Achtervolgingsploeg probleem no. 1 Mahn Zy Sparta versloeg in Warmond militair elftal met 6-0 Papa, Papa, wacht op mij... NANNO BAKKER VERVANGEN... F eij enoord-Estudiantes onder veel toezicht Luchtmacht brengt nierpatiënten naar behandelingscentra Blad Gunstige loting voor Sparta Tricht alsnog naar KNVB Tafeltennisjeugd speelt onregelmatig Verstekeling fopt douane 7 DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 i v i i f LEICESTER Het gaat niet goed met de Nederlandse achter volgingsploeg. Evenals de voorgaande jaren is deze formatie, die weer veel te laat tot stand kwam, het zorgenkind van de Nederlandse kolonie bij de wereldkampioenschappen wielrennen in het door bijzonder fraai weer begunstigde Leicester. Baancoach Frans Mahn moest woensdagochtend spijtig constateren dat de vorm van Nanno Bakker, die de afgelopen weken in het Olympisch Stadion veruit de beste man was geweest, zover was teruggelopen, dat hij de Noord hollander moest gaan vervangen. Met Peter Nieuwenhuis, enHk Brand en Arie Hassink werd nu de geroutineerde Klaas Balk ingezet maar ook hij kon geen reddin gbrengen. Balk was namelijk te sterk. Hij moest zelfs inhouden als hij op kop kwam. Dc formatie reed nu drie kilometer op tijd en kwam tot een matige 3 minuten en 38 seconden. Vooral de frele Arie Hassink bleek ditmaal het zwakke punt in de ploeg te zijn. Elke keer als hij kop had gedaan en achte raan moest aansluiten raakte hij te ver los en verspilde vervolgens veel van zijn kracht om weer bij te ko men. Mhan zag het zo: „Hassink durft hier niet naar beneden te komen. In het Olympisch Stadion ging het best maar het is hier een heel andere baan." De baancoach wilde ook liever niet over de tijd praten. Hij pro beerde de waarheid een beetje te verdoezelen met: „De tijd was niet belangrijk, het ging er om te kijken of de aflossingen goed zijn verlopen". Dooddoener Het was een dooddoener. De oran jeformatie had diep teleurgesteld. Bijna niemand wilde (}at openlijk er kennen. Alleen unievoorzitter Van Dijk zei het ronduit. Hij imers had tevoren ook de tijd opgenoen van de eveneens weinig iponerende Zwitserse ploeg. Maar die was over drie kiloeter liefst 7 seconden snel ler geweest dan Nederland. „We hebben gelukkig nog een paar dagen", eende Frans Mahn nog te oeten aanvoeren. Het ziet er sober uit voor de ploeg. Want zondagid- dag al zal zij oeten bewijzen dat was. Een oeilijke opgave, want veel gelegenheid om op de baan te trainen is er niet meer. Daarvoor zit het pro gramma van de eerste dagen van de ze wereldkampioenschappen te vol. Ook bij de stayers stapelen de moeilijkheden zich de afgelopen da gen op. Zo hoog zelfs, dat men zich wel eens begon af te vragen of dit onderdeel van de strijd om de rege nboogtrui wel zou kunnen doorgaan. Voornaamste zorgenkinderen waren de motoren, nieuw gebouwd volgens het voorbeeld van de Vredesteinmo- toren fn Nederland. Maar de Engel sen waren op enkele ogenschijnlijk kleine onderdelen van het bouw schema afgeweken en toen in het be gin van de week de gangmakers van het vasteland kwamen, ontdekten die onmiddeellijk de daardóor ontstane feilen. Tijdens de training, waarin de gas kranen soms volop open worden ge draaid, gingen enkele motoren stuk omdat de overbrenging niet in orde was. Van Nederlandse zijde werd er op een zeker ogenblik al rekening mee gehouden dat men op het laatste moment de aan de andere kant van de Noordzee gereedstaande Neder landse motoren alsnog zou moeten la ten overkomen. Zover kwam het niet. Engelse technici sleutelden dag en nacht onder toezicht van de routi niers van het continent aan de appa raten, die tenslotte in genade werden aangenomen. Eén van de opzienbarendste in schrijvingen bij deze