OPNIEUW BRONS VOOR NEDERLAND Eddy Merckx is de grote trekpleister sport Financiële problemen volleyballers opgelost Y oetbalprogramma Seel Vos als keeper Soeters en Fleury uitgeschakeld door Schmitz en Schneider Arbitrale trio voor Feijenoord bekend De Vlaeminck onbedreigd winnaar DINSDAG IN HONSELERSDIJK Leo Duyndam werd tweede in België De Lier geen 2-2 De Sport met ex-Monster spelers tegen Monster Van Leeuwen wordt trainer 10 VRIJDAG 14 AUGUSTUS 19701 Opnieuw «en derde plaats voor Nederland. Na Leyn Loevesijn bij de beroepssprinters, na Piet de Wit bij de beroepsstayers, was gisteren de beurt aan Joop Middelinks kwartet, Tino Tabak, Adrie Duyker, Fedor den Hertog, Popke Oosterhof, in de ploegentijdrit. Het werd andermaal brons. Al met al een prestatie die er mag zijn. Temeer omdat de Russen en de Tsjechen, gisteren, goed voor goud en zilver, een heel jaar lang niets anders deden dan zich prepareren op de tijdrit. LEICESTER De Nederlandse formatie in de ploegentijdrit, die goed werd geacht voor goud, heeft het niet verder kunnen brengen dan een overigens ook zeer verdienstelijke derde plaats. De oran- t jeploeg, bestaande uit vier renners,die stuk voor stuk tot de groten in de amateurwereld gerekend bunnen worden, werd verrast door de Russen en de Tsjechen. Coach Joop Middelink, stralend als altijd ondanks de tegenvaller, gaf ruiterlijk toe geen rekening te hebben gehouden met deze forma ties van achter het ijzeren gordijn. „De prestaties van de Russen en de Tsjechen waren bij ons helemaal onbekend. Wij hadden wel goede berichten gehoord over Hongarije, maar niet over andere landen. •Maar", zo gaf hij toe, „je moet met iedereen rekening houden. Het is nu eenmaal een tijdrit en dan kun je van alles verwachten". Middelink zei dan ook niet teleur gesteld te zijn. „Ergens heb je na- .tuurlijk wel hoop op de titel, vooral jra het zeer goede rijden van onze Ijongens in de tijdritten in Berlijn en [(Verviers. Maar ik had toch ook te [voren, nuchter denkend, op niet meer l'dan een derde plaats gerekend. Ik jhad het zo gedacht: 1 Italië, 2 Polen en 3 Nederland". 0 Anders Het was anders uitgekomen. De Russische ploeg, getraind door oud- Olympisch kampioen Viklor Kapita- nov, had de hele koers door de toon aangegeven en eindigde ten slotte met een winst van 28 sec. op de Tsje chen en van 41 sec. op de Nederlan ders Fedor den Hertog, Ad Duyker. Popke Oosterhof en Tino Tabak. De kRussen, die zich zes maanden lang in [het geheim op dit kampioenschap hadden voorbereid en daarbij geen enkel detail uit het oog hadden verlo ren, waren op deze winderige dag op de autobaan tussen Leicester en Not tingham onbetwist de sterkste. Hun renners, de 21-jarige Valeri Jardi, de 27-jarige Wladimir Sokolov, de 23-ja- rige Boris Zjoekov en de 22-jarige debutant Valeri Likatsjev, hadden, zoals achteraf bleek, in de afgelopen weken prestaties geleverd die wan neer zij naar het westen waren uitge lekt, paniek zouden hebben gezaaid. Op een volkomen vlt»k parkoers hadden zij de honderd km afgeraasd in 2 uur en 5 min. Daarna, op een circuit dat sprekend leek op dat van het wereldkampioenschap met lichte golvingen, waren zij toch nog tot een zeer verdienstelijke tijd van 2 uur en 7 minuten gekomen. Alleen de wind hadden zij niet in hun trainingspro gramma kunnen betrekken, vandaag dat zij er in Engeland 2 uur 12 min en 18 sec over deden. De Russen zijn in deze tijdrit feite- SCHEVENINGEN „Nog slechter dan de finale van vorig jaar. Met de nadruk op het woordje nog". Dat was de kwalificatie van Evert Schneider voor zijn kwarteindstrijd tegen Niek