De avonturen van Berit met haar wondersokken y m ÜL» wi i ff <2 Jarigen Eerste nummer van Mondiaal De wereld is rond, maar mijn zolen zijn plat De wijngaarden van Yarrabee BOEK - gespecialiseerd - BOEK Boeiende doktersroman van Agatha Young Gelouterde Toren doet onecht aan y ZATERDA® 15 AUGUSTUS 1970 ft##*#*** Hallo meisjes en jongens. Hoe is het met jullieAlweer wat gewend op schoolVerschei dene meisjes en jongens moeten volgende week pas opkomen, hè. Deze week kreeg ik fijn veel brieven. Enthousiaste vakantiever halen van Willem van Lit (hartelijk dank voor de foto), Ar ja Slag boom (leuke spirograaftekeningen), lan Haitsma, Ineke van Gent. Els Wouters (met tekening) en Josje Bouman (goeie verjaardag ge had?). Jullie hebben allemaal genoten, sommigen wat regen gehad, maar ach, je kunt het toch best fijn hebben. De puzzel was dit keer wat moeilijk, geloof ik. Dat schreven jullie tenminste. Er waren gelukkig nog veel goede oplossingen bij. Het moet ook niet altijd even ge makkelijk zijn, 'n beetje denken kan geen kwaad. Je bent er an ders zo vlug mee klaar. Tante Chris kreeg een aardig briefje van een achtjarig meisje. Maar van wie kwam datEr stond jammer genoeg geen naam op de brief of envelop. Willen jullie daar aan denkenAltijd je naam op de brief, hoor. Dicky Borsboom wil graag mee doen en schreef gelijk een gezel lige brief. Joke^ Padmos zal geen tijd meer hebben, want ze moet nu zoveel leren. Ja, dat kan tante Chris be grijpen. Sterkte met de studie. Jij hebt een leuke verjaardag ge had. Marjan den Hartigh. Wat schreef jij op enig postpa pier. Nettv van der Wel. 'n leuke felle kleur. Elly Korevaar had haar brief met r bloemen opgefleurd en van Arjen de Pagter kreeg ik een mooie kaart. Hartelijk dank. Ineke van Gent, ik zal je ver haaltje lezen, hoor. Als het mooi is komt het misschien wel in de j krant, al zal dat nog even duren, want we zijn nu aan een vervolg- 1 verhaal bezig. Hoe vinden jullie het verhaal, reisjes en jongensEr gaat nog htel wat gebeuren met Berit. volg maar goed. En zo hen ik aan het eind van BlIJn brief gekomen. Jullie hebben wat van mij gehoord, nu is de beurt weer aan jullie Dag hoor. tot schrijvens. Groeten van Tante Chris Er heerste een grote stilte in de stad van de Opperhor- rels. Uit alle woninkjes stroomden de kleine Horrel- tjes toe. Op een kleine af stand, van Berit en Oras ble ven ze staan en wachtten af wat er zou gaan gebeuren. Tegenover Berit stond Oras in de deuropening van zijn woning. Het leek een ijspa leis .Berit huiverde en keek neer op de Horreltjes. „Zou den ze me aardig vinden, of niet?" dacht ze. Plotseling verbrak de krake rige stem van Oras de stilte. Zijn benige vinger wees naar Berit, terwijl hij zei: „Ik wist dat gij zoudt komen, kleine boosdoenster. Ik zag het in mijn drankje dat ik aan het brouwen was. Door jouw komst is het mislukt. Daardoor weet ik dat gij het Opperhorrelrijk niet goed gezind zijt!" „Maar", stotterde Berit, „ik ben de Opperhorzel wél goed gezind! Ik wist eigenlijk niet eens dat er een Opperhorrel rijk bestond. Ik kwam in dit land terecht door een wonder!" Toornig fronste Oras zijn wenkbrauwen. „Gij raaskalt! Gij zijt gekomen om de drank die de boze Jasmijnlanders in malse kippetjes moet doen ver anderen, te laten mislukken! Gij brengt ons land ongeluk!" Het huilen stond Berit nader dan het lachen. „Alstublieft, ge- door Marty Verschage looft u me toch! Ik wil goede vrienden zijn met alle Horrels. Ik heb al één goede vriend. Dat is Pieter Praatgraag, de lijf wacht van koning Pimpel". „Waar is Pieter dan en waar hebt gij hem ontmoet?" Berit was verbaasd. Pieter zat niet meer op haar schouder en hij was in geen velden of wegen te zien. Ze werd verdrietig. Had hij haar in de steek gelaten? „Ik denk dat hij terug is gevlogen naar het* vakantiehuisje van koning Pimpel. Daar heb