Aantal christenen Indonesië tussen 10 en miljoen In het geven komt Gods van verantwoording leiding juist uit Fin leidt lutheranen Kerk te weinig attent op schending rechten mens Ds. Schaaf: verhouding religies verbeteren Gedwongen afscheidk erevoorzitter GMV fa, Een woord voor vandaag NIEUWE BIJBELVERTALING NU IN DRUK Lutheranen naar nauwer contact Uw probleem is het onze Zendingsdag in Driebergse bos KIND EN GELOOF (4) BEROEPINCSWERK DONDERDAG 23 JUL! 1970 Historisch besef is voor velen van ons niet de sterkste zijde: wij den ken al gauw, dat de geschiedenis voltooid verleden tijd is. Als wij het met denken, dan doen wij dikwijls alsof de wereld pas begonnen is met onze komst. Hoe vaak horen wij het niet zeggen: de geschie denis interesseert mij niet, ik leef nu. Deze opvatting houdt onder meer in, dat wij niet bereid zijn uit wat er in vroegere tijdens is gebeurd lering te trekken. Wij zijn hoe „eenmalig" ieder van ons ook' mag zijn schakel- tjes in een keten die zich spant als een boog over de eeuwen. Of wij iets opschieten met deze wetenschap? Of wij iets hebben aan het be sef van deze onze plaatsbepaling? Op zijn minst worden wij erdoor behoed voor zelfverheffing, voor de gedachte als zouden wij de eer sten en de enigen zijn. Voor de gedachte ook als zou de wereld er een zijn uitsluitend voor onszelf. In de geschiedenis van mens en wereld, in de historie van het menselijke cultiveren en ontginnen van hetgeen in de schepping aanwezig was en is hebben wij onze plaats. De een krijgt een belangrijker rol toebedeeld dan de ander. Mis schien vragen wij onszelf weieens af: welk nut heeft mijn aanwezig heid hier op aarde? Als er een is, die kan worden gemist, dan ben ik het. U moogt dat niet denkeh: ook u hebt een plaats en een 1 taak'. We lezen vandaag: Exodus 25 vers 23 tot 40. EVIAN Prof. Mikko Juva, hoogleraar in de kerkgeschiede nis aan de universiteit van Helsinki, is gekozen tot presi dent van de Lutherse Wereld federatie. Hij zal direct na de sluiting van de assemblee in functie treden. Bij de beslissende stemming kreeg prof. Juva 148 stemmen en bisschop Fridtjov Birkeli van Oslo 59. Hij volgt de Amerikaan dr. Frede- rik A. Schiotz op, die zeven jaar president van de Lutherse Wereld federatie is geweest. (Van onze kerkredactie) EVIAN In een resolutie, die nog door de plenaire vergadering moet worden goedgekeurd, vraagt de Lu therse wereldassemblee alle leden- kerken te komen tot volledige kansel- en avondmaalsgemeenschap met el kaar. Dat dit er nog niet is, noemde de Tanzanische bisschop Stephano Mosji, een van de vice-presidenten van de LWF, „een schandaal". Hoewel wij vandaag weer de rubriek Uw probleem is het onze plaatsen, verzoeken wij u voorlopig geen nieuwe vragen meer in te zenden. De toch nog binnenkomende problemen moeten wij helaas even laten liggen. Vraag: In de wet op de inkom stenbelasting stond de bepaling, dat als het arbeidsinkomen van de vrouw, dat dus voor de aanslagrege ling bij het inkomen van de man moest worden gevoegd, buiten be schouwing bleef hetgeen zij als pen sioen krachtens de algemene burger lijke pensioenwet geniet. Is deze be paling nu vervallen? Zo ja, moet dat voor het Invalidi teitspensioen dan niet gehandeld worden naar analogie van wat in het algemeen geldt voor de arbeids inkomsten van de werkende gehuw de vrouw? Antwoord: Dat ls niet juist. Dit pensioen werd altijd gevoegd bij het inkomen van de man, evenals nü. Voor deze pensioenen geldt in hét algemeen niet, dat de aftrek van een derde deel van het arbeidsinkomen van de werkende gehuwde vrouw daarop van toepassing is. Deze aftrek geldt alleen voor in komsten uit tegenwoordige arbeid, terwijl pensioen behoort tot de in komsten