Natuurvriend, 40 jaar, exposeert in de Hortus Leidato ook buiten de hal WEEKAGENDA •Brittenburg aangevaren Van 30 juli t/m 16 augustus; 51 inzendingen w.o. een van Avifauna Dodelijk ongeluk in Zoetermeer B. en W. niet gelukkig met sluiting van Plantage 6 Balk verhinderde de doortocht Meer dan 125 standhouders eenvoudig LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 JULI 1970 De Orangerie van de Hortus, waar enkele weken ongeveer 50 zeer bezienswaardige aquaria zullen zijn opgesteldter gele genheid van het veertigjarig bestaan van De Natuurvriend. Met de voorbereidingen is al een begin gemaakt. (FotoS NLC/Dirk Ketting ZOETERMEER Op het kruis punt van de J. L. van Rijweg en de Voorweg is gisteren een dodelijk on geluk gebeurd. Een personenauto ko mende uit de richting van de Drie manspolder over het nieuwe gedeelte van le J. L. van Rijweg, kwam in botsing met een vrachtwagen. De personenauto ging enige malen over de kop en kwam op de zijkant te lig gen. De automobilist werd uit de auto geslingerd en kwam onder de auto terécht. De man. de 72-jarige Barend Gerard Vodegel uit Leiden overleed öp weg naar de Ursulakliniek in Was senaar. waarschijnlijk tengevolge van een schedelbasisfractuur. De perso nenwagen liep zware schade op. Aclilsie bejaardenhuis in Haarl.meer geopend HAARLEMMERMEER De heer P. .1. Grimbergen, voorzitter van de Stichting Algemene Bejaardentehui zen in Haarlemmermeer, opende vrijdagmiddag officieel het nieuwe bejaardenpension ..Eykenhove". aan de Van den Berghlaan in Hoofddorp. Dit bejaardenpension biedt plaats aan 120 bejaarden, waarvan twaalf echtparen. Het is het achtste bejaardentehuis in de gemeente Haarlemmermeer en hel derde dat door de genoemde stichting wordt geëxploiteerd. Bestuurslid J. Pannekoek wees er in een toespraak op dat van katho lieke zijde nog plannen bestaan een bejaardentehuis in Nieuw-Vennep te laten bouwen, zodat de gemeente dan negen bejaardenpensions telt, wat volgens de heer Pannekoek ge noeg zou zijn. Een groot aantal sprekers voerde het woord waaronder burgemeester rar. F. Th. Dijckmeester. Hel bejaardenpension telt zes ver diepingen; directrice is zuster C. van Wiel. Maandag 20 juli Museum. Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „De Hovercraft", voertuig van de toekomst". Luxor, 10 uuf: „De jacht op de gouden halsketting" (L.J.A.). NOORD WIJK-BINN.EN Grote Kerk. 8 uur; orgelconcert Pief'vah Egmond. dinsdag 21 juli Museum Volkenkunde, 3,30 uur: vakan tiefilm „De bodem leeft". Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestvaat 19. 7 tot 8 Chr. ICmigratiecentrale. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk Voorstrat 8 uur; orgelconcert Klaas Jan Mulder. Kampen. WOENSDAG 22 JULI Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Luxor. 10 uur: „De jacht op de gouden halsketting" (L.J.A.). Museum Volkenkunde. 3.30 uur: vakan- tieflmi ..Een verhaal over Amerikaanse rijst"'. DONDERDAG 23 Jl 1.1 Gehoorzaal. 2 uur: Vakantiebezigheden L.J.A., Conns vtnk mei de clowns De Kamé's en de jongleurs De Manelli's. Museum Volkenkunde. 3.30 uur: vakan tiefilm ..De Mekong, levensader van A-zic". Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geop^d van 10^4 u. MUZIEKAGENDA LEIDEN Pieterskerk, vrijdag !7 Juli 8 uur: concert Concordia Youth Chorale 1 als onderdeel van een Goodwill-lour door Europa). Films Id Leiden CAMERA In de doodsgreep van het rode masker, :8 jaar; 's avonds om 7 en 9,15 uur: Jungleboek. aJ.; 's middags om 2.30. zondag 2 en 4 uur: nachtvoorstelling. Samurai, le pirate. 18 jaar; vr en zat. 0111 23.30 uur. LIDO West Side Story. :4 ji: dag. om 2.30 en 8 uur. LUXOR Heintje, ik zing mijn lied. a l. dag. om 2.30. 