De Wilbert zorgt zélf voor schitterende praalwagen AGENDA DEN HAAG WEEKAGENDA Plezierige Speelstad in Voorschoten HET IS AMA TEUR WERK ZEGT TUINMAN BERG Viet zonder problemen Cursus proces-techniek in l.t.s. Haagweg Organist Bartelink en bariton Van der Meer concerteerden in Leiden Stukj Zomer en vakantie belleesten markt Wim Visser blijft keepen bij LFC ITÉUWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1970 Hoofdleidster Zonnegaarde ZOETERWOUDE De stichting „R.K. Scholen Zoeterwoude dorp" heeft benoemd tot hoofdleidster van de kleuterschool „Zonnegaarde" mej. J. Baars die nu verbonden is aan een kleuterschool te Leiden. Zij volgt mej. A. v. Rijn op die, na 10 jaar aan de school verbon den te zijn geweest, vorige maand afscheid nam. Mej. v. Rijn heeft het onderwijs verlaten en treedt volgende maand in dienst als men- trix van de verpleeginrichting „Nieuw Amstelhof" te Amsterdam. KATWIJK AAN ZEE Gister avond hielden de leden van de K.R.B. en belangstellenden de jaar lijkse zeeprestatietocht. Er werd ge zwommen over een afstand van 1500 meter. De zee was kalm en de temperatuur behaaglijk. Er waren geen uitvallers. S [Vah een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN DEN RIJN Vandaag is het de dag van het Katwijkse bloemencorso „Flora's bloemenpracht aan zee". Vanmiddag trok de stoet al door de stratenmaar vanavond zal het. hoogtepunt worden bereikt als de auto's en praalwagens feestelijk zullen zijn verlicht. Eén van de praalwagens vraagt wel in het bijzonder de aandacht. En wel die van het tehuis voor bijzondere verzorging en verpleging van behoevende be jaarden, Overrijn in Katwijk aan den Rijn. Voor de eerste maal zal „de Wilbert" aan het corso deelnemen. Het fijne er van is dat er geen experts in het bloembinden aan te pas ko men, maar dat het zuiver en alleen uit liefhebberij ivordt ge daan. Het optuigen van de wagen is gebeurd door personeel van „de Wilbert", onder supervisie van tuinman A. C. Berg en mevrouw M. M. Engberts-Meijer. hoofd van de afdeling arbeidstherapie van de patiënten. pISTEREN was men druk in de weer op het terrein van „de Wil bert". De kleine aanhangwagen was door de heer Berg vergroot tot een lengte van 3% meter. Het is niet alles zonder problemen gegaan, want op het laatste moment begaf de trekker het en moest er één wor den gehuurd, ïy. L,De praalwagen beeldt de verzorging, de opleiding en de bezigheid van de therapie uit. Er zijn leuke pop pen gemaakt door de patiënten. Het was een onderdeel van de arbeids therapie", aldus adjunkt-directrice mej. A. A. v. d. Vegt, die echter na drukkelijk doet uitkomen zélf geen enkele bezigheid te hebben gehad met de praalwagen. Dat ,.de Wilbert" dit keer mee doet, is dankzij een initiatief van de per soneelsvereniging. e tuin 'ij- i Je praalwagen is bij wijze van spre ken „met dubbeltjes bijeen ge bracht". De boompjes zijn uit eigen tuin en de bloemen ook. „Het zijn vooral' dahlia's waar wij gebruik van hebben gemaakt. Ook zijn er vaste planten. Wij hebben er wel wat bloemen en planten bij moeten kopen. Die planten gebruiken wij weer voor de bloembakken", zo zegt tuinman Berg. De praalwagen stelt een stukje tuin voor, waarin ruw houten minia tuur bankjes staan, door de heer Berg gemaakt, en daarop ziitten de poppen. Ondanks dat hy tuinman is, heeft de heer Berg zich nog nooit met het bloembinden bezig gehouden. „Dat is een vak apart", zegt hy. „Het is gewoon een experiment, wat wy met veel plezier doen". Hetzelfde geldt ook voor mevrouw Engberts, die het zuiver ajs een hobby be schouwt. Misverstand EJET moest allemaal zo goedkoop mogelijk, maar dat doet aan het initiatief niets af. De bewoners van ,-de Wilbert" vinden het prachtig. Vandaag zouden zij voor zover dat mogelijk was, allemaal gaan kijken naar het corso. Bij „de Roskam" werd voor hen een plaats gereser