JOOP GROOTS INGEHAALD BONTMANTELS ZOMERPRIJZEN - 't BONTHUIS J. VAN EGMOND EEN ASSISTENTE IN DE KEUKEN DOORSMEERDER Rijpwetering stond op zn kop W erkzaamhed en Congresgebouw Inzamelingsactie wederopbouw Perir; ll KOÊfilflïs VERPLEEGSTERS ol VERPLEGERS VERPLEEGSTERS of VERPLEGERS GEDIPLOMEERDE ZIEKENVERZORGSTERS INSTRUCTIEZU5TERS „DE SCHUT5E" te Sassenheim twee flinke jonge slagers, CHEMISCH ANALISTE GEMEENTE LEIDEN PERSONEEL BIJ DE BEWAKINGSDIENST NIEUWE LEIOSE COURANT DINSDAG 21 JULI V (Van een onzer verslaggevers) RIJPWETERING Voor één avond heeft het waterrijke Rijp wetering een metamorfose ondergaan. Het altijd zo rustige dorpje veranderde gisteravond in een heksenketel. Joop Zoetemelk, dorps heid en nu ook „nationale held" nummer één moest immers worden gehuldigd. Als de inwoners vandaag door het dorp wandelen, zullen ze, behalve wat afgeknakte bloemen, een verfomfaaid frite-zakje of een verkreukelde foto van hun idool, niets meer van het festijn merken. Het festijn, dat hun dorp voor één avond veranderde in „Zoetemelk-stad". DEN HAAG De activiteiten in het Nederlands Congresgebouw staan vanaf vandaag drie weken lang op een laag pitje. In die t(jd gaat men een aantal veranderingen aanbren gen aan onder meer de Prins Willem Alexanderzaal, die vanaf de opening van het gebouw vorig jaar steeds weer kritieken ontlokte vanwege de slechte akoestiek. Die gaat men nu trachten te verbeteren. Bovendien zal in de „rust periode" de Carrouselzaal een nieuwe houten vloer krijgen. De werkzaamheden zullen overdag en zonodig ook 's nachts worden uitge voerd om op tijd weer de nieuwe golf congressisten te kunnen opvangen. In de Prins Willem Alexanderzaal komt ook een nieuw plafond. Tevens wor den klankverstrooiers aangebracht langs de wanden var. de zaaL Ten slotte gaat men in de komende drie weken sleutelen aan een nieuwe en tree voor hen die vanuit de parkeer garage het Congresgebouw willen binnengaan. De kosten van de ver nieuwingen in de Alexanderzaal be dragen vier ton. Over de bedragen, die voor ondere renovaties en verbeterin gen worden uitgetrokken, kon men ons vanmorgen bij het Congresgebouw niet inlichten. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM 20 juli De ad- vieskoersen voor buitenlands bank papier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden heden on veranderd. Rijpwetering was gisteravond een dorpje waar alles kon, waar alles mocht. Iedereen deed mee, actief of passief. Zelfs het niet meer zo jonge huisvrouwtje aan het uit einde van het dorp; in haar kozijn stond een plantje in bloei. Bloem was een foto van Joop in zijn fel gekleurde Mars-Flandria trui. INVASIE Nimmer beleefde het dorpje zo'v invasie. Het inwonertal was voor deze ene avond verveelvoudigd. De busdiensten van Maarse en Kroon waagden zich niet meer in het aorp; kilometerslange files stonden op de wegen naar het dorp; chauffeurs zochten naar een parkeerplaatsje op de smalle wegen. Alleen voor dat ene moment, een glimp opvangen van de man, die zich achter feno meen Eddy Merckx op de tweede plaats van het algemeen klassement in de Tour de France nestelde. Wagens van sportliefhebbers, nog getooid met vlaggetjes van de voet balploeg Feijenoord, waren nu op weg naar de drieëntwintigjarige jon gen. die volgens zijn ploegleider Brick Schotte de kroonprins van de Merckx-dynastie is: OPVOLGER In zijn sappig Vlaams accent geeft de oud-wereldkampioen zijn mening over Joop Zoetemelk- „Binnen en kele jaren zie ik hem de Ronde van Frankrijk winnen. F.ddy Merckx is nu op zijn hoogtepunt. Joop moet nog groeien. Als er volgend jaar enkele renners, zoals Joop. Gösta Petterson. Rini YVagtirans. Ocana en nog enkele jonge cou reurs gezamenlijk de aanval op Merckx openen, zal hij hel moei lijk