. De cursussen, die onder leiding van vakbekwame begeleiders wor den gegeven, zijn over de gehele weefk verdeeld. Het gaat om cursus sen voor volwassenen en tieners. De kinderen hebben een geheel eigen programma. Het inschrijfgeld voor deze door de gemeente Voorschoten gesubsi dieerde Stichting bedraagt f 10 per persoon. Het cursusgeld voor een avond in de week is f 15 per vol wassene en f5 voor tieners per maand. LEIDEN De N.V. Neder- landsche Electrolasch Fabriek, die deel uitmaakt van de Hol- landsche Beton Groep, heeft twee opdrachten ontvangen, die in 1971 zullen worden uitge voerd en waarmee een bedrag van ongeveer tien miljoen gul den is gemoeid. Van de NV Koninklijke Neder landse zoutindustrie -werd opdracht ontvangen voor de levering en mon tage van de complete indampinstal- latie voor de derde zoutfabriek van het AKZO-concern in Delfzijl. Voor de NV Nederlandse aardolie maatschappij zal de Leidse NV in de provincie Groningen een serie van drie aardgasbehandelingsinstallaties (z-g. clusters) gaan bouwen. NIEUWVEEN Afgelopen nacht is op vijf plaatsen in Nieuwveen in gebroken. Recherche en speurhonden zijn vanmorgen met het opsporings werk begonnen. Over de grootte van de vermiste bedragen is nog niets be kend. Via een raam verschafte(n) inbre- keris) zich toegang tot de groente winkel van de gebroeders Bader. Er werden een Winkelbeurs en kassala meegenomen. De lege la werd van morgen in de tuin van de buren te ruggevonden Ook bij de firma C. Ba der werd de kassala meegenomen. Hier werd tevens een envelop met inhoud ontvreemd. Bij garage Stichter werd naast een geldbedrag de sleutelbos van de werkplaats ontvreemd. In de werk plaats wordt echter niets vermist. Ook mevrouw Stichter en /de, familie Smoorenbur" in de Kerkstraat kre gen ongewenst bezoek. NOORDWIJKERHOUT In Noordwjjkerhout in de „haarspelbocht" van de Langevelderlaan is een nieuw gebouw verrezen: het kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen, naar een ontwerp van architect H. Hallink, uit Sasscnheim. Niet alleen in uiterlijke vorm, doch ook het inwen dige van het gebouw met kinderzwembad, speellokaal en rustkamer, is im ponerend te noemen. Nu het gereed is zal men alle spijt vergeten, dat het oorspronkelijke plan, de huisvesting in de villa Veencnburg op de hoek HeerewegZwartelaan te Lisse, niet doorgegaan is. Architect Hallink heeft zich in deze nieuwbouw geheel kunnen geven aan de opdracht om een gebouw te stich ten dat in alle opzichten doelmatig is ter bevordering van de geestelijke ontwikkeling van het gehandicapte kind. Bij alle plannen heeft vóórop gestaan te trachten het kind tot een optimale ontplooiing te brengen. Reeds heeft een aantal kinderen ver zorging in dit dagverblijf. Getracht wordt het kind, wanneer dit moge lijk blijkt, voor te bereiden op de b.o.-school, waarbij het in het ge zin kan blijven. Als dit niet haal baar is en dat zal voor een aan tal het geval zijn de ouders voor bereiden op andere voorzieningen, bv. dagverblijven voor ouderen. In het kinderdagverblijf zijn de zintuiglijke en motorische training, spel en beweigingsactiviteiten, be langrijke punten van het dagpro gramma. 's-Morgens worden de kin deren per bus thuis afgehaald en des avonds weer teruggebracht. Kinderen uit alle plaatsen in de duin- en bollenstreek in de leeftijd van 3 tot ong. 7 jaar kunnen wor den opgenomen. Er zijn ongeveer 140 plaatsen beschikbaar. Samenwerking In principe is de gedachte tot de stichting van een kinderdagverblijf uitgegaan van de verenigingen „Het Zorgenkind" en „Philadelphia", ter wijl ook samenwerking werd ge zocht met de algemene organisatie op dit terrein. Er werd een stichting gevormd waarin de volgende perso nen zitting hebben genomen: voor zitter burg. J. baron van Knobels- dorff uit Sassenheim; vice-voorz. de ken K. J. M. Tervooren, Noord wij- kerhout; secretaresse: mej. W. Bitter; penningmeester: de heer W. de Bruin te Lisse. Voorts hebben als lid in de stich ting zitting: notaris C. Hogervorst te Lisse; C. P. Kley Sassenheim; J H. Clement, Lisse; L van Grieken Lisse; A. C. Pennings, Voorhout en mevr. J. L. C. Bosma echtg. van de burge meester van Noord wij kerhout Ouders die hun kinder ook in het kinderdagverblijf willen laten opne- maar dan ook alles ALPHEN Op maandag 24 augus tus zal het schoolgebouw, Verdihof 27, in de wijk Ridderveld, officieel worden geopend door mr. J. Klaasesz, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. In dit gebouw zijn voorlopig een openbare en een pro testants-christelijke school voor ba sisonderwijs gehuisvest. men, kunnen contact zoeken met dt directrice mej. Moons, die dageiyki te bereiken is onder 025333357. toelatingscriteria worden gehanteerd door een deskundig selectie- en be' geleidingsteam. Het kinderdagver blyf zal in september officieel op/end worden. UITSLAGEN SWIF1 LEIDEN De wielerverenigin) Swift