Eenrichtingverkeer Korevaarstraat Kostbaar deel van de U.B. verhuisde naar overkant WEEKAGENDA Scholenbouw in de Merenwijk Cultureel paspoort voor Leidse jongeren SCHOOLSPORTVELD VOOR HET MORSKWARTIER Eengezinswoningen in Morskwartier De Morspoort wordt verlicht iwj 'E IEIDSE COURANT DONDERDAG 23 JULI 1970 ,EIDEN Voor de verbetering in het gedeelte van de noord-zuid- trbinding tussen de Jan van Hout- rug en de Nieuwe Rijn is een plan [worpen. Het plan omvat de vol- !nde onderdelen: het uitvoeren van de aanpas- igswerkzaamheden aan de kruisin- Levendaal-Korevaarstraat en ivendaal-Oranjeboomstraat- Sint issteeg en aan de Korevaarstraat het Levendaal. alsmede het ver- len en verleggen van de Oranje- imstraat; het uitvoeren van reconstructie- rzaamhedén aan de rijweg van jint Jorissteeg-Watersteeg. gehele gebied tussen het ispunt Breestraat/Gangetje tot en el de Zoeterwoudsesingel enerzijds l de kruising Geregracht/Levendaal t en met de Garenmarkt ander- ds is nauwkeurig op de ver- erscirculatie bezien. Onder meer het uit de richting van de Lam- rnschansweg komende verkeer via Oranjeboomstraat worden geleid, houdt in, dat de Korevaarstraat, orzover gelegen tussen het uispunt Levendaal/Korevaarstraat de Jan van Houtbrug, slechts or het rijverkeer in één richting, melijk in de richting van de Lam- inschansweg, zal worden op- steld. Hierop zal een uitzondering >rden gemaakt voor het openbaar rvoer. Voor een goede ver- erscorrelatie zijrj ook de wegen n het aansluitende gebied rond en bij de Garenmarkt, zoals de amsteeg, de Jan van Houtkade en gedeelte van de Zoeterwoud- ingel, in het éénrichtingcircuit fenomen. oor een doelmatige aanpassing n de verkeerssituatie is het nood- .EIDEN De raad stelde vorig r f 100.000 beschikbaar al^ aan- pkrediet voor het ontwerpen van i voorlopig schetsplan voor een nplex van drie kleuterscholen, e g.l.o.-scholen, met onder meer iamenlijke vaklokalen en aula, en i gymnastieklokaal in comparti- nt I van de Merenwijk. Het ge- izigde schetsplan voor de drie o.-scholen heeft juist de goedkeu- g verkregen van de rijksinspec- ir van het lager onderwijs. Met rekking tot de g.l.o.-scholen kun- i thans beslissingen worden geno- n over de volgende punten Voor het openbaar onderwijs et worden besloten tot stichting i de school, op het voor scholen- iw bestemde terrein van compar- ïent I van de Merenwijk. De besturen van de Stichting omsch-Katholieke Scholen te Lei- i en de Protestants-Christelijke ïoolvereniging hebben verzocht medewerking voor de stichting een school met zeven leslokalen. Op basis van het schetsontwerp een kostenraming opgesteld voor chting van de drie g.l.o.-scholen. ze komt uit op een bedrag van 675.000. Schilderij voor De Lakenhal LEIDEN Wijlen mej. E. H. A. trioren van Themaat, te Warnsveld eft aan de gem. Leiden ten behoe- van het stedelijk museum gelega- trd een schilderij van Bartholo- ius van der Helst, voorstellende de idse filoloog en geschiedkundige ttrus Scriverius (15761660). Het hilderij is op doek geschilderd, signeerd en gedateerd 1651 en rtegenwoordigt een waarde van ar schatting ƒ25.000 tot ƒ50.000. overledene heeft als voorwaarden genomen, dat het schilderij steeds trkelijk wordt tentoongesteld en et naar het buitenland en tchts zeer beperkt in eigen land ag worden uitgeleend. zakelijk, dat het aan de noordooste lijke hoek van de kruising Leven daal/Korevaarstraat aanwezige pand Levendaal 26-26a, dat reeds aan de gemeente in eigendom toebehoort, wordt gesloopt. Met deze werkzaam heden zal binnenkort kunnen wor den begonnen. Afbraak In verband met de steeds toene mende intensiteit van het verkeer zal om veiligheidsredenen in de toe komst tevens de afbraak van de panden aan de westzijde van de Ko revaarstraat tussen de Raamsteeg en het Levendaal moeten worden over wogen. De panden zijn voor het, me rendeel reeds door de gemeente in eigendom verworven. Met de verschillende busonderne mingen