Fleury, waarin j hij met 63, 63, 64 revanche nam voor de nederlaag van vorig iaar. „Toen speelde Niek beter. Naar mijn gevoel wordt het elk jaar 16lechter. Een jaar of acht geleden was het Nederlandse tennis met Willem Maris, Piet van Eysden, Tom Okker, Jan Hajer en Henk Goris beslist een stuk sterker dan nu." De doortocht van Evert Schneider naar de laatste vier bewijst dat eigenlijk al. Een jaar of vijf geleden I trainde hij ijverig mee. Sindsdien Iniet meer. De studie en later het werk gingen voor. De eindstrijd van het vorig jaar beschouwde Evert zelfs 1 lange tijd als een definitieve afslui- ting van zijn serieuze wedstrijdcar- frière. In de competitie bijvoorbeeld speelde hij dit jaar voor zijn club de derde „single" achter Petei* Soeters en de Tsjech Laudin. Zijn voorbereiding voor de natio nale? „Vijf partijen, waarvan drie op I het tornooi van Leimonias, een in Hilversum en een in Noordwijk. Een stuk of tien veldlopen in zes weken en vooral veel tegen het tennismuur- tje ceslagen". Alles bij elkaar een voldoende basis om Fleury, die zich ook summiei' heeft kunnen voorbereiden, met dui delijk verschil te kloppen. Voor de lange Amsterdammer is het een frus trerend tornooi geweest. Moeilijkhe den met de bond uitmondend in een verbod internationale wedstrijden te «pelen. moeilijkheden met I scheidsrechters en daar bovenop het I treiterende opgeven van Rob Guro- I witsch in de voorgaande ronde. Bij (elkaar was het te veel geweest voor zijn incasseringsvermogen. De moe gebeukte nationale kampioen verde- i digde zijn kansen nauwelijks. Hij I sloeg de ballen uit en zijn racket ka- pot. Stalen racket Het meest gepolijste tennis speelde Peter Soeters. Maar het was niet ge noeg. De Delftse student in de weg en waterbouwkunde geeft op volley en smash de tegenstander altijd een tweede of derde kans. Worden die kansen benut, dan verliest hij. Zoniet dan heeft zijn „happy-go-lucky"stijl weer vruchten afgeworpen. Het is te kenend voor het Nederlandse tennis, dat sinds Peter Soeters deze winter van een houten op een stalen racket overschakelde, hij met dit riskante spel slechts een partij aan een land genoot heeft behoeven af te staan: in de competitie tegen Fred Hemmes. Op grond daarvan was hij eerste geplaatst voor de nationale kam pioenschappen. hoewel hij het nog .nooit verder had gebracht dan de kwartfinales. Daarin bleef hij giste ren opnieuw steken. Fried Schmitz. ide op de eerste dag aanvankelijk ge schrapte en later weer toegelaten twintigjarige Hagenaar, was zo over- idonderd door de importantie van het 'duel, dat hij de belangrijke service nauwelijks enige vaart durfde mee te geven en van de forehandzijde de bal j* hoog teruglepelde. Maar zfin stertcste f wapen: de backhand en vooral de I; backhandpassing rechtuit (een slag waarmee Tom Okker jarenlang moei te heeft gehad) bleef intact Linkerzijde Juist op Schmitz' linkerzijde richtte Soeters zijn inleidende aanval om tot netspel te komen. „Natuurlijk wist ik dat Fried van die kant gevaarlijk is. Maar elke keer dacht ik: toch maai1 weer proberen. Hij moet toch maar zien er langs te komen. En dat ge beurde dan prompt". Na twee gewon nen sets en bij 41 in.de derde had Schmitz zichtbaar moeite met de ge dachte dat een plaats bij de laatste vier binnen zijn bereik was. Hij ver loor de set nadat hij slechts twee sla gen van de overtvinning w»s geweest. In de vierde herstelde hij dat: 63 64 911 64. Na afloop werd hem gevraagd, wat hij zou doen als de bond hem in de gelegenheid zou stel len een seizoen lang uitsluitend te tennissen. „Het is heel moeilijk daar. antwoord