wereldkam pioenschappen is de van de Belg Pa- WARMOND De Rotterdam- Ac eredivisieclub Sparta heeft woensdag in Warmond voor 2000 toeschouwers met 60 van het militaire elftal gewonnen. De Rotterdamse doelpunten kwamen op naam van: Eykenbroek (18 min.), Heüerman (35), Kowalik (70), Kristcnsen (74), V. Stave ren (80) en Venneker (85). WAGENINGEN De nieuwe Rot terdamse eredivisieclub Excelsior heeft in Wageningen de eerste divi sieclub van die naam verslagen met 21. Wageningen nam in de eerste minuut de leiding door een doelpunt van Meurs. Na de hervatting scoorde Kwakkernaat in de 46e en 58e mi nuut. Er waren 1000 toeschouwers. DEN HAAG Holland Sport heeft de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen op Houtrust met verlies afge sloten. De Hagenaars moesten lijde lijk toezien dat de Engelse tweede di visieclub Birmingham City, dat het grootste gedeelte met tien man speel de aangezien Pendrey vlak voor rust wegens vasthouden van het veld werd gestuurd, een regelmatige over winning van 20 behaalde. De tref fers kwamen op naam van Latchford (12e minuut) en Martin (58). Blauw Wit heeft in Amsterdam de oefenwedstrijd tegen de Engelse tweede divisieclub Millwall met 04 verloren. De Apeldoornse tweede divisiever eniging AGOW heeft een oefenwed strijd tegen de plaatselijke derde klas amateurclub WSV in Apeldoorn met 31 gewonnen. Voor AGOW scoorde v.d. Kraats, Tiesselink en De Goede. De Arnhemse eerste divisieclub Vitesse heeft in Luton met 34 ver loren van de Engelse tweede divisie formatie Luton Town. LUXEMBURG Sparta zal in dc eerste ronde van het Runners-Up- toernooi uitkomen tegen Akranes uit IJsland. De andere Nederlandse ver tegenwoordiger, FC Twente, lootte het Griekse AEK Athene. George Kessler, trainer coach van Sparta, was lang niet ongelukkig met de tegenstander Akranes van zijn club in de eerste ronde van het toernooi om de Runners Up-cup. i Normaal gesproken bestaan er geen I gemakkelijke wedstrijden en eenvou dige tegenstanders, iedere komende ontmoeting is tenslotte de moeilijkste, J maar tegen Akranes, ik ken die club niet, moeten wij mogelijkheden heb- i ben. Wij zijn tevreden met wat wij toegewezen hebben gekregen, over de wedstrijden op zich heb ik nog geen idee. Sparta heeft zelf nog geen licht-installatie en wij hebben nog geen regelingen kunnen treffen omdat wij de termijnen niet welen waar binnen moet worden gespeeld. Het enige dat wij kunnen doen is zo spoedig mogelijk contact zoeken met IJsland ten einde overleg te plegen. I PSV heeft in Eindhoven een vriend schappelijke wedstrijd tegen Ipswich Town, dat in de Engelse eerste divisie uitkomt, met 10 gewonnen. Het doelpunt kwam in de tachtigste mi nuut van de voet van Bengt Schmidt Hansen. trick Sercu op de... achtervolging. Dc Belg heeft besloten zijn titel bij de profsprinters prijs te geven cn het nu op dit zware nummer te gaan probe ren. „ik heb geen zin meer In de sprint. Zeker niet omdat die titel niets meer kan opbrengen. DAt ik vorig jaar in Antwerpen kampioen werd, was aardig voor de organisato ren maar mij heeft die trui nauwe lijks wat opgeleverd. De afgelopen winter kreeg ik er maar een paar contracten door." Sercu, die zich dit seizoen al hele maal op de weg heeft geconcentreerd en o.m. de Ronde van Saitfinie won en een rit in de Italiaanse Giro op zijn naam bracht, was graag voor Be- lgie op de weg uitgekomen. Toen dat niet mogelijk bleek, schakelde hij alsnog over naar de achtervolging. Hij werd als tweede Belg ingesohre- en naast de jonge Dirk Beert, die op de zware piste van Rocourt de aan zienlijke tijd van min 20 sec heeft gemaakt Sercu kwam daar niet aan de start. Zijn mogelijkheden in de achtervolging zijn onbeknd. Hij heeft zelf echter goede