krijgen, zeer moeilijk". Joop liet de huldiging, wat ver legen glimlachend in de ploeglei derswagen van Mars-Flandria ge laten over zich heengaan. ..Hel pu bliek verdient het gewoon. Drie weken lang hebben ze intensief met je meegeleefd. Zo'n grootse hul diging kun je dan toch niet voorbij laten gaan, omdat je toevallig één of ander onbetekend criterium in Metz moet rijden". En zijn supporters hebben net er dan ook niet bij laten zitten. Een duizendkoppige menigte omzoomde, vijf, soms wel acht rijen aik, de route. Overal liepen mensen met een kleurenfoto van „hun" Jopie in de hand. Het omhoog steken van spandoeken met teksten als „Met Zoetemelk meer mans" en „Joop Zoetemelk is een voorbeeld voor elk" werd begeleid door een gescandeerd „Jopie. Jopie' En „Jopie" onderging dit alles voor beeldig. ondanks dat hij vandaag weer in Zedegem (België) moet starten. PROMINENTEN In het dorpshuis werd het alle maal nog doller. Tussen grote man hen als Brick Schotte, Gerben Karstens, Joop MiddeUnk, Herman Krott en vele plaatselijke promi nenten waren er ook „onbelangrijke" fans. Vier Duitsers, die zondagmid dag al een muzikale aubade aan me vrouw Zoetemelk hadden gebracht, lieten zich ook hier niet onbetuigd Hun „Siiszmilch, Süszmilch' tsa-tsa- tsa" betekende een welkome afwis seling tussen de vele woorden van hulde, die Nederlandse sprekers via de microfoon de zaal liéten inrollen. Hoe er in Rijpwetering met Joop Zoetemelk is meegeleefd, bleek wel uit de woorden van pastoor Van Diepen. Ook hij bleek de Ronde dan Limoges tot Parijs te hebben ge volgd ONGEDWONGEN In een heerlijk ongedwongen sfeer hobbelde het feest door. Spre kers die door niemand meer wer den verstaan, vonden het toch zon de van hun voorbereiding on lieten hun woorden vol geestdrift op de Gerben Karstens was één van de vele wielerprominenten, die Joop in het dorpshuis de hand drukte. feestvierende massa neerdalen. In al deze feestvreugde ging Joop zelf een beetje verloren. Toen hij er gens in een afgesloten, rustig zaal tje. een radio-interview atgaf. merkte bijna niemand dat. Nadat op aan haastig aangerukt televisietoestel het NOS journaal was bekeken, bereikte het feest zijn hoogtepunt. Joop voor be kenden nog steeds „Jopie" - nam zelf het woord. Toen, opeens kon het wel stil worden in de zaal Op zijn eenvoudige, maar innemende wijze bedankte hij zijn supporters. Supporters, die liet feest tot diep in de nacht voortzetten. LEIDEN Van dc z,es „lelijke eendjes" die het afgelopen week einde werden gestolen zjjn er in middels vijf teruggevonden. De zes de is echter nog steeds spoorloos. Deze grijze auto, met het kenteken 03-63-BA, stond 's morgens geheel volgeladen met kampeerspullen de familie zou juist op vakantie gaan en is zo meegenomen Ambtsdragersconfereiitie 'Tillen aan liet ambt' op Kerk en Wereld DEN HAAG Onder leiding van dr. H. Bartels, secretaris van de cen trale voor vormingswerk vanwege de Ned. Herv. Kerk, en drs. H. Zunne- berg, cursusleider van Kerk en We reld, wordt op 22 en 23 augustus op Kerk en Wereld een ambtsdragerscon ferentie gehouden onder het motto. „Tillen aan het Ambt", waarbij infor matie wordt gegeven over het rap- port'Berkhof. De bijeenkomst vangt aan op zater dag 22 augustus om 16 uur en eindigt op zondag 23 augustus met een brood maaltijd om 18 uur. Als tegemoetkoming in dc kosten wordt een bijdrage gevraagd van f 19 p.p.. of f35 per ec.itpaar. Aanmeldingen kunnen worden ge richt aan de afdeling cursussen en conferenties van Kerk en Wereld. De Horst 1. Driebergen, telefoon 03438 2241. Alle deelnemers ontvangen tijdig een uitvoerig programma. Inlichtingen bij: W. J. Eckhardt de Heemstr. 