ik hem ook ontmoet!" Oras geloofde haar niet en gelaste enkele soldaten Horrels, haar te begeleiden naar de ge vangenishok Zo liep Berit even later in de richting van een grote, zwarte bol. Ze voelde in haar rug scherpe speerpunten, die erin werden geduwd door de sol daten. Nu werd ze toch wel bang. „Wat moet ik doen?", dacht ze. „Zal ik proberen te ontvluchten?" „Gij hoeft niet te proberen om te ontsnappen want mijn soldaten zijn zeer snel ter been en zij kunnen als de besten spe ren werpen. Zij zouden je al geraakt hebben wanneer gij nog We hebben wéér een kruiswoordpuzzel. De pijltjes bij de voorwer pen geven aan of je de namen van boven naar beneden of van links naar rechts in de daar bij behorende hokjes moet zetten. De meisjes en jongens die dikwijls meedoen, begrijpen 't al zodra ze de puzzel zien, maar zij die het voor 't eerst pro beren, moeten dat wel even weten, hè. De op lossing heb ik graag voor dinsdag 18 augus tus binnen. Veel succes ermee! Puzzeloplossing 1. kras; 2. laars; 3. as; 4. Saar, Sara of Klara; 5. ras; 6. sla; 7. kar; 8. slak; 9. raak; 10. kraal; 11.kaars; 12 kas; 13. ar; 14; lak; 15. aas; 16. aar; 17. aak; 18. kaas; 19. kaal; 20. la. (urn E 7^ J Prijswinnaars Ineke Sonneveld in Bleiswijk en Jan-Hendrik van Straten in Den Haag hebben een prijs ge wonnen. -#■ Dit meisje slijpt ijverig haar potlood om het nieuwe schooljaar met een mooie, scherpe punt te beginnen. Ze denkt, een goed be gin is het halve werk. Jullie gebrui ken, geloof ik, geen potloden meer, hè? Maar de start kan hetzelfde zijn: met frisse moed en goede voornemens. geen twee voetstappen van ons verwijderd zijt!" Dat zei de oudste van de vier, die blijk baar de bevelhebber was. Berit voelde zich laf. Was zij bang voor een paar van die kleine kereltjes? Toch durfde ze geen poging te wagen. De sol daten horrels leken in staat haar werkelijk het ontsnappen te beletten. Voor de zwarte bol stonden ze stil. De oudste Horrel haalde een sleutelbos uit zijn zak te voorschijn. Hij opende de deur en beduidde Berit naar binnen te gaan. „Dit zal je verblijfplaats zijn tot de dag dat er recht zal wor den gesproken!" Na deze woor den viel de deur achter haar in het slot. Het was donker in de ijzeren gevangenisbol. Door slechts twee getraliede raampjes viel wat licht naar binnen. Ze liep naar de raampjes en trok aan de tralies. Maar dat hielp na tuurlijk niet. „Laat me eruit", riep Berit. Niemand hoorde haar. Ze keek uit over het plein. Het was stil en verlaten, alsof er niet enige minuten geleden een bijeen komst was geweest. Berit werd radeloos. Ze bonkte op de deur, maar deze gaf niet mee. Ze ging op een bankje zitten. „Wondersokken", zei ze, „to ver me uit deze gevangenis. Jullie hebt me hier ook ge bracht!" Ze stampte twee maal op de grond maar er gebeurde niets. De sokken gaven geen antwoord. Het bleef geheimzin nig stil. wordt vervolgd Hartelijk gefeliciteerd!!! 17 augustus: Yvonne v. d. Ste ge: 18 augustus: Christus Vermeer; 20 augustus: Jan-Hendrik v. Stra ten en Hans Tuit; 21 augustus: Willy v. d. Schoor en Thilda Verstoep: 22 augustus: Bep Benschop en Joop Daudey. Het twee-maandelijkse tijdschrift Mondiaal, waarvan onlangs een proefnummer verscheen, is nu defi nitief van start gegaan. De eerste aflevering maakt een verzorgde in druk, zowel qua inhoud als wat de opmaaK betreft. Het blad voert als ondertitel „voor de wereldverkennende mens", hetgeen inhoudt dat de redaccie zich voorstel' de lezer een blik op het wereldgebeuren en het gebeuren in de wereld te doen werpen. Ook facetten van de Ne derlandse samenleving kunnen daarbij aan de orde komen. In het eerste nummer wordt Bra zilië van drie zijden belicht: het militaire bewind, sociaal-econo mische problemen en de Katholie ke kerk In dat land. Verder verha len over fossielen en nieuwe ste den rondom Parijs, over