in Leiden Vrijdag vlootschouw |edenmisdri j ven opgelost BEURSO VERZICHT Cleyn Duin deze week postzegelcentrum Winst Hoogovens steeg met bijna 41 procent inds vrijdagavond: egen arrestaties Virtuoze Bachvertolking in Noordwijks kerk Reconstructie Pilgrims.tocht van Leiden naar Delf shaven Ver. Majanglanden wil liquideren Ontvangst Halfjaarcijfers Amrobank 'E LEIDSE COURANT DINSDAG 28 JULI 1970 80 (EN HAAG De politie heeft af vrijdagavond negen per- >vtt< en in de leeftijd van dertien en met. 49 jaar gearresteerd, verdacht worden van ver- ri'ajchting, diefstal, mishande- ontucht, brandstichting en mop van verdovende midde- De aanhoudingen volgden een serie misdrijven, die los elkaar staan. Kaf aterdagnacht werd een 14- a arig meisje verkracht op raakliggend terrein bij de van Lou van Burg op an de Boulevard. de nacht van vrijdag op aterdag werd een 26-jarige ezinsverzorgster door haar amerverhuurder gedwongen emeenschap te hebben, en 28-jarige onderwijzer leeft ontucht gepleegd met eerlingen. ijf Jongens hebben 20 keer e vlam gestoken in sloop- )anden in het Haagse Be- ^uidenhout. een Haagse bar verkocht Ben kantoorbediende hasjiesj. et eerste geval volgde op een joek aan de feesttent aan de Sche- ingse Boulevard. Drie vriendin die om twaalf uur thuis moes zijn, verlieten voor dit tijdstip tent van Lou van Burg. ij de uitgang gekomen bemerk- I zij dat er in de tent een vecht- "ij gaande was. Twee van hen ;en terug om hier getuige van te De ander, een 14-jarig meisje Scheveningen, bekommerde zich niet om en liep alvast naar i. Op dat moment werd zij [gegrepen door een 19-jarige ling-monteur uit Spoorwijk. „Karei" meisje kende de jongen als irel". De jongen trok zijn slacht- _Jr mee naar het braakliggend yuiv tivee ivoningen jor minder validen iLPHEN By het complex van keuzewoningen, die gebouwd zul- worden in het bestemmingsplan .derveld I, heeft architect J. Dek- te Hazerswoude een plan ont- rpen voor de bouw van twee aan- .aste woningen voor mindervali- i. Het bestuur van de woning- twvereniging „Alphensch Belang" de bouw van keuzewoningen zorgt, wil ook de bouw van deze ie woningen op zich nemen. )e woningen, waarvan alle ver- fcken gelijkvloers liggen, bevat- een woonkamer van ongeveer 0 m 2, een hoofdslaapkamer van eveer 16.45 m2, terwijl de beide ere slaapkamers een oppervlakte iben van ongeveer 15.25 m en m2. Verder hoort bij elke wo- een garage. iet aannemersbedrijf nv Egbo te ;erswoude wil de bouw van beide iingen op zich nemen voor een rag van f 121.392, Snaathorst nv Rotterdam de centrale verwar- Igsinstallatie verzorgen voor to- f 8.545. Met bijkomende zaken en krediet nodig van f 161.000. rijk geeft voor de bouw van 1 woningen een extra subsidie. >HEN Binnenkort zal de voet- jereniging Alphen haar sportten en nabij het Bospark verlaten en kieuwe velden van het sportvel- komplex De Bijlen in gebruik ne- j, waar een nieuw clubhuis in kouw is. In verband daarmee st zij haar clubgebouw te ver- >n. Men is met het gemeentebe- r een bedrag van f 25 000 over gekomen. Aan de raad wordt •gesteld tot de aankoop te be ien. Het college wil het clubhuis emmen voor jeugdwerk, waar- f de raad te zijner tijd een voor- !kan verwachten. lit de RIJNSTREEK iAZERSWOUDE Geboren: Lo- rijk Abraham z v Karei Hendrik lewijk van Klaveren en Pieternel- Maria van der Heijden;-Mireille v Teunis Staring en Elizabeth lien. ndcrtrouwd: Hendrik Oppelaar, jaar en Ingrid Georgine Groen, iaar. etrouwd: Gosewinus Marius Dors- 1, 22 jaar en Geertrui den Haan, |aar; Alfred Muijzert, 