Lndreotti werkt jan nieuw kabinet i snel Minimale prestaties Nederlandse ploeg ijk Franse Jmd-premier opgevist leid Van Nievelt afgestemd op rs SHV-concern Grandioos orgelspel van Nicolas Kynaston Schietpartij in Amsterdam door deze krant veel weten: I Cgeen lange stukken^ Schip op de Westerschelde overvaren Kleurloos Knokke-festival Jeugdbendes leveren veldslag Aardbeving eist 1,7 miljoen slachtoffers zien Vanavond te horen I MAANDAG 13 JULI 1970 Christen-democraat formateur in Italië OME De zaterdag in Italië kabinetsformateur benoemde ft en-democraat Giulio Andreotti vandaag verkennende bespre- >n gevoerd met de leiders der sten-democraten, socialisten, so l-democraten en republikeinen. %ewel de 51-jarige politicus als van de krachtigste figuren in christen-democratische partij :houwd, is het de eerste keer 1 hij gevraagd wordt zich met de ning van een nieuwe regering te "sten. 1 ndreotti behoort in zyn partij ?We vleugel van de traditionalisten 1 onderhoudt als rooms-katholiek we banden met het Vaticaan. zodanig is hy ook fervent tegen- I der van invoering van echt- i iding in Italië. Hij wordt wel de machtigste man in Rome [jde Paus genoemd. in Rome geboren Andreotti i t een behoorlijk snelle politieke 2père gemaakt. Hij dankt dit L namenlyk aan zijn groot orga- jtietalent en zyn kunst van het voeren. In vele regeringen heeft „al belangrijke functies bekleed. ,,was hij al minister van binnen- VIC Bij de kust van het Brit- janaaleiland Jersey zijn zaterdag Ijken opgevist van de Franse oud- jriier Felix Gaillard en een ande- pvarende van het jacht van de [■premier, dat op weg van Jersey de Franse havenplaats Binic is fijdagavond waren de stoffelijke van twee vrouwelijke metge- gevonden. Reddingsploegen verkoolde wrakstukken van jacht aan. Men acht het mogelijk, et ongeluk is veroorzaakt door pringen van een gascylinder van eikast. llard, die 50 jaar was, is van nber 1957 tot april 1958 premier ran een onzer verslaggevers) Otterdam Het toekomstige d van Van Nievelt, Goudriaan en stoomvaartmaatschappij zal ge- afgestemd op, en een onderdeel Jen van het totale SHV-concern- :jid. Van Nievelt, onderdeel van groep haven-, transport- en [pvaart, zal een van de pijlers waarop de SHV haar toekomst mwen. Voortaan zal dan ook de van beheer van Van Nievelt afzonderlijk verslag over de •otschap laten verschijnen. gedragslijn van financiële ver- ig dient, naar inzichten van het te worden bestendigd, ook de komende jaren. Derhalve over 1969 voorgesteld een divi- uit te keren van vijf procent en terende bedrag van de behaal- ;t zijnde 12,05 miljoen toe te aan de reserve. Over 1968 ;een dividend uitgekeerd, afgelopen jaar heeft zich voor atschappij in het bijzonder ge- :rkt door een consolidatie van escheepvaartbelangen die, waar gepaard ging met inkrimping stopzetting van enkele exploi- inderdelen. Deze maatregelen op het personeels-, c.q. werk- nheidsgebied gecompenseerd itbreiding van het aantal sche- >or derden bij de maatschappij eer. (unstige situatie op de algemene enmarkt heeft geleid tot een ering van de resultaten tegeno- 168. Per 1 januari 1970 is de e groot 98,8 miljoen. landse zaken, van financiën, van defensie en van industrie en handel. Sinds 1968 is hij leider van de christen-democratische fractie in het Huis van Afgevaardigden. Men neemt als vaststaand aan dat Andreotti opnieuw de socialisten, sociaal democraten en republikeinen zal uitnodigen in de nieuwe regering zitting te nemen. Volgens waarne mers in Rome zal hij het moeilijkst krijgen met het touwtrekken tussen verschillende stromingen in zijn eigen partij. Andreotti heeft de opdracht „in beraad