dan scheert u zich elke dag bliksemsnel schoon. ■Cabinet komt nog deze week gereed met de begroting Toestel met 148 mensen gekaapt Rijksuitgaven blijven binnen de perken Munoz Grandes (74) overleden Nederlands- Belgische grens uitgegomd Burgemeester in Guatemala gedood Downingstreet 10 beter bewaakt Uw volgende shaver (weer) een Philishave deze krant behoort tot Het Kwartet Dader door Syrische agenten gekust Uit de Haagse hof geplukt Duitse minister helpt gewonde Nederlandse vrouw Westduits- Pools gesprek op 23 juli MAANDAG 13 JULI 1970 Miss Puerto Rico, Marisol Malaret Contreras, mag zich sinds zaterdag avond de mooiste van de wereld noemen. Een deskundigejury vond haar de beste uit de rij nationale missen. Marisol was (uiteraard) ver rast en verheugd. De mooiste-van-de-wereldverkiezing geschiedde met de nodige feestelijkheden, in Miami Beach, Florida. duktie op. t.w. ongeveer 3500 woningen. De liefde kan echter niet van één kant komen en daarom moeten deze uren wel extra betaald worden (125 of 150 pet), terwijl de regering kan helpen door deze uren belastingvrij te stellen. Den Haag E. G. Lemmers Arjos (2) )e uitlatingen van drs. J. G. v. d. ld ex-voorzitter Arjos Rotterdam- vond ik nogal negatief en on- £t. Vanwaar al die kritiek op de jos als de eigen club-activiteiten de tijd nihil waren? In het pas :henen jaarverslag van de ARP it (op bladz. 129), dat van de Arjos Rotterdam-zuid al een half jaar geen teken van leven is waarge- ;n. ik uit de door Van der Land ge- ledencijfers blijkt, dat hij op de hoogte is met het wel en van de Arjos. Hij wil nu een blad ir de naam „Concreet") uitgeven achtergrondinformatie. Kennen Van der Land c.s. de juiste ach- iden? ittemin hoop ik, dat hij de dialoog de Arjos over de „koers" (want gaat het om) aandurft. Gezien negativiteit beschikt hij mogelijk ,f onvoldoende achtergrondinfor- jjun! ansdorp Huub v.d. Meer Enquête i uw blad las ik dat de meerder- van de anti-revolutionairen, die het a.r. vrouwencomité gevraagd 1( naar hun mening over de abortus deze ingreep zedelijk ge vindt. wie is die enquête eigenlijk ifiuden? Hier in de Alblasserwaard "lig niet. fcum P. A. de Hoon J Oplossing al 1 Het Kwartet las ik over het grote ikantentekort in de Ned. Herv. mede als gevolg van de slechte iciële situatie. In Schiedam zijn nog maar twee over en de eraad kan niet overgaan tot ver- ung van de vakatures bij gebrek 1 geld. t is ontzettend in een tijd van :1 aart. Maar er is een oplossing, nl. w beroepen van één of twee predi- 5 en van de gereformeerde bond. oir in een hervormde gemeente deze staan zijn de kerken altijd gevuld en dat is voor de finan- ii een goede zaak. Ook in Schiedam het kerkbezoek dan zeker weer imen, want God geeft zijn zegen chriftuurlijke prediking. als de kerkeraad niet voor deze !sing voelt, misschien zijn de vijf ikanten van de Geref. Kerk dan id hulpdiensten te vervullen (huis- jek, catechisatie e.d.). Jedam W. van Ravens Woningbouw ft idee om de bouwvakvakantie I een keer naar de winter de ver- pven blijkt een onhaalbare kaart o|jn. Het zou ook op z'n minst een rfroot offer van de bouwvakgroep waar niets aantrekkelijks tegen- rl staat. »t er wat moet gebeuren is duide- lien daarom zou ik in overweging pn geven met het gehele bouw- (dus ook toeleveringsbedrijven, ?rsbedrijven e.d.) overeen te ko- dat gedurende negen weken één per werkdag wordt overgewerkt, levert dan één week extra