Vrouw met trieste kleuren winter in Popfestival verdronken OLIE-SULTAN DOOR ZIJN ZOON AFGEZET Mini heeft langste tijd gehad Istreng optreden -«gen sexboetieks Ambonezen slaags met de politie Na inval: 31 kg hasjiesj en 8 arrestaties Van Minnen mag Rusland niet in Vanavond te zien Vanavond te horen MAANDAG 27 JULI 1970 Lanvin heeft deze dracht in zigeunersilhouet in zijn nieuwe herfst/win tercollectie. De japon is uitgevoerd in lichte wol, die gebreid lijkt te zijn. De hoofdtooi valt over de rug. Uiteraard behoren lichte lederen laarzen tot deze creatie. (Van onze moderedactrice) PARIJS Mare Bohan. de grote man van het huis Dior, heeft met een daverend feest op het Kasteel in Versailles de mo- deweek besloten. We hebben hem laten feestenwant de mode koningen hebben ons volkomen afgebeuld. Toch is er niet veel meer te melden dan aldoor het zelfde refrein: rokken lang, tot de kuittot over de kuit, tot aan de grond. En kleuren: triest, bruinengrijzen, paars, grijs groen, donkerrood O zeker, wie een paar duizend wil neertellen voor een couture-creatie kan nog wel keus maken. Een rok van Lanvin. perfect gesneden met juist die zwiering dat de lange rok toch elegant blijft en niet sloom neer valt Een robe-manteau van Courèges, voor gesloten met talloos veel knoop jes, waarvan de onderste, zo tot de knie, open blijven en dan een lange pantalon laten zien. Courèges is in de goede vijf jaar sinds hij aan het modefirmament verschenen is altijd enigszins een raadsel gebleven. Zijn eerste verras sende collectie, streng gestyleerd, werd een succes, dat hij in de jaren daarna niet meer bereikte. Maar nu is de man, die de rokken korter dan kort placht te maken, geko men met een serie ontwerpen van lange en heel lange kleren, die even feilloos en strak van lijn zijn als die allereerste. 0 Hoofdbrekens De midi- en maximode zal de ge wone vrouw, die het van de con- fectie-vertaling moet hebben nog wel hoofdbrekens kosten. Omdat het slui ke silhouet toch merendeels gehand haafd blijft, zal ze zich jaren verou derd voor de spiegel terugvinden in de pas verworven midi... °J EINDHOVEN Het enthou- iasme voor het popfestival in 'erle was zaterdagmorgen na ;n troosteloze regennacht vol ledig geblust. Om elf uur 's mor- ;ens bleek de maat vol te zijn werd het festival stopgezet, inkele uren later was er van de 1000 bezoekers geen mens meer nop de drassige „bremhut" te be kennen. Door de verschillende popgroepen Is er van vrijdagavond acht uur tot ZWOLLE De Zwolse politie treedt Itrcng op tegen sexboetiekhouders. Eaterdagmiddag werd vijf Zwolse iandelaars op het politiebureau ver- a-eld, dat naaktfoto's moeten worden e-ieplakt met strips, al i Aanleiding hiertoe was de inval van "jdagmiddag in de sexwinkel „Even jken" van de 24-jarige K. C. Kee, aar zes agenten in aanwezigheid van |eofficier van justitie de etalages leghaalden. Tegen de heer Kee werd roces-verbaal opgemaakt. De inval was het gevolg van klach- ;n van een aantal mensen. De politie 'aarschuwde in eerste instantie dat n aanplakbiljet van een sexshow in •roningen moest worden verwijderd. overleg met zijn raadsman ver- larde de heer Kee toen dat hij geen irafbaar feit had gepleegd. Vrijdag- lddag werden zijn etalages leegge- agld. De heer Kee zegt dat hem in Den laag is gebleken dat daar in sex- 'nkels op dezelfde vijze wordt ge lieerd en dat hij niet van plan is iet in Zwolle anders te doen. Van- laag zou hij zijn etalage'weer op de zelfde wijze "inrichten. zaterdagmorgen elf uur hardnekkig doorgespeeld. Toen kwam tengevolge van door storm en regen veroorzaakte