gehouden". Slaagt hij er niet overeenstemming te bereiken met de partijen, dan geeft hy de forma tie-opdracht terug. De Italiaanse president Saragat heeft zaterdag de fractieleider van de chris ten-democraten in het huis van afge vaardigden, Guilio Andreotti, met de vorming van een nieuwe regering be last. ROTTERDAM Om op de leeftijd van 19 jaar al benoemd te worden aan de beroemde Westminster Kathe draal moet iemand wel een bijzonder goed organist zijn. Zaterdagmiddag hebben zeer velen in de Grote Doe- enzaal kunnen horen, dat Nicolas Ky naston die eer heeft verdiend. Hij scheen zich aan deze voor hem totaal vreemde speeltafel helemaal op zijn gemak te voelen en bleek goed thuis te zijn in alle stijlen. Van de Klassieken had hij Nicolaus I Bruhns op zijn programma staan, wiens „Toccata in e" met het zange- rige middendeel een groots begin van I het condert was, en Louis-Claude Da- quin, beroemd door zijn Noels", 1 waarvan er één in het fluitregister opgewekt en luchtig werd gespeeld. AMSTERDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn twee mensen door schoten uit een pistool gewond geraakt. De dader, die nog steeds voortvluchtig is, verwondde met een eerste schot de 18-jarige R. M. van Haperen uit Amsterdam in zijn onde- arm. Later trof hij de 19-jarige R. Kleinkerk, die hem had getracht aan te houden, in de linkerborst. Beide slachtoffers zijn in het VU-ziekenhuis verpleegd. De heer Van Haperen kon echter na behandeling huiswaarts ke ren. Na een woordenwisseling bij een snackbar op het Kleine Gartman- splantsoen schoot de dader met zijn pistool op Van Haperen. Hij nam daarna de benen in de richting van het Rijksmuseum, waar Kleinkerk, die hem achterna was gegaan, hem aanhield. De schutter wist zich echter los te rukken door zijn achtervolger in de borst te schieten. Hij verdween in de onderdoorgang van het rijks museum, pakte een taxi en liet zich naar Buitenveldert rijden, achter volgd door enkele particuliere auto mobilisten. Bij het VU-ziekenhuis verliet hij de taxi en verdween voor de ogen van zijn achtervolgers. De Nederlandse ploeg voor het songfestival in Knokke, van links naar rechts José den Burger, Bonnie St.-Clair Rob TTouber (ploegleider)Marius Monkau, Jacco van der Made en Heien Shepherd (op deze foto niet aan wezig) heeft gisteravond de En gelse ploeg niet voor de wielen gezongen. Hoewel er wel applaus was voor de Nederlanders (voor al voor Marius en Helen) was de bijval van publiek en jury uit bundiger voor de Britse equipe. Opvarenden gered HANSWEERT Ter hoogte van Hansweert op de Westerschelde werd gistermorgen het Nederlandse motor schip „Sandria" overvaren door het 6609 ton metende Zuidafrikaanse schip Stellenbos. De Sandria van 875 ton, zonk bin nen een minuut. De twee opvarenden, de 20-jarige schipper Robinson en de Jonge en zijn 23-jarige zus Lucia werden vrijwel onmiddellijk opgepikt door de douaneboot Snip, die toeval lig ter plaatse was. Zij bleven beiden ongedeerd. De overvaring gebeurde, toen de Sandria de vaargeul overstak. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. KNOKKE Het Knokke-festival is tot nu toe tam en kleurloos verlopen. Geen rebellen en boze gezichten dit jaar, maar ook geen opvallende pres taties. De Nederlandse ploeg liet zich gis teravond niet van haar beste kant zien. Zij behaalde 266 punten en plaatste zich daarmee net iets boven hekkensluiter Duitsland. Engeland staat nu bovenaan met 325 punten. De prestatie van de Nederlanders waren, met uitzondering van Helen Europese Beker voor Zang voordracht te Knokke. 22.45 Nieuws. versum I 402 m. 18.00 Nieuws. 18.11 Djournaal. 