op te geven. Met mijn stu die zou het wel te plooien zijn. Aan de andere kant lopen er in het bui tenland honderden jongens rond. die beter zijn dan ik". lijk slechts één moment bedreigd door de Tsjechen. Dat was na tachtig kilometer, toen de Tsjechen hun ach terstand van zes seconden, na vijftig kilometer op de Sowjets, hadden om gezet in een winst van achttien se conden. Deze krachtpatserij kwam de Tsjechen bijna duur te staan, want op het laatste stuk naar de finish hadden zij de sterke wind recht tegen en het scheelde maar weinig of zij hadden het zilver nog verspeeld aan de Nederlanders. 0 Favorieten Onze landgenoten behoorden van het begin tot de favoriete formaties, maar verloren gestaag terrein. Na 24 kilometer hadden Italië en Rusland het klassement aangevoerd met vier seconden winst op Nederland en elf seconden op de Tsjechen, die pas la ter goed op dreef zouden komen. Toen al was het duidelijk dat de prijswinnaars van het vorige jaar Zweden, Denemarken en Zwitserland slechts een ondergeschikte rol zou den gaan spelen. In de volgende 25 kilometer vielen ook de Italianen terug en bleven Rusland, Tsjecho-Slowakije en Ne derland als kanshebbers over. Midde link, die van de kant werd ingeseind, merkte toen pas tot zijn grote verba zing hoe sterk de Tsjechen reden, terwijl hij over de Italianen, die hij het meeste vreesde, niets meer hoor de. Dat kwam doordat er onenigheid was ontstaan onder de leden van de sportcommissie, die gewapend met stopwatches en grote vellen papier zo veel gegevens noteerden dat zij er zelf bijna niet meer konden uitko men. Op een gegeven moment kreeg Middelink zelfs een papiertje toege- FRANKFURT Het arbitrale trio, dat de wedstrijd Estudiantes de la Plata tegen Feijenoord (26 augustus) zal leiden, de eeifete ontmoeting tus sen de twee clubs om de wereldbeker, zal bestaan uit de Westduitser Kurt Tschenscher, de Oostduitser Rudi Glockner en de Italiaan Antonio Sbardella (zijn nominatie werd al eerder bekend). Tschenscher is de man, die de openingswedstrijd van het wereld kampioenschap in Mexico floot en Glockner werd het meest bekend doordat hij de finale van „Mexico" mocht leiden. Wie van de drie scheidsrechter zal zijn in Buenos Aires en wie grensrechters, zal door het lot worden beslist. speeld met de boodschap dat Oranje twintig seconden voor lag op de Rus sen. Het was een blunder. Middelink die horloges aan boord had en op eer. van de vele kruispunten in het par koers, zelf tijd had kunnen opnemen, wist dat zijn jongens 38 seconden achter lagen. „Dat was voornamelijk met wind mee gebeurd. Tegen wind in ging het uitstekend, voor de wind had ik de indruk dat het tempo niet hoog genoeg werd opgevoerd", aldus Middelink. Het waarom werd duide lijk. De Russen hadden een verzet van 55x13 staan, de Nederlanders re den mej een grootste blad van 54x13. Dat ene tandje heeft het hem moge lijk voor de wind gedaan. Niet naar de mening van mecanicien Jan Sprenkelink: „Het verzet van onze jongens was groot genoeg om voor de wind tegen de tachtig kilometer te kunnen rijden". Tino Tabak, een van de weinig spraakzamen na afloop, dacht er anders over. Hij bleef echter ook voorzichtig: „Misschien is het dat wel geweest. Maar het is ook moge lijk dat wij dan tegen de wind in de klap hadden gekregen". 