22 jaar en anna Maria Agnes Lourier, 20 r; Maarten Pieter de Bruin, 26 f en Geertruida Buitenhuis, 22 r; Dirk Nicolaas van den Bosch, iaar en Maria de Vrij, 19 jaar. (verleden: Sophia Carolina van i Spek, w v Hendrik van Wierin- l 76 jaar. irtJDEKERK Ons Genoegen met 167 duiven deel aan de f- Vlucht St. Ghislain H. Uitslag: Vegten 1 7 9 18 22 24 37 39; B De Wit 2 3 4 5 6 8 13 14 15 21 5 27 30 35 41; J Faber 10 31; H jllingerhout 11: Jac de Jongh 12 B 33 34 36 40; Comb Hoogenboom 7 19 23; C P de Keyzer 28; M BMJllingerhout 32 38 42. >k werd gevlogen vanuit Berge- Uitslag: H Schellingerhout 1; t De Wit 2 4 6; H v Vegten 3 5. terrein achter de feesttent, waar hij haar op de grond wierp. De leer ling-monteur rukte de kleren van het meisje uit en dwong haar tot ontucht. Na een worsteling wist het meisje aan de bruut te ontkomen en rende gallend naar de Ingang van de tent. De man liep het naakte meisje ach terna en probeerde haar opnieuw bij de polsen te pakken en mee te trek ken. Dit werd "voorkomen door de tussenkomst van twee vrouwen, die zxjjuiist de tent verlieten en de jon gen en het meisje zagen. Hierop zette de leerling-monteur het op een lopen. Het meisje werd naar het bureau aan de Duinstraat gebracht. Daar verklaarde zij het adres van haar aanrander te weten. Enkele uren daarna kon de mon teur van zijn bed gelicht worden. Hij geeft toe het meisje verkracht te hebben. Van detaLls kon hij zich niets meer herinneren. Volgens de politie was „Karei'' niet onder in vloed- Het meisje moest zich onder doktersbehandeling stellen. Nachtkleding Een 26-jarige vrouw, zö is ge zinsverzorgster, kreeg in de nacht van vrydag op zaterdag op haar ka mer in de buurt van de Wouwerman- straat bezoek van haar hospes, een 46-jarige zonder beroep. De vrouw was gekleed in nachtkleding. De man drukte een spons met bijtend middel In haar gezicht en dwong haar vervolgens tot ontucht. De vrouw is ongehuwd. Op zaterdag kon de politie hem in zijn woning aanhouden. Hij blijkt al vaker met de zedenpolitie in aan raking te zijn geweest. Een moeder heeft vrijdag aangifte gedaan van onzedelijke handelingen tussen haar zoontje en een 28- jarige onderwijzer van een chr. la gere school in Morgenstond. Hierna kwamen nog vijf gevallen van on tucht met leerlingen aan het licht. De onderwijzer bekende sinds 1965 dit gedaan te hebben met leerlin gen van omstreeks 12 jaar. Meestal wanneer zij bijles kregen. Sloopbranden De politie heeft vijf jongens aan gehouden van 13 tot en met 16 jaar, die om de sensatie tot twintig keer toe brand hebben gesticht in sloop- panden in het Bezuidenhoutkwartier. Twee ervan, een 16-jarige leerling bakker en een 15-jarige glazenwas ser, werden als eersten aangehouden in verband met diefstal van twee race-fietsen uit de Lekstraat. Toen de recherche ging 'doorzagen' kwa men ook de andere feiten aan het licht. De kinderbescherming zal in samenwerking met de justitie zich over de vijf jongens ontfermen. In een bar achter aan de Laan van Meerdervoort heeft de politie vrij dagavond een 21-jarige kantoorbe diende aangehouden, die in het be zit was van 50 gram hasjiesj. Dit heeft een handelswaarde van 500 gulden. De kantoorbediende pro beerde de hasjiesj te slijten aan de barbezoekers, die vooruit geld moes ten betalen. Op een later tijdstip zou het verdovend middel worden afgeleverd, hetgeen ook gebeurde. De hasjiesj werd door de kantoor bediende gekocht in een andere plaats. KATWIJK Burgemeester A. G. Vermeulen (links op de foto) opende gistermiddag in de kleine zaal