Aarweide, ontmoetingsplaats voor wel drie gemeenten IN KATWIJK KAN MEN TRAMPOLINESPRINGEN Dank zij initiatief van fa. Noort uit Rijnsburg: Raad Benthuizen weer over de halschool Kies de u passende spaarvormen: jekker dichtbij en s avonds slapen in je eigen bed. „DE LANDBOUWER" Depositoboekjes 47a Spaarrekeningen47a% Ambtenarenspaarregeling5% Jeugdspaarregeling6% Spaardeposito's5% Spaardeposito's57s% Spaardeposito's6% Spaardeposito's7% Spaardeposito's7-8% Spaardeposito's 77s% Spaardeposito's8% Alphensche Bank Afdeling Depositoboekjes N.V. CONCERT VAN HOOG GEHALTE IÏIDS6 COURANT (Van onze correspondente) NIEUWVEEN Op die gedenkwaardige dag in april 1968, dat het idee werd geboren om in samenwerking tussen de drie gemeenten Nieuwveen, Ter Aar en Zevenhoven, ooit eens te komen tot de bouw van een gezamenlijk zwembad, was het duidelijk, dat de bouw van een dergelijk object in een grote behoefte zou voorzien. Maar dat dit bad, dat dank zij aller medewerking na twee jaar op 15 mei jl. officieel kon worden geopend door de burgemeesters B. J. Hogen- boom en H. L. Br een, na één week reeds te klein bleek voor de enorme toeloop, was op dat moment nog niet denkbaar. „Aarweide dat kan wedijveren met de modern geoutilleerde zwem baden, gebouwd naar het ontwerp van architect Ligthart Schenk van het bureau Wesselo en Van Voorst te Bussum, ontvangt per dag gemid deld zo'n tweeduizend bezoekers. De eerste week werden er reeds vijf tienduizend genoteerd. Mede dank zij het mooie weer kon op 26 mei, nog binnen drie weken na de ope ning de 50.000-ste bezoeker door burgemeester Hogenboom worden verwelkomd. De score staat nu op bijna 80.000. Er zijn plannen om het zwembad, dat over drie baden beschikt van samen 750 m2 nog uit te breiden met een vierde bad, dan wel om het die pe bad te vergroten. Aan de archi tect is reeds opdracht gegeven tot het maken van een schetsontwerp hiervoor. Onder de abonnementhouders is er een groot aantal uit Haarlem, Amsterdam, Den Haag, Leiden en meer omliggende plaatsen. De grote lig- en speelweiden, luw gehouden door de omringende dijk, maken een verblijf voor een gehele dag moge lijk. Waarom naar het strand rijden in een lange file, wanneer je vlak bij huis evenveel van de zon kan genieten, luieren en af en toe in het water duiken? Bovendien is er een groot parkeerterrein voor auto's, dat men nu al bezig is uit te breiden, en een ruime fietsenstalling, gezellig Instructeur-chef-badmeester J H Eoogaerdt en zijn beide assistentes, mevrouw G de Vogel en mejuffrouw V Egberts, hebben iedere dag weer hun volle aandacht nodig om aller doen en laten in het oog te houden. Jongens roept hij door de microfoon, niet anderen in het water duwen, dal is verboden, en hij vertelt tege lijk: och, je hebt een enkele uitzon dering, maar de stemming hier is buitengewoon gezellig. Dat was van het begin af al. De mensen zijn erg prettig met elkaar. Badmeester Boogaerdt, die de di ploma's bezit van K.N.Z.B.-zwemon- derwijzer resp. clubtrainer en K.N.B.R.D. reddend zwemmen en nog enkele, begint s'morgens om ze ven uur met zijn eerste zwemleerliri pen. Hij werkt volgens de modernste lesmethoden, een kwartier in het ene bad, hup naar de instructrice in het volgende. Wie volgt? Zo worden er elke morgen twintig groepen af gewerkt. Er zijn ruim honderd leskaarten verkocht aan dames, van wie verscheidenen boven de veertig jaar. Ze oefenen trouw in het ondie pe. een kleine kolonie, die zich drij vende houdt aan de uniforme plank jes. De eerste dagen van de week wordt er zwemles gegeven aan de leerlingen van alle klassen van de lagere scholen in de drie gemeenten, van de eerste tot en met de zesde klas, die er met de bus heen worden vervoerd. Op vrijdagmorgen staat 's morgens om negen uur de „zwembadbus" klaar voor Huize Ursula te Nieuw- veen, dat er met een 160-tal kinde ren en enkele leidsters heen gaat. Zaterdagmorgen is de Johan- nes-Stichting aan de beurt, die met zo'n 50 gehandicapten komt oefenen. Vooral ook voor deze beide laatste groepen is de oefenmorgen in Aar weide zo buitengewoon goed. Het is fantastisch ze te zien spartelen. In het water vinden ze een evenwicht, dat op de grond niet is te bereiken. Enkelen van hen zwemmen reeds in