0 Kram p Gesproken werd er na afloop overi gens maar weinig. Popke Oosterhof had zware kramp. Ad Duyker liet zich uitgeput achter een auto in het gras vallen, Fedor den Hertog, kenne lijk wel teleurgesteld, gaf geen ver standige antwoorden op redelijke vragen. Alleen Tino Tabak was be reid tot enig commentaar: „Ik wil het niet als een excuus aanvoeren, maar die Russen en Tsjechen zijn toch staatsamateurs. Die het hele jaar niets anders tè doen hebben". Dat was een eerder gehoord geluid. LUXEMBURG De laatste etappe van Parijs-Luxemburg, de rit van Keulen naar de hoofdstad van het Groothertogdom heeft geen belang rijke wijzigingen in het klassement gebracht De karavaan, die op deze warme dag* door een groot aantal uit vallers sterk uitdunde, moest 210 ki lometer afleggen. De hitte drukte de strijdlust niet, maar een lange reeks aanvallen, le verde geen enkel gevaar op voor de leider van het algemeen klassement. Ook bij de laatste ontsnapping bleef Eric de Vlaeminck rustig in het pelo ton, er overigens wel voor zorgend dat het verschil niet te groot werd. Zijn gevaarlijkste concurrent in de groep met Fabbri, Simonetti, Basso, Motta, Vasseur, Aimar en Wagtmans was de Nederlander, die in het alge meen klassement een achterstand had van ongeveer acht minuten op de hoogst geklasseerde. l De Vlaeminck drie) Bel) 3l.S4.3S: J Reybroeck (Bel) 21.35.05 3 Santambrogio (Ita) 21.27.43 4 poppe (Bel) 21.27.48 5 Pet- terson (Goesta) (Zwe) z t: 6 Reblllard (Fra) 21.48.14: 7 David (Bel) 21.29.35 8 Mortensen (Den) 21.29.44: 9 Petterson (Erik) (Zwe) 31.29.44: 10 Benjamins (Ned) 21.30.07: 11 Wagtmans (Ned) 2131.49: 12 Motta (Ita) 21.40.30: Aimar S 41.09: Fabbri (Ita) 21.41.30: Spahn (Zwi) 31.41.32; is zoetemelk (Ned) 11.41.90. DEN HAAG Na gezamenlijk overleg tussen de Nederlandse Sportfederatie, het Nederlands Olympisch comité en de Neder landse volleybalbond is een oplossing gevonden voor de financiële problemen ten aanzien van de maatschappelijke begeleiding van de uitverkoren spelers voor het tornooi om de wereldkampioen schappen, dat van 11 september tot en met 2 oktober in Bulga rije wordt gehouden. Dit maakt het mogelijk dat de Nederlandse teams op volle sterkte kunnen uitkomen. De heren zijn in een kwalificatie- groep ingedeeld met: Finland, Al banië, West-Duitsland, Griekenland en Turkije. De wedstrijden voor deze poule worden gespeeld van 11 september tot en met 17 september in Sofia, Haskovo, Kerdtali en Lo- vetch, waartnj Nederland in Sofia ls ingedeeld. De eerste twee landen uit deze groep plaatsen zich voor de finalepoüle, die van 20 september tot en met 2 oktober in Sofia, Lo- vetchen Haskovo wordt afgewerkt. Landentornooi Ter voorbereiding doet de Neder landse ploeg op 28, 29 en 30 augus tus in de Belgische plaats Zweve- gem mee aan een landentornooi met West Duitsland, België en een team buitenlanders, die in de Bel gische competitie uitkomen. Op 4 en 5 september ls vervolgens tn Rotterdam het tomooi van C'70 met sterke clubteams en twee bonds- ploegen De dames behoeven voor de we reldtitelstrijd geen kwalificatie duels be spelen. De wedstrijden worden gehouden van 27 september tot en met 2 oktober In Varna, Yambol, Sofia en Sevlievo. Op 14 september reizen de dames naar Boedapest, waar men tot 19 septem ber een trainingskamp opslaat. Op 29 augustus (in Sneek) en 31 augus tus (Emmen) zijn oefenwedstrijden tegen het sterke Japan gepland. De ploegen zijn als volgt samen gesteld: Ploegen Dames: Aukje de Vries. Ietie Pranger, Annie Geertsma, Herma Karsten. Frans Arts, Annemieke van der Horst, Nan v.d. Werf, He- lene Bexkens, Truus Gielen, Marga Willemsen en Jenny Punt. Trainer is de heer Van der Haar. als chef d'equipe treedt op de heer Spruit en masseuse is Loes Jallnk Heren: Geert Trompetter, Hans Jansen. Hans Lodder, Harry Veld huis. Wim Hoeboer, Kees Tinga, •Turtien Kooien, Frank Constandse, Joop Tinkhof, Jacques