STUDENTENGEMEENTE: Revolutie enige weg naar echte ontwikkeling Profetisch met een politieke inbreng Ds. H. J. van Oostrum na 14 jaar Soemba voorgoed terug n o Nascholing predikanten aan Vrije Universiteit Schriftuurlijk blijven zeggen verontrusten Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze Priester op luthers jongerencongres: Hoogleraren ei lectoren aan VU benoemd Prof. Heertje wil niet in de Senaat BEROEPÏNGSWERK O 0 0 0 0 0 Meer hulp voor Indianen in VS DONDERDAG 9 JULI j "Hij seide tot allen: Indien iemand achter Mij wil komen, die ver- Ioochene zichzelf en neme dagelijks zijn kruis op en volge Mij" (Lucas 9:23). En neme dagelijks zijn kruis op en volge Mij. In de eerste plaats dus het opnemen van het kruis. Een ieder weet wat daarmee wordt bedoeld. Er' zijn mensen voor wie de last bijna niet is te dragen, zo zwaar, zo drukkend. Jezus zegt: Op u nemen. Niet van u afschud den, niet doen alsof er geen last is. Gewoon voortgaan. Maar Jezus zegt meer: dagelijks op u nemen. En dat is een belangrijk punt. Dagelijks het kruis opnemen en H'eni volgen. En dat "Hem volgen heeft velen het dragen licht gemaakt. Er is geen enkel mens, die in staat is alleen de eigen last te dragen. Hij gaat er, zoals dat heet, beslist onderdoor. Probeer het maar nooit, het wordt een ontgoo cheling, een teleurstelling. En hel hoeft ook niet. En volge Mij... Hem volgen. Die met de daad heeft bewezen te weten, wat het kruis dragen betekent, Die er niet onder is bezweken, doch als de grote Overwinnaar te voorschijn is getreden. We lezen vandaag: Galaten 3 vers 1 tot 14. (Van een onzer verslaggeefster») ROTTERDAM Wat moe'en wij als studentengemeente het ko mende academische jaar gaan doen? Een ondergrondse gemeen te zijn. Dus geen gemeente met een eigen politieke of maatschap pelijke stellingname. Het zal meer een cel zijn, waarvanuit de leden naar allerlei groepen uittrekken, om daar met vele anderen de ver- verwerkelijken, groepen van het vor mingswerk, groepen van ander onder wijs, werkende jongeren of wijkver nieuwing. Vanuit deze groepen komt men af en toe naar de cel terug. Beredderen zingen. De voorganger zal er vooral attent op moeten zijn da hij profeet .blijft. Hij wil immers o zo graag weer priester worden. Zo wordt een gemeente een profe tische gemeente en niet direct een politieke gemeente, al zijn de leden van de groep wel politiek bezig in Daar wordt dan al dat beredderen I allerlei algemene groepen. uit het horizontale vlak getrokken. Daar wordt men overeind geholpen: daar leer je rechtop te staan en te leven vanuit een toekomstvisioen. Daar wordt men geprikkeld tot blij- nieuxving van onze wereld ter hand vend vragen. Daar worden onze grote te nemen. Studentenpastor B. Vredebregt (37) voor de Nederlandse Economische Hogeschool en de Medische Faculteit Rotterdam wil het in het komende academische jaar zo met zijn studen ten proberen. Hij schrijft erover in het blad Kosmos en Oecumene, een uitgave van de St. Willibrordvereni- ging en het Oecumnisch Aktie Cen trum (gevestigd bij Kerk en Wereld in Driebergen). Dat betekent in een studenten gemeente: naar groepen die de ver nieuwing van het onderwijs willen woorden als optimisme, recht, leef baarheid en vrede uitgezuiverd door de bijbelse noties van hoop, gerech tigheid, leven en sjaloom. Daar geeft men de verhalen van het evangelie aan elkaar door om het leven te leren leven als geschenk, mysterie en uitzicht. Daar kan de actievoerende mens zijn eigengereid heid wat temperen. Men zal daarbij voorzichtig zijn, niet terug te keren naar de oude tempeldienst. Daarom moet de groep voorlopig althans maar niet, in een kerkgebouw bijeen komen. We moe ten ook niet te gauw en te veel gaan Hoewel wij vandaag weer de rubriek Uw probleem is het onze plaatsen, verzoeken wij u voorlopig geen nieuwe vragen meer in te