GEVONDEN HAASNOOT'S KLEDING J.W. Wegstape burgemeester van Zoetermee Friezen moesten voorspron gedeeltelijk prijsgeven Solo van Jules Bruessing werd beloond Hoornwijkje is niet te handhaven Langlais, een groot speler een begrip voor betere kleding Rozenburgbaan vrijdag weer in gebruik Slecht zeilweer op Kagerplassen NIEUWf IBOSE COURANT 4 WOENSDAG 15 JU ALPHEN Een van Alphens meest markante straatjes staat op de nomi natie om te verdwijnen, de Hoornstraat, zes blokken van twee woningen onder een spits dak. de laatste straat op Alphens grondgebied in de richting Hazerswoude. Op een gevelsteen in het aan de verkeersweg grenzende blok lezen we: Woningbouwvereniging Alphensch Belang Anno 1921 Johan Vlasman, voorzitter: Joh. van Zwieten, secretaris. De heer Vlasman heeft van de eerste Alphense gemeenteraad (na de sa menvoeging van Aarlanderveen, Alphen en Oudshoom) deel uitgemaakt en was wethouder voor de K.V.P. Wat de nu nog bestaande, vereniging Al phensch Belang bewogen heeft om in de verre wijk Hoorn een straat met een zestal woningen te doen verrijzen? Wellicht was dit ten gerieve van de toen reeds in de wijk Hoorn gevestigde bedrijven, die daar wat personeel dicht bij hun werkterrein konden onderbrengen. Misschien heeft men toen reeds een gedachte gehad aan een groot Alphen en heeft men in die om geving de grens al willen markeren. Hoe dit ook zij, de Hoornstraat wordt nu in steeds sterkere mate over woekerd. En dat in dubbele zin. Want aan beide zijden en achter de Hoorn- straat is men reeds ingesloten door industrieën en de Hoomstraat is gewoon een sta in de weg geworden. En omdat men toch gedoemd is om te verdwij nen, wordt aan de aangrenzende terreinen weinig gedaan en sluipt ook het onkruid steeds meer naar de Hoomstraat toe. Het zal de Hoornaars wel spijten, dat hun bijna een halve eeuw bestaande straat weggebroken wordt. Voor verscheidene bewoners klemt de vraag: waar zullen we terecht komen? Want in dit landelijke straatje met een aantrekkelijke woonruimte woont men goedkoop en er is een eigen sfeer. Maar men weet: het is een onontkoombare zaak en wellicht nog dit jaar, maar anders beslist in begin volgend jaar, zal de Hoomstraat worden gesloopt. Men mag aannemen, dat de gemeente al het mogelijke zal doen om de ge volgen voor de bewoners op de meest aantrekkelijke wijze op te lossen. het adres voor hérenkleding waar nog een echte opruiming wordt gehouden. Kostuums van internationale klasse, Reid Taylor, Wilson Glenny, Gledhill enz.; kolberts en pantalons van de beste fabrikaten en een prachtige kollektie regenjassen worden nu verkocht met kortingen van minimaal 10 tot 40%. Stap eens vrijblijvend binnen, zodat één van onze deskundige mensen U persoonlijk kan voorlichten over kwaliteit, kreukherstellendheid en vooral de prijzen. Winkelcentrum „Remise" Oegstgeesterweg 36, Rijnsburg Voorstraat 45 Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Op de avond van de Franse nationale feestdag (quatorze juillet) concer teerde Jean Langlais. de wereldbe kende organist van de Parijse Ste. Clotilde, in de Nieuwe Kerk. Het spel van deze grootmeester heeft enkele facetten, die zich tel kens anders voordoen. Over zijn vir tuoze techniek behoeft verder niets gezegd. Het voornaamste begint dan eigenlijk pas. Dit spel wordt duide lijk gedreven door zuiver muzikale impulsen. Ontbreken deze op een moment, zoals blijkbaar tijdens de verklarlking van Mendelssohns So nate VI („Vater unser im Himmel- reich"), dan klinkt het spel op een afstand, zonder enige emotie. En Mendelssohns vormen gaan toch juist 'door die bewogenheid leven. Verder hoorden we alleen Franse composities van deze