het diepe bassin. Ze voelen, dat ze hier iets kunnen presteren, en het vinden van lichamelijk evenwicht zal zich langzaam maar zeker ook manifesteren in een geestelijk even wicht. Pim Boogaerdt heeft een klei ne instructiegroep gevormd van de genen, die zeer zeker in staat zijn binnen afzienbare tijd af te zwem men. Elke zaterdagmorgen om de veer tien dagen wordt er diploma-ge zwommen. Op 25 juni konden er in totaal al 400 diploma's worden uitge reikt resp. 185 A, 120 B, 25 C en 10 D, waarbij voor de laatste enige zwemvaardigheid reeds werd ver reist voor reddend zwemmen. Contacten Het bad, dat in elk opzicht op mo derne leest is geschoeid en beschikt over een bijzondere filter-zuive ringsinstallatie, die voor regelmatige verversing van het water zorgt, ver bruikt zo'n 40.000 ltr. water per dag en 100 tot 500 m3 gas naar gelang van de buitentemperatuur, om het water op 22 graden te houden. De totale kosten hebben rond de 1.3 min. bedragen, waarbij dan komt de normale dagelijkse financiering voor functionering en onderhoud, en de drie gemeenten moeten er jaarlijks een flink bedrag voor uittrekken op hun begroting, zij het dan dat het enorme bezoek de exploitatie ten goede komt. Maar elk stukje grond en bad op „Aarweide" is een kost baar bezit aan twee kanten. Moeders met gezinnen verblijven er hele dagen. Baby's krijgen er de fles: men vindt er dikwijls een com pleet „kinderwagenpark". Er worden contacten gelegd. Ervaringen en re cepten worden uitgewisseld. Er zijn ouders met peuters, die dit jaar hun vakantie nemen in „Aarweide". Lek ker dichtbij, de hele dag vermaak en 's avonds slapen in je eigen bed. Zondags trekken er hele gezinnen heen, Pa incluis. Het aantal kleedhokjes is groot genoeg om stagnatie te voorkomen. Terwijl chef-badmeester Boogaerdt en zijn beide assistentes dagen van veertien uur maken om toezicht te houden (op topdagen van wel drie duizend bezoekers) hebben de tie- Jonge of oude Leidse kaas van zijn steeds een verrassing op de boterham Voorstraat 36 - Telefoon 2136 Hoge bloemenprijzen RIJNSBURG Men mag gerust spreken van ongekende prijzen in de bloemenhandel. Nog maar zelden be reikte de veilingklok om deze tijd van het jaar noteringen als nu het geval is. Vanzelfsprekend speelt het weer hierin een rol. doch ook de warmte die aan dit minder fraaie weer voorafging heeft er mee te ma ken. Vorige maand zijn namelijk enor me hoeveelheden bloemen gesneden die eigenlijk voor juli waren bestemd, maar vóórtijdig tot rijpheid kwamen. Een goede vraag voor export doet er nog een schepje bovenop. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 19 juli: hoogwater 3.0615.38; laag- water 11.27—23.54. „Zilvervloot" met drie maanden opzegging met zes maanden opzegging met een jaar opzegging met opzegtermijn van twee jaar met oplopende rente, looptijd twee jaar of langer, maximum vier jaar; bij opname in het derde jaar over de gehele looptijd 7%; bij opname in het vierde jaar over de looptijd langer dan twee jaar 7Ya%; bij opname na vier jaar over de laatste twee jaar 8% drie jaar vast vier of vijf jaar vast Affiliatie van de Algemene Bank Nederland N.V. Bil de Alphensche Bank Afdeling Depositoboekjes N.V. kunt u ook deelnemen aan het Premie Spaarplan van de overheid. Alle gewenste inlichtingen kunt u verkrijgen bij onze kantoren: Alphen aan den Rijn, Castellumstraat 2, telefoon (01720) 4931 Alphen aan den Rijn-Ridderveld, Parelstraat, telefoon (01720) 37331 Hazerswoude, Gemeneweg 2, telefoon (01728) 377. ners lekker-lui liggend aan de kant van de dijk hun kansen besproken op „overgaan" of „herexamens". Er zijn reeds stemmen opgegaan om te komen tot een eigen zwemvereniging en wanneer er initiatiefnemers ko men, zal de instructeur zeker bereid zijn om medewerking te verlenen. Mag dan de aanleg van „Aarwei de" een kostbare geschiedenis zijn geweest, waar nog gedurende een 30-jarige periode aan moet worden gefinancierd, het is een geslaagd ob ject én een waardevol bezit voor de gezondheid EN de harmonie tussen de bewoners van de drié gemeenten. t (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG/KATWIJK De badgasten in Katwijk hebben sinds gisteren méér mogelijk heden zich te vermaken, dank zij de aanwezigheid