Leiden krijgt er een zesde wethouder bij WEEKAGENDA ANDERHALVE TON SCHADE BIJ BRAND STOKVIS TE ALPHEN Vakantie in de bouw Oude raad delegeerde verscheidene voorstellen naar de nieuwe Meer woningbouw voor Alkemade W. VAN DOORN JUBILEERDE Argwaan Tienduizendste bij Aqua '70 Burgerlijke stand van Leiden Verlichting Archivaris NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 4 AUGUSTUS 1970 LEIDEN De gemeenteraad, gistermiddag en -avond voor het laatst in oude samenstelling bijeen, heeft het zichzelf en B. en W. niet gemakkelijk gemaakt. De vergadering werd gelardeerd met I verscheidene schorsingen en veel gepraat bleek achteraf voor niets te zijn geweest omdat meer dan één voorstel van B. en W. werd aangehouden voor de nieuwe raad. Met name betrof dit de voor stellen inzake een onderzoek naar de ontwikkelingsmogelijkheden in de binnenstad, de instelling van een adviesraad voor de binnen stad en het treffen van verkeersvoorzieningen op Korevaarstraat I en Levendaal en omgeving. Eén belangrijk voorstel van B. en W. behaalde in elk geval de eind streep: uitbreiding van het aantal wethouderszetels van vijf tot zes. Ook dit punt lokte heel wat dis cussie uit. In het voorstel van B. en W. werd deze uitbreiding gebaseerd „op een voorstel van B. en W.", maar het college had er geen be zwaar tegen akkoord te gaan met een amendement-Van Aken (PvdA), dat de uitbreiding van het college onder meer baseerde op de taak verzwaring. Andere raadsleden, on der wie mevr. Geelkerken (prot.- chr.), hadden zich trouwens achter LEIDEN De raad heeft gistermiddag mr. W. Downer benoemd tot gemeente-archi varis als opvolger van mej. mr. Versprille, die eervol ontslag heeft gekregen. ALKEMADE Burgemeester P. M. F. Smolders deed gisteren aan het begin van de raadsvergadering en kele mededelingen over de woning bouw. Naast de verleende medewer king voor de bouw van veertig wo ningwetwoningen van woningbouw vereniging Alkemade, zijn nu ook in aanbouw 58 bejaardenwoningen en 8 woningwetwoningen aan het Pas toor Onelplein. Ook is een begin ge maakt met de bouw van 53 woning wetwoningen aan de Sotaweg. Daarbij kan nog een extra contin gent worden toegevoegd van 14 woningwetwoningen. Verder worden nog 46 eigen-bezitswoningen ge bouwd en heeft de Stichting Bejaar woningen Alkemade plannen in voor bereiding. Ook is er een plan voor de bouw van ongeveer 50 premie- huurwoningen. Aardg. ;as Het bestemmingsplan voor het ten noorden van de Alkemadelaan ge legen gedeelte van de Googerpolder werd goedgekeurd. Dit biedt moge lijkheden voor de bouw van onge veer 900 woningen. Een krediet van f 5000 werd ge voteerd voor het laten drukken van de verzamelde gegevens over de ge schiedenis van Alkemade. Voor de aansluiting op het aard- gasnet van 98 woningen in Rijpwete- ring, Oud Ade en De Kaag werd f 27.440 beschikbaar gesteld. De raad verleende medewerking voor het bouwen van 40 woningwet woningen door de woningbouwver eniging Alkemade. De huurprijs zal liggen tussen de f 165,65 en f 185,90. Eveneens werd medewerking toege zegd voor de bouw van een bijzon dere kleuterschool te Nieuwe Wete ring. LISSE De heer W. van Doorn uit Hillegom heeft gisteren zijn 40- jarig jubileum bij dc Alg. Bank te Lisse gevierd. Toen hij gistermiddag de Nachtegaal binnenkwam, kwam het applaus hem al tegemoet. De heer H. A. Broxterman, direc teur van de bank, gaf een treffende karakterschets. De heer Koops, pro curatiehouder. vertelde over de pret tige samenwerking die hij altijd met zijn collega had gehad. De heer Van Doorn kreeg van zijn collega's een hengel sportuitrusting. deze wijziging van het voorgestelde besluit geschaard. Mede naar aanleiding van opmer kingen van 'de heer Portiheine (VVD) had loco-burgemeester Men ken, die de vergadering leidde, ver klaard, dat de uitbreiding van het aantal wethouderszetels de gemeen te jaarlijks rond f50.000 extra gaat kosten: hierin is niet begrepen de ook bij niet-uitbreiding toch nood zakelijke betrekkelijk geringe uit breiding van het ambtelijk apparaat. O Lang en breed is gepraat over het voorstel tot wijziging van het aantal leden der raadscommissies. De heer Driessen (KVP) diende een amen dement in, dat beoogde plaatsver vangende