7 en 9.15 üur. REX Onkruidzaaiers in fabeltjesland a.l. dag. om 2.30 uur: Louis de Funés. Le grand Restaurant a.l dag. om 7 en 9 15 STUDIO Kuifje en de zonnetempel, 3e week. a.l., dag om 2.30. 7 en 9.15 uur. s morgens om half elf. Sjort in het land der reuzen TRIANON - John and Mary. 2e week. 18 jr. dag. om 2.30. 7 en 9.15 uur Apotheken Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek van Driesum, Mare 110, te lefoon 20406; Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717 - 252). Apotheek R van Breest, Smallenburg, te Leiderdorp, telefoon 42947. De avonddiest na 18 uur, de nacht dienst en zondagdienst van de Oegst- gcèstse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Van Driesum. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit ..Twentwel" Breestraat :9 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van B.jo uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot II uur. vrijdagavond van 8.30 uur tol u uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel AXWB-kanioor Iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur; zaterdag I5.on-t6.oo uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags» tot woensdag 12 uur waargenomen rloor het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur toi zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhui* Alarmnummer* Doktersdlenst S maal 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag TA uur» Academisch ziekenhuis; Dezoekuren Brandweer 5 maal J. Politie 6 maal 4. EHBO ?0«5 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en lotormaUedlensi voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques UrsusplantsoeD 83; voor hulpverle ning telef ïlOl. bij geen gehoor telel 10480, voor informatie telef. «3921, Bezoekuren ziekenhuizen Academische ziekenhuis; voor patiënten In klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: Hi.00—19.45 uur; dinsdag 13.00—14.00 üur; zaterdag on zondag 14.30—43.30 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens patiënten klasse. 3): dagelijks van 16.00^- üM.v'u'iir; zaterdag en'zondag tevehs van 13.30—14.30 uur. Praematuren (allen voor ouders); maan dag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur: zaterdag en zondag van 14.1514.30 Kinderkllniek maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19.00 uur; dinsdag 13 00—14 no uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag alg chrlst en nationale feestda gen 14 3O-1G0O uur. Ellsabcthzlekenhuls Lelden, derde klas: dagelliks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot nalf acht, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en -s avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 8 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakiinlek lelden- dagelijks van nalf twee tot hal drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag, en zaterdagavond van /.«•s mt zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven lol acht. Jeigersmaklmiek: maandag tot en met vrijdag van 16 45 tol 17.45 uur: zaterdag 13 tot 15 uur: zondag II tot 11.45 en 13 tot 15 uuj 1 n.ioiriesscnnuis. dagelijks eerste ld. 11 tol 12. 