18.30 Stereo: muziekprogr en praatje. Nabeschouwing Tour de Jee. 19.30 Nieuws. R.V.U.: f Muzikaal Spectrum. NOS: i Discussie over actuele za len lichte muziek. Bond Éler Naam: 22.20 Op de 65 9 tour. lezing. NÖS: 22.30 jjiws. 22.40 Mededelingen. i|0 22.43 Radiojournaal, i. 22.55 Stereo: Metro's ïert Music. 23.25 Radlora- <83.55 - 24.00 Nieuws, tiversum II 298 m. 4RV: 18.30 Nieuws. 18.41 Nu: Actualiteiten. 919.00 Veelgevraagde gees- uz. 19.20 Reformatie en 19.35 Muzik. intermez- 9.45 Opbouw - wekelijkse felstudle. NCRV: 20.00 Ste- gOmroepork. met zangsol. "J Lichte gramm. (stereo). Stereo: Licht ensemble 'zangsol. 22.20 Avondover- 'ting. 22.30 Nieuws. 22.40 Li- ha: boeken, schrijvers en 22.55 Stereo: Mod. ka- (gr.). 23.25 Stereo: brecital. 23.55 - 24.00 Nws. Kmmofoonplatenpro- (mma draadomroep VANAVOND .Franz Schubert. Symp- e nr. 5 in Bes gr. t. II. t Mendelssohn Bartholdy. overture Midzomernachts- 1 op. 21. 2. Concert voor p en orkest nr. 1 in g kl. -'5. III. Robert Schu- Symphonie nr. 1 In r. t. op. 38 (Frühlingssin- I. 2. Concert voor cello en H In a kl. t. op. 129 Nederland I. NOS: 18.25 Tour de France: Samenvatting van de 17e etappe. 18.45 Pipo de Clown. STER: 18.51 (K) Recla me. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER 19.00 <K) Reclame. VA RA: 19.04 Coronation Street. TV-feullleton. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 Met de muziek mee. 21.10 (K) de eeuwige echtgenoot, gefilmd TV-spel. NOS: 22.45 - 22.30 (K) Journaal. Nederlandll: NOS: 18.45 Pi- po de Clown. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.04 (K) De 2le eeuw: Machines als mensendocu mentaire. NCRV: 19.30 Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.37 (K) De wetten van de wildernis: In het oerwoud, film over Cen- traal-Afrika. STER: 19.55 <K) Reclame. NOS: 20.00 <K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.20 (K) Popparlement. 21.10 (K) met speciale op dracht: Een bezoeker uit Mos kou, TV-film. 22.00 I-Iier en Nu: actuallteitenrubr. 22.25 De geschiedenis en bouw van de Dom van Munster. NOS: 22.35 - 22.40 (K) Journaal. BELGIE 19.00 Schooltelevisie. 19.25 Zandmannetje: Nlcki. 19.30 Sporttribune. 19.55 Mededelin gen en De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.20 ronde van Frankrijk - fllmverslagvan de vandaag verreden etappe. 20.30 Ziet u er wat In? de program ma's van de komende dagen. 20.35 De wereld van de bever, documentaire film. 21.30 Xlle Hilversum I. 402 m AVRO: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuzlek (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. NOS: 9.00 Uitgebreide re portage of herhaling NOS-pro- gramma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance (opn.i AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (Gr). (11.00-11.02 nieuws). 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursberlch- ten)12.30 Voor de landbouw AVRO: 13.30 Spiegel van Be- lgle: Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Prome nade Matinee: Pro Arte Trio en Promenade-orkest. AVRO: 15.10 Scandinavische Muziek- spiegel: gedeelten uit het In ternationale Festival van Ber gen (Noorwegen). 16.00 Nieuws. 16.03 kwispel, quiz. 16.10 Stereo; Mimosa: klassieke ep moderne mini-muziekjes. 16.35 Fons Dusch in gesprek met Willem F. Strietman. 17.30 Trefpunt: discussierubriek voor actuele zaken. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Hei levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassiek» muziek (gr) (7.25 Iloren en zien: 7.30 Nieuws, 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten) 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum Lauda- mus (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 In formaties en tips voor vakan tiegangers (i.s.m. KRO) 8.45 Stereo: Klassiek hoornconcert (gr) 9.00 Gymnastiek voor dj huisvrouw. 