De avonturen van Berit met haar wondersokken „VALLENDE STERREN ROND 11 AUGUSTUS BOEK - gespecialiseerd - BOEK ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1970 4 (vervolg) Berit holde in de richting van het huisje. „Wat zei je?", riep ze het vreemde, blauwe vo geltje toe. Ze stond stil vlak voor de ronde vensterbank. Het vogeltje keek haar nieuws gierig aan. „Mag ik me even voorstellen?", piepte hij. „Ik ben Pieter Praatgraag. Wie ben jij en waar kom je vandaan?". „Ik ben Berit, en kom uit men- senland". „Zo, zo. dus jij bent een mens! Ik wist niet dat mensen zó groot zijn!" „Maar", protesteerde Berit. „ik ben helemaal geen gróót mens! Ik ben nog maar een klein meisje!" Pieter Piepgraag keek haar wantrouwend aan. „Zijn er dan écht nog grotere mensen dan jij?" Berit knikte en vroeg toen: „In welk land ben ik nu?" „Weet je dat niet? Dit is het land van de Opperhorrels. En dit huis, is het vakantiehuisje van koning Pimpel. Ik ben zijn Dag meisjes en jongens. Wat hebben we weer een mooie dagen gehad, hè. Hebben Jullie er van genoten tijdens de vakantie of thuis? Veel in het water geweest om verkoeling te zoeken? In het zwem bad of in zee? Jullie hadden zeker nauwelijks plaats om Je benen uit te slaan, zo vol was het overal. Voor verschillenden van ullle is "de pret volgende week alweer afge lopen. Natuurlijk niet helemaal, want er blijft genoeg vrije tijd over om allerlei liefhebberijen (en katte- kwaad?) te doen. Voor hen die naar een mavo of havo gaan zal het echter wel drukker worden met leren. De zlttenblljvers denken In 't begin misschien, o. wat gemakke lijk, dat weet ik allemaal al. Maar je zal toch niet alles weten en echt ie best moeten doen om niet weer te blijven zitten. De eerste schooldag zal het wel een drukte van belang zijn in de klas. Jullie hebben elkaar In lange tijd niet gezien en dan is er ont zettend veel te vertellen. De onder wijzeressen en onderwijzers zullen blij zijn als die dag voorbij is. Deze week las ik in de krant een stukje over het televisieprogramma „De Scheepsjongens van Bonte koe". Daar kijken Jullie zeker ook naar. Tante Chris ziet het maar een heel enkele keer. Het is wel een erg dik boek, hè. De acteur, Coen Flink, kan het echter prachtig ver tellen. zodat de spanning er In blijft. Vakantiebelevenissen kreeg ik deze week te horen van Claudi Teljgeler (leuke verjaardag gehad, hè?), Femke Bruins, Leunie van Duyn en Rita Bos. Ze hebben zich allemaal best vermaakt. Jouw brief was net een schilderij, Maaike van Dueren den Hollander Ik heb Ie ontdekt hoor, In de „klas" Heb ie een gezellige dag gehad gisteren, Marjan den Hartigh? Ik ben nieuwsgierig naar Ie cadeaus Maakt Pluimpie het goed. Elly den Ouden? Zo meisjes en longens. ik wens de „beginners" veel sterkte en de anderen nog een prettige week DagI Hartelijk gegroet van tante Chris. door Marty Verschage lijfwacht, ik vergezel hem over al!" Pieter vloog op haar schouder. „Kom mee. ik zal je aan de Prins voorstellen," piepte hij in haar oor. „De koning slaapt zijn roes uit, hij zal niet merken dat ik even weg ben. Het was gisteren feest in de grootste stad der Opperhorrels en koning Pimpel heeft zóveel doppen notenwijn op, dat hij nu uitslaapt in zijn vakantiehuisje. Wanneer de koning niet bij machte is zelf te regeren, doet zijn zoon het, prins Hollebol." „Die kant moet je heen," knikt Pieter, „en bij de derde bloem moet je rechtsafslaan." Berit liep zoals haar was ge zegd. Plotseling stond ze stil. Voor haar voeten stonden twee kleine mannetjes die een soort speer op haar gericht hielden. „Halt," riepen ze en hun klei ne oogjes keken haar dreigend aan. „Wie bent gij? Zijt gij een boodschapper van de boze