de Vihk en Jan Warns. Pech had Johnnv Groen, die door een gebroken pink niet mee kan gaan. Trainer is de heer Van der Ploeg, chef d'equipe de heer Van Kasteel en masseur Piet Murphy. (door Wim Huisman) HONSELERSDIJK In Café ,J3ij 't Hof" wordt de laatste weken maar over één onderwerp gepraat: de wielerronde. De zaak van Dirk van Staalduinen, één van de organisatoren, is een trefpunt voor iedereen die iets met de Ronde van Honselersdijk heeft te ma ken of die onder het genot van een frisdranlcje eens wat meer over de sport op twee wielen wil horen. Na diverse organisatorische moeilijkheden te hebben gehad, is het dinsdag dan eindelijk zo ver. Vanaf 's middags vier uur tot 's nachts één uur zullen de ranke fietsjes van enkele honderden wielrenners hun rondjes draaien op het 1300 meter lage parenours. Om half elf (1) zullen ongeveer 40 van de beste wegrenners ter wereld op de Molenlaan, waar start en finish zjjn, vertrekken voor de koers over 80 km. Nog nooit is er voor een crite rium in ons land zo'n sterk renners- veld gecontracteerd. Zelfs UIvenhout en Chaam. toch bekende namen op wielergebied, zijn er nooit in geslaagd Eddy Merckx te 'vangen'. Honselers dijk zorgt voor een primeur, want voor de eerste en vermoedelijk enige keer in dit seizoen komt 's wereld beste wielrenner naar ons land om er een criterium te betwisten. Het doorgaan van deze Ronde (reeds enkele maanden geleden gepland) heeft overigens vorige week aan een zijden draadje gehangen. Want wat was het geval? Eddy Merckx zou op 29 juli rijden in een nachtcriteri um in het Belgische Bilzen. Op het laatste ogenblik zag de winnaar van de Tour de France echter van deel name af om i.v.m. zijn voorbereidin gen voor het wereldkampioenschap in Leicester (komend weekend) een paar vrije dagen op te nemen. Daarom kwam Merckx niet aan de start in Bilzen en dat terwijl dui zenden wielerliefhebbers zich rond om het parcours hadden verzameld. De burgemeester, had zijn komst reeds weken tevoren aangekondigd, vreesde het ergste, vooral omdat de verkiezingen op komst waren. Om die reden besloten de organisatoren nogmaals een (nacht)wedstrijd te houden en nu wél met 'de Zwarte van Tervuren'. Omdat Merckx na de W.K. vrijwel geen ruimte meer in z'n agenda had, werd 18 augustus als datum vastge steld. Van deze gang van zaken leek Honselersdijk het slachtoffer te zul len worden. Verzetten naar een an dere datum bleek niet (meer) moge lijk. Onderhandelingen met de heer Jean van Buggenhout, de manager van Merckx, en de 'hoge heren' van Bilzen brachten een oplossing. De 'kermiskoers' van Bilzen werd ver zet naar 's avonds zes uur (eerder was niet mogelijk in verband met verkeerstechnische redenen en het feit datfrien dan 'minder pübliek ver wacht) en de wedstrijd in Honse lersdijk werd, wat de beroepsrenners betreft, verlaat tot half elf. Merckx zou dan in beide koersen kunnen uitkomen. LOKEREN Leo Duyndam is als tweede geëindigd in een wegwed strijd in het Belgische Lokeren. De Caballero-renner had op de meet twintig meter achterstand op onze Zuiderbuur Herman Vrijders, die de 149 km reed in 3 uur en 30 minuten. De als prof debuterende Hagenaar Harry van Leeuwen wist beslag te leggen op de negentiende plaats, ter wijl Gerard van Deene (eveneens Hagenaar) vijfentwintigste werd. De plaatsingen van de overige Nederlanders waren Ger Harings zesde, Jan Krekels twaalfde. Jan Janssen dertiende, Richard Buckac- ki zeventiende, Daan Holst 21ste en Peter Heynig 29ste. DE LIERVDL 12. Na een leuk du el werd De Lier door de scheidsrech ter van de gelijkmaker afgehouden. Henk de Gunst scoorde nadat Puck v.d. Sar op de lat had geschoten. De treffer werd wegens buitenspel afge keurd. VDL won nu met 12 door Koudijzer, die twee treffers scoorde. De eerste al na vijf minuten na een misverstand. Lang duurde het voordat De Lier op gelijke hoogte kwam. Maar tien minu ten voor rust scoorde Puck v.d. Sar prachtig na een kopbal van Cor Zoon en een voorzet van kenk de Gunst. Halverwege de tweede helft scoorde Koudijzer andermaal. 