1 15 tot 2 en 7 tot 8 a.tweede KI. 15 lot 1 en J tot 8 u.. derde tl. t.15 tot S en 7 tni 11.. kinderafdeling dagelijks van 2 15 -:t -r 8 in--7 15 uur ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage- !jk> 100k zondag)- le en 2e klas: van 1030—1100 uur' van 14 0015.00 uur van 18 00-19 00 uur Kraauidfaeiing van 14.00—15 00 uur. van 19.00 19.ui 'jui alleen voor echtgenoten. K .ifoeung van 14.00=15.00 uur. van .3 üo—18 30 -jur dinsdag en donderdag al ien, voor vaders Kinderen oencden 18 Jaar geen toegang. NU'.muwijK - Sole aiuo tiasse-pa- dagelijks van 3 tot haJJ 5 en des i winds van lot 3 zaalpatienten zon. ■igs van 1 tot i. dinsdag van 1 tot half 3. d<>rideroags van nalf 7 tot half 8 en zater- dau- va. 1 lot half 3 KA 1'WIJK Zeehospitium. longkllnJek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8 ebe-afde- ling dagelyk* van naif 3 tot hail 6 Reva lidatiecentrum dinsdag eD donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag vod half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-ofdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tot half 4. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal, ten toonstelling originele do cumenten Piigclm Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober). Schouwburg, werken van Willem Bred- dcls. Kees Huurman Hans Kouwenhoven cn J (toques de Wit, tot september Hilksmuseum van Natuurlijke Historie, Kaamsteeg expositie t.g.v. 150-jarig be staan. dag :o-4 u. zond. 1-4 u. tot 15 augustus. Lakenhal zomertentoonstelling Hol landse Vaiuias-voorstelilngen uit 17de eeuw (2b Juni-23 augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase "0. hedendaagse oasesamenle- ving In N W -Afrika (28 mei - 12 oktober). Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3, tot 1 sept.: zomerexpositie van werk van Ma thilda van Wijk. Han Faken. Batavus, Machteld Hooyen en Amp Smit dinsd. t.m zaterd 9—6 li katwijk aan ZEE Vuurbaak, ten- toonsteling genootschap Oud-Katwijk, dagelijks (behalve zondags) 3—6 en 7.30— 10 uur Tot cn met 15 augustus. Daarna alleen 's middags tot eind augustus. MUSEA Hortus. Rapenburg (3: i apru-30 sept. »- 12 en 13.30-17 uur zon. 10-16 uur kassen /ai cn zon gesloten; j okt.-31 maart 9-12 eD 13 30-16 uur zond. gesloten, kassen zat. gesloten. Moieumuseum De Valk: 1 apr.-tö sept. dinsd t.m zat. 10-17 ur. zon. en feestö. 13-17 uur maand gesloten. Neo Legermuseum Pesthuislaan 7, ma. t.m mi 9-17 u. zon 13-17 u. Pilgrim Fathers-museum Vliet 45- ma. t.m. mi. 9-12 en 2-4.30 uur. Geen opheffing per 1 augustus O O O LEIDEN Op vragen van het ge meenteraadslid F. Gransch over op heffing van de uitleenpost Plantage 6 van „Reuvens" hebben B. en IV, het volgende geantwoord. Op zichzelf achten ook wij hand having van deze uitleenpost. waar een zo gering aantal lezers gebruik van maakt en die op z.o korte afstand van de hoofdbibliotheek is gelegen, op den duur weinig zinvol. Men moet daarbij in aanmerking ne men, dat zelfs bij een zo gunstig mogelijke spreiding van bibliotheek voorzieningen het nu eenmaal niet mogelijk is aan ieders wensen te voldoen. Gezien echter het feit, dat deze uitleenpost reeds jaren bestaat, alsmede de samenstelling van de le zerskring en niet in de laatste plaats de faciliteiten die de lezers hier ge nieten met name ten aanzien van het aantal boeken dat per keer mag worden meegenomen achten wij het besluit van het bestuur van Reu vens om de uitleenpost op korte ter mijn op te heffen niet zo gelukkig. De medeverantwoordelijkheid van het gemeentebestuur mag echter niet leiden tot bevoogding, zodanig, dat er voor een eigen beleid van deze vereniging geen ruimte meer blijft. De mededeling, dat de uitleenpost niet wordt gesubsidieerd, is in zo verre juist, dat sedert 1 januari 1969 geen rijkssubsidie meer voor deze bibliotheekvoorziening wordt ver kregen. De kosten van de uitleenpost komen sinds die datum vpor reke ning van de gemeente en zijn begre pen in het voor Reuvens uitgetrok ken subsidiebedrag. Exact zijn deze kosten niet te bepalen. In hoofdzaak beslaan zij uit personeelskosten. De overige kosten zullen een bedrag van f 1000 niet te boven