veerd. "^jGecn beroeps bloembinder of arran geur is er by „de Wilbert" aan te KATWIJK AAN ZEE Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. N. den Duik Jzn, werd te Groningen •ls arts beëdigd. pas gekomen. „Het is amateur- werk", zegt de heer Berg. Daarom verdient de praalwagen van „de Wilbert" extra aandacht. Nadrukkelijk werd ons nog op het hart gedrukt dat een krant publi ceerde dat de praalwagen van „de Wilbert" tot stand kwam in samen werking met een handelskwekerij uit Noord wijk. „Dat is een misverstand", aldus tuin man Berg. „Als wij het samen de den met een kweker, zou het geen enkel probleem opleveren. Wij doen het alléén en daarom is er niet zo veel geld voor beschikbaar ,.De Wilbert" rijdt als wagen num mer tweeëntwintig in de stoet mee. VOORSCHOTEN „Kijkt u eens wat een mooi huis wij hebben gebouwd; er is ook een keuken bij", dit zegt een klein meisje dat deelneemt aan de Speelstadweek. In de boomgaard van de oude Lindehoeve, voorheen de boerderij van de heer Nell, staan onder de appel- en perebomen de zelfgebouwde huisjes, hutjes, vestingen, bar en winkel. Het is met veel fantasie samengesteld en de kinde ren kunnen er zich heerlijk mee uitleven. De boerderij is erg oud, een blind paard kan er om zo te zeggen geen schade doen, en daarom is het een uitgelezen vakantie-oord voor de Voorschotense kinderen. De leiding, in totaal acht dames en heren, be hoeft nu ook niet de hele dag te zeg gen: dit mag niet, dat mag niet. De stal van de boerderij is keurig schoongemaakt en verheven tot een feestzaal. Overal hangen slingers en wandkleden tussen de houten bal ken. Kinderen zitten hier rustig te tekenen, boetseren, tegeltjes te ma ken of te borduren. Zij zitten op hun gemak met de benen in de groep. Buiten worden spelen georgani seerd, onder andere touwtrekken. Voor een modeshow is een groepje meisjes druk bezig met jurken, jas jes en hoeden in alle soorten en ma ten. De ouders krijgen ook nog gele genheid om de Speelstad te bezichti gen. Aanvankelijk zciu Speelstad worden gehouden in een barak op het voormalige Marine Opkomst Cen trum. Daar onlangs deze barak is uit gebrand heeft de gemeente Voor schoten de oude boerderij Liridehoe- ve beschikbaar gesteld. In deze lan delijke omgeving voelen de honderd kinderen zich in een paradijs, temeer daar het zomerse weer zo meewerkt. In de schaduw van de boomgaard drinken de deelnemers tevreden hun limonade. Vandaag kwam er een eind aan de Speelstad. Evenementen programma Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Het evenementenprogramma voor de komende week luidt:-Dinsaag: or gelconcert in de Nieuwe Kerk door Prof. Schönstedt (20 uur); Woens dag: strandwandeling, start tussen 18 en 19 uur vanaf „Fock de Best"; van 20 tot 21 uur carillonconcert Hessel H. de Harder; Vrijdag, brid- gemarathon om 20 uur in „Cleyn Duin"; 19 uur volleybalwedstrijd in sporthal Cleyn Duin; Zaterdag: gro te wandeltocht door duingebied, start tussen 14 en 15 uur vanaf „Fock de Best"; 20 tot 21 uur caril lonconcert Hessen H. de Harder; ca. 22 uur groot vuurwerk nabij „de Zwaan". LEIDEN Woensdag 19 augustus start aan de lagere technische school Haagweg 4 voor het eerst een part time cursus procestechniek. De op leiding duurt twee jaar en wordt gedurende het schoolseizoen overdag op woensdagen gegeven. De bedoeling van de vorig jaar ingestelde „Commissie voor de pro cestechniek voor Leiden en omge ving" is op zo kort mogelijke termijn te komen tot volledige dagopleidin gen op lager, middelbaar en hoger (technisch) niveau. Procestechniek omvat bediening en behandeling van machines en instal laties die bepaalde technische proces sen uitvoeren, een volstrekt nieuw beroep dus waarvoor de vraag naar geschoold personeel voortdurend zal toenemen. Door de onbekendheid met de nieuwe mogelijkheid, die dit beroep