leden aan te wijzen en de heer Duyverman (WD) voelde er meer voor het aantal commissie leden te beperken tot vijf van tot maximaal vijf - één voor elke fractie van de nieuwe raad. Dit amende ment werd met 26 tegen 3 verwor pen en de heer Driessen trok zijn amendement in nadat de voorzitter had verklaard, dat het systeem van (niet-ingewerkte) plaatsvervangers verre van ideaal is. Een motie- Amptmeijer (PSP) toehoorder - schao in de commissies voor alle raadsleden werd echter met 22-7 aangenomen. De raad kwam gisteravond pas echt op dreef toen het voorstel van B. en W. inzake het instellen van een binnenstadsonderzoek aan de orde kwam. Aan de kritiek van de meeste woordvoerders lag een zekere argwaan ten grondslag; arg waan tegen de bij het onderzoek te betrekken Maatschappij voor Pro jectontwikkeling Empeo, die zelf volgens verscheidene fractiewoord voerders louter commerciële be doelingen heeft door relaties met zustermaatschappijen. Zeer lang van stof was de heer Amptmeijer en de heer Khet (prot.-chr.) vuurde na een uitvoerig betoog tien vragen op het college af. Minister Klompé ook in Leiden LEIDEN De aquariumtentoon stelling Aqua '70 heeft gisteravond de tienduizendste bezoeker gehad. Het was de heer Ouwerkerk, dile vergezeld was van mevrouw Bon. Door de voorzitter van de aquarium vereniging De Natuurvriend, de heer Fabel, werden beiden verwelkomd en kregen bloemen en een mand fruit aangeboden. Het scheelde overigens niet veel of de minister van CRM, mej. dr. M. Klompé was de tienduizendste ge weest. Vergezeld van een aantal staffunctionarissen van het minis terie bracht zij een bezoek aan de expositie, waarbij zij door bestuurs leden van commentaar werd voorzien. Voor de minister was Aqua '70, ge tuige haar enthousiaste reacties een ware belevenis. Het ministeriële bezoek duurde ruim een half uur. De bewinds vrouwe was nog maar net weg, toen de tienduizendste bezoeker, de heer Ouwerkerk, binnen kwam wande- den. De Natuurvriend is er vast van overtuigd, dat Aqua '70 meer dan 50.000 bezoekers zal trekken. Waar schijnlijk nog deze week zal er op de tv de nodige aandacht aan de ex positie worden gewijd, waarvan stel lig de nodige reclame zal uitgaan. Een cameraploeg van de NOS onder leiding van de heer Gerritsen is vo rige week al opnamen komen ma ken. LEIDEN GEBOREN: Marieke Joanne Elise dr v A van der Meer en H C Lutmers; Nikanor zn v A A Verkade en L Hemerik; Ingrid dr v J A Hoogkamer en J M G Vrijburg: Jacobus zn v J van der Stee.i en A Kromhout; Ramon Albert zn v A Jes se en M Poot; Sandor Henry Philippe zn v F Daalmeijer en H Franse; Ma- rije Jeltje dr v J W M Osse en J H Koumans; Heieen Petra Cornelia drv J van der Hoeven en J P de Bruijn; Marino Mik zn v B Molenaar en F Braun; Margaretha Clazina dr v H C Lindhout en C H M Turenhout; An- nemieke dr v P Kuiper en J J Nie- boer; Johannes Cornelis zn v J Groot en J Verstraten. OVERLEDEN: L van der Staaij, 7 jun 1898; A Mons. 28 mei 1905; C Tak, 11 aug 1895; G M Bohrt, 2 apr 1886, weduwe van C J dc Graaf; C van Hameren, 20 sep 1913, echtgen van L H Hoogenboom; M J A Akerboom, 29 jan 1924, echtgen van G A van der Haar. Na schorsing stelde de voorzitter namens het college voor het voor stel aan te houden voor de nieuwe raad en het nieuwe college, waar mee de raad akkoord ging. De vraag: waarom heeft dit college de zaak nog in de oude raad gebracht, beantwoordde de heer Meniken met de mededeling, dat het voorstel was gebaseerd op het akkoord in de (slecht bezochte) commissieverga- deringen. Goed nieuws voor de zaken mensen en bewoners van Mors- straat en Haarlemmerstraat: de openbare verlichting zal in bei de straten worden verbeterd en de Morspoort komt ook nog in schijnwerperlicht te staan. Ten aanzien van de in te stellen adviesraad voor de binnenstad, kan nog worden opgemerkt, dat de zaak eerst nog zal worden doorgepraat met onder meer de „bezwaarden", en wel Leefbaar Leiden, de Werk groep Binnenstad, Oud-Leiden en City-Centrum, die nogal kritiek bleken te hebben op de voorgestelde samenstelling van de adviesraad. Als opvolger van de eervolontslagen mej. mr. A. J. Versprille werd mr. W. Downer benoemd tot gemeente archivaris. Curator van het Stedelijk