eeuw. Hier mee voelt Langlais zich zeer ver want. Louis Vieme's „Sur le Rhin" en „Andantino" uit „Pièces de fan- taisie" (fantasie-stukken) spraken my niet het meest aan. Het „Andan tino" is wel mooi, maar het „Op de Rijn" duurt te lang en was voor Sihiphol: voor \ieuw-Vennep geen geluidshinder SCHIPHOL/NIEUW-VENNEP Het is niet uitgesloten dat de be volking van Nieuw-Vennep met in gang van vrydag geconfronteerd zal worden met méér geluidsoverlast, veroorzaakt door het luchtverkeer. Verwacht wordt nl. dat de baan 06-24 de zgn. „Rozenburgbaan", op ge noemde dag weer dienst zal doen, na ongeveer een half jaar buiten ge bruik te *ijn geweest in verband met werkzaamheden. De 0624 moest onder meer her- geprofileerd worden en de betoncon structie moest worden hersteld. Ook ia de verlichting aangepast. Overigens verwacht Schiphol dat de geluidshinder voor Nieuw- Vennep nogal zal meevallen. De aan vliegroute leidt de vliegmachines langs Nieuw-Vennep. terwijl bij de start een linker- of rechter bocht moet worden genomen. mij, ook muzikaal, onbegrijpelijk. Langlais speelde van zijn voor ganger Charles Toumemire twee van diens „Kruiswoorden van Christus", „Eli, eli, sabachtani" en ..Het is volbracht", schokkende, be klemmende muziek, door de con certgever, plastisch en aangrijpend vertolkt. Olivier Messiaen's „Les Bergers" (de herders) uit „La nativité du Seigneur" had men nog luchtiger en vlugger willen horen. Maar de regis- terkleuren tekenden volmaakt de situatie. Het meest bewonderenswaardig vond ik de meester in zijn eigen werk. Met de bewerkingen van het Luther-koraal („Een vaste Burg"), de Lofzang van Maria en bo'-enal de rooms-katholieke melodie „Ky rie Orbis Factor" toonde hij zich één van de grootste der nu leven de orgelcomponisten. Wim van der Panne, zijn leer ling, aan wie hij ook de „Een vaste Burg"-bewèrking opdroeg, speelde hem de beide eerste regels van psalm 146 tweemaal vóór. Na een korte pauze improviseerde Langlais over dit gegeven vijf minuten lang. Het werd een wondermooi, briljant voorgedragen, constructief zeer knap stuk muziek, dat blijk gaf van een enorme muzikale ve> beel- dingskracht. Joh. van Wolfswinkel Veel deelnemers aan wieier vier daagse SASSENHEIM Voor het derde jaar werden op het gemeentelijk sportpark wielerwedstrijden voor de jeugd gehouden onder auspiciën van de Jeugdrecreatie. Het geheel werd verzorgd door de wielervereniging Sassenheim. De belangstelling was, ondanks het niet-zomerse weer, groter dan voorgaande jaren. Ook het aantal deelnemers. Jongens, die zich wel hadden opge geven maar door het slechte weer niet zijn opgekomen kunnen alsnog aan deze wedstrijden deelnemen, als ze zich vanavond melden bij de leiding. Er werd fel gestreden. Vanaf de tri bune werden de „coureurs" luid aan gemoedigd. De uitslagen van de eerste avond: A-klasse, 1415 jaar, 7 ronden langs het voetbalveld: 1. Theo v. d. Nou- land, 2. Bert Spruit, 3. Jac. v. d. Zwet, 4. Johan Koning, 5. Leo Meeuwissen; B-klasse, 12-13 jaar, afvalwedstrijd over 5 ronden: 1. Peter Koomen, 2. Gerard Bemelman, 3. Jan Brouwer, 4. Martien Drost, 5. Albert Helmus. C- klasse, 10-11 jaar, klassement, 3 ron den: Harry Schouten; D-klasse, 8-9 jaar, sprint: 1. Aad Bamhoom, 2. Gert v. d. Luit. Burgerlijke stand Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Inigrid E C M, d v Hendriksen, B G en Beijk, E C M; Yvonne P M, d v van der Hoorn, C M en Duivenvoorde, C W A; Matthias A M. z v Koevoet. A H M en van Esveld, C T A C; Sebastiaan, z v Winnubst, J en Fles, T; Annemarie. d v van der Laan, A en Faas, M C; Julienne M P, d v Post, J en Joostema, A; Paulus Th, z v Boekei, J F A en Zwetsloot, JAM. Ondertrouwd: Zaal, Salomon L, '47. Haarlemmermeer. Abbenes en Knetsch, Johanna H. '47. Boelen, Jaoob, '45, Haarlemmeremeer Abbe- nes en Diederiks. Nennetie J. '47; Froni'k, Antonde J. '446, Mijdrecht en De Koning, Johanna C. '46: Remmelzwaal, Jacob G, '41, Noord- v.'ijkerhout en Schaap. Neeltje A. '44: de Jong, Maarten J. '46 en van Duijn, Petronella J. '49: van der Geest, Petrus G. '43 en Wijnands. Geentruida C, Noordwijk. Gehuwd: Turnhout, Cornels J. '44, Lisse en Voorn, Petronella M M. '47; Kraayeveld, Peter, '48 en Hoogervorst, Elizabeth H C, '49; van Berge Henegouwen, Antonius J P. '47 en Booms. WiJhelmina F A M. Leiderdorp. RIJNSBURG Geboren: Anasja, d v A P Romein en C A van Vugt, Spinozalaan 13; Anna M, d v G B Bouwman en S M W Varkevisser: Laregevaart 17. Overleden: Timmers. Jan (72 jaar). Brouwerstraat 88. e v A Zandbergen. Getrouwd: van Egjmond, Pieter (37) en Büter, Hanni (32). Ampullen op strand bij Scheveningen Op het strand tussen Kijkduin en Scheveningen zijn vanmorgen hon derden ampullen aangespoeld met een witte vloeistof. De inhoud en herkomst van de ampullen is nog niet bekend. De gemeente-apotheek van Den Haag zal een analyse ma ken van de vloeistof. De politie heeft op het strand en in de woonwijken van Den Haag, die het dichtst bij zee liggen,' een waar schuwing verspreid de ampullen niet van het strand mee te nemen. Aan de politie in Monster en Wassenaar is gevraagd op te letten of op de stranden bij die gemeenten ook am pullen zijn aangespoeld. Bij de po litie in Wassenaar zijn nog geen mel dingen binnengekomen. In Monster kon woensdagmorgen in verband met de hoge stand van het water nog niet gezocht worden. Mini-joyrider KATWIJK De achtjarige B. v. S. heeft gistermorgen een kort maar keurig plezierritje gemaakt met een „geleende" auto. Daar voor moet hij wel voor de kinder rechter verschijnen. 's Ochtends om half negen ging hij met zijn broertje van huis. In de Blokmakerstraat stapte hij in een geparkeerde Opel en reed daar zo mee weg. recht op de Oude Rijn aan. Hij moest echter stoppen voor een diep baggergat. Toen hij zag, dat de eigenaar van de Opel hem met een vrachtauto achtervolgde, zette hij de wagen keurig op de handrem en vluchtte het veld in. Daar werd hij door zijn achtervolger gegrepen en overgeleverd aan de kinderpo litie. LISSE IN OUDE ANSICHTEN LISSE De heer A. M. Hulken berg, die enkele jaren geleden een boek over huis De ver in Lisse schreef, heeft zich verdiept in de his torie van Lisse omstreeks de eeuw wisseling. Hij stelde een serie oude ansichtkaarten samen, die bij de Europese Bibliotheek in Zaltbommel in boekvorm is uitgebracht. Een aan trekkelijk boek, waar vele Lissena- ren met genoegen in zullen kijken en lezen. Thans burgemeester Haastrech (Van onze redacteur randgemeenten) ZOETERMEER De heer J. W. Wekstapel, burgemeester van Haastrecht, Stolwijk en Vlist, is met ingang van 16 augustus benoemd tot burge meester van Zoetermeer. Op de zelfde datum zal zijn ambts termijn te Haastrecht worden beëindigd. De heer Wegstapel is sinds 1961 burgemeester van Haastrecht, een gemeente die circa 3700 inwoners telt. HU is 46 jaar oud en lid van de Ne derlands Hervormde Kerk. De nieuwe Zoetermeerse burge meester behoort tot de VVD. Hy volgt H. G. I baron van Tuyll van Serooskerken op die sinds juni bur gemeester van Utrecht is. De heer Wegstape], thans met vakantie, heeft twee kinderen. De vervulling van de vakature is niet eenvoudig geweest. Zoetermeer had reeds eerder een benoeming ver wacht. Er waren vele namen ge noemd: o.a. die van drs. P. A. C. Bee- laerts van Blokland (CHU) van Via- nen, mr. W. H. D. Quarles van Ufford (WD), de heer