reed gisteravond weer onder linge wedstrijden op het parcoui achter de Groenoordhal. De amateui en nieuwelingen reden drie kwartk en vijf ronden. De uitslag was: 1 Teun v Duun (amt.), 2 Wim v Velzen (amt.), 3 Pii v. Leeuwen (nwl), 4 Casper Bruss (amt.), 5 Sjef Dubbeldeman (ami 6 Frans v Duuren (nwl.), 7 Cock I (nwl.), 8 Bart v Nievelstein. A-jeugd: 1 Alex Jansen, 2 W' Kanbier, 3 Alouis Goossen, 4 Tijn Koet, 5 Theo Hoogkamer, 6 John Kuivenhoven, 7 Jos Giezeman, Joop Ouwerkerk. Veteranen: 1 Thomas Braiy^ 1 Joop Ouwerkerk, 3 Barend Kruit 4 Gab Mieremet. - SVLV 45 jaar VOORSCHOTEN De Voor schotense voetbalvereniging SVL gaat op feestelijke wijze het negen de lustrum vieren. De receptie t< gelegenheid van het 45-jarig be staan wordt gehouden op zaterds 5 september van 16 tot 18 uur i het clubhuis. Diezelfde zaterdag middag is er om 14.30 uur in hé Cultureel Centrum een kinderfees 's Avonds om 19.45 uur in h< Cultureel Centrum een cabaret e variété. Zaterdag staat in het teken va de vrolijke voetbal. Om 14.30 ut is er een gekostumeerde wedstrij tussen twee mannenteams, daara spelen het 8e en 9e semorelft. tegen vrienden van het eerste utf Docos uit Leiden. Deze wedstrij begint om 17 uur. Als slot van deze bijzondei voetbalmiddag speelt om 19 een dameselftal van SVLV tege een damesteam van Stompwijfo Boys. Zaterdag en zondag 29 en 3 augustus een individuele 5-kam| Deze zal bestaan uit: 100 m hardlo pen, vérspringen, paaltje dribbelei balwerpen en doelsdhieten. Vbo de pupillen wordt de 100 meter vet vangen door 60 meter hardlopen. Si LEIDEN Gisteravond om 10 vertee-enwoordizer van d LEIDEN Gisteravond om 10 uur heeft een Leids echtpaar met een kind het pand Bethlehemhof 9 gekraakt Dit pand is eigendom van de Doopsgezinde Gemeente. Een Orgelconcert in Pieterskerk LEIDEN De organist Haite van der Schaaf geeft vrijdagavond een orgelconcert in de Pieterskerk met medewerking van Simon Koeten (hobo). Het programma vermeldt wer ken van Sweelinck, Cima, Bruhns, Telemann, Gronau, Krebs en Bach. Als u ergens In uw achterhoofd, ook al is het nog zo ver, aan aardgasverwarming denkt, raden wij u aan om deze dagen een bezoekie te brengen aan onze gasshow. U kunt er hon derduit vragen stellen. Deskundigen geven u graag antwoord en objectieve adviezen. Als we dan ook nog vertellen dat er gashaar den staan van 15 verschillende merken, horen we u al zeggen: „Daar moesten we maar eens gaan kijken". Doenl GEOPEND: DONDERDAG 20, VRIJDAG 21 en ZATERDAG 22 AUGUSTUS a.s. in SHOWROOM GASFABRIEK v. d. VEGTSTRAAi AARLANDERVEEN Wegens het vertrek van de heer Van Aken heeft de kerkvoogdij van de herv. gem. met ingang van 1 sept. de heer Peter van Eewijk uit Ter Aar als koster benoemd. Meidoornstraat 1 Telefoon 15445 ALPHEN Met ingang van 2 sep tember zullen de Alphenaren de post bode nog maar één keer per dag zien. De PTT gaat over tot het eenbestel- lingssysteem in het stadsgedeelte van Alphen. De gemeentedelen Aarlan- derveen en Zwammerdam vallen voorlopig nog buiten deze regeling. De post is in drie 'tranches' ver deeld. Het grootste gedeelte zal 's morgens worden bezorgd, een klei ner gedeelte 's middags vóór 16.45 uur. De derde is bestemd voor de buitengebieden. Dagbladen kunnen niet meer wor den besteld. De PTT biedt wel gele genheid de kranten aan het dichtst bijzijnde postkantoor af te halen. Mensen die hun post sneller in huis willen hebben kunnen gebruik ma ken van een postbox. LEIDEN Vrijdagavond 11 sep tember start op het terrein van de Groendoordhal de tweede Groen- oordhalrit. Men kan zich voor deze autorit, die om half acht begint, in schrijven bij het wedstrijdsecretari aat Isabellaland 81 te Den Haag en bij het kantoor van de Groenoord hal. vertegenwoordiger van deze meente waarschuwde de politi waarna gezamenlijk naar het I' kraakte huis werd getrokken. E< half uur lang werd over en w gepraat, maar het echtpaar will niet vrijwillig de woning verlak De politie haalde hierna de krakei uit het pand en maakte op het bi reau procesverbaal op. Het cchtpi heeft met het kind vannacht op b bureau onderdak gehad. Alpheuse ambtenarei buiten dienst ALPHEN Ter gelegenheid vt het bezoek van mr. Klaasesz zulk 17 Alphense ambtenaren een tentooe stelling inrichten met als titel ambtenair buiten dienst". Eén di lang, 24 augustus, zullen in hét ff meentehuis de resultaten van ht vrijetijdsbesteding worden uitgeste) Raad Hazerswoudt HAZERSWOUDE De raad kon donderdag om 8 uur bijeen. Agenda: voorstel aangaan geldk ningen financiering Burg. Smitwtf voorstel tot het voeren van rechtsgeding met betrekking tot vö werving gronden in het Rietvel' wijziging van de bouwverordenin! vragen van arbitrage met betrektf' tot het geschil bij de bouw van W gemeentehuis; aanstellen van derde vakleerkracht l.o. en aang* van een overeenkomst inzake storten van vuil.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4