ampus-zand voor Merenwijlt Gezin Slingerland verlaat woning Dwarswateringkade Kritiek op extra krediet voor de ambtswoning B IRUYNZEEL - KEUKENS - KASTE! „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. John Kennis Katwijkse (22) onwel en valt door ruit B. en W. betuigden hun spijt Kunst- en antiekbeurs in Stadsgehoorzaal Installatie nieuwe raad van Leiden Burgerli jke stand van Leiden Leiclse overw egen krijgen opknapbeurt Lager resultaat Leidsche Wol ATTENTIE SPEUREN NA AR DE VOSSEN OEGSTGEEST De laatste bijeenkomst van de raad iu de oude samenstelling betekende voor B. en W. geen prettige „midzomer- nachtsdroom". Voor de bouw van een ambtswoning voor de bur gemeester had de raad indertijd een krediet beschikbaar gesteld van 150.000 gulden, exclusief de grondkosten. Nu de werkelijke kosten ter tafel kwamen bleek het krediet met een bedrag van 30.618,36 te zijn overschreden. Dat was reden voor de raadsleden om alle registers open te trekken, in het bijzonder de VVD. Aangezien het een ambtswoning betrof, had de burgemeester per soonlijk de gang van zaken bege leid. „Wij hebben beloofd het toe gestane bedrag niet' te overschrijden. Nu dit toch is gebeurd, wil ik u mijn excuses aanbieden", aldus burge meester Van Eysinga. De eindafre kening is verschrikkelijk laat geko men. ik vind de overschrijding van het bedrag allemachtig vervelend". De heer Van de Voort (KVP) be treurde het ten zeerste, dat men in dertijd de radd geen aanvullend kre diet had gevraagd met betrekking tot de hogere grondkosten. De heer Al- dershoff (PC): „Als je iets begint moet je doorgaan! Maar B en W hebben niet voldoende gebruik ge maakt van de kanalen om verande ringen aan de raad kenbaar te ma ken. Daar moet men iets eerder mee komen". De heer Stapel (VVD): „Bij de bouw van de woning is afgeweken van de normale procedure. De wet houder van openbare werken had deze zaak wat duidelijker moeten be waken. Primair zijn wij geschokt door de wijze waarop een en ander tot stand kwam en secundair is er sprake van een gebrek aan relatie tussen college, commissie en raad". om gelegenheid te hebben tot frac- tieberaad. Het voorstel van de heer Lagas kreeg voldoende ondersteu ning. Tijdens de daaropvolgende stemming ebde de golf van kritiek op het beleid van B. en W. en in het bijzonder op wethouder Van der. Voet, weg. Vier liberale tegenstem mers zagen hoe de tien overige raadsleden van PC, KVP en PvdA akkoord gingen. Bij afwijzing wa ren B. en W. persoonlijk aanspra kelijk geweest voor de kosten. Muziekschool De oude pastorie aan de Kerk- laan blijft op de monumentenlijst staan. Het gebouw verkeert echter in een zo slechte staat, dat ver nieuwing van het interieur te veel zou kosten. Het voorstel niet in beroep te gaan werd echter toch aangenomen. Vreugde in de raad over aanslui ting van Oegstgeesrt bij de streek- muziekschool! Ir. Dorgelo (WD) gaf een kort overzicht „hoe het geko men was" wat door wethouder Thorn (KVP) werd aangevuld. Oegstgeest telt meer dan 430 leerlingen. Men zal onderzoeken of de mogelijkheid tot vakonderwijs op scholen er in zit. De burgemeester richtte zich ten slotte tot de raadsleden, die na 1 september niet terugkeren. Dit zijn de fractievoorzitters van: de PC- groepering, de heer N. van Weizen; de KVP. de heer Van der Voort; de PvdA. mevr. Prins, en de heren Lagas en Aldershoff (AR). De heren Van der Voort en Van Weizen heb ben 17 jaar lang deel uitgemaakt van de raad. De burgemeester deelde tot zijn teleurstelling mee, dat het geschenk, dat men had willen aan bieden. nog niet gereed was. Op hun beurt brachten de schei dende raadsleden dank voor de pret- tige verstandhouding en samenwer king. showroom nieuwe rijn 87, tel. 23748 (3 lijnen) LEIDERDORP Het gezin Slin gerland zal maandag niet uit de wo ning Dwarswatering 4 te Leiderdorp worden eezet. Er is uitzicht op een oplossing. Dat is het resultaat van zeer