Hervormden en gereformeerde! in Veghel-Uden praktisch éér Geloof. realiteit in je leve) Lutherse hulp in geteisterd Peru Ook dr. Kruyswijk naar synode in Zuid-Afrika Nieuwe perspectieven voor biechtpraktijk Taizé accepteert r.fe. ordeleden Puzzelhoe Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze Onderzoek naar zelfmoorden in Nederland DERTIG JAAR NA STICHTING Kamervrager] over Biafra - Duitse kerk tolerant in doopkwestie Wereldraad vraagt kernwapenstop BEROEPINGSWERK Waar spanning ontstaat is contact weg VRIJDAG 17 Jo Wij vermanen u, broeders, wijst de ongeregeldheden terecht, beurt de kleinmoedigen op, komt op voor de zwakken, hebt geduld met allen. Ziet toe, dat niemand kwaad met kwaad vergelde, maar jaagt te allen tijde het goede na, jegens elkander en jegens allen" (1 Thessalonicenzen 5:14 en 15). Met een enkel woord tekent Paulus hier de houding die de kin deren Gods in deze wereld hebbeti aan te nemen. Van dè kinderen Gods. hoort iets uit te stralen op hun omgeving, menleving, die zoals men dat zegt van God noch gebod iets wilde weten, werd eens gevraagd hoe hij zich als christen staande had weten te houden. Hij antwoordde: Ach, ik heb elke dag op nieuw geprobeerd iets van mijn geloof in Christus te laten uitstralen dat heb ik als een opdracht gezien. Van de kinderen Gods hoort iets uit te stralen op hun omgeving, men behoort aan hen te zien, dat zij anders zijn dan anderen. Dat is hun opdracht van Godswege. Wie Paulus' woorden goed tot zich laat doordringen komt tot de ontdekking, dat het niet gemakkelijk is een christen te zjn. De taak is zwaar leest de tekst maar goed. Doch wie Christus heeft mogen ontmoeten zal uiteindelijk toch niet anders kunnen doen dan in handel en wandel van Hem getuigen en anderen jaloers maken met hun bezit. j Wij lezen vandaag Exodus 18:1—12. COMPUTER TEN DIENSTE VAN DE ABONNEES NIET MEER ZELF GIREREN I Maand- en kwartaalabonnees krijgen een (door de computer vervaardigde) kaart toegestuurd. Een steeds meer toegepaste moderne methode. Wie giro heeft kan met deze kaart zonder kosten het abonnementsgeld naar ons bureau laten overschrijven. Wie geen giro heeft kan met deze kaart aan het postkantoor betalen. Een deel van de kaart krijgt u dan als betaalbewijs terug. In plaats van aa kunt u met deze kantoor van de krant betalen. Men kan ook de kaart van hand tekening voorzien aan z'n bank af geven. Hebt a het abonnementsgeld reeds betaald en ontving u toch een accept girokaart? Wilt u deze dan als niet gezonden beschouwen? Uw betaling is wel geboekt, maar 't was niet mo gelijk de kaarten alsnog te verwij deren. Tenslotte verzoeken wij vriendelijk in het vervolg eerst na ontvangst van de accept girokaart te betalen. KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES? Dit kunt u UITSLUITEND opgeven met de bon uit de krant. (Van onze kerkredactie) VEGHEL/UDEN De hervormde gemeente te Veghel en de gereformeerde kerk van Uden hebben besloten met ingang van deze maand tot praktisch volledige plaatselijke samenwerking. In feite is er nu van één gemeente sprake. Deze beslissing is ge nomen op grond van een enquête, waaruit bleek dat zowel on der hervormden als onder gereformeerden 90 procent vóór sa mengaan was. Hoewel wij vandaag weer de rubriek Uw probleem is het onze plaatsen, verzoeken wij u voorlopig geen nieuwe vragen meer in te zenden, daar onze medewerker, die de zorg over uw problemen heejt, nog niet is hersteld van zijn ziekte. De toch nog binnenkomende problemen moeten wij helaas even laten liggen. Vraag: Welke soorten groente, fruit, en andere voedingsmiddelen bevatten vitamine C? Antwoord: Citroen, sinaasappel, aardbeien, tomaten, bessen, ook aardappelen, en groente, des te meer naarmate ze vers zijn. Vraag: Hoe kan men bakstenen ln de tuin rondom de bloemperken het beste witten zonder dat ze bij regen afgeven? Antwoord: Door ze te schilderen. Eerste