zenden, daar onze medewerker, die de zorg over uw problemen heeft, nog niet is hersteld van zijn ziekte. De toch nog binnenkomende problemen moeten wij helaas even laten liggen. Vraag: Mijn dochter is gehuwd met een weduwnaar, die drie kinde ren heeft uit een vorig huwelijk. Uit dit huwelijk is een dochter geboren. Ik wil mijn huis schenken aan mijn dochter en mijn schoonzoon. Nu meen ik, dat wanneer mijn dochter of haar man zouden overlijden, de drie voorkinderen van de man rech ten zouden kunnen doen gelden op dit huis. Daar dit niet mijn bedoe ling is, aangezien er op het ogenblik toen mijn dochter huwde, alleen schulden waren, wil ik daartegen maatregelen treffen. Mijn dochter en schoonzoon heb ben reeds aan dit huis voor een groot bedrag verbeteringen aange bracht. Mijn dochter heeft, toen mijn vrouw ziek was, elf jaar lang het huis verzorgd en schoonge- houden. Na het overlijden van mijn vrouw heeft zij tweeëneenhalf jaar lang dit werk voortgezet. Nooit heeft zij vergoeding willen ontvangen, zelfs niet voor haar reisgeld. Antwoord: Deze zaak is met hulp van een notaris te regelen, bijvoor beeld door in de schenkingsakte te bepalen, dat het huis buiten de hu welijksgemeenschap valt. De dochter kan dan bij testament bepalen, dat het huis in vruchtgebruik van de man komt en de blote eigendom komt aan uw kleindochter. De notaris kan dan tevens een re geling treffen, dat er niet te veel schenkingsrechten behoeven te wor den betaald, aangezien de over dracht van het huis gedeeltelijk ge schiedt als betaling voor hetgeen uw dochter en haar man aan het huis ten koste hebben gelegd, en voor de reiskosten en werkzaamheden van uw dochter. Vraag: Ik wil een huis verkopen aan de huurder en daarop hypotheek nemen. Nu heeft die huurder zich laten vertellen, dat een hypotheek niet nodig is, maar dat een gewone schuldbekentenis met zegel van één gulden voldoende is. Dit zou hem de kosten van een hypotheekakte be sparen. Antwoord: Een onderhandse schuldbekentenis geeft veel. minder waarborgen, heeft minder bewijs kracht, is ook niet door een deskun dige opgesteld. Hypotheek is een za kelijk recht, rustend op het huis, schuldbekentenis bewijst slechts een vordering op de schuldenaar. De hy potheekakte kan als executoriale ti tel worden opgesteld, zodat men het recht heeft, dit huis buiten een fail lissement te houden en zonder pro ces te executeren. Heeft men slechts een vordering op de schuldenaar, dan ontvangt men bij faillissement naar evenredigheid even weinig als de andere schuldeisers. Wie zegt of de koper het huis niet later zal verkopen en het geld op maken of verliezen? Een schuldbe kentenis kan zoek raken. Zo zijn er vele nadelen aan een onderhandse schuldbekentenis verbonden, nog meer dan we hier noemen. Vraag: Een vader heeft samen met zijn kinderen een kleine erfenis ont vangen. Tot deze erfenis behoort en kele duizenden guldens op de rijks postspaarbank. Nu wil een van de zoons de machtiging om dit bedrag van de spaarbank te halen niet te kenen. Het gevolg is, dat het geld op de bank blijft staan, terwijl ver schillende onkosten nog niet betaald zijn. Antwoord: U kunt met de directie van de bank overleg plegen, maar waarschijnlijk kan deze weinig aan de zaak doen. Het beste is, de zoon te waarschuwen, dat hij of zijn geld nooit krijgt, of dat dit betrekkelijk kleine bedrag grotendeels verslon den zal worden door de proceskos ten, nodig voor een gedwongen ver deling. De zoon dupeert daarmee zichzelf ook en dit kan toch niet zijn bedoeling zijn. Een profetische gemeente is geen duidelijk instituut. Dat wil ze ook niet zijn. Ze heeft dan ook fundamentele vragen over de bestaanswaarde van kerkinstituten. Zij gelooft dat het evangelie meer vraagt naar een voortdurende beweging dan naar instituten. Stromingen Eerder in zijn artikel schrijft pas tor