9.10 Stereo: Licht gevarieerd muziekprogramma 9.35 Stereo: Muziek voor bla zers (gr) 10.00 Het blijvende Israel, lezing. 10.15 Stereo: Operafragmenten (gr.). 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Klassieke orkestwerken (gr.) 11.25 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen KRO: 12.08 Stereo: Gevarieerd programma (12.22 Wij van het land, 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 13.00-13.05 Raden maar....) 14.00 Stereo: Licht muziekprogram ma. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag-magazine. (16.00 Nieuws) 17.00 Overheidsvoor lichting. 17.10 Voor de kinde ren. 17.15 Hai! Jeugdprogram- Hilversum III, 240 m en FM- -kanalen. VARA: 9.0u Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite (12.00 nieuws) NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Radio Tour de France: Popmuziek en repor tages Tour de France. (14 00, 15.00 en 16.00 Nieuws) VARA: 17.00 Nieuws. 17.02 - 18.00 Mix: gevarieerd platenprogramma. tiih\isn: MORGENf Nederland 1 KRO: 15.30 - 16.30 (K) Vakan tieprogramma. België: Nederlands progr. kan. 2 en 10. 14.15 - 14.50 Ronde van Frank rijk (18e etappe). Shepherd, ver beneden de middel maat. 's Middags waren de moeilijkheden al begonnen, toen Bonnie St. Clair twee keer de tekst van het liedje „Kom thuis" kwijtraakte. Daarom zong ze 's avonds maar een ander liedje, „Martin". De nervositeit speelde de Neder landse ploeg behoorlijk parten. Zowel José den Burger, Jacco van Renesse als Marius Monkau zongen op zijn zachtst gezegd onzuiver, een feit wat de internationale jury natuurlijk niet ontging. Alleen Helen Shepherd wist het ni veau wat op te halen door twee uit stekende liedjes te zingen. Zoals de zaken er nu voorstaan zal de finale donderdag tussen Engeland en Spanje gaan. Of Nederland nog in de strijd zal blijven hangt af van de prestaties van morgen, als de Neder landers voor de tweede maal voor het voetlicht komen. Overigens gaan in Knokke van alle kanten stemmen op, het festival, dat al twaalf jaar ongewijzigd is, een an der aanzien te geven. De strijd om de „Europacup voor Zangvoordracht" lijkt ieder jaar kleurlozer te verlopen. Ploegleider Rob Touber leverde kri tiek op de reglementen van het festi val, die bepalen dat een vocalist slechts eenmaal aan het festival deel neemt en onder de 35 jaar moet ztfn. Hy vroeg zich af waar je op de duur vakbekwame mensen vandaan haalt, een vraag die gezien de vocale presta ties wel op zyn plaats is. Uiteraard vertegenwoordigde Jo- hann S. Bach de Barokperiode. Ko lossaal en knap gespeeld klonk de lange pedaalsolo, waarmee diens „Toccata. Adagio en Fuga in C" be gint, prachtig zong het tweede deel, dat de geest van de oude Italiaanse vioolsonate ademt, en vrolijk danste de fuga, die op zo'n onverwachte ma nier eindigt, net of toen de blaasbal gen van Bachs orgel leegliepen. Met de boeiende „Fantasie II" van Jehan Alain, vol sterke tegenstellin gen gespeeld, kwam onze tijd op het programma, waarna twee Romantici de mogelijkheid openden, om dit or gel als een prachtig orkest te laten klinken. Dat gebeurde dan ook in het su bliem gespeelde „Choral III" van César Franck en in de muziekvlagen van het Scherzo en in de uitbundige Finale, beide uit de „Symfonie no. 6" van Louis Vierne. Het was een middag van grandioos orgelspel, waarvoor het publiek zich terecht zeer dankbaar toonde. Woensdagmiddag a.s. van 3 tot 4 uur bespeelt Koos Bons het Doelenor gel. G. M. Dersjant VLISSINGEN Ruim een uur is zaterdagavond het