laag dunne witte olieverf zonder toevoeging van terpentijnolie. Laatste laag dezelfde verf plus een beetje standolie. De stenen moeten eerst door en door droog zijn. Vooral de eerste laag trekt er gretig in. Het is ook mogelijk de stenen zo te witten dat de kalk niet meer af geeft, doch dat is niet zo eenvoudig. De met water verdunde gebluste kalk wordt in enkele dunne lagen opgebracht, nadat de stenen eerst met een aluinoplossing ingestreken zijn. Gebruik daarbij steeds verse kalkmelk. De stenen moeten steeds goed vochtig zijn en het droogproces mag slechts heel langzaam verlopen, omdat de koolzuur uit de lucht zich met de kalk moet verbinden tot het in het water niet-oplosbare koolzure kalk. Er bestaan ook geschikte silicaat- .verven, doch wanneer deze niet op de juiste wijze worden aangebracht, bladderen ze spoedig af. Vraag: Welke kleur heeft de aes- «ulaap? Antwoord: Huisarts rood, dieren arts groen, apotheker zwart, tand arts bruin, verloskundige blauw. Vraag: Hoe verwijder ik een teer vlek uit ondergoed? Antwoord: Verwijder de oplig- gende teer met een stomp mes. Is de vlek al hard geworden, maak deze dan eerst week met petroleum en bet verder na met dit middel. De overgebleven vlek uitwassen met synthetisch wasmiddel, of als het sleéht-wasbare stof betreft, met te- tra of vlekkenwater. Gesprek over wederzijdse verontrusting (Van onze kerkredactie) UTRECHT Behalve dr. P. G. Kunst, praeses van de gene rale synode der gereformeerde kerken, zal ook het modera- menlid dr. A. Kruyswyk te En schede naar Zuid-Afrika gaan om een deel van de synodezit ting van de Nederduitse Geref. Kerken, die van 14 tot en met 23 oktober in Pretoria wordt gehouden, bij te wonen.. Dr. Kunst' en zijn echtgenote, die tijdens het recente bezoek van de Zuidafrikaanse afvaardiging aan de synode van Lunterën de uitnodiging ontvingen hun vakantie in Zuid- Afrika door te brengen, vertrekken op 11 september per vliegtuig naar het zuiden. Dr. Kruyswijk zal, zo is het plan begin oktober naar Zuid-Afrika gaan. Voor laatstgenoemde Is het uitsluitend een werkbezoek. De beide leden van het moderamen zullen met voormannen van de Zuid afrikaanse kerken spreken over hun verontrusting ten opzichte van ont wikkelingen in Nederland en voorts over de verontrusting met name bij de gereformeerde kerken over be paalde ontwikkelingen in Zuid-Afrika. Wat het laatste betreft kan gedacht worden aan de rassenkwestie en de houding van de kerk daartegenover; wat de Zuidafrikaanse verontrusting aangaat zal het vooral gaan over de Landelijk, provinciaal en regionaal blijft men nog „hervormd" en „gere formeerd" met behoud van de ver houdingen, contacten en verplichtin gen zoals ze liggen binnen het ver band van de aparte kergenootschap- pen. In het plaatselijke kerkwerk zal evenwel geen onderscheid meer tus sen hervormden en gereformeerden worden gemaakt. Voor de gecombi neerde gemeente met twee wijkge- meenten werkt ds. D. H. Gijsbers, hervormd, voornamelijk in Veghel; voor het. Udense deel treedt vooma- I melijk ds. H. J. Zeldenrust, gerefor- Telefomsche opgaven kunnen met meerd op ™.r worden «.ng.nom.n I Er i. één contrair kerkeraad. Bij dopen worden de kinderen nog inge- a li. -^= schreven in het doopregister van de kerk, waartoe de ouders behoren. Echter kan op verzoek van de ouders ook inschrijving in de doopboeken van beide kerken plaats hebben. Beide kerken hebben veel jonge le den; de wederzijdse verstandhouding is met name in de afgelopen vijf jaar snel gegroeid. De laatste drie jaar werden 's zondagsavonds z.g. gast- diensten gehouden, waarbij hervorm den welkom waren bij gereformeer den en de week daarop weer anders om. nieuwere theologische inzichten, zoals die met name door een hoogleraar als prof. dr. H. M. Kuitert naar voren worden gebracht. Dr. en mevrouw Kunst zullen op de terugweg nog een toeristenbezoek aan Nairobi in Kenya en