hoop tot de laatste vier en misschien nog wel ho ger te kunnen doordringen. Geen sprint Keetie Hage, die vlak na de we reldkampioenschappen haar 21e ver jaardag zal vieren, was blij toen zij gisteren hoorde dat zij alleen voor de achtervolging was ingeschreven en dat zij dus niet ook op de sprint hoefde uit te komen. „Vorig jaar in Brno heb ik voor het eerst de dames zien sprinten en als ik eerlijk moet zijn: „Ik vind het weinig vrouwelijk en ook niet interessant genoeg". Nu kan ik me helemaal op die achtervol ging concentreren, dat nummer is toch al zwaar genoeg", zei de pittige Een fragment uit een „rollenspel" dat dialysepatiënten spelen tijdens hun tiendaags verblijf op kasteel Bouvigne. Zeeuwse, die enige weken geleden met groot vertoon van macht in de finale van het nationale kampioen schap haar zusje Bella had verslagen. Over haar kansen in de achtervolging heeft Keetie een pertinente mening: „Ik ben al blij als ik bij de laa tste ier kom. Een medaille zal er dan wel niet inzitten want je hebt altijd twee Russinnen en dan die Beryl Burton". De 32-jarige Engelse „vliegende huismoeder", in een lange wielerloop- baan eigenares geworden van zeven regenboogtruien, waarvan vijf in de achtervolgde en twee op de wog, is er inderdaad weer bij. Vorig jaar in Brno moest zij verstek laten gaan omdat Beryl, moeder van twee kinde ren, in een overmoedige bui in een 24-uurs race op de weg alle mannen had geklopt maar zich daarbij wel zó had geforceerd dat ze in het wereld kampioenschap niet kon starten. Dit keer schijnt zij weer in grootse vorm te zijn. Vorige week verbeterde zij haar eigen record over 25 mijl (ruim 40 kilometer) en bracht het op 54 mi nuten. Het gemiddelde dat Beryl Burton toen draaide halen de meeste achtervolgers niet op de baan over drie kilometer... ZÜRICH De internationale voetbalfederatie (FIFA) en de Europese voetbalunie hebben de namen bekend gemaakt van de leden van twee disci plinaire comité's, die de wedstrijden om het wereldclubkampioenschap tussen Estudiantes en Feijenoord zullen „waarnemen". Deze comité's zullen geheel gescheiden werken. Voor de wedstrijd(en) in Europa op 9 september in Rotterdam en een mogelijke beslissingsduel op 11 september in Madrid zijn aangewezen: Gustav Wiederkehr (Zw.), Anto- noine Chiarisoli (Fr.) en waarschijnlijk de president van de Zuidamerikaanse voetbalfederatie, Theophilo Salinas. In Zuid-Amerika (de eerste wedstrijd is op 26 augustus in Buenos Aires) treden als waarnemers op: de Braziliaan Abilio d'Almedia, Jose Crahay (België) en Theophilo Salinas. Helmut Kaiser, secretaris-generaal van de FIFA, zei woensdagavond, dat de FIFA de verantwoordelijkheid voor de wedstrtijden niet had overgenomen, maar wel toezicht wilde houden. De scheidsrechter zal kort voor de wedstrijd den door het lot worden aangewezen uit drie kandidaten. De afgevallenen zullen dan als grensrechter fungeren. Zilvar- «iaraden De Deense mevrouw Torun Bülow-Hübe creëert moderne sieraden voornamelijk in alver. Glanzende of matte sieraden, die aan geen leeftijd gebonden zijn en een apart cachet geven aan de draagster. Linksboven ziet u een hals-sieraad, dat veel weg heeft van een shawlkraag, met hanger. Armband en ring geven een prachtige set. Het collier kost f 700,-, de hanger is van halfedelsteen van kleurloos bergkristal doorschoten met rutiel. De ring komt op 85,-. dc armband uw eigendom voor ƒ235. Torun is Zweedse van geboorte en signeert al haar sieraden met die naam. Het zil- versmeedbedrijf Georg Jensen realiseert haar ontwerpen die een sterke zuiverheid van vorm vertonen. Maison de Bonncte- rie (Den Haag, Amsterdam) heeft ze. Voeding Onschadelijke lekkernijen (althans voor het gebit) die niet bewerkelijk