222 Tel. 65 20.12 Den Haag. EC DEN HAAG Madurodam beg^, morgen een grootscheepse inzanj lingsactie ten bate van de wederdv«' bouw van Peru. Om half tien zal fr echtgenote van de Peruaanse ambj^ sadeur. mevrouw de la Fuente, k de ingang van Madurodam een fofe collage onthullen, waarmede de r1 zamelingsactie formeel een aanvaj}t neemt. fd Bezoekers van Madurodam zullf? uitgenodigd worden hun giften een grote bus te deponeren. De q1 brengst komt ten goede aan de derlandse projecten voor de constructie van het door de aardl ving op 32 mei verwoeste deel v)~ Peru. De foto's geven een beeld van f gebied. Voor de officiële start van i actie Peru zijn vertegenwoordig) van alle organisaties uitgenodi) die in Peru hulp verlenen. alléén Nieuwe Rijn 53-54, Telefoon 23308-22768 Leiden ook voor moderniseren repareren bont bewaring Personeel gevraagd lste of 2de kapster ge vraagd of noodhulp. Kapsa lon Modern. G. J. Minnee. Badstraat 24. Katwijk aan Zee, tel. 0171&—14377. 9 Acc. kant. v/d Middensl. vraagt enkele meisjes voor het verrichten van adm. werkzaamheden. Sollicitaties worden gaarne ingewacht bij onze kantoren te Kat wijk en/of Oegstgeest, tele foon resp. 01718—3376. 01710 —51078. 9 Diaconessenhuis Eindho ven Wilt u verpleegster wor den? Vraag dan inlichtingen gen bij de directie. Onze cursus begint in september a.s. Gevraagd nette werkster of meisje voor 2 a 3 ochten den per week. Mevr. J. v. Egmond, Hofstraat 13. Rijnsburg. Telefoon 01718 13037. Gevr. 1. 1. naaisters 40 urige werkweek. Aanm. des avonds na 7 uur Marislaan 41. Leiden. 0 Uitzendbureau Apollo vraagt admin. krachten, ƒ5.20 per uur, typistes, 5.55 per uur, stenotypistes, 5.90 per uur. stenotypistes, 3 talen, ƒ7.40 per uur. Bel even of kom langs. Uitzend bureau Apollo. Apollo laan 690. Leiden, telefoon 33864 Personeel aangeboden Behangen en witten van uw kamer. 30 jaar ervaring, telefoon 23123. Te huur gevraagd 9 Studentenechtpaar zon der kinderen zoekt kamer (s) of zolder in Leiden of omg. Br. onder nr. 3626 bur. van dit blad of tel. 070—656203. Gevraagd 4 of 5 kamer flat in Leiden of Oegstgeest. Huur plm. f 350 a f 400 p. mnd. br. onder nr. 3634 bur. v.d; blad. Te huur gevr. kamer met kookgelegenheid in Katwijk of Noordwijk. br. onder nr. 3635 bur. v.d. blad. Te koop aangeboden Nieuwe autobanden. Be kend merk. 25 pet. korting. Remould-banden voor de helft van de nieuwprijs. H. Hövig, Hoge Rijndijk 300 te Leiden 'bij de Leiderdorp- se brug), telefoon 25517. Auto's en motoren -20 WOORDEN f 1.75 Elk woord meer f 0,12 Deze prijzen zijn exclusief B T W voor Koeriers onder nr wordt 35 ct. extra ir rekening gebracht. bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct 9 Te koop BMW LS coupé. Te bevr. 's avonds na 6.00 uur. Brouwerstraat 44, Rijnsburg. 9 Rijschool B. Buis f 10 per vol uur. Boerslaan 70. tele foon 12042, Katwijk. Nieu«.e auto huren, veilig sturen. Steeds nieuwste mo dellen. Werkhovens Garage bedrijf, alleen Maredijk 34a. Leiden. Tel. 22300. 10 Autorijlcssen v. 147,50 vervolg- en losse lessen f 8 BTW inbegrepengratis VW-fotoinstructieboek. Au torijschoolcombinatie „De Centrale". Aanmcldingsa- dressen: Alphen a/d Rijn: Hooftstraat 257. telefoon 3752 b.g.g. 5599. Leiden. Morsstraat 36, telefoon 42503. Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. Plaat werkerij en spuitinrichting. Blanks Autobedrijf. Nieuw- straat 3341, Leiden, tele foon 30600. Te koop Taunus 17 M. te bevr. Anemonenstraat 35, Rijnsburg. 9 Te koop aangeb. Saab 96 '65. keurige auto met radio, schuifdak, mistlampen, ra- diaalbanden. houten sport stuur, enz. Prijs f2550. Ti foon 01712-532. Te koop aangeboden particulier F at 2300 S coupe '65, geheel i.g.st. Prijs f 4900. Telefoon 01712—532. Te koop wegens vertrek buitenland Triumph Sport geheel gereviseerd en gespo ten. Te bevr. na 18.00 uur P. Imanse. c Hillegommerdijk 110. Post Nw.