biedt, is de aanmelding van leerlin gen voor de opleidingen in de lande niet gunstig te noemen. Om toch in de behoefte te voorzien heeft de commissie in overleg met het be stuur van de Ambachtsschool Haag weg de parttime cursus opgezet. De ze staat open voor iedereen, onge acht zijn leeftijd. HOOGMADE Veehouder L. v. d. Krolt, wonend Noordeinde 38, kon zijn ogen niet geloven toen één van zijn schapen kennelijk voorbereidingen ging treffen voor de geboorte van een of misschien wel meer lammeren. Dezelfde ooi had namelijk ook op 27 januari van dit jaar een lam geworpen. Het komt praktisch nooit voor, dat een ooi tweemaal in hetzelfde seizoen lammeren ter wereld brengt. Toch deed zich nu het unieke feit voor, dat er twee lam meren werden géboren. LEIDEN Zoals alle voorgaande jaren kenmerkte de eerste markt in augustus zich als een markt met veel bezoek van vakantiegangers. Toen de veemarkt nog in de bin nenstad werd gehouden, sprak dit bezoek haast als vanzelf, maar de gasten weten ook de weg naar de „Groenoordhal" te vinden, dit bleek gisteren heel duidelijk. Ook het marktgebeuren werd beïnvloed dogr de vakantiestem ming en daar komt nog bij, dat de varkensmarkt nog steeds gesloten is. De aanvoeren op de afdeling run deren en schapen waren goed, vooral het aantal slachtdieren was ruim. Toch kan worden vastgesteld dat de handel over de gehele linie van goed tot vlug was. Bijna alle afdelingen waren vroeg geruimd. Gebruiksvce Melk- en vare koei en gelijk in aantal. Wat de vorige week door ons werd geschreven be treffende de gevolgen van de zomer geldt ook voor deze markt. De boeren willen nog geen vee afstaan; de grasgroei laat echt een uitbreiding van het vee wel toe. De aangevoerde dieren werden dan ook vlot verkocht. Slachtvee Aanvoer gelijk, hoe wel Engeland weer meespreekt op de vleesmarkt. De handel was vlot. De prijzen lagen nogal wat hoger dan enkele weken geleden. Vette kalveren Redelijke aan voer, handel goed! Wolvee Ook hier een redelijke aanvoer. Iels meer dan de vorige week en ook iets hoger dan verleden jaar in deze week. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag 9 augustus: hoogwater 7.0&—19.29; laagwater 3.04—15.13; maandag 10 augustus: hoogwater 7.4&—20.14; laagwater 3.39—15.52. LEIDEN De doelman Wim Vjs- ser van LFC 1, die in mei van dit jaar overschrijving aanvroeg naar UVS, is op zijn besluit teruggeko men en heeft deze overschrijving ongedaan gemaakt. Hij komt het komende seizoen gewoon voor zijn oude club LFC uit. LEIDEN De Amsterdamse organist Bernard Bartelink en de bariton Ruud van der Meer verzorgden gisteravond het op- één-na-laatste K. en O.-zomer- concert in de Pieterskerk. In een geweldige, ruimte als van deze Gotische kerk kan een zanger, mits hij over 'een grote technisch goed gevormde stem beschikt, zich wel doen gelden, maar veel moei lijker overtuigen. Van der Meer, die aan die beide voorwaarden voldoet, zong de kerk éan, maar zijn bedoe lingen kwamen, vanwege het onge wisse van vele détails, niet altijd duidelijk genoeg over. In een Han- del-recitatief en aria („Laud, all ye virgin-train") vibreerde hij te veel. Dit mag bij Handel nauwelijks en in een zo grote kerk helemaal niet. In Baehs aria „Wenn Trost und Hilf (cantate 117) klonk de stem rustiger en ontstond, samen met het fraaie orgelspel, een bevredigend geheel. Van der Meer is een gevoelige zanger. In Fauré's „O salutaris hos- tia" hield hij niet steeds voldoende afstand, was de vertolking iets te nadrukkelijk. Zijn mooie stem en geëngageerde voordracht bevredig den sterker in Poulence's „Priez pour paix", dat zo'n expressieve be handeling wel kan verdragen. Bernard Bartelink, die eens het Haarlemse concours won, is één van onze top-organisten. Naar mijn me ning bewees hij dat het overtuigendst met Bachs fantasie en fuga in g- klein. Zijn