Chartervliegtuig geramd; 3 doden A ia: de postgiro RUSSISCHE HULP KAN TOT OORLOG LEIDEN Wordt de postgiro nog makkelijker? 21% rente da's makkelijk! j bovenste beste onderzetters GRATIS spaar alle 12 f Vliegongelukkenelf doden alles goed en wel Fulvia' gezonken geld opnemen in het buitenland gratis giroboekjes Kie Wie nü nog geen postgiro neemt, maakt zich het leven gewoonweg een stuk moeilijker. En duurder! Eén dode en vier gewonden bij botsing in Westerschouwen Uit de Haagse hof geplukt Post verbrand bij treinbotsing c Vliegmaatschappijen stellen toerist gerusi Canadese treii;k stort in rivier? DINSDAG 21 JULI 1970 Salvatore Adamo brengt met vrouw Nicole en zoontje Antonino (een jaar) de vakantie door aan de Cóte d'Azur. Hier het drietal in het zwembad van Hotel Majestic in Cannes. T7"IER ongelukken met kleine vliegtuigen in Zwitserland, Spanje, Italië en Schotland heb ben gisteren aan elf mensen het leven gekost. dubro onderzetters met uw sterrenbeeld HET IDEALE AEWASMID DEL Popfestival (22) Gaarne betuig ik mijn instemming met het ingezonden stukje van de Delftse zestienjarige. Wat de bij drage van de heer Van Kapel Czn. betreft wil ik opmerken dat Jezus tot de overspelige vrouw zei: „Ga heen en zondig niet meer". Over al het andere dat de ge moederen vandaag zo beroert: lees eens Leviticus 18 en Ezechiël 44 vers 20. Dit laatste gold speciaal voor de priesters, maar die waren toch de voorgangers van het volk. En al zijn deze geboden nog zo oud, ze zijn van God zelf. en blijven daarom altijd geldig. SCHIEDAM Een dertienjarige Staelduyn (6) Hoge golven zijn tegen het be boste land van Staelduyn aangelopen. Maar de bebossing weerstond de aanval van jaren, zelfs van eeuwen. Een weerstand als van staalEr bleef een rustig natuurgebied in het Westland. dat er overigens eerst geen behoefte aan had. Ik herinner me hoe ik in de Eerste Wereldoorlog als kind de Hollandse troepen tegemoet ging die op Maas sluis optrokken. Bij lang oponthoud zocht ik ontspanning in het Stael- duynse Bos. Toen werd het recrea tiegebied ontdekt Dat de ogen van de golfclub op het bos vielen is te begrijpen. Te genover haar financiële voordeel staat echter de aantasting van een onmisbaar recreatiegebied. Dit stuk je cultuurgrond dient èn uit histo risch oogpunt èn gezien zijn ligging in een recreatie-arme omgeving be houden te blijven. Niet alleen zal de gemeente Den Haag zich hiervoor moeten inzetten, maar ook de cul tuur-beschermende Rijksoverheid. DEN HAAG H. Dommisse De 63-jarige heer E. Moors uit Maastricht, zijn achtjarige zoon Frank en de Zwitserse piloot van een Cessna-165, Italo Marazza, kwamen om het leven toen het toestel na een pleziervlucht neerstortte. Het ongeluk gebeurde in het Lago Maggiore, waarboven een dichte mist hing. Het gezin van de heer Moors was weekeind voor een vakantie in Tenero aan het meer aangekomen. Mevrouw Moors had op het laatste moment van de vlucht afgezien. De heer Marazza was directeur van het vliegveld. Boven het vliegveld van Barcelona kwamen drie inzittenden van een sportvliegtuig om, toen het tijdens de landing de vleugel van een Duits chartervliegtuig vol vakantiegangers raakte. Het vliegtuigje stortte neer. De Duitse Boeing kon een geslaagde noodlanding maken; de 84 inzittenden bleven ongedeerd. Het was het derde vliegongeluk in Spanje binnen nog geen drie weken. Een Brits directievliegtuig van een tabaksfirma verongelukte bij het op stijgen van een vliegveld bij" Edin burgh. Een der vliegers kwam om het leven. Bij San Remo aan de Riviera stort te een sportvliegtuigje met vier in zittenden neer. Allen kwamen om het leven. SANTA CRUZ Het brandende cruise-schip Fulvia, waarop zondag brand uitbrak, is gistermiddag gezon ken. Alle 448 passagiers en 247 beman ningsleden, zijn door het Franse schip „Ancerville" gered. De Noorse kapi tein Castings is gisteravond met de Spaanse sleper Tamaran op de Kana rische eilanden aan wal gegaan. Een Rotterdamse sleepboot, die naar het brandende schip onderweg was, heeft haar koers gewijzigd. De Fulvia brandde vrijwel geheel uit. Het 17.000 ton metende schip had een geschatte waarde van bijna elf miljoen gulden. 