-Vennep. Haar lemmermeer. Speciale aanbieding Partij bankstellen direct van fabriek, zeer fraai uitge voerd in div. kleuren. 5 jaar garantie op het binnenwerk. Normale prijs f 1300 voor f 595. Verkoop bij Prettig Wonen. Weimarstraat 263, Den Haag, tel. 070—600068. Grote collectie slaapzak ken in div. uitvoeringen en dessins vanaf f 37,95' Ook extra grote maten <80 x 220) Wilms Floet Sport NV, Haarlemmerstr. 182184 Lei den. tel. 24872—41830. De beste wasdroogmolen lichtgewicht met 40 -mpter waslijn. Deze kan na ge bruik gemakkelijk dichtge vouwen en ingenomen wor den, prijs f67.50. Dealer v. Katwijk en omstreken. Spe ciaalzaak. Zuidstr. 84. Kat wijk aan Zee. telef. 01718, 13251, 15246. Ideaal voor de vakantie: pruiken synthetisch haar f 59. Lange halve pruiken schouderlengte f 79. Grote sortering. Dameskapsalon Koetsier. Hogewoerd 21, te lefoon 20560. Koop uu een autoradio en bespaar veel geld. Kies er één uit onze collectie. Gratis monteren, gratis ontstoren en gratis antenne. Techni sche autoshop Ton Rijsber- gen. Maresingel 64. telefoon 31260. 127 volt een probleem? Uit voorraad leveren wij strijkijzers en straalkachels. badkamerkachels en haar- droogkappen. verwarmings dekens, raamventilatoren. Alle soorten gloeilampen Gas- en Elektrashop Holver- I da. Lusthoflaan 5. Leiden, telefoon 26534. Evinrude b.b.-motoren. Inruil, reparatie en financie ring. hoofddealer techn. bur. Bloem. Hogewoerd 104. Lei den. telefoon 31620. Markiezen. Rolschermen, jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E Jedeloo. Juffermansstraat 35. Oegst geest. telefoon 0171053105. 9 Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega Dealer W. Brou wer. Haarlemmerstraat 23. Leiden, telefoon 22076. 9 Heugafelttegels. alle kleu ren. direct uit voorraad le verbaar. 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop min. 20 tegels Smit's Woningin richting, Mare 98 Vrou- wensteeg 9, telefoon 23913. 9 ..Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zil ver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, telef. 26854. D1AKONESSENINRICHT1NG „BRONOVO" '•-Gravenhag* Bronovo is een algemeen ziekenhuis dat na verbouwing en vernieuwing beschikt over 350 bedden en de modernste apparatuur. De behandelmethoden beantwoorden aan de hoogste eisen, aangepast aan deze tijd. Hierbij wordt gestreefd naar een optimale verzorging van de patiënten en de bevordering van de interne communicatie tussen de medewerkenden. Door de centrale ligging is Bronovo gemakkelijk bereik baar, zowel met eigen als met openbaar vervoer. De zusterflat biedt met recht een „uitstekende" huis vesting In de verpleegkundige sector zijn nu enkele vakatures die wij graag met spoed zien vervuld. Gezocht worden: voor diverse verpleegafdelingen voor de operatiekamer: waarvan één volledig opge leid 9 f24.75 Imperial f24,75. Al leen bij ons. Ook een ge varendriehoek. sleepkabel en imperialspin koopt u hét voordeligst bij Autom. bedr. Rijnland N.V., Leiden. Lei derdorp. Oegstgeest. Noord- wijk. 9 Iedereen een krediet tot f3000 zonder borg direct te verkrijgen voor aanschaf van meubelen en woningtex tiel. Ook zij die gaan trouwen, en allen die drin gend meubelen willen ko pen. Vraagt gratis folder met uitvoerige inlichtingen bij Postb. 1083. Rotterdam. 9 Parapiureparatie «ook v. opvouwbare), wandelstok ken. invalidestokken, rub- berdoppen. Reparaties wor den alleen aan de zaak aan genomen. Paraplumagazijn Van Oerle. Haarlemmerstr. no. 95. 9 Vakkundige reparaties aan kunstgebitten, binnen enkele uren gereed. C. van Berge Henegouwen. Hu- brechtstraat 26. geen filialen. Bereikbaar met 40. 