kortsluitingen het podium onder stroom te staan. Het popfestival begon vrijdagavond met een duizendtal belangstellenden die op een troosteloos drassige weide ronddwaalden. In de vooravond wa ren onweers- en zwèi'e regenbuien overgetrokken, gepaard gaande met wind. De geluidsinstallaties werden daardoor vernield zodat deze eerst hersteld moesten worden De moe digsten der bezoekers begonnen op het terrein hun tenten op te zetten. Het bleef droog van negen tot een uui* 's nachts. Het aantal bezoekere groeide daardoor tot 2000 man die in tenten en onder zeiltjes en plastic de nacht doorbrachten. Na een uur was de regen weer be gonnen die zaterdagmorgen na enkele plensbuien elk soort verblijf op de festivalweide onmogelijk maakte. Om elf uur volgde de stopzetting. In een televisie-interview zei de heer Gilsing, één der organisatoren dat het festival zaterdagmorgen op last van de politie te Veldhoven is gestaakt. Hoofdinspecteur Hiiskens, korps chef van de Veldhovense gemeente politie, ontkende dit. Het besluit is door de organisatoren zelf genomen. Ouders verdronken kinderen bij Cadzand terug van vakantie O CADZAND In Brussel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag de ouders aangekomen van de twee kin deren die op 12 juli bij Cadzand zijn verdronken. Het Belgische ouderpaar, dat een vakantie van veertien dagen in Engeland had doorgebracht, was niet op de hoogte van het tragische ongeval. Zij zijn door familieleden in Brussel ingelicht. De inkomsten wezen op een finan ciële debacle. De organisatoren heb ben meegedeeld dat van vrijdagnacht tot zaterdagmorgen elf uur slechts voor ƒ500 aan entreegelden was ont vangen. De opbrengst van de voor verkoop was hun niet bekend. Circa twintig personen, die 's mor gens nog een kaartje hadden gekocht, probeerden de korpschef van de Eindhovense politie te gijzelen tot zij hun entree terug hadden ontvangen. Tijdens de discussie die zich ontspon werd de korpschef door een viertal geüniformeerde manschappen ontzet. ELST Zaterdagavond is het tot een botsing gekomen tussen een groep Ambonnezen en enkele politie agenten by het woonoord 's Noorden- hoek in Eist. Een ambonnees werd met schotwonden in beide benen in een ziekenhuis opgenomen. Een groep van ongeveer 60 Ambon nezen trok zaterdagavond naar Nij megen naar de politie aanneemt, uit represaille voor de arrestaties die vrijdag werden verricht na' enkele vechtpartijen waarbij Ambonnezen waren betrokken. De Nijmeegse poli tie slaagde er echter in de groep de stad uit te werken, waarna zij rich ting Eist trokken. Daar werden zij bij het woonoord 's Noordenhoek door* enkele agenten opgewacht. De met stenen en stokken 'bewa pende Ambonnezen vielen de auto aan, waarin de agenten zaten, die en kele waarschuwingsschoten losten. Hilversum I, 402 m. AVRO 18.00 Nieuws 18.11 Radiojourn 18.30 Stereo: Licht muzick- progr. en praatje. 19.30 Nieuws. R.V.U.: 19.35 De ster- te wacht te "Roden. NOS: 20.05 Komt u maar...: discussie over actuele zaken en lichte mu ziek. Bond Zonder Naam: 22.20 Op de 65+ tour. lezing. NOS: 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.55 Stereo: Metro's Con cert Music door Metropole Or kest. 23.25 Radiorama: De zan geres zonder naam: een feno- iheen? klankbeeld. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en nu: actualiteitenprogr. Dit pro gramma zal worden onderbro ken voor het IBM-schaaktor- nooi in Amsterdam. 20.00 Ste reo: Omroeporkest. 20.55 Ste reo: Lichte muziek (gr). 22.00 Stereo: Licht ensemble mei zangsolisten (opn). 