Auto naar maat „Iedereen weet nu dat er zaterdaövoetbal i§'? Opel Rekord N Opel Rekord Coupé Opel Rekord Caravan Opel Rekord Sprint n.V.HET MQTQRHUIS onna Kemmers onverschrokken: Sportlust mikt op handhaven Knauw door Ermelo-rel Hele zaak in de doofpot! VIM -JD VTfTtT T.HOrtS Kies uw Rekord zoals u hem hebben wilt. U weet zelf het beste welke eisen u moet stellen aan model, motor, ruimte Maar kies in ieder geval Opel Rekord! Dan hebt u als standaard altijd: een sterke motor, schijfremmen vóór, gescheiden remcircuit en rembekrachtiging rondom, veiligheids- stuurkolom ende bekende Opelbetrouwbaarheid! De voordelige zakenauto. Zuinig, weinig onderhoud, geweldige ruimte voor alles wat mee moet. En dat voor f 8596.incl. BTW! De felle auto met de enorme prestaties. Sportief. Jong van allure. Royaal interieur. Voor iedereen die méér mee wil nemen. En die dat op de meest luxueuze manier wil doen. Bovendien: laad erin wat u wilt, de motor trekt 't altijd! Naar wens mei drie of met vijf deuren! De sportieve gezinswagen. Felle acceleratie, formidabele wegligging. Comfortabel op lange ritten. Een wagen voor fijnproevers. COUPON Maak het u gemakkelijk. Gebruik de coupon nu meteen. U ontvangt dan vrijblijvend uiteraard alle inlich tingen over de wagen van uw keus. Ik wil graag meer weten over de Opel Ik rijd nu in eenbouwjaar Naam: Adres:.... Woonplaats: Dealer voor Leiden en omgeving Lelden, Stationsweg 2 tel: 01710-21841-24741 Katwijk, Ambachtsweg 1 tel: 01718-16324 I ZWOLLE Voor Fokke Remmers, de fors gebouwde voetbal official uit Zwolle is het voetbaljaartje 1969/1970 onvergetelijk. Al jaren de markante leider van de zaterdag-amateurs had zijn naam toch slechts bij heel hoge uitzondering en dan doorgaans nog maar terloops de kolommen van de grote landelijke pers gehaald. Laat staan de zenders van radio en TV. Fokke Remmers genoot mede door zijn enorme activiteiten en grote verdiensten in het zaterdag-amateurvoetbal een wijde bekendheid en grote populariteit. Maar sinds april van dit jaar is daar een andere dimensie aan toegevoegd.- De rol die Fokke Remmers speelde in de kwestie rond de uitzending van het Nederlands amateurelftal naar Italië hebben hem tot een figuur gemaakt die door radio en TV werd ge ïnterviewd en wiens naam de voorpagina's van grote kranten haalde. Daarbij werd hij vanwege zijn door dik en dun ver dedigde standpunt nogal eens onheus bejegend. Dat deed pijn ook al liet Fokke Remmers dat niet merken. Dat hij echter ple zieriger tijden als KNVB-bestuurder had gekend dan eind april, begin mei gaf hij ruiterlijk toe. Wanneer we af zouden gaan op de voorspellingen van de be stuurders van dc verenigingen uit West 1 3B, de klas waarin het Woerdensc Sportlust speelt, dan zal de strijd om de gradatie groter worden In het komende seizoen dan bij die om dc titel. Op een enkele uit zondering na zien alle elubs het nieuwe seizoen zorgelijk tegemoet. Alleen het Nijkerkse Sparta durft op het kamotoen- schap te rekenen en als SSVU dat De Bie naar Spkrta zag gaan, op een tweede of derde plaats mikt dan vinden we die verwachtingen pessimistisch. Sportlust bijvoorbeeld waagt na het succesvolle vorige sei zoen (dat Immers met een kam pioenschap werd bekroond) niet hoger te „gokken" dan de mid denmoot in deze klas vol onbe kende clubs. Men is bij de vol gend seizoen 25-jarige Woerde naren dik tevreden met de in deling, in een ander district, maar doof nagenoeg geen wijzi gingen in het eerste elftal, durft men niet te rekenen op ..mee doen". Nieuwe trainer J. Schalkwijk zal het dus moeilijk krijgen met zijn pupillen al heeft hy zeven seniorenelftallen om de aelectiegrocp te bepalen en daarachter wachten in de toekomst nog de spelertjes van de tien juniore^teams die Sportlust rijk is. Clubs als Al- tius (dat voor het 40-jarig jubi leum staat en uiteraard graag daar een kampioensfeest aan vastkoppelt) en DVS (dat naast 6 seniorenelftallen liefst 25 ju niorenteams heeft) werken ->p handhaving. De debutanten Ve- luwse Boys en De Spartaan worden waarschi'nlijk geen .hoogvliegers" en vooral De Spartaan is pessimistisch ge stemd en men voorziet al terug gang naar de vierde klas. De Geuzen zag de uitstekende kee per Uilenhoed vertrekken, tef- wljl Wartburgia alle aandacht moet