gaan. Het bestuur van Reuvens heeft in middels besloten de uitleenpost Plantage 6 niet per 1 augustus 1970 op te heffen, en zich na de vakantie periode opnieuw over deze zaak te beraden. Wij vertrouwen, aldus B. en W., dat het bestuur van Reuvens een modus zal weten te vinden om aan de wensen van de lezers van de uit leenpost tegemoet te komen. Ver vanging van de uitleenpost door een andere bibliotheekvoorziening in de ze omgeving is nauwelijks denkbaar. DEN HAAG De vissers'uitde Rijnstreek, die gebruik plachten te maken van de vaarslool die een ver binding vormt tussen de Zuideinder en de Nieuwkoopseplassen. zagen op een kwade dag de weg voor hun vaartuigen versperd door een balk en een gedeeltelijk gezonken vaar tuig, dat dwars voor de uitmonding lag. Dat was opzettelijk gedaan, want de aanwonenden van de vaar- sloot hadden er zich reeds vaker over beklaagd, dat door het motor- verkeer de grond van hun percelen afkafelde. Men had enkele malen ge waarschuwd maar toen dat niet het gewenste resultaat had. werden ge noemde afsluitingen aangebracht, zodat de vissers uit wijde nmtrpk van Nieuwkoop de doorvaart werd belemmerd. Bij de president van de Haagse rechtbank werd nu door twee bo tenverhuurders een verzoek inge diend te bevelen, dat de hindernissen worden verwijderd. De kwestie'van het eigendomsrecht speelde hierbij een belangrijke rol. maar ook de praktische bezwaren. Uiteindelijk verklaarden de verhuurders zich be reid, de huurders van hun vaartui gen met klem te verzoeken de moto ren niet in de vaarsloot te gebruiken. De president van de rechtbank heeft uitspraak gedaan in het kort geding en de vordering tot -verwijde ring van de belemmeringen afgewe zen. Maar wel adviseerde de presi dent aan betrokken partijen tot een overeenkomst le geraken, b.v. door voor gezamenlijke rekening een be schoeiing aan te brengen LEIDEN Het Leidato-bestuur verwacht voor de komende detail handelsbeurs, die van 29 augustus tot en met 6 september in de Groenoord- hal wordt gehouden, een beduidend groter aantal deelnemers dan vorig jaar. Toen werd voor dc Leidato- beurs voor het eerst gebruik gemaakt van de Groenoordhal. Met zoveel succes (ruim 70.0Q0 bezoekers), dat de meeste standhouders lieten weten, dat ze er een volgende keer weer bij zouden zijn. Daarbij is nog een aantal niéuwe inschrijvers gekomen. De ver wachting is. dat op de Leidato 1970 meer dan 125 standhouders met de meest uiteenlopende artikelen aan wezig zullen zijn. Vorig jaar waren dat er ongeveer 90. Omdat de Groenoordhal vorig jaar reeds met dit aantal volledig in ge bruik was, zal het noodzakelijk zijn. dat er naast de grote veemarkt sporthal nog een tent wordt gebouwd. Daarvoor zal dezelfde demontabele hal worden gebruikt als twéé jaar geleden op het Schuttersveld gezet werd voor de Leidato. Naar goed gebruik van de laatste jaren zal er ook nu weer standruimte gratis ter beschikking worden ge steld van een aantal sportverenigin gen. het Roode Kruis enz. Ook de nieuwe Leidse Detailhandelsschool zal op de expositie aanwezig zijn om voorlichting te geven. Het „omlijstend" programma is nog niet rond. Op bepaalde uren van de dag en ook in de avonduren zal er voor ontspanning worden gezorgd. •^Gedacht wordt zelfs aan een specta culaire buitenlandse groep. De con tracten voor hel amusementspro gramma zullen echter nog moeten worden afgesloten. Jeugd bon ivt eigen dorp i LEIDEN Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van De latuurvriend zal van 30 juli tot en met 16 augustus in de Hortus „Aqua Hortus '70" worden gehouden. Op werkdagen zal de ten- ponstelling geopend zijn van 10 tot 22 uur en op