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Literama: boe ken. schrijvers en toneel. 22.55 Meesterwerken van de 20ste eeuwse kamermuziek (gr) 23.25 Pianorecital. 23.55 - 24.no TELEVISIE VXWVOM) __nd I: NOS: 18.45 Pipo cWw, STER 18.51 (K) Re- dame. HOS: 19.56 (KI Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. VARA: 19.04 Coronation Street. Tv-feuill. STER: 19.55 (K) Re clame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 Met de muziek mee: een afwisselend pro gramma met veel mufiek. 21.20 De Versierder. TV-comedle. NOS: 22.40 - 22.45 (K) Journaal. Nederland II: NOS: 18.45 Pi- po de Clown. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) JOur- naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.04 Internationaal Agrarisch Nieuws. NCRV: 19.30 Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal. 19.36 (K) De wetten van de wildernis: serie. STER: 19.55 (K) Reclme, NOS: 20.00 (K) Journaal. STEjt: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.20 Hier en Nu: Actualiteitenrubriek. 20.50 Ingeborg Hallstein zingt aria's en liederen uit opera's, operettes en musicals. 21.40 Do regels van het spel: TV-fllm uit de Amerlkaabse serie The Name of the Game. 22.50 Een hemel op aarde? Het Benedic tijner klooster te Mönchen- gladbach. NOS: 23.00-23.05 (K) Journaal. België. Kanalen Nederlands 2 en 10: 19.25 Zandmannetje 19.30 Sport. 19.55 Mededelingen en weerbericht. 20.00 Nieuws 20.25 Ziet u er wat in? over zicht voor de lopende week 20.30 Humorfestival te Helst. 21.10 Het meisje van Bube. drama van Lulgi Comencinl. 22.40 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND van 18—20 uur Igor StrawlnskyI. Pulclnel- la Suite. II. PsalmensymphO' nie. III. Concert voor viool en orkest In D gr.t. IV. Danses concertantes. V. Symphonle In drie delen. Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte giammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammo- foonmuzlck. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. NOS: 9.00 Uitgebreide re portage of herhaling NOS-pro- gramma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursberich ten). 12.30 Voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van Toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radio- Journaal. NOS: 13.30 Spiegel van België muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Promenade Matinee: Pro Arle Trio en Promenade-orkest. AVRO: 1S.10 Internationale Muzieksplegel: A. Finale wed strijd Radioschoolkoor 1970: B. Moderne orkestmuziek (opn.) 16.00 Nieuws. 16.03 Kwispel. quiz. 16.10 Stereo: Mimosa: klassieke en moderne mini- muziekjes. 16.35 Muzikaal ge sprek. 17.30 Trefpunt: dis cussie-rubriek voor actuele za ken. 17.55 Mededelingen. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op hel eerste gehoor: klassieke mu ziek (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten.) 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Te Deum lauda- mus. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakan- tletips en Informaties. 8.45 Ste reo: Klassieke pianomuziek (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.10 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 9.35 Ste reo: Lichte muziek voor bla zers. 10.00 Het blijvende Israël: Bijbelse verkenningen. 10.15 Stereo: Russlche en Franse opera-aria's (gr.). 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Seml-klassieke muziek (gr.). Voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Gevarieerd pro gramma. (12.26 Mededelingen t.bv. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41-12.50 Actualitei ten: 13.00-13.05 Raden maar....) 14.00 Stereo: Licht muziekpro gramma. 