van sporthal „Cleyn Duin" de expositie die de afdeling Katwijk van „Philatelica", ter gelegenheid van het tienjarig bestaan organiseert. Na het welkomstwoord van voorzitter J. L. van Kempen, sprak de landelijke voorzitter de heer N. F. Heideman. Hij toonde zich verheugd over de groei van de afdeling, die nu 120 leden en 100 jeugdleden heeft. Burgemeester Vermeulen wees in zijn toespraak op het nut van hel ver zamelen in het algemeen en het verzamelen van postzegels in het bijzonder. Gezien het ledenbestand legde de burgemeester de nadruk op het belang van de afdeling Katwijk. De expositie zal zeker belangstelling trekken en een goede propagandistische waarde hebben. Na dit officiële gedeelte volgde een rondgang langs het tentoongestelde materiaal. Een enkele uitzondering daar gelaten betreft het hoofdzakelijk motiefverzamelingen. Het geheel maakt een verzorgde indruk. Bijzondere aandacht verdient een omvangrijke motiefver- zaméling van de Benelux. Veel facetten uit de geschiedenis van de drie lan den worden met duidelijke toelichtingen aan de bezoekers getoond. De expositie is te bezichtigen vanavond tot 10 uur en morgen eh over morgen van 10 tot 12 uur 's morgens en van 2 uur 's middags tot 10 uur 's avonds. Zaterdag wordt een ruildag gehouden, die duurt van 10 uur 's mor gens tot 5 uur 's middags. (Foto Kruyt) NOORDWIJK Gisteren, op de dag dat Joh. Seb. Bach tweehonderd en twintig jaar geleden overleed, wijdde Feike Asm-a in de Grote Kerk te Noordwijk Binnen zijn gehele pro gramma aan deze grootste contra puntist aller tijdeii. Zijn begenadigde geest leeft voort in een onvoorstel baar groot oeuvre; een nalatenschap van honderden- vocale en instrumen tale werken. Het mag merkwaardig lijken (voor mij is het dat niet), dat de romanticus Felix Mendelssohn Bartholdy de ogen van het mensdom hiervoor heeft geopend. Met deze opmerking zitten we na tuurlijk midden ln de problemen, wa-ar ik het in dit ruimtebestek niet over kan hebben. Volstaan mag wor den met de constatering, dat onze moderne tijd op enkele details na, zich langzamerhand een inzicht in de stijl eigen heeft gemaakt. Een van onze prominenten was gisteren aan het woord. Feike Asma interpreteert Bachs werken op een wijze, waar aan diens onsterfelijke (lees: leven de) geest evident is. Hij speelde ons een moeilijk pro gramma voor, waarin twee monu mentale preludia en bijbehorende fu ga (h-moll en c-moll) correct en over tuigend. Een tweetal trio's (c-moll en G-dur) en vier juwelen van Cho- xalvorspiele. Het waren vooral laatst genoemde werken hij opende met Ich ruf zu dir Herr Jesu Christ Vit de BOLLENSTREEK LISSE De Oude Blauwband hield met 185 duiven een wedvlucht vanaf Qui- vrain. Afstand 148 km. Uitslag: J van Dijk I 3 7 12 21; Th v d Ploeg Zn 2 10 16 25 28: M de Vreugd 4 5 8 9 17 23 30: G Does- wijk 6 14 24 34 33; Q Doeswijk 11 27; G B Roodenburg 13 19 26 31 35 37; J Faas 15: J Langeveld 18; C N Zuidhoek 20 29 32 36; C A Oppelaar 22. De Luchtklievers vloog met 39i duiven een vlucht vanaf St. Ghislain. Afstand 208 km. Uitslag: Jac van Es 1 19 31 52 55 76; mevr van Gerven 2 13 30 40 49 54; H J van Diest 3 41 58 61; J A van Diest 4 9 18 48 70 71; L v d Hoorn 5 50 67 68; Aad van Diest 6 10 42 43 77; D van Ruiten 7 53 56- mevr de Wit 8; Comb, van Diest II 27 60 75: H "t Hort 12 14 21 28 59 63 64: Nlc van der Poll 15 73; H Duivenvoorde 16 29; G Krabbers 17 78; J C Mol 20 26 45 66 72 74; J van der Hulst 22 44 57; A C de Borst 23 32; H van Kesteren 24 33 35 39 46- P J Bersee 25 34 37 31: W Akker- waarmee