pro- Eens bescliouivd als opvolger van Franco MADRID Generaal Augustin Munoz Grandes (74) die eens werd beschouwd als de opvolger van de Spaanse president Franco, is zaterdag overleden. Hij was al ruim een jaar ziek. Munoz Grandes was een van Fran co's getrouwen van het eerste uur. Hij streed aan de zijde van Franco in de Riff-oorlog in Spaans Marokko, tegen de mijnwerkers van Asturie en in de 33 maanden durende Spaanse burgeroorlog. Tijdens de Tweede Wereldoorlog leidde hij de Spaanse Blauwe Divisie, die aan de zijde van de Duitsers te gen de Russen vocht. Voor zijn dap perheid kreeg hij van Hitier het IJze ren Kruis met eikebladversierselen. Hij is behalve vice-premier, ook minister van defensie, chef van de generale staf en secretaris-generaal van de Galange geweest. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het kabinet hoopt de rijksbegroting 1971 nog deze week rond te krijgen. Deze dagen vergadert de minis terraad over enkele knelpunten in de Miljoenennota, die in het afgelopen weekeinde nog niet konden worden opgelost. Een van de punten waarover nog geen overeenstemming bestaat, is de begroting van onderwijs en weten schappen die vergeleken met de Mil joenennota 1970 het sterkst zal stij gen. Met name de verlaging van de leerlingenschaal en de democratise ring van de universiteiten vergen grote bedragen. Niettemin ziet minister Witteveen van financiën kans de rijasuitgaven binnen de „ruimte" te houden. De uitgaven stijgen dan ook niet met de vier jaar geleden vastgestelde Zijl stra-norm van zes procent Dat betekent ook geen extra ver hoging van de BTW, zoals minister Witteveen enkele weken geleden In de Tweede Kamer al veronderstelde, ondanks de sombere voorspellingen van enkele Kamerfracties (ARP en D'66). PUTTE Voor wat betreft de ka bouters bestaat er geen grens meer tussen Nederland en België. Zater dagmiddag hebben een tiental Neder landse en ongeveer dertig Antwerpse ingezetenen van de Oranje-Vrijstaat symbolisch de grens uitgegomd. Ze gebruikten daarvoor een reus achtig stuk gom van twee meter lang, 40 cm breed en "30 cm dik. Dat gebeurde bij de grenspost Putte-Ka- pellen. De grenspaal werd oranje ge schilderd. De Belgische rijkswacht en de Ne derlandse marechaussee lieten hen begaan. De plechtigheid werd besloten met het uitwisselen van rollen behangsel papier die van zegels waren voorzien, het in brand steken van het stuk gom en het uitvoeren van een rondedans. De Antwerpse kabouters moesten wel hun identiteitspapieren laten contro leren door de rijkswacht alvorens zij liftend naar huis terugkeerden. GUATEMALA De burgemeester van de Guatemalteekse stad Zacapa is gisteravond vanuit een passerende auto doodgeschoten. Een vrouw werd dodelijk getroffen door de rondvlie gende kogels. Men vermoedt dat de aanslag het werk is van de ondergrondse organi satie die ook verantwoordelijk gesteld wordt voor de moord op de Westduit- se ambassadeur von Spreti. Men had onlangs gedreigd de burgemeester te zullen vermoorden. Marco Aldana Sanches (28) was pas vorige maand tot burgemeester be noemd. In de campagne voor de pre sidentsverkiezingen had hij een be langrijke rol gespeeld. LONDEN In de ambtswoning van de Britse premier Downing street 10 zal een netwerk van televisiecamera's geïnstalleerd wor den. Tot deze verscherpte bewaking is besloten nadat onlangs een buiten landse zeeman ongemerkt de ver gaderzaal van het Britse kabinet wist