van een tiental trampolines. Het is ook te danken aan het initiatief van de heren Noort uit Rijnsburg. Gisterochtend werden de toe stéllen geplaatst in de Hoornes, nabij de camping Noord. In Katwijk is men feitelijk alleen aangewezen op strand en zee en soms mist men daar toch wel de aanwezigheid van vermaak- centra. De komst van de tram polines werd gisteren dan ook door jong en oud toegejuicht. De heer J. Noort van de brandstoffenhandel firma D. Noort Zonen uit de Koestraat in Rijnsburg: „Het is algemeen bekend dat het met de brandstoffenhandel allesbehalve goed gaat. Daarom zochten wij al lang naar iets anders. Wij zijn ook al met andere dingen bezig geweest, maar die liepen op niets uit. Op den duur ga je van alles prakkizeren. Zo kwamen mijn borer en ik dan op het idee van de trampolines. Je moet net zolang zoe ken tot je wat vindt". De eerste indruk van de heer Noort is dat .de trampoline in Kat wijk een succes zal worden. Op de eerste dag werd er al een goed ge bruik van gemaakt. Tot half september zullen de trampolines er blijven staan. g, m öe hél Wat er daarna gaat gebeuren t is nog niet bekend. In Katwij zou men het wel prettig vindei als men ook in de wintermaan den op de trampolines ko i springen en buitelen. „Wij zouden dat ook graag will maar voor de wintermaanden heb een zaal nodig. Binnenkort zul wij daarover kontakt opnemen i de gemeente. Misschien dat er Katwijk een mogelijkheid is te v. den." De heren J. en C. Noort heb nog meer plannen. Eerst willen echter afwachten of de trampoii a een succes zullen blijken te zijn. dacht wordt onderandere aan midgetgolfbaan. Ook al weer soort vermaakt dat men in vrij elke badplaats aantreft. Maar voor zo'n midgetgolfbaan is ruil nodig. „Plannen hebben toü genoeg, eerst even afwachten", aldus öe J. Noort. ;n In ieder geval kunnen de Katua kers en de badgasten tot half s tember trampolinespringen. Dege^ die boven de 16 jaar zijn kunl voor f 1,25 tien minuten van toestel gebruik maken. Beneden i„ 61 jaar is de prijs een gulden |o tien minuten en zestig cent voor t< minuten. ti< De gebroeders Noort zijn gistewi begonnen zich in de recreatie ju storten. Op deze wijze hopen zij ai minder rooskleurige toekomst in Er brandstoffenhandel te kunnen lei vangen. Zeker tot genoegen van genen die Katwijk tijdens de zonia maanden bezoeken. ic I Vooral de jeugd toonde terochtend al direkt belangsi ling voor de trampolines. »i (Foto krvyt) f BENTHUIZEN Voor het oog van een zeer matig bezette tribune kwam de gemeenteraad van Bent huizen gisteravond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester I. J- P. Keijzer. Na de opening nam de voorzitter de heer A. Voorwinden (SGP) de ambts- en zuiveringseed af, waar na deze voor de derde maal in deze zittingsperiode z ch als raadslid zag geïnstalleerd. De heren J. W. Gommerse (SGP), M. Seijbel (PvdA) en A. Voorwinden (SGP) konden worden toegelaten tot de gemeenteraad 1970-1974. Niemand voelde behoefte te re ageren op het adres van de PSP in zake de faculitat eve huurverhoging. De heer De Vrij sprak wel zijn af keuring uit voor de door de bouw vereniging „Algemeen Belang" op gelegde huurverhoging van f 0,45 per week voor de onbewoonbaar- verklaarde woningwetwoningen van Plan I in het Beelaertspark en stelde voor deze ongedaan te maken. Zijn mederaadsleden gingen er niet in mee. Twee mededelingen kregen de meeste aandacht. De uitspraak van het bestuur van het dorpshuis „De Tas", dat met meerderheid van stemmen ten aanzien van het be oefenen van sport op zondag besloten is geen andere activiteiten in het gebouw toe te staan dan het houden van kerkdiensten, alsmede de hal- schooluitbreiding. De heer De Vrij toonde zich zeer verheugd over de duidelijke uit spraak van het dorpsbestuur. De heer Vermeulen (SGP) gewaagde van de voldoening van vele Bent- hufizers voor de beslissing van het bestuur. Van de heer G. Helbers. Prins Bernhardstraat 4, was een schrijven aan de raad gericht, waarin deze meedeelde, met verbazing van de beslissing van het stichtingsbestuur kennis te hebben genomen."Omdat het hier een aangelegenheid van het stichtingsbestuur is, stelde de- voorzitter voor, het stuk voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Vermeulen