Asma door smaakvolle re gistratie en bezonken voordracht een intieme band smeedde tussen de grote componist en hen, die door stille aandacht hem mee herdachten. Wat dit laatste betreft: de kerk was bijna geheel vol, een uniek en verheugend feit. En hiermee heb ik reeds voldoende de betekenis van Asma aangegeven, ver zijn virtuoos kunnen kan ik niets nieuws meer zeggen. Overigens, dat deed Feike Asma aangegeven. Over zijn virtuoos uitleiding, een magistrale Toccata en Fuga in d-moll. Henry Welbooren Uit de DUINSTREEK KATWIJK Op de begraafplaats ..Duinrust" had maandagmiddag de teraardebestelling plaats van de heer A. Haasnoot, oudhoofd van enkele hervormde scholen. In de Oranjezaal van het Jeugd huis leidde ds. J. de Vos een rouw dienst, waarna hij in de aula van de begraafplaats nog een kort woord ter nagedachtenis sprak. KATWIJK AAN ZEE Op vrij dag 31 juli organiseert de afd. Kat wijk van het Anjerfonds de tweede puzzelrit voor automobielen, motor rijtuigen en scooters. Ook deze keer zal de rit niet al te moeilijk zijn. Er wordt gereden in 2 klassen: A-klas se voor B-rijders en geroutincerden: B-klasse voor C-rijders en onerva- renen. Inschrijf adres in het restaurant van de Sporthal, Stadhoudersdreef, Kat wijk om 19 uur. AMSTERDAM, 27 juli Na lange tijd verwaarloosd in de markt te heb ben gelegen, hebben de scheepvaart fondsen maandag een gedecideerd vaste stemming te zien gegeven. De met name voor Van Ommeren niet onvriendelijke stemming van vorige wéék werd thans met kracht voort gezet en de andere waarden gingen mee omhoog. Als oorzaak wordt ter beurze gezien de vaste stemming op de internationale vrachtenmarkt. Van Ommeren begon bijna vijf punten hoger op 240 en was even later reeds opgelopen tot 244. Kon. Boot werd vier gulden duurder uit de markt ge nomen en Holland Amerika Lijn steeg ruim drie punten tot 87. Scheepvaart unie bleef wat achter met een stijging van een paar dubbeltjes, maar hier is onlangs al het nodige bijgekomen. De internationals lagen over het al- Sfeer in 't gezin De ,Jfieuwe Leidse" er man 36 38; W Lans 47; J B KruSe 62 65; A Arendsman 69 Verder hield de Luchtklievers met 72 duiven een lange vlucht (877 km) vanaf Bergerac Uitslag H J van Diest Zn 1 3 16 23; H "t Hort 2 6; Chr de Bruin 4 13 17; H Duivenvoorden 5 14 19 21 24; J A van Diest 7 9; J van der Hulst 8; Nico van der Poll 10 14 22; D J P van Ruiten 12 18; Jac van Eb 16: P J LEIDEN Een vloot van 65 antieke schepen, voornamelijk rond- en platbodems en waarschijnlijk de mooiste exemplaren, die in Neder land op dit moment bij elkaar te krijgen zijn, zal vrijdag 31 juli af gemeerd liggen aan de Oude Vest en de Oude Singel. De volgende dag, zaterdag 1 augustus zal deze vloot uit Leiden wegzeilen, richting Delfshaven, waar men nog dezefde avond hoopt te arriveren. Met deze tocht gaan de eigenaren en beman ningen, die allen in historische kle dij gestoken zijn, de tocht herden ken, die de Pilgrim Fathers in 1620 vanuit Leiden naar de Rotterdamse haven maakten. Vandaar zeilden de Pilgrimfathers naar de Nieuwe We reld. Voor de vlootschouw, die veel lief hebbers van het echte antieke zeil schip naar Leiden zal trekken, heeft zich behalve de Stichting Pilgrim Fathers Herdenking ook de Stich ting Stamboek- en Platbodem Jach ten bijzonder ingespannen. IJMUIDEN Hoogovens be haalde in het tweede kwartaal 1970 een netto winst van f 51.5 min, hetgeen een stijging van 49.7 pet betekent ten opzichte van het tweede kwartaal 1969. Evenals het vorige kwartaal, toen de winst met 48.0 pet