ko ning Jasmijn?" Maar voor Berit hem kon ant woorden, vloog Pieter Piepgraag van haar schouder en fluisterde de mannetjes wat in het oor. Dezen weken daarna eerbiedig opzij, terwijl ze buigend mom pelden: „Gaat gij door, hoog geëerd mens!" Verbaasd liep Berit door. Op haar schouder grinnikte Pieter: „Ze dachten dat jij de reus uit het koninkrijk van Jasmijn was. Koning Jasmijn is met ons land in oorlog, daarom staan er over al wachters. Die moeten toezien of de Jasmijn-soldaten niet on verwacht onze grens overschrij den." Pieter hield na deze verkla ring een poosje zijn snavel dicht. Hij genoot zichtbaar van de lit op Berits schouder. Hij begon een vrolijk wijsje te fluiten. „Dat is ons Opperhorrel-lied," zei hij, „zal ik het eens voor je zingen, dat kort de tijd wat!" Vóór Berit antwoordde, begon zijn piepstemmetje te zingen dat het een lieve lust was. Ten min ste, dat vond hij zelf. Berit dacht er wel anders over, maar zij zei dat natuurlijk niet, ze wilde goede maatjes blijven met Pieter. „Ons land zal overwinnen met Prijswinnaars De prijswinnaar van deze week is Suzan de Raad in Rot terdam. Puzzeloplossing Sla, vla, vlees, ei, bes, braam, ham of jam, appel, krent, koek, bier en brood. Deze meneer is goo chelaar, meisjes en jon- gens. Hij heeft verschil lende letters in de lucht gegooid en als ze op de grond gevallen zijn, kijkt hij welke woor den er zijn gevormd Met 2, 3, 4 of 5 van de zes letters die de man in de hoogte houdt, gaan wij nu woorden maken en wel van de volgende betekenis: 1 beschadiging: 2. schoei sel; 3. deel van een wa pen; 4. meisjesnaam; 5. mens of diersoort; 6. groente; 7. wagen: 8. weekdier tn de tuin: 9. niet mis maar 10. deel van een halsket ting: 11. brandbare staaf; 12. glazen huis; 13. sle de; 14. glansverf; 15. lok-voedsel; 16. deel van koren; 17. Rijn schip: 18. zuivelproduct; 19. zonder haar; 20. mu zieknoot. een dop vol notewijn!" piepte hij uit volle borst. Toen hij eindelijk ophield, wees hij voor zich heen. „Kijk, dat rookpluimpje daar komt uit de schoorsteen van Oras." „Heeft hij de kachel aan met zulk warm weer als vandaag?", vroeg Berit verwonderd. „Ja. Oras is onze ijsman. We noemen hem altijd een IJshorrel hoewel hij eigenlijk helemaal geen Horrel is. Vele jaren ge leden kwam hij ons land binnen op een bevroren bezemsteel. Wij wantrouwden hem in het begin erg want hij had rare gewoon tes maar later bleek het een zeer wijs man te zijn. Hij kan alles, maakt zieken beter, brouwt lekkere wijnen en kan je veranderen in een oude kraai. Omdat hij zoiets kan, blijven we goede vrienden met hem en hij verandert ons nooit in een of ander dier of griezelpoot. Maar een vijand tovert hij om in de kortste tijd. Hij is nu een drank aan het bereiden die de Jasmijn- landers moet doen veranderen in lekkere malse kippetjes!" Berit huiverde. „Denk je dat Oras mij wel zal mogen?" „Daar heb ik helemaal niet aan gedacht," riep hij geschrok ken. „Oras is een zeer wispel turig man en hij heeft veel in vloed in het land! Wanneer hij je niet mag en je wil verande ren, zal niemand hem tegen houden!" Berit wilde snel teruglopen. Maar het was te laat. Ze waren reeds in de stad en de deur van het huis van Oras ging open. Er verscheen een witte gedaan te in de opening, iets groter dan zijzelf. Zijn gezicht stond grim mig en hij had een baard vol grauwe ijspegels. wordt vervolgd JARIGEN Van harte gefeliciteerd met jullie verjaardag I I I 9 augustus Jenny Kraayeveld, Corlne v. d. Sloot; 10 augustus Hans v. d. Mey; 11 augustus Gerrlt van Boude- steln; 12 augustus Louise Dankers, Ina den Hoed, Korstiaan Peekstok, Hanneke Visser; 13 augustus Josje Bouman, Ma rianne de Jong; 14 augustus