het Neder landse platteland, de rijkdommen van onze bodem en het in bewe ging zijnde winkelbedrijf (cash and carry). Vele foto's en tekeningen maken het blad bijzonder leesbaar. Het weergeven van enkele anteceden ten van de auteurs doet sympha- tiek aan. Mondiaal wordt uitgegeven door Wolters-Noordhoff. Groningen. De abonnementsprijs bedraagt ƒ19.50 per jaar (losse nummers ƒ4). De wereld is rond, maar mijn zolen zijn plat is een kostelijke ti tel voor een even kostelijke pocket van Meyer Sluyser. Sluyser droeg zijn boek op aan zijn intieme vrienden Loetje en Liesbeth, daarmee prof. L. de Jong en diens vrouw bedoelend. Die opdracht is niet voor niets zó gesteld: het betreft hier een heel Intiem boek over de grote Joodse familie, die, al is die over de hele wereld verspreid, allerlei zaken in eigen beslotenheid be leeft en verwerkt. Zoals Sluyser in een zijner schetsen zelf constateert: „Ach. alle Mexikanen lijken op elkaar" en met dat „mexikanen" niet een volk uit Centraal-Amerika bedoelt, maat de Jood, aangeduid met de van het Joods-Duitse „mag-sie- kéiner" afgeleide zelfspotnaam. Sluyser heeft met zijn boek geen andere pretentie dan een kroniek te geven van die Joodse „fami lie" in korte schetsen, een getui genis van warme vriendschap en liefde tot allen die daartoe beho ren, en een dankbaarheid zélf daarvan deel uit te maken. Door zijn bondige en daardoor zeer beeldende taal werd het tot prachtige journalistieke literatuur, die ontroering en wezenlijke be langstelling wekt. (Uitg. Kosmos. Amsterdam, t71 bte.. ƒ8.50). Dorothy Edens damesroman De wijngaarden van Yarrabee lange tijd een bestseller in Amerika heeft geen hoger niveau dan goed geschreven ontspanningslectuur. Het woo'd „damesroman" doet al direct denken aan een vriendelijk verhaal met wat sentiment, doch daarvoor heeft de schrijfster zich weten te behoeden. Het onder werp, het harde leven van een pionier In het 19e eeuwse Austra lië, bood daartoe ook weinig kan sen. Haar hoofdfiguur is Gilbert Mas- singham die maar één doel heeft, de wijngaarden van Yarrabee onder Sidney tot grote bloei te bren gen en haar product wereldbe roemd te maken. Dat lukt met veel tegenslagen, doch elke oogst is een bedreigde. Gilbert laat zijn bruid uit En geland overkomen, de mooie Eu genia. die echter moeilijk wennen De schrijfster Agatha Young moet wel zeer be- ,kend zijn met de Ameri kaanse dokterswereld om een boek te schrijven als Matthew Chapin, chirurg waarin we een opvallend scherp beeld krijgen van de toestanden in de me dische wereld aan het einde van de negentien de eeuw. Historische ge beurtenissen worden tot in de fijnste details en op boeiende wijze verteld, waaruit mede het talent van deze schrijfster blijkt Voor dit werk schreef ze eveneens een dokters roman onder de titel „De stad en dokter Moore". Wat beide boeken gemeen hebben, is de uitstekende karaktertekening van de hoofdfiguren. In het laatste boek is het de student Mat thew, die zijn loopbaan begon aan het eind van de Amerikaanse burger oorlog als ziekenverzor ger bij het leger In dienst van dr. Hurd. Het was een hard begin, dat de Jonge man voor grote moeilijk heden plaatste doch dat hem later veel voorsprong gaf op zijn medestuden ten. Matthew strijdt tegen de verouderde en gevaar lijke ideeën van de dokto ren die vastgeroest In hun methoden zich verzetten tegen de jongeren die ge loofden in de nieuwe ont dekkingen. Ten koste van veel offers komt Matthew in een primitief ziekenhuis in Ohio, waar de studen ten lijken moeten roven om aan studiemateriaal te ko men. Later op de Harvard Universiteit gaat alles al beter, maar de rivaliteit onder dokters en studen ten schept een gevaarlij ke sfeer die niet in het belang van de patiënten werkt. Tenslotte verovert Matthew zich als een be kwaam chirurg een be langrijke plaats in de me dische