Vredebergt over de stromingen, die op het ogenblik de boventoon voeren. Daar zijn de aktiegroepen met als tegenreactie de mystiek. Stemmen zeggen: Het gaat in de toekomst om aktiegroepen. Als er ooit aktiegroepen moeten zijn dan is het wel in Rotterdam. Daar ligt, zo wel in de wetenschap als in de prak tijk. het brandpunt van onze economie. Pastor Vredebregt noemt dit een gunstige reactie op het bezig zijn met het eigen heil en met binnenkerke lijke problemen. Zo zou een studen tengemeente weer meer gezicht krijgen en mogelijk niet alleen maar de aandacht trekken door achter hoe gevechten over celibaat en inter communie. Men moet het zich echter wel bewust zijn, dat maatschappijkritisch acties ook vragen stellen aan het eigen persoonlijk bestaan. Je zult zelf ook een ander leven moeten gaan leven. Verder blijft maatschappijkritiek geven vanuit een kerk waarin nog zoveel machtsstructuren zijn een i hachelijke zaak. Dat vraagt in elk geval een andere aanpak in de kerk zelf. Bovendien vraagt pastor Vrede bregt zich af of er naast de vele actiegroepen nog aparte christelijke actiegroepen moeten komen. Hebben evangelie en kerk iets eigens aan te brengen op het horizontale vlak van de maatschappelijke en politieke problemen? Deskundigheid Vervolgens vraagt actie ook des kundigheid. Lopen veel actiegroepen niet vast omdat de deskundigheid zeer gebrekkig is? Vaak worden onwetenschappelijke kreten dan maar toegedekt met de vlag van het evan gelie. Een andere stroming is die dus van de mystiek, een reactie op het voortdurend geëngageerd zijn. Ze doen pastor Vredebregt wel denken aan een vluchten uit de wereld. De weg, die pastor Vredebregt met zijn studenten straks hoopt te gaan is anders dan die van de puur acti visten of puur mystici. Hij noemt het een meer bescheiden weg waarbij je als gemeente niet zo gauw een duidelijk gezicht krijgt. „Dat is niet erg. In de publiciteit staan wil nog niet altijd zeggen, dat je erg belang rijk bent. Daar moeten we ook door heen durven kijken." (Van een onzer verslaggeefsters] AMSTERDAM Aan de Universiteit zijn twee hoogleraren: vier lectoren benoemd. Dr. L. F. van Muiswinkel wordt gewoon hoogleraar in de cro-economie en de openbare nanciën. Hij was onder andere junct-secretaris van de Nederla Bankiersvereniging in Amsterdan lector aan de VU. Dr. G. A. Hoekveld (36) wordt woon hoogleraar in de sociale ografie. Hij was lector aan de VI directeur van het geografische i tuut van de VU. Drs. P. Noordzij (52) wordt ge\ lector in de wiskunde. Hij is te wetenschappelijk hoofdmedewe aan de VU met leeropdracht ver den aan de subfaculteit der kunde, sterrenkunde en natuurkui Dr. F.J. van Ingen (36) wordt woon lector in de nieuwe Duitse terkunde. Hij is sinds 1967 w« schappelijk hoofdmedewerker aa VU. Tevens is hij docent voo nieuwe Duitse letterkunde voo MO-akten in Utrecht. Dr. J. Buit (35) wordt gewoon 1 in de theoretische planologie. H thans wetenschappelijk hoofdn werker bij het planologisch inst van de rijksuniversiteit in Utrech Dr. L. Bak (40) wordt 'buitengei lector in de praktische plano Sinds 1967 is hij directeur va afdelinge planologie van het een instituut voor het midden- en k bedrijf in Amsterdam, tevens 1 met een onderwijsopdracht voo methodiek en toepassing van de nologieaan de VU. In Latijns-Amerika kun je alleen nog maar radicaal zijn (Van onze kerkredactie) THONON Revolutie is de enige weg, die tot ontwikkeling van de lan den in Latyns-Amerlka zal leiden. Dit heeft de r.k. pater Rcné Garcia uit Columbia verklaard op het congres van Lutherse jongere,, dat aan de vooravond van „Evian" in Thonon wordt gehouden. Garcia is een ondergronds in Co lumbia werkende geestelijke, die erin slatfgde op illegale wijze zijn land te verlaten, teneinde de jongeren te kunnen toespreken. De pater betoogde, dat het de ont wikkeling