3xja! «öjW Uw geld gaat rente MM M geven bij de Postgiro. Want per 1 augustus 1970 wordt op particuliere rekeningen 2y2% rente vergoed over max. 10.000,-. Die rente zal worden berekend over het laagste saldo per halve maand. Interessant nieuws, vindt u niet? Naast alle andere voordelen van de Postgiro betekent dit, dat uw geld niet voor niets op uw rekening staat. Het groeit. Het is voordelig in beweging al laat u het rustig staan. Dat is een goede zaak! f. m r Binnenkort kunt u met de gegaran- I deerde girobetaal- J kaart geld opnemen in het buitenland. Zonder kosten. Voorlopig in Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. En er komen nog meer landen bij. Tot een afgerond bedrag* per kaart kunt u straks vreemde valuta opnemen. Op alle postkantoren in die landen. Met girobetaalkaarten op zak zit u dus nooit zonder geld. Reis- gemak in optima forma! Rekening houders die girobetaalkaarten gebruiken ontvangen nader bericht. Qei et snel leen Êjg gemakkelijke betalingsverkeer per Postgiro is nü volstrekt gratis geworden. De boekjes met over- schrijvingskaarten (waarvoor u tot heden ƒ1,- moest betalen), krijgt u per 1 augustus 1970 voor niets. Gratis girokaarten met gratis enveloppen om ze ongefrankeerd te verzenden en nog rente toe... wat een prettig idee dat zóveel gemak zó makkelijk binnen uw bereik komt! In Duitsland DM 100, Frankrijk Ffrs 200, Denemarken Dkr 200, Noorwegen Nkr 200, Zweden Skr 200, Finland Fmk 100. WESTERSCHOUWEN De 5-jari- ge André Boogaard uit De Lier is maandagmiddag gedood bij een aan rijding tussen twee auto's in Noord- welle onder de Zeeuwse gemeente Westerschouwen. Hij zat in de auto van zijn oom. de heer W. J. Kooman uit Renesse, die zeer ernstig gewond werd. Eveneens liepen ernstige verwon dingen op de 12-jarige zoon en hel 5-jarigc dochtertje van de bestuurder en de bestuurder van de andere auto de heer J. Mannie uit Haamstede. Nixon op inderhaast belegde persconferentie: WASHINGTON De Russische militaire hulp aan Egypte kan het machtseven wicht in het Nabije Oosten Verstoren waardoor er een De wereld is opeens veel wijder voor me geworden. Eerst door het lage land, waar de spinmolens nog draaiden gereden en dan er gens in het onbekende aan boord gegaan. Prompt op tijd moesten we zijn, was gezegd, want eb en vloed zou den de reis bepalen. Hoe dat nu precies zat kon ik niet begrijpen, omdat ik nooit enig idee van rich ting heb. Het was in ieder geval eb, de boot lag laag in de diepte. We woelden het water van de Mer- wede af, tot ijl het stalen spansel van een "brug opdoemde. Iedereen raadde wat anders, dat er meer mensen zo stuurloos zijn en een brug waar je over heen gaat heel iets anders is als een brug waar je op aan vaart. Het bleek, zo maakte de kapitein ons duidelijk, de brug over het Hollands Diep te zijn. Die we overigens rechts lieten liggen want we voeren het Zui dergat van de Vissen in, of het Noorder, daar wil ik van af we zen. Het Gat van de Vissen leidde naar de Biesbosch. En daar werd de wereld wijder. Geen huizen meer, eigenlijk geen land ook. Maar wel de wilgenroosjes en zwarte i ietsigaren, de wuiving van groen uit het water. Een enkel bootje met een luie visser of wat onduidelijk bezig zijnde mensen, een vrouw die een Wijde wereld theepot langs bakboord leeg goot. De uitleg van de deskundigen, dat dit alles verdwijnen zal. Door de Deltawerken, die de Biesbosch zullen afsluiten van de zee. Er zal dan geen getij meer zijn. Wat er dan wel zal zijn is nog een vraag. Een zompig moeras misschien? Een industriegebied waarschijnlijk na verloop van niet al te veel jaren. We nijveren nu eenmaal graag en een fabriekspijp is belangrijker voor onze welvaart dan een riet veld. Hoe het moet wanneer de vol gende generaties de lof der lui heid hebben geleerd en niet lan ger de arbeidzaamheid de hoog ste deug zal zijn. kan men zich wel afvragen. Dat is overigens verkeerd pein zen in de wijdte. Teken, dat de mens zich moeilijk los kan maken van de materiële beslommeringen. Er is immers niets anders te doen dan te kijken en zich te laten varen in het land zonder zicht bare grenzen. Maar de droom is bijna voorbij. Het Steurgat door en Werken dam, o symbolische naam, doemt op met stenen gebouwen en ijze ren