aan Rome bren gen. In de voorlaatste week van ok tober worden zowel dr. Kunst als dr. Kruyswijk op Schiphol terugverwacht omdat hun aanwezigheid dan weer op de gereformeerde synode vereist is, die in de laatste week van die maand voor het laatst bijeen zal komen voor het behandelen van een aantal gra vamina van gemeenteleden en kerke raden inzake bepaalde ontwikkelingen in de theologie (de kwestie van de verontrusten). Tien hervormden en gereformeer den schreven vervolgens aan beide kerkeraden of het tempo van toena dering niet opgevoerd kon worden, mede uit hen werd een commissie van hervormden en gereformeerden samengesteld, die rapport uitbracht, suggesties gaf en een enquête hield, met bovenvermeld resultaat. De huidige samenwerking is expe rimenteel en duurt drie maanden. Daarna wordt de praktische uitwer king nader bekeken. Er is nu een wijkgemeente Veghel en een wijkge- meente Uden. Het overkoepelend .moderamen" bestaat uit beide pre dikanten, de hervormde en de gere formeerde scriba, een hervormde en een gereformeerde diaken, resp. Lutherse studie (Van onze kerkredactie) EVIAN De commissie voor godsdienst en geestelijk leven van de Lutherse Wereldfederatie heeft onder de titel „Vergeving als levenshulp" een studie ge publiceerd over de biecht en de schuldvergeving. De wereld hunkert naar verzoe ning. Men weet echter helemaal niet meer, dat de verzoening van mensen met elkaar niet los staat van de ver zoening met God. God heeft de kerk het ambt gege ven, dat de verzoening predikt. Dat gebeurt op allerlei manier: in de pre diking, de onderlinge vertroosting, in doop en avondmaal, „vooral echter in de biecht, zoals deze in de eredienst geschiedt of voor de enkeling". Wie tot de biecht adviseert, doet zoals Luther in zijn Grote Katechismus zegt niets anders, dan dat hij aan spoort om een christen te zijn. De algemene biecht moet nieuw doordacht worden. Het boekje doet de suggestie van „verzoeningskerkdien sten," waarin maatschappelijke groe pen, waartussen moeilijkheden zijn, deze voor God brengen en om zijn vergeving bidden. Dc kerk zou haar opdracht ontrouw zijn, als zij niet de mogelijkheid schiep, dat mensen hun zonden voor mensen belijdei^ en ver geving van God krijgen. Wat de biecht voor de enkeling be treft: de predikanten moeten er beter op ingesteld zijn. Wie biecht wil ho ren, moet zelf de vergeving van God ervaren hebben. „Alleen wie zelf een biechtvader heeft, kan voor anderen een goede biechtvader zijn". Samenwerking De dienst van de biecht aan de en keling moet in voortdurend verband staan tot andere vormen van zielszorg en levenshulp. De predikant moet zich openstellen voor de raad van medechristenen, die over medische en psychologische vakkennis beschikken, opdat hij in samenhang met de schuldvergeving ook goede raad dan geven. In zulke samenwerking met andere christenen wordt de predikant er voor bewaard, zijn dienst geïso leerd te doen. De commissieleden kwamen uit zes Lutherse kerken in drie continenten. Voorzitter was de Tsjech prof. Jan Michalko. ouderling, een lid van de gerefor meerde commissie van beheer en een hervormde kerkvoogd. Verder maakt ook dr8. K. v. d. Braak, luchtmacht predikant van Volkel, die luthers is, deel uit van dit moderamen. Gemeenteleden die dit op prijs stel len kunnen huisbezoek blijven krij gen van hun „eigen" dominee. De ouderlingen doen in hun directe om geving onder hervormden zowel als onder gereformeerden dienst. Het zie kenhuispastoraat is ook geografisch verdeeld. In de kerkdiensten wordt gezongen uit de hervormde gézangenbundel. Bij de doop wordt een hervormd en bij het avondmaal een gereformeerd formulier gebruikt Er zijn werk groepen ingesteld voor liturgie, zen ding, oecumene en politieke verant woordelijkheid. De financien zijn nog gescheiden. Maar er wordt gezocht naar een „verdeelsleutel", waarna kan worden overgegaan tot samenvoeging