besteden aan het nieuwe clubhuis van 250.000,- waar voor op 11 juli de eerste naai geslagen werd en dat binnen een jaar gereed moet ziin. Nu. ruim drie maanden later, weet hy de zaken te relativeren. „Ik zie zelfs ook positieve kanten aan dc gehele affaire. Nu weet in elk geval heel Nederland dat er zaterdagvoctbal Is. Dat we bovendien goed voetbal ten beste geven anders maken ze niet zon keet om je. Ik geloof ook niet dat de houding van net selcctiebestuur destyds in de Italië-zaak een negatieve instelling ten opzichte van het totale zaterdagvoetbal heeft gekweekt, 't Had immers allemaal niets te maken met het spelpeil". Wat wel een lelijke knauw heeft gegeven is de rel in Erme- lo met Go Ahead - Spakenburg. Dat konden we er op dit mo ment nu net niet meer bij heb ben. Temeer niet, omdat som mige publiciteitsmedia de zaak veel uitvoeriger hebben uiteen gerafeld dan welke andere ge staakte wedstrijd in het voet- balbestel ook. Daarom hoop ik vurig dat we straks met onze eerste klassen een goede beurt maken. Zowel sportief als kwa litatief. Daar heb ik ook uitvoe rig bij stil gestaan tijdens de bijeenkomst die we zaterdag in Zeist hebben gehad met de clubleiders van de eersteklas sers. Vooral nu je in IA van een regionale indeling kan spreken waarbij diverse streekderbies op het programma staan. Denk maar aan Noordwijk, Quick Boys en Ter Leede of in de Rot terdamse agglomeratie aan DO- TO, Zwart Wit, Heerjansdam en De Zwerver. Die onderlinge wedstrijden mogen best pittig voetbal brengen, maar het moet sportief zijn anders heeft het zaterdagvoetbal in een mum van tijd de maar al te vaak ten onrechte gegeven predikaat van „keihard" terug. Zeker nu de topklassers meer dan ooit ln de publieke belangstelling komen te staan." Fokke Remmers zit op zijn praatstoel. Het zaterdag-ama teurvoetbal is geen déél meer van zijn leven, maar het is na genoeg zijn leven. Dat heeft hij in de voorbije maanden meer dan ooit ervaren. Daarom is de Zwollenaar er ook zo opgetogen over dat het zaterdagvoetbal volgende week zijn eerste klas zal kennen. „We zijn nu ook in technisch opzicht een gelijkwaardige van het zondag-amateurvoetbal. En dat moet zo blijven na jaren ten onrechte te zijn gediscrimi neerd. Ik voel er echter niets voor zoals collega Jo van Marle wil de beide amateursecties in elkaar te laten opgaan om dan ook één competitie te gaan hou den. En ons sectiebestuur denkt daar net zo over. Het moeizaam opgebouwde huis breken we niet ln een keer af. Er zullen misschien hier en daar wat zaakjes goed moeten worden geregeld, maar voor het overige zie ik niet wat voor bezwaren men kan hebben te gen een sectie zaterdag- en een sectie zondag-voetbal. Goed, or ganisatorisch zijn we aan het bezien of er hier en daar niet wat kan worden gesleuteld. Het zondag-amateurvoetbal wil graag één bestuur amateur voetbal. Wij hebben daar geen bezwaar tegen wanneer dat een overkoepelend college wordt voor beide secties, waarbij iedere sectie zijn eigen bestuur in vol le rechten en plichten mag handhaven. Zo'n topbestuur kan allerlei algemene zaken behandelen als reglementsaangelegenheden, 'buitenlandse verplichtingen etc. Maar interne zaken als het competitlebestel en het scheidsrechterswezen moeten door de zelfstandige sectie- besturen bedisseld worden." Ook al is het duidelijk dat er in bepaalde kringen hard wordt gewerkt om de opmars van het aan populariteit winnende en meer in de publiciteit komende zaterdag voetbal minstens af te remmen, zo niet te stuiten, toch voorziet Fokke Remmers geen al te grote problemen: „Denk nu niet dat er in het zondagkamp door iedereen zo fanatiek wordt gedacht. De zaak rond het Nederlands ama teurelftal heeft hier en daar wat scherpe kanten bloot ge legd, maar ik ben er van over tuigd dat de loyaliteit is geble ven. Wij kunnen in de komende jaren nu ln het competltiebe- stel de veel besproken top is bereikt onze positie consoli deren en rustig verder werken aan de stevige onderbouw. Daarbij verwacht ik geen versterking van clubs uit het zondagamateurvoetbal of be taalde voetbal die geheel naar het zaterdagvoetbal omzwaaien. En ik ben daar niet eens rouwig om. Laat ons maar onze eigen zaken opbouwen en aanpakken. Het zaterdagvoetbal heeft de wind in de zeilen en mede