Gymna sium werd ds. J. A. Eekhof, con rector van de Louise de Colygny- soholengemeenschap de heer C. C. Akkerman en conrector van de Rembrandt-soholengem eenschap de heer W. P- Leenen. De verlichting van de Mors- straat zal worden verbeterd, zo besloot de raad gisteravond en tevens worden aan drie kanten van de Morspoort permanente schijnwerpers op gesteld. Sterke tennissers op Leimonias-tornooi DEN HAAG Het Clubtoernooi van Leimonias, dat vrijdag, zater dag en zondag op het centrecourt van Klein Zwitserland (Den Haag) wordt gehouden, zal worden opge luisterd door de aanwezigheid van zes Wixnibledon-deelnemers. Daartoe behoren de oud-Wimbledonkampioen in het gemengd dubbelspel, de Australiër Bob Howe, de aanvoerder van het Britse federationcupteom Alan Mills en de Zuidafrikaanse Daphnie Botha, die in HiHlversum de veelbelovende Amerikaanse Peggy Michel versloeg. De volgende teams nemen deel: All England Club: Jeane Knight. Jill Mills. Bob Howe en Alan Mills; Detr Klipper Hamburg: Karin de la Porta. Renate Horn. Mario Bremmer en Werner Merlins; Rondebosch Kaapstad: Daphnie Botha en Sannie Grauws; De Eagles: Marian Laudin en Marisan (Roem.) of Cimek (Tsi.sl.) en Leimonias: Ada Bkker. Nicky Vos. Peter Soeters en Evert Schneider. KOUDEKERK Trimlief hebbers in Koudekerk kunnen zich wenden tot de heer D. Westerduin, Burg. Verheullaan 41. Deze trimactie wordt gehouden door de gym nastiekvereniging „Aspasia". voor wat betreft Koudekerk en Ha- zerswoude-Rijndijk. ALPHEN Een grote brand trok gisteravond duizenden toe schouwers naar het Industrie terrein West. „Stokvis staat in brand", was de kreet die men hoorde. Het viel mee, in zoverre, dat het niet de hoofdgebouwen waren, waar de vlammen uit sloegen, maar een loods waarin kabelrollen, plastics en afval stoffen waren opgeslagen. Eén van de employé's ontdekte de brand omstreeks kwart over acht. Het publiek stroomde naar de Be- drijfsweg. Ongevaarlijk was de situa tie niet, want van tijd tot tijd klon ken flinke knallen, vermoedelijk gas flessen die tot ontploffing kwamen. De brandweer, onder leiding van commandant A. Korver, wist het vuur te localiseren, ter bescherming van het hoofdgebouw. De enorme rookontwikkeling maakte het hun moeilijk en men moest gebruik ma ken van zuurstofmaskers. Na ruim een uur had de brandweer van Alphen, bijgestaan door Aarlan- derveen en Zwammerdam en assis tentie van de Kouderkerkse brand weer, de brand bedwongen. De rook ontwikkeling duurde nog geruime tijd voort De schade was aanzienlijk. In de loods stond onder meer een oven voor afvalverbranding, een zware vorkheftruc en nog wat kleiner ma teriaal en mede door de rollen kabels die in en om het gebouw stonden en verloren gingen, werd de totale scha de gisteravond geschat op minstens f 150.000. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Morgenavond: Sparta tegen het militair elftal in Warmond WARMOND Op het gemeentelijk sportterrein Iverbods zal morgen avond (aanvang 6.30 u.) een wed strijd worden gespeeld tussen ere divisieclub Sparta en het Nederlands mil. elftal. Sparta zal met de vol gende spelers naar Warmond komen: Doesburg, Venneker, Ter Horst, Eijkenbroek, Bentzon, Buitendijk, Van der Veen, De Quant, Heijerman, Klijnjap, Jansen, Bosveld, Koud- ijzer, Van Staveren en Kowalik. Het Ned. mil. elftal is als volgt samengesteld: d. Van Dongen (NAC), a. Drijver (Sparta), Visser (Sparta), Mellaard (NEC) en Van der Ley (Go Ahead); m. Politiek (Limbur- gia), en Bonsink (DWS); v. Suiker- buik (FC Vitesse-België), Kuiper (DUNO), Stout (Haarlem) en Bos man (FC Drente). Scheidsrechter is de heer Lou van Ravens uit Schiedam. KOUDEKERK Ons Genoegen nam met 162 duiven deel aan de wedvlucht Fergnier, 290 km. Uitslag: gebr. De Wit: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 29, 31, 32, 33, 38, 40, J. Faber: 4, M. Schellingerhout 6. 15. 25. 39, 41, Jac. de Jongh: 11. 