in de weg staande impe rialisme moet worden afgezworen om plaats te maken voor een, wat hij noemde, socialistisch systeem, dat noch een Russisch, noch een Chinees stempel mag dragen, maar aangepast dient te zijn aan de specifieke situatie van Latijns-Amerika. Aan de hand van vele voorbeelden verduidelijkte Garcia hoe de mensen van zijn land, Columbia, worden uit gebuit door zowel de grootgrondbe zitters als door de voor het overgrote deel in buitenlandse handen zijnde industrie. Kerk Het erge is, dat de kerk deze under dog-situatie mede stimuleert door de mensen eenzijdig te wijzen op een beter leven na dit leven. Het gevolg daarvan is, dat de mensen hun hoop alleen nog maar op de dood stellen en in hun eenvoud gaan geloven, dat ze in het hiernamaals meer en beter eten zullen krijgen. Deze situatie kan naar de mening van Garcia alleen nog maar op radi cale wijze worden doorbroken, als een socialistische maatschappijstruc tuur wordt nagestreefd. Ter verwezenlijking van dit doel is er ook een nieuwe theologische con ceptie nodig. Tot nu toe is „redding" altijd in mijn land als een zaak van de toekomst voorgesteld, maar het komt erop aan dit begrip voortaan als iets van hier-en-nu te stellen. Het is onze taak het reddende werk ter hand te nemen, aldus Garcia, en de redding voor Latijns-Amerika is de weg van de revolutie. De komende tien jaren zouden vol gens een andere spreker, dr. Orlando Fals-Borda, vroeger medewerker van de partisanenpriester Camilo Torres, een periode van subversieve acties en geweld moeten worden, omdat van de ontwikkelingspolitiek die tot nu toe gevoerd is uitsluitend de industriële landen en de heersende klassen in de Derde Wereld zouden hebben geprofi teerd. Hij meende, dat het juist zou zijn, indien dictatoriale regeringen in ont wikkelingslanden werden gedwongen het veld te ruimen. De kerken zouden acties die daarop gericht zijn dienen te ondersteunen. De religieuze opvat ting als zou subversieve actie immo reel zijn noemde Fals-Borda inmid dels achterhaald. Want, aldus deze spreker, ook voor christenen geldt dat zij hun „vijgen- blad-van-de-moraal" maar eens weg moeten gooien en metterdaad deel moeten nemen aan sociaal-revolutio naire acties, als ze de landen van de „Derde Wereld" tenminste werkelijk willen helpen. Hij verwees daarbij naar Christus, die juist wegens sub versieve activiteiten om het leven zou zijn gebracht. Geen geteeld Guerrilla-acties in de Latijns-Ame rikaanse landen, zoals bijvoorbeeld het ontvoeren van ambasadeurs, zou den geen geweld in de traditionele zin betekenen, vond Fals-Borda, maar als een contra-actie tegen het establish ment moeten worden beschouwd. In dit verband zou, zoals ook Che Guevara het eens heeft geformuleerd, de guerrillia een moreel overwicht op militairen en huurlingen kunnen la ten gelden. (Van een onzer verslaggeefsters) BAARN Zendingswerkers komen en gaan. Van het gerefor meerd zendingscentrum bereik ten ons de volgende berichten. Ds. H. J. van Oostrum is na een verblijf van veertien jaar op Soemba in dienst van de gere formeerde zending voorgoed naar Nederland teruggekeerd. Hij heeft zich met zijn gezin in As sen gevestigd. Gedurende de laatste jaren heeft hij zich vooral actief beziggehouden met de opbouw en uitbreiding van het jeugdwerk op Soemba. Voorlopig wordt zijn plaats daar nu ingenomen door een Soembanese predikant. Ds. J. P. Rozendal ontvangt inmid dels een opleiding om gedeeltelijk de plaats van ds. Van Oostrum op Soemba in te nemen. Wat zijn functie precies zal zijn is nog niet bekend. Bouwkundige Van geheel andere aard is de mede deling over het „zendingshuwelijk van mejuffrouw H. Büter en de heer P. van Egmond op 10 juli. Mejuffrouw Büter werd in augustus 1968 door de Roeanda-commissie van de Gerefor meerde Kerken uitgezonden naar Roeanda. waar zij als verloskundige