is overeenstemming bereikt over een verbeterde opstelling en in deling van de halteplaatsen aan de Korevaarstraat en het Levendaal. De kosten van de werkzaamheden aan de genoemde kruisingen en het verbreden en verleggen van de Oranjeboomstraat en de voorzienin gen aan de Korevaarstraat en het Levendaal belopen een bedrag van f 120.900. Ten behoeve van een goede gelei ding van het verkeer is het nodig, dat nabij de kruisingen Leven daal/Korevaarstraat en Leven- daal/Oranjeboomstraat/Sint Joris- steeg verkeerslichteninstallaties worden geplaatst. De kosten bedra gen f 49.000. Na de amovering enkele jaren ge leden van één bebouwingswand van de Sint Jorissteeg is aldaar slechts een provisorische verharding aange bracht. Een algehele reconstructie van deze rijweg is nodig geworden. De kosten van de reconstructie en vernieuwing bedragen naar raming f 187.600. LEIDEN Het Cultureel Jonge ren Paspoort heeft een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Deze heeft ertoe geleid dat niet alleen in vrijwel alle gemeenten van enige importantie nu een Cultureel Jonge- ren Paspoort Ijestaat maar ook dat de verschillende culturele jongeren paspoorten in hun voorwaarden ge normaliseerd zijn en daardoor een landelijke geldigheid hebben kunnen krijgen. Mede door de uitgebreid heid van zijn faciliteiten en de in formatiebladen heeft het Cultureel Jongeren Paspoort voor de daarvoor in aanmerking komende groep jon geren van 15 tot 23 jaar (voor dienstplichtige militairen en voor studerenden tot 27 jaar) een grote betekenis gekregen. Het verschijnsel doet zich nu al enige jaren voor dat Leidse jongeren, bij gebreke aan een Leids paspoort, zich voor f 2 een Haags Cultureel Jongeren Paspoort aanschaffen. Als gevolg hiervan is een situatie ontstaan waarbij ca. 450 Leidse jongeren, alsmede honderden uit omringende gemeenten een Haags Cultureel Jongeren Paspoort bezit ten. De gemeente s-Gravenhage heeft haar eigen jongere inwoners en voor die van de omringende ge meenten in totaal niet minder dan ruim 19.000 Culturele Jongeren Paspoorten uitgegeven en en is daarmee de grootste paspoortuit geefster in het land. Met dit Haagse Culturele Jongeren Paspoort kunnen de Leidse jongeren overal (zelfs in Antwerpen en Gent) terecht, behalve in Leiden, waar de cultuurinstitutcn tot nu toe niet of nauwelijks op paspoortfaciliteiten zijn ingesteld. De Culturele Raad Leiden heeft zich ondubbelzinnig voor invoering in Leiden van een Cultureel Jonge ren Paspoort uitgesproken. Op prak- LEIDEN Bij voorlopige koopo vereenkomst is met de heer A. Ruis en diens echtgenote, Oranjegracht 85a, alhier, overeenstemming bereikt over de aankoop van het perceel Oranjegracht 85/85a. De eigendomsverwerving van dit perceel is voor de gemeente noodza kelijk, aangezien het gelegen is in het gebied, begrensd door de Heren gracht, Nieuwe Rijn, Zijlsingel en Zuidsingel. LEIDEN Aan de gemeente is te koop aangeboden het perceel Waard- gracht 187. De eigendomsverwerving van dit perceel is Inoodzakelijk, aangezien het gelegenis in een gebied, be grensd door de Herengracht, Nieuwe Rijn, Zijlsingel en Zuidsingel. tische en financiële gronden ad viseert de Culturele Raad Leiden tot voorlopige aansluiting bij het Haagse paspoortbestand en wel reeds voor het komende najaar. Er wordt aangeraden bij de Haagse Kunststichting voor de Jeugd het voorbehoud te maken dat Leiden na verloop van tijd alsnog kan beslui ten tot invoering van een eigen Leids gewestelijk Cultureel Jonge ren Paspoort. Indien besloten wordt tot aanslui ting bij het Haagse bestand, dan im pliceert dit, naast een gering bedrag aan bijkomende kosten van plaatse lijke organisatie en propaganda, een bijdrage van de gemeente Leiden aan de Haagse Kunststichting voor de Jeugd van f2,50 per. Leidse paspoorthouder. De Culturele Raad meent echter voorlopig te moeten uitgaan van 1600 paspoorthouders in het seizoen 19701971, en van 3200 in het seizoen 