wereld. De schrijfster door breekt de trieste sfeer van ziekte en dood door een liefdesgeschiedenis In het leven van Matthew waar door het boek goed lees baar blijft, alhoewel ge voelige naturen allicht wei eens enige bladzijden zul len overslaan m.n. die waarlrj bijv. een nauwkeu rige omschrijving van een operatie wordt gegeven. Het is een goed ver zorgde uitgave van „De Boekerij" N.V., Baarn. f351 bJz.. ƒ15.90). Smidje Verholen en de Marsmannetjes „Mooi zo, heer Grurantrog," lachte smidie Verholen. „We zijn ze nu al zó ver voorgeraakt, dat er eigenlijk niet veel meer kan gebeuren. Laten we nu zo snel mogelijk naar die plek op aarde toegaan, waar oorlogsdreigingheerst. Ik zou zeggen, nu meteen naar de richting van het IJzeren Gordijn. Daar is vast wel iets aan het handje." „Mij goed," zei de wijze Grurantrog. „Maar houd dan met één ding rekening. Ik zet geen stap op die aarde van jullie, want daar hoor ik niet. Ik zal je met de vogelen des vredes ergens aan de grond zetten en dan zul je het zelf verder moeten opknappen. Dat zul je wel kunnen, kerelDaarvoor heb ik geen ogenblik angst. Weet je waarom ik niet meega Ik zie er voor de tweehandigen op aarde nu eenmaal een beetje gek uit met mijn kale hoofd, mijn voelsprietjes en mijn vier handjes. Ik weet namelijk precies hoe de mensen bij jullie zijn. Ze lachen dadelijk overal om en vinden dadelijk alles gek. Je begrijpt zeker wel, dat ik er helemaél geen zin in heb een reden te zijn voor hi lariteit en platte aardse lol." „Kom, kom, Grurantrog," lachte de smid. „Niet zo somber Het is nu tijd om ètnE vrolijk afscheid te nemen, want kijk, daar zie ik de torens van het Kremlin al. Ik zou haast zeggen, laten we hier in de buurt maar dalen." Grurantrog keek ook even naar buiten. „Zo, zo zei hij peinzend. „Is dat nou het Kremlin Nou, dan ga het je verder goed, beste Verholen. Mag ik je dan nog éénmaal mijne eeuwige dankbaarheid betonen voor alles wat je hebt gedaan Kijk eens hier. Hier heb je de radioring. Die wilde ik je graag ten geschenke geven. Mocht er in je leven nu nog eens iets ge beuren, waarbij je onze hulp zou kunnen nodig hebben, roep ons dan gerust op en we staan altijd tot je dienst. Misschien kunnen we dan nog eens vergelden wat jij in de afgelopen dagen voor ons hebt gedaan." „Dank je wel. Grurantrog," zei de smid aan gedaan en hij omhelsde het kleine manneke hartelijk. En toenja, toen liet Grurantrog de vliegende pion aan de grond zetten op een open plek in het woud, dicht in de buurt van de stad Moskou kan aan dit ruwe leven, hoewel 2lJ toch doortastend is. Niettemin raakt zij met zichzelf en haar om geving in conflict Engeland stuurde in die tijd zijn veroordeelde misdadigers naar dm strafkolonie in Australië, die daar door de pioniers te werk werden gesteld. Dat deze mensen niet al tijd zachtzinnig behandeld werden en vrijwel rechteloos waren, kon Eugenia moeilijk verkroppen. Ge lukkig was Gilbert een „mens" voor zijn werklieden, al kon h(j gewelddadigheden niet altijd voor komen. Een geweldige bosbrand die voor een deel het werk van Gil bert vernietigt, kost ook de pio nier het leven. Eugenia's droom om toch eens naar Engeland te rug te keren is verscheurd, maar vastberaden zal zij het werk voort zetten. Een goed geschreven en boeiend verhaal. Het is een uitga ve van de uitgeverij West Fries land te Hoom. (291 blz., ƒ9,90). Een van de moeilijkste taken waarvoor een schrijver zich kan stellen is tiet echrijven van een goede kronlek-romat» over gebeurtenissen In recente tijden; concreet gezegd: over het vei?et In de afgelopen oorlog. Voor een militair en ook voor een verzetsstrijder Ie een oorlog niet een aaneenschakeling van exploaieve hoogte punten, maar een akelig afmattende tijd ven afwachten, groeperen, voorbereiden en hergroeperen met zo nu en dan een enkele daad. die een bevrijdende