Gert-Willem Kok, Wiena Verbree; 15 augustus Thea van Doode- waard, Marcel de Groen, Annem3- rle en Arnold Kort. De oplossing inzenden vóór dinsdag 11 atigus- tus. Niettegenstaande de kleine planeet Mercurius op 16 augustus, haar maximale oostelijke verwijdering bereikt (27°), zal ze deze maand niet z(jn waar te nemen. De kleine hoek, gevormd door de ecliptica (zonsweg) en de horizon, is hiervoor verantwoorde lijk; m.a.w. Mercurius verdwijnt kort na zonsonder gang onder de horizon. Venus, de schitterende planeet die de voorbije maanden zo opvallend de avondhemel heeft gesierd gaat ongeveer één uur na de zon onder. Men kan deze planeet 's avonds nog in het westen opzoeken, het storend licht van de nabije zon ontneemt veel van haar luister. De planeet Mars bevindt zich te dicht bij de zon zodat haar licht volledig overstraald wordt door het felle zonnelicht. Ook Jupiter nadert geleidelijk aan de zon; haar zichtbaarheid neemt dus af. Deze reu- zenplaneet dient opgezocht in het zuidwesten: de helderste „ster" is Jupiter. Saturnus is aan de ochtendhemel waarneembaar tussen de sterrenbeelden Ram en Stier. De planeet komt voor middernacht op, ze is heel wat zwakker dan Venus; dit wegens haar grote afstand, want in feite is Saturnus veel groter dan Benus en weer kaatst dus ook meer licht. Wie rond 11 augustus veel naar het firmament kijkt, kan het niet ontgaan dat er heel wat „vallende ster ren" te zien zijn. Dit zijn in werkelijkheid meteoren, kleine steentjes die in zwermen rond de zon wentelen en fel oplichten als zij in de aardse dampkring te recht komen door de hitte die ontwikkeld wordt van wege de wrijving die zij met hun enorme snelheid, ondervinden van de lucht. Wanneer zo'n zwerm de aarde doorkruist, zijn er natuurlijk heel wat van deze meteoren te zien. De zwerm in kwestie wordt Perseiden genoemd, omdat zij allen door het perspektief vanuit het sterrenbeeld Perseus lijken te komen. Bij heldere hemel moet het mogelijk zijn wel één Perseide per minuut te zien Op 17 augustus is er een maansverduistering, dit betekent dat de volle maan door de schaduw van de aarde gaat. Dit spektaculaire verschijnsel begint te 4.18 uur; het einde is niet waarneembaar. Om de kaart te richten, moet men ze boven het hoofd houden en het noorden (N) laten samenvallen met de noordelijke horizon. De stand van de hemel is die op 15 augustus te 22 uur. Voor vroegere tijd stippen de kaart draaien in de richting van de wijzers van het uurwerk, voor latere tijdstippen in tegenover gestelde richting. Waarom de buren nooit deugen „Domeindrift en stamvorming bij mensen en andere diersoorten". Deze ondertiteling bij Robert Ar- drey's boek „Waarom de buren nooit deugen" duidt misschien op een wetenschappelijk werk, in de gebruikelijke, meestal dorre stijl. Niets is minder waar. In een bij zonder prettige, veelal humoristi sche sr';! laat hij ons kennKnaken met enkele gewoonten van de mensen, die op z'n minst dierlijk genoemd kunnen worden. Ardrey behandelt uitgebreid de domeindrift van de mens, die in feite niet meer is dan een ver- geévoli.eerde diersoort, evenals bij de dieren Is de afbakening van een eigen gebied voorwaarde voor bijvoorbeeld uitgebreide seksuele betrekkingen. Wolven zetten reuk- vlaggen uit, vogels zingen of pron ken met hun veren, mensen richten muren en hekken op om hun ge bied af te bakenen. Overigens bekijkt de schrijver het van meer kanten, van eenzij digheid kan men hem dus niet be schuldigen, ook al zou man dat willen bij het lezen van sommige konklusies die voor ons mensen niet beoaald loverd zijn. Een van die konklusies: wij men sen zouden wel eens wat mense lijker kunnen worden, door einde lijk eens