intensief overleg de laatste da gen. De familie Slingerland uit Leiden had clandestien de woning Dwarswa tering 4 betrokken. Dat kon dank zij een familierelatie met de eigenaar. Zij beging daarmee een dubbele over treding: er was geen woonvergunning verstrekt en bovendien was de wo ning onbewoonbaar verklaard en al ontruimd. Het gezin woonde in Lei den en staat in Leiden als woning zoekend ingeschreven. De gemeente Leiderdorp kon het er niet bij late nzitten. Zij zag hierin oen onaanvaardbaar precedent jegens Verhuur J trouwkostuums voor 1 bruidegom, getuigen, vaders, enz. 1 Ook donker-en lichtgrijze jacquets. I Smoking-en rokkostuums, enz. Voor dames: bontverhuur t Vraagt gratis prospectus I J OUTSTANDING QUALITY I ROnf ROAM le Middellandstraat 78 J BEU HAAG Zoutmanstraa! 24 I AMSTERDAM Smgel 462 I HAARLEM Gedemnte Oude Gracht SI I UTRECHT Voorstraat 66 J EINDHOVEN tesoderwrg 108 I NUMEGEN StitteHezehtraatl» 1 ARNHEM Looierstraat 14 1 GRONINGEN Oude Ebbinflestraat 49 I ANTWERPEN BRUSSEL LUI 23 3660 1 311388 I 10053 I andere woningzoekenden. Maandag aanstaande om 11 uur zou de woning moeten zijn ontruimd. Overle met de gemeente Leiden heeft echter de verwachting doen ontstaan, dat het gezin Slingerland binnen redelijke termijn uitzicht op woonruimte kan worden gegeven. Het laat zich aanzien, dat dit overleg de zer dagen zal worden afgerond. De familie Slingerland heeft zich op grond hiervan bereid verklaard de woning aan de Dwarswatering te ver laten. Trainer Van der Lans nam afscheid van SJZ ZOETERWOUDE Gisteravond hebben bestuur en spelers van S.J.Z. afscheid genomen van hun trainer, de heer L. van der Lans. Tweede voorzitter Van der Hoeven, heeft hem hartelijk bedankt voor de pret tige samenwerking, die bestuur en spelers in de afgelopen vier jaar met elkaar hebben gehad. Namens het bestuur kreeg de heer Van der Lans een vulpen met inscriptie aangebo den. Hierna sprak de heer Van der Lans een dankwoord. Hij bood de vereni ging een wandbord aan. Ook werd de nieuwe trainer, de heer Bekkering, voorgesteld. Tol slot van de avond reikte de heer Van der Lans de be ker uit aan de voetballer van het afgelopen seizoen. Als vierde eindig de de winnaar van vorig jaar. Jan Koek. Derde is Louis van Veen. die de groenwitten vaarwel heeft gezegd. Op de tweede plaats eindigde aan voerder Louis Bosman en als voet baller van het seizoen 19(39-1970 werd Theo van Klink gekozen. Het gemeentebestuur van Leider dorp heeft nu besloten, het gezin de gelegenheid te geven de woonruimte in Leiden op de normale wijze te be trekken. en de ontruiming aanstaan de maandag niet te laten doorgaan. KATWIJK Een 22-jarige in woonster van Katwijk stond gister middag voor de etalage van een sla gerij aan de Prinsenstraat te kijken, toen ze plotseling onwel werd. Ze viel door de ruit van 2'/s bij 4 meter. De vrouw liep geen verwondingen op. maar de ruit sneuvelde. DRIEKAMP VICUS ORIËNTIS LEIDEN De korfbalvereniging Vicus Oriëntis organiseert zondag een driekamp. Naas Vicus nemen Die Haghe en De Algemene hieraan deel. De wedstrijden in de Leidse Hout beginnen om 10.15 uur. Ruud Niessing, oud-aanvoerder van Fluks, heeft van de KNKB overschrijving gekregen naar Vi cus Oriëntis. Vicus heeft met de komst van Niessing e^n aanmerke lijke versterking In de aanval ge kregen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE 8 Zaterdag 15'augustus: hoog water 1.1213.47; laag water 9.2821.57 VRIJDAG W AUGUSTUS 1970 fclEUWE LEIDSE COURANT Interview prof. Soeteman LEIDEN In ons gisteren geplaat ste interview met de nieuwe rector magnificus van de Leidse universi teit, prof. C. Soeteman is in de laat ste alinea het woordje „geen" wegge vallen en wel in de zin over het voorstanderschap van een vierjarig rectorschap. Prof. Soeteman is daar GEEN voorstander van- Gefaald LEIDEN Eind deze maand staat Leiden een experiment te wachten: in alle bovenzalen van de