binnen te dringen. ue vele, vele mannen die zich elektrisch scheren, weten allang dat bliksemsnel schoon scheren pas kan met ronddraaiende mesjes. De Philishave 3 heeft liefst 3 x 6 1£ vlijmscherpe mesjes van bikkelhard edelstaal. Genadeloos voor elk haartje, dun, dik, kort, lang. Met een vaart van 5000 toeren gaan ze onder het mes. De man die van scheren weet, scheert zich dus met een Philishave 3. Geen haar op zijn gezicht die nog aan een andere shaver denkt. Want dat is bliksemsnel, lekker schoon scheren. Ouders met vakantie Twee broertjes verdronken CADZAND De zesjarige Laurent Lublois uit Brussel is gistermiddag bij Cadzand in zee verdronken. Zijn tien jarig broertje wordt vermist. Aange nomen wordt, dat ook hij is verdron ken. De ouders waren zaterdag van Cad zand voor vakantie naar Engeland vertrokken en hadden de jongens achtergelaten onder de hoede van twee zestienjarige meisjes. In het Westen veruit grootste prot. chr. dagbladpers DAMASCUS Een man heeft gisteren een Saoedi-Arabische Boeing-707 met 148 mensen aan bqord gedwongen naar de Syrische hoofdstad Damascus te vliegen. Het vliegtuig was op weg van Riad I naar Beiroet. Het motief van de kaper, vermoedelijk de 55-jarige i Fahd Bahloef Harbi uit Saoedi-Arabië, is nog niet bekend. Ooit wel eens moe geweest? Niet zó maar moe, dutje doen en weer fit wezen, maar moemoe van het denken, moe van het doen, moe tot in de botten en moe tot in de grijze hersencelletjes. Zo moe wordt, dat is wetenschap pelijk bewezen, niemand van wer ken. Het wonderlijk mechanisme, dat mens is, heeft namelijk een nood- signaaltje, dat in werking treedt als de grens bereikt wordt. Dan valt men in slaap of desnoods 'flauw, en gebruikt de rest van de bruikbare energie om weer bij te komen. Moe, echt moe. uitputtend moe. wordt men van spanning, van zor gen, van slepende ellende. Van din gen die door je kop malen zonder ophouden. Zo moe kunnen ook men sen worden, die jaar na jaar rond- tobben in een verkrotte woonruimte Zo moe, dat ze het formuliertje van de gemeente, waarop ze moeten invullen hoe beroerd ze het hebben, achteloos terzijde leggen. Ze hebben dat een jaar geleden ook al ingevuld en het jaar daar voor en daarvoor en ze weten niet meer hoe lang geleden Ze geloven niet meer in formu lieren en nog minder aan uitkomst. Ze sturen het formulier niet te rug En ziet: Den Haag telde per 1 juli bijna 3900 woningzoekenden minder. Maar vierduizend mensen stuurden het formulier niet terug. In wezen is er dus hoogst waarschijnlijk niets veranderd. Maar het ergste is dat op de vingertjes nagerekend kan Zo moe zijn worden, dat de vierduizend niet te ruggezonden formulieren te zoeken zijn bij degenen, die slechts een ge ringe huur kunnen betalen. De meest moede, de minste weerbare mensen. Op papier daalde het aantal wo ningzoekenden, die niet meer dan 100 per maand kunnen betalen van 4886 tot 2451, dat is ruim vijftig pro cent. Daar de formulieren zijn toe gestuurd aan de woningzoekenden, ingeschreven bij het Bureau voor Huisvesting, is niet aan te nemen. dat zij inmiddels verhuisd zijn. Ze zitten nog net zo, hebben alleen maar de moed opgegeven. In de volgende categorie (een huur tot 150) werd het aantal 28 pet minder, daar is nog hoop. In de huurklasse van 150 tot 200 is maar een verschil van 175 gegadigden, dit kan veroorzaakt zijn door de doorstroming omdat men zich in de loop der jaren een hogere huurklasse kan