zijn schotelt de brochure nummer 148 van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding ons voor. Met kaas, vruchten, groenten, ei en noten zijn tal van feestelijke hapjes te bedenken. Enkele voorbeelden: wortelvlinder, miniboterham- metjes, een stekelvarken, ze- braatjes, gekleurde kaasballe tjes, gevulde beignetjes. De laatste bestaan uit kleine hapjes bloemkool, worteltjes/soepbal letjes, gesneden champignons, zure mosselen. U prikt ze met een vork in beignet-beslag en dat is dat. In heet frituurvet goudgeel bakken, uitlekken op grauw papier en meteen serve ren. Voor 15 cent hebt u het in huis. Herdrukken van vouwbla den zijn: Lekkernijen voor hui selijke feestjes, (35 cent), Tuin kruiden (35 cent) en er zijn soe pen en soepen (15 cent). Even een briefkaart aan het Voorl. Bureau voor de Voeding, LnCopes van Cattenburch 44. Den Haag. Aan de adreszijde de prijs der brochures aan postzegels extra bijplakken. ZAKENMAN, LET OP UW LIJN Baby- •mtlagdook Zo-n dertig jaar geleden was het nog een belangrijk deel van de uitzet: een gehaakte of ge breide omslagdoek voor baby, die daarin heerlijk in kon wor den gerold bij bezoeken aan consultatiebureaux. of op reis. Toen ging baby namelijk nog avaak mee op de arm van moe der. De omslagdoek komt weer terug in nieuwe vorm, namelijk van zachte, sterke flanel en be drukt met fleurige kindermotie- ven. Zo'n zachte bescherming voor baby zal het ook goed doen als onderlegger op de commode of in de box. dan wel als wieglakentjc. De doek meet 70 bij 100 cm, is goed wasbaar en blijkt een aardig kraamcadeautje voor slechts 5.90 Als omslagdoek, wiegelaken- tje en onderlegger voor de commode, aardig kraamca deautje. V 45. Alcoholische dranken zijn rijk aan calorieën en bezitten de eigenschap de eetlust op te wekken. Zakenmannen en -vrouwen mogen er slechts een matig gebruik van- maken bij zakenlunches en diners. Voor zakenmensen die een te groot lichaamsgewicht hebben is het verstandig een voeding te nutti gen die b.v. 1800 calorieën op- lév levert. Ontbijt: één bruine bo terham dun besmeerd belegd met kaas, 1 glaasje sinaasappel sap, 1 kopje koffie of thee. Slaat u het ontbijt over dan loopt u de kans dat u zich later op de dag vergrijpt aan een te Zware lunch of calorierijk hapje bij de borrel. Bestelt u la car te. dan kan het zo: 1 glas toma- tesap, meloen met 1 plakje rau we ham, kopje bouillon, gegril leerde biefstuk. 2 lepels groente (geen doperwtjes), "I klein ge kookt aardappeltje, klein stukje kaas, 1 cracker. Diner: 1 droge sherry, grapefruitcocktail, kop je heldere soep, portie kip, 2 le pels kerriesaus, 1 lepel gekook te rijst, 1 lepel doperwtjes. 4 a 5 nootjes gember zonder room. Bedenk bij alles dat vet en alco hol de grote calorieteveranciers zijn voor hen die dikwijls bul tende deur eten. Corapöte en appelmoes zoudt u kunnen vervangen door sla, van uitheemse specia liteiten verdienen schotels met veel groente en vlees de voor keur. Bestel een heldere soep en als dessert liefst vruchten. Een glas pils telt 127 cal., sher ry 59. cognac 79. evenals rode wijn. Jus d'orange nog altijd 52 maar tomatesap 20 calorieën per standaardglas. Wees kies keurig dan zal uw maaltijd geen extra gewicht in ét schaal leggen! (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA „Tot morgen", met een dappere lach loopt een 17-jarige jon gen langzaam naar het volkswagen busje van kasteel Bouvigne, vor mingscentrum en volkshogeschool In Breda, dat hem naar het vliegveld Gilze-Rijen zal brengen. Hij is een van de zes dialyse-pa- tienten, die de Nederlandse lucht macht woensdag naar Deelen en Eel- de vloog, naar de centra waar zij tweemaal per week tien tot twaalf uur behandeld worden met een kunstnier, waarop