steeg, is dit in belangrijke mate toe te schrijven aan de hogere omzet. Van invloed is ook dut de opbrengstprijzen van de produktcn, die in het tweede kwartaal 1969 nog betrekkelijk on gunstig waren, in het tweede kwar taal 1970 beduidend hoger lagen. De grondstoffen- en vrachtprijzen vertoonden in het tweede kwartaal 1970 een voortgaande stijging. De in vloed hiervan op de winstmarge (be drijfswinst in percentage van de omzet) werd geheel gecompenseerd door het eveneens iets hogere niveau van de opbrengstprijzen en de ge stegen bezettingsgraad van de fa brieken. Door een incidenteel hoge omzet bij enkele concernonderdelen met een relatief lage marge, daalde de gemiddelde winstmarge van 17.1 tot 16.4 pet. Volgens plan werd in de loop van de maand mei één van de grote hoogovens voor een zeven maanden durende periodieke reparatie buiten Veertig jaar bij bank LISSE De heer W. van Doorn uit Hlllegom en kassier bij de ABN in Lisse viert maandag zijn 40-jarig jubileum. Hij begon als jongste be diende bij de Twentsche bank in Hillegom, waar hij 32 jaar heeft ge werkt. Toen hij het kantoor in Hil legom verliet, was hij assistent-kas sier. Ruim 6 jaar geleden volgde zijn benoeming tot kassier van de Alg. Bank Ned. in Lisse. Maandagmiddag is er van 5 tot half zeven in De Nachtegaal een receptie. werking gesteld. De staaiproduktie lag in het tweede kwartaal 1970 des ondanks ruim 10.000 ton hoger dan in de eerste. De winst per aandeel bedroeg f 3.83 tegen f 2.81 in het tweede kwartaal 1969. Bij de bepaling van deze cijfers i srekening gehouden met de kapitaalsvermeerdering tengevol ge van de in het voorjaar 1970 uit gekeerde agiobonus. Aldus Hoogovens vandaag in een kwartaalbericht. Uit de VEENSTREEK NIEUWKOOP Geboren: WUlem Johannes z v J Kranenburg en A C Plomp, Marisstraat 7; Dominicus Cornelis Wilhelmus, z v W A Pieterse en C P M van Wijk, Rozenstraat 26; Nienke Wietske d v G van der Duim en N van den Born, Zonnedauwlaan 7; Eva Catharina d v J Rijfers en J Domburg, Zuideinde 160. Ondertrouwd: W A Bosman, 29 jaar en C J M Baas, 22 jaar; P A M van Dam, 23 jaar en M A van der Zwet, 21 jaar; F Wöudstra, 20 jaar en K M Bloos, 19 jaar. Getrouwd: G H Griffioen, 25 jaar en A van Lith, 21 jaar; P J J van der Burg, 24 jaar en C C M Mourits, 25 jaar. Overleden: S M Th Vermeij, 8 maanden. NIEUWKOOP Het vakantiekin derfeest is maandagmorgen gestart met de bouw van een jeugddorp op een door de gemeente beschikbaar gesteld bouwterrein. Er komt nog een grote tent, waarin bij een regen bui geschuild zal kunnen worden. Opperhoofd meester Jaspers, vraag baak voor allen, was tevreden. NIEUW-VENNEP/ABBENES Ds. C. J. Baart to Raamsdonk, die een toezegging van beroep ontving van de hervormde gemeente te Nieuw- Vennep/Abbenee, heeft bedankt. Reeds nu hebben zich voor deel neming aan de vaartocht gemeld: 17 tjalken, 3 lemsteraken, 4 boeiers, 5 Enkhuizer Bollen, 1 Schokker, 1 Wieringer Aak, 2 Hengsten, 4 Hoog- aards, 11 Zeeschouwen, 2 Kajuit- schouwen, 2 Open Schouwen, 1 Staverse Jol en 3 Grundels. Ook zal „De Eersteling", de tjalk van kapi- AMSTERDAM De N.V. Maatschappij tot exploitatie der ver- ecnigde Majanglanden stelt de aan deelhouders voor over te gaan tot li quidatie der N.V. Op 5 augustus kun nen aandeelhouders hierover in een buitengewone vergadering beslissen. Deze vergadering sluit aan op de jaar vergadering. Blijkens het jaarverslag over 1969/1970 is een verlies geleden van f7736. Over het vorige boekjaar werd nog een winst van bijna f30.000 ge boekt. Het verlies is hoofdzakelijk