Stadsgehoorzaal ivordt dan een kunst- en antiekbeurs gehouden, waarvoor deelnemers uit het gehele land hebben ingeschreven. In totaal dertig. In de antiek sector zal een kostbare collectie porcelein, koper en tin, meubelen, schilderijen en wapenmateriaal worden geëxposeerd' terwijl ook de hedendaagse kunst ruim. vertegenwoordigd zal zijn. De beurs, die vrijdag 28 augustus 's-avonds om zeven uur wordt geo pend, biedt aan particulieren tevens de gelegenheid om antiek, zo men dit al wil prijs geven, van de hand te doen. Ook op 29 en 30 augustus zijn er beursdagen, zaterdag van 10 tot l0 uur en zondag van 11 tot 's-avonds 10 uur. De netto-opbrengst van de beurs, waarvoor men één gulden entree moet' betalen, wordt afgedragen aan de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, die daarvoor een bestem ming zal aanwijzen. LEIDEN Dinsdagavond 1 sep tember om half acht komt de nieu we gemeenteraad voor het eerst bijeen. De nieuwe raadsleden wor den dan geïnstalleerd, waarna de benoeming van zes wethouders plaats heeft, gevolgd door de be noeming van een groot aantal com missieleden. Na de laatste vergadering van de „oude" raad op maandag 24 augus tus wordt in de Burgerzaal een af scheidsbijeenkomst gehouden. LEIDEN Geboren: Hendrik N F z v H N F van den Hoogen en W Slinger; Michael J H z v J du Pau en H M van Berkel; Robert H J z v G J Borst en W M van Leeu wen; Patricia J d v A Verkuijlen en E J van Meijgaarden; Robertus W 7 v J J van Grieken en C van der Meij; Danny z v P B de Jong en P J Stuivenga; Izabel d. v B W Oer- lemans en M A van Dam; Perry z v J Privé en C Hartevelt; Hendrik z v A W van Leeuwen en A Rietveld; osefina F M d v T J Duivenvoorden en F C Duivenvoorde. Overleden: M Rétkai 10 sep 1919 man; A ansen 4 nov 1903 man; J C Verkoren 10 mei 1907 wed. van P van der Blom; C Janssen 28 nov 1880 man; J Koning 12 apr 1921 man; W A C dc Vreede 19 mrt 1899 man- Gehuwd: C L Hofland en F van Tongeren; C J Boers en M A Borst; N C M de Groot en K Leensvaart; G H Kramer en A van Brummelen; J C Leuering en M J Post; E C van Tongeren en A B J Kanbier; B van Triest en W C RavensbergenF Ser iier en J M Voorzaat. Ondertrouwd: A J P van der Blom en J Schuhhard; L L Blanken en M G van den Hout; S J Platteel en J J Mulder; C G Walter en J M van den Boogaart;. I H M Hendriks en M S PeekStok; A H M de la Rie en S Ba velaar;; L C Hoogeveen en J Mieloo; A Swagers en M Bentveld; B N Vreeburg en C M J T Steijlen; W Schouten en W Fuchs: F M Nagy en J H E Klein: P B M Luykx en E J Bos; A J J Duindam èn H den Har- tog; A Niesing en W C Dijkers; W A van Dam en J van der Plas; W J van den Hoven en C E vom Stein; H P Bosker en W Jager; A G Kor- belek en M T Gelderman; A J W van der Linde en J H M van Hus- sen: J Pieete en A L van den Hoon aard; P A M Vierhout en G M Vo- j gelaar. Tegelijk met deze beurs, maar dan tot 7 september, wordt in de bene denzaal de najaarsshow van de fir ma Langezaal gehouden. LEIDEN - Van 18 t.m. 26 augustus krijgt een aantal Leidse overwegen een opknapbeurt. Het werk zal 's-nachts gebeuren tussen 12 uur en 6 uur. Het gaat om de volgende overwe gen: Kanaal weg 20 op 21 augustus; Tel- derskade 25 op 26 augustus deze twee overwegen zullen In de ge noemde nachten geheel zijn afgeslo ten voor verkeer. Haagweg 18 op 19 augustus; Morsweg 19 op 20 augustus; He renstraat 24 op 25 augustus; deze overwegen zullen 's-nachts steeds over één helft berijdbaar blijven. LEIDEN De Leidsche Wolspin nerij N.V. heeft het boekjaar 1969/ 1970 afgesloten met lagere resulta ten dan het vorige boekjaar. Blij kens het jaarverslag komt het ex ploitatiesaldo uit op f 2,3 min (v.j. t 3,6 min). De winst ter verdeling bedraagt f 0,8 min (v.j. f 1.2 min). Zoals bekend wordt voorgesteld het dividend te bepalen op 13 pet (v.j. 20 pet). De raad van beheer spreekt het vertrouwen uit, dat bemoeiingen met diverse objecten zullen leiden tot verdere vergroting van de acti viteiten en zullen bijdragen tot ver hoging van de resultaten. Het lagere resultaat mag enerzijds teleurstellend zijn, anderzijds is de raad van beheer van mening, dat dit in het licht van de mogelijkhe den en omstandigheden net onbevre digend genoemd mag worden. De omzet t.o.v. 1968/1969 is op gelijke hoogte gebleven, waarmee nog niet aan hoger gestelde verwachtingen werd voldaan- Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één mlnnat afstand v. d Werfstraat. Oude Rijn. Kaasmarkt Twee minuten Hoolgr. 