M. K. Dijke (ARP) van Axel en van mr. A. J. Dankel- man (WD) wethouder te Den Haag. Ook de naam van de thans benoemde burgemeester was echter „in roula tie", zoals we begin deze maand meld den. In Zoetermeer had men gerekend op een burgemeester die zou behoren tot een der protestants-christelijke partijen (burg. Van Tuyll was lid van de CHU). Als tweede mogelijkheid werd echter reeds snel een liberale burgemeester geopperd. De nieuwe Zoetermeerse gemeente raad telt drie VVD raadsleden, 3 so cialisten, 3 leden van de KVP, 2 ARP. 2 SGP, 1 CHU en 1 PPR en 2 De gemeente had bij de comir van de Koningin van Zuid-K aangedrongen op een snelle ling van de vakature, zodat de we burgemeester, die vanda. vanuit zijn vakantieverblijf wijk in Haastrecht zou terug tijd zou hebben met de oude ras in de problemen van Zoeterm te werken. WARMOND Op de tweede dag van de gouden Kaagweek hebben de vijf Hollandse regenboogzeilers in de teamwedstrijd tegen de Frie zen veel van de opgelopen schade ingehaald. Onder bijzonder slechte weersomstandigheden windvlagen en regengordijnen konden enkele Friezen hun positie niet handhaven en kregen de vijf Kaagzeilers de overhand. Doordat Mullers de zege behaalde, Boy en Metzelaar als der de en vierde eindigden kregen de Friezen een verlies van 9.25 punten te incasseren. De noorderlingen lei den nu nog met 55 punten tegen 58.5 voor de Hollandse plocg^ De Fries Mullers boekte in de open race een fraaie derde plaats achter De Wilde en Van Wijk. Temidden van een zwak veld Valken is spe cialist Rolf. v. d. Baumen heer en meester. Maandag moest v. d. Bau men nog strijd leveren met Both, doch gisteren ging hy geheel onbe dreigd over de baan. Eveneens op permachtig was Vollebregt in de jeugdklasse. ONGESLAGEN De rij van ongeslagen zeilers gaat verder met solist Paul Kraan, die ditmaal Van Werkhoven en Coster achter zich liet. In de 16 kwadraat-klasse moest dc Hagenaar Hans v. d. Kooy een veer KOUDEKERK Gisteren is men begonnen met de afsluiting van de Dr. Vlaanderenlaan. Het betreft hier het gedeelte van de Europasingel en de Prins Bemhardstraat gelegen tussen de beide bejaardencentra. De weg zal worden opengebroken en plaats maken voor een plantsoen met zitbanken. Dit plantsoen wordt de scheiding tussen de bej aar denwoningen „Nieuw Poel geest" en de bejaarden-verzorgingsflat „Rhijndael". Het iverk wordt uitgevoerd door het aannemingsb edrijf Bijleveld te Koudekerk. GEMEENTE NOORDWIJK Bestemmingsplan Noordduinen. De burgemeester der gemeente Noord - wijk brengt ter openbare kennis dat van 80 juli tot en met 20 augustus 1970 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd het bestemmingsplan Noordduinen, vastgesteld bij raadsbesluit van 8 Juli 1969. alsmede het besluit van gedeputeerde staten van Zuid-Holland van 24 juni 1970. G.S. nr. 322/1 tot ge deeltelijke goedkeuring van dat plan. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, alsmede degenen die bezwaren hebben tegen het besluit van gedeputeerde staten, voorzover daar bij goedkeuring aan het plan is onthou den, kunnen gedurende vorengenoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. Noordwijk, 15 Juli 1970. De burgemeester voornoemd. J. M. BONNIKE. laten. Kort, die maandag als derde was geëindigd ging nu met een fikse voorsprong voor v. d. Kooy over de eindlijn. Met heeft v. d. Kooy echter nog de leiding in het algemeen klassement. De uitslagen van de tweede dag: Holland-Frieslandteamwedstryd: 1. Sneek 32 (tot. 55); 2. De Kaag 22.75 (tot. 58.50); finnjollen: 1. R. J. de Vries; 2. D. de Ruyter; flying junior: 1. A. A. van Vianen; 2. B. J. Zuidema; schakel: 1. F. Wessel; 2. H. Amster dam; pampus: 