op te houden de mens normen te stellen, waaraan hij niet kan voldoen. (ultg. Sijthoff, Leiden, geïllus treerd 352 bl V 14,90) Oorlogsvliegers Alfred Coppel's roman Oorlogs vliegers is een uitstekend verhaal Smidje Verholen en de Marsmannetjes 98: Toen smidje Verholen de volgende ochtend héél laat en heerlijk uitgeslapen opstond, wachtte hem een grote verrassing. Zijn eigen fraaie combinatiekostuum van een licht sportcolbert met een donkere pantalon en een vlotte streepjesdas! Alles was keurig in orde gemaakt door de Marsakkertjes en er was geen smetje of geen vlekje meer op de kleren te zien. De vouten waren zo haarscherp in de broekspijpen geperst, dat alles wel gloednieuw leek. Vrolijk en neuriënd kleedde de smid zich aan. Zodat was dat! Zijn gevaarlijke taak op de planeet Mars was tot een goed einde gebracht en nu kreeg hij er toch ook wel weer zin in terug te gaan naar zijn eigen vertrouwde aarde. Toen hij zich had aangekleed, kon hij het toch niet laten zijn eigen stoere body eens even te bewonderen voor de grote staande spiegel. Hij zag er piekfijn uit, dat moet gezegd worden. Dat vonden Grurantrog en zijn vrouw ook, toen hij beneden kwam om te ontbijten. „Ziezomijnheer Verholen", zei mevrouw Grurantrog, terwijl ze een kopje thee inschonk. „U ontbijt nu wel onder héél andere omstandigheden dan de vorige keer, hé? Toen stond u een zware taak te wachten, maar nu staat u een periode van rust en vrede te wachten. Ach jawat wil een mens nou nog meer! Zegt u nou zélf!" „Daar heeft u wel gelijk in, mevrouw!" sprak de smid, die zich, onder ons gezegd, het eten best deed smaken. Maar ja, dat zei de smid nou wel, maar wij zijn nog niet zo zeker van die periode van rust en vrede, want tijdens het ontbijt kwam een dienaar de komst van een eenvoudige boerenman melden, die er op stond de heer Grurantrog en de heer Verholen te spreken te krijgen. „Nou goed, laat dan maar binnenkomen", zei de wijze Grurantrog. De dienaar liet de eenvoudige boerenman binnen en wij her kennen in hem natuurlijk onmiddellijk de man, die aan de weg had gestaan, ijverig bezig met het schoonboenen van zijn melk bussen, toen smidje Verholen de gevaarlijke tocht naar de burcht van Mars aanving over een gevechtsgroep Ameri kaanse vliegers in de Tweede We reldoorlog. Het is op zich zelf niet zo verschrikkelijk moeilijk om een spannend verhaal over oorlogs handelingen tot leven te brengen. Je moet er een wel goed schrijver voor zijn met originele vondsten. Coppel Is niet zomaar een oor logsromanschrijver. Want behalve het oproepen van heftige spannin gen en het laten beleven van adem benemende avonturen, heeft hij meer in zijn mars. De hoofdpersonen worden feil loos geschetst in hun fouten en gebreken. De konflikten tussen die personen, naar buiten strijd makkers. vrienden, naar binnen soms felle vijanden, de moed, de angst, haat en liefde. Het zijn juist deze persoonlijke dingen, die zijn boek maken tot een grote roman. (Uitgave Hollandia, Baarn, 272 bl. ,*15,90) Maar hun einde was de galg Op 18 maart 1940 stelde kolonel Sas. Nederlands militair attaché in Berlijn. Den Haag op de hoogte van de komende aanval van Hltler- Duitsland op het Westen. Hij her haalde die waarschuwing nog en kele malen, zelfs vlak voor de ech te invasie. Deze uiterst geheime berichten waren afkomstig van de chef van de centrale afdeling van het bureau Ausland-Abwehr bij het Duitse opperbevel, generaal-majoor Hans Oster. Dit boek van Harold C Deutsch en Heinz Höhne gaat over die zelfde Oster. Reeds vroeg kwam Oster In verzet tegen het „zwijn" Hitler. Samen met andere hoge mi litairen heeft hij zich tijdens de oorlog verzet tegen Hitiers pollt*®*"- In 1945, enkele