uit vroegere arbeid. De af trek geldt namelijk juist omdat de werkende vrouw minder tijd kan besteden aan het huishouden en daardoor soms duurder moet leven. Wordt het invaliditeitspensioen echter tijdelijk genoten, dus wegens onderbreking van het werk, terwijl zonder tijdelijke invaliditeit gewerkt zou zijn, dan wordt de uitkering ge lijk gesteld aan inkomen uit tegen woordige arbeid. Vraag: Worden afschriften en be scheiden van testamenten, boedel scheidingen of verkopingen, die bij notariskantoren zijn gepasseerd, bij overneming van een kantoor een aantal jaren ergens anders opgebor gen? Antwoord: Verkopen van onroe rend goed kan men nagaan op het kadaster, binnen welks gebied het onroerend goed is gelegen. Beschei den van testamenten, boedelschei dingen e.d. zijn voor rechthebbenden 10 tot 30 jaar beschikbaar. De nota ris. die het kantoor van zijn voor ganger overneemt, neemt ook diens bescheiden en stukken over. Vraag: Van een gedicht herinner ik me alleen de regels: „Als gouden de portalen zijn, Hoe zullen dan de zalen zijn." Waar kan ik dit gedicht vinden? Antwoord: Dit gedicht is „Na jaarslaan van Jacq. E. van de Waals. Bij een goede boekhandel is het ze ker te krijgen. kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. grap. 5. tam. 7. water in N.Br. 8 rieepnet, 10. zware zoete wijn, II. duikerecnd, 12. scheik. element. 13. schcik clement,* 14 dwaas, 15. baan voor balspel. 16. visje. 17. bloem. 18. rivier in Ned. 20. kwaadwillig. 21 peulvrucht, 22. kloof, 24 voèrzetseL 25 leed (Z.N.). 26. rondhout. 27. schoonteenzwart. 28. waterplant. 29. Engelse titel. 30. makker Verticaal: 1. boordsel. 2 voorteken. 3. eiken schors, 4. trustee (aflt.k 5 masker. 6. slede. 8. heks. 9. zuivelprodukt. II luucnzctsel, 12. blociwijze, 14. sporcpUnt. 15 klank. 16. sport- tenn, 17. water in Limburg. 19 papegaai, 20. hap, 22. rood (wapenkunde). 23. deel van een schip. 25. droog, 26. meisjesnaam, 27. Egypti sche Zonnegod, 28. muzieknoot. Oplossing «orige puzzel Hor. I. maske. 5. tsaar, 10. ar, II. ermitage, 13. rare, 15. o.l. 16. ellendig. 20. not, 22. era, Ï3. lip, 25. groei, 26. Trier, 27. oer, 28. nat, 30. ako. 31. strelend, 34. ot, 35. oele, 37. menigeen, 41. en, 42. astma, 43. belet. Vert. 1. Marengo, 2 ara, 3. keel, 4. er, 5. Ti, 6. stad. 7. Aa, 8. agogiek, 9. rel, 12. mier, 14. retort, 17. Leine, 18. natté, 19. Uiads, 21. Orestes, 24. procent. 29. aio* 31 roim, 33. none, 34. oma. 36. lee. 38. N.T. 39. ga, 4a «b. Evian vraagt krachtiger protest (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM In eerste in stantie worden thans in Indone sië een half miljoen bijbels in een nieuwe vertaling (Indone sisch) gedrukt. Het vertaalwerk heeft vijftien jaar in beslag ge nomen. Ook van rooms-katho lieke zijde heeft men aan de vertaling meegewerkt. Mede naar aanleidin van deze zaak is ds. Ype Schaaf, een van de secretarissen van het Neder lands Bijbelgenootschap, naar Indonesië geweest. (Van onze kerkredactie) EVIAN Mishandeling van politieke gevangenen en soortge lijke schendingen van de rechten van de mens dienen een onmid dellijk protest van de kerk uit te lokken, ongeacht het politieke regiem of de trouw van de kerk daaraan. De vraag mag gesteld worden, waarom de kerk in het verleden in dergelijke gevallen zo aarzelend en dubbelzinnig heeft gereageerd. Aldus het rapport van sectie III fover de rol van de kerk in de huidige wereld) van de lutherse wereld- assemblee. Het rapport moet nog door de plenaire vergadering worden goedgekeurd. Geen enkele sociale structuur ia alleenzaligmakend, aldus het rapport. De gehoorzaamheid van de kerk ten opzichte van de voortdurende werk zaamheid van God in de geschiedenis eist daarom, dat de kerk