van hervormde kerkvoogdij en gerefor meerde commissie van beheer. In de hoofdstad heeft de wijkge meente Funenkerk (geref.) en de wijkgemeente Muiderkerk (herv.) be sloten met ingangn van september de avonddiensten van beide kerken sa men te voegen. De avonddiensten worden beurtelings in deze kerken gehouden. Voorlopig geldt deze samenwerking voor drie maanden. Men wil verdere nauwe samenwerking, maar deze me de laten afhangen van de opkomst naar de gemeenschappelijke diensten, die men als „graadmeter" voor de be reidheid tot verder samenwerking wil laten fungeren." DEN HAAG De hoogleraren Kruit (sociologie, Delft) en Speijer sociale psychiatrie, Leiden) zullen met medewerking van de staatssecre taris van sociale zaken en volksge zondheid, dr. Kn.iisinga, een onder zoek instellen naar gevallen van zelf moord en zelfmoordpogingen. Ieder jaar plegen ongeveer duizend mensen zelfmoord in ons land. Het aantal zelfmoordpogingen is vermoe delijk tien vijftienmaal groter. Dr. Kruisinga acht het van groot belang te weten of mensen, die zelf moord trachten te plegen inderdaad de dood hebben gewild of dat hun daad meer als een roep om hulp moet wor den gezien. Het weer In Europa (Van onze kerkredactie) TAIZE Voor het eerst zqn twee rooms-katholieken opgeno men in de protestantse broeder schap van Taizé. Het gaat om een Belgische arts en een socioloog uit Columbia. Zij heb ben zich aangesloten met toestem ming van hun kerkelijke autoriteiten. Zij zullen aan al het werk en de ge beden van de broederschap deelne men, alleen niet aan het avondmaal. Daarmee is het aantal broeders van Taizé dertig jaar na de stichting van deze gemeenschap verhoogd tot 76. Tot nu toe waren er alleen leden van niet-rooms-katholieke kerken, vooral hervormden, lutheranen en anglica nen uit elf verschillende landen. Prior Roger Schütz (54) zei in een gesprek met de Duitse Evangelische Persdienst, dat zich voortdurend mensen melden die in de broeder schap willen worden opgenomen, maar dat het niet de bedoeling is, het aantal nog te vergroten. „De meesten moeten wij afwijzen, hoewel ons dat zeer moeilijk valt." Wel zal binnen kort een Boliviaanse Indiaan als eer ste niet-blanke zijn intrede doen. Dinsdag is de eerste van negen zo- merjeugdsamenkomsten in Taizé be weer m ax. temp. gisteren neerslag Amsterdam licht bew. 18 0,6 Brunei half bew. 16 0.3 Frankfort zwaar bew. 16 0 Oenève half bew. 16 OU Innsbruck regen licht bew. 11 14 Kopenhagen 17 1 Looarno half bew. 24 0 Landen zwaar bew. 10 0 Luxemburg zwaar bew. 13 0 Madrid onbewolkt 30 0 Majoroa half bew. 26 0 MUnchen regen onbewolkt 13 1 Nice 28 0 PartJa zwaar bew. 17 0 Rome Wenen onbewolkt regen 38 16 0 9 Zürich zwaar bew 14 0.0 gonnen. In totaal verwacht men de negen weken drieduizend jonge me s^n in de leeftijd van 15 tot 29 ja uit alle delen van de wereld. Deze samenkomsten zijn een eers aanloop tot het wereldjeugdconcil dat Taizé in 1975 wil organiseren i voorbereiding voor de volgende semblee van de Wereldraad van Ke ken. DEN HAAG Het Tweede K merlid mr. C. Berkhouwer (lib.) he minister Luns gevraagd te bevon ren dat de Nederlandse ambassadf in Nigeria zich op de hoogte kan st len van de toestand in het voormal Biafra. Mr. Berkhouwer verwijst naar I richten van deelnemers aan huj acties volgens welke stervende lb systematisch voedsel en medicijri worden onthouden. Indien deze I richten juist zijn staan zij volg mr. Berkhouwer „in schrille teg stelling" tot de herhaaldelijk gege: verzekeringen dat de toestand Biafra niet meer zorgwekkend is. 1 reis van de Nederlandse ambassad naar dit gebied zou meer licht op toestand kunnen werpen. Ook de arrestatie van luitenant- lonel Effiong die in januari de o\ gave van Biafra verrichtte, is volg het Kamerlid een flagrante schent van de Nigeriaanse belofte dat a die zich loyaal aan het gezag var regering in Laos zouden onderwer amnestie zou worden verleend. Honingraat-puzzel Van 's werelds eerste kosmonaut, Yoeri Gagarin, die enige jaren ge leden bij een vliegtuigongeluk om het leven kwam, wordt een monu ment gemaakt door beeldhouwer Diusjef en architect Zavarzin. Het beeld, op de foto een model ervan, wordt 4>/: meter hoog en zal waar schijnlijk) in Moskou een plaats vinden. Om de cijfers, te beginnen tyj en in de ri ting van de pijltjes, noorden invullen die bL kenen: 1. zwijn, 2. msekt, 3. dashond, 4. I trouwbaar. 