weken voor het einde van de oorlog, werd hij door de SS doodgeschoten. Het optreden van de Groep-Os- ter is nooit bijzonder populair ge weest bij de Duitse officieren, om dat het in strijd zou zijn met de „eer" en de „plicht" van elke Duit ser. Zelfs na de oorlog werd er In de Bondsrepubliek over hem ge zwegen. Geen enkele straat is naar hem genoemd, geen enkel gedenk teken Is aan hem of zijn groep gewijd. En dat terwijl het aantal verzetsgroepen in Hltler-Dultsland nu niet bepaald groot was. (uitg. In den Toren, Baarn, 168 bl.) TirSj Vanavond te zien Ned. 1 KRO 7.04 uur Bruintje Beer. daarna aflevering Daktari. 8.20 uur Herinnering aan Alexandra. 8.50 uur „De Marollen in opstand", Brusselse volks buurt strijdt tegen saneringsplannen. 9.40 uur speelfilm ..Johnny Belinda". 11.25 uur (NOS) Wereldkampioenschappen wielrennen. Ned. 2 AVRO 7.04 uur Vaders tegen wil en dank. daarna Philippijns ballet. 8.20 uur aflevering High Chaparral: „De verlorenen". 9.10 uur filmrubriek. 9.55 uur slot documentaire over I-ord Mountbatten. 10.45 uur Wereldmuziekconcours Kerkrade. Vat id te horen Hilversum I VARA 6.20 - 9 uur gevarieerd programma Open Huis. 9 uur Zangvereniging Kunst na Strijd en solisten in Beethoven's „Christus am Oelberge". 10 uur Ontmoeting met Tonny Huurdeman. 10.45 uur liedjesprogramma. Hilversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur Luisterliedjes in Troubadour 10.40 uur Goal, muzikaal sportprogramma. RADIO VANAVOND ZATERDAG 8 AUGUSTUS Hilversum I «02 m. VARA: 18.00 Nieuws 18.11 Actualitei ten. 18.20 Steieo Open Huis: gevarieerd programma. (19.30-19.35 Nieuws). 21.00 Ste reo: Gem Zar.gverenlging en Noordhollands Phllharmonisch orkest met zar gsollSten. 22.00 Metropole-orkeM met zangso liste 22.30 Niciws 22.40 Mede delingen. 22.45 Stereo: Licht lnstrumentar' kwintet en zangsolisten. 2ó.15 Stereo: Ge varieerd platenprogramma 23.55-24.00 Nieuw.* Hilversum II 298 m. "KRO: 18.30 Nieuw- ".3.41 Actualitei ten. 19.00 Stereo: Radio Schoolkooi 1969Meisjeskoor. 19.30 SJook Jongerenprogram ma 20.00 Verzoekplatenpro gramma. (21.0C-2l.10 Wereld kampioenschappen wielrennen op de baan voor profs en amateurs in Leicester.) 22.00 Troubadour: luisterliedje*. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal: sportprogramma met commen taren en reportages. (22.40 In dit programm. o.a wereld kampioenschappen wielrennen op de baan voor profs en amateu's In Leicester.) 23 55-24.00 Nieuws TELEVISIl VANAVOND Nederland I NOS: 18.15 (K) Wereldkampioenschappen Wleirennen te Leicester. 18.45 pipo de Clown STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 <I<) Journaal. STER: 19.00 (K) Re clame. KRO: 19 04 (K) Bruintje Beer. tekenfilm. 19.08 (K) Dak tari, TV-serlc STER: 19.55 (K) Reclame NOS. 20.00 (K) Jour naal. STER: 20 15 (K) Reclame. KRO: 20.20 (K> Show rond de in 1989 overleden zangeres Alexandra. 20.50 De Marollen In opstand, tlimreportage over een Brusselse volksbuurt. 21.44 Johnny Belinda. TV-film. 23.15 Epiloog NOS 23.20 (K) Jour naal 23.25-23.55 (Kl Wereld kampioenschappen Wielrennen te Leicester Nederland U NOS: 18.45 PI- po de Clown. STER: 18.51 (K> I Reclame NOS. 18.55 (K) Jour- naai STER: 19.00 (K) Reclame. AVRO: '.9 04 (K, Vaders tegen wil en dank (Family Affair). TV-serie. 19.30 (K) Nationaal Phiuppijns Ballet STER: 19.55 (Ki Reclame NOS: 20.00 <K) Journaal STER. 20.15 <K> Re clame AVRO: 20.20 (K> High Chaparral TV-serle. 21.10 (K) AVROSkoop: flimrubriek. 21.55 iKi Life and times of Lord Mountbatter. documentaire film 22.45 (K) wereld Muziek concours te Kerkradc. NOS: 12 55-23.00 (K Journaal. RADIO MORGEN (ZONDAG 9 aug.) Hilversum I 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Voor het plat teland. 