zondagen van 12 ot 22 uur. Zij is georganiseerd door de Leidse aquarium- en terra- [umhoudersvereniging. De Natuurvriend is een belangrijke vereni- ing geworden, die niet alleen maar een aantal liefhebbers bijeen- loudt, maar ook in binnen- en zelfs in buitenland al meermalen heeft gestaan wat betreft de kwaliteit van de door velen in en omgeving beoefende liefhebberij. Zij is nu de vijfde in van Nederland. relatie tussen De Natuurvriend de Hortus bestaat al lang. In to zijn er al aoht tentoonstellingen deze vereniging op deze plaats In 1933 was de eerste, i en ander duidt niet alleen op de raliteit van het tentoongestelde lar ook op een uitstekende ver- ndhouding tussen de bestuursle- en de leden enerzijds en de nsen van de Hortus anderzijds. deze relatie heeft de heer W. 'art een belangrijke rol gespeeld. toenmalige technicus tweede isse van de Hortus en de in 1930 voorzitter van De Natuurvriend cozen heer W. Zwart waren na- ijk een en dezelfde persoon. Met E liefhebberij is er in de loop der j ren allerminst eenvoudiger op werden. Dat onthult de heer J. EI. :ser wel in het vandaag versche- i nummer ..Aqua Hortus '70'*. ij/tien jaar geleden waren er on- teveer twintig verschillende soor- aquariumplanten bekend. Nu ent men er enkele honderden. r.en Cilliata kocht ik toen voor 25, nu voor slechts 1 per stuk. joordat er niet veel planten be rend waren, was het inrichten tan een aquarium vroeger gemak- lelijker dan nu. Nu is het moei- ijk. iedere plant temidden van de Evenementen programma 'Katwijk aan Zee lTWIJK AAN ZÈE Het eve'n- tenprogramma voor volgende pek luidt als vólgt: maandag 20 li: populaire avond m.rn.v, „de. ïoivlegels" (8 uur) op het Andre-' jlein; dinsdagavond 21 juli: orgel- icert in de Nieuwe Kerk van Wim d Panne (8 uur); woensdag 22 ,i: avondwandeling door hel dorp langs het strand. Start tussen 18 19 uur vanaf strandpaviljoen ck de Best; beiaardconcert van issel H. de Harder, Oude of St, ïdreaskerk (8 uur); schaaktoernooi het Jeugdhuis (8 uur); donderdag juli: concert Youth Brass Band op t Andreasplein (8 uur); vrijdag 24 i: bridgedrive in sporthal „Cleyn in" (19.30 uur); volleybalwedstrijd sporthal „Cleyn Duin" (19 uur); terdag 25 juli: grote reddingsde- mstratie op het strand bij restau- nt „de Zwaan"; wandeltocht door iterleidingduinen (start tussen 2 en uur vanaf Fock de Best: carillon- ncert Hassel H. de Harder (8 uur); lurwerk op het strand bij restau- (nt „de Zwaan" (22 uur). vele andere planten een eigen do mein te geven, om met de ver schillende kleuren groen en bruin elke plant goed naar voren te brengen. Een goed ingericht aqua rium is een kwestie van geduld. Van het kweken van een wortel stok tot een volwassen plant, daar moet heel was voor gebeuren. Men moet zoeken naar de juiste hardheid van het water, of de plant veel of weinig licht nodig heeft en vooral de juiste voedings bodem gebruiken. Natuurlijk kan men naar de winkel lopen en ver schillende dure soorten planten kopen. Maar het is juist de kunst zelf de planten te kweken. Alles is dan van jezelf. Dat is eigenlijk de „Leidse school'', van de grond af beginnen met het opzetten van een aquarium. Het kiezen van de juiste vis is ook een moeilijke zaak. Vooral als men pas begint, moet men niet al te dure vissen kopen. Begin maar ge woon met een Black Molly of een Plaatje. Later, na ongeveer een half jaar. als de bak goed in de planten zit en het aquarium ge zond is, kan men wel duurdere soorten kopen. Wij hebben hier in Leiden veel van de oude aqua riumliefhebbers geleerd. Zo is de ..Leidse school" ontstaan, die ook in het buitenland bekend is"- Tot zover de heer Visser. Voorname