's-GRAVENZANDE In het kader van dc nederlaagscrie die Monster organiseert, speelt het geel-zwarte team morgen tegen 's-Gravcnzandse SV. Trainer Szalav wil in die wed strijd met name testen Leo de Haan en Radovan Pajic, beiden ex-Monster. Verder zal Lex de Blok in doel staan. Na afloop van de wedstrijd in Bil zen zal hij in gezelschap van Walter Godefroot en mogelijk met enkele ploegmaats onder politiebegeleiding naar het vliegveld Beek (bij Maas tricht) reizen. Daar vandaan zal een gecharterd vliegtuig deze 'wielerar- tiesten' naar vliegveld Zestienhoven brengen. Vanuit Rotterdam zal men zich dan met de meeste spoed naar Honselersdijk begeven, waar inmid dels een aantal hoge autoriteiten is gearriveerd, zoals de ambassadeurs van Italië en België, mr. Marijnen, burgemeester van Den Haag, en mis schien minister Klompé van CRM. SPEAKER George van der Enden, één van de bekendste speakers en tevens nauw betrokken bij dit komend spektakel stuk: „Als Eddy Merckx niet was gekomen, had de wedstrijd niet door gegaan. We hadden hem namelijk overal aangekondigd. Als hij dan niet zon zijn gekomen hadden we ons ge zicht verloren. Maar reken er op dat Merckx op wraak is belust. Hij komt echt naar Honselersdijk om te win nen. Vorig jaar was hij er ook al op giebrand. Hij kreeg toen een lekke band, waardoor Leo Duyndam kon ontsnappen en winnen". „Het was de bedoeling", interrum peert Dirk van Staalduinen, „dat Eddy in het Kurhaus zou logeren. Dat vond zijn vrouw ook wel leuk. Of dat nu nog doorgaat weet ik niet". George van der Enden (plantenkwe- ker)„We zijn in 1968 begonnen met een profwedstrijd te organiseren om Leo Duyndam eens voor eigen pu bliek te laten rijden. We hebben daarbij tot nog toe veel succes ge had, mede door de enorme steun van de gemeente, burgemeester, GEB, de middenstand en het publiek". „Met de premies gaat het ook goed. Hoewel we door de moeilijkheden een vertraging hebben gehad, verwacht ik ongeveer 6000,- aan premies. Piet van Immerseel, voorzitter van de wielervereniging Westland wil Vooruit: „De technische leiding van de wedstrijd berust bij onze vereni ging. Voor de rest zorgt h^t Ronde comité". Over de mogelijkheid, dat Merckx een lekke band zou krijgen en dan zou uitvallen of reeds vroeg uit de wedstrijd zou verdwijnen, wat enkele jaren geleden nog al eens ge beurde met renners, maakt men zich in de „glazen stad" geen zorgen. George van der Enden: „Eddy krijgt z'n geld altijd. Hij rijdt altijd voor wat hij waard is. En als hij materi- aalpech krijgt hoeven we ons geen zorgen te maken. Eddy komt besla gen ten ijs. Nee, dat is geen probleem. Ton Vissers heeft trouwes erg veel gedaan bij het contracteren van de renners. Hij kent ze natuurlijk alle maal goed". Hoewel Eddy Merckx uiteraard een enorme trekpleister betekent voor het 6500 inwoners tellende dorp ko men er nog veel meer vedetten naar het Westland. Zes van de eerste tien renners uit de Tour de France zul len present zijn. Joop Zoetemelk, Ri nd Wagtmans, Martin van der Bos sche, Georges Pintens en Lucien van Impe zullen de strijd, moeten opne men tegen Roger de Vlaeminck, Da niel van Rijckegem, Patrick Sercu, Leo