1. L. J. van Tongeren; 2. H. Greevelink; europa-moth-klas- se: 1. A. Wilton; 2. L. van Ar solo: 1. P. K. Kraan; 2. v. Wei ven; vaurtlen: 1. W. G. de Voq R. Meijer; 12-voetsjollen: 1. Reyers; 2. F. H. M. Daniels; klasse: 1. C. A. Nater; 2. M. Bel valken: 1. E. Rolf v. d. Baumt P .van Buren; regenboog: 1. Wilde; 2. B. van Wijk; spank< R. Borsboom; 2. H. Krijtenberg; streekklasse: 1. W. Kort; 2. J. Kooy; vrijheid: 1. Th. H. Stas; W. Boogaard; ok jollen: 1. B. Haas; 2. J. Huybrechts; stem: Rous; 2. P. Knoop. LÉIMUIDEN Jules Bruessing heeft ook de Ronde van Lei den op zijn naam gebracht. Na zijn overwinning in de Ronde Zeeuws-Vlaanderen, het afgelopen weekend verreden, won hij met groot machtsvertoon deze door LR en TV Swift combinatie goed georganiseerde koers. Reeds na 10 km demarreerde hij uil peloton, nam spoedig een voorsprong van 25 sec. en wist deze nog uit te breiden tot één minuut. In de groep zorgden zijn pl makkers Jurriaans, Bravenboer, Van der Burgh en Meijer ei voor, dat alle tegenaanvallen in de kiem werden gesmoord, doende kon deze 20-jarige automonteur/plaatwerker uit Boven voor de zevende keer dit seizoen juichend over de meet ko: Want niet alleen won hij reeds de Ronde van Zeeuws-Vlaandi maar tevens zegevierde hij in het Zuidduitse Wangen, Nil Vennep, Laren, Krommenie en het clubkampioenschap van Bataaf. Daarmee kreeg deze Ronde een uitstekend winnaar. Een jongen, die in het voorseizoen in vrijwel elke klassieker tot de strijdlustigsten be hoorde, waardoor hij de vorige maand enkele weken slecht marcheerde. Piet Liebregts, ploegleider van de Trico Noble Acifit-ploeg: Jules kan een goed coureur worden. Hij is alleen nog wat te speels en dolt nog te veel. zowel in als buiten de koers. Ook be reidt hij zich nog niet altijd goed voor op de koers". De eerste ontsnapping in deze wed strijd, van „Den Brues", betekende tevens de beslissing. In een prach tige „zit", te vergelijken met René Pijnen, reed hij snel naar een ruime voorsprong toe. Wel probeerde de Haarlemmer Ron Bakker het gat te dichten. Toen Mari van, Venrooy, Ton Zuiker, Evert Dicpeveen, Koos van der Knaap en Leo van der Berg zich eveneens uit de greep van het pelo ton probeerde te ontworstelen, was alles spoedig wëer samen. Inmiddels was streekfavoriet Gerard Wesselius reeds door tegenslag uit de koers ge raakt. Na 35 km ging Wim Liebrechts in het offensief. Ook hij kon niet meer dan 10 sec. uitlopen. Door toe doen van Wim Bravenboer werd hij eveneens weer snel Ingelopen. Inmiddels bleef Bruessing op ruime afstand van het peloton met voorsprong van ongeveer 50 se< den Alleen als zijn tegensta] voor een premie moesten spi werden er enkele seconden afgel beid. Lang voor het einde was om de winnaar reeds bekend. Sl pech of een valpartij kon hen verhinderen de bloemen en praj beker mee naar huis te nemenj de plaatselijke favoriet Wim varj zen, die niet in de prijzen reed. wel de wedstrijd uitreed, kree na afloop het meeste applaus. 1 Uitslag: 1 Jules Bruessing (B| kerk) 80 km in 1.55.32,2; 2 Guus; thing (Rijssenhout) op 30 sec., 3 van Venrooy (Heeze), 4 Sjef val Burgh (Berkel), 5 Rudie Liebl (Vlaardingen), 6 Ben Jurriaans j sterdam), 7 Koo? van der Knaa, Kwakel), 8 Theo.Oudshoom (W veen), 9 Marinus Dekker (Tuitje 10 Wim Liebrechts (Vlaardingi Theo Oudshoom (Waverveenf Martin Dekker (Tuitjehom), l1 Maaskant (Zoetermeer), 12 Ron, ker (Haarlem), 13 Piet Drost 14 Michel van der Heijden (El ven), 15 John Meijer (Utrecl Evert Diepeveen (Bilthoven). 1' van Rossum (Den Haag), 18 Ar (Heerhugowaard), 19 Peter va Berg (Noordwijk) en 20 Jan vai wijk (Leidschendam).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4