Vlissingse Bella- mypark het toneel geweest van een hevige vechtpartij tussen twee jonge- renbendes. Met messen, fietskettingen en zwepen gingen zij elkaar te lijf totdat de (geheime) politie er met de lange lat krachtdadig een eind aan maakte. Twee rechercheurs werden gewond. Een werd door zijn hand gestoken, de ander kreeg een hersenschudding. Een 15-jarige jongen moest met een messteek in de rug in het ziekenhuis worden opgenomen. De vechtenden behoorden tot de jeugdbende de Skyriders en een ben de, die voornamelijk uit Ambonese jongeren bestaat. De vechtpartij be gon toen een van de leden van de Skyriders in een café zijn mes trok tegen een Ambonese jongen. Daarop trokken beide bendes naar het park om het geschil uit te vechten. Later wilden de Ambonese jonge ren ook nog een aanval op het poli tiebureau ondernemen, maar de poli tie wist -dit te verhinderen. Tot het middernachtelijk uur is het onrustig gebleven in Vlissingen. De politie moest nog een charge uitvoe ren, waarbij een van de jongens, de 18-jarige M. de G., met zijn voet on der een politieauto kwam. Zijn voet werd verbrijzeld. Twee jongens werden gearresteerd. De een had de rechercheur met een mes gestoken, de ander een 15-jarige jongen. LIMA De aardbeving die 31 mei Peru teisterde heeft 1,7 miljoen slachtoffers gemaakt doden, ge wonden en daklozen en voor ca. 1,8 miljard gulden schade aangericht, aldus heeft de directeur van de Peru viaanse voorlichtingsdienst, Zimmer- mann, meegedeeld. In een gebied van 83.500 km2 wer den 150.000 huizen vernield, evenals 1.400 scholen, wegen, bruggen enz. Enkele steden, zoals de haven Chim- bote die voor negentiende werd ver woest, zullen van de grond af geheel moeten worden herbouwd. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 224 E VENEN VEERTIGSTE HOOFDSTUK/EEN ONVERWACHTE HERONTMOETING EN EEN FEESTJE BIJ CRUMMLES/Met een treurig en bezwaard hart begaf Nicolaas zich naar het kantoor van de gebroeders Cheeryble. Welke ijdele hoop hij mocht gekoesterd, welke genoeglijke dromen zijn geest verlustigd mochten hebben ais hij zich met het beeld van Madeline Bray bezig hield, thans waren ze uitgedoofd en verdwenen. Ti zal mijn woord houden dat ik haar gegeven heb,' zei Nicolaas moedig. 'Het is geen gewone taak die ik vervullen moet en ik zal mij van de dubbele plicht, die mij is opgelegd, met de grootste trouw en nauwgezet- heid kwijten. Mijn eigen geheime aandoeningen horen in dit geval volstrekt niet in aanmerking te komen en dat zullen zij ook niet.' Die geheime aandoeningen bleven echter bestaan, en werden door Nico laas meer aangemoedigd dan onderdrukt. Al deze gedachten maakten hem die morgen zo dof en verstrooid, dat Tim Linkinwater begon te vermoeden dat zijn jonge vriend een fout in het boek moest hebben gemaakt die hem zo verontrustte en hem ernstig bezwoer, kis dit zo was, het liever te bekennen en de post uit te scheuren dan zich het leven door wroeging te verbitteren. Maar op deze en derge lijke toespraken, zowel van meneer Frank als van Tim, gaf Nicolaas geen ander antwoord, dan dat hij nooit in zijn leven beter in zijn schik was geweest. In deze stemming, altijd over hetzelfde onderwerp denkend, en altijd weer tot hetzelfde besluit komend, bracht hij de dag door, en in deze gemoedstoestand begaf hij zich 's avonds naar huis. Wanneer de mensen zo zwaarmoedig, nadenkend en ongedurig zijn, hebben zij dikwijls de neiging om zonder doel rond te slenteren. Zo ging het ook met Nicolaas, die, toen hij een kleine schouwburg voorbijkwam, met de grootste belangstelling op de affiche van een aanstaand benefiet bleef staan turen. Met een glimlach over zijn verstrooidheid hield hij op en wilde zijn weg vervolgen, maar toen zag hij met grote letters: 'Laatste voorstelling van de heer Vincent Crummies.' 