glasheldere, constant be wegende, mooi geprofileerde fuga- vertolking was bewonderenswaar dig. Bartelinks spel klinkt technisch volmaakt, heeft niets opzettelijks, is absoluut vrij van uitbundigheid en uiterlijk effekt. Dit had tot gevolg, dat Sweelincks Echo-fantasie (in A- groot) en, meer nog, Pachelbels va- riatie's op de „Aria Sebaldina", die echt wel wat pittigheid in de voor dracht nodig hebben, vrij droog uit vielen. Brahm's eenvoudige koraal- voorspel voor „Schmücke dich, o liebe Seele" bevat alleen al door de vorm en hét melodie-karakter voldoende innigheid. Die kon dus niet missen. Bartelink toonde zich ten slotte een groot improvisator met de be handeling en de uitbouw van een eenvoudig thema, dat wel op de eerste regel van een Bourgeois-ko- Zaterdag 8 augustus KATWIJK' AAN ZEE Bloemencorso Flora's kleurenpracht aan zee, om 2 uur "vertrek van veiling Flora te Rijnsburg, 8.15 uur avondcorso. Maandag 10 augustus VOORSCHOTEN Hervormde kerk, 8 u.: Sander van Marlon, orgel, en Rlen Rltter, beiaard. NOORDWIJK-BINNEN Grote kerk. 8 u.: Feike Asma. Rijksmuseum voor Vol kenkunde, half 4: film Handel brengt welvaart. Dinsdag 11 augustus Rijksmuseum voor Volkenkunde, half 4: film Drie wegen naar de toekomst. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe kerk, 8 u.: orgelconcert door prof. Schönstedt. Stadhuis. 78 spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7—8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Woensdag 12 augustus Rijksmuseum voor Volkenkunde, half 4: film Dwars over de Zuidpool. NOORDWIJK AAN ZEE. Hervormde kerk. 8 u.: zomeravondzang. KATWIJK AAN ZEE. Oude Kerk. half 9: zomeravondzang. Muziekagenda Vrijdag 7 aug.. Pieterskerk, Lelden. 8.15 u.orgelconcert Bernard Bartelink. Maandag 10 aug.. Voorschoten, Her vormde kerk, 8 u.: Sander van Marlon, orgel en Rlen Rltter. beiaard; Noord- wijk-Binnen. Grote Kerk. 8 u.: Felke Asma. Dinsdag 11 aug.. Katwijk aan Zee, Nieuwe Kerk, 8 u.: orgelconcert prof. Schönstedt. Woensdag 12 aug., Noordwljk aan Zee, Hervormde kerk, 8 u.: zomeravondzang; Katwijk aan Zee. Oude Kerk. half 9: zomeravondzang. Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behal ve "s zondags, geopend van 10u. FILMS IN LEIDEN CAMERA De zwoele nachten van Lady Hamilton, 18 jaar dag. 2 30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.43, 7 en 9.15 uul"; vt- en zat-nacht 23.30 uur: Het geheim van de gesloten kamer 18 jaar. LIDO - West Side Story. 14 jaar dag ook zo 2.30 en 8 uur. LUXOR Louis de Funes-festival: do en vr 2.30. 7 en 9J5 uur: De gendarme In New York a.l. en za t/m wo 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4-45. 7 en 9.15 uur: Op vrijersvoeten. a.l. REX Liefde voor het huwelijk dag. 7 en 9.15 uur, zo 4.45, 7 en 9.15 uur. 18 Jaar, dag. 2 30 uur Onkruidzaaiers In Fa- beltjesland; vt en zat-nacht 23.30 uur Erotiek In Moulin Rouge 18 Jaar. STUDIO Samen uit. samen thuis, dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. a.l.; 's morgens 10:30 uur; Sjors en Sjlmmle ln het land der reuzen TRIANON Terugkeer naar de Apen- planeet, 14 Jaar dag. 2.30. 7 en 9<5 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. tele foon 24807; Apotheek R. van Breest Smal- lenburg, Loevesteln 6, Leiderdorp, tele foon 42947 cn Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717 2525. De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- ipotheek door Apotheek Kok. Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot U uur. Mobiel ANWB-kantoor Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: voor patiënten in klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.00—19.45 uur: dinsdag: 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag: 14.3015.30 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens klasse 3): dagelijks van 19.0019.