optreedt als pleitbezorger voor positieve sociale veranderingen. De kerk kan betrokken worden bij de strijd tot radikale hervorming van instellingen en structuren, die machteloze individuen en groepen onderdrukken en hun menselijke waardigheid aantasten. Over Brazilië wordt gezegd, dat daar wel bijzonder „dramatische" vergrijpen tegen de waardigheid van de mens plaatsvinden, maar dat is „niet het enige probleem". Het gaat om een universele crisis en om een j toestand, die ook in vele andere lan- j den heerst. Racisme Het rapport spreekt bezorgdheid uit over het toenemei] van racisme in vrijwel elk deel van de wereld. Genoemd worden de apartheid in Zuid-Afrika, de rassentegenstellingen in de Verenigde Staten, maar ook de discriminatie van gastarbeiders in Zwitserland, de vreselijke armoe de van Indianen in Canada en de benadeling van de joden in Rusland. Kritiek wordt geuit op de handels politiek van de geïndustraliseerde landen tegenover de „Derde Wereld". Het .rapport vraagt de toelating van communistisch China, de beide Korea's en de beide Duitslanden in de Verenigde Naties. De kerken in de Verenigde Staten worden geprezen om hun steun aan de beweging om de oorlog in Viet nam te beëindigen. De vluchtelingendienst van de Lutherse Wereldfederatie wordt aan gespoord, om zich vooral ook bezig te houden met die Amerikaanse jongemannen, die hun land verlaten hebben om niet opgeroepen te wor den voor de oorlog in Vietnam. In de slotsamenkomst van sectie III, die geleid werd door de Ethio pische minister van posterijen Em manuel Abraham, werd geen meer derheid gevonden voor het voorstel, de afdeling werelddiakonaat van de Lutherse Wereldfederatie steun te laten verlenen aan de bevrijdingsbe wegingen In de nog niet zelfstandige delen van Afrika. Ook een voorstel om het plan van een pan-Europese veiligheidsconfe rentie te steunen, werd verworpen. ZEIST Donderdag 6 augustus houdt de Gereformeerde Zendings- bond zijn 59e zendingsdag in het Rij- senburgse Bos te Driebergen. De sprekers zijn ds. J. H. Cirkel, Bode graven, ds. P. Vermaat, Vlaardingen, ds. A. Gooyer, Delft, ds. J. P. Verka de, Nieuwe Tonge, en ds. J. van den Heuvel, Waddinxveen, Mevrouw G. Riphagen-Hamoen vertelt een zen- dingsverhaal voor de jeugd. Verder staan begroeting en afscheid van zendingsarbeiders op het pro gramma. Twee afgevaardigden van de Toradjakerk zullen de groeten overbrengen. De dag begint om tien uur. De NCRV zal van drie uur tot half vier een klankbeeld uitzenden. DS. YPE SCHAAF christendom neemt toe Italiaanse sneltrein ontspoord: zes doden PALERMO De. sneltrein Palermo - Rome - Turijn is gisteren bij Reg- gio ontspoord. Vier rijtuigen liepen uit de rails en sloegen om. Zes men- i sen vonde de dood. Er zijn tientallen j gewonden, die met snijbranders uit I de wrakstukken moesten worden be- I vrijd. Hij maakte de reis samen met Hans Samsom, een vakfotograaf, die nog in het land is en met een grote voorraad illustratief materiaal terug hoopt te komen. Trouwens 1een deel van de negatieven: kleurendia's en zwart- witfoto's is hem al vooruitgegaan en ontwikkeld. De tijd is voorbij dat een mis sionair werker wel eens een plaatje schoot en naar „huis" opstuurde, zegt ds. Schaaf. Om goed voor te lichten heb je een buffervoorraad visueel materiaal nodig. Dat eist nu eenmaal deze tijd. Eerste indrukken van ds. Schaaf uit Indonesië, dat hij nog maar matig kende: Je kunt zien dat het land „wel eens" gekoloniseerd is geweest. Maar ik kreeg de indruk: het is eigenlijk niet eens uit te maken door wie. Groot verschil met Afrikaanse landen als Kameroen en Kenya, waarop Frankrijk, respectievelijk Engeland duidelijk hun stempel hebben ge drukt. Aan bijbels is in Indonesië