de bloedbaan van de patient wordt aangesloten. Sinds 1966 verzorgt de Stichting Vakantie Dialyse-patienten een tien daagse vakantie voor nierpatienten, hun echtgenoten en kinderen. Begon men dat eerste jaar met zes patiënten uit Utrecht, dit jaar zijn er tweeën veertig uit acht nier-centra naar kas teel Bouvigne gekomen. De vakantie die deze mensen zo hard nodig heb ben, dreigde dit jaar in het water te vallen, omdat er in drie centra geel zucht heerste. De Stichting, die andere jaren zor- de dat er een aantal kunstnieren en een medische staf aanwezig waren op kasteel Bouvigne, stond in verband met besmettingsgevaar voor de keus: geen vakantie, of alle patiënten tweemaal per week terug naar het centrum, waar zij behandeld worden. Uitkomst bood de luchtmacht, die aanbood de patiënten heen en weer te vliegen naar de behandelingscentra, omdat voor velen een treinreis naar bijvoorbeeld Groningen of Deventer veel te vermoeiend zou zijn, en teveel tijd zou vergen. „andere" mensen zijn. maar ook hun deel van de verantwoordelijk heid ten opzichte van de maat schappij op zich moeten nemen. Psy chologisch gezien is deze jaarlijkse vakantie erg belangrijk voor hen". Elk jaar komen er in Nederland tweehonderd nierpatienten bij. Voor velen is er geen of weinig hulp, om dat er geen geld is en er geen appa raten genoeg z(jn. De behandeling met een kunstnier komt op een be drag van ongeveer zevenhonderd gul den per week, daar z(jn de kosten van een medische staf niet bij inbe grepen. Goede resultaten hij Koninkrijksspelen WILLEMSTAD De Nederlandse jeugd atletiekploeg heeft bij de ko- ninkrijkssepeln te Willemstad zeven eerste, zeven tweede en twee derde plaatsen veroverd Dinsdag werd Ne derland eerste bij het speerwerpen (Joop benders), hoogspringen (Frank Nusse), discuswerpen (Rob de Jong) en de 100 meter dames (Riet van den Berg). Suriname won de loopnum mers bij de heren door hUgo Fernan- des Mendes (100 meter en 200 meter), Roy Bottse (800 meter) en Monsels, Fernands Mendes, Velland en Bottse (100,200, 400 en 800 meter estafette). De Russin Valentina Tikhomirova heeft woensdag tijdens atletiekwed strijden in Rostov een uitstekend re sultaat behaald op de vijfkamp. Zij verzamelde een totaal van 5121 pun ten, waarmee zij als eerst Russin bo ven de 5000 punten grens kwam. FC Köln in halve finale Duitse beker HAMBURG De uitslagen van de kwartfinales van de strijd om de Westduitse voetbalbeker zijn: Borus- sia Moenchen Gladbach - Kn 23 na verlenging; Eintracht Frankfurt - Kickers Offenbach 0—3, Neuren berg - Bayern München 21. Gornik Zabrze heeft woensdag avond in Warschau door een over winning van 31 op ruch Chorzow voor h et derde achtereenvolgende jaar beslag gelegd op de Poolse voeti balbbeker. In het tornooi om de Europese be ker speelt Gornik tegen het Deense Aalbork. Met een Fokker F 27 van de Koninklijke Luchtmacht worden de patiënten tweemaal per week van Gilze-Rijen naar Deelen en Eelde gebracht. ISOLEMENT Kasteel Bouvigne betekent voor de nierpatienten niet alleen maar een gezellige vakantie, maar haalt hen bovendien uit het isolement, waarin deze mensen door hun ziekte le ven. Op de volkshogeschool krijgen zij gedurende die tien dagen cursus sen, die hen een inzicht geven in de situatie in de wereld. „Spelenderwijs," worden problemen waarvoor zij in het dagelijks leven kunnen komen te staan, behandeld, zoals bijvoorbeeld dieetmogelijkhe- den. de bijstandswet, of belastingpro blemen. Bovendien maken de patiën ten enkele uitstapjes, zoals een be zoek aan de Beeldenaar in Breda, een werkplaats waar zij creatief kun nen werken. „Het gaat erom", zo vertelt me vrouw N. C. ten Feld-Kercher, be stuurslid van de stichting, „deze men sen, die