informeerde naar de gang van zaken rond de uitbreiding van de hal-school. Mee gedeeld werd, dat de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Delft een bezoek aan Benthuizen heeft gebracht, teneinde de nood- huisvesting aan de Dorpsstraat en het voormalige kooksohooltje in ogenschouw te nemen. Beide wer den afgewezen voor onderwijsdoel einden. Over eventuele onderbren ging van de schoolklas naar de balustrade van de hal in het eigen gebouw bleek de inspecteur (nog) niet te zijn benaderd. Hij wees ook d'ie mogelijkheid van de hand ,als totaal ongeschikt. Hij droeg het hoofd op zich met het bestuur t'e verstaan om dit tot andere gedach ten te brengen, onder mededeling, dat op 3 juli de aanvraag voor de semipermanente bouw zou moeten zijn ingediend. Zo niet, dan zou on middellijk met de afbraak van het schoolgebouw aan de Dorpsstraat kunnen worden begonnen.. „Tot op heden is nog niets vernomen", al dus de voorzitter, die dit sterk be treurde. De heer Voorwinden achtte het een onverkwikkelijke zaak. Het zou een prestigekwestie kunnen zijn, maar daarvan zijn de kinderen en het onderwijs de dupe en dat is toch wel kwalijk. De voorzitter antwoordde, dat in dien het op prestige zou berusten, het noodzakelijk zou zijn aan her ziening van de samenstelling van hel bestuur te gaan denken. Het schoolbestuur is verzocht per 1 augustus het noodlokaal ontruimd te hebben, opdat met de afbraak kan worden begonnen. Wethouder Lievaart (AR-CHU) veronderstelde, dat wel over archi tectenhonorarium gesproken wordt, maar dat waarschijnlijk nog nooit is geïnformeerd, hoe hoog dit be drag wel zou zijn. „Wellicht kan het nog meevallen, maar hoe kan men over architeetkosten praten, als men de hoogte niet weet? Daar om is nu besloten uitvoering aan het raadsbesluit tot sloping van het ge bouw te geven". Wethouder Van der Eijk (Ge meentebelang) zette nogmaals uit één, dat de gemeente vanaf februari LEIMUIDEN Onze plaatsgenf1 K. Zwaai behaalde bij de Sticht!» Vakopleiding meubileringsbedrijf1 te Den Haag het vakdiploma won# stoffering. Hij was met zijn 18 ja|| de jongste deelnemer. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 Rijnsb; -1 bezig is tijdig de uitbreiding van.r school te regelen. „Iedereen hf' het over inspraak. Waarom verlat1"' men dat wel bij het gemeen eb esc en niet bij de ouders?". De vergoeding voor hetk3,öklui<f aan de kerkvoogdij der Hervorr Gemeente zal reeds dit jaar f 150 tot f 200 worden verho< De hiermede verband houdei wijgiging van de rechten voor luiden bij begrafenissen (van f tot tien gulden) werd aangéhoi tot de volgende vergadering, ot de heer 'Zonneveld helemaal recht zou willen heffen. CONCORDIA YOUTH CHORALE S |n LEIDEN Gisteren gaf het Con cordia Youth Chorale uit Massa- chussets (USA) een concert in de Pieterskerk van een hoog vocaal ge halte. De interpretaties onder leiding van dirigent Robert Leavitt waren vaak ontroerend schoon en maakten derhalve op het gehoor diepe indruk. Het programma bestond in hoofd zaak uit gewijde zangen, waaronder een vijftal spirituals. Het merendeel werken van nog levende Ameri kaanse componisten, niet voor uitstrevend in compositorisch op zicht, doch in hoofdzaak teruggrij pend op de romantische stijl, smaak vol en vaak verrassend in harmo nisch opzicht. Reeds de eerste Hymn uit de Easter Cantata van Alan Hovhannes gaf een indruk van gedisciplineerde koorzang en soms zelfs virtuoos in beweeglijke meiismen. Wat bijzon der ontroerde was de strale klank van de toch nog jonge soï2 nen. Slechts in het forte zou i kunnen opmerken met nog jeu| zangmateriaal bij tenoren en bas te doen te hebben. j Ik beperk mij tot enkele in A oog springende werkjes als het Af1 luiah van de Engelsman Will®* Boyce (18de eeuw) en Cry outf11 shout van de Noor Knut NystP0 uitgevoerd in kamerkoorbezetf" In de geestelijke zangen van Dairf^ traden een tenor en een bariton iPc voren als solist; nog wat wankel 'e stemplaatsing, maar wel sympatöe' van klank. z Met een arrangement van IP housky van de Battle Hymn of PP republic werd het concert besloP* Zeer fraai was hier de klank im® vaak hoog getoonzette Halleluja's. R (Henri Welboorr'

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4