27, 28, 36, 37, H. Schellingerhout: 18, H. van Vegten en Co.: 21, L. A. Smits: 30, C. P. de Keyzer: 34, 35. LEIDEN De bouwvakvakantie heeft de bouw van het woonhuis voor leerling-verpleegsters en de aangrenzende school voor de paramedische opleidingen van het Academisch Ziekenhuis tijdelijk stilgelegd, en de rust doen wederkeren rond het nabijgelegen ,Bosmanhuis". Maar over enkele dagen zal weer energiek worden verder gebouwd aan het complex, dat medio 1971 in gébruik moet worden genomen. Het ivoonhuis telt ruim 300 kamers voor leer ling-verpleegsters, en is door gemeenschapsruim ten verbonden met het schoolgebouw, dat in laag bouw is gehouden. De afdeling opleidingen van het academisch ziekenhuis telt ongeveer 500 leer lingen en verzorgt de opleiding van verplegend en paramedisch personeel, zoals verpleegkundi gen, ziekenverzorg(st)ers, operatiekamerassisten ten, doktersassistenten, röntgenlabor anten, EEG- laboranten, fysiotherapeuten en medisch ana listen. Speciale opleidingen hebben plaats voor de nierdialyse en de intensive care, d.w.z. de inten sieve verpleging van patiënten op hoog niveau. Het gehele project zal, inclusief de inventaris, ongeveer f 11 miljoen gaan kosten. Het „Bosman huis", dat door de nieuwbouw overweldigd lijkt, zal worden afgebroken. Dinsdag 4 augustus Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Hooglandse kerk. 8 uur: concejj Sy racuse University Band in het kader van de Pilgrim Fathers herdenking. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk Voorstraat, 8 uur: orgelconcert Jan Wel- mers. Woensdag 5 augustus Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Vaste voet op de Zuidpool". KATWIJK AAN ZEE Oude Kerk Boulevard, 8.30 tot 9.15 uur: zomeravond- zang. NOORDWIJK AAN ZEE Kerk Hoofdstraat, 8 uur, zomeravondzang. Donderdag 6 augustus Museum Volkenkuride, 3.30 uur: vakan tiefilm „Het woud der schemering". Vrijdag 7 augustus Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Ber nard Bartellnk, medewerking Ruud v/d Meer. Zaterdag 8 augustus KATWIJK AAN ZEE Bloemencorso Flora's kleurenpracht aan zee. om 2 uur vertrek van veiling Flora te Rijnsburg. 8.15 uur avondcorso. MUZIEKAGENDA l] Maandag 3 aug. 8.15 uur orgelconcert Piet van Egmond in Grote Kerk Noord- wijk Binnen. Dinsdag 4 aug. 8 uur orgelconcert Jan Welmers in Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee. Woensdag 5 aug. 8.30 uur zomeravond zang in Oude Kerk Katwijk aan Zee. Woensdag 5 aug. 8 uur zomeravondzang in kerk Hoofdstraat Noordwljk aan Zee. Vrijdag 7 aug. 8.15 uur orgelconcert Bernard Bartclink in Pieterskerk Leiden, met medewerking van Ruud v/d Meer. Dinsdag 4 augustus 8 uur in Hooglandse kerk: concert Syracuse University Band in het kader van de Pilgrim Fathers her denking. FILMS CAMERA Dag. 2.30 en zo 2 en 4 uur: Jungle Boek, a.l.: 's avonds 7 en 9.15 uur: Ik ben nieuwsgierig blauw. 18 Jaar; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De terugkeer van Dracula. 18 Jaar. LIDO Westside Story, li J.. dag., ook zo 2.30 en 8 uur. LUX OR Louis de Funès-f estlvaldo tot en met ma Le Gendarme de Saint Tropez, di tot en met vrij De Gendarme in New York en za tot en met woe 12 augustus Op vrijersvoeten; dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. REX Wolven in Battle-dress. 14 Jaar. dag 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur, dag., behalve zo; Onkruidzaaiers ln Fabelttesland: vr- en 'zat-nacht 2330 uur: Het badhuis van de 7 zaligheden. STUDIO Samen uit. samen thuis, a.l., dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur: dag. behalve zondag 1030 uur: SJors en Sjimmle ln het land der Reuzen. TRIANON Jerry In de boot. aJ., dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 230. 4.45. 7 en 9.15 Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geopend van 10—4 u. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502: De Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 53274 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Herdingh Blanken. Dokte rsdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). De Rippers hadden fijne vakantie RIJPWETERING Ze zijn weer thuis. De jonige leden van jeugd- en sportvereniging De Rippers. Bruin gebrand en vol leuke herinneringen zijn ze teruggekomen na een ge weldige vakantie. Dat was vooral te danken aan de gastvrijheid van het jeugd-, drum-, tamboer- en pijperkorps „Jong en Bly" uit Breda, en aan het mooie weer. De kinderen uit Rijpwetering deden tijdens die vakantie mee aan de jeugdvierdaagse van Breda, zo dat