factor TTIT zijn bijdrage blijkt wel duide- lijk, dat De Natuurvriend een voorname factor is geweest in de ontwikkeling van de liefhebberij in deze.jètreëk en ook t.eii aanzien van liet niveau. Varrde.voorzitter, de heer»H. Fa bel, ''.vernamen wij. dal mén" op de tentoonstelling wil laten zien wat voor ieder bereikbaar is. Die bereik- Raad Woubrugge WOUBRUGGE Donderdag 23 juli om half 8 komt de raad bijeen. Agenda: Onderzoek van de geloofs brieven van de nieuw benoemde raadsleden; Voorbereidingsbesluit wijziging uitbreidingsplan Woubrug- ge-1952; Bouw kleedgelegenheid c.a. op het sportterrein te Hoogmade; Re organisatie gemeentelijke reinigings dienst: Onderwijsaangelegenheden Vaststelling van regelen omtrent de toepassing van artikel 1 van de Woonruimtewet. BENTHUIZEN De heer H. P. Bredewoud te Amsterdam is be noemd tot opzichter-tekenaar op bureau van gemeentewerken SASSENHEIM Vanaf maandag zal de jeugd voor één week de ijs baan in bezit nemen. Zij zullen daar hun „eigen dorp" gaan bouwen. Voor materialen is gezorgd; er moet alleen gereedschap worden meegenomen. De „werklieden" gaan onder des kundige leiding de klccdhokjcs van hét oude zwembad afbreken. Van wege de drainering mogen er geen palen in de grond worden geslagen. In dit jeugddorp staan verscheidene attracties op het programma. Er is volgende week i .-.der andere poppenkast, spreekuur voor poppen- moeders, een ruilbeurs en een puzzel- tocht per fiets. Wie straks de tentoonstelling van De Natuurvriend in de Orangerie bezoekt, passeert ook deze zeer oude exclusieve boom. mede waardoor de Hortus we reldwijde bekendheid heeft ge kregen. Personeel van de tuin wil de bezoekers er zeker van vertellen. IIJM LTD EN In de vissershaven ;an IJmuiden lag de KatwijRse 'jawler Brittenburg zijn kantjes léring te lossen. De opmerkzame s»esehouwer zal het niet ontgaan aj». dat de voorsteven van deze 'awler als het ware in tweeën 'ïseheurd was. Op zijn laatste tocht thter de haring is het voorgeko men dat een wat al te brute Engel se politieboot de snelheid van de Brittenburg onderschatte. Dit Kor vet met een snelheid van meer dan 20 mijl kwam van bakboordzijde op de Brittenburg invaren. Wat de schade aan de marinebool was is niet bekend, maar de Brittenburg heeft zijn neus aardig in dc kreu kels. De scheepvaartinspectie te IJmuiden heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Deze dienst heeft echter geen uitvaart- verbod aan het schip opgelegd: met een kleine noodvoorziening kan deze dienst er genoegen mee nemen dat het schip tot 1 september blijft varen. Voor de rederij Ouwehand is dit een uitkomst, want nu wordt aan een scheepsreparatiebedrijf op dracht gegeven een nieuw segment van de voorsteven te maken. baarheid moet natuurlijk wel wor den verklaard tegen de achtergrond van de gedegen informatie, die men via het lidmaatschap van De Na tuurvriend kan ontvangen. Er zul len op de tentoonstelling ongetwijfeld kwaliteitsinzendingen te zien zijn, maar voor ieder die zich serieus op deze liefhebberij toelegt en die wil leren van de ervaring en aanwijzin gen der gevorderde liefhebbers, moet dit haalbaar worden geacht. Het is een demonstratie van wat mo gelijk is. De heer Zwart, nu ere-voorzitter van De Natuurvriend, kan ten aan zien van de „Leidse school" nog ver tellen, dat dit vooral slaat op de be planting van aquaria. Leiden kreeg op dit punt een zeer goede naam. Mede hierdoor werd in 1957 een in ternationaal aquariumcongres in Leiden gehouden. De tentoonstelling' omval 51 in zendingen. Het vogelpark Avifauna le Alphen komt niet een Chileense flamingo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3