werktuigen. Terug in de beslotenheid van een wereld vol mensen, fabrieken en auto's. Huizenrijen, huizenblokken met voor ieder een eigen hokje. Terug in het gareel. Met als enige troost dat ergens toch de ruimte is. Nog wel nieuwe oorlog ontstaat. Dit zei gisteren de Amerikaanse pre sident Nixon op een inder haast belegde persconferentie in Washington. Het is daarom van groot belang, aldus Nixon, dat evenwicht te hand haven zodat niemand in de verleiding komt een aanval te doen om zich in een voordelige positie te manoeuvre ren. De Russische hulp zou op dit mo ment echter nog niet lot een versto ring van het evenwicht hebben ge leid, reden waarom Amerika nog steeds geen wapens aan Israël heeft geleverd. Washington houdt echter de ontwikkeling in het Nabije Oosten nauwkeurig in het oog. Nixon zei verder dat de VS niet van plan zijn Ruslan.1 met militaire middelen uit Egypte te verdrijven. Hij voegde er wel aan toe, dat met het tijdstip waarop er een oplossing voor het conflict in het Nabije Oosten is bereikt er in het gebied geen be hoefte meer bestaat aan troepen uit andere landen. Verwijl aan ISavo De Israëlische premier Golda Meir zei dal de NAVO-landen de Russische, militaire aanwezigheid in Egypte één of twee maanden geleden hadden kunnen verhinderen of tenminste be perken. In een vraaggesprek met het West- duitse weekblad Der Spiegel zei, me vrouw Meir, dat de Russen zeker niet zo ver zouden zijn gegaan als zij een waarschuwing hadden gekregen. Zij doelde, volgens haar zeggen, vooral op de VS. maar ook andere niet-com- munistische landen. ..De Russen willen geen groot scheepse oorlog met de westelijke mogendheden, laat ons zeggen met de NAVO. Volgens mij zouden de Rus sen niet hebben aangedurfd wat ze nu doen als ze een of twee maanden geleden een passende waarschuwing van de NAVO-landen hadden gekre gen, aldus premier Meir. Cuba Mevrouw Meir zei nog dat de toe nemende gebondenheid van de Sow- jetunie in Egypte een situatie heeft geschapen, die vergelijkbaar is met de Cubaanse rakettencrisis van 1962. Evenals toen moeten dè VS het de j Russen nu duidelijk maken, dat ze j afstevenen op een confrontatie met de Amerikanen, aldus de Israëlische premier. UTRECHT De PTT in Utrechj] gisteren begonnen met het uitzoe^ van restanten van de tachtig postz( j ken die vorige week verbrandden.h I een botsing van de posttrein Am% 1 foort-Zwolle met een personenbusjjt Vijf procent van de post is zejf herkenbaar. In de trein bevond ft voornamelijk post met bestemrr Zwolle en Leeuwarden. De Pi denkt rrog drie dagen nodig te hebfe) voor het enorme zoekkarwei. rl Noorwegen olieleveranci^j STA VANGER De hoeveel»! olie in het Noorse olieveld EkofisL de Noordzee, wordt geschat op miljard barrels. Dit heeft de No oliemaatschappij Phillips meegede Door deze vondst, die begin dit werd gedaan, gaat Noorwegen si dig behoren tot de olie-leverende den met een capaciteit van twi duizend barrels per dag. Luchthavens in Italië en Spanje niet. gevaarlij SCHIPHOL Nederlandse toeris ten met bestemming Spanje, hoeven zich geen zorgen te maken over de luchthavens die door de Britse bond van verkeersvliegers als gevaarlijk zijn gekenmerkt. Dit hebben de drie grote Neder landse luchtvaartmaatschappijen KLM, Martinair en Transavia giste- ren meegedeeld. De Britse vliegers hadden een aanlal luchthavens, waaronder Gerona, Alicante, Malaga j en Ibiza (Spanje), Palermo, Catania j en Aghero (Italië) bestempeld als j vlieggevaarlijk. De apparatuur voor een goed „binnenloodsen" van de vliegtuigen zou hier te wensen over laten. De drie maatschappijen wijzen erop i dat zij hoge limieten hebben gesteld i aan de vliegveiligheid per vliegveld. Het vliegen op genoemde luchthavens kan dan ook volledig verantwd worden geacht. Hoewel in somrili gevallen de radionavigatieapparatei ge'rekkig is, kan met goed zichtd, tijd nog 'een veilige landing woini u'tgevoerd, zo meent de KLM. at 'si re se HAYSPORT Vijf van de air rijtuigen van een Canadese pcrsoiïif trein die gisteren in de provincie Ur tish Coluhzia ontspoorde, zijn in rivier de Skenna terecht gekon Het is niet bekend hoeveel mcii werden gewond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 8