5. verhaal, 6. onlangs. 7. op de gi betrekking hebbend, 8. schrander. 9. geel kopt Oplossing vorige puzzel Hor. 1. penetrant, 10. rad, II. ader, 12. as, tel, 16. era, 17. ank, 19. Nes, 21. o.a., 22. toer. sak, 26: reet, 28. rek, 31. teer, 33. gom, 35. i 37. keer, 39. la, 40. ark, 42, keel, 44. laan, Peel. Ven. 2. er. 3. nat, 4. eden. 5. ra, 6. adt, 7. Nef 8. traan, 9. maat, 13. snor. 15. les, 18. keet, i sar. 23. reek, 25. keg, 27. teek. 29. kol, 30. kg 32 reep, 34. mal, 36. ara. 38 ree. 41. ka, 43 le> (Van onze kerkredactie) EVIAN De Lutherse Wereldfe deratie is van plan, om op grote schaal hulp te bieden bij het weder- opbouwwerk in het door een aardbe ving geteisterde Peru. Dr. Yvonne von Stedingk, een van de stafleden van het departement voor werelddiakonaat, heeft een be zoek aan het rampgebied gebracht op uitnodiging van de Lutherse Kerk van Peru. De gemeenten van deze zeer kleine kerk (2500 zielen) bevinden zich voor namelijk in Lima en omgeving en zijn niet direct door de ramp getrof fen. Wel waren zij direct actief in de hulpverlening en zij zouden dit graag met de hulp van hun zusterkerken willen voortzetten. De Peruviaanse regering heeft de Lutherse Wereldfederatie gevraagd, om een herstelprogram over te ne men, dat voorziet in de aanleg van wegen, huizenbouw en het herstel van de bewateringssvstemen in een of twee dorpen. De arbeid zal gro tendeels door Peruvianen verricht kunnen worden op een „eten-voor- werk"-basis. Dr. Von Stedingk kon zich met eigen ogen van de katastrofe overtui gen. Zij beschreef een streek, die be kend stond als „Peruviaans Zwitser land". Een grote berg is daar letter lijk omgevallen. Zeventig miljoen ton steen, modder en sneeuw begroef het Yangay met zijn twintigdui- 1 andere mensen, die er juist waren omdat het marktdag was. „Het was een zee van modder, waarin je alleen nog de toppen van de bomen kon zien," vertelde ze. „Ik wandelde letterlijk bovenop die stad. Het was een belevenis, die ik nooit meer hoop mee te maken." De officiële schatting van het aan tal doden bedraagt 50 tot 60.000. Meer dan 20.000 mensen zijn voor hun ver dere leven invalide. Nog eens 150.000 werden gewond. Twintigduizend kin deren hebben hun ouders verloren en meer dan 800.000 mensen werden dakloos. De herstellingskosten worden ge schat op twee miljard. KEULEN Zondag zal in Mtil. heim iemand tot predikant worden GENEVE De Wereldraad van Kerken heeft Rusland en de Verenig de Staten gevraagd, om in afwachting van het welslagen van de onderhan delingen over een beperking van strategischewapens, geen verdere proeven met atoomwapens te nemen. Indien zij hiertoe niet bereid zijn, zouden zij althans kunnen overeenko men, de kracht van de te beproeven wapens binnen een bepaalde grens te houden. De Wereldraad doet een klemmend beroep op Frankrijk, om alsnog aan de Geneefse ontwapeningsbesprekin gen deel te nemen en laakt het ver der, dat China van de besprekingen is uitgesloten. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Dubbeldam (vac. i J. de Mars), drs. G. J. E. Tigchelaar te Westzaan. Bedankt voor Sleeuwijk (toez.), J. (Van onze kerkredactie) VOORBURG Ik .ergens" wel gelovig. nrim iciuouu i«i ,j.DeuariHi vuur oiccuwijiv j. bevestigd, die zijn eigen kinderen Noordmans te Tjamsweer; voor Voorst niet laat dopen. Dit is een novum voor de Evangeli sche Kerk van Rijnland, vorig jaar mogelijk gemaakt door de synode. Helmut Aston (33) heeft op theologi sche gronden geweigerd, zijn twee dochters te laten dopen. Hij is de ini tiatiefnemer van de Keulse werk groep „Doop en gemeente", die streeft naar gelijkstelling van kinderdoop en volwassenendoop. was maar het was allemaal zo theore tisch, zo ver weg. Van een werkelijk contact met Chris tus, van een levensvernieu wing, was b(j m(j geen sprake. Ook het uitoefenen van een kerkelijke functie maakt je dan niet tot een beter mens. Dit zegt de accountant D. H. Huis, die in De Heilsfontein, blad tot ver spreiding van het volle Evangelie, vertelt hoe de bijbel hem een totaal andere kijk gaf op God, op zichzelf en op zijn medemensen. Wat voor evangelie dat dan wel was? Heel eenvoudig: dat God nog dezelfde is als in de bijbelse tijd, dat Jezus de levende, de opgestane Heiland is en dat je ook nu nog ver geving, gebedsverhoring, leiding, het eeuwige leven krijgt door simpelweg te geloven wat eri n de bijbel staat. De verandering begon bij hem twaalf jaar geleden, toen hij als her vormd ouderling de Amerikaanse evangelist Osborn wel eens wilde horen op het Haagse Malieveld. Ik dacht, aldus de heer Huis, die al ja- J ren elk ogenblik van zijn „vrije tijd" PP|spendeert om anderen van de rijk- schop), kand. G. P. Wijnbeek të Lem- j dom van het Evangelie te vertellen, mer. dat ik dan beter over Osborn kon GEREF. GEMEENTEN gaan meepraten en de mensen des- Bedankt voor Barneveld, Chr. van noods zou kunnen waarschuwen, als den Poel te Yerseke; voor Kortgene. i hij wat verkeerds zei. ,W. Hage te Krabbendijke. 1 Nu, dat pakte heel anders uit Voor M. (vac. T. H. J. Nijland), mejuffrouw J. de Lagh, vic. te 's-Gravenhage (na- j dere beslissing); voor Zeist (toezJ M i H. Boogert te Hellendoorn. GEREF. KERKEN Beroepen te Steenwijk (vac. K. Bis- I het eerst van mijn leven hoorde ik, dat er mensen zijn die gewoon let terlijk geloven waf er in de bijbel staat. Bijvoorbeeld dat God je ge beden wil verhoren. Toen dan ook op die laatste zon dag op het Malieveld de vraag ge steld werd wie een kind van God wilde worden, heb ik ook „ja" ge zegd. Want mijn ogen waren open gegaan voor het feit, dat de bijbel waar Is. Dat het waar is wat de bijbel zegt over de liefde van God, over de realiteit van God in je dagelijks leven. Toen heb ik Jezus aangeno men als mijn redder. Ik heb ervaren, dat mijn zonden vergeven worden: Dat ik het eeuwige leven had door Christus. Er waren een aantal hardnekkige zonden in mijn leven, die ik telkens weer beging. God maakte me daar in overwinnaar. Hij bevrijdde mij ervan, zodat lk ze niet weer deed. Hij vergaf me niet alleen, maar ver loste mij ervan. Dat was voor mij een geweldige ervaring. Dat was iets om over te spreken. Dat moeten de andere mensen ook weten. Dat is praktisch. Daar heb ben ze wat aan. Ik heb een drukke baan: ben accountant van beroep. In zo'n baan kun je het enorm druk hebben. Heel veel zaken moeten vaak tegelijk klaar zijn. Vroeger werd ik zenuwachtig, be gon soms te snauwen en te schreeu wen en tegen mensen die dan erg aandrongen begon ik terug te schel den. Maar lk heb gemerkt dat je alle dingen bij de Heer mag brengen. Ik breng zoiets nu bij God in gebed. Als ik merk dat ik gespannen be gin te worden, dan zeg ik: „Heer, U weet alles, ook van deze berg werk die er verzet moet worden. Geeft U er een oplossing voor. Wilt U het in Uw handen nemen?" Steeds heb ik dan ervaren dat het werk zo werd geregeld, dat ik het in alle rust kon afwerken. Dat de haastige mensen, als de haast ernst bleek te zijn, op tijd geholpen wer- Waar spanning ontstaat is hetfj tact met de Heer weg. Ik hej varen, dat het waar is wat bijbel staat (Collossenzen 3, 17) al wat gij doet met woord of j doet het alles in de naam des 1 Jezus, God de Vader dankende! Hem". Zo mag ik al mijn werkl En ik doe het met blijdschap.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2