door de activiteit van vele clubs die elkaar telkens weer inspireren timmeren we vaak genoeg aan de weg." Strijdbaar En wat Fokke Remmers zelf betreft: „Ze hebben me weieens gevraagd of ik na die rel ln a- pril niet moest opstappen. Ik zou niet weten waarom? Ik ben gekozen door de clubs en zolacg die me niet wegsturen blijf ik rustig mijn werk doen. Die kwestie heeft me eerder meer strijdbaar en vooral attenter gemaakt en mijn enthousiasme is ondanks de nederlaag die we jp zeer onbevredigende wijze hebben moeten lijden niet afge nomen. Ons sectiebestuur staat nog steeds unaniem op het stand punt dat we goed gehandeld hebben. Er is dus geen sprake van dat er een controverse is tussen de chr. zaterdagvoetbal lers enerzijds en de neutrale anderzijds zoals Kick Geudeker onlangs in het AD schreef. Laat staan dat het tijd wordt 4at de chr. voetballers zich weer apart gaan organiseren. Wij gaan gewoon door en we weten dat wie aan de weg tim mert bekijks en kritiek krijgt evengoed als de hoge bomen veel wind vangen. ■+C Bekendheid Dat neemt allemaal niet weg dat we blijven streven naar ten loyale samenwerking met de zondag-amateurs op die plaat sen waar dat mogelijk is. Denk maar aan het amateur-elftal voor de Olympische Spelen. We mogen de kansen die er voor onze topspelers zijn ook dom weg niet laten lopen. Dat zou onze ontwikkeling schaden, want ik blijf er bij dat ondanks alle narigheid van een p-ar maanden terug het zaterdag voetbal enorm veel aan bekend heid heeft gewonnen." KAMPEN Het za terdagvoetbal heeft nu evenals het zondagama teurvoetbal zijn eerste klas. Het afgelopen sei zoen schaarden zich een twintigtal verenigingen bij de „top-twenty" van de zaterdagvoetbal4iit- parade. De race naar de eerste klasse telde slechte één dissonant: het be slissingsduel Spakenburg Go Ahead Kampen, noodzakelijk geworden omdat beide ploegen met een gelijk aantal punten op de vierde plaats wa ren geëindigd. De feiten zijn bekend. De strijd tussen Spakenburg en Go Ahead liep volledig uit de hand en beleefde een nare nasleep. Eerst nu, vele weken la ter, is de storm die deze wedstrijd veroorzaakte enigszins geluwd. Ook in het Go Ahead-kamp. De 38- jarige secretaris Gerri t Werff: „De tijd heelt alle wonden. Ook deze hijzonder nare wond. Het leven gaat verder. Ook dat van voet ballers. Met Spakenburg in de eerste en wij in de twee de klas". Gerrit Werff betreurt het dat Go Ahead over enkele weken niet in het zaterdag- voetbdlwalhalla kan uitko men: „We horen gewoon in de eerste klasse thuis. We hadden er op gerekend dat we bij de bovenste vier zou den eindigen. Zowel tech nisch als tactisch behoort Go Ahead tot de top. Toch heb ik en vrijwel niemand van Go Ahead er geen spijt van dat we hebben af gezien van een tweede be slissingswedstrijd tegen Spakenburg. Wat ons betreft was de maat vol. Overvol zelfs. Eerst moeilijkheden in de competitie en daarna die ellende in de extra wedstrijd. Nee, unaniem hebben wij toen als bestuur van Go Ahead, na natuur lijk eerst ruggespraak ge houden te hebben, maar be sloten niet op te komen waardoor Spakenburg auto matisch promoveerde'. Waanzin Iets feller: „Eigenlijk waanzin die hele toestand. Ik had een andere uitspraak van die speciale commissie verwacht. Laten we nuch ter blijven. Zowel vriend als vijand is het erover eens dat de schuld bij de Spaken burg-supporters lag. Dan is het toch belachelijk dat wij gestraft worden. Want daar komt het toch wel op neef als je zonder een gebles seerde Henk Kiel moet spe len. Gerrit Werff, sinds eer. goed jaar vol-ijverig secre taris bij de club waar hij van kindsbeen af lid van is, vindt dat de „affaire-Spa kenburg" nu maar voorgoed in dc doofpot gestopt moet worden. „De nieuwe com petitie staat voor de deur. Voor ons een belangrijke. We moeten nu immers be wijzen dat we in de top van het zaterdagvoetbal thuishoren. Het zal een moeilijk seizoen worden. We zijn echter optimistisch. We hebben een sterk elftal. Jong en veerkrachtig, ter wijl het natuurlijk wel een slok op een borrel scheelt dat Henk Kiel ook komend seizoen onze kleuren zal verdedigen. Geloof me, die hele ellende met Spaken burg is een enorme prikkel voor ons om kampioen te worden

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 25