14.30 Pizzicato: muzi kaal middag-magazine. (16.00 Nieuws.). 17.00 Overheidsvoor lichting. 17.10 Voor de kinde ren, 17.15 Hail: Jeugdprogram ma. Hilversum III. 240 m. en F!»l- kanalcn. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws.) 11.0 0 Nieuws. 11.03 F.en opvallend vrolijke geva rieerde visite. (12.00 Nieuws.) 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: licht platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Drie- draal. 16.00 Nieuws. 16 03-18.00 120 Minuten rijp en groen op alle toeren. (17.00 Nieuws.) België: Nederlands program ma kan. 2 en 10. In de namid dag: Wielrennen - rechtstreek se reportage van de Grote Scheldeprils te Schoten. Niet iedereen zal zich direct een nieuwe garderobe aanschaffen, maar zeker is het, dat bleek duidelijk na een week shows bekijken, dat de kniekorte rok al spoedig heel vreemd en „kaal" zal staan. Plezierig is wel, dat alle japonnen weer mouwen hebben. Strakke larrge mouwen. Bijna alle halzen zijn hoog. De Givenchy toonde enigszins af staande rolkraagjes, anderen hadden hoog opstaande boorden, décolleté's worden, zelfs bij de avondtoiletten nauwelijks meer gezien. De lange pantalon raakt eruit, maar de plusfours of jupe-culotte komt erin. Ze worden vrijwel steeds in de laars gedragen. Laarzen zullen, als Parijs het te zeggen heeft, van de ochtend tot de avond gedragen wor den. Liefst laarzen met een schacht van hetzelfde materiaal als de mantel of japon. AMSTERDAM De politie heeft een inval gedaan in een Amsterdamse woning, met als resultaat 31 kg has jiesj en acht arrestanten. Er was nog een negende persoon, een ongeveer 30-jarige Amerikaan in het huis aan wezig, maar deze sprong aan de ach terzijde uit het raam. De vluchteling, die nog niet is ge vonden, zou de grootste importeur van verdovende middelen in Neder land zijn. Hemdjurken Yves St. Laurent maakte de vrouw ■wel heel sloom en lang door rechte hemdjurken van jersey, die om wat loopruimte te geven een hoog split opzij hadden. Verder hield hij zich vooral aan de suède kleding, met of zonder franje, die eigenlijk niet nieuw meer is. Trouwens de jeugd- boutiques maken het de couturiers wel lastig, want menig idee ziet men allang In die boutiekjes te kust en te keur. Het verschil is wel, dat de coutu riers over fabelachtig mooie materia len beschikken, maar ook die zijn voor de vrouw met een matig gevulde beurs onbereikbaar. Hoe de confectie de nieuwe lange mode, door Parijs nu ook voor de oudere vrouw gelanceerd, straks in de winkels zal brengen, kan sle.hts afgewacht worden. LONDEN De 60-jarige sultan van Muscat en Oman, Said Bin Taimoer, is door zijn 28-jarige enige zoon Ka- boes afgezet. Said gold als een van de meest feo dale heersers in het gebied aan de Perzische Golf. Hij heeft steeds ge weigerd de inkomsten uit de olie te gebruiken ten behoeve van zijn arm en onontwikkeld volk. De andere Arabische leiders beschouwden hem als een marionet van Engeland. Het Britse ministerie van buiten landse zaken heeft meegedeeld dat de afgezette sultan toestemming heeft gekregen in Engeland te wonen. Hij is daar zaterdag gewond met een vliegtuig van de Britse luchtmacht aangekomen. De nieuwe sultan heeft in Oxford gestudeerd. Kaboes wil een moderne en krachtige regering vormen, die aan alle misstanden een eind maakt. Maskate is de hoofdstad van dit sinds 1744 onafhankelijke sultanaat met slechts driekwart miljoen inwo ners. Sultan Said volgde in 1932 zijn vader als absoluut heerser op. Er zijn weinig diplomatieke contacten; er be staat sinds lang een handels- en vriendschapsverdrag met Engeland, dat in de jaren vijftig sultan Said troepenhulp stuurde tegen rebellen in de bergen. Ook de laatste jaren woedt ër eert guerrilla, vooral in de zuidwestelijke provincie DHofar. Hier staan verzèts- stryders (met Chinese wapenen) tegen een door Britten geleid legertje. Strategische belangen in dit olie rijke deel van de wereld (sinds 1967 wordt er ook in Oman olie geboord, hoofdzakelijk door de Shell) spelen hierbij een rol Men neemt aan dat Said er voor zijn lijfwacht nog slaven op na hield. Of prins Kaboes werkelijk moderner en meer verlichte ideeën heeft, moet worden afgewacht. De 60-jarige sultan Said Ben Taimoer oman, muscat en dhufar HILVERSUM Johan van Minnen, AVRO-correspondent in Bonn, heeft van Rusland geen visum gekregen om Walter Scheel, de Westduitse minister van buitenlandse zaken, op zijn reis naar Moskou te vergezellen. Van Minnen en een verslaggever van het Duitse blad Der Spiegel waren de enigen aan wie geen visum werd verstrekt. De AVRO is er nog niet achter waarom Van Minnen een visum ge weigerd is. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 236 Toen de rust hersteld was, werd een verrukkelijk half uur, zo noemde Frank het, tóen hij met Tim naar huis ging, met een genoeglijk gesprek doorgebracht. Eindelijk keek Tim op zijn horloge en zei dat het hoog tijd was om te vertrekken, en de vrouwen bleven alleen, doch niet voordat F rank herhaalde malen had aangeboden om te blijven tot Nicola as thuis kwam, hoe Iaat het ook worden mocht, indien zij nog enige overlast van de zonderlinge buurman mochten krijgen. Bijna drie uur verliep in stilte en toen Nicolaas thuiskwam, bloosde Kaat- je, daar zij merkte hoe lang zij met niets dan haar eigen gedachten bezig, alleen was blijven zitten. 'Ik dacht werkelijk, dat het maar een halfuur was geweest,' zei ze. - 'Je gedachten waren dan wel van aangename aard,' hernam Nicolaas schertsend, 'om de tijd zo snel te doen vervliegen. I Waar dacht je toch aan?' Kaatje werd verlegen, speelde met iets dat op de tafel lag, keek haar broer aan, glimlachte, en liet een traan vallen. 'Welnu, Kaatje!' zei Nicolaas, terwijl hij zijn zuster naar zich toe trok. 'Laat mij eens je gezicht zien! Nee, dat was te kort. Ik moet langer kijken, dan zal ik proberen of ik je gedachten niet kan raden.' j Hoewel dit zonder meer werd gezegd, scheen zijn zuster echter zo ont hutst door dit voorstel, dat Nicolaas lachend een ander onderwerp op- vatte, over huiselijke zaken begon te spreken, en zo, terwijl ze samen naar boven gingen, langzamerhand vernam dat Smike de hele avond in een- zaamheid had doorgebracht, maar langzamerhand, want Kaatje scheen met tegenzin over dit onderwerp te spreken. 'Die arme jongen!' zei Nicolaas, terwijl hij zacht op zijn deur klopte. 'Wat zou de reden hiervan zijn?' Kaatje had de arm van haar broer vast, en daar de deur ogenblikkelijk geopend werd had zij geen tijd hem los te laten, voordat Smike, met een bleek en verwilderd gezicht maar nog geheel gekleed voor hen stond. i 'Ben je nog niet naar bed?' vroeg Nicolaas. - 'Nee,' was het antwoord. J Nicolaas hield zijn zuster vast, die scheen weg te willen gaan, en vroeg: 'Waarom niet?' - 'Ik kon niet slapen,' antwoordde Smike, terwijl hij de hand vatte die zijn vriend hem toereikte. - 'Ben je niet lekker?' hernam Nicolaas. - 'Ik ben beter, veel beter,' zei Smike.^Waarom geef je dan toe aan deze vladen van droefgeestigheid?' vroeg Nicolaas op vriendelijke toon. 'Of waarom zegje ons de reden niet? Je bent geheel veranderd.' 'Ja, u hebt gelijk. Ik weet het.' antwoordde Smike. 'Ik zal u ééns zeggen hoe het komt, maar nu niet. Ik veroordeel mijzelf erom, u bent allen zo I goed en vriendelijk. Maar ik kan het niet helpen. Mijn hart is vól. U weet niet hoe vol het is!' Hij drukte de hand van Nicolaas, en voordat hij die losliet staarde hij broer en zuster die daar naast elkaar voor hem stonden, een ogenblik aan, als was er in hun tedere gehechtheid iets dat hem ontroerde, ging zijn kamer weer binnen, en was weldra onder dat vreedzame dak de enige die nietsliep. (Wordt vervolgd) Ned. 1 VARA 7.04 uur Coronation Street. 8.20 uur Met de muziek mee van Vlissingen. 9.20 uur Engelse speelfilm „De ver sierder". Ned.2 NCRV 7.30 uur Scheepsjongens, daama natuurfilm. 8.20 uur Hier en Nu. 8.50 uur Ingeborg Hallstein, opera zangeres, treedt op. 9.40 uur serie „De regels van het spel": Houdt het fijn. Hilversum 1 NOS 8.05-10 20 uur „Komt U maar....", luisteraars kunnen telefonisch dis cussiëren. 10.55 uur Metropoleorkest speelt. 11.25 uur Radiorama: De Zangeres zonder Naam. Hilversum II NCRV 7.00-8.00 uur (EO) Een woord voor de wereld - Reformatie en reveil - Bijbelstudie. 8.55 Lichte platen. 8 uur Omroeporkest. 10.20 uur Avondoverdenking. 10.55 uur Meesterwerken 20ste- eeuwse kamerzuziek. 11.25 uur George van Renesse speelt romantisch pianowerken. Smidje Verholen en de Marsmannetjes 87: Nou moeten we toch die vallende kolonel nog even volgen op zyn pad, want daar gebeurde nog wat mee. De man suisde namelyk als een brok gra niet naar beneden en van zijn veilige aankomst op de planeet Mars mocht dus niet veel verwacht worden. Eilaas, ook hier was wederom het geluk met de boosdoeners: hij kwam toevalligerwijze juist in een van de schoorstenen van de burcht terecht. Hy roetste er doorheen en veegde op deze wijze de schoorsteen natuurlijk grondig schoon. Tenslotte kwam hij met een gewel dige massa roet in de werkkamer van zijn baas Mars terecht. „Wat nou?" gromde Mars, die aan een tafel zat te schrijven. „Wat moet jij in die schoor steen? Had je je daar soms verstopt? Was je soms bang voor die namaak- Knekelbleker?" N... neer, Mars...", stamelde de verbouwereerde ko lonel. „Nouwat doe je daar dan? En wat was dat voor een ontplof fing, die ik daar straks hoorde?" ..Dat was mijn werk, Marsver volgde de kolonel en toen begon hij er toch op lós te liegen, jongens! Vrése lijk gewoon! „Ik heb de arrestatie van de valse Knekelbleker zelf ter hand genomen Mars", loog hij. „Ik heb met een goedgericht schot de opgezwollen soldaat losgemaakt en de torenmuren verwijderd. We hebben de namaak- Kneek nu letterlijk voor het grijpen. Hij staat boven op een restant je van de muur. Hij kan daar natuurlijk niet weg. want aan beide zijden bevindt zich een gapende afgrond enen en toen ben ik maar gauw door de schoor steen naar U toegegaan, want dat leek me de snelste weg„Hmeen wat vreemde weg, vind je niet?" gromde Mars. „Zo zowe kunnen de na- maak-Kneek dus zó te pakken nemen. Mooi zo!" Grijnzend draaide de oorlogsdaemon zich om en hij draaide een nummer op een telefoontoestel. „Hier de opperbevelhebber Mars!" snauwde hij. „Stuur een aantal flinké mannen van het bewakingscorps naar de torenkamer. Laat ze ladders, bijlen en touwen meenemen! Beklim de aldaar aanwezige ruïne en neem Knekel- bleker gevangen. En gauw wat!" Aan dit gesnauwde bevel werd schielijk voldaan, want kijk, daar gaan de eerste drie al. Ze rennen dapper met hun ladders en bijlen door de gangen. Het begint er voor smidje Verholen nu toch werkelijk somber uit te zien FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9