ontstaan door een ongunstig koersverschil op effecten. Het administratiekantoor Claimindo N.V. te Amsterdam zal na ontbinding der vennootschap de belangen van Majanglanden behartigen. Claimindo zal aan vennootschappen die een rege ling met haar willen treffen, voordat de definitieve bedragen van him vor deringen vaststaan, per vennootschap verstrekken een voorlopig certificaat op naam hetwelk op de kortst moge lijke termijn verwisselbaar zal zijn in eert. aan toonder namelijk eert. aan toonder voor vorderingen 19731977 en eert. aan toonder voor vorderingen 1978—2002. Clalmindo zal t.z.t aan de Vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam verzoeken om de uitge geven eert. Claimindo aan toonder, zo mogelijk op te nemen in de officiële prijscourant van de Vereeniging. Majanglanden blijft met nadruk veroordelen dat de Nederlandse rege ring, die buiten haar om, een schade regeling met Indonesië heeft getroffen, zelfs niet garant heeft willen zijn voor nakoming van de verplichtingen die Indonesië, in overeenstemming met haar, op zich heeft genomen. tein Zwiers, die het Kanaal over stak om mee te doen aan het Ad miraal Zeilen te Ramgate (Enge land), meevaren. Vrijdag, 31 juli om 17.00 uur zullen de schepelingen, circa 250 personen, in historisch kostuum, door het ge meentebestuur van Leiden worden ontvangen in „De Lakenhal". Om 18.00 uur zullen de schepelingen „en cortège" begeleid door tam boer en majorettes, van „De La kenhal" naar de Doelenkazerne marcheren waar de avondmaaltijd zal worden gebruikt Na het diner zal een bezoek worden gébracht aan veiling „Flora" te Rijnstourg, waar de praalwagens van het Bloe mencorso dat op 1 augustus zal Goud- en zilvermarkt AMSTERDAM metalen op 27 juli: ink./verk: goud 4070,-/4220 zilver 199,-/211,50 Notering edele vorige: 4070—/4220 196,—/ 210,50 Constante wisselkoersen AMSTERDAM. 27 Juli Contante prij zen: Londen 8 60%—8.61, New York 3.60>/—3.90>/,. Montreal 3.49%—3.49%, Parijs 65.30-66.35, Brussel 7.26—7.26Vt, Frankfort 99.23—99.28 Stockholm 69 441/»— 68.49%. ztirich 63.88%—Milaan 57.27"/.—67^2'/!, Kopenhagen 48.04—48.09, Oslo 50.42—50.47, Wenen 13.07-43.98. Lis sabon 12.58'A12.58%, Madrid 5.14—5.29. plaatsvinden, tentoongesteld zijn. Zaterdag, 1 Augustus 9.30 uur 's morgens zal de vloot uit Ledden vertrekken voor de tocht naar Delfshaven waar men 's avonds 18.00 uur denkt te arriveren. Op de kade in Delfshaven zuiden kraam pjes, worden opgesteld waar de schepelingen iets kunnen gebrui ken. F.G.H.: bevredigend eerste halfjaar AMSTERDAM In een tussentijds bericht meldt do Friesch-Groningsche Hypotheekbank dat de bedrijfsresulta ten over het eerste halfjaar 1970 be vredigend zijn. De verdergaande kos tenstijgingen konden ruimschoots wor den opgevangen. De winst voor aftrek vennootschapsbelasting bedraagt f 6 miljoen tegen f 5,8 miljoen in het tweede halfjaar 1969 en f 5,5 miljoen in het eerste halfjaar 1969. Door de verdere verkrapping van de kapitaalmarkt heeft de F.G.H. in het eerste halfjaar nog sterker dan voorheen de pas ingehouden bij het verstrekken van hypothecaire lenin gen. De activiteiten zijn meer gericht op het verwerven van vastgoed met een groeiende verwachitingswaarde. Veel aandeelhouders hebben al ge bruik gemaakt van het kopen van royeerbare certificaten van aandelen, nadat deze op de beurs van Amster dam waren geïntroduceerd. Ruim 20 procent van de uitstaande aandelen F.G.H. is nu volgestort. Lening ontwikkelingslanden tegen 100 procent AMSTERDAM EmittenJen delen mede. dat de koers van