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.00—14.30 uur. Praematuren (alleen voor ouders): maandag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur; zaterdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderkliniek: maandag. woensdag, donderdag en vrijdag: 18.15—19.00 uur; dinsdag: 13.00—14.00 uur: zaterdag: 15.00—16.00 uur; zondag, alg. christ. en nationale feestdagen: 14.3016.00 uur. Elisabethziekenhuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakliniek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 18.00—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.ë0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatlëntcn zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: Jongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag cn donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek Tentoonstellingen Hortus Botanicus. Rapenburg: aquarl- umtentoonstelling Aqua '70, dagelijks van 10 tot 22 uur, tot 16 augustus. Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum van Natuurlijke Historie Raamsteeg: expositie t.g.v. 150-jarig bestaan, dagelijks 104 u.. zon. 1—4 u., tot 15 augustus. Lakenhal: zomertentoonstelling Hol landse Vanltas-voorsteiljng uit 17de eeuw (26 juni 23 augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse ossesamenle- ving in N.W.-Afrika (28 mei 12 oktober) Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.3012.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april 30 september, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktober 31 maart, 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 15 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur. zon. en feestd. 1317 uur, maandag geslo ten. Ned. Legermuseum. Pesthuislaan 7. ma. t/m vrij. 0—17. zon. 13—17 uur. Pilgrim Fathers-museum, Vliet 45. ma. t/m vrij. 0—12 en 2—4.30 uur. raai geleek. Hij werkte het logisch, doeltreffend, maar niet overdreven geregistreerd uit, met de rustige be heersing en merkwaardige vanzelf sprekendheid, die zijn spel steeds kenmerkten. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Duitse badgast redde Reuée NOORDWIJK Renée Geluk, een 7-jarige jongen uit Nieuw-Vennep, was gisteren aan het Langcvcl- derslag te Noordwijk in zee met een rubberbootje aan het spelen. Op een gegeven moment sloeg de knaap overboord en verdween onder water. Renée's familienaam kreeg het volle pond, want hij zou zeker zijn verdronken als hij het geluk van zijn leven niet had gehad. Vlak bij hem stond namelijk een Duitse gast, de heer F. Burghoff uit Huchswagen te vissen. De heer Burghoff, zelf tot de middel in het water staande, zag nog net de hand van de jeugdige drenkeling in zee verdwijnen. Het gelukte hem de knaap te grijpen en aan de wal te brengen. Renée, wiens ouders op het strand waren, had flink wat water binnen gekregen. Van het hachelijk avon tuur heeft hij verder geen nadelige gevolgen ondervonden. Varen aan banden in Katwijk Zee KATWIJK AAN ZEE Voor degenen, die met hun boot willen gaan varen en buiten het hier voor aangewezen strandgedeelte (bij loodsen van Skuytevaert) willen starten, is een vergunning van de politie nodig. Deze vergunning is slechts één dag geldig en kost f 1,50. Een strandgedeelte ter hoogte van de Oude Kérk is voor dit doel ge reserveerd. Tussentijdse landingen zijn niet toegestaan. Dit houdt ver band met de veiligheid van de ba ders. Voorts zal streng worden toe gezien, dat alle bootjes zich aan de veiligheidsvoorschriften houden. Dagelijks Malieveld. 15 en 20 uur: Circus Sarra sanl, van 8 t.m. 19 augustus. Schevenlngen Circustheater 20 uur: t.m. 15 aug. (ult- gez. maandag)Snip en Snap Revue 1970: ..Van Toen tot Thans" met Willy Walden en Plet Muyselaar e.a. Paviljoentheater. 20.30 uur? van 1 t.m. 29 aug. (beh. zon en ma): ABC-Cabaret van ..Wim Kan Alleen". Vrijdag 7 augustus Kurzaal, 20.30 uur; Een avond aan zee met Paul van Vliet m.m.