8.25 wat een weer!. (9.00 SportmededeIJngen en dutvenberlchten). 9.15 Stereo:, Klassieke grammofoonmuzlek. 9 45 Uitzending Humanistisch verbond. TKOR: 10.00 Klnder- zangdtenst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord 1140 Gesprek over woord en actie. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal. 13 00 Nteuws. 13.10 De toestand In, de wereld, lezing. 13.19 Radio journaal. 13.35 Knipperlicht: verkeersmagazine. 14.00 Biels cn Co.. radiofeuilleton. NOS; 1 14.30 Programma voor de gast arbeiders. VARA: 17.00 Ste reo: Populaire muzlekshow met VARA-dansorkest en so-, listen 1" 50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Sportre- i portages cn -beschouwingen. PROGRAMMA'S VARA: 18.30 Daarom breng lk bloemen voor Je mee: cabaret programma. 18.55 NOS; Vier mensen op zoek naar een me ning: gesprekken. VPRO: 19.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. AVRO: 20.30 Stereo: Verzoek- platenprogramma. 22.30 Nieuws. 19.35 Pianorecital. 22.43 Radiojournaal. 22.55 Ste- ,reo: Licht platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 nieuws. 8.10 Stereo: Badi- nerle: klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke gewijde muziek (gr.). 10.00 Eucharistieviering. 11-00 Nieuws. 11.02 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Ste reo: Kerkorgelconcert. 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: Klassieke muziek op uw ver zoek (gr.). 14.05 Een van de twaalf, hoorspel. NOS: 14.30 Stereo: Overijssels Filharmo nisch Orkest met solist. In de pauze: pl.mln. 15.30-15.50 Inter view met een uitgever. 16.30 Jazz uit het historisch archief. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Concent: Over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Zing het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dicht bij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Muslca Sacra (gr.). 19.45 Natuur en mens. lezing. 20.00 Stereo: Klassiek orgel concert 'gr.) 20.30 Stereo: Kerkorgel en blokfluit. KRO: 21.00 Wereldkampioenschappen wielrennen in Leicester. (NOS). 21.10 Stereo: Uit .de lucht gegrepen, een program ma waarvan u muzikaal en fl- I nancleel wijzer kunt worden 22.00 Toeristisch magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Wereldkampioenschappen Wielrennen te Leicester. 22.45' Klassiek verzoekprogramma I (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. en FM- -kanalrn. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Platenprogramma 10.00 j Nieuws. 10.02 Licht platenpro gramma. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek, VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekplaten- programma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Sportreportages en lichte grammofoonmuzlek met o.a. Wereldkampioenschap wiel rennen In Leicester. (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal 17 05-18.00 Licht platen programma. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND 1 NOS: 15.30 (K) Journaal. 15.32 (K) Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.52 Ver keersinformatie. 15.55 De Ver rekijker - internationaal jeugdjournaal. 16.05 (K) Afri kaanse Verhalen (7). 16.25-17.00 (K) Wereldkampioenschappen wielrennen te Leicester. 18.55 Pipo de Clown. CV KA1 IKOR/RKK: 19.00 (K) Verha-1 len uit het Oude Testament:I T.Abraham. CVK/IKOR: 19.05, (K) Een Jaar van Je leven: do cumentaire over een pas afge studeerde dominee van de kerk van Engeland. VARA: 19.30 <K) Ironside. TV-film. 20.20 (K) Zweefvliegen: Canada gezien vanuit een zweefvlieg tuig. NOS: 20.30 (K) Journaal. VARA: 20.35 Maigret en de ter dood veroordeelde. TV-spel. 21.55 Loosdrechts Jazzconcours 1970 - finale. NVSH: 22.35 Sex tant. NOS: 22.55-23.00 (K) Jour naal. NEDERLAND 2 NOS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Woobinda. TV-serie voor de Jeugd. 