Duyndam (streekfavoriet), Har ry Steevens, Walter Godefroot (win naar groene trui), Eef Dolman, Jan Krekels, Geraird Vianen, Peter Post, Peter Kisner (Nederlands kampioen) en Harm Ottenbros, de tegenwoor dige wereldkampioen. Óf hij het dinsdag ook nog is, lijkt onwaarschijnlijk. Slechts als „De Adelaar van Hoogerheide" in Lei- cester wint, zal hij zijn titel een jaar mogen prolongeren. Dat de nu nog onbekende wereldkampioen nu reeds voor Honselersdijk is gecontracteerd is best mogelijk. Het is eveneens niet uitgesloten, dat de nieuwe kam- pieen alsnog zal worden gecontrac teerd (als hij nog niet op de deelne merslijst staat). Het zal dan geen Ita liaan of Fransman moeten zijn. Maar niet alleen de „broodrijders" zullen strijden om de prijzen en de vele vette premies. Ook de andere categorieën worden ndet vergeten. Om vier uur komen de aspiranten aan de VAN STAALDUINEN. beurt. Daarbij behoort kampioen I Klaas Piet Sterk uit Oisterwijk. Drie I kwartier later wordt het startschot j gegeven van de nieuwelingenwed- strijd, met deelname va ntitelhou-1 der Bas Hordijk (reeds 25 overwin- j ningen dit seizoen), Jan Zuijdweg, j Cees van Bragt en Frans van der Enden uit Monster. De belangstelling zal ook uitgaan naar de dames (6.30 uur). De zusjes Hage en Henny Fa- j ber-Hondeveld zullen als favoriet van start gaan. AMATEURS Om half acht een wedstrijd voor amateurs. Neerlands sterkste weg renners hebben ingeschreven. Sjef I van der Burg. Frans van der Ruit,! Klaas Balk, Henk Nieuwkamp, Cees Priem, Jan Zoons en Rink Cornells-l sen zjjn er wel de bekendste namen. Na deze „liefhebberskoers" vindt er 1 op het inmiddels helder verlichte parcours een „voorwedstrijd" voor' profs plaats. Zes coureurs zullen dan (9.30 uur) een tijdrit van één ronde rgden: Sercu, Van Rijckegem, Loe vesijn, Koel en nog twee nader aan te duiden renners. Maar het belang rijkste begint toch om half elf, als de „kanonnen" komen oprijden. En nu maar duimen op goed weer. DEN HAAG Theo van Leeuwen j speelt morgen zijn laatste wedstrijd voor JAC. De middenveldspeler wordt nl. jeugdtrainer bij Lenig en Snel. De uitwedstrijd bij GDA wordt de laatste i voor Van Leeuwen. LEIDEN Als voorbereiding op de nieuwe competitie spelen Ons Eiland en Crescendo zaterdagmiddag om drie uur een oefenwedstrijd op het terrein achter de Vijf-Meihal aan de Boshuizerlaan. Crescendo gaat met ingang van de nieuwe korfbal competitie het terrein aan de Mont- gomerystraat verlaten. Het,krijgt nu de beschikking over het veld achter de Vijf-Meihal. DEN HAAG/LEIDEN Twee weken voordat de competitie begint, komen praktisch alle verenigingen in het veld. Er staat morgen dan ook een respec tabel aantal wedstrijden op het programma. Dat zijn: Quick Boys-Telstar 4.00 SJCNoordwijk 6.30 Ter LeedeTeylingen 5.00 Rijnsb. BoysKoudekerk 4.00 Monster's-Gravenz. SV 4.30 CSVDCeleritas 2.30 SIZO—Lisse 7.00 ZLC—ARC 12.00 's-GRAVENZANDE Seel Vos, de betrouwbare linksback van 's-Graven- zandse SV is tot zijn oude liefde, het keepersvak, teruggekeerd. Morgen debuteert hij als doelman in het derde elftal dat ook bij Monster aan de nederlaagwedstrijd meedoet SCRLoosduinen MelissantNaaldwijk 3.00 Die HagheMVV 3.15 's-GravenzandeDe Lier 3.00 GDA—JAC 4.00 ScheveningenHBSS 2.30 Texelse Boys—Oegstgeest 2.00 SVOWRoodenburg 2 WoubruggeSemper Altius 3.4; CapelleTAW KatwijkAltius 3.00 SMSWartburgia 3.00 RC1>-WSB 4.30 Hazersw. BoysSCZ'58 3.30 SVP TTDSO 2.30 DSVP—Be Fair 6.00 MaasdijkDUNO 3.45 SV'35Omas 2.00 Alphens XISparta am. 4.15 Ter Leede 2—UVS 5.00 DuinoordDCL 2.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 10