uitgifte van de 8% pet 15-arige obligatielening 1970 groot f50 miljoen ten laste van de Nederlandse Investeringsbank voor ontwikkelingslanden N.V. is vast gelegd op 100 procent. De inschrijving is op vrijdag 31 juli. De storting dient te geschieden op dinsdag 1 september. Officiële beurs notering zal worden aangevraagd. Op 12 augustus: AMSTERDAM De Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. zal op woensdag 12 augustus haar staat van baten en lasten over het eerste halfjaar 1970 bekend maken. Staatsloterij 598ste 28 juli 1970 EERSTE KLASSE Prijzen van: 10,zijn gevallen op nummers eindigende op: 5 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 83 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 76 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 706 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 447 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 935° 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 327" 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 3987 Een prijs van: 2.000,— Is gevallen op het nummer: 058748 2.000,— is gevallen op het nummer: 047292 2.000,— is gevallen op het nummer 092907 f 2.000,— is gevallen op het nummer: 047100 f 2.000,— is gevallen op het nummer: 010746 De prijs van: i 5.000,— is gevallen op het nummer: 069327 f 25.000,— is gevallen op het nummer: 000180 De extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie C herhaal C op het nummer: 089622 En de troostprijs van 1.000,op nummer: 089622 van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. gemeen vriendelijk in de markt, waar bij de verschillen niet groot waren. Hoogovens ging 0,40 vooruit tot 88.70. Evenals Philips op 62.10. Unilever klom 0.30 tot ca 89 en Kon. Olie was niet meer dan prijshoudend op 135.30. AKZO bleef eveneens op de oude prijs van 80.50 staan. Afgewacht moet worden hoe Wall Street deze week voor de dag zal komen. In de cultuursector werd Dela Mij f 1,80 achteruitgezet op 60.80, terwijl HVA anderhalve punt prijsgaf. Het verzekeringsaandeel Nat. Neder landen was gevraagd en steeg f 1,30 (13 punten) tot 82.10. Ook ABN ont moette weer vraag en wel zodanig, dat de eerste notering ruim vier gulden hoger uitkwam dan vrijdag op 236, gevol'gd door een lichte afbrokkeling. Heineken werd 0,80 hoger gewaar deerd op 194.60. In de staatsfondsenhoek trad een merendeels lichte reactie in voor de jongste acht pets leningen. Omstreeks twaalf uur werd voor Van Ommeren 245 betaald en was Deli Mij hersteld tot 61.60. Voor het eerst sinds een volle week is de handel in ICM zij 't nog aar zelend hervat. In de eerste periode mocht slechts een adviesprijs worden opgemaakt. Deze werd gesteld op 440 gulden bieden (de laatste notering van f 408 dateert van 17 juli). In de tweede periode mag een gedane koers worden genoteerd. De lokale markt was verder vast gestemd met een flink aantal fors ho gere prijzen. VNU die samen met vijf Europese uitgeverijen een vereniging heeft opgericht ging f 4,80 omhoog. CSM ging verder omhoog en wel mot 15 punten. Elsevier die éen 7»/« pot convertible gaat uitgeven won vier gulden en Bols boekte drie gulden winst. Ook Dru was vast (plus 13). Kluwer was f 4,50 in herstel en Hol! Betongroep was vier gulden hoger niet te verkrijgen. Tapijtaandelen Dee- so (plus twee gulden) en Bergose (plus vijf punten) ontmoetten enige vraag. Schuttersveld zette de opmars met zes punten voort tot 113. Ca twee gulden beter waren Albert Heijn, ACF, Gist-Brocades en Naarden Che mie. Arnhemsche Scheepsbouw werd 5 punten