'Ir Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is ..altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar bet gehele jaar „voor zoveel". En tocb vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bieden. Doet er Uw voordeel mee Gouden ïieraden. verlovingsringen, horlo ges, klokken cassettes, verzilverde geschenkartikelen, brlllant. De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATEB Haarlemmerstraat 181 Wethouder Van der Voet speet het, dat alles zo was gelopen. „Dat overkomt mij geen tweede keer. De grondkosten speelden ons parten; het liep uit de hand. Mijn excuses". De voorzitter betoogde nog eens, dat het college excuses had gemaakt. „Wij proberen het zo goed mogelijk te doen maar wij hebben gefaald. Wij praten het niet goed. Het is ons ontglipt". De heer Lagas (PvdA) wilde wel meegaan met B. en W. mits de meer kosten op de huur van de ambtswo ning wordt verhaald, een voorstel, dat de WD vreemd in de oren klonk. Op voorstel van de heer Brouwer (PC) werd de vergadering geschorst LEIDEN Geen oliepijpleiding door de Sahara, maar gewoon het i ^[opgespoten terrein tussen Leiden en de Groote Sloot bij Warmond, l j de bakermat van de toekomstige Leidse Meren wijk. Hier zullen in jide loop der jaren ruim 5500 woningen verrijzen. Het gonst reeds 3 van bedrijvigheid en met de bouw van de eerste flats is men enige tijd geleden begonnen (zie foto met funderingen). Bulldozers effe nen het terrein en inmiddels verwerken de pijpen het zand, dat in grote hoeveelheden voor het ophogen wordt aangevoerd. Voor een groot gedeelte is dit zand afkomstig uit het IJsselmeer. Nabij het voormalige fort Pampus, in het Buiten IJ bij Amsterdam, vindt deze zandwinning plaats. In bakken wordt het zand naar De Zijl vervoerd vanwaar het zijn weg naar de Merenwijk vindt. Op de foto boven ontwaart men aan de horizon boven de Merenwijkse woestijn links de gashouder van de Lichtfabrieken, rechts de schoorsteen van de vuilverbrandingsinstallatie. ALPHEN Gisteren was onge twijfeld één van de beste dagen van de vakantieweek. De vossenjacht, die altijd aanslaat bij de jeugd, is goed verlopen. Er waren dan ook leuke momenten, waarop een niet- vos van kop tot teen wordt onder zocht, terwijl de echte vos, die er naast op een bank zit ongemoeid wordt gelaten. Ook mooi was het, toen een echte huisschilder onder vuur werd genomen, omdat men dacht, dat zijn schilderspak maar camouflage was. Het terrein van de vossenjacht voor de kinderen van de Lage Zijde lag rond gebouw Nabij en dat voor kinderen van de Hoge Zijde in de binnenbuurt. Mej. Ans Klomp, het toekomstige a.r.-raadslid, werd in gezelschap van een andere vos ont maskerd als vos, maar in hun en thousiasme vergaten de kinderen aandacht te besteden aan de ander, maar na veel tijdverlies viel ook „hij" door de mand. Bert Brugmans marionettentheater kwam met „Aladin en de wonder lamp" de kinderen vermaken. Het was een boeiend schouwspel. Van avond is er nog pen lampionoptocht om half negen en daarvoor om half acht op het Ambonterrein het kamp vuur met een kindercabaret. Uitslagen vossenspel Lage Zijde, voormiddag: groep 1 „Nabij", groep 9 Goede Herderkerk, groep 17, idem, groep 22, idem. Lage Zijde, nuiniddug: groep 6, Technische School, groep 1, Opstan- dinpskerk, groep 7. idem. groep 7, idem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3