42 en 5. Doeskwartier. Het bejaardencentrum te Sassenheim, Parklaan 58a, vraagt voor zo spoedig mogelijk of voor later Haar taak zal bestaan in het helpen bij het bereiden van de maaltijd en het schoonhouden van de keu ken met apparatuur Ervaring in een soortgelijke funktie strekt tot aan beveling. Met vakantie afspraken kan rekening gehouden worden- Sollicitaties aan de directrice- Tel. 02532-6547. Slagerij v. d. Zalm Oegstgeest - Den Haag zoekt die verder willen leren in het slagersvak. Zij worden opgeleid tot le assistent van de chef in onze bedrijven. Voor harde werkers goede pro motiekansen. Wilt u meer weten, bel op voor een afspraak en we praten verder. Bel na 8.00 uur Ó1710-50107. Slagerij v. d. ZALM De Kcmpenaerstraat 33. Oegstgeest. Voor ons doorsmeerstation van vrachtautomobielen ERVAREN voor een goed vakman zijn wij bereid eeirj hoog loon te betalen. Gratis vakkleding. Blom's Automobielbedrijf Hofstraat 17. tel. 0171S-13341. Rijnsburg. -/ ter begeleiding van de leerlingen op de afdelingen. Met bestaande vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Wilt u werken in een prett. sfeer, die ruimte laat voor b I initiatieven, neem dan vLug 1 I contact op met de besturend zuster, tel. <070 26.41.41. toe stel 331. of richt een sollicitatie brief aan de Directie. Bronovo- !aan 5. Den Haag „S.S-D.Z." Stichting Samenwerking Delftse Ziekenhuizen vraagt voor haar apotheek een bij vorkeur gediplomeerd, die op het laboratorium, in nauwe samenwer king met de apotheker, zal worden belast met het onderzoek van grond stoffen. eigen bereidingen en toxico logisch materiaal- Inlichtingen verstrekt de heer L. Harenberg, apotheker tel. 01730- 43945 toestel 2659- Schriftelijke sollicitaties aan de di- rektie van de Stichting. Reymer de Graefweg 7 te Delft. 9 Gebroken ruiten, glas-in- loodreparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren. Glas- reparatiebedrijf D. Galjaard De Sitterlaan 76. tel. 32916. VUOK ADVERTENTIES 31441 Wie wil een presentje ontvangen aan z'n vakantie-adres? Kan! Al dus: vakantie-ontmoeting, praatje over krant, bon invullen. Zodra de bon ons bereikt gaat het cadeautje de deur uit. Dan moet de PTT het verder doen en dat komt wel in or de. Bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit is plaats voor Sollicitanten dienen bereid te zijn ploegendienst te verrichten. Het bruto-salaris bedraagt voor 24-jarigen en ouder 760,96 per maand, exclusief 20% toeslag voor continudienst. Premie AOW/AWW wordt niet ingehouden. Vakantietoeslag 6%. Gunstige spaar- en ziektekostenregeling zijn van toepassing. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van nummer '257. te zenden aan burgemeester en wet houders, Stadhuis. Leiden. Voor ƒ1.25, L ongeacht de periode, gaat oe 11 NIEUWE LEIDSE COURANT fZ naar uw vakantieadres in Ij Nederland, België of Luxemburg Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend, rc tj Gebruik UITSLUITEND onderstaand formulier en vul hef duidelijk in BLOKLETTERS in I 1 2) De opgave moet MINSTENS TIEN DAGEN van tevoren in ons bezit zijn I Te laat ontvangen opgaven zullen er oorzaak van zijn dat u de eerste dagen nog geen krant op uw vakantieadres ontvangt. 3) Opgaven per telefoon, via een bezorger of op een girokaart kunnen beslist niet meer in behandeling worden genomen. 41) Verzending van kranten naar het buitenland geschiedt j geheel op uw risico. Ervaring toont aan dat kranten r in Italië en Spanje met veel vertraging of in het ge- j.' heel niet worden bezorgd. 5 .Men kan zich hierop bij betaling van porto- en abonnementskosten NIET beroepen. tl ABONNEE STRAAT WOONPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: .;.i.1.: p Deze opgave, geplakt op briefkaart (20 ct.of in enveloppe (25 1 cent) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnementen, postbus 76, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 6