grote behoefte. De christelijke kerken groeien er snel. Vanwaar die snelle groei die bijvoorbeeld gedemon streerd wordt doordat soms hele dor pen tot het christendom overgaan? Dat is géén kwestie van evangelisa tie", zegt ds. Schaaf; men ziet zélf, dat het Christendom een boodschap heeft voor de nieuwe wereld. De communisten zijn leugenaars, zeggen ze: „Ze hebben ons twee hec tare en een karbouw beloofd, maar wat is ervan terechtgekomen? Christenen zijn goede mensen. Ze hebben goede leiders geleverd en ze hebben niet meegedaan aan de mee dogenloze moord op de communisten. Integendeel, ze hebben de doden be graven. De moslims hebben ook ge moord. Allemaal argumenten voor deze mensen om het christendom aan te hangen", volgens ds. Schaaf. Overigens is het omgekeerde enkele jaren geleden ook wel het geval ge weest, want een gereformeerd predi kant op Soemba kwam in 1965 tot de ontstellende ontdekking, dat een groot deel van ,zijn christenen' com munist was. Leeshonger Het Indonesisch 'is sterk geëvolueerd. Het is communicatietaai geworden op de universiteiten, ter wijl de literatuur sterk is gestimu leerd. Er zijn massa's boeken te koop, veel meer dan in andere ontwikke lingslanden. Het materiaal mag dan bar slecht zijn meestal van kran tepapier en de foto's mogen wel eens op de kop staan, maar er kan gelezen worden. Over de problematiek van Indo nesië zegt ds. Schaaf, dat er drie gro- problemen zijn waar dit land mee worstelt. Probleem: de corruptie. In Indo nesië kan 99,5 procent van de bevol king van zijn legale inkomen niet rondkomen. Je moet zelf dus wel suppleren. Als je ergens je auto neer zet, staat er gelijk al een knaap klaar om een kwartje te vangen: parkeer- geld. Doe je het niet, dan heb je een fikse kras op je auto. Vijf auto's en het joch kan weer eten.... Toen we onze films invoerden: stempel hier, stempel daar, stempel overal en de nodige guldens voor de betreffende ambtenaar. Dominees hebben soms vier banen tegelijk: consequentie van het onderbetalen. Overbevolking Probleem 2: de overbevolking met name op Midden- en Oost-Java. Hier wonen zestig miljoen mensen, dat is de helft van de totale Indonesische bevolking. Eigenlijk zouden vijftien miljoen naar elders moeten transmi- greren. De Indonesische bevolking neemt met drie miljoen per jaar toe. Op Java heeft veertig procent van de gezinnen geen land. De rest heeft gemiddeld een kwart hectare per ge zin. Nodig zijn twee hectare, terwijl deskundigen zeggen dat het met één hectare ook kan. Dertig procent van de bevolking is er ondervoed. Maar naar de andere eilanden migreren nog maar heel weinigen. Van .family-planning' heeft men wel gehoord, maar wanneer werkt dat iets uit? De gemiddelde gezins- De bijbel in nieuwe (Indonesiscm vertaling wordt thans in Bogor f drukt. Voorlopig een half mtljcj exemplaren. Maar veel meer zullen er nodig zijn. Het NBG lev{ de een produktie-adviseur: de he H. Duim. Op de foto: controle de drukproeven. grootte ligt nog altijd tussen de en negen personen. Probleem 3: de verhouding tu de religies. Tien twaalf miljoen donesiërs zijn christen, waarvan meerderheid protestant. Hun as verdubbelde de afgelopen tien Drie vier miljoen inwoners Hindoes, terwijl de rest statisti Moslim is, maar in feite zijn dat zestig miljoen. Het is nu maar vraag hoe in dit geweldig grote 1 de religies samen kunnen leven, in politiek en economisch opzicht belangrijke zaak. Gelukkig is er t betering te bespeuren in de verh ding tussen rooms-katholieken protestanten", zegt -ds. Schaaf, een zoeken naar voorzichtig contT Ook is er een begin van een gesj n v tussen de Islam en het Christendo ve VERDRIETIGE BRIEF AAN BESTUUR (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM De heer P. Groen, mede-oprichter en oud-voorzitter van het Gereformeerd Maatschappelijk Verbond (de vakorganisatie voor vrij gemaakt gereformeerden - red.), is tot de conclusie gekomen niet langer ere- -voorzittcr te kunnen zijn. Hij heeft kennis genomen van een GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis (vac. E. J. Duursema), P. Sijtsma te Rotterdam zuid. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Gorinchem. Lutten, Noordscheschut, Sneek, Wildervank en Wormerveer, kand. E. E. Slofst ra te 's-Gravenzande. DE KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES Dit kunt u UITSLUITEND opgeven met de bon uit de kram. Telefonische opgaven kunnen NIET meer worden aangenomen. Het weer In Enropa weer max. temp. neerslag gisteren Amsterdam licht bew. 18 0 Brussel half bew. 10 O Frankfort half bew. 22 0 Genève onbew. 27 0 Innsbruck onbew. 27 2 Kopenhagen onbew. 16 1 Locarno zwaar bew 27 0 Londen regen 21 0.1 Luxemburg licht bew. 20 0 Madrid onbew. 90 0 Majorca onbew. 30 0 München onbew. 25 OJ Nice onbew. 26 0 Parijs half bew. 22 0 Rome onbew. 30 0 Zürlch onbew. 28 0 Wenen onbew. 25 0.1 BILTHOVEN. Men is geneigd op de kindervraag „Waar is God?" te antwoorden „in de he mel". of „overal" of „in je hart". Dr. Klink noemt dat in haar boek een gecompliceerd ant woord op een eenvoudige vraag. „In de hemel" lijkt onbereikbaar hoog, „in ons hart" erg dichtbij en „overal" ongrijpbaar. „We zouden kunnen antwoorden: dat weten wij niet en kunnen wij ook niet begrijpen: wij zijn toch maar mensen en Hij is God. Hij kan zijn, waar Hij wil. De mensen zeggen wel eens, dat God „in de hemel woont". Daar bedoelen ze mee, dat God de allerhoogste Koning is, zoveel meer is dan de wereld, dat Hij zo anders is dan de mensen: bij Hem is zulk een licht en heerlijkheid, niet te verge lijken m^t het licht van de zon of de heerlijkheid van de aarde. Die heerlijkheid is voor ons nog verbor gen, die zouden we niet kunnen ver dragen. En toch wordt er niet mee bedoeld, dat God ver weg is. Hij moet zoveel van ons houden, dat Hij bij ons wil zijn. Als je vraagt: „Waar is God?" denk dan maar: „Hij is bij ons". Meer hoe ven we niet te weten," aldus dr. Klink. Afzweren Zij signaleert, dat in de moderne theologie, waarin we de hemel moe ten afzweren en naar de aarde wor- Eind augustus verschijnt bü uitgeverij AMBO in Bilthoven het boek Kind en Geloof van de remonstrantse predikante dr. J. L. Klink uit Haarlem. Het boek telt 300 pagina's en kost 12,50. Zaterdag gaven wjj een al gemene beschouwing. Vandaag en in de komende dagen zullen wij er nog verder op ingaan. I den verwezen, men God in de mede- j menselijkheid wil zoeken. „Hij komt ons tegemoet in de naaste en in het bijzonder in het Biafraanse kind, de verdrukte neger of de opstandige jongere, die snakt naar een betere wereld. Maar wie over God wil zwijgen en het geloof wil doen opgaan in mede menselijkheid, kan vastlopen in men selijk activisme of in een politieke ban geraken, alsof Gods aanwezig heid in de wereld alleen nog maar herkend en geverifieerd kan worden in eep sociaal programma. Wie God identificeert met het menselijk han delen de menselijkheid heeft Hem al spoedig niet meer nodig." Almacht „Wij leven in een periode van de wereldgeschiedenis, waarin mensen pronken lijken te worden van hun al macht, van de ongekende mogelijkhe den om de aarde te beheersen en over leven en dood te beslissen, al groeien de problemen ons wel boven het hoofd. Een van de belangrijkste the ma's van de nieuwe theologie is dan ook de menselijke verantwoordelijk heid". concludeert dr. Klink in het hoofdstuk „Kan God alles?" Zij noemt in dit verband Mattheus 25 vers 14, waar staat: „Want