'Gekheid!' zei Nicolaas, nog eens kijkend. 'Het is onmogelijk!' Maar-daar stond het toch. Eerste regel: aankondiging van de eerste op voering van een nieuw melodrama. Tweede regel: aankondiging van de zesde voorstelling van een oud stuk. Derde regel: rentrie van de weerga loze Afrikaanse messenslikker, die zich had laten overhalen zijn vertrek nog een week uit te stellen. Vierde regel: bericht dat de heer Snittle Timberry na herstel van zijn ernstige ziekte, die avond de eer zou hebben voor de eerste maal weer op te treden. Vijfde regel: 'Laatste voorstelling van de heer^Vincent Crummies.' (Wordt vervolgd) id te Ned. 1 Vara 7.04 Coronation Street'. 8.20 Met de muziek mee, show In Haarlem. 9.10 tv-spel „De eeuwige echtge noot," naar een roman van Dosto- jewski, Russische opvoering. Ned. 2 NCRV 7.Ö"4 (NOS) De 21ste eeuw: machi nesals mensen. 7.30 Scheepsjongens, daarna film over het oerwoud. 8.20 Popparlement. 9.10 aflevering „Met speciale op dracht." 10 actualiteiten. Hilversum I NOS 1 8.05 Komt U maar: luisteraars kun nen telefonisch discussiëren. 10.55 Metropoleorkest speelt 11.25 Radiorama: De zangeres zonder naam als fenomeen. Hilversum II NCRV 8.00 Omroeporkest en de sovraan Son ja Poot in operafragmenten. 8.50 lichte muziek. 10.20 avondoverdenking. 10.55 eigentijdse m eestercomposi ties: Verklarte Nacht van Schönberg. Smidje Verholen en de Marsmannetjes 75: „N... nee M... Mars..." stamelde de fiere kolonel, wiens krijgshaftigheid als sneeuw voor de zon ver dween, toen hij eenmaal voor Mars stond. „Er is iets héél geks gebeurd. Iets ver schrikkelijks. De drie man nen, die ik op Knekelbleker afstuurde, zijn onder wel zeer en uiterst vreemde omstandigheden veranderd in zuigelingen „Wat!!?? brulde Mars woe dend. „Veranderd in zuige lingen!? Ben je nou hele maal niet snik om dat toe te laten!" „Ik liet het niet toe...," waagde de ko lonel nog fluisterend op te merken. „O nee!" brulde Mars woest. „Maar man, snap je dan niet, dat we die valse Kneek zijn gang niet kunnen laten gaan! Als hij doorgaat met het veranderen van mijn kostbare soldaten in oude kereltjes en babies, dan kan ik dit fort binnen een paar weken wel veranderen in een bewaarschool en een oudemannenhuis! En nou vooiuit, jij schobbejak! Zorg dat je Kneek levend in handen krijgt!" Als extra aan moediging in deze richting diende Mars de kolonel nog een hevige vuistslag toe en in dat alles zit toch wel iets komieks, vinden wij. Smidje Verholen hoeft er namelijks niks aan te doen: de schurken in de burcht zijn zó nerveus geworden, dat ze elkaar al bij de minste gelegenheid beginnen af te tuigen, zodat iedereen ruimschoots aan zijn trekken komt. En laten we nu maar eens nagaan, wat smidje Verholen nu aan het doen is. We hebben hem in de steek gelaten op het moment, dat hij enkele forse trappen tegen de deur van de torenkamer gaf en deze openbrak. Die deur had de strijd tegen Verholen's zware soldatenlaarzen natuurlijk niet lang kunnen volhouden en was krakend opengevlogen. Nu stonden smidje Verholen en de twee Marsakkertjes in een rond vertrek, waarvan het schaarse meubilair alleen bestond uit enkele oude kisten en een vogelkooi. In die kooi zaten de vogelen des vredes sip op i.un stokjeZingen konden ze niet meer, want hun snaveltjes waren met stukjes band dichtgebonden„Ziezo, dót hebbe we tenminste voor elkaar gekregen", mompelde de smid, terwijl hij het licht van de zaklantaarn over de diertjes liet spelen FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7