in het ziekenhuis te Kirinda werk zaam was. De heer Van Egmond, eveneens uitgezonden door de Roeanda-commissie, is bouwkundige. Beiden zullen naar Roeanda terug keren. Ten slotte vertrekt op 17 juli de heer H. Petersen met zijn gezin naar Indonesië. Als bouwkundige in dienst van de Raad van samenwerking van de Gereformeerde Kerken in Neder land zal hij worden belast met de uitvoering van grote bouwwerken, zoals de kraamkliniek Panti Wilasa in Semarang. Behalve met f 800.000 van Kom over de Brug zal de bouw van de kraamkliniek worden gefinancierd met ontwikkelingsgelden van de Nederlandse regering. De toezegging van de regering om financieel te helpen kon nu pas wor den gegeven, omdat moest worden gewacht op het fiat van de Indonesi sche regering, dat lang in de ambte lijke molen is blijven steken. Den Haag springt alleen bij als de Indonesische regering een bepaald project goedkeurt. Bij de kliniek komt een kinder ziekenhuis waarvoor Brot für die Welt 240.000 heeft afgestaan, en een school voor vroedvrouwen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Amsterdamse hoogleraar prof. dr. A. Heertje wei gert zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer voor de PvdA te aan vaarden. Hij is het niet eens met de PvdA. die niet met de KVP in één regering wil zitten. Prof. Heertje, hoogleraar in de economie aan de Universiteit van Amsterdam, was een van de voor mannen van de groep Democratisch Appèl in de PvdA. Deze groep ageerde tegen het optreden van Nieuw Links. Senator P. Damming zal nu waar schijnlijk worden opgevolgd door ir. B. van Dam, de voorzitter v&n het produktschap voor zuivel. NED. HERV. KERK Beroepen te Dubbeldam: drs. G. J. E. Tigcheiaar te Assendelft; te Norg I (toez.): kand. K. Sluiter te Noordhorn: te Lathem en Giesb.eek; kand. drs. P. Lootsma te Amersfoort. Aangenomen naar Voorst: mej. vic. A. J. de Lagh te Den Haag. GEREF. KERKEN Beroepbaar gesteld: kand. J. Vree, Amsteldijk 113 I, Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Apeldoorn: J. v. Haaren te Amersfoort Invul-puzzel 2 n 3 4 5 6 7 8 9 Horizontaal woorden invullen die betekenen: I banier. 2 goedertierenheid, 3 talmend, 4 ten dens, 5 nadelig. 6 zekere worstsoort, 7 zonder reuk, 8 boek met platen en tekeningen, 9 ridder orde. Bij juiste oplossing leest men in de cir keltjes de naam van een roosachtige doornige HOR. 1 toom, 4 tegel. 8 al. 10 ge, 12 neg. 15 Egede, 17 enige. 19 les, 20 dal, 22 sen. 23 reden. 24 art. 26 ree. 27 ben, 29 gerei. 30 reute. 31 Gad. 33 n-n., 37 le. 38 tenor, 39 Medan. VERT: 1 tabel, 2 oj.,3 ra. 5 eb, 6 eg, 7 leven, 9 re. 11 mes. 12hederig, 13 geleerd, 14 eis, 16 gen re. 18 genei. 21 adé, 24 agent. 25 tra, 27 bun, 28 negen, 32 as, 34 Ne, 35 do, 36 de, 37 la. WASHINGTON De regering Nixon gaat meer geld uitgeven voor hulp aan de'Indianen in de Verenigde Staten. De Amerikaanse president stelde dat gedurende eeuwenlange onrecht vaardigheid de Indianen de meest achtergestelde bevolkingsgroep is ge worden. Zijn voorstel om ruim 900 miljoen gulden te storten in federale fondsen, moet de armoede onder de Indianen verminderen. Nixon oefende ook kritiek uit op zijn voorgangers die streefden naar uiteindelijke afschaffing van de fede rale verantwoordelijkheid voor de In dianen. Van september tot maart (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM In de periode half september tot half maart aan staande zal de theologisehe faculteit van de Vrije Universiteit weer een zogenaamde postacademiale opleiding voor predikanten verzorgen. Dc data zyn steeds op maandagen gesteld en men komt in totaal zeven dagen bin nen genoemde periode bijeen. De deelnemers kunnen uit de onder werpen een keus maken. 's Morgens wordt een algemeen college gegeven, gevolgd door een be spreking. 