permitteren. Hieruit is ook verklaarbaar, dat het aantal gegadigden voor een huis boven de 200 van 1127 tot 1424 steeg. De pijn zit helemaal in de eerste categorie. In de moedelozen. Natuurlijk is het dom van hen niet te reageren. Zo groot is de moeite van het invullen niet. Maar dan komt die moeheid het beuzijn van allesalleen te begrijpen misschien voor wie weet wat zó moe zijn is. Vierduizend is heel veel in een stad van nog geen 600.000 inwoners, dus met een 150.000 gezinnen. Het betekent dat ruim tweeënhalf pet van de Haagse gezinnen in onze wel varende bloemdoorweven. groen- omrankte stad te moe zijn. De kaper dwong de Amerikaanse piloot, toen de Boeing al boven Bei roet was, koers te zetten naar Damas cus. Hij zou zelfs enkele schoten heb ben gelost. De reizigers wisten niet dadelijk dat hun toestel werd ge kaapt. Hun was eerst verteld dat men wegens slecht weer in Damascus zou landen. Passagiers vertelden dat de kaper door Syrische politiemannen, die hem ophaalden, bij aankomst in Damas cus werd gekust. De ruim twintig Palestijnen en Syriërs, die het plan hadden om van Beiroet naar Syrië te gaan, kwamen goedkoop uit door de kaping: ze bleven in Damascus achter. De overige passagiers gingen later met het zelfde toestel naar Beiroet Syrië had overigens in mei het overvliegen van Saoedi-Arabische KERKRADF De 44-jarige me vrouw M. Schaap uit Kerkrade is za terdagmiddag dankzr persoonlijk in grijpen van de Westduitse minister van binnenlandse zaken Hans Die trich Genscher bijzonder snel naar en ziekenhuis overgebracht, nadat zij gewond was geraakt bij een ver keersongeluk Kort voordat de minister, die bij Aken de grensovergang op de Auto snelweg had geïnspecteerd, met een helikopter zou vertrekken, vond er op de nabijgelegen verkeersweg een aanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. De m'nister gaf op dracht de gewonde vouw met een begeleidende helikopter naar een Akens ziekenhuis te vervoeren. Bin nen tien minuten w^- zij onder be handeling van een arts. Belastingmaatregelen in West-Duitsland BONN De Westduitse Bondsdag heeft zaterdag een aantal belasting voorstellen goedgekeurd die ten doel hebben de inflatie tegen te gaan. De Bondsdag, die voor het debat het zomerreces had onderbroken, i stemde in met een voorstel volgens I hetwelk inkomens- en vennoot- j schaDsbelasting met tien procent j worden verhoogd. De extra opbrengst j wordt bij de centrale bank gedepo neerd en In maart 1973 terugbetaald. Tevens werd een wetsontwerp goedgekeurd waarbij belastingfacill- j teiten voor afschrijving worden ver- 1 minder d. vliegtuigen verboden wegens een ge schil over de Transarabische buislei ding, waarmee olie uit Saoedi-Arabië naar Libanon wordt vervoerd. WARSCHAU De politieke on derhandelingen tussen Polen en West-Duitsland zullen op 23 juli in Warschau hervat worden. Dit ls uit diplomatieke bron ln de Poolse hoofdstad vernomen. De aanvankelijk vastgestelde datum 21 juli kon niet aangehouden worden, in verband met de Poolse nationale feestdag op 22 juli. Ambassadeur Egon Emmel, de nieuwe leider van de Westduitse han delsmissie in Polen, is gisteren in Warschau aangekomen om de onder handelingen voor te bereiden. Clara Cenunaro (uit Rome) ontwierp deze geplisseerde cocktailjapon van satijn die tijdens de prestatie werd gedragen met suède laarzen in dezelfde tint, lavendel blauw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5