19.30 Studio Sport waar in (K) Wereldkampioenschap pen Wielrennen te Leicester. 20.20 (K) Rechtvaardige Rebel, TV-flIm. 21.10 Studio Sport, waarin (K) Wereldkampioen schappen Wielrennen te Lei cester. 21.35 (K) Civilisatie: 6. Protest en Communicatie, do cumentaire film. 22.25 (K) We reldkampioenschappen Wiel rennen te Leicester. 22.40-22.45 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymn. 4.23 Lichte gram muz. en re portages (7.33 - 7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Lichte gram. muz. en reportages. 9.10 Ste reo: Klassieke en semi-klass. orkestwerken (gr). (9.35 - 9.40 Waterstanden). 10.00 voor de I huisvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Repertorlun) Ne derlandse Radio Orkesten: Ra-1 dlophilharmonisch orkest. I VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: klass. muziek, berichten, re portages (13.00 - 13.10 Nieuws). I NOS: 14.45 Het gebruik van I drugs, lezing. 15.20 Stereo:! Eurojazz. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Vakantieprogr. voor en door kinderen. 17.30 Licht orgelspel. 17.40 Over heidsvoorlichting. AVRO: 17.55 Mededelingen. Hilversum 11. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badlnerie: klass. muziek (gr). (7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 - 7.55 Overweging. 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Va- kantletlps en informaties. 8.45 Voor de hulsvrouw. (9.00 Gym nastiek voor de vrouw). 10.00 Stereo: orgelrecital. NOS: 10.15 De komende week in het Ne derlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zie ken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Meded. 12.00 NCRV: 12.00 Los- -Vast, gevar. progr. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten). 14.00 Disco diversen (gr). 14.30 Stereo: Jeugd en kamermu ziek (VI). 15.00 Gereformeerde middagdienst. NOS: 15.30 In formatie over Friesland (16.00 - 16.02 Nieuws). 17.20 Overheids voorlichting. NCRV: 17.30 Kin derkoor. 17.45 Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht instrumentaal sextet. 18.19 Stereo: Lichte gram. muz. Hilversum III. 240 m en Fm kanalen: NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: een progr. om klaar wakker te worden. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radlo. 13.00 Nieuws. KRO: 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogr. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop en countrymuzlek (15.00 - 15.03 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Pop-magazine. 17.00 Nieuws. 17.02 - 18.00 Verzoekplaten. Zendag te zien Ned. I VARA 7.05 uur (CVK/IKOR) Film; Een jaar van je leven. 7.30 uur aflevering Ironside. 8.35 uur tv-spel „Maigret en de ter dood veroordeel de" (herhaling van 5 januari 1969). 9.55 uur finale Loosdrechts Jazzconcours Ned. 2 NOS 7.05 uur aflevering Woobinda. 8.20 uur De rechtvaardige rebel. 7.30 en 9.10 uur Studio Sport. 9.35 uur deel 6 serie Civilisatie, daarna reportage we reldkampioenschappen wielrennen. Zondag te horen Hilversum I VPRO en AVRO daarna 7.35 uur kamermuziek, woord. 8.30 uur klassiek verzoekplatenprogramma. 10.55 uur lichte muziek. actueel gesproken Hilversum II NCRV en KRO 5 uur (CVK) dienst uit de Geref. Kerk Eindhoven-Z. 8 uur orgelconcert. 8.30 uur ICerkconcert door de organist Piet Kee en de blokfluitspeler Frans Bruggen. 9.10 uur amusementsprogramma „Uit de lucht ge grepen". 10.00 uur toeristisch magazine. 10.45 uur klassiek verzoekplatenprogramma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 16