ontla ding betekent. Men moet wel een bijzonder knap aehrijver zijn om dat allee goed op de lezer te kunnen overbrengen. Hf) moet zijn lezer van de ene activiteit naar de andere leiden, voorbijgaand aan de tij den van waakzame afwachting. Dat kan, als de auteur in staat la tuaaan zijn regels door de lezers ook die afwachting mee te laten beleven. V. L. van der Eb heeft met zl|n GE LOUTERDE TOREN tegen hetzelfde pro bleem aangekeken en hij la er. waar schijnlijk omdat hij door gebrek aan fao- tasie zijn lezers niet In die wachttijden heeft kunnen binnenleiden, niet uitgeko men. Zij boek Is een In en rond Rotterdam epelende verzetsroman en de verhoudin gen tussen mannen en vrouwen In de beschreven verzetsgroep, de manier waarop de actlea worden voorbereid en uitgevoerd, wekken de Indruk onecht te zijn. Bi) sommige erotische passages vraagt men zich af. wat die hebben te maken met de zaak en wat Van der Els daarmee heeft willen getuigen. Vanzelf sprekend heeft erotiek in tijden van op perste spanningen en dus zeker in een verzetsgroep een grote betekenis. Maar er Is te weinig In ..Gelouterde Toren* om die betekenis waar te maken. (Uitg. Andries Blitz. Laren, 207 blz.. f 9.90.) AL-S we trouwen I 7\ W V 1\ H Vanavond te zien Ned. 1 NCRV 7.04 uur aflevering Scheepsjongens, daarna Eddy ready go. 8.20 uur De regels van het spel: „Blinde hebzucht". 9.30 uur Duitse operetteshow. 10.20 uur actualiteiten. Ned. 2 VARA 7.04 uur Rawhide: „Mrs. Harmon". 8.20 uur Zomaar een zomeravond. 9.45 uur aflevering Mannix: „Afscheid van een goede buur". Vanavond te horen Hilversum I VARA 6.20 - 9 uur gevarieerd studioprogramma Open Huis. 9.00 uur Hoorspel De appelschimmels. 10.45 uur Nederlands cabaret. 11.15 uur Lui de zaterdag uit. Hilversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur Troubadour: luisterliedjes. 10.40 uur Goal, muziek en sport. RADIO VANAVOND Hilversum I 402 m.: VARA: '8.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Stereo: Open Huls: 119.30-19.35 Nieuws). 21.00 Ste reo: De Appelschimmels, hoor spel. 21.55 Radio Jazz Maga zine. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.45 Stereo: Neder landse cabaretliedjes. 23.15 Ste reo: licht gevarieerd platen- programma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m.: KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Stereo: Radio Schoolkoor 1969. 19.30 SJook: Jeugdprogramma. 20.00 Ve- zockplatenprogramma. 22.00 Troubadour: luisterliedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal....!: sportprogramma met kommen- Uren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I: NOS: 18.45 Pi po de Clown. STER: 18.51 (K) Re clame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NCRV: 119.04 Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal. 19.10 (K )Eddy Ready Go: licht gevarieerd muziekprogramma. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.20 (K) De regels van het spel: Blinde Hebzucht. TV-serle. 2130 (K) Lang leve de operette: frag menten uit een aantal bekende operettes. 22.20 Hier en Nu: actualiteitenrubriek. «2.45 Evangelie. NOS: 22.50-22.55 (K) Journaal. Nederland H: NOS: 15.30- 17.00 (K) Wereldkampioen schappen Wielrennen te Lei cester. 18.45 Pipo de Clown. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jounaal. STER: 19.00 (K) Reclame. VARA: 19.04 Rawhide. TV-Western. STER: 19.55 (K> Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STERN: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 CK) Zo maar een zomeravond: geva rieerd programma. 21.45 (K> Mannix - Afscheid van een goede buur. TV-ftlm. NOS: 22.35-22.40 (K) Journaal. België KANALEN NEDER LANDS: 2 en 10. 18.55 Zand mannetje. 19.00 Tienerklanken. 19.30 Woobinda. dierenarts, jeugdfeulllcton (29). 19.55 Me dedelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Zoeklicht: actualiteiten. 