's Middags komt men in werkgroepen bijeen, die gewijd zijn aan de behandeling van één bepaald thema. In de colleges zullen de docenten ieder ingaan op een recent ver schenen boek uit hun vakgebied, dat bredere belangstelling verdient. Op deze manier hoopt men nieuwe vra gen en ontwikkelingen, die zich in de verschillende vakgebieden voor doen, als vanzelf aan de orde te doen komen. Aan de orde komen onderwerpen als de nieuwere bijbelwetenschap, sociologie en kerk, de toekomst van de kerk, soft drugs, functie van de wijsheid in het Oude Testament, or ganische inspiratie, marxisme en ethiek, de inter-relatie van zending, werelddiakonaat en ontwikkelings samenwerking. Aan deze cursus werken mee prof. dr. H. N. Ridderbos, drs. Tj. Baarda, prof. dr. G. C. Berkouwer, prof. dr. H. M. Kuitert, prof. dr. J. van den Berg, prof. dr. J. Verkuyl, dr. G. Dekker, prof. dr. H. Linnemann, prof. dr. J. Firet en prof. dr. N. H. Ridderbos. Voor de pastorale vakken zal geen werkgroep gehouden worden. Wel hopen prof. Firet en mevrouw dr. J. C. Schreuder in januari gedurende een week een cursus ziekenhuispasto raat te geven in het Academisch zie kenhuis van de VU. De drie Rotterdamse studentenpastores buigen zich over de plamu van het komende academische jaar. Van links naar rechts pastoor Vred bregt over wiens ideeën wij in nevenstaand artikel publiceren, dai naast de hervormde ds. A. van der Klaauw en de gereformeerde H. Steenkamp. 1(i .1 Brief aan geref. synnode l (Van onze kerkredactie) UTRECHT De Vereniging van verontrusten in de gereformeerde kerken en de pers vereniging Waar heid en Eenheid hebben een geza menlijk schryven tot het moderamen van de synode dezer kerken gericht, waarin zij de synode ragen zodanige besluiten te nemen, „waardoor het schriftuurlijk karakter van onze ker ken wordt gehandhaafd en die voor geen tweeërlei uitleg vatbaar zijn". Hiermee wordt kennelijk gedoeld op het agendapunt dat nog door deze synode afgehandeld dient te worden naar aanleiding van binnengekomen bezwaarschriften van verontruste ge- refdrmeerden over met name opvat tingen van prof. dr. H. M. Kuitert, hoogleraar in de ethiek en de inlei ding in de dogmatiek aan de theologi sche faculteit der VU. Hoewel de synode geen nieuwe stukken in dit verband meer kan ac cepteren hebben de verontrusten toch gemeend te moeten schrijven, omdat, zoals zij meedelen, de nood in de ker ken hen daartoe dwingt. Zij leggen er de nadruk op graag leden van de gereformeerde kerken te willen blijven, maar willen er an derzijds evenzeer op attenderen dat hun dit wel heel moeilijk gemaakt wordt „door hetgeen hoogleraren, predikanten en anderen onder ons le ren en door het z.g. oecumenisch han delen van vele plaatselijke kerken, waarbij de waarheid omtrent God en en Zijn Zoon Jezus Christus wordt opgeofferd aan de eenheid en ver nieuwingsdrang, waardoor vele in het verleden verworven schatten ve[, dreigen te gaan". j. Strijdig De synodale uitspraak omtrej gebonden zijn aan de belijdenis de verontrusten, blijkens hun allesbehalve gerust kunnen S< omdat men binnen de kerken e gaat „met het uitdragen van tj tingen, die met die belijdenisgefe ten in strijd zijn". K 6: Als voorbeelden hiervan v genoemd de ontkenning van de, riciteit van Adam en Eva en 4e wering dat het leven na dit niet zo'n boeiend gegeven zou KL zijn. Ook signaleert men in de 1 allerlei oecumenische handel; die volgens de schrijvers ver ifc boven hetgeen deze en vorige s> hebben toegestaan. f- Dr. A. H. H. Mej gepromoveerd.! ROTTERDAM Vanmiddag j). veerde in het auditorium va academisch ziekenhuis DijkzL heer A. H. H. Meurs, internist d academisch ziekenhuis Dijkzigfi motor was prof. dr. J. Gerbrand^j Het proefschrift van dr. Mt getiteld: „Het acute myocardifw het ziekenhuis: een klinisch en j nueel elektrocardiografisch onej van honderd patiënten."

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2