vaak teveel met zichzelf be zig zijn, uit dat isolement te halen. Hen te laten merken, dat zij geen i DORDRECHT De reeds vastge stelde programma's van de KNVB en afdeling Dordrecht van het zaterdag- voetbal zullen weer gewijzigd moeten i worden, want alsnog is Tricht tot de 4e klas A district Zuid toegelaten. waardoor deze afdeling uis dertien j clubs bestaat. j Omdat Heukelum, nummer drie uit I de eerste klas B afdeling Dordrecht °°kP™™>tl*recht had «ekregen naar J de KNVB voelde Tricht, nummer die in IA (na een beslissingswedstrijd om i de tweede plaats tegen Everstein) zich achtergesteld. De heer A. Goedh art, competitieeleider van de afdeling Dordrecht, had hiervoor begrip. Na j vele discussies met de KNVB is hij erin geslaagd, een plaatsje voor j Tricht in de KWB te vinden. Dins- j dag viel de beslissing. M1DDLESBOROUGH Dc Ne derlandse tafeltennisjeugd heeft op de eerste dag van het Europese kam pioenschap, dat gehouden wordt in Thornaby (b(j Middlcsborough, met 5—1 verloren van de Engelse A-ploeg. De Nederlandse jongens wonnen later met 50 van Denemarken. De meisjes verloren met 30 van West- Duitsland maar versloegen Engeland met 31. Later op de avond wonnen de jongens met 5—0 van Griekenland in de strijd om de negende plaats. SNEEK Op de hardzeildag van dc Sneekweek heeft het Hollandse regenboogteam woensdag de voor sprong op de Friezen vergroot. Vooral de Rotterdammer De Goederen on derscheidde zich door wederom als eerste te finishen. Holland dat woens dag won met 30.1 tegen 25 punten leidt nu met een totaal van 59.2 pun ten. Friesland heeft 52 punten verza meld. PARIJS „Het zijn echte stommerikken, die smerissen, en ook de mensen van de luchtvaartmaatschappij", ver klaarde Charles Semo-Tjord- man, die met slechts één cent op zak eerste klasse van Sydney naar Parijs was ge vlogen. De veertienjarige schooljongen vertelde gisteren in Parijs dat hij aan boord van het straalpassa- glersvliegtuig kon komen door langs de douane achter een wild vreemde familie aan te rennen en te roepen: „Papa, papa, wacht op mij". Charles, die net een slecht schooljaar in Australië achter de rug had onthulde al een tijdje te hebben gebroed over een terug keer naar Parijs.' Een jaar gele den was hij niét zijn ouders geëmigreerd naar Australië, maar hij vond het daar absoluut niet leuk. Verkeerd Vorige week dinsdag stapte Charles naar het vliegveld van Sydney en liep met een familie mee door de douane- en politie controle. Hij had £>ch toen echter vergist want het vliegtuig ging naar Melbourne. Charles werd naar huis gestuurd en zijn vader moest de vliegtocht betalen. Hij had dit lesje wel goed ge leerd,, want de volgende keer stapte hij met dezelfde „familie truc" in het vliegtuig naar Pa rijs. „Toen ik eenmaal aan boord was, ging ik naar de eerste klas. De stewardessen vragen nooit iets, die zijn er alleen maar om je te bedienen. Ik kreeg een hele boel lekkere dingen, maar ik heb met niemand gesproken om geen achterdocht te wekken." Bij iedere halte in Singapo re, Bangkok. Colombo en Athene stapte Charles uit om een kijkje op het vliegveld te nemen en iedere keer kon hij <yiet de doorreiskaart, die hij bij het ver laten van het toestel kreeg, weer aan boord komen. Paspoort In Parijs ging Charles, die geen paspoort bij zich had, met zijn ..papa. papa. wacht op mij" soe pel langs de douane- en immigra tiecontrole. Via een lift kwam hij in de Franse hoofdstad waar hij bij de ouders vari een vriendje zijn intrek heeft genomen. „Ik ben hier gelukkig". 7.ei Charles hoewel een beetje heim wee hem toch kennelijk niet vreemd is: ..Het enige wat ik nu nog wil. is dat mijn vader ook weer hier komt wonen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7