20.30 Piste: circusprogramma Treslong te HLUegom. 21.15 Hier Is Lucy, gezinsfeullleton met Lucille Ball (6). 21.40 Man nix: politlefeuilicton (59). 22.30 Nieuws RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Wat een weer'. (9.00 Sportmededellngen en duivenberlchten). 9.15 Ste reo: Klassieke grammofoon- muziek. 9.45 Uitzending Huma nistisch Verbond. IKOR: 10.00 Onderweg: Van de hak op de Uk de kerk door. 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Het feit van de Palestljnen: ge sprekken over het Mid den-Oosten conflict. AVRO 12.00 Muztkaal Onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld, lezing. 13.19 Radio journaal. 13.35 Radar: radiope riodiek. 14 00 Biels Sc Co., ra- dlofeullleton. NOS: 14.30 Pro gramma voor de gastarbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Lichte or kestmuziek met solisten. 17.50 Nieuws. NOSP 18.05 Medede gen. 18.10 Langs de lijn: sportreportages en -beschou wingen. VARA: 18.55 Stereo: Theater-orkest. 19.00 Zin en te genzin: discussie over een ak- tueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Kamermuzlekse- rie '69-'70. AVRO: 20.30 Stereo: Gevarieerd verzoekplatenpro gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 PROGRAMMA'S Mededelingen. 22.43 Radiojour naal. 22.55 Stereo: Licht pla- tenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badi- nerie: klassieke muziek (gr.). 9.15 Nieuws en watersunden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke gewijde muziek (gr.). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Ste reo: Kerkorgelconcert (opn). 12.40 Tussenbeide: actuele za ken. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: Klassieke muziek op uw ver zoek (gr.) 14.10 Memoires van de dlreeteur van het Maurlts- huls, gesprek. NOS: 14.30 Ste reo: Gelders orkest met solist (opn.). In de pauze: 15.10-15.31 Jij bent de enige: llteralr-mu- zikaal programma. 16.30 Inter nationale korenwedstrijd. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst (vrljgem.). 18.00 Convent: over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Het Geladen Schip: de rubriek ln hel raak vlak van kerk en cultuur. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Mu sici Sacra: oude gewijde mu ziek (gr.). 19.45 Rondom het le venseinde. lezing. 20.00 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 20.30 Stereo: Grote koren uit orato ria (gr.). KRO: 21.00 Stereo: RLA (gr.). KRO: 21.00 Stereo: Uit de lucht gegrepen: een programma waarvan u muzi kaal en financieel wijzer kunt worden. 22.00 Horizonten: oen toeristisch magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Verzoekprogramma van klas sieke muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. en FM- kanalen. AVRO: 9.00 Nieuws. 9..02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Mu ziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Wereldkampioen schappen wielrennen op de weg voor profs In Leicester (NOS) 12.07 Verzoekplatenpro gramma. 13.00 Nieuws. 13.02 Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg voor profs In Leicester (NOS). 13.07 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn: sportrepor tages en beschouwingen, met o.a. Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg voor profs in Leicester. (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal met o.a. Wereldkam pioenschappen wielrennen op de weg voor profs In Leicester (NOS). 17.05-18.00 Superclean Dreammachlne. TELEVISIE MORGEN Nederland I. NOS: 15.45 (K) Wereldkampioenschappen Wielrennen te Leicester. 16.00 (K) Journaal. 16.02 (K) Week- Journaal - met titels voor slechthorenden. 16.22 Verkeers informatie. 16.25 (K) De Verre kijker internationaal Jeugd journaal. 16.40 (K) Afrikaanse Verhalen. 16.55 (K) Wereld kampioenschappen Wielrennen te Leicester 4- Toto-uitslagen. 17.30-18.00 Samenvatting 25-Ja- rige herdenking Capitulatie van Japan. 