ze elke dag 10 km wandelden. Tijdens een songfestival won Peter Zwetsloot met zijn vertolking van het lied „Het zal je kind maar wezen" de eerste prijs. Bij een défilé langs het stadhuis van Breda aan het einde van de Vierdaagse maaikten de Rippers als grootste groep een heel goede in druk. uur tot ia uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 830 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot U uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10, 13.00-14.00 uur; zaterdag 15.00-16.00 uur: Behandeling na ongevaUen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door bet Aca demisch Ziekenhuis A l,rmnnmm,f Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur) Academlscb ziekenhuis: bezoekuren Brandweer 6 maal 8. Politie 6 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuld-WeM Hulpveriemngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat lao- ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101. ölj geen gehoor tele!. 10460 voor informatie telef 83921 Bezoekuren ziekenhuizen Academische ziekenhuis: voor patiënten ln klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.0019.45 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag 14.301530 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens patiënten klasse 3): dagelijks van 19.00— 19.4S uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Praematuren (allen voor ouders): maan dag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur; zaterdag en zondag van 14.15—1430 Kinderkiiniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 1835—19.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.0016.00 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur. EUlsabethzlekenhuls Lelden, derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 1Z. 3 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden* dagelijks van half twee tot haf drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag, en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlëntcn dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 1430 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot Jelgersmaklinlek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. U tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dam HJks (ook zondag): le en 2e klas: van 10,30—11.00 uur van 14.00—15.00 uur van 18.00—19.00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur. van I8.0*~ 1930 uur Kraamafdellng; van 14.00—15 00 uur. van 19,00—1930 uur alléén voor echtgenoten. Kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—1830 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders. Kinderen benedeD 16 jaar geen toegang. NOUKDWIJK - Sole Mllo klasse-pa- tien ten dagelijks van 8 tot hall 6 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatlënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 8. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium. longkliniefc dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-al de ling dagelyks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half g tot half 6. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tot half 4. TENTOONSTELLINGEN Hortus Botanicus. Rapenburg: aquarlm- tenioonstelling Aqua '70. dag. van 10 tot 22 uur, tot 16 augustus. Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten PUgrlm Fathers Leiden (van 20 april tot 4 oktober). Rijksmuseum van Natuurlijke Hlstorteg Raamsteeg: expositie t.g.v. 150-Jarlg be staan. dag. 1O-4 u. zond. 1-4 u. tot 0 augustus. Lakenhal: zom «Tentoonstelling Hol landse Vanl tas-voorstellingen uftt 17de eeuw (26 Junl-23 augustus). Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving ln N.W.-Afrlka (28 mei - 13 oktober). MUSEA Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen «30-1230 dl nvt, en vröd. ook 14-1T uur dort us. Rapenburg 73: 1 aprll-30 sept, O- 12 en 1330-17 uur, zon. 10-16 uur, Irsismi zat cn zon en 13.30-16 1 gesloten. MoJenmuseum De Valk: 1 1 dinsd tjn. zat. 10-17 ar. ton 13-17 uur. maand gesloten. Ned. Legermuseum, Pesthuis!—n t, ma. t.m vrfj. 9-17 o., ton. 13-11 u. I Pilgrim Fathera-mua-um, Vbet 46; ma. - t.m. vrfj. 8-12 en 2-4.30 our. V '16 sept. 1 feeatd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3