het is als een mens, die bij zijn vertrek naar het buitenland zijn slaven riep en hun zijn bezit toevertrouwde". Christus heeft zelf het verhaal be- dacht, waarvan de moderne theologie l de auteur meent te zijn, zegt dr. Klink. De Heer geeft verantwoording, delegeert en laat daarin juist zijn goddelijke leiding uitkomen. Hij laat zelfs na om de slaven voor te zeggen wat ze met het door hen ontvangen gedeelte van zijn bezit moeten doen. Wat wordt er veel aan de slaven over gelaten: inventie, initiatief en activi teit. Doorbreekt Op de vraag: Is alles wat er gebeurt j dan niet Gods wil? is het antwoord: natuurlijk niet. Er gebeurt zoveel wat nooit zijn bedoeling kan zijn: onrecht, oorlog en de verminking van de schepping. En een aardbeving dan, b» ï-i Sommige kinderen gaan er nog vanuit dat het kerkgebouw Gods per manente verblijfplaats is. In het boekje Brieven van kinderen aan God tekent een zekere Frank de St Patrick kerk tussen de vele wolken krabbers in New York en schrijft erbij: U woont in een mooi huis." een overstroming, de rampen van de natuur? „Niet alleen de mens heeft de ruimte gekregen in de schepping, maar ook de krachten van de kos mos. God zendt geen ziekte, maar zijn genade, geen overstroming, maar de Christus. Wij mogen toch geloven dat Hij niet opgaat in het gebeuren, maar ons erintegemoetkomt. Hij doorbreekt de fatale gang van het lot I bestuursverklaring in het bone j i I gaan Ambt en Plicht, waarin o.m. ,n, ze uitspraak voorkomt: „Het besf q staat op het standpunt, dat het t j maatschap van een zg. „vrije k< or onverenigbaar moet worden ge ,uj met het lidmaatschap van het GI Besloten werd hierover een schrij or op te stellen voor de afdelingsbei m, ren." ;n. De heer Groen concludeert, dat op deze wijze gedwongen wordt cheid van het GMV te nemen, on hij ook lid is van een buiten het band staande Vrijgemaakt Gere meerde Kerk. Hij betreurt het in brief aan het bestuur van het bond. dat voor deze ingrijpende slissing geen argumentatie wordt geven en zegt er met diep leedwf in te berusten. n Tegenover veldn uwer, aldus heer Groen, zal ik niet nader bel f ven te betogen, dat de constate an dit feit voor mij wel wat b kent. Samen met een aantal broed van wie de meesten ons reeds doo dood zijn ontvallen, mocht ik zeer werkzaam aandeel hebben in oprichting van het GMV, zowel van het Geref. Sociaal en Econom r Verband (de werknemersorganisatfP1 red.), van welke beide organisatie1 vele jaren voorzitter mocht zijn. nl e De heer Groen constateert, dat a GMV thans van een confessioneel i bonden organisatie een aan een n paald kerkverband gebonden orgjz; satie is geworden Hij wijst o. zodanig sektarisch optreden, wa; ig men de waarde en betekenis vaiir Gereformeerde belijdenisgeschri ri eheel voor het eigen kerkvert i opeist, principieel af. Dit getuigt. :n dus de heer Groen, van geestel hoogmoed. 'e' 1 In een breed betoog gaat de sc n jver dieper op deze zaak in, om je lotte te verzoeken deze brief plaats te geven in het blad Amb01 Plicht, als een woord van pers t lijke verantwoording van stand; k en meteen van gedwongen afsche Ds. C. Th. Steensti (62) overleden ZEIST Na een langdurige z is op 62-jarige leeftijd overledei C. Th. Steenstra, in leven dire< van het Christelijk Jongensinte in Zeist. Ds. Steenstra is negentien jaar T dikant geweest in Emmastad op e ragao. van 1939" tot 1958. Daarna hij benoemd tot directeur vanf' jongensinternaat. Ds. Steenstra was Ridder in di de van Oranje Nassau. De begrafenis is zaterdag twaalf uur op de Algemene Beg£c plaats, Woudenbergseweg Zeist, kwart voor elf is er een rouw< in de Oude Hervormde Kerk, I Dorpsstraat in Zeist

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2