18.55 Pipo de Clown. CVK/ÏKOR: 19.00 (K) Hoe het begon: serie verhalen uit het Oude Testament: 8. Jo sef (1). 19.05 Krotten - achter buurt der mensheid (I). docu mentaire film. KRO: 19.30 (K) Knotse Kneuzen Rally, teken film. 19.45 (K) De Trouwdag. TV-serie. NOS: 20.30 <K> Jour naal. KRO: 20.35 Moord in Frankfurt, gefilmd TV-spel. 21.55 Amsterdams Phllharmo- nisch Orkest met zangsollst NOS: 22.25-22.30 (K) Journaal. Nederland II. NOS: 18.55 Pi po de Clown. 19.00 (K) Jour naal. 19.05 (K) Woobinda. TV- serle voor de jeugd. 19.30 Stu dio Sport I. 20.20 (K) Recht vaardige rebel. TV-feuilleton. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Civilisatie: Grootheid en ge zag. documentaire serie. 22.25-22.30 (K) Journaal. Belgie RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo foonmuziek en reportages. f7.33-7 38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Lichte grammofoonmuziek en reportages. 9.10 Stereo: Klassieke orkestwerken (gr). (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Voor de vrouw. NOS: 11.00 Nieuws 11.03 Stereo: Reperto rium Nederlandse Radio Or kesten: Radio Kamerorkest en Omroeporkest. VPRO: 12.00 portages en berichten. VPRO-maandag: muziek, re portages en berichten (13.00-13.10 Nieuws). NOS: 14.45 Het gebruik van drugs, lezing. 13.20 De Tom Jones Show. AV RO: 16.00 Nieuws. 16.03 Muziek uit Suriname en de Neder landse Antillen. 16.34) Spelen derwijs: kinderprogramma. 17.30 Brabant journaal. 17.35 Mededelingen. Hilversum II 288 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badlnerle: klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging. 8.00-8.10 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.31 Informaties en tips voor de vakantie. 8.45 Voor de huisvrouw. (9 00 Gym nastiek voor de vrouw.) 10.00 Stereo: Klassieke kamermu ziek (gr.). NOS: 10.15 De ko mende week ln het Neder landse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zie ken. 11.30 Bejaardenprogram ma. 11.35 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: geva rieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Ac tualiteiten.) 14.00 Lichte or kestmuziek (gr). 14.30 Stereo: Moderne kamermuziek (opn.) 15.00 Protestantse middag- dienst. NOS: 18.30 Zoeklicht op Nederland: informatie over Noord-Brabant. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Stereo: Meisjeskoor en licht instru mentaal sextet. 18.19 Stereo Lichte grammofoonmuziek. Hilversum III. 240 m. en FM- kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: een programma om klaar wakker te worden. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation (11.00 Nws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radlo. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: een mixture van pop en country. (16.00-15.03 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Pop-magazine. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 ver- zoekplrtenprogramma. Zondag te zien Ned. 1 KRO 7.05 uur (CVK/IKOR) Duitse docufnentaire Krotten. 7.30 uur Knotse reuzenrally (slot), daarna aflevering Kapitein Harmsen. 8.35 uur tv-spel „Moord in Frankfurt". 9.55 uur Anton Kersjes «dirigeert het Amsterdam! Filharmonisch orkest. Ned. 2 NOS 7.05 uur Woobinda. 7.30 en 9.10 uur Studio Sport. 8.20 uur Rechtvaardige rebel. 9.35 uur deel 7 documentaire Civilisatie. Zondag te horen Hilversum I AVRO 7.35 uur (VPRO) Kamermuziek. 8.30 uur verzoekplatenprogramma (klassiek). 10.55 uur Late platen. Hilversum II NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) dienst uit de Geref. kerk (vrijge maakt) in Broek op Langedijk. 8.00 uur kamermuziek, daarna koorzang. amusementsprogramma Uit de lucht gegre- 9.00 uur pen. 10.00 uur 10.40 uur toeristisch magazin Horizon, klassieke verzoekplaten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 17