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Zaterdag 8 augustus Kurzaal, 20.30 uur; Een avond aan z%: met Paul van Vliet mjn.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Zondag 9 augustus Theater Pepijn. 15.00 uur: Ferdinand Po- vel. tenor sax, trio Henk Alkema. Kurzaal. 20.30 uur; Een avond aan zee met Paul van Vliet m.m.v, gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Woensdag 12 augustus Kapel West. Laan van Meerdervoort 955. 20.15 uur: Rob v d Bas, draailier. Donderdag 13 augustus Kurzaal, 20.30 uur; Een avond aan zee met Paul van Vliet m.m.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Vrijdag 14 augustus Kurzaal. 20.30 uur; Een avond aan zee met Paul van Vliet m.m.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Zaterdag 15 augustus' Kurzaal, 20.30 uur; Een avond aan xee met Paul van Vliet n\.m.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Zondag 16 augustus Theater Pepijn 1500 uur: Trio Cees Slinger met John Engels, drums en Dik van Capellen .bas Kurzaal. 20 30 uur; Een avond aan zee met Paul van Vliet m.m.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. t Bioscopen APOLLO: 12.15, 2.30, 7.00, 9.15 zon. ook 4.45 uur: „M.A.S.H.", 18 jr.; ASTA: 2.00, 8.00 uur: „Woodstock", a.l.; BIJOU: 2.00. 7.15. 9.30. zon ook 4.45 uur: .The Italian Job", aJ.: CAMERA: 2.25. 7.15.' 9.30. zon. ook 4.30 uur: „Samen uit, samen thuis", a.l.; CI NEAC: 9.30. 11.30. 1.30, 3.30. zon. vanaf 1.30 uur: „Kuifje en de zonnetempel", a.l.: 5.30. 7.30. 9.30 uur: „Blow hot. blow' cold", 18 jr., zat. 24.00 uur: „Achterdocht", 18 jr.; CITY: 2.00. 6.45, 9.15, zon. 1.45. 4.15, 6.45. 9.15 uur: ..Alleen ln de wilder nis". h.l.; CORSO; 2.00. 9J1S, zat 2.00 7.00, 9.15, zon. ook 4.15 uur: „Let it be", a.l.: DU MIDI: 2.00 uur (beh. zat. en wo.): Disney's tekenfilmparade a.l., 7.45 uur: „Gejaagd door de wind", 14 jr., zat en wo. 2.00 uur: „Laurel en Hardy ln won derland". a.l.; EUROCINEMA: zat. zon. wo. 3.45, 7.45, ov. dag. 1.30, 7.45 uur: „Ben Hur", a.l.; zat. 24.02 uur: „Wie ls de dader, wie ls de vader?", 18 Jr.; zat. zon. wo. I3.3ë uur: „Woody Woodpecker Festi val", a.l.; FLORA: 2.30, 7.00, 9.15, zon. 4.30 uur: „De gruwelkamer van de sex", 18 jr.: vrij. zat. 24.00 uur: „Slavinnen der liefde", 18 Jr.; KRITERION: 2.15, 7.00, 9.15, zon. 1.45, 4.00. 7.00. 9.15 uur: „The assassa- nation bureau", 18 jr.. vrij. zat. 24.00 uur: ..Two for the road". 18 jr.; METROPOLE; 2.00. 8.00 uur: „West Side Story", 14 jr.; ODEON: 11.45, 2.00, 4.15 uur: „Mickey Mouse jubileert", a.l.. 7.30 uur: „Dokter Zjivago", 14 Jr.: OLYMPIA: 2.00. 8.00 uur „Topaz", 14 jr.; PASSAGE: 2.00. 7.00, 9.30 zon. 1.45, 4.15. 7.00, 9.30 uur: „De non van Monza". 18 jr.; REX: 9.30. 11.30, 1.30, 3.30. 5.30. 7.30. 9.30. zon. vanaf 1.30 uur: „Winnetou en het goud van Apanatchl". 14 j.. zo 1130 u.: „Impressies van Zd.- Afrlka", a.l.; ROY: 2.30. 8jis vrij zat zo 2.30, 7.00, 9.15 u.: „De folterkamer van Dr. Fu Manchu". 14 j-: zat 24.0o u.r „Su perman contra de vampiervrouwen" 18 j.: zo 12 00 u.: „De zevende reis van Sin- bad de zeeman", a.l.: ROYAL "70r do t/m zo 2.30, 7.00. 9JS u.; ma t/m wo 2.30 8.00 uur: „Hercules. Samson en Ulysses". 14 jr. don. vrij. zat. 24.00 uur: „De rockelo- zen", 18 jr.: ROYAL OP ZOLDER: 2.00. 8.15 uur: „Cleopatra", 14 jr., do. vrij. zat. 24.15 uur: „Het lijk van de derde etage". 18 jr.; SEINPOST: 8.15. zon 2.00, 8.15 uur: ..Mammie, wat deed jij nou In de oor log", 18 Jr.; STUDIO DE LUXE: 2.15. 7.1S. 9.30 uur. zat. zon. 1.30. 4.00, 7.15, 9.30 uur: ..Meisjesinternaa(k)t". 18 Jr.; STUDIO 2000 2.00. zo 1.30 u.OO u.: „Onkruidzaaiers ln Fabeltjesland". a.l.; 7.00 9.1S uur: ..Shock Corridor", 18 jr.: DE UITKIJK: 2.30 7.15. 9.30, zon. 2.00, 4.15, 7.15. 9.30 uur. „Ongebonden", 18 jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3