duurder en Schokbeton ging ook vijf punten vooruit. Verder zag men hogere prijzen voor Homburg, BAM, Nederhorst, Lijm en Gelatine, VMF, Amsterdamsche Droogdok, Rijn-Schelde, Amfas en Tilb, Water leiding. Onder de weinige verliezers bevond zich Interlas, die 15 punten verloor. Bensdorp was acht punten in reactie en AMEV twee gulden. Aangeboden lagen voorts Hoek machine, Cindu/ Key, Reiss, Hero en Naeff. In de tweede helft van de beurs tijd trad plotseling een vrij sterke daling op voor Kon. Olie tot ca. 133.80 om één uur. Volgens, de beurs is dit toe te schrijven aan het feit, dat de grote Amerikaanse koper van vorige week ineens tot verkoop is overgegaan. De scheepvaartmarkt handhaafde de vaste stemming, waarbij Kon. Boot zelfs op liep tot 92 en voor Van Ommeren tijdelijk 247 werd betaald. Scheepvaart Unie profiteerde mee en steeg tot 77. In de tweede periode werd voor ICM f 446 betaald, dat is f 38 meer dan op 17 juli. Deze prijs ligt op basis van de koersen voor Petrofina en Bayer van vrijdag jL dichter bij het bod van Bayer dan bij dat van Petrofina. Twentsche Kabel trok per saldo 8% punt aan en Furness werd f 3 duur der. Bergoss verbeterde 14 punten en verder waren nog vast van Hattum en Blankevoort, Holec en Internatio- Mueller. Daarentegen ging Simon de Wit 11 punten naar beneden. De internationale fondsen waren aan het slot alle lager dan bij opening. Voor Kon. Olie betekende dit t.o.v. vrijdag een verlies van f 1.20 en voor Akzo van f 0.70, terwijl de andere hoofdfondsen onveranderd bleven. Iri de scheepvaartmarkt trad een lichte reactie in, zodat de aanvankelijke winsten niet geheel behouden bleven. 1 Toch bleef de ondertoon vast. KLM werd f 1.70 lager verhandeld op 114. Academische examens AMSTERDAM Aan de VU zijn geslaagd: próp. ex. godgeleerdheid: de heren P Boersma (Gouda); H van der Horn (Kollum); B D Meijer (Vierhuizen): J C de Raadt (Zwanenburg); J G de Roos (Brummen); J A Kootselaar (Uithuizen)- F G Schouwenaar (Wemeldlnge); Ft Steenstra (Arnhem); A W Verbure (Amstelveen); H Wlelenga (Assen); J K de Wit (Rotterdam); rechtsgeleerdheid: doctoraal examen de heren C B Bavlnck (Amsterdam): mej. S A Beks (Hilversum); C Constandse (Amsterdam); J A Janse da Jonge (Amsterdam); H J Jurrius (Amster dam); mej. A G J Langeveld (Hilversum)! A Mlkkelsen (Amsterdam): H D M Mul der (Amsterdam); F I Pieternel la (Amstelveen): J G A M Spoor (Amstel veen); mevr. M Teitler-de Leeuw (Amsterdam); mevr. W Tonkens-Oerkemai (Schiedam); kandidaatsexamen letteren! Frans mevr. M J dc Jongde Roos (Amsterdam!; mevr. R I de Jong-Wcster (Aarlanderveen); doctoraal examen klas sieke talen; J N Bremmcr (Enschede); 3 Huurneman (Leeuwarden): H C G Klui ver (Amsterdam); Frans: mej. M van Dommelen (Woerden); geschiedenis: M W Hartog (Amsterdam); A Monna (Emmen)* Economische wetenschappen: accoun tancy: A J Rijnvis (Zoetcrmeer); social* wetenschappen kandidaatsexamen! nlet-westerse sociologie: L v/d Zee (Bcn- nekom); politicologie: J R M Joorcn (DeS Haag); M Kramer (Wormer); doctoraal examen sociologie: mevr. S Peelen-Dou- ma (Rotterdam): A L R Vermeer (Goes)l J H P de Vries (Amsterdam cum laude): politicologie: w J Klok (Amsterdam); H G Lamberts (Amsterdam). M.O.-biologie: G G Hartof (Hllversum)l kandidaatsexamen Wijsbegeerte: G K Zijlstra (Wassenaar); doctoraal examen: A M Wolters (Amsterdam); kandidaatsexa men sociale aardr.: c ci Heus (Zwolloi doctoraal examen sociale aardr.: B Abrna (Wleringerwerf)R Rcnkcmu (Emmen)*

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9