19711972. Voor 1970 en 1971 zijn in verband hiermee be dragen van respectievelijk f 5000 en f 10.000 geraamd. B&W achten opvolging van de ad viezen van de Culturele Raad Leiden aanbevelenswaardig. Gezicht op Leiden in de rich ting van de Lammenschans- weg - Korevaarstraat. (Foto NLC - Dirk Ketting) Verlichting Haarlemmerstraat wordt vernieuwd LEIDEN De verlichting van de Haarlemmerstraat bestaat uit 28 overspanningen. Bij een onderzoek is gebleken, dat de installatie in een dermate slechte staat verkeert, dat vernieuwing noodzakelijk is. De kosten van deze vernieuwing worden geraamd op 14.000. B. en W. geven de voorkeur aan een algehele wijziging van de ver lichting. De financiële situatie, waarin de gemeente verkeert, laat de uitgave voor de verwezenlijking van dit ruim ƒ40.000 kostende plan echter niet toe. LEIDEN De heer P. C. Beu- gelsdijk, alhier heeft verzocht van de gemeente te mogen kopen het pand Hooigracht 69. Gehele wetenschappelijke collectie tot 1850 weer beschikbaar LEIDEN Weinig bezoekers van de Universiteitsbibliotheek zijn zich ervan bewust, dat in het complex Rapenburg 70-74 een oud kerkgebouw is opgenomen, dat eens het hart heeft uitgemaakt van een begijnhof en dat de wieg is geweest van de Leidse Universiteit. De eerste vier jaren van haar bestaan vond de nieuwe hogeschool namelijk een onderkomen binnen de muren van dit kerkgebouw. Daarna verhuisde zij naar de overkant van het Rapenburg. De kapel herbergde sindsdien onder meer de wereldberoemd geworden Ana tomie en de Bibliotheek van de Universiteit. De Bibliotheek is. bin nen de muren van het kerkje gebleven en groeide daarbinnen tot een omvang, die het realiseren noodzakelijk maakte van nieuwe gebouwen, die ten slotte de oude kern geheel omsloten. Acta et Agenda. Een nieuwe behui zing voor het kostbare boekenbezit werd gevonden in een ruim pand op het Rapenburg, schuin tegenover de Bibliotheek. Dit pand, oorspronkelijk fabriek, bood het voordeel, dat het dichtbij de Bibliotheek gelegen is, waardoor het risico van vervoer en de tijdsduur daarvan tot een mini mum werden gereduceerd. Boven dien bood het temperatuur- en voch tigheidsverloop in het gebouw gunstige perspectieven. Het gebouw was nieuw, en sterk genoeg om vijf tien kilometer planklengte, meer dan duizend kasten, te dragen. Aan de inrichting van het nieuwe magazijn, waarmee reeds in de zo mer van 1969 kon worden begonnen, is met grote voortvarendheid ge werkt, onder andere door medewer kers van het Bureau van de Uni versiteit en de algemene dienst van de Bibliotheek onder leiding van de heer M. H. Spermon. Een slijtvaste vloer werd gelegd. De verlichtixfg en de verwarming werden geheel opnieuw aangelegd. Warmteventilatoren zorgen voor een regelmatige spreiding van tempera tuur en vocht in de ruimten. Lucht bevochtigers garanderen een con stante, juiste vochtigheid bü een zorgvuldig vastgestelde temperatuur. Dit alles werd voltooid in een tijdsduur van nog geen vijf maan den. Instortingsgevaar Het oude gebouw was in de afge lopen eeuwen de bergplaats van een schat aan boeken, die tezamen een stuk onvervangbaar cultuurbezit vormen waarvan de waarde op dit moment nauwelijks in geld is uit te drukken. Grote bezorgdheid wekte het daarom, dat instortingsgevaar dreigde. Een onderzoek door deskun digen wees uit, dat het gehele, voor namelijk negentiende-eeuwse inte rieur van het oude gebouw niet meer in staat was de boekenlast te dragen. Besloten werd het gebouw af te sluiten en het boekenbezit te verhuizen, ondanks de aan deze maatregelen verbonden onprettige gevolgen voor velen, aldus het blad Krui-inrichting van De Valk gesleten LEIDEN De krui-inrichting van de molen „De Valk", door middel waarvan de kop van de molen op de windrichting kan worden ge zet, dient noodzakelijk te worden hersteld. De huidige installatie ver toont ernstige slijtage, waardoor het vrijwel niet meer mogelijk is de mo lenwieken op gezette tijden te laten draaien, hetgeen voor het behoud van dit monument juist van evident belang is. Met de voorgenomen herstelwerkzaamheden, waaronder het aanbrengen van nieuwe pokhou ten rollen, is een bedrag van naar raming 11.500 gemoeid. Voorts is het nodig gebleken de buitenverlichting van de molen te verbeteren, hetgeen op verant woorde wijze kan worden bereikt door het plaatsen van drie oude Leidse straatlantaarns rond de mo len. De kosten hiervan bedragen 4300. Flesselials Gelijktijdig met het inrichten van het nieuwe magazijn werden voor bereidingen getroffen voor het overbrengen van het desbetreffende boekbézit. Hierbij bleek, dat de boe ken, in een vaste nummering op de planken gerangschikt, niet zouden kunnen worden ingepakt en ge plaatst door ondeskundigen. De eis, dat de bibliotheek zou moeten blij ven functioneren, en het feit, dat de deskundigen uit eigen personeel ge- recruteerd moesten worden, resul teerden in de vaststelling, dat niet de snelheid van het vervoer, maar het tempo van inpakken en nieuw plaatsen de flessehals vormde bij het verhuizen. Berekeningen wezen uit. dat met één verhuiswagen en een bouwlift in het oude gebouw voldoende regelmaat kon worden ge garandeerd. In de praktijk bleek de ze methode uiterst bevredigend. Dank zij de inspanning van velen is sinds enige tijd het boekenbezit, dat wil zeggen de gtehele we tenschappelijke collectie tot 1850 (met uitzondering van onder meer de Oosterse en Westerse handschrif ten en een kleine collectie overige kostbare werken, die niet verhuisd behoefden te worden), weer beschik baar. De toevoer is nog beperkt tot éénmaal per dag. In de loop van het komend academiejaar echter hoopt men de frequentie te kunnen vergro ten. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Esther P dv S J W v d Lans en M W J Blesgraaf, Guido G J zv L S A M Pera en J C de Vries, Tim S zv T S man en A J van Veen. Ondertrouwd: J M Elsevier en E Sjerp, L A Roelvink en A T Roo- dink, A F M Satink en W Monté, H J Westerink en T J A den Hertog. Gehuwd: W Bouwman en A M Janszen, J Kleijn en J H de Koning, H C E Willemsen en D A ter Wee. Overleden: M F Susan, A W van Elk—v d Weyden, J Duindam wed v de Kloet. Solglytt op reis LEIDEN De bewoners van ver pleegtehuis Solglytt gaan voor de 11e keer hun 10-daagse vakantietocht maken. Van 26 oktober tot 5 novem ber gaan ze met het ms Prinses Irene van rederij Ketel, dat cen traal verwarmd is, van Leiden naar Arnhem. Düsseldorf, Keulen, Königs- winter, Koblenz en Rüdesheim. LEIDEN De heer H. Broers, al hier, heeft verzocht van de gemeente te mogen kopen het pand Oude Sin gel 218. LEIDEN In het bestem mingsplan Oegstgeest-Morskwartier is een terrein, begrensd door de Saf fierstraat en de achterzijde van de bebouwing langs de Smaragdlaan, de Turkooislaan en de Topaaslaan,, bestemd voor openbare en bijzonde re gebouwen. Het noordelijk gedeel te van het terrein, begrensd door de Saffierstraat, de Opaalstraat, de Agaathlaan en de Topaaslaan, is in dit plan bestemd voor een schoolsportveld en het zuidelijk ge deelte eveneens voor openbare en bijzondere gebouwen B. en W. ach ten het wenselijk, dat laatstbedoeld terrein geheel voor openbare en bij zondere gebouwen wordt bèstemd. waardoor ruimere mogelijkheden ontstaan. Bij de nadere bestemming van het terrein tussen de Saf fierstraat, de Opaalstraat, de Agaathlaan en de Topaaslaan zal zo veel mogelijk met de wensen van de buurtbewoners rekening worden ge houden. Vooruitlopend op de wijziging van het. bestemmingsplan hebben B. en W. voor het terrein tussen de Saf fierstraat. de Smaragdlaan, de Tur kooislaan en de Topaaslaan een plan voor de aanleg van een schoolsport- véld doen ontwerpen. Dit plan, om vat de aanleg van een veld van 10.270 ha, waarop een speelveld van 120 x 40 m. wordt uitgezet, en waar op voorzieningen borden getroffen ten behoeve van hoogspringen, verspringen en kogelstoten. Voorts zal op het terrein een eenvoudig kleedgebouw worden geplaatst. Het terrein zal, naast het gebruik voor de schoolsport, tevens onderdak kunnen bieden aan een korfbalvere niging. LEIDEN De NV Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten heeft verzocht van de gemeente bouwterreinen te mogen kopen, gelegen in het zuid-westelijk deel van het Mors kwartier. De NV heeft het voornemen op de gronden 98 eengezinswoningen en 36 garages te bouwen. De in de Morsstraat gevestigde winkelbedrijven hebben zich tot B. en W. gewend met. het verzoek de openbare straatverlichting aldaar te verbeteren. Voorts spreken zij de wens uit dat, zoals is geschied met betrekking tot het Stadhuis, de Stadstimmerwerf, de molen „De valk" en het Universiteitsgebouw, ook de Morspoort wordt voorzien van een schijnwerperverlichting. Teneinde aan het verzoek ie vol- doen is een plan ontworpen, waarbij de aanwezige vier overspanningen worden vervangen door zes wandar- maturen. Voorts zal de bestaande wandarm op de Eerste Binnenvest gracht, nabij de Morspoort., worden vervangen. Tegen de tuinmuui van het Museum voor Volkenkunde zal bovendien een lichtmast van 8 m lichtpunthoogte worden bijgeplaatst. De kosten zullen naar raming 1 7504 bedragen De verlichting van de Morspoort kan geschieden door de plaatsing van enkele schijnwerpers. Deze zul len zodanig worden opgesteld, dat de poort aan drie zijden, namelijk met uitzondering van de zijde van de Mor spoor tkazerne, zal worden ver licht. De installatie zal permanent worden opgesteld, zodat deze gelijk tijdig met straatverlichting in- en uitgeschakeld kan worden. De kosten worden geraamd op 2800. DONDERDAG 23 JULI Gehoorzaal, 2 uur: Vakantiebezigheden L.J.A.. Conny Vink met de clowns De Kamé's en de jongleurs De Manelli's. Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „De Mekong, levensader van Azië". Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geopend van 10—t u. Muziekagenda KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. 8 uur. hedenavond orgelconcert Klaas Jan Mulder. LEIDEN Pletreskerk, 8.15 uur: vrij dag 24 juli, orgelconcert Lulg iCeleghln. uit Bolzano. Italië. KATWIJK AAN ZEE Oude Kerk. 8 uur: woensdag 22 juli zomeravondzang. NOORDWIJK AAN ZEE Kerk Hoofd straat 8 uur: woensdae 22 Juli zomer avondzang. RIJNSBURG Maranathakerk. 8 uur: hedenavond. 21 juli. concert Katwijks Chr. mannenkoor Jubilate. FILMS CAMERA In de doodsgreep van het rode masker. 18 jr.; tweede week des avonds om 7 en 9.15 uur Junglebook. a l 's middags om 2.30 uur. zondag 2 en 4 uur. LIDO West-Side Story. 14 Jr. dag. om 2.30 en 8 uur, 2e week. LUXOR - Heintje, ik zing mijn lied, a l.. 2e week. dag om 2.30 7 en 9.15 uur. REX Onkruidzaaiers in fabeltjesland, a.l.. dag. om 2.30 uur; Louis de Funès, Le Grand Restaurant, a.l. dag. om 7 en 9.15 uur STUDIO Kuifje en de Zonnetempel. 4e week. a.l.. dag. om 2.30. 7 en 9.15 uur. s morgens om half elf SJors In het land der Reuzen. TRIANON John and Mary, 3e week, 18 Jr., dag. om 2.30, 7 en 9 15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek van Driesum, Mare 110, te lefoon 20406; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 - 2525. Apotheek R van Breest, Smallenburg, te Leiderdorp, telefoon 42947. De avonddiest na 18 uur, de nacht dienst en zondagdienst van de Ocgst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Van Driesum. Doktersdtenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit ..Twentwel" Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tor 11 uur. vrijdagavond van 8 30 uur tot li uur. zaterdagavond van 8 30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur: zaterdag 15.00-18 00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuts Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis ^Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhui» Alarmnummer» Doktersdtenst 6 maai i (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Academisch ziekenhui»; oezoekuren Brandweer 5 maal t. Politie 8 maal 4 EHBO 20845 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jao que» Ursuspiantsoen S3; voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor telef 10460 voor informatie telef «3921 Bezoekuren ziekenhuizen Academische ziekenhuis; voor patiënten ln klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.00—19.45 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag 14.30—15.30 uur Gynaecologie en verloskunde (eveneens patiënten klasse 3): dagelijks van 18.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.3014.30 uur. Praematuren (allen voor ouders): maan dag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur; zaterdag en zondag van 14.1514.30 uur. Kinderkllnlek. maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19.00 uur; dinsdag 13.00-14.00 uur: zaterdag 15 oo—16.00 uur; zondag, alg chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur. Ellsabethzlekenhuls Lelden, derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en *s avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot S en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden? dagelijks van half twee tot hal drie en bovendleo op dinsdag-, vrijdag, en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlënten dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags II 10» 12 en 2 tot S Jelgersmakllnlek? maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur Dlaconessenhuts. dagelijks eerste KL U tot 12. 1.15 tot 2 en J tol t u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 9 en 7 tot 8 u.i kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag)- le en 2e klas; van 10.30—1) 00 uur van I4.0O—15.00 uur van 18.00—19.00 uur Se klas: van 14.00—15 00 uur van 19-00— 19 30 uur Kraam afdeling, van 14.00—15 00 uur. van 19.0019J0 uui alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, van 18 00—18 30 uui dinsdag en donderdag ai- leen voor vaders Kinderen beneden 18 jaar geen toegang. NUUKUW1JK Sole ftluo klasse-pa- tien ten dagelijks van I tot naif 5 en dea avonds van 7 tol 8 zaaipatlënten zon. dgs. van I tot 3. dinsdag van l tot balf 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van l lot half 3. KATWIJK Zeehospltium, longkliruetc dagelijks van balf 3 tol half 4 dinsdag eh donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-afde ling dagelyks van halt S tot halt 5 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum kinaeren woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf, Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tot half 4 TENTOONSTELLINGEN Lakenhal, tentoonstelling originele do- Schouwburg. werken van Willem Bred- dels, Kees Buurman Hans Kouwenhoven en Jacques de Wit, tot september Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Raamsteeg expositie t.g.v. 150-Jarig be staan. dag. 10.4 u. zond. 1-4 u. tot 15 augustus. Lakenhal: zomertentoonstelllng Hol landse Vanitas-voorstellingen uit 17de eeuw (26 Juni-23 augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70, hedendaagse oasesamenle ving in N w -Afrika (28 mei - 12 oktober). Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3. tot 1 sept.: -zomerexposttle van werk van Ma thilda van Wijk, Han Faken. Batavus, Machteid Hooyen en Amp Smit - dinsd. t.m zaterd 9—6 u Katwijk aan ZEE Vuurbaak, ten- toonsteling genootschap Oud-Katwijk, dagelijks (behalve zondags) 3—6 en 7.30— 10 uur Tot en met 15 augustus. Daarna alleen 's middags tot eind augustus. MUSBA Hortus Kapenourg /3. 1 aprU-30 sept w- 12 eD 13.30-17 uur zon. 10-16 uur kassen zal en zoo gesloten, 1 okt.-3) maart B-13 en 13 30-16 uur rond gesloten kassen zat. gesloten. iVioienmuseum Ue Valk; l apr.-iS «ept. dinsd tm zal. 10-1 '8 ui zon en (eestzL 13-17 uur maand gesloten